K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 07. 01. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 07. 01. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:07:40    Odkaz na tento příspěvek  

95.46.32.2: že jeho výnosné autobusy na D1 mezi Prahou a Brnem dostanou opravou D1 a provozem nových RailJetů pořádnou ránu pod pás.....o tom to celé je...
Hahaha, vtip týdne
to jsou věci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.46.32.2
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:17:11    Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun - když myslíte.....

Dobře zeptám se jinak...kolik teď provozuje žlutý přímých autobusů mezi Prahou a Ostravou ???? Ne ty, co jezdí přes Brno ....odpovím nula....

Takže tu máte ten vtip týdne...
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1699
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže tu máte ten vtip týdne...
Asi jsem natvrdlý, pointu jsem nepochopil.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:21:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to jsou věci: Žádný, protože je zrušil ve prospěch vlastního vlaku. :-)
to jsou věci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.46.32.2
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:27:14    Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak - přesně tak... :-) Ale když tam svůj vlastní vlak nebude mít a navíc jediné časově konkurenční spojení přes D1 bude mít díky opravám časovou nekonkurenceschopnost, tak zisk ze žlutých busines bude v prdeli.... A jsme u vtipu týdne..

Proč tak nebojuje o linku Praha - Berlín, kterou měl již za rok začít provozovat ??? A požádal o aspoň rok odkladu ??? Divný, což ??? No jo no, mašinky a vagonky jsou o hodně dražší sranda než busy :-)
to jsou věci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.46.32.2
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:30:14    Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak - mimochodem, teď jste ale dal hroznou podpásovku samotnému žlutému žlutohubovi, protože on neustále tvrdí a jeho posluhovači taktéž, že ty jeho cestující jsou bývalí cestující ČD nebo gumokolisti.. :-)))

Za to jistě půjdete do pekla
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to jsou věci: Nesměju se, protože kapacita jednoho busu sotva zaplní jedno Bmz. To jsou 3-4 vozy na každém vlaku pro ex-pendolíní cestující.
(A to nebereme v potaz, že ty busy nejezdily po dvouhodině.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3464
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:35:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: Sorry, zapomněl jsem. Padesát, já se za to nestydím...
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:37:48    Odkaz na tento příspěvek  

to jsou věci: Takže tu máte ten vtip týdne...
Také jsem natvrdlý...

No jo no, mašinky a vagonky jsou o hodně dražší sranda než busy
Tak to snad ví každé malé dítě, že? Máte pro nás něco nového, podmětného? Nebo tu budete jen vykřikovat hesla typu žluté vlaky nikdy nevyjedou? Jančura by vás vozil Hurvínkem apod?
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2546
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:40:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak psal Slim, ono se nakonec ukazuje, že to zveřejnění plateb za tratě se stane nakonec plusovým pro národního dopravce. Najednou už utichl povyk kolem vlaků z Prahy na DrážĎany, co ty vozy z rumunského Aradu? Vypadá to, že maskování Jančůriho daňovým poplatníkem se tak trochu mijí účinkem a samotným efektem že? Jančůro by nebyl tak podělanej, kdyby nevěděl, že se skutečně do země v dubnu na D1 kopne. Navíc díky tomu jeho poblázněnému vedení PR sranců do médií, České dráhy odeberou jen polovinu RailJetů. Proč se najedou stará o vlaky z Prahy do Brna je na otázkou na bíledni! Nevím proč tady maniodepresivní Budulín tvrdí, že lidé z aut na D1 přejdou do vlaků - já jsem psal: přejdou ze žutých autobusů do vlaků. Hele yellow-ultras, na podzim tady bude první Viaggio Comfort, tak už se také těšíte jako já?
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1867
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:45:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Tak obrat Leoša o 540° je zrejmý. Zdá sa mu, že Jančurova marketingová stratégia (ktorej súčasťou tie jeho drísty bezpochyby sú, ostatne ako inak zabrnkať na národ, kde sú dlhodobo najčítanejšími denníkmi bulvárne plátky, ...) je lepšia než tá jeho, tudíž spúšťa novú kampaň ...

Kord keď to vyzerá, že na tej linke TabuExpres neustojí anilen to, čo Koleje Cieskie ...

Každopádne, hoc som ho spočiatku veľmi nemusel, začína sa mi profesne celkom pozdávať Žaluda (minimálne v duchu hesla "medzi slepými jednooký kráľom" v porovnaní s predošlými GŘ ČD)
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:46:02    Odkaz na tento příspěvek  

ad Tupoun : 17.12. odpolední D1 zvládl trasu z Brna do Prahy za 2.25 hodiny, o den později jsem se s ním svezl, ale tak dobře se nedařilo. Z Třebové s dvouminutovým odstupem za 110. Za Běchovicemi jsem si spočítal cestující, bylo nás tam něco málo přes 30 ... Kdyby se to jezdilo grafikonově za těch 2.25 a dvojkové jízdné na úrovni žlutého busu, tak by zřejmě byla obsazenost větší. Ale bylo to pár dní po zahájení jízdy tohoto spoje.

*****

Žlutý pán učinil zajímavý objev - na části trasy „Praha-Ostrava" jezdí „dotované" spoje směr Valašsko (Vsetínsko, Zlínsko). Kromě toho tam ovšem jezdí dotované vlaky jezdící přes ČT do Brna, ale také vlaky přes Kutnou Horu do Brna, dále dotované vlaky v rámci krajských objednávek a také vlaky v relaci Brno - Bohumín .... čili dobrat se čistého „účetnictví" trasy Ostrava - Praha je vyloučeno ...

Výzva panu ministrovi je pozoruhodná. Pan ministr by takové nabídce neměl odolat, nicméně pro zjednodušení celé procedury by měl pana Jančuru jmenovat „Nejvyšším panem železničářem Českých drah" s jednoduchým zadáním - realizujte své podnikatelské plány v podmínkách ČD. Pokud skutečně budou ČD jezdit za vámi uváděné částky, tak odměnu dostanete vskutku královskou - základní manažerský plat na úrovni minimální mzdy (to musí stačit ke skromnému žití) - abyste se opravdu snažil „pane správče", tak pohyblivá složka mzdy bude ve výši rozdílu manažerského platu pana Žaludy a minimální mzdy.

Nejlepším hajným bývá zpravidla bývalý pytlák.
Blééévelo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.217.191
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:47:15    Odkaz na tento příspěvek  

Hele yellow-ultras, na podzim tady bude první Viaggio Comfort, tak už se také těšíte jako já?

No jo, to jistě. Jestli to bude jako ostatní "projekty" ČD, tak podzim možná jo, ale jakého roku??? . Ty tomu věříš prolhanej kašpárku?
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1868
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blééévelo: Tak dodáva to dodávateľ na tomto fóre do neba vychválených superrušňov Taurus a spolupracujú na tom samotné, na tomto fóre tiež až do neba vychvaľované, Rakúske spolkové železnice, tak aspoň toto hadam vyjde
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2061
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense Koukám, že používáme stejné dálnice, D1 a R10. Ovšem zdá se mi, že máte při jízdě po dálnici obrovskou smůlu. Ten most u Benátek mi pil krev taky, ale čekání půl hodiny, to bylo snad opravdu jen v pátek v největší špičce, kdy z Prahy prchaly davy Pražáků na chatu. Stačilo jet z Prahy v osm večer a žádné problémy se nekonaly, zdržení od nuly do deseti minut. Cestou zpět taky žádné katastrofy, někdy byl průjezd se zdržením do deseti minut, někdy se projelo hladce. V pondělí ráno už vůbec bez problémů.
A od kolika máte ty porady s Brňáky? První EC je v Praze v 8.19, tak odhaduju, že nejdřív od devíti. To už ale špička v Praze opadá, ti, co jezdí do práce z okolí autem, už dojeli. A jestli je porada tak od deseti, tak už je to vůbec bez problémů, jen s malým stáním od Nuseláku na Pavlák. Je to sice opruz, ale časově není to tak zlé. (Cesta Benešov - Kobylisy po magistále autem je v pozdním dopoledni o něco rychlejší, než vlak + metro. Ve špičce ani náhodou.)
Jak to vypadalo, když se dělal koridor u Olomouce, to nevím, ale po převedení EC na třebovskou trať, když bylo rozkopáno z Pardubic na obě strany a k tomu snad mosty v údolí Orlice, byla zpoždění od půl hodiny do dvou hodin běžná. Dokonce Němci hrozili roztržením EC v Drážďanech. I když je nutné dodat, že se od té doby naučili dělat výlukové jízdní řády. Uvidíme, co přinesou rozkopané Úvaly, aby D1 proti tomu nebyla selanka.
to jsou věci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.46.32.2
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:57:06    Odkaz na tento příspěvek  

Také jsem natvrdlý...

Tak se trochu snažte chlape , ne ??
To pochopí i průměrný školák.

Tak to snad ví každé malé dítě, že? Máte pro nás něco nového, podmětného? Nebo tu budete jen vykřikovat hesla typu žluté vlaky nikdy nevyjedou? Jančura by vás vozil Hurvínkem apod

Zkuste něco nového, to už je za zenitem....
Dobře, začneme novými vozy z Rumunska, staré dáme do šrotu...zatím šrot ze Švýcar stojí na Smíchově... Budeme jezdit až do Popradu atd...atd... a místo toho se jen zatím trápíme mezi Ostravou a Prahou...a něco málo na žitném ostrově :-)}
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:03:34    Odkaz na tento příspěvek  

95.46.32.2: To pochopí i průměrný školák.
Průměrný školák možná ano...
zatím šrot ze Švýcar stojí na Smíchově...
Opravdu tam stále stojí?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1420
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:09:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: Když nestoj tam, stoj jinde. Nebo snad už v provoze? P. Jančura si také občas nevidí do úst. Sliby se slibují, blázni se radují, skutek sice utek, ale obecenstvo jest spokojeno. Těch šest tříd.
Blééévelo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.217.191
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:12:30    Odkaz na tento příspěvek  

P. Jančura si také občas nevidí do úst. Sliby se slibují, blázni se radují, skutek sice utek....

Jako by Žaluda dělal něco jiného.... ..a za státní prachy...ale Vy asi neplatíte daně, příp. máte režijku...
to jsou věci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.46.32.2
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:12:56    Odkaz na tento příspěvek  

No rozhodně zatím nejezdí...

No a jinak...co těch 28,9 Kč prodělku na kilometr za rok 2012 u žlutoidola??? Vždyť přeci měsíc od spuštění vláčků byl těžce v zisku, ne ??? Teda aspoň nám všem to tu osobně přes média tvrdil....
Nebo že by se ve svých výpočtech mýlil ?? A teď mu máme ty jeho mediální PR výplody a jeho posluhovače písálka z Reichenbergu, věřit ??? To snad nemyslíte vážně...
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:13:16    Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Když nestoj tam, stoj jinde. Nebo snad už v provoze?
Co vím, tak několik z nich brzy zasáhne do provozu.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:17:20    Odkaz na tento příspěvek  

to jsou věci: co těch 28,9 Kč prodělku na kilometr za rok 2012 u žlutoidola??? Vždyť přeci měsíc od spuštění vláčků byl těžce v zisku, ne ??? Teda aspoň nám všem to tu osobně přes média tvrdil....
Pendolino je taky v provozním zisku, že?

Osobně považuji ztrátu 50 miliónů v prvním roce provozu za velmi dobrý výsledek. Uvidíme za pár let. Podle mě tu není místo pro tři dopravce, koncepce zvolená ministerstvem dopravy je špatná...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blééévelo: No sic to tu už bylo od B4, ale klidně se zeptám. Chcete ji, tak se snažte. Ale koupit jízdenku si umím, dokonce za své. Divné, viďte?

Tupoun: Až vyjedou, pak uvěřím. Neříkám to pouze u RJ, ale u každého. To víte, pohádek jsem už za svůj život slyšel. I když některý mám opravdu rád.
Blééévelo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.217.191
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:27:37    Odkaz na tento příspěvek  

Chcete ji, tak se snažte. Ale koupit jízdenku si umím, dokonce za své.

Tím se vysvětluje vše....
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:28:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těch šest tříd.

boha jeho už je to tu zas....Vlada749 asi nikdy nic velkého netvořil, neplánoval, nedělal dlouhodobý několikaletý projekt, jinak by tenhle blaf nevytahoval..

situace se prostě změnila, tak jako vláda slibovala, že nebude zvyšovat nepřímé daně a hele..situace se změnila..

Pro Vladu, když už vytahuje přísloví, tak "člověk míní, život mění".
Blééévelo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.217.191
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:30:34    Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Právě házíte hrách na stěnu..... .
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1422
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Jančura kope kolem sebe, vyčítá také p......y konkurenci, přitom si s prominutím také sere do tý huby, taktéž jako ti druzí. Takže nevím vo co vám jde. Takže až váš nejlepší podnikatel se bude řídit oním příslovím, tak tady bude trochu větší pohoda.


Blééévelo: To by mě zajímalo co se tím vysvětluje. Jen tak pro zajímavost.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1423
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:35:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blééévelo: Ten hrách nehažte na zeď, je to zbytečný, dá se použít ke krmi . Taková dobrá hrachovka, mňam .
Blééévelo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.217.191
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:36:26    Odkaz na tento příspěvek  

To by mě zajímalo co se tím vysvětluje. Jen tak pro zajímavost.

Tím se vysvětlují Vaše "objektivní" a "vyvážené" názory stylu co není modré a dotovaně je k h....
Quenya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:39:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím si, že by řešením těchto vašich sporů byl návrh pana Zikmunda, aby to nezapadlo, navrhněte pana Jančuru novým generálním ředitele ČD. To je výzva, ne?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1424
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:40:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blééévelo: Můžete mi říci, kde a kdy jsem toto řekl? O tom nic nevím. Kdyby jste více sledoval, už jsem zde několikrát uvedl, že ta konkurence potřeba je, ale že je to prozatím konkurence v určitém segmentu, který v podstatě mohu srovnávat pouze a jen s jedním produktem nynějších ČD, a tím je SC. OK?
Blééévelo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.217.191
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:40:12    Odkaz na tento příspěvek  

Taková dobrá hrachovka, mňam

Pokud se ovšem tato luštěnina před tím dostatečně dlouho nemáčí, nechtěl bych s Vámi sedět v jednom kupé např. v BMZ. Samozřejmně, naštěstí Váš oblíbený dopravce nabízí dost vozů B se stahovacími okny (které větrají, i když jsou zavřené), tam by to snad přežít šlo....
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6012
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:41:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"tak odhaduju, že nejdřív od devíti. To už ale špička v Praze opadá, ti, co jezdí do práce z okolí autem, už dojeli"

Tak dnes to vypadalo že se tím nějak zapomněli lidi řídit. Ráno kolem 8,15 volnej průjezd po Hořejším nábřeží (Strakovnická před mostem stála jak ocas až kam z vlaku k závodišti vidět). V 9,15 už byla kolona od Smíchova ve Strakonický až před nádraží.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1425
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blééévelo: Já bych vám i nabídl. Teda tu polívku. Nejsu škrt.
Blééévelo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.217.191
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:44:18    Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Stačí číst Vaše příspěvky, jsou velmi jednostranné...
to jsou věci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.46.32.2
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:44:26    Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun - jejda..... najednou nějak ztráta je v pohodě, nikomu nevadí a navíc se jeví jako velmi dobrý výsledek..... .
Je vidět, že váš žlutý guru je velmi, ale opravdu velmi dobrý mesiáš a spasitel :-)
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 691
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:46:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun:

Můžete mi vysvětlit, jakou koncepční chybu udělalo MD na lince Praha - Ostrava, když tuto linku nechalo bez dotací přímému konkurenčnímu boji ?
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:47:12    Odkaz na tento příspěvek  

to jsou věci: najednou nějak ztráta je v pohodě, nikomu nevadí a navíc se jeví jako velmi dobrý výsledek.....
Tak po několikáté: Pan Jančura podniká za své peníze, České dráhy za naše. Chápete rozdíl?

Je vidět, že váš žlutý guru je velmi, ale opravdu velmi dobrý mesiáš a spasitel
Tak si to myslete dál... Ono by stačilo, abyste četl moje příspěvky a tohle byste nemohl nikdy napsat
to jsou věci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.46.32.2
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:48:48    Odkaz na tento příspěvek  

Blééévelo - ano je to k hovnu...protože dříve nebo později, co není dotované, stejně musí časem být dotované, aby přežilo, myšleno na železnici.... jinak to nebude... A věřte, že to platí i jinde v Evropě, třeba i v té Anglii...
Ale chápu, žlutý je váš sexsymbol, který vám slouží k vašemu ukájení se...
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1501
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:49:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: koncepce zvolená ministerstvem dopravy je špatná... Konečně něco, na čem se shodneme.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1426
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:51:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blééévelo: No musí být, protože spousta jiných je jednostranných pro někoho jiného. Takže vyvažujem, vyvažujem. Ale víte co mi na RJ vadí nejvíce? Guru žlutých, jeho vystupování, kopání do všeho. Ten. Jinak zaměstnanci, jsou jen zaměstnanci. Jak u těch, tak u těch.
Blééévelo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.217.191
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:51:28    Odkaz na tento příspěvek  

Ale chápu, žlutý je váš sexsymbol, který vám slouží k vašemu ukájení se...

Jo jo někdo se žlutým a někdo to má přímo na pracovišti na GŘ na pobřeží Chujoviny že?
to jsou věci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.46.32.2
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:53:15    Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun - kecáte... ve 100% nepodniká za své... bere jisté dotace...... a neplní ZDO..jen zobe..a mediálně PR lže.

Proč bych to nemohl napsat, když vidím, jak ho tu nekonečně obhajujete atd...
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:53:30    Odkaz na tento příspěvek  

to jsou věci: Ale chápu, žlutý je váš sexsymbol, který vám slouží k vašemu ukájení se...
Argumenty došly...
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1502
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:53:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kubze: On nestačí rozdíl dotace 7 mega v roce 2010 vs 70 mega v roce 2012? Navíc oba soukromí dopravci kašlou na páteční a nedělní špičku a pokud by se i ČD chovaly jako komerční dopravce, tak se na ni vykašle taky a akorát se vyžene spousta lidí z vlaků, kteří se právě ve špičce do vlaku nedostanou. A k tomu to dřív nebo později dospěje. A pak státu nezbyde, než za težké peníze k těm 70 mega ještě přiobjednat bezkonkurenčně nejdražší posilové spoje.
to jsou věci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.46.32.2
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:54:27    Odkaz na tento příspěvek  

Blééévelo - jasně, jak jinak....
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:54:55    Odkaz na tento příspěvek  

to jsou věci: S vámi debatu končím, je úplně o ničem. Lžete, urážíte, úplně stejně jako prolhaný Bevelo...
Blééévelo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.217.191
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:56:45    Odkaz na tento příspěvek  

Jinak zaměstnanci, jsou jen zaměstnanci. Jak u těch, tak u těch.

S tím souhlas. Ale pokud jde o Jančuru, tak si s Žaludou nezadá. Jen s tím rozdílem, že Jančura se předvádí za své... Na rozdíl od Žaludy...
to jsou věci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.46.32.2
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 20:59:51    Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun - když myslíte.... Vaše rozhodnutí respektuji a kvituji..nebudu již vás déle obtěžovat.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2274
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 21:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

oba soukromí dopravci kašlou na páteční a nedělní špičku a pokud by se i ČD chovaly jako komerční dopravce, tak se na ni vykašle taky a akorát se vyžene spousta lidí z vlaků, kteří se právě ve špičce do vlaku nedostanou. A k tomu to dřív nebo později dospěje. A pak státu nezbyde, než za težké peníze k těm 70 mega ještě přiobjednat bezkonkurenčně nejdražší posilové spoje.

Vy jste si nělde spočítal, že posily v odepsaných vozech by byly nejdražší?

Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 21:01:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun:

moje slova, vidím to úplné stejné. Na mě váš příspvěk z 20:17 h vyzněl tak, že MD svou špatnou koncepci může za desetimilonové ztráty RJ. Nic víc.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 21:05:39    Odkaz na tento příspěvek  

Kubze: Můžete mi vysvětlit, jakou koncepční chybu udělalo MD na lince Praha - Ostrava, když tuto linku nechalo bez dotací přímému konkurenčnímu boji ?
Nemám na to plně vyhraněný názor, ale naprostá volnost dopravců mezi Prahou a Ostravou mi nepřijde jako ideální...
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1503
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 21:06:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: A ona dneska všechna špičková frekvence jede v odepsaných vozech? Já jich na trati do Ostravy vidím jen pár. Zato vidím plno expresů ČD s kvalitními vozy přes týden poloprázdných, aby v pátek a neděli mohly odvézt tu špičku.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 21:07:10    Odkaz na tento příspěvek  

Kubze, číslo příspěvku: 692: To asi nebylo na mě, že?
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 21:08:55    Odkaz na tento příspěvek  

Michal_novotny: akorát se vyžene spousta lidí z vlak
Cestující z vlaků vyhání především České dráhy!
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1427
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 21:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: Jste si jist? Také přehnané tvrzení. Ne vždy za tím vězí ČD, většinou spíše objednavatel.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2275
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 21:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ona dneska všechna špičková frekvence jede v odepsaných vozech?
Nejezdí.
vidím plno expresů ČD s kvalitními vozy přes týden poloprázdných, aby v pátek a neděli mohly odvézt tu špičku.
A není právě tohle špatně?

Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Kubze
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 6-2002
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 21:22:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun 20:17:20 - píšete o ztrátě 50 mil. RJ ve spojení s nekoncepčností MD a třech konkurenčních dopravců na lince Praha - Ostrava. A to neberu v potaz proplácení zákoných slev MD, jinak by byl RJ v ještě větší ztrátě ...
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 834
Registrován: 12-2003
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 21:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžete mi vysvětlit, jakou koncepční chybu udělalo MD na lince Praha - Ostrava, když tuto linku nechalo bez dotací přímému konkurenčnímu boji ?

Já vidím hlavní chybu v tom, že se tak stalo bez integrace. Místo toho, co tu jezdí teď, tam mohl být za stejné peníze hodinový (možná ve špičkách i půlhodinový) takt tarifně kompatibilních rychlých vlaků (klidně proložený z různých dopravců) bez povinné rezervace, vzor Holandsko. Což by přilákalo do vlaku mnohem více lidí.

Ano, openaccesníkům nelze nic takového nakazovat. Ale dalo se snadno zařídit, aby neexistovali. Stačilo by nastavit cenu dopravní cesty na vyšší úroveň (na úroveň nákladní dopravy nebo i výše). Ježdění bez dotací by si tak každý zájemnce rozmyslel a musel by se soutěží (které by samozřejmě bylo nutno včas vypsat!) zúčastnit.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 21:30:15    Odkaz na tento příspěvek  

Kubze: RegioJet to na zisk dotáhne, i bez kompenzace za studentské jízdné. A po několikáté opakuji: kompenzace není žádná dotace!

Osobně si myslím, že konkurenční boj odnese LeoExpress.

Šlo mi spíš o to, že se na trať Praha - Ostrava mohlo vypsat výběrko na dopravce, kde rozhoduje pouze cena (i když tady nemám názor úplně vyhraněný)