K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 18. 06. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 18. 06. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:09:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen fakt nevím, co vám dělá za problém naťukat 9 čísel.

Je to dost problém. Jednak si většina lidí svoje číslo občanky (narozdíl od vlastního jména) nepamatuje a musí ji tak při nákupu lovit z peněženky.

A další problém vznikne, pokud kupujete jízdenku pro někoho jiného, případně pro skupinu osob. Buď potřebujete posbírat čísla občanek účastníků nebo všechny jízdenky navázat na jednoho, což nese riziko problémů, pokud ten člověk nepojede.

jestli to nebude spíš o zvyku lidí, než o tom, že ČD mají špatný e-shop

Částečně to je ze zvyku, ale částečně za to mohou ČD. Jednak existenci a výhody eShopu příliš nepropagují a pak taky stále zachovávají některé jeho nevýhody.

Kromě těch, co jsme tu probrali, je to třeba i nemožnost mít v eShopu nabitý kredit (PaySec je koncept pro většinu populace nepochopitelný).

(Příspěvek byl editován uživatelem Oto.)
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj la défense
Není to problém, je to „jen“ opruz. Musím vytahovat občanku, musím hlídat, abych se nepřeklepl – krucinál PROČ, když to jde i bez toho?
Na poště nám to nepřipadá divné jen proto, že jsme si zvykli na státního molocha, který na každý prd potřebuje deset potvrzení. PPL ani DHL po mně nikdy žádnou identifikaci nechtěli. Ano, jistým potvrzením byla má ochota zaplatit za převzeté zboží, ale srovnejte to s poštou, která vyžaduje občanku i při převzetí na dobírku.
=
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.208.91.210
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:12:03    Odkaz na tento příspěvek  

DJ: vidim velky rozdil mezi ukazanim OP pruvodcimu a predanim cisla OP eshopu.
mimochodem, na te poste ho taky jen predkladam, aby si postacka zkontrolovala jmeno (adresa sedet samozrejme nemusi). obdobne situaci u CD by to bylo, kdyby byla zasilka ne na jmeno, ale na cislo OP. a na pas bych ji nedostal.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RA: Nevím, když mi přišla lednice, tak chlap z PPL po mě chtěl občanku, protože jsem platil převodem a ne "na dobírku"... Tak mi uniká to o tom molochu, ale asi náhoda.

Oto: Zbytečně to dramatizujete. Ale doba je holt taková, že lidi se bez návodu už ani nevyserou a vše musí být blbuvzdorné. Mimochodem, když tam bude dejme tomu jen jméno a ne teda číslo op, stejně tu občanku, nebo řidičák, nebo něco s fotkou v tom vlaku muset vysolit průvodčímu, aby vám zkontroloval totožnost, tak jakej je v tom pořád problém? A když tam nebude vůbec nic, jak zase zabráníte zneužití, že vám to někdo stáhne z mailu, nebo z počítače, nebo vůbec...
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:28:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, když tam bude dejme tomu jen jméno a ne teda číslo op, stejně tu občanku, nebo řidičák, nebo něco s fotkou v tom vlaku muset vysolit průvodčímu, aby vám zkontroloval totožnost, tak jakej je v tom pořád problém?

Svoje jméno si každý pamatuje a nemá takový problém ho nějam vyplnit.

A když tam nebude vůbec nic, jak zase zabráníte zneužití, že vám to někdo stáhne z mailu, nebo z počítače, nebo vůbec...

Tak, že bude nakupující jasně eShopem upozorněn: "Buď vyplníte i jméno, nebo vám někdo může ukrást kód". Ale každý si bude moci vybrat. Současný eShop je pro tak banální záležitost, jako je cesta vlakem za pár kaček, příliš zabezpečený.
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale doba je holt taková, že lidi se bez návodu už ani nevyserou a vše musí být blbuvzdorné
Právě naopak – před 30 lety jste si prostě šel do pokladny a koupil „lístek do Brna“, maximálně řekl nějakou slevu na dítě nebo důchodce. Dnes aby člověk zadával 10 zbytečných parametrů, které jsou důležité pro 10% zákazníků, ale zbytek by mnohem raději využil nějaké defaultní hodnoty s možností si je rozkliknout a volitelně změnit. Identifikace (jméno/OP) je příklad parametru, který je zcela zbytečný.

zase zabráníte zneužití, že vám to někdo stáhne z mailu, nebo z počítače, nebo vůbec...
Fakt si myslíte, že by někdo se nabourával do cizího kompu jen proto, aby si zkopíroval étiket v ceně max. pár stovek a navíc použitelný jen v omezený čas na danou relaci? Každý hacker si spočítá, že za stejný čas strávený „hodným“ programováním si vydělá násobně více

(Příspěvek byl editován uživatelem Robert_antonio.)
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1942
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:32:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je logické nabídnout ihned místenku do vlaku, který jste si vybrali
Asi mám vadný eshop, ale na vstupní stránce mám jenom dvě možnosti - jízdenku s místenkou nebo jenom místenku.
Marně hledám jakékoliv místo v eshopu, kde si vybírám vlak a nenabídne mi to místenku.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2490
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:33:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Už vidim... "Jsem si nevšiml toho upozornění, to to nemáte ohlídaný, nějak?" Zkrátka tohle je druhej extrém, kdo neumí vyplnit číslo občanky, tak halt teda v tomhle e-shopu nebude nakupovat. Ale zdá se mi, že problém z toho dělaj jen šotouši tady na místních stránkách, že běžný uživatel s tím problém nemá, stejně tak, jako že v kupé není 6 zásuvek...

A já radši zabezpečenej e-shop, než teda podobný "vyfikundace" typu bezkontaktních platebních karet... Kde jsem slečně řekl, že to je "ohromná" výhoda a že o to nemám zájem. Čuměla, jak tele na nový vrata, protože nechápala, že pro mě není problém nacvakat 4 místa u kasy, zatímco větší problém pro mě je, když si někdo po 5stovkách bude užívat nákupy v nějakým centru, než zjistím, že mě okradli.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto:
K čemu je v eShopu funkce, že sice kupuji na InKartu, ale pak na konci můžu zadat číslo jiného dokladu?
Taková možnost tam opravdu je, a málem jsem to nedávno takto koupil. Předpokládám správně, že pokud to někdo udělá, musí ukázat ve vlaku jak InKartu (na prokázání slevy) + občanku/jiný doklad (k prokázání, že je to ON)?
A pak že nejde o buzeraci.

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1943
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:36:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

před 30 lety jste si prostě šel do pokladny a koupil „lístek do Brna“
Dneska je tento postup zakázaný?
Eshop rozhodně není dokonalý, ale problémy nafukujete naprosto neskutečným způsobem.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2491
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:36:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RA: Nemyslím si to, ale dávám "příklad". Stejně stupidní, jako že si někdo neumí zaškrtnout místenku a opsat 9 čísel z plastový kartičky. Problém neexistuje, jen šotouši ho mají potřebu vytvářet.
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:38:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon
Marně hledám jakékoliv místo v eshopu, kde si vybírám vlak a nenabídne mi to místenku.
Musíte explicitně zaškrtnout políčko s místenkou. Což není zcela samozřejmé pro cestující, kteří mají zafixováno, že za místenku je poplatek navíc. Pokud bude místenka defaultně zaškrtlá s možností odškrtnutí, je to drobnost, která ale mnoha lidem pomůže.

Dneska je tento postup zakázaný?
Ne, ale v 90% případech zaplatíte o dost větší pálku nežli na éšopu.

Já už nevím, jak to říci více polopatě. Nic z toho, co jsem zmínil, není vážný problém. Ale pokud dopravce A usnadní kaštanům i tyto drobnosti, zatímco dopravce B na to kašle s přístupem „kaštan se stará, kaštan má“, tak který dopravce asi bude mít více cestujících?

(Příspěvek byl editován uživatelem Robert_antonio.)
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:39:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pak že nejde o buzeraci.
Možnost volby je buzerace?
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:40:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marně hledám jakékoliv místo v eshopu, kde si vybírám vlak a nenabídne mi to místenku.

Třeba už zmíněná stránka na nákup SporoTiketu, tam místenku nekoupíte. A pak i běžný nákup, pokud si políčko, že chcete rezervaci, aktivně nezaškrtnete, nedostanete ji.

Další (a podle mně dost velký) problém eShopu ČD je, že je do něj cesta složitá. Místo aby formulář z titulní strany cd.cz vedl rovnou tam, je tam stále zbytečný mezikrok "Vyhledávač spojení", který ani neumí ukázat správnou cenu!

Programuju už skoro 20 let a už jsem si dobře všimnul, jací jsou uživatelé, a pokud něco zjednodušit jde, je třeba to udělat.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1047
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon:
K čemu zadávat číslo občanky či jiného dokladu, když požaduji slevu na InKartu a ta je "nepřenosná" a je vázána na konkrétní osobu?
Tato volba by tam vůbec být neměla. jedině že by chtěl někdo schválně přidělávat četám práci, aby musely kontrolovat 2 doklady.

(Příspěvek byl editován uživatelem budulinek4.)

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2652
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček#6969 > za dob, kdy moje babicka jezdila vlakem, platilo, ze pokud ji v pokladne prodali listek, tak ten listek proste platil tak, jak to na nem bylo napsano.

Dnes to tak bohuzel neni - a nelze se ani spolehnout na to, ze pokud mi dany listek dokaze eshop prodat, tak ze mi jej uznaji ve vlaku.

Ja osobne dodneska nevim, jestli kombinace dvou mistenek na moje jmeno a na moji inkartu je oficialne platna, ci nikoliv; eshop to tak prodat dokaze, ale na kazdem papirku je napsano, ze plati vyhradne pro osobu, ktera je na nem napsana. Zatim to pokazde proslo, ale ... pokud je to tak v poradku, proc je na listku napsane neco jineho? A pokud to v poradku neni, proc algoritmus eshopu nerve, ze nelze koupit dve mistenky pro jednu osobu?

Podobna situace pri nakupu mezinarodnich jizdenek; dve osoby, kupuje je obe najednou pri jedne transakci jedna osoba pres eshop. Pri vyplnovani jmena system kricel, ze nelze koupit dve jizdenky na jedno jmeno ... oka, supr, algoritmus je chytry a zachranil mne od nakupu neplatne jizdenky ... hmm, chyba lavky. Systemu totiz nevadilo, ze dve ruzne osoby maji stejne cislo dokladu, takze jizdenka je stejne oficialne neplatna :-(

Slim#4172 > jak si vy predstavujete zneuziti mistenky do Pendolina, "koupene" za 0 kc? Riziko, dle meho nazoru, limitne se nule blizici. Presto je i s "nakupem" takoveto mistenky spojena byrokracie, ktera to neprijemne prodluzuje.

Oto#1341 > naprosty souhlas s tim, ze by dobrovolna moznost zadani dokladu byt mela, ale vyzadovat to u kazde transakce je odrazujici. Nehlede na to, ze pri preklepu se pak covek velmi snadno dostane do pasti.

U inkaret to naopak je vyresene podle mne dobre - online kontrola pomuze prave takoveto preklepy ohlidat. I kdyz, i tady to ma sve mouchy:
- proc, kdyz si poridim novou kartu (a nakupuju ji prave pres eshop), se mi automaticky na uctu nezmeni jeji cislo (nebo me to k tomu aspon nevyzve)?
- proc stale jeste neni defaultni nastaveni "moje inkarta"? To z toho maji modri takovej vejvar, ze jim stoji za to lidi otravovat rizikem, ze si nekdo koupi obycejne jizdne misto zlevneneho, na ktere ma narok?

= > a neni v tomhle ta chyba? Je ... ale zase je otazkou, jestli radsi "odkejvat" nekomu prukaz s cizi fotkou, nez buzerovat zbytecne nekoho, komu (treba kvuli operaci) oholili hlavu.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K čemu zadávat číslo občanky či jiného dokladu, když požaduji slevu na InKartu a ta je "nepřenosná" a je vázána na konkrétní osobu?

Hodilo by se to například v situaci, kdy já (coby nemajitel inkarty) kupuju jízdenku pro dva lidi - sebe a kamaráda, o kterém vím, že inkartu má, ale neznám její číslo. Pak vyplním jako průkaz stoji občanku a na tu bude společná jízdenka navázána.

V případě cestý jednoho člověka to ale smysl moc nemá, leda v případě, že svou inkartu nemám v okamžiku nákupu u sebe a neznám jeji číslo, ale občanku u sebe mám.
=
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.208.91.210
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:50:23    Odkaz na tento příspěvek  

DJ: furt se tu tocite na opisovani nejakych 9 cisel... tak jenom pripomenu drive Otou zminenou situaci: A další problém vznikne, pokud kupujete jízdenku pro někoho jiného, případně pro skupinu osob. Buď potřebujete posbírat čísla občanek účastníků nebo všechny jízdenky navázat na jednoho, což nese riziko problémů, pokud ten člověk nepojede. , nebo mnou zminenou vymenu OP.

v prvnim pripade se zbytecne prodluzuje procedura koupe listku z minut na hodiny az dny a nakonec v prvnim i druhem pripade jsem proste prisel o penize JEN a POUZE z umele vytvorenych byrokratickych duvodu!
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K čemu zadávat číslo občanky či jiného dokladu, když požaduji slevu na InKartu a ta je "nepřenosná" a je vázána na konkrétní osobu?

Nic takového se zadávat nemusí a snad ani nedá. Vazba je pak na In-kartu.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 15:55:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy:
Jistě, že to jde a jak už bylo vysvětleno, může se to hodit pro jeden extra případ. Bohužel opět to spíše mate/odrazuje uživatele a četám přidělává práci.

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2492
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=: Ano pokud dotyčný si neumí koupit jízdenku sám přes internet, pak je nutné mu zavolat a číslo si vyzjistit. Běžnému stačí jeden hovor či sms, vy jste zralý na 14 dní dovolené. Stačí jedno číslo op, přestaňte dělat problém z něčeho, co NENÍ. Problém mají zřejmě jen místní šotouškové, ostatní, normálně použitelní lidé pro život, s touto "nástrahou" dokáží popasovat.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2653
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy#267 > ale jde ... tesne pred vlozenim do kosiku muzete misto predvoleneho prukazu "inkarta" (a sveho cisla) zvolit "osobni doklad". Jenze to nema zadne rozumne pouziti - teoreticky by to vyznam melo pouze v pripade, ze bych pro sebe a kolegu kupoval listek; sve udaje vim, u kolegy bych pouze vedel, ze ma inkartu a nevedel jeji cislo. Jenze, pokud listek musi mit cislo jeho dokladu, budu mu muset kvuli tomu stejne zavolat - a pak je uplne fuk, jestli mi nadiktuje cislo inkarty, nebo cislo obcanky ci ridicaku. Tedy fuk to nebude - preklep u cisla inkarty to odhali, u ostatnich dokladu ne.

Dj_la_défense#2492 > normalni clovek prestane delat veci, ktere mu nevyhovuji - najde si jine vhodnejsi reseni. Pak je tu par jedincu, kterym to problem nedela a nedokazi pochopit, ze pro nekoho to muze byt nejen otravne, ale i problematicke. Vase babicka evidentne beha i do schodu jako lanka a vsechny vrstevniky, kteri se souraji i po rovine, ma za idioty, co delaji problem z neceho, co preci problem NENI. A vy jdete zdarne v jejich slepejich...

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2493
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:16:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Ano, proto ty jedeš Regiojetem a já Pendolinem, vybrali jsme si. Na nádraží podle toho, jaký mají lidé problém s e-shopem ČD by buď měly být nepředstavitelné fronty, protože lidé ho "nezvládnou" a nebo vlaky ČD prázdné. Takže se zdá, že problém má jen parta chlapců z k-reportu... Zkrátka pro vás je to málo blbuvzdorné, pro běžného cestujícího asi ne. Když to zvládla moje mamina, tak to fakt nemůže být těžké. Souhlasím s tím, že vylepšovat se dá vždy, jen to musí být problém, ne pseudoproblém.

P.S. A osobní roviny o babičkách a podobně, si strč kamsi do prde... nebo do Plzně, protože bys mohl dostat přes držku za ty kecy.
=
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.208.91.210
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:17:06    Odkaz na tento příspěvek  

DJ: to si opravdu nedokazete predstavit, proc by nekdo kupoval listky pro vice osob najednou i kdyz kazdy ze skupiny to zajiste sam dokaze?

i me staci na zjisteni cisla od jednoho cloveka jeden hovor/sms/mail. pokud je zrovna v dosahu (tech duvodu proc zrovna nemusi byt si jiste dokazete vymyslet sam dostatek - jenom napoveda: nekteri lide treba pracuji, cestuji, sportuji atd., zkratka nesedi furt u telefonu/mailu...), pokud neni a je takovych vic, tak to proste trva. zbytecne. krome komplikaci mi to nic neprinasi. dokonce ani CD (jak uz tu bylo vysvetleno). tak sakra PROC? a proc ne priste jinak a jinde?
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2494
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=: Dokážu, dělal jsem to ve čtvrtek... A stačila mi jedna občanka, ta moje. No ty "důvody" co jste jmenoval, jsou jistě "závažné". Protože ne každý sedí u internetu a na cestu, kdy vás jede 10 se rozhodujete z minuty na minutu, takže asi není možné to jedno číslo op zajistit. Chápu. No je to stejně stupidní, jako to moje, že někdo bude krást jízdenky z mailu... Děláte problém z něčeho, co není.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2654
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:25:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense#2493 > Na nádraží podle toho, jaký mají lidé problém s e-shopem ČD by buď měly být nepředstavitelné fronty
... vsak taky jo. Bezne jsou v uzlove prestupni casy u kas fronty na ctvrt hodiny, i vice.

Když to zvládla moje mamina, tak to fakt nemůže být těžké. ... o babičkách a podobně, si strč kamsi do prde...
Tady si nekdo nasral do sveho hnizda

= > tak sakra PROC?
... aby si tu mohlo par ubozaku honit ego, jak to povlu dela problemy.
No a ted vazne; duvod bude nekde mezi "nechceme", "neumime" a nebo "nechceme umet".

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2850
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:26:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: to s těma novinama bylo dobrý

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
=
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.208.91.210
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:30:35    Odkaz na tento příspěvek  

DJ: stale jste nerekl jediny duvod, proc je to potrebne. rikate akorat, ze to jde. o tom, ale neni sporu. jinymi slovy, stale neodpovidate na moji jednoduchou otazku "proc".

Sim: ano vim, cele jsem to zacal kvuli tomu, je-li alespon naznak jineho duvodu nez "nechceme" a samozrejme obligatni paragrafy 1 a 2. prekvapeni se bohuzel nekonalo.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2495
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Vídal jsem denně hlavní nádraží a ty "fronty" mi jaksi unikly... Nevím asi se dívám jinam.

P.S. Varuju Tě naposledy za ty kecy o hnízdě a podobně, jasné?
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2496
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=: A vy jste stále neřekl jediný důvod, proč to tam být nemá
=
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.208.91.210
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:37:07    Odkaz na tento příspěvek  

Dj: necetl jste pozorne. konec.

(neexistuji-li duvody proc ano, neni potreba hledat proc ne)
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:37:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co kdybyste se, milý DJi, zamyslel, proč tolik lidí jezdí z Prahy do Brna žlutobusy, když
- vlak je levnější (i pro neškrabkáře)
- vlak je pohodlnější
- jízdní doba je srovnatelná
- jízdenka do vlaku není vázaná na konkrétní spoj
- nákup vlakové jízdenky dle vaší logiky je jednoduchý a problém s ním mají jen šotoušci z kreportu
???
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:41:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert_antonio: Protože Jančura dokáže lidem dokonale vymýt mozek. Smekám před jeho talentem.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2497
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RA: Já nevím kolik lidí jezdí do Brna žlutobusem, já jezdim autem.

Ale určitě budou žluté busy obsazenější než vlaky, to jistojistě. A můžete to tedy doložit nějakými čísly kolik přepraví na této trase žluťák a kolik modrej? Děkuji. Já jel do Brna párkrát, abych se vyhnul dálnici a vždy bylo kupé obsazeno 3-5 lidmi, tak nevím, kde jsem tehdy při těch cestách dělal chybu, když vlastně měly být prázdné.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2655
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense#2495 > Varuju Tě naposledy za ty kecy o hnízdě a podobně, jasné?

Copa, kdyz dojdou argumenty, zacneme vyhrozovat? Tak schvalne, co budete delat? Stezovat si u adminu, ze jsem vam nahazel hracky do kanalu?

Mamina je dobra, ale babicka nedotknutelna? Sorry, ale vase argumentace se v tomto pripade fakt neda jinak nazvat. Proste jste to posral. A drzyma kecama, ani drzym tykanim, to nijak nespravite, jen delate ze sebe saska.

Vídal jsem denně hlavní nádraží a ty "fronty" mi jaksi unikly
Stejne, jako vam minule uniklo, ze jsou i jine typy krizovatek, nez ktere znate. To jste byl taky chytrej jak radio, ze nic takoveho neexistuje.

= > kdyz jsem "posledne" (ono uz je to asi par let) resil s obalkou, proc neni mozne mit defaultne u sveho uctu nastavenou svoji inkartu, argumentace byla presne ve stylu pana DJ: "asi by to i slo, ale my to delat nebudeme, protoze to zadny problem neni. Jizdenku pres eshop preci muzete kupovat i pro nekoho jineho, nez jen pro sebe a pak by predvolena inkarta byla matouci". Na dotaz, kolik procent uzivatelu si kupuje nejcasteji jizdenku pro sebe a kolik pro nekoho jineho, aby to bylo matouci, byla odpoved stale ve stejnem stylu: "Co do toho vubec rejpes, kdyz to zadny problem neni."
Mazec byl, ze to bylo kratce pote, co spustili eshop zluti, kde to slo - tem joudum, co o tom rozhoduji, dotedka nedoslo, ze i takoveto detaily mohou nekoho doslova nasmerovat ke konkurenci. Dalo by se rict "kdo chce kam, pomozme mu tam" ... jenze me to mrzi o to vic, kdyz vim, ze ten eshop delaji lidi, kteri by to radi udelali user friendly, jenze jim to zadani ukolu neumoznuje.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1455
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:54:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Nostalgia: To je pravda. Reklama a "vymejvání mozků" má velkou moc. Onehdá jsem zažil na jedné vedlejší trati, jeden školní výlet ( asi nějaká střední škola, samej puberťák ...), kde jsem zaslechl hlášku , určitě vážně myšlenou : "Jé hele, tady jezdí studenageci, to bude príma, dáme si pivko". ... A ona přijížděla žlutá Regio-bouda ...!!! Je vidět, že žlutá barva už je pojem ......
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2498
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 16:58:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Přesně tak je nedotknutelná. Ještě pípni na tohle téma a rozbiju ti ciferník, ty zasranej zmrde! Tady končí legrace.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2656
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 17:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense#2498 > Ještě pípni na tohle téma a rozbiju ti ciferník, ty zasranej zmrde! Tady končí legrace.
Kolego, nechcete uz nechat tech osobnich utoku, ktere u jinych sam odsuzujete? Doporucuju vam zklidnit hormon, zklapnout paty a prestat se chovat jako malej fracek jen proto, ze mate pocit, ze jste to tu osvobodil. Prestanete ztrapnovat sam sebe, vasemu egu to pomuze z dlouhodobeho hlediska podstatne vice, nez to, co tu ted predvadite.

P.S. Ano, legrace konci, tahle vase mluva uz je zrala na ban.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 195
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 17:12:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neříkám, že všichni jezdí do Brna žlutobusem, jen jsem se podivil, proč vůbec někdo jezdí žlutobusem, když dle vaší logiky je ve všem buď srovnatelný nebo horší než vlak.
Ale už vím, že cestující jsou blbé ovce, kterým Jančura vymyl mozky, a jen geniální Nostalgia s Výpravčímxy tuhle fujfuj konspiraci prokoukli. Zajisté, pánové, sebevědomí vám opravdu nechybí
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 17:24:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě pípni na tohle téma a rozbiju ti ciferník, ty...!

Takže tu bude boxový zápas? A máš už aspoň kameramana?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 19:29:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: "...No a ted vazne; duvod bude nekde mezi "nechceme", "neumime" a nebo "nechceme umet"..."

No, řekl bych, že toto neplatí tak jak to podáváte vy vůči ČD, ale platí to i směrem k tomu cestujícímu (kaštanovi). Když je někdo bohužel mentálně vyspělý pouze na použití ve spojení s PC, tak obyčejný postupy nejspíš nezvládá. A proto jsou na světě lidé blbí a blbější.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4173
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 20:12:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Copa, kdyz dojdou argumenty, zacneme vyhrozovat? Tak schvalne, co budete delat? Stezovat si u adminu, ze jsem vam nahazel hracky do kanalu?
Již jen pohledem do archivu příslušného vlákna lze snadno zjistit, kdo preferuje tento způsob reakce na opačný názor.

Robert Antonio: když to tak hezky porovnáváte, tak proč jezdí lidi vlakem tam, kam jezdí bus, a proč jezdí busem tam, kam jezdí vlak, pokud ani jeden druh dopravy neprovozuje Jančura?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2657
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 23:14:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim#4173 > jojo, byly doby, kdy jsem jeste naivne veril, ze adminum teto diskuse jde i o kulturu projevu ... a ze pravidla jsou tu od toho, aby se dodrzovala.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 23:25:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Těžko odpovědět takhle obecně. Řekněte mi konkrétní relaci, kde je vlak ve všech kritériích stejný/lepší než bus, ale nezanedbatelná část lidí stejně jezdí busem. Anebo naopak.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4178
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 00:22:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robert Antonio: nepochopil jste ironii. Právě ta kritéria jsou něco, co si každý cestující stanovuje individuálně a každý je může mít jiná. Byli tady tací, kterým na vlaku vadilo, že když se chtějí projít po chodbičce, postávají tam jiní, kteří jim v tom brání, ale že se v busu neprojdou vůbec, s tím problém neměli. Někoho utáhnete na kafe, jiného na o půl hodiny kratší jízdní dobu, jinému staví autobus u huby, další má super přípoj od vlaku. Někdo jede jednou za rok, pro jiného ma význam množstevní sleva, jednoho odradí složitý e-shop, jiný je šťastný, že si může koupit jízdenku u kasy, sednout a jet.
Srovnávání toho, co je absolutně lepší nebo horší, je naprostý nesmysl. A největší plus konkurence je v tom, že zákazník má možnost výběru, jak dokazují stále ne úplně prázdné vlaky ČD navzdory všem žlutým sýčkům, podle kterých by lidi radši neměli cestovat, pokud to nejde s Jančurou.
Robert_antonio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 7-2007
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 00:29:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Tak si přečtěte celou moji konverzaci s DJem a pochopíte, proč jsem se ptal zrovna takhle.
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.239.4
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 00:46:27    Odkaz na tento příspěvek  

To vymývání mozků bohužel můžu potvrdit - viz nedávné sledování FB RJ, kde se nějaký vozíčkář z Ostravska asi třikrát zeptal, jestli ho RJ přepraví do Olomouce (nebo Prahy, už přesně nevím). Když nedostal žádnou odpověď, prohlásil že nikam nepojede, a na dotazy jiných proč nepoužije nějakého dalšího dopravce nedokázal odpovědět. Nebo můj oblíbenec, který ve svém příspěvku tvrdí, že se sice po.s.ral po sushi, ale stále má RJ rád. Nechci vidět, co by vyváděl při podobném případu u JLV, to by vydalo na reportáž v 17:00 na TV Nova

Není chyba RJ, že blbnou lidem hlavu svým PR, je chyba lidí že jim to žerou (doslova si kupují pocit výjimečnosti, ve 30 let starých vozech, s kelímkem kávy a novinami zdarma a kytičkou na hrající toaletě) a hlavně je chyba PR oddělení ČD, které jim neoplácí stejnou mincí. Vždycky když mi někdo shora vysvětluje, jak se musí držet zpátky aby je RJ nevláčel bahnem, mám tisíc chutí ho nakopat do zadele
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1863
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 07:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Vždycky když mi někdo shora vysvětluje, jak se musí držet zpátky aby je RJ nevláčel bahnem, mám tisíc chutí ho nakopat do zadele."

Jinak. Proč postupovat taktéž jako Jančura? V ten moment bude na stejné úrovni, ale navíc to bude utvrzovat lidi, že ten šáša je opravdu třída. Smiřte se s tím, že český člověk se dá koupit za blbý kafe a umělohmotné suschi. Je to jako v politice. Příjde kašpárek, naslibuje a lidi jej zvolí. Poté ten kašpárek provádí něco jiného, ale lidi slyší na "hezký" řečičky. A za čas přichází probuzení a lid se nestačí divit. Platí stále, člověk je nepoučitelný.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2658
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 08:03:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749#1863 > co kdyz se "jen" nechaji koupit garanci, ze v pripade neplneni dohodnuteho aspon vrati prachy (nebo jejich pomernou cast)?

A nebo jinak; pokud mate dve srovnatelne sluzby, jednu levnejsi, druhou drazsi ... pujdete zamerne do te drazsi a budete o tech, kteri zvolili druhou moznost, vytrubovat, ze se nechali koupit?

Stejny pohled totiz lze aplikovat i v ramci pouze modrych; je povl ten, kdo jede expresem jen proto, ze je to levnejsi, kdyz na stejne trase jede klopidlo? Neni, proste kazdy ma svoje priority, podle kterych se rozhoduje. A pokud mu vyjde lepsi zluty, je kvuli tomu povl? Podle vas zjevne ano.

Příjde kašpárek, naslibuje a lidi jej zvolí. Poté ten kašpárek provádí něco jiného, ale lidi slyší na "hezký" řečičky. A za čas přichází probuzení a lid se nestačí divit. Platí stále, člověk je nepoučitelný.
Sorry, ale tohle sedi jak prdel na hrnec na moje jezdeni Plzen - Ostrava (a zpet) klopidlem ... jen s tim rozdilem, ze jsem se uz poucil a neriskuju to.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1949
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 08:18:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smiřte se s tím, že český člověk se dá koupit za blbý kafe a umělohmotné suschi. Je to jako v politice.
Koukám, že jste ten kapitalismus nepochopil ani po 20 letech.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1864
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 08:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: "...co kdyz se "jen" nechaji koupit garanci, ze v pripade neplneni dohodnuteho aspon vrati prachy (nebo jejich pomernou cast)?"

Pokud budu brát pouze část poskytovaných služeb, tak se nechají koupit za to, co popisujete. Ale na druhou stranu budu oporovat. Nabídka služeb, které nenabízí ani nejžlutější z nejžlutějších. Bez kávy zdarma a suschi v plastu z plastu. Různé akce a podobně. Kdo chce, najde si. Kdo nechce, bude sedět ve žlutém zázraku mezi Ov a Pha. Jinam nepojede.

Babilon: Vy máte pocit, že u nás je kapitalismus? A kde prosím?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4179
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 08:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
A nebo jinak; pokud mate dve srovnatelne sluzby, jednu levnejsi, druhou drazsi ... pujdete zamerne do te drazsi a budete o tech, kteri zvolili druhou moznost, vytrubovat, ze se nechali koupit?
A netvrdil tady někdo v růžové košili, že kvalita a servis je to hlavní a že si nebude kupovat cestující cenou? I když, pravda, následná cenová válka dává za pravdu spíš Vám...

Neni, proste kazdy ma svoje priority, podle kterych se rozhoduje. A pokud mu vyjde lepsi zluty, je kvuli tomu povl? Podle vas zjevne ano.
Souhlas, ale proč nám tady teda permanentně vymýváte mozky kydáním hnoje na ČD a pendolino? Každý má přece své priority...včetně toho éšopu...

Bobmaster:Vždycky když mi někdo shora vysvětluje, jak se musí držet zpátky aby je RJ nevláčel bahnem, mám tisíc chutí ho nakopat do zadele
Při vší neúctě k Jančurovi tyhle lidi chápu...nejde se chovat stejně, když startovní čáru má každý někde jinde...kydat hnůj na ČD j inline s tím, co si půlměrný cestující po 40 letech socíku a 20 letech státního nezájmu myslí, kydat hnůj na novýho větra, který to přišel změnit, notabene ze strany toho hnusnýho molocha, to vohnout nedá...nadělali by si na vlastní hlavy a akorát by jim pan Sůra mydlil o hlavu každou vlastní chybičku dvoujnásob...Vohnoutovi ani nevysvětlíte, že to kafe nemá zadarmo, akorát ho nikde nevidí jako položku na účtence...
Je pravda, že v marketingu je Jančura bezkonkurenční, a nutno uznat, že i vymývání mozků v tomto podání je jen a jen marketing...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2660
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 10:31:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim#4179 > netvrdil tady někdo v růžové košili
Mozna ano, mozna ne ... jste jeden z mala, co vic resi osobu majitele, nez produkt.
kvalita a servis je to hlavní a že si nebude kupovat cestující cenou? I když, pravda, následná cenová válka dává za pravdu spíš Vám
V soucasne dobe jsou si produkty velmi podobne ... a pokud se rozdily setrou na zanedbatelne minimum, u realne smyslejicich lidi je kriteriem cena. U ultras samosebou ne, spartan si nekoupi slavisticky tricko, ani kdyby mu za nej jeste platili, prestoze je ze stejneho materialu a ve stejne kvalite, jako to spartanske.

permanentně vymýváte mozky kydáním hnoje na ČD a pendolino?
Pod pojmem "kydani hnoje" si predstavuju to, co delate vy; nepouzivate to, ani jste to nikdy pouzit nechtel, ale hledate na tom negativa a argumenty, proc je to spatne.
Jestli mezi timto a popisem toho, co se skutecne stalo (a tedy stat se muze i ostatnim, pokud se dostanou do podobne situace) nevidite rozdil, je to problem vas.

Je pravda, že v marketingu je Jančura bezkonkurenční, a nutno uznat, že i vymývání mozků v tomto podání je jen a jen marketing...
Krasny priklad toho, o cem pisu v predchozim odstavci; ja jsem si vyzkousel, ze pendolino je jen a jen marketing bez garanci (a presto ze to muzu vnitrne vnimat jako vymyvani mozku, verejne to tak neoznacuju). Vy jste pri cestovani zlutovlakem zadnou ujmu neutrpel, presto verejne kricite, ze to vymyvani mozku je, stejne jako je podle vas vymyvani mozku informovani o realnych rizicich, ktere pri jezdeni klopidlem na cestujiciho muzou cekat.

Každý má přece své priority...včetně toho éšopu...
Nene, DJ ma priority nas vsech, on je preci vic nez cak noris i se svou mamkou a babickou dohromady ;-)

Vohnoutovi ani nevysvětlíte, že to kafe nemá zadarmo, akorát ho nikde nevidí jako položku na účtence...
A vracime se k memu predchozimu prispevku; pokud me ve vysledku stejna (= srovnatelna) sluzba vyjde s kafem na stejnou (= srovnatelnou) sumu, jako ta bez kafe ... a ja to kafe chci, tak mam dve moznosti. Bud usetrim (a jsem podle vas vohnout), protoze to mam v cene, nebo si za to kafe priplatim. Coz je, evidentne, podle vas, ta jedina spravna varianta.

A tak se tedy hrde hlasim do klubu vohnoutu, kteri odmitaji platit kazdy hovor zvlast a maji balicek volnych minut, protoze je to vychazi levneji. Stejne tak jsem utekl z banky, kde po me chteli poplatek za prichozi platbu a podobne nesmysly.

Vlada749#1864 > Nabídka služeb, které nenabízí ani nejžlutější z nejžlutějších. Bez kávy zdarma a suschi v plastu z plastu. Různé akce a podobně. Kdo chce, najde si. Kdo nechce, bude sedět ve žlutém zázraku mezi Ov a Pha. Jinam nepojede.
Jak konkretne tohle myslite? Jako ze existuje skupina jedincu, kteri si system sveho cestovani prizpusobuji fungovani jednoho jedineho osvedceneho dopravce? Pokud ano, tak souhlas, existuji takovi ... ale nevidim na tom nic spatneho; nebo vy snad chcete treba rezijkarum vycitat, ze tam, kam jede vlak oklikou a autobus primo, pouzijou vlak? Je to sice extremni priklad, ale vcelku vystihujici podstatu.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4561
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 10:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jančura bezkonkurenční, a nutno uznat, že i vymývání mozků
Přesně o tom to je.
Většina lidí na toto téma řekne-nejrychlejší,bez zpoždění,čistý, nejlevnější, káva zdarma a vydělává. I když tím nejeli
Tito proto při spatření regionovy začínají zpívat náboženské písně o RJ.

V tomto vymytém prostředí je prostě vše nežluté špatné, i kdyby k nástupišti přijelo TGV s ICE dohromady.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4184
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 11:51:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Vaše klasika - reagujete na úplně jiné věci, než byly řečeny.

Na výrok A netvrdil tady někdo v růžové košili, že kvalita a servis je to hlavní a že si nebude kupovat cestující cenou?
reagujete tvrzením jste jeden z mala, co vic resi osobu majitele, nez produkt.
Jen vy tam vidíte, co vidět chcete, a nevidíte, co nechcete.

Krasny priklad toho, o cem pisu v predchozim odstavci; ja jsem si vyzkousel, ze pendolino je jen a jen marketing bez garanci
Sorry, marketing nemá s garancemi nic společného, akorát Vy to křížíte dohromady. Jančurovi snad nevypadává klimatizace i celé vozy a nedochází občerstvení? A Jančura jezdí bez zpoždění na rozdíl od pendolina, které, pokud jsem dobře četl, Vám negarantovalo jediné, tj. dojezd načas? Jančura Vám ho garantuje? Kompenzace totiž není garance, víte? To je ten marketing.

a ja to kafe chci, tak mam dve moznosti. Bud usetrim (a jsem podle vas vohnout), protoze to mam v cene, nebo si za to kafe priplatim. Coz je, evidentne, podle vas, ta jedina spravna varianta
Opět překrouceno o 180 stupňů. Píšu jen, že to kafe není zdarma, jak se prezentuje, ale že si ho platíte v ceně jízdenky, nic víc. Navíc Jančurovi to kafe zaplatíte i v případě, že si ho nedáte. Dobrý? Nebo Vám dá slevu, když nekafujete?

Nene, DJ ma priority nas vsech, on je preci vic nez cak noris i se svou mamkou a babickou dohromady ;-)
Kdo to tady včera kydal o banu?
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1512
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 12:19:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímalo by mě, kolik místních Jančurobijců, nenakupuje v obchodech zásadně zboží, které je zlevněné (v akci), které viděli v letáku, reklamě atd. Jinými slovy, kolik místních Jančurobijců, co drmolí zdejší mantru o vymývání mozku, vohnoutech apod., se drží hesla: "Baví mě nakupovat draze" a ze zasády nekoupí levnější srovnatelný výrobek nebo výrobek stejně drahý, ale s nějakou přidanou hodnotou oproti jinému.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1865
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 12:21:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Přeberte to jak chcete. Jen jsem chtěl říci, že existuje skupina lidí, kteří se budou pohybovat pouze a jen v úseku Ov - Pha, ostatní je pro ně fuj, anebo nepřiznají, neb ze své podstaty nemohou a nechtějí, že služby jsou jakž takž vyvážené, krom teda ty kávy a stevarda i u každýho WC. Možná, kdyby p.Jančura poskytoval služby v oné VHD plošně jako ČD, byl by na tom s tou kvalitou také tam, o čemž se můžeme přesvědčit u jednoho nadnárodního dopravce v bus, který má reakce na požadavky zákaznictva úplně stejné jako každý celoplošně poskytující dopravce, neb z několika zaměstnanců vedení se stal moloch, kde pravá neví co činí levá, a dle toho to také vypadá.

Nikomu nevyčítám, že jede tak, či onak, je to jeho svobodná vůle.
T.H. mimořádně
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 13:24:04    Odkaz na tento příspěvek  

Možná, kdyby p.Jančura poskytoval služby v oné VHD plošně jako ČD, byl by na tom s tou kvalitou také tam
...a musel by také poskytovat trafiky politikům prostřednictvím správně nastavené řitě generálního kokrhele?
"Například šéf Českých drah Petr Žaluda podle vyšetřovatelů „působil na členy dozorčí rady ČD v tom směru, aby Romana Bočka zvolili do představenstva drah“."

(V tom je totiž celý problém státního podniku, který má přepravu osob jen jako podružnou činnost k mafiánsko-klientelistickému trafikaření a černým penězotokům, čili dokonalá ilustrace toho, že by stát NEMĚL zajišťovat dopravu občanů, ale jen pro ni vytvářet rámec a podmínky... ale nepochybuju, že modří budou jiného názoru a ty trafiky považují za správné, protože pak Rovnější mezi rovnými požívá vyššího stupně "ochrany" ze strany úřadů, jak můžeme na dění v letech minulých vidět.)
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2661
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 13:32:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim >ne, reaguji jen na to, co sam pisete. Jen vam nedoslo, ze me je osoba pana R.J. uplne sumak, i kdyby mel misto nosu chobot z mamuta. A nemam zedy potrebu ho resit, ani reagovat na vase reci o nem.

Pendolino bylo donedavna jediny vlak, kde byla u modrych aspon nejaka garance dojezdu. Dnes uz to neplati-vyklopi vas v poli bez satisfakce. To proste byla realita. Stalo se u zlutych, ze by nekoho nedovezli a pak se mu vysmali, ze nema narok na vraceni penez? Pokud o takovem pripadu vite, sem s nim. Ja o tom nevim, takze pro me je pendolino mene spolehlivejsi spoj, nez zlutovlak. A nepomuze tomu marketing modrych, slibujici usporu casu, kdyz v realu jsou to jen sliby.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 13:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tom je totiž celý problém státního podniku, který má přepravu osob jen jako podružnou činnost k mafiánsko-klientelistickému trafikaření a černým penězotokům, čili dokonalá ilustrace toho, že by stát NEMĚL zajišťovat dopravu občanů, ale jen pro ni vytvářet rámec a podmínky

Naprostý souhlas, dokonalá ilustrace toho, proč tam Žaluda vlastně je a za co bere erární prachy. O přepravu osob jde až v poslední řadě, což by si měli uvědomit zejména modří ultras. Obávám se, že když vrchnímu modrému Žaludovi nezlámala vaz kauza s pozounistou Veverkou, tak přežije i tohle.

Žluté autobusy vyjedou i z Prahy do Chomutova a Mostu