K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 19. 06. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 19. 06. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 13:52:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O přepravu osob jde až v poslední řadě, což by si měli uvědomit zejména modří ultras.
No jo oni vlastně vozí ten vzduch
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4563
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 13:59:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H. mimořádně
Zas to samé. Privatizovat stát? To už se dávno stalo prostřednictvím kmotrů, kteří přes Nagyovou vládli Nečasem. A budou vládnout Kubou, ten prostředníka nepotřebuje.
Je snad někdo, kdo si myslí, že by ti dva generálové po odmítnutí požadavků Nagyové zůsteli ve funkcích delší dobu? To samé Žaluda atd.

kolik místních Jančurobijců, nenakupuje v obchodech zásadně zboží, které je zlevněné
Místní "jančurobijci" nedělají ve většině nic jiného, než zesměšňují víru v jediného správného boha.
S chováním v obchodech to nemá nic společného.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 14:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl:
No a místní modrobijci jen ukazují na to, že celá ČD tady není k tomu, aby přepravovala cestující (ano, je to jedna z jejich činností), ale především jde o čerpání veřejných peněz a směrování do správných mafiánských kapes. Hloupému Vohnoutovi to nevysvětlíte, ten si myslí, že Dráha je zde k přepravě osob

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 14:07:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek4: Zato Ty máš ke všemu klíče blbečku
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 14:13:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr47:
Přesně o hloupých Vohnoutech jsem teď psal. Asi byste si měli udělat pořádek v tom modrém mafiánsko-klientelistickém chlívku, pokud to teda neudělá přímo policie. Ovšem pro vás dole se nic nezmění, místo jednoho mafiána tam přijde jiný gauner, penězovody a vemena z eráru se nasměrují jinam a chrochtá se dál.
To je ten základní rozdíl v podstatě existence ČD a RJ/Leo.

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4564
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 14:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4
To máte pravdu, jen bych to definoval jinak.-podobně jako všechny podniky a organizace v ČR, ovlivnitelné politiky, mají kromě hlavní náplně činnosti důležitou úlohu - čerpání veřejných peněz a směrování do správných mafiánských kapes.
Ale to je podstata českého kapitalismu, nikoliv problém ČD a zbožštělý žlutý s tím nic nenadělá. Ten jen řve, že zatím nedostal také(tak moc, o žákovském jízném se už mluvilo,ne?)
Hurvajz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.204.139.86
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 14:18:12    Odkaz na tento příspěvek  

No jasně, dráhy dle Budulína vozí vzduch! Už tedy chápu jeho ejakulaci při sledování rezerv. systému ČD

Sim má šanci ještě na nápravu.
mamlasovi simovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 14:26:28    Odkaz na tento příspěvek  

vyklopi vas v poli bez satisfakce. To proste byla realita.

Jo, a kdepak tě Sime vyklopily uprostřed pole, že jsi potom v bahně musel šlapat několik kilometrů do nejbližší stanice? A nebo to bylo jinak a jen jsi musel přestoupit do náhradní soupravy? Vlastně RegioJet to tak nedělá, on vlastně žádné náhradní soupravy nemá, takže se jen stojí a čeká... nebo když je štěstí, tak se sežene nějaký bus...
Hurvajz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.204.139.86
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 14:33:22    Odkaz na tento příspěvek  

Sim už lže stejně jako Jančura. Pendolíno nikdy nevysadilo cstující v polích. Když už neví co, tak začne přesně lhát. Sim a Budulín jsou prostě místní prolhaná kolonáda
Piguet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.223.59
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 15:53:02    Odkaz na tento příspěvek  

Hele Hurvajz, co je podle vás prolhaná kolonáda? Ty sušenky?
Naučte se raději česky, než začnete psát rádoby vtipná přirovnání.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4186
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 16:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H. mimoádně + Ohl: Vzali jste mi to z huby včetně toho odkazu. T.H. má velkou pravdu v tom, co je hlavním smyslem existence ČD, a nutno jen dodat, že tohle je jeden z velkých důvodů, proč funguje, jak funguje. Ohl má tudíž velkou pravdu v tom, že to, co lze ČD vyčíst ve srovnání s privátní firmou, je dáno tím smyslem existence dle T.H. a je nesmysl to ČD vyčítat a srovnávat je se soukromníkem. Opakuju - ta startovní čára je zatraceně jinde.
Chtěl jsem sem dát ten link s komentářem, jak asi může fungovat fima, která se personálně obsazuje tak, jak je v článku uvedeno...
Jen debil z Barrandova si to překroutil tak, aby měl orgasmus.

Topič: jakkoli s Vámi posledbní dobou občas souhlasím, teď udělám výjimku. On tady nikdy žádný jančurobijec netvrdil, že jezdit dráž je lepší. Jediný, kdo tohle nepřímo tvrdil, byl Jančura, když blábolil, že přitáhne cestující kvalitou a servisem. A pak to nepřímo popíral, když brečel, že ho dráhy podjely cenou. Samozřejmě, že český vohnout jde po ceně, koupí utopence od Babiše s 5% separátu a pak brečí Hruškovi do kamery, že v tom není maso...Troufám si říct, že včetně mnoha jančurobijců. Takže jede s tím dopravcem, který je levnější, a protože Jančura nabídne kafe, ptá se, proč u toho druhého, pokud s ním jede, kafe nemá. Má to asi stejnou logiku jako když se potravinový inspektor Hruška zeptá, proč nejlevnější utopenec nemá 65% masa jako ten nejdražší. Ale v tomhle počítám už v rozporu nebudeme...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4187
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 16:37:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek:
Asi byste si měli udělat pořádek v tom modrém mafiánsko-klientelistickém chlívku, pokud to teda neudělá přímo policie. Ovšem pro vás dole se nic nezmění, místo jednoho mafiána tam přijde jiný gauner, penězovody a vemena z eráru se nasměrují jinam a chrochtá se dál.
To je ten základní rozdíl v podstatě existence ČD a RJ/Leo.

Ty idiote, základní rozdíl v podstatě existence těch firem je, že ti, kdo by měli dělat pořádek u ČD, jsou tam dosazeni za účelem udržet tam chaos a penězovody. To, že tady bleješ, že by si ve firmě měli udělat pořádek ČD samy nebo dokonce modří z K-repu, jen dokazuje, jak jsi buď úplně zaslepenej nebo úplnej debil. Ty že máš VŠ? Bleješ kraviny na úrovni vohnouta v monérkách čtvrtý cenový po deseti gambáčích, ten by to tady taky mohl vzít do rukou po Nečasovi, škoda, že mu to nikdo nedal...

Obávám se, že když vrchnímu modrému Žaludovi nezlámala vaz kauza s pozounistou Veverkou, tak přežije i tohle.
Samozřejmě že mu to vaz nezláme, proč by mělo, blbečku? Neudělal nic špatně z pohledu lidí, kteří by mu ho zlomit mohli...(a zase mi nezapomeň vložit do huby, že to schvaluju)
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 16:52:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže jede s tím dopravcem, který je levnější
Jak potom vysvětlíte, že Jančura dokáže českým vohnoutům vyprodat vlak za 325 Kč, přestože ČD jezdí za 295 Kč (a pro In25 za 260 Kč)?
To, že je Jančura nejlevnější, je podobné klišé, jako že vlaky ČD jsou špinavé a věčně zpožděné.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4566
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 16:57:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...Nečas výslovně uveden jako ten, kdo úplatky prostřednictvím Jany Nagyové a Romana Bočka sliboval. Dohlížel také na to, aby takzvaní rebelové lukrativní posty dostali
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/necas-je-mezi-podezrelymi-v-kauze-nagyova- fgc-/domaci.aspx?c=A130618_154705_domaci_cen
To měl jako Žaluda říct ne, já do firmy poslance nechci ?
Piguet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.223.59
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 16:57:28    Odkaz na tento příspěvek  

Slime, vy idiote, už se konečně chovejte a vyjadřujte slušně a ne jako kanál, vy blejete na rozdíl vod vohnouta v montérkách po deseti gambáčích střízliv a již dlouho, od začátku vstupu do tohoto threadu máte chování řeznického psa. To se opravdu neumíte slušně chovat a psát slušně???
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4567
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 17:00:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon
To je právě ono. Pod vlivem médií si myslí, že i když dráž, jedou levněji a k tomu nejrychleji.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 17:01:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slimto, nemusíš v každém svém příspěvku projevovat to, že nemáš vzdělání a strašně tě to štve. Co ti taky ze života zbylo, už jen plivat na Jančuru.
Chápu, že jako garážmistr jsi se musel vulgárně projevovat v práci, ale tvé příspěvky tady opravdu jsou za hranicí slušného chování a já žádám admina, aby už ti konečně za vulgarity dal ban. Opravdu jsi tak primitivní, že nedokážeš psát bez vulgárních výrazů?

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4190
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 17:05:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: No tím líp, odporuje to do procenta obsazenosti Jančury teorii o vohnoutovi jdoucím po ceně. Jen pak nerozumím tomu, proč Jančura tak moc brečel a žaloval, že jsou ČD levnější. (Obdobně se lze ptá, proč lidi jezdí první třídou). na druhou stranu to může i podporovat moji teorii, že do RJ vleze s představou kafe zdarma, které si cestující v ČD zaplatí (pokud si ho dá). najdeme plno výkladů pro každou situaci v závislosti na barvě vykládajícího...;-) Ale nemám problém, pokud tato část mého výroku neplatí obecně. Reagoval jsem tím na Topičovo tvrzení.

Piquet: na Budulínka reaguju na jeho úrovni, už jsem to říkal párkrát. Jinak se chovám slušně. Vy sem chodíte jen pro to, abyste mě masíroval, nebo máte i něco k tématu? Zatím jsem moc nepozoroval. Nebo k tématu přispíváte pod nickem, kterému nechcete potřísnit seriózní fasádu? Jeden mě napadá...i měnící se IP adresa tomu nasvědčuje...
Budulínek: Viz předchozí odpověď Piquetovi. Že lze být vulgární bez použití určitých slov, o tom nás přesvědčuješ několikrát denně. A upřímně -nevím, kde bereš svou tezi o tom, že nemám vzdělání. Jestli podle toho, že se navážím do Tvé tisíckrát samochvalně zmiňované VŠ, pak buď v klidu. Já jen žasnu nad tím, jakého debila může i vysoká škola vyprodukovat, Sám jsem tam takové snad nepotkal...Ale byly doby, kdy ses tady chvástal, že Tě garážmistr urazit nemůže...
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 17:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slimto, ten kdo sem chodí pod různými přezdívkami jsi akorát ty, viz např. Zvědavec2. Nevěřím tomu, že člověk se vzděláním by psal několik let standart, jak lze dohledat v tvých příspěvcích. Tvé vulgarity jsou za hranicí pravidel diskuze a budu kontaktovat admina.

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 17:36:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A teď VŠ Office bude řešit pravopis...a ještě bude žalovat...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6972
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 17:47:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A upozorněte - na VŠ úrovni samosebou - admina i na vlastní VŠ hlavou užívané oslovení Slimto.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 17:53:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr47:
Všiml jsem si, že vy z provozu si na pravopis nepotrpíte. Má to však výhodu, že dle vašich příspěvků člověk ihned ví, odkud píšete

Tuhle jeden z provozu neustále píše něco o suschi, ale asi myslel sushi.

Jinak Slim opět nezklamal a místo komentáře k tématu (Žaluda ve vedení mafiánsko-klientelistické partaje ČD) opět řeší jen mou osobu. Doufám, že teď už ten ban opravdu dostane, aby si připomněl pravidla diskuze.

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 17:59:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až budeš ze školy tak dlouho jako já a jiní, snadno se také upíšeš "pane Dokonalý"...málokdo tady tušil, že je to tu o spisovné češtině...
PS:"Také se nezapomeň napráskat za "soudruhy"
návrh GVD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 18:06:56    Odkaz na tento příspěvek  

místo komentáře k tématu

Soudruhu Budulínku. Kdy nám tedy napíšeš něco k věci a vyvětlíš nám to stažení pendolin z Ostravy, jak jsi tady ještě před pár dny vykřikoval jako o hotové věci. Nějak to z toho návrhu my hloupí neumíme vyčíst.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2662
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 18:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl#4567 > a nepomahaji jim v tom nahodou modri treba tim, ze i kdyz mam inkartu, defaultne na me vyskakuji ceny bez inkarty, dokud si nevsimnu, ze to musim znovu zaskrtnout?

Zaroven, pokud se na kase zeptam, kolik mne stoji jizdne Plzen - Ostrava, dostanu se na cenu vyssi, nez je soucet Plzen - Praha a zluty Praha - Ostrava. Co na tom, ze stejnym rozdelenim jizdenek pouze v ramci modreho dopravce se dostanu jeste niz. Modri mi to neporadi a pokud na to neprijdu nahodou sam, nevim o tom ... a bud jedu za vyssi cenu s modrymi, nebo levneji s konkurenci (bez ohledu na barve).

Modrym vyhovuje, ze s nimi cestujici nejezdi za nejlevnejsi moznou variantu jizdneho, na ktere maji narok. Ze tim zaroven posiluji famu, ze konkurence je levnejsi, jim bud unika, nebo jim je to fuk.

Jinak super, vypada to, ze DJ a jemu podobni uz nemaji koule se prihlasovat pod svym uctem, aby nemuseli dokazovat neco, co mi vkladaji do ust a co jsem pritom nerekl ani nenapsal.
Jen tak dal, pokracujte a uzivejte si svych par vterin bezejmenne slavy, hrdi anonymove

Petr_vlček#6972 >

Vlada749#1865 > a divite se, ze takoveto skupinky jednotlivcu existuji? Ja ne; je to tak nejak nas narodni sport, drzet se zuby nehty neceho, co povazuju za vyhodne, beze snahy si aspon overit ostatni moznosti. Bankovni ucty, mobilni site a treba trh s energiemi jsou toho zivym dukazem. A koneckoncu i zdejsi diskuse, kde se spousta jedincu nedokaze smirit s tim, ze nekdo dokaze jet do Prahy zlutobusem, do Ostravy cernovlakem a zpatky klopidlem, protoze jim zhati podstatu sveho mysleni - viru, ze jeden produkt je super a vse ostatni stoji za starou backoru.

Nicmene, alfou a omegou vseho je nevedomost a strach z neznameho; pokud budu v cizim meste a budu mit z domova vyhledane nejake spojeni MHD, pojedu tim i v pripade, ze na me bude halekat skupina tmavocechu v ziguliku, ze me tam vezmou zadarmo.

Petr47#462 > pozdravujte na univerzite tretiho veku, z jakeho oboru jste dnes promoval?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 18:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sime: Oprava...asi to nebylo myšleno zle, aspoň doufám...

(Příspěvek byl editován uživatelem petr47.)

(Příspěvek byl editován uživatelem petr47.)
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2784
Registrován: 12-2004
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 18:22:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D1 opět výrazně průjezdnější než koridor Praha-Brno.
Třeba se bude jezdit z Rosické na Prahu s menším zpožděním....
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1953
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 18:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je to tak nejak nas narodni sport, drzet se zuby nehty neceho, co povazuju za vyhodne, beze snahy si aspon overit ostatni moznosti
A vy u každého nákupu kontrolujete ceny u konkurence? Já ne, notabene u věcí, u kterých mám pocit, že jsou za slušnou cenu. Kdybych nebyl tarifní šotouš :-), tak si vyberu spojení, které mi vyhovuje a neřeším, že konkurence má slevu, protože je zrovna poslední jarní týden nebo majitel má svátek.
Piguet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.223.59
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 18:39:09    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: K tématu přispívám naprosto stejně jako vy, od začátku jste, kromě(nebojím se říci až patologické) nenávisti k Jančurovi a posléze i k Budulínkovi, nepřispěl naprosto ničím, pokud tedy přispěvkem k tématu nepovažujete stále se zvyšující počet výrazů ejakulovat, debil, blbeček, idiot atd...Jezdíte vůbec s RJ? Nebo jaká je Vaše motivate k podobným příspěvkům?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2663
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 18:41:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon#1953 > vnimam to stejne, jako vy; pokud mam chut se v tom stourat, proc ne ... ale pokud proste chci koupit listek, beru ho zpravidla za prvni cenu, co mi prijde rozumna (max. si udelam jeden nebo dva rychle testiky, jestli to nejde jednoduse levneji). Mimochodem, docela zajimave to maji u cernych, kde ve dvoujednotkovych vlacich jsou v kazdem vlaku jine ceny (a to klidne tak, ze v jednom je levnejsi byznys, ve druhem economy)

Piguet > Jezdíte vůbec s RJ? Nebo jaká je Vaše motivate k podobným příspěvkům?
Nejezdi, ale prej mu Radim prefik babu

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1954
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 18:49:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: vnimam to stejne, jako vy
Pokud píšete o "našem národním sportu", tak mi nepřijde, že to vnímáme stejně.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2664
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 18:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon#1954 > narodnim sportem je drzet se toho a doporucovat to ostatnim, i kdyz vim, ze to je pro me nevyhodne.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
T.H. mimořádně
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 19:16:55    Odkaz na tento příspěvek  

To měl jako Žaluda říct ne, já do firmy poslance nechci ?
Opět nepochopení podstaty problému a tradiční potřeba personifikace do Žaludy, Jančury (plus MTR a tak dále).
Tady totiž nejde o nějaké Žaludy nebo Bukvice - konkrétní persona je jen (dobře) zaplacená (luxusní) prostitutka pro hlídání penězotoků a realizaci podobných rozhodnutí, jako je instalace politického trafikanta do funkce (směšné jsou Slimtovy analýzy, jak tam neznámý Někdo "dosadil" dotyčného téměř proti Žaludově vůli - naopak, to on mu to musel v úkole vyběhat, aby si zasloužil svou masážní audinu). Prostě ČD tu nejsou primárně od přepravy osob, jakkoli se tak navenek tváří (ono každé dojení veřejných peněz vyžaduje nějaký "příběh" - a masáž o ekologické dopravě, synergických efektech a stopadesátileté tradici je na tohle ideální), ČD jsou problémem, nikoli řešením (že to teď někdo propláchne není systémový výsledek, protože ČSSD bude taky potřebovat někde odměnit své věrné). Proto je Jančura v přímé soutěži poráží s jejich zázemím prakticky neomezených prostředků, ale myšlenkové nedostatečnosti (většina, která dopravě rozuměla a byla schopná něčeho dosáhnout, je dávno pryč). Jediné reálné řešení, jak dosáhnout toho, abychom jako daňoví poplatníci neplatili trafiky zasloužilým a neodolatelné nákupy od kamarádů, je - neexistence Českých drah (tzv. kde nic není, ani smrt nebere); a dtto v dalších odvětvích, stát jen jako minimální servisní organizace nikoli přímo pseudopodnikající, ale jen vytvářející rámec ve věcech všeobecného zájmu (to píšu rovnou, než tu pár lidí začne mít nutkání mi podsunout, že chci anarchii a zrušit stát úplně).
P.S. Modrodogmatici samozřejmě nebudou schopni za krupobití tisíce důvodů akceptovat, že žádného "národního dopravce" nepotřebujeme stejně jako nepotřebujeme "národního pekaře rohlíků" k tomu, aby byly každé ráno v sámošce, jen - proboha - z toho nedělejte problém "kapitalismu", protože ten se státní firmy podpírané nadstandardními vazbami i penězi opravdu netýká, zatímco její skutečné vystavení tržním principům by pro ni mělo zásadní existenční důsledky. Holt se musí počkat na okamžik, až bude vydojeno, pak to půjde ke dnu samospádem (a nechtěl bych v té době ještě být na palubě).
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1083
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 19:21:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T.H. mimořádně: ČD tu být nemusí, na železnici by však měl fungovat síťový efekt a tarifní integrace (je nutno zřídit nezávislý orgán).

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4936
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 19:41:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad T.H. mimořádně:

Slyšel jste někdy slovo "odstavec"? Lépe by se to četlo.

většina, která dopravě rozuměla a byla schopná něčeho dosáhnout, je dávno pryč
Ano? To myslíte sebe? Nepřeháníte to trošku?

Vaše vize jesou momentálně unreal. Privátníci nemají tolik finančních možností, aby ve větším přebrali vozbu. Jančura obíhá smeťáky, Leoš raději utíká do Polska, Arriva se nezmohla ani na rozježdění té německé šunky. Další privátníci tak mají leda turbosery aneb 810 na milion způsobů a historická vozidla typu kroko a žhavá splašená trubka. I kdyby Jančura chtěl dosáhnout cca 30% celkových výkonů v rámci ČR, tak se mu to nepovede. Protože by mu na to nikdo nepůjčil. Takže chtě nechtě ČD dál hrají důležitou úlohu a jejich vedení bude vždy závislé na politicích.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4192
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 20:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tentokrát souhlasím naprosto s T.H. (mimořádně má v tomto případě dva významy ), rozdílný názor na to, jestli Žaluda ty zmrdy trpěl nebo jm to sám vyběhával, považuju za nepodstatné pro celkové vyznění.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4569
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 20:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

abychom jako daňoví poplatníci neplatili trafiky zasloužilým a neodolatelné nákupy od kamarádů, je - neexistence Českých drah (tzv. kde nic není, ani smrt nebere); a dtto v dalších odvětvích,
Samozžejmě,zrušme školství, armádu, policii atd. Co nejmenší stát - jeden diktátor a pár věrných všehoschopných - taky řešení. Akorát nastane problém-tohle bez té armády a policie fungovat nebude.

Chci znát název státu, kde to funguje podle tvých představ.
T.H. mimořádně
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.8.23
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 20:27:59    Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: "zrušme školství, armádu, policii atd." - a už je ten zmíněný podsun tady, netrvalo to ani hodinu... chudinko.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 840
Registrován: 8-2012

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 20:53:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: privátníci je nemají, ale takový DB a SNCF je určitě mají... Stejně tak třeba u nás v Karlovarském kraji by DB a Vogtlandbahn dokázali zvládnout hodně velkou část všech výkonů. Všude tomu tak není, ale u nás třeba jo. Ale jinak souhlasím, že ČD tu svoji roli (a velmi významnou hrají), ale o pětinu toho co zajišťují by přijít klidně mohli
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4194
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 22:01:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek:
Jinak Slim opět nezklamal a místo komentáře k tématu (Žaluda ve vedení mafiánsko-klientelistické partaje ČD) opět řeší jen mou osobu.
Téma tady je Regiojet, blbečku, ale aspoň jsi přiznal barvu, kvůli čemu sem doopravdy lezeš.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4937
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 22:59:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

privátníci je nemají, ale takový DB a SNCF je určitě mají
A je skutečně cílem sem pouštět jiné státní molochy, i když uhlazené do svých dceřiných společností? Co ta Arriva a ten jejich verk? Nemyslím si, že by prostředí DB a zvláště SNCF bylo nějak výrazně čistší než prostředí ČD.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1350
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 23:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to skandální, EC 172 dnes z Kolína i přes probíhající MU ve 14:22 již po své trase (přes Poříčany) a IC 1010 v 15:00 z Kolína odklonemm (trs. Nymburk, Lysá). Klacky pod nohy....
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 00:14:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: O povolení použít odklonovou trasi si rozhoduje dopravce, pokud řekne, že nepojede odklonem, tak ho nikdo donutit nemůže.
Nehledě na to, že EC je důležitější než IC a vzhledem k tomu, že tam nejspíš byla lokomotiva neschválená pro jízdu odklonovou trasou (=záležitost hlavně SŽDC), takže ani jinak jet nemohl, narozdíl od IC 1010.
Ovšem informovanost RJ na webu byla opět "ukázková" - za celou dobu trvání mimořádnosti na webu viselo "Vlaky jedou včas podle jízdního řádu".
(Mmch. IC 1009 nejel odklonem, ale po usjízdnění jedné koleje přímo)
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 841
Registrován: 8-2012

Odesláno Středa, 19. června 2013 - 01:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Souhlasím, ony DB na tom jsou tak nějak podobně, navíc ještě k tomu už toho v tom Německu dělají tolik, že železniční doprava pro ně bude brzo okrajovou záležitostí. Ale doprava má být primárně pro lidi a pokud by někdo za stejný peníze odjezdil osobáky udržovaným Desirem místo 810, tak z pohledu cestujícího je mi u zadku, zda je to německej moloch nebo ne.
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 01:15:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy
Vaše vize jesou momentálně unreal. Privátníci nemají tolik finančních možností, aby ve větším přebrali vozbu.
Ale prd velebnosti. Jestliže soukromník vyhraje výběrko na ZDO, pak s vyhlídkou tak štědrých dotací mu budou banky cpát úvěry horem spodem

Ohl
V tomto vymytém prostředí je prostě vše nežluté špatné, i kdyby k nástupišti přijelo TGV s ICE dohromady.
A to je přesně ukázka jednostranného modrého myšlení. Já třeba jezdím nejčastěji mezi Brnem a Prahou a pokud bych měl na výběr, tak TGV i ICE na české infrastruktuře nepojedou o nic rychleji, nežli klasické IC/EC, komfort je s IC/EC také srovnatelný (snad s výjimkou maďarských Bpmz, kde ani v roce 2013 se ještě neuráčili nainstalovat zásuvky), takže se zcela pragmaticky budu rozhodovat podle ceny, přístupu k cestujícím, garanci při nepravidelnostech, a použitelnosti éšopu.

Chci znát název státu, kde to funguje podle tvých představ.
Pokud se stále bavíme o čistě soukromých železnicích (a nikoliv o soukromé armádě, policii apod. kam se to snažíte posunout), pak takovým státem byly USA zhruba do 30. let. Později se už tam stát začal srát také, což společně s masivně dotovanou výstavbou silnic vedlo k likvidaci osobní železniční dopravy tamtéž.

Slim
Je pravda, že v marketingu je Jančura bezkonkurenční, a nutno uznat, že i vymývání mozků v tomto podání je jen a jen marketing...
To, co provádí ČD, je naprostý antimarketing – zejména jejich oblíbené tutlání zajímavých tarifních nabídek, a následné zrušení, když ji začnou lidi moc používat. Konkurovat takovému antimarketingu zvládne každý jouda s MBA z Čelákovic, na to ani netřeba Velkého Žlutého Vymývače

(Příspěvek byl editován uživatelem Robert_antonio.)
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2207
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 07:20:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A je skutečně cílem sem pouštět jiné státní molochy Cílem by mělo být zavedení konkurence. Ať už přímo formou volného přístupu nebo soutěžením. Pak se budou muset rvát o nejnižší cenu a tak se zajistí, že až tak moc nezmolochovatí. V Německu, ač tam mají holding, to tak dělají už dlouho.
Tedy, je mi jasné, že i do výběrových řízení se začnou uplatňovat různé tlaky, ale uhlídat tahle výběrka je menší, a tedy snazší záležitost, než uhlídat celý kolos, jako jsou ČD.

Pro modré rada: z vlaku vyžeňte stávající substrát, stejně jsou to vohnouti se žlutě vymytým mozkem. Pak si najděte jiný substrát, co bude s radostí před každou cestou studovat zahradu tarifních nabídek.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6975
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 08:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Cílem by mělo být zavedení konkurence. Ať už přímo formou volného přístupu nebo soutěžením. Pak se budou muset rvát o nejnižší cenu a tak se zajistí, že až tak moc nezmolochovatí."

Jo. A proto ta konkurence na Krnově vypadala tak, že oba měli cenu prakticky stejnou (a nijak významně se nelišící od současna) a poté co se jeden nechal vykopnout na stupiditu tak požádal aby vyhrál ten druhej....
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4571
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 08:20:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neexistence Českých drah (tzv. kde nic není, ani smrt nebere); a dtto v dalších odvětvích jsou slova, která byla podsunuta mnou? Další odvětví, když to není to, co jsem popsal, jsou tedy která?
Stále chci vědět ten stát - nikoliv jen v souvislosti se železnicí, kde je ten ráj, kde politici nezasahují a mafie přes ně nic nedostává.

stát začal srát také, což společně s masivně dotovanou výstavbou silnic vedlo k likvidaci osobní železniční dopravy tamtéž.
No fajn, takže kdyby toho státu nebylo, všichni v USA by dodnes jezdili soukromými vlaky, koleje do každého domu.
Už už mi lezou z klávesnice slova podobná Slimovým na adresu Jezdícíhonališčímocase.

vyžeňte stávající substrát, stejně jsou to vohnouti se žlutě vymytým mozkem
Není třeba vyhánět, on tou žlutou RN pojede, radostně. Akorát na 322 bude muset občas počkat hodinu, dvě na správnou, jezdí tam i modré.
Vsadím boty, že po převzetí rychlíků Ol-Kr-Ov budou žlutí žraloci vydáváni za div světa.
vlbec,vlbec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.17.58.102
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 08:24:25    Odkaz na tento příspěvek  

Nebyli na tom OL-OP v tendru 3?,Nebyli na tom OL-OP v tendru 3?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4195
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 09:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr:
Pro modré rada: z vlaku vyžeňte stávající substrát, stejně jsou to vohnouti se žlutě vymytým mozkem.
Malinká logická chybka - takový vohnout přece s modrým nejezdí...?
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 09:32:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Auuuu... nehodlám se nijak zastávat mamutích podniků (myslím, že ale molochovatí prostě všechny, viz třeba Microsoft nebo některými neustále vzývané DB), ale soukromí dopravci na české koleje? Odkdy, od příštího GVD a všude?? Co jste jedli, vtipnou kaši?

Jinak než pomalu a postupně to stejně nepůjde. Nebo se snad do VŘ na Ostrava - Opava - Olomouc přihlásilo deset různých jezděníchtivých dopravců?
Nebo snad většina pokusů o soukromé dopravce neskončila takto: http://www.zelpage.cz/razeni/12/vlaky/kzc-7752
nebo třeba takto: http://ekonomika.idnes.cz/leo-express-do-chomutova-arriva-z-kralu p-do-benesova-f9x-/eko-doprava.aspx?c=A120831_091627_eko-doprava_ neh
a nebo nakonec třeba i takto: http://www.jhmd.cz/docs/j2013.pdf
(poslední příklad budiž důkazem, že v omezené míře to samozřejmě jde, a to i docela dobře)
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 09:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No fajn, takže kdyby toho státu nebylo, všichni v USA by dodnes jezdili soukromými vlaky, koleje do každého domu.
Koukám, že máte dnes náladu všecko překrucovat a podsouvat ostatním myšlenky, které neřekli. Až vás to přejde, tak dejte vědět a budeme se bavit dál.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4574
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 09:53:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, to mé je nesmysl, ale vy jste začal.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2665
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 19. června 2013 - 10:02:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim#4194 > Téma tady je Regiojet, blbečku, ale aspoň jsi přiznal barvu, kvůli čemu sem doopravdy lezeš.
To si zapamatujte hlavne vy, az zas budete resit R.J. ve stylu "mozna mu vlaky jezdi dobre, ale je to demagog co vymejva lidem mozky".

Slim#4195 > Malinká logická chybka - takový vohnout přece s modrým nejezdí...?
... a dvakrat v jednom mesici Pendolinem nedojelo moje nevohnoutsky dvojce, nebo neni pro vas klopidlo dost modry?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Sebereflexe
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.113.99.148
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 10:04:18    Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek: vy jste ten poslední který by měl na něco/někoho poukazovat! Jak zde oslovujete řadu diskutujících odborářskou lůzou, bolševiky ap. by jste v reálu dostal pěkných pár facek. Předně by měl admin odsud vysypat vás. Raději si pokecám s nějakýn garážmistrem, než se zamindrákovaným blbečkem!!!
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 10:05:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: e snad někdo, kdo si myslí, že by ti dva generálové po odmítnutí požadavků Nagyové zůsteli ve funkcích delší dobu? To samé Žaluda atd

Prosím pěkně, od kterého levelu je přijatelné neodmítat, protože sociální ohledy např k rodině?
Žaluda už je ten level, který "jen plní rozkazy"?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6977
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 10:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten level "držet hubu a krok" je samosebou stále rozšířenější. Ti "dole" jsou drženi u huby různejma půjčkama a hypoškama (nebudeš mít na splátky půjdeš pod most) a ti nahoře zas pro změnu "maj sami málo" protože jsou zvyklí žít na vysoký noze.

A snižovat si životní úroveň chce fakt leda idealista.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4197
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 10:52:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
To si zapamatujte hlavne vy, az zas budete resit R.J. ve stylu "mozna mu vlaky jezdi dobre, ale je to demagog co vymejva lidem mozky".
Sorry, ale tohle k tématu vlákna je.

... a dvakrat v jednom mesici Pendolinem nedojelo moje nevohnoutsky dvojce, nebo neni pro vas klopidlo dost modry?
Marně hledám souvislost s výrokem Brr z vlaku vyžeňte stávající substrát, stejně jsou to vohnouti se žlutě vymytým mozkem., na který jsem reagoval.
Nebo tím chcete poukázat na to, že Vás se žlutě vymytým mozkem dvakrát do měsíce už z modrovlaku vyhnali? To pak pardon.

Jregent:
Prosím pěkně, od kterého levelu je přijatelné neodmítat, protože sociální ohledy např k rodině?
Žaluda už je ten level, který "jen plní rozkazy"?

Od každého levelu, pokud chcete zůstat sedět tam, kde sedíte. Bohužel je taková doba a že máte pravdu nebo jste Mirek Dušín, na to se Vás nikdo neptá. V případě, že v tom je politika, je to navíc tak, že plníte rozkazy lidí, kteří oficiálně nejsou vůbec oprávněni Vám nějaké dávat. Ale není to vada Žaludy ani ČD. je to široce rozšířená vada systému, ve kterém je Mirek Dušín za blbečka a dojede na to.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
T.H. mimořádně
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.198.1
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 11:12:47    Odkaz na tento příspěvek  

jsou slova, která byla podsunuta mnou?
Ne, tebou podsunutá slova byla, že chci zrušit školství, armádu a policii (ale nic si z toho nedělám, to je obligátní levičácká reakce, když si někdo dovolí říct, že tolik státních úředníků a zaměstnanců fakt nepotřebujeme).
Další odvětví ... jsou tedy která?
Bez České pošty mi nepřijde jediná zásilka.
Bez Lesů ČR tu nezůstane jediný strom.
Bez Čepra dojde ropa.
Bez Letiště Praha tu nepřistane jediné letadlo.
Bez ČSA odsud neodletí žádné letadlo.
Bez Českého Telecomu se nikam nedovolám (hopla, malé fopa, tahle Jediná Správná Pravda už zdá se neplatí).
A tak dále a tak podobně - člověk absolutně nechápe, jak můžou být ráno v krámě rohlíky a večer v hospodě pivo, když nemáme státní pekárny a státní pivovary...
Budeš muset zkusit překroutit a podsunout mi něco jiného.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 19. června 2013 - 11:26:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...
Bez ČD nevyjede jediný vlak a lidé se nedostanou do zaměstnání

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu