K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 25. 06. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 25. 06. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2858
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 17:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže to nějak zestručníme. RJ jednoduše kontrolu a údržbu klimatizací opět podcenil, stejně jako tomu nebylo jinak ani v minulém roce. Chápu, dělat údržbu na Smíchově - severní nástupiště, je procento neklimatizovaných vozů asi vysoké. Každopádně každý s klimou má potíže. Kdyby alespoň Halla nelhal jako tehdy Ondrůj. Posléze pak Sůra sesmolil sranec na iDNES ve smyslu: i u ČD nejde někdy klima..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.236.77
Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 18:10:27    Odkaz na tento příspěvek  

Křivi, dokázal by jsi tím krásným fontem vyrobit název RJ INFERNO, nebo INFERNOJET ? Mám k dispozici pár fotek od RZS z akce 1015 v Uhersku, svolení je použít a hlavně chuť vyrobit nějaké plakátky nebo samolepky, které budu rozvěšovat ve žlutých vlacích
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 18:24:49    Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster: To vyrobíš nástroji na liště nad vkládaným příspěvkem. Je to trochu unfriendly pakárna, ale odreagoval jsem se nad tím od lejster pro kontrolu FÚ. To je mnohem horší pakárna
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 20:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr03 - nám nešlapala jakákoliv náhrada za R22,neboť se toto již nesmí používat. Ale donutit zákazníka vyměnit celý systém je někdy nemožné.
Ale jinak vedra-klasika,zmrzliňáky,lednice,mrazáky,boxy,klimošky,všechno šlape na hranici svých možností.
Dělal jsem na servisu nejmenovaných fastfoodových řetězců.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6989
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 22:07:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Postřeh k Budulínkově strachu z přenášeníé sekyr u Pebndolín aneb vejcuc z opatření při lehu zabzař kdesi u Lipníku:

"Z důvodu vysokého zpoždění vlaku bude vlak
SC 502 "SC Pendolino" (Bohumín - Praha -
Františkovy Lázně) v úseku Praha hl.n. - Plzeň
hl.n. - Františkovy Lázně veden včas dle jízdního
řádu, bez přípoje od části vlaku ze směru
Bohumín a Olomouc."
Vostárek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 22:15:32    Odkaz na tento příspěvek  

Když někdo kašle na údržbu a nejen u vagonů..... není se čemu divit.

A co čekáte od garážovky?
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.238.185
Odesláno Sobota, 22. června 2013 - 23:40:35    Odkaz na tento příspěvek  

Křivi: Díky za tip kolego diskutére, jdu na to
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 00:14:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster: doufám, že to skončí i na jejich FB profilu, bude pak zajímavé sledovat boj diskutujích pod obrázkem
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 12-2003
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 00:38:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z FB RJ:

Jiří Vaculík: BTW by mě zajímalo, zda mohli členové posádek odmítnout práci v takovém pracovním prostředí - které zjevně nebylo zdravotně nezávadné, zdraví neohrožující a bezpečné, což je ovšem v rozporu se zákoníkem práce.

Eva Světlíková: Kdyby se měl každý řídit podle zákoníku práce, tak bychom toho asi moc neudělali, nemyslíte? A vůbec bych se nedivila, kdyby jste se na těch zákonech podílel Vy. Kdyby Vás poslal Váš zaměstnavatel na služební cestu osobním autem do Prahy, tak by se modlil, aby nebyl slunečný den. Protože dle Vašeho zákoníku…
Kdyby Vám přestala jet v autě klimatizace, nebo nedej bože by Vám dal auto bez klimatizace a vy by jste zjistil v poledne, že je Vám vedro, tak by jste na D1 zastavil, klíče hodil do škarpy a sel si stěžovat, že v takových nevyhovujících podmínkách se nedá pracovat. Ale vy by jste se určitě na takovou situaci připravil a na tažném zařízení by jste si určitě táhl náhradní vůz. A co když, klimatizace nešla už v servise? Když chtěl pan Jančura opravit vagon a tudíž, zaměstnanci toho servisu se řídí zákoníkem jako vy. Tudíž nešli do práce, kvůli nevyhovujícím podmínkách. Vy by jste mohl být zaměstnavatelem k Vám by určitě lidi chodili rádi pracovat, jelikož by jste měl pochopení pro všechny lidi kteří z důvodu nevyhovujících podmínek nedochází do práce. Např. chybějící toaletní papír na wc, rychlovarná konvice nahřívá pouze na 60 stupnu… Alespoň vidíte, jaký je pan Jančura skvělý člověk se skvělým týmem, kteří chodí do práce i s nefunkční klimatizací. Taky by se na to mohli vykašlat a lidi si mohli najít informaci třeba na internetu, že ve vlaku nejede klimatizace. A nebo si mohli vlak odřídit sami


Jaroslav Makrlík: Nezlobte se, paní (slečno) Světlíková, ale vaše komentáře jsou opravdu úsměvné. Nevím, jak dalece do těchto problémů vidíte, ale já jako strojvedoucí ČD a.s., když mi v těchto vedrech např. u jednotky řady 471 (CityElefant) vypoví třeba jen jeden vůz na klimatizaci, vytočím služebním mobilem číslo na strojového strojmistra v Praze a oznámím mu nezpůsobilou jednotku. Ten se postará o její výměnu za fungující. A určitě to není v řádu půlky týdne a dalších stovek nalítaných kilometrů stroje, ale obvykle v řádu max. pár hodin, většinou v okamžiku jejího "obratu" v Praze, kde sídlí pro tyto stroje základna (DKV). Vaše snaha omlouvat neomluvitelné je skutečně směšná. Stejně tak jako snaha odůvodnit to, že dodržováním ZP by se nic nepohnulo. Já, když dostanu přidělený stroj (jedno jestli jednotku, nebo lokomotivu) a mám kvalifikovaný důvod ji odmítnout převzít pro provoz, prostě ji nepřevezmu. A je opět na strojmistrech, aby mi dodali stroj plně funkční. Jiný případ: Nefungující klima v lůžkovém vozu zn. Siemens Ruské železnice na rychlíku 441 (relace vozu Cheb - Moskva). Po zjištění, že závada je skutečně trvalého charakteru, byli všichni cestující (asi 15 osob včetně malých dětí) umístěni na trase K. Vary - Praha do vozů ČD (sice bez klima, ale s klasickými okny) a v Praze ruský vůz vyřazen a místo něj použit jiný ruský, který přivezli z ONJ (odstavné nádraží jih). Porouchaný odtáhli do depa na opravu. Opravdu si nemyslím, že by ale výše popisované odmítnutí vozu, nebo celého vlaku prošlo zaměstnanci Regiojetu. Tam podle dostupných ozvů přímo z jejich řad platí poněkud drsnější přístupy k "revoltujícím" zaměstnancům, jak tu ostatně bylo naznačeno. Ale to už je boj Regiojetu. Nicméně chápu, že u "garážovky" tohoto typu nic není nemožné. Akorát nechápu, že tomu tleskáte.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2859
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 01:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Strojvedoucí Jaroslav Makrlík to vyjádřil zcela jasně i pro Budulínka. Jednoduše si po dojezdu v Praze nechá celou soupravu vyměnit za jinou. Tomu se říká operativní výměna drážního vozidla Budulínku. Pokud bude žlutý "o třídu lepší" vracet stále jízdné za průsery s erkondišnem, revize a opravy tohoto zařízení spíše zametat pod koberec - tak bude zajímavé sledovat další vývoj. A to chce jezdit do Německa a nejlépe ještě z Prahy via ČT do Brna a Břeclavi. No jo, garážovka..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 01:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Postřeh k Budulínkově strachu z přenášeníé sekyr u Pebndolín aneb vejcuc z opatření při lehu zabzař kdesi u Lipníku

Tak až se bude jezdit do Fr. Lázní několikrát denně a bude všední den, taky asi nebude jen tak v Praze volná souprava pendolina...
Jinak by mě spíš zajímalo, jak kompenzovaly ČD cestujícím kteří jeli z Ot/Ol/Pa přes Prahu do Plzně a dál nepříjemnost v podobě koženkového béčka na chebském R
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2860
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 01:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jeden:

Dneska to bylo náhodou od RJ košer. Mám 6 kilo v kešeni za za cestu OV-PR a zpět. Tak teďka sedíme v zahradní hosp. a je super a trocha toho smradu, jak jsme byli všici prochcaní tím potem, vem čert. Příšte jedu zas.Přece, kdo šetří ma za tři.


Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1354
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 01:36:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednoduše si po dojezdu v Praze nechá celou soupravu vyměnit za jinou. Tomu se říká operativní výměna drážního vozidla Budulínku.

Jo většinou je v záloze 451, ta klimatizaci nemá, tak ta už se naštěstí dál měnit nemusí, snad jen kdyby upadlo kolo, ale chápu, že se tomu říká operativní zíloha
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 01:53:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když je tu zmíněn ten R441 a ta operativní výměna - chápu sice, že je výluka, ale poslat z Chebu do Chodova za mezinárodní rychlík do Košic Regionovu, to je taky velká operativní frajeřina modré firmy. Kupodivu pak přijede do Chodova s +20.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4590
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 08:05:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

se u vagonu používá tepelné čerpadlo, které v létě chladí, v zimě topí.
Nikoliv
Je více systémů. El.topnice i chlazení používající stejný rozvod vzduchu po voze, přepínané do topení, chlazení nebo jen větrání. Např.elefant.

Nebo nezávislé topení a nezávislé chlazení.
Radiátory topení podél stěn u podlahy a klima na střeše.
Např.LE.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6991
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 08:59:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak když nebude TIS tak se to nejspíš bude řešit nějakou záložní soupravou.

Záložní souprava samosebou nebude mít všechno echt jako ta původní - od toho to je záloha, která "vykrejvá průsery". Ostatně i u toho žbt jako zálohy je lepší když "čeká a zaskakuje" než aby někde čekal ešus a místo něj jezdila žába trvale. Jinak se s váma vsadím že podstatná většina substrátu ve žlutým co neklimatizoval by spíš než vůz s nefunkční klimou a nějakej ten flastřík na odškodném uvítala jako operativní náhradu "starý dobrý" koženkový Béčko s otvíracíma oknama...
naturista
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.105.2
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 11:11:03    Odkaz na tento příspěvek  

Turista: Stačí vědět, jak se Hans Christian Makrlík, vysoký funkcionář Federace strojvůdců, vyjadřuje o schopnostech managementu ČD, možnostech a disponibilitě náhradních vozidel a dlouhodobém ježdění s poruchama (např. dveří u syslů), když je "mezi svými".
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 268
Registrován: 1-2005
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 11:16:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zalez někam do díry, anonymní blbe, a radši přemýšlej, jakou hovadinu jsi napsal. Drnovi nesaháš ani po kotníky.
Jarda_kučera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 7-2007
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 13:31:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně chci vidět jak takový žbt nebo hliník dojede z Prahy až do FL :-) Já myslím, že za Zdicema by se mu to moc nelíbilo :D Ale pokud bude v Pze připravená náhr. souprava Ampz+WR(mee)+2-3xB(p)ee, tak šotouši na chebské budou mít žně :-)
Džejár
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 3-2012

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 14:58:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když je tu zmíněn ten R441 a ta operativní výměna - chápu sice, že je výluka, ale poslat z Chebu do Chodova za mezinárodní rychlík do Košic Regionovu, to je taky velká operativní frajeřina modré firmy. Kupodivu pak přijede do Chodova s +20.

Ta Regína odjížděla z Tršnic +15 a do Chodova přijela +18, bo pomalá někde u Dasnic. Jinak by tento šumperský zázrak stíhal jízdní doby s prstem v nose.

//ČESKÉDRÁHY 4ever
pan Anonymní
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.225.107
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 15:32:33    Odkaz na tento příspěvek  

naturista: Ony někdy syslovi selhaly všechny dveře najednou a uvěznilo to tam někoho? Jistě rozbitý dveře jsou problém, kdyby se rozbily všechny včetně přechodových do vedlejšího vozu bude to asi zdravotní problém pro klaustrofobiky (a minimálně časovej pro ostatní), když neni / nejde klima a nejsou velký stahovací okna, tak by vůz měl okamžitě bejt vyřazen, protože jde o zdraví všech ve voze. A ztratit 10 minut kvůli nefunkčnim dveřim nebo minimálně celej zbytek dne než se po kolapsu vzpamatuju podle mě neni to samý.

A ne, nejsem ultramodrej, tohle se týká i vozů Bee272, ač v zimě slušný vozy, v létě bych místo nich uvítal ty hnusný koženkový Béčka.

PS: a máte-li něc proti anonymům (i to jsem tady viděl): nejsem o nic víc anonymní než většina zde dikutujících, akorát to o sobě přiznávám.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 15:45:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr47. Bezúdržbové lednici nevěř. Pravdu má Petr 03 a Karl fon Banhof. Mám bezúdržbovou lednici, velkou americkou. A tento týden ve vedru přestala makat ledička, přitom mrazák OK. No na infarkt. Servismani od toho dávali ruce pryč, chladivo a kompresor OK (už jen proto, že to mrazilo). Sám jsem ji vyčistil a odmrazil, zevnitř i z venku. A za 2 dny nebylo v lednici +3, ale zase +10. Včera ráno jsem to vzteky rozšrouboval i v "bezúdržbových" místech, kde podle servismanů nemůže být problém. Ukázalo se, že za 2 dny bylo 80% výpadníku vevntř pod ledem. Ale jakým ledem. 2 hodiny jsem to parním generátorem dával dolů. A zase šlape jak hodinky. A ani jednoho servismana to nenapadlo, rozebrat bezúdržbovou konstrukci výparníku. Proč to uvádím?
Protože zjevně rozdílný servis obdobných vozů na Praha Jih a Praha Zličín, pravděpodobnost rozdílu dimenzování výkonu a dimenzování na rozdílnou vnější teplotu se prostě opakovaně ukazuje. A i v tom je rozdíl koupit nové a second hand. Přitom paradoxně v bus dopravě k tomu SA přistupuje přesně opačně = včasný nákup nových busů. Jo kdyby byly ty vozy z Rumunska (kolikátý rok už mají zpoždění?)... Ale je pravda, že vrácením pár tisícovek za jízdné je opravdu nejlevnější.
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 17:34:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stalo se mi poprvé za rok a půl s RJ, kdy měl spoždění víc než pár minut na příjezdu, takže jsem to sledoval poněkud podrobněji jak si bude RJ počínat:


na stránkách RJ bylo k obratovému spoji:

Mimořádnosti v provozu

23.06.2013
Vlaky RegioJet (IC 1007) momentálně ovlivňuje mimořádnost v provozu (provozní důvody). Více informací se dozvíte

v této sekci.


Dotčené vlaky: IC 1007

Příčina mimořádnosti: Ostatní

Opatření: ---

Z provozních důvodů byl vlak na výjezdu z Prahy-Smíchova asi o 30 minut opožděn.

Aktuální polohu vlaků naleznete na webu SŽDC.

IC 1007 (Praha - Havířov) je o cca 40 minut opožděn.


-----------------------------------------------------------------
Číslo vlaku Poslední stanice Skutečný odjezd Zpoždění
IC 1007 Havířov 15:40 44 min


Náš spoj:

IC 1014 Havířov 16:02 26 min


16:08 dorazil emaul i SMS
Vazeny kliente, spoj IC 1014 bude na svem odjezdu asi o 15-20 minut opozden z duvodu obratu soupravy od

zpozdeneho vlaku. Omlouvame se za komplikace. RegioJet


přijel s +20, a vzhledem k inormacím jsme skutečně čekali jen pár minut

Ostatní dnešní vlaky jely na čas.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2686
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 23:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim#4230 > Takže se vlastně nic nestalo.
Na to jste prisel sam, nebo vam to nekdo poradil?

...jestli jste si všiml...
Vsiml, takze se, narozdil od vas, zapojuju do diskuse vecne.

Bevelo#2857 > copak by prospělo?
Kdybyste svuj svetonazor prezentoval na ohnositi a ne tady. Tam vam mozna nekdo zbasti, ze si na toho novinare jenom nehrajete.
Nemam nic proti tomu, kdyz rejpete do provozovatelu, pokud to je opravneny (coz v teto debate o klimatizacich evidentne je); ovsem kecy typu Posléze pak Sůra sesmolil sranec na iDNES prijdou kchuul mozna tak vam. Na Honzu nemate a s timhle pristupem jeste dlouho mit nebudete.

Karl_von_bahnhof, Petr03 > diky za nahlednuti pod poklicku

Petr_vlček#6989 > coz je ale mozne jen v pripade, ze zrovna jednu volnou jednotku mate k dispozici v Praze. ... jo koukam, ze me Sipi predbehl :-)

Sipi#1353 Jinak by mě spíš zajímalo, jak kompenzovaly ČD cestujícím kteří jeli z Ot/Ol/Pa přes Prahu do Plzně a dál nepříjemnost v podobě koženkového béčka na chebském R::lol::
Do vyse hodnoty mistenky ... takze taky nijak.

Petr_vlček#6991 > No tak když nebude TIS tak se to nejspíš bude řešit nějakou záložní soupravou.
A nebo taky ne - aby vyjela zaloha, musi nekde byt. Pokud obcas neni zaloha za kozenkove krychliky, neverim ze
bude za TIS.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2861
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 23. června 2013 - 23:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sime, již delší dobu obdivuji vaše grafomanství ve snaze odpovědět na vše, co kde kdo nadatluje. Já se s žádným Sůrou ani rovnat nechci. Nechápu tedy smysl té vaší vložky o tom, kdo je jaký novinář. Ani novinář nejsem. Takže si tady blekotejte a smolte co chcete

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Uhersko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 00:38:26    Odkaz na tento příspěvek  

stalo se mi poprvé za rok a půl s RJ, kdy měl spoždění víc než pár minut na příjezdu

To jsi velky klikar, nebo moc nejezdis. Rok a pul a poprvé zazit zpozdeni u RJ. A k tomu jeste velke stesti, ze to dali i na web. Co by za informovani dali ti, co cekali na vlak, co cekal diky spolupraci RJ s jistou leteckou spolecnosti v Uhersku přes hodinu na vrtulnik pro zkolabovanou stewardku...
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3251
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 06:36:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC 1007 a +40? To jako, že lidi stáli smutně na nástupišti a dívali se na na čas odjíždějící Ex221 a EC111? A co na to soudruh Budulínek?
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2862
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 07:51:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan: Obávám se, že Budulínek je nejspíš na dovolené v Jugoslávii. Případně další možnost: dostal na káčku odměnu za komunistickou rétoriku cílenou na řadu místních diskutérů

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3252
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 07:54:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem prijel Os2515 na hlavak cca v 7:21 a pendolino 680.004 na SC503 stalo na 2S, zadny problem se nekona.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4232
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 07:56:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain:
Protože zjevně rozdílný servis obdobných vozů na Praha Jih a Praha Zličín, pravděpodobnost rozdílu dimenzování výkonu a dimenzování na rozdílnou vnější teplotu se prostě opakovaně ukazuje
I když máte velikou americkou lednici, schopnost složit větu, která dává smysl, Vám to nepřineslo.

Sim:
...
Kdybyste svuj svetonazor prezentoval na ohnositi a ne tady. Tam vam mozna nekdo zbasti, ze si na toho novinare jenom nehrajete...
ovsem kecy typu Posléze pak Sůra sesmolil sranec na iDNES prijdou kchuul mozna tak vam. Na Honzu nemate a s timhle pristupem jeste dlouho mit nebudete


Vsiml, takze se, narozdil od vas, zapojuju do diskuse vecne.


Chacháááááá... Nejlepší vtip uplynulého týdne.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4233
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 08:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: Budulínek evidentně čeká, a se ochladí, potože hájit RJ v situaci, která nastala minulý týden, jakož otočit to proti ČD, soudruhům a odborářům, je asi i na něj silný kafe. Teoreticky mu to slouží ke cti, ale obávám se, že se můžu i dost mýlit..;-)
Pak je ještě možnost, že nedbal varování stewardek a cestoval s VŠ kamarády s RJ a leží někde na kapačkách s úžehem...Až se vrátí, můžeme se ho začít donekonečně ptát, co tomu říká, určitě nám odpoví, páč nejsme anonymní..
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2863
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 08:07:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se tady zase zasmál, a jdeme něco dělat

Slim:

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 812
Registrován: 10-2011
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 09:07:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uhesrsko To jsi velky klikar, nebo moc nejezdis. Rok a pul a poprvé zazit zpozdeni u RJ
Jezdím min. 2x týdně.
Stew měla, pokud vím, problémy již dříve.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 09:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim, Bevelo: Souhlas, taky budu do něj rejpat.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 09:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bev: obdivuji vaše grafomanství ve snaze odpovědět na vše, co kde kdo nadatluje.
A vy zase zásadně neodpovídáte ani na otázky položené přímo vám.

Jeden postřeh z ZelPage:
cesta,kdy jsem využil EC 110 a kde odešla klimatizace ve čtyřech vozech a do Prahy jsme přijeli poněkuď uvařený.
Nedaří se všem.
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 269
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 09:46:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud obcas neni zaloha za kozenkove krychliky, neverim ze bude za TIS.

Ta není, až když se použije jinde. Jinak se záložní soupravy i vozy používají prakticky denně. U RJ není nikdy.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 4-2010

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 09:49:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stew měla, pokud vím, problémy již dříve.
Takže ta sauna u RJ tomu nepomohla?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6994
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 10:30:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"coz je ale mozne jen v pripade, ze zrovna jednu volnou jednotku mate k dispozici v Praze"

Různé záložní soupravy už jely za TIS mnohokrát. Žbt zatím pokud vím ne, ta zaskakovala jako dispečerák jízdou naproti zpožděnýmu Ex do Č. Brodu nebo kam

Jinak co se mne týče - když vivím že se někdo snaží situaci řešit tak by mi nevadila ani ta žbt na kus cesty. Lepší než trčet jak trubka na peroně s tím, že dostanu nějakou kompenzaci.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2687
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 10:38:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy#269 > Ta není, až když se použije jinde.
Souhlas, ovsem ono zalezi na konkretni situaci - setkaval jsem se s tim, ze vagony byly, ale nebylo je cim tahat ... a je tedy otazkou, jestli to bylo proto, ze to bylo i s masinou a ta byla pouzita jinde bez vagonu, nebo jestli se nepocitalo s tim, ze by mohla byt nutna nahradni souprava vcetne HV. Ano, samosebou, nezanedbatelny (mozna spis klicovy) vliv na to ma fakt, ze na kozenkove krychliky Praha - Plzen - neco je potreba dvousystemovka, resp. na Domazlice s naftou.

U RJ není nikdy. Tim jste si jist, nebo to tipujete?
U modrych zalozni soupravu poznam vetsinou proto, ze nesedi razeni a nekdy ani pocet vozu. Pokud je to nahrada za kozenku, uroven jde dolu nekdy o cistotu, jindy o zaclonky - ale pokud vam daji misto hadroveho sestikupe nebo velkoprostoru kozenkove B, poznate to hned.
U zlutych jela posledne souprava se ctyrmi vozy misto sesti ... byla to nahradni souprava, nebo nebyla? Ja nevim, protoze nemam, jak to zjistit. Podle meritek, kterymi posuzuju modre, by to nahradni souprava byla.
Z druhe strany, pri vstupu RJ na linku Praha - Ostrava jsem cekal, ze prusery budou resit pomoci autobusu, podobne, jako to bylo behem zluteho leta. Nikdy jsem ale na teto lince pouziti busu nezaregistroval.

Uhersko > Rok a pul a poprvé zazit zpozdeni u RJ.
Staci cist poradne - poprve za rok a pul zpozdeni pri nastupu.
Me osobne zatim prislo info majlem letos jednou, coz by se pri cetnosti mych jizd se zlutymi mohlo zdat jako uplne supr ... kdyby to neprislo na vlak, na ktery jsem mel uz jizdenku (z jineho duvodu) stornovanou. Naopak ve chvili, kdy by se mi info predem hodila (viz vyse, kdyz byla razena "nahradni souprava"), neprislo predem nic, prestoze o tom zluti vedeli par hodin predem :-(
Takze, na jednu stranu je fajn, ze se snazi to poslat ... ale pokud se na to neda spolehnout ani v pripadech, kdy se to vi predem (= jde to, jen se nekomu nechce), je to stejne k prdu.

Petr_vlček#6994 > Lepší než trčet jak trubka na peroně s tím, že dostanu nějakou kompenzaci.
To samosebou, ale tak nejak z principu veci cekam, ze kdyz neni splneno to, za co platim, bude se kompenzovat. Modry "kompenzacni" progtam je tezce alibisticky, mnohem logictejsi mi prijde pristup zlutych - vratime vam penize za listek, at muzete jet konkurenci... nebo muzete jet s nami, se zpozdenim, v saune, ale gratis, kdyz uz jsme to podelali. Podle dulezitosti cesty se pak muze cestujici rozhodnout, co je pro nej v tu chvili lepsi reseni.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4236
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 10:43:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Moje řeč, tady se furt vzývá kompenzace jako příklad prozákaznického přístupu, ale zapomíná se přitom, že sebelepší kompenzace a deset kafí je prd proti tomu, že někdo není dopraven do cíle a v důsledku toho mu může vzniknout ztráta řádově převyšující sebekompenzovatější kompenzaci. Ulítlé letadlo je možná extrémní, nikoliv však nereálný příklad.
A z druhé strany nutno uznat, že ČD má možnosti k řešení takových mimořádností vzhledem k rozsahu vozového parku výrazně vyšší než konkurence. To není nic protižlutého, to je prostě fakt. A dodám - neznamená to, že ten problém vždy vyřeší, neb sem teď jistě někdo nasází příklady, kdy to neklaplo...
Sim:
Pokud je to nahrada za kozenku, uroven jde dolu nekdy o cistotu, jindy o zaclonky - ale pokud vam daji misto hadroveho sestikupe nebo velkoprostoru kozenkove B, poznate to hned.
Co by asi dali cestující RJ minulý týden za takovou náhradní soupravu...A co na ni říkají ostatní kromě Vás, pokud mají na výběr záclonky nebo zůstat stát v polích...? Džihád jede.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 10:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrátit peníze lze samozřejmě i u modrých. Kdo by to ale dělal, když by si pak koupil stejný modrý lístek, aby ho použil v jiném vlaku, když mu tam bude platit ten původní?

Náhrady u RJ:
Ne, náhradní soupravy nejsou, maximálně se pošle volná mašina na ukrácení obratu na hlavním. Naopak busy se po pár průserech, kdy se už z Havířova jelo +80 apod. občas používají. Ale trvalo to dost dlouho a pokud se takto "pružně" budou řešit mimořádnsoti na jednokolejkách (typicky Krnov), nedivím se, že se modří nehrnou do uznávání dokladů žlutých.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6995
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 11:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kompenzace je příjemná pozornost. Neřeší ale to že když někam jedu tak za nějakým účelem a ne proto abych případně získal kompenzaci. Daleko podstatnější je to zda a jak se podaří mimořádnost vyřešit. Někdy dobře, jindy to objektivně nejde nebo de blbě a jindy to zas někdo posere. A mnohdy "v dobré víře", protože po pitvě je každý generál... Čím menší dopravce tím menší možnosti řešení. Asi jako když Frantoj Novákoj na zájezdu zdechne ten jeden autobus co má.

Je dobrý k tomu přistupovat stylem "ještě nikdy se nestalo aby to nějak nedopadlo". Jiný způsob obvykle nevede k řešení ale maximálně k předčasnému jebnutí dotyčného co se čílí....
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4591
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 11:32:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praha - Ostrava jsem cekal, ze prusery budou resit pomoci autobusu, podobne, ... ale na teto lince pouziti busu nezaregistroval.
Předpokládáte u svého boha debilitu?
Koukněte na mapu, kudy by jel a jak dlouho, aby obsloužil své zastávky.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2689
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 11:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy#270 > Vrátit peníze lze samozřejmě i u modrých.
Opravdu lze vratit listek kvuli tomu, ze prijede k peronu vagon, ktery ma klimovat a neklimuje?
Kdo by to ale dělal, když by si pak koupil stejný modrý lístek, aby ho použil v jiném vlaku, když mu tam bude platit ten původní?
Ano, lze to zatim jen na jedne trati, ale mozne to je - pokud vratim listek, nic mi nebrani jet s cernymi nebo zlutymi. A krome tehle trate zustava stale moznost jet busem, autem, nebo treba stopem...

Ohl#4591 > Předpokládáte u svého boha debilitu?
Ano, proto jsem ateista :-D

kudy by jel a jak dlouho, aby obsloužil své zastávky.
Tak useky Praha - Pardubice nebo Olomouc - Ostrava (mozna uz od Zabreha) jdou busem vcelku bez vetsich problemu. Cela streka je samosebou pruser, i kdyz, i tady se to da aspon nejak zlepsit oproti vami navrhovane variante - vypravit zvlast zastavkove a zvlast prime busy tak, jak to obcas delaji modri.

Neznamy#270 > diky za info ... nicmene, jak tedy nazvete tu zkracenou soupravu, kdyz ne jako nahradni?

Slim#4236 > Co by asi dali cestující RJ minulý týden za takovou náhradní soupravu...
hele, vy cestovateli, nechcete se na to uz konecne vykaslat, a nechat to primo na cestujicich? Pokud vam to jeste nedoslo, konecne je doba, kdy ma cestujici aspon nejakou moznost vyberu. Ze je to obcas z deste pod okap je pravda, ale porad je to lepsi, nez nic. Tedy aspon pro nas, cestujici. Vam, kdyz drepite na , z toho samosebou zadna vyhoda neplyne.

Me osobne je nejaka nahradni souprava obcas ukradena, jindy bych i po sukafonu na koridoru chnapnul vsema deseti, kdyby to slo. Rozhodne si to ale netroufam posuzovat takhle globalne, navic od stolu.

jregent#809 > tech +15 beru v takovy situaci jako hodne dobrej vysledek, ale ... jak dostali cestujici, co cekali na zastavce, do vlaku, kdyz zastavil az o kus dal? Mas tucha?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 10-2011
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 13:03:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cestujici, co cekali na zastavce, do vlaku
nevím, snad jich nebylo mnoho
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6996
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 13:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Tak useky Praha - Pardubice nebo Olomouc - Ostrava (mozna uz od Zabreha) jdou busem vcelku bez vetsich problemu"

No, Praha - Pardubice busem problém je a centrum - centrum (hl-hl) by to asi pod 1,5 hodiny šlo leda v neděli ráno. On by tu půlhodinu vyloudil bus i po dálnici ze Zábřehu na Sviňov. Myšlono na jízdní době. K tomu sehnat bus, pak pokud by to byl žlutobus tak přihodit 5+5 minut na výstup do věže/sestup z věže po jedněch schůdkách...
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 15:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a hlavně by ty busy musely být vybaveny navigací pro busy, nikoli pro cyklisty, aby se jim nestalo to, co nedávno busům, které měly odvézt z Pardubic na Ruzyni cestující z odkloněného letu. Jenže místo na letišti skončily busy na svahu podjezdu na třídě 17.listopadu, kudy vysoké vozy neprojedou (výška max. 3,3 m).

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4237
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 20:09:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
Slim#4236 > Co by asi dali cestující RJ minulý týden za takovou náhradní soupravu...
hele, vy cestovateli, nechcete se na to uz konecne vykaslat, a nechat to primo na cestujicich? Pokud vam to jeste nedoslo, konecne je doba, kdy ma cestujici aspon nejakou moznost vyberu. Ze je to obcas z deste pod okap je pravda, ale porad je to lepsi, nez nic. Tedy aspon pro nas, cestujici. Vam, kdyz drepite na , z toho samosebou zadna vyhoda neplyne.

Vůbec nechápu, co jste mi tím chtěl říct, formulace o nechání toho přímo na cestujících sedí jako ulitá na většinu Vašich příspěvků.
Pokud je opět jediný Váš argument to, že když nejezdím s Jančurou, nemám o toho co kecat, je to celkem slabé. Ostatně nechcete se na to už konečně vykašlat a nechat přímo na diskutujících, co si přečtou a na co budou reagovat? Pokud Vám to ještě nedošlo, jsme na diskuzním fóru a třiadvacet let po sametové revoluci a každý má možnost výběru pindat si o chce a číst co chce.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2690
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 23:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim#4237 > Vůbec nechápu, co jste mi tím chtěl říct...
jojo, jsem si vsiml ... a stava se vam to casto, ze

nechat přímo na diskutujících, co si přečtou a na co budou reagovat?
... ehm, a jak byste to chtel zaridit jinak?

Diky za humorny prispevek na dobrou noc, lepsi nez vecernicek ... jen doufan, ze zitra bude dalsi dil

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 23:15:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No,na velmi teplé dny lze doporučit toto:

A buďme rádi,že nemusíme jezdit v tomto,je to faktzážitek:
Petr03
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 23:23:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KvB: Ta druha fotka mi prijde jako metro Ecs s pantografem. Tak s tim bych opravdu do ostravy nerad jel.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 23:28:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr03: tys s tím ještě nejel?? Pošušňání,vevnitř dřevěné lavice... (snad mám někde i foto)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2302
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 23:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zájdite do Pardubíc, tam to jazdí veselo
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 23:49:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: myslím,že jsi na omylu. Do PA jezdí již humanizovaná verze(se semišovými potahy),protože takový šok by nikdo z našinců nepřežil.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 216
Registrován: 11-2009
Odesláno Pondělí, 24. června 2013 - 23:57:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže, v polsku se jezdí v tomto:

a k nám zajíždí toto:


Maj sice interier "ve dřevě",ale nelze tomu rozumět,jako když se bavíme o Mercedesu.
Vypadá to,jakoby porazili strom a vydlabali z něj vlak...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 68221
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 00:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tu spodní verzi jsem v Pardubicích ještě nepotkal, a to tím krámem jezdím bohužel dost často do Moravan. Zatím vždy jela horní verze s původníma seslema přetaženýma hadrem (od pohledu pohodlnějšíma než ta prkna dole...).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 914
Registrován: 1-2007
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 01:55:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo do Pardubek zajíždějí akorát EN57 1946, 1951, 1952. Pro ostatní je konečná stanice Lichkov.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pershink.)
Hradlová_zarážka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 1-2013
Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 05:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2865
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 06:05:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...to bude zase legranda! Opět kvalitní píár.

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 25. června 2013 - 06:12:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Sůra asi po dovolené...