K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 07. 01. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 07. 01. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 15:49:18    Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: takové štědré dotace, jakých si užívají známé "poctivě nostalgické" motoráčky, stejně nezíská
To je bohužel debata sama pro sebe
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3787
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 16:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slime. pokud na trati, obsluhované stejnými soupravami (Plzeń-Most, event. Ostrava - Olomouc) máte rozdílné náklady na km, pak je něco v nepořádku. Je na Vás, zdůvodnit to. A nebo je možno říci, že tu někdo lže.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 812
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 16:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stojící D1 je podobně často, jako sebevrah na koridoru. Ten si to navíc vybírá obvykle v pátek. Mám pocit, že nejvíc vždycky řvou o kolapsu na dálnici ti, co po ní nejezdí nebo tam jedou 2x ročně. Jezdím D1 pravidelně od km 0(Spořilov), po kilometr 354 (Rudná) a můžu s klidem prohlásit, že rozhodně je to v pohodě cesta na rozdíl od různých přetížených "jedniček" typu I/35, I/2, I/55 apod. Možná je to jen noční můra kolejových šotoušů. A abych upřesnil Bevela, jak to myslsl s tou silnicí paralelní k D1. První úsek z Prahy byl stavěný na zelené louce a tam se opravdu dost složitě objíždí případná nehoda - chybí tam vyloženě paralelní silnice. Od kilometru 119 už se stavělo vedle původní silnice, dnes označená II/602 a tam se objíždí bez problémů. Z Brna dál se pak stavělo v trase silnice I/47, tam je objíždění naprosto bez problémů. Takže souhlasím s tím, že objíždět nehodu někde u Střechova nebo Chocerad je složitější. Ovšem žádný velký přesun do vlaků se konat nebude. Kdo tam jezdí, tak pamatuje uzavírky u VelMezu, když se rekonstruoval most.

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 16:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf_33: Vám mám taky polopaticky napsat to o těch kilometrických probězích?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3455
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 16:24:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: Odpověděl Vám Michal Novotný (asi u desetkrát), nepochopil jsem, že mě máte za železničáře.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 16:25:05    Odkaz na tento příspěvek  

Michal_novotny: Kilometrické proběhy? Aha, takže podle vás se na trati Plzeň - Most denní kilometrický proběh blíží nekonečnu, aby se odpis na jeden kilometr blížil nule
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3722
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 16:34:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ešusu zevnitř, považoval za vlak toho soukromníka Studenta
Přitom by stačilo natřít vlak na žluto a tihle lidé by měli plno tupouních řečí, že konečně už je to o třídu lepší.

se jí bude snažit na jančurovo přání položít
Potenciáních ředitelů chápajícách potřeby současnoti (a svých loutkovodičů) v posledních dnech docela přibylo. Vůbec bych se nedivil, když nějaký amnestovaný politik bude způsobilý k rúzným úkonům...

tvrdím, že těch lidí do vlaku moc navíc nenaženete
To se budete muset vsadit s RJ, který říká, že po získání linky zruší svoje busy na D1. V tom případě věřím, že se vlaky naplní.
Nedostek vozů by hrozit neměl, počítám, že po přelepení nějakých těch modrých Bpee,Bmz atp. se z nich stanou o třídu lepší vozy. Dostat by je mihl se szejnou logikou jako trať, protože jen on um í vozy udržovat za 1Kč.

na trati Olomouc - Krnov - Ostrava se nezměnilo vůbec nic.
Co třeba srpnové r. 2010 odejití pracovníků ČD do SŽDC. To do nákladů nelze započítat. Kromě porovnávání neporovnatelných let se domníváte, že ani v depech se nic nezměnilo
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2207
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 16:34:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek: Já nevím, jak to s D1 je dneska, tak často už ji nejezdím, ale třeba čtvrteční večery z Prahy, kdy se jede jenom v levém pruhu, protože pravý je zaplněný kamiony, a jedu 100 v hodině, není bůhvíjaké svezení. A třeba co jezdí Moraváci na pondělní, nebo středeční brífinky, tak mají interně nařízeno jezdit už jen vlakem, když stojí v kolonách někdy už od Průhonic (zase jindy stojí jen na Nuseláku), ale protože to je nestabilní, tak už jedině vlak. Nebo, když se stavělo u Modletic (tuším) napojení na obchvat, tak to byla taky lahůdka. Máš pravdu v jednom, žádné ohromné přesouvání z aut se konat nebude, ale u autobusů bych nějakému většímu posunu věřil. Je rozdíl šolíchat se v koloně v autě a v autobuse.

No a taky je otázka, jestli se vůbec nějaká rekonstrukce vůbec rozjede... Tohle je vždy komedie po Česku.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3456
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 16:39:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek 4: Ty nezklameš, blbečku.
Jezdím D1 pravidelně od km 0(Spořilov), po kilometr 354 (Rudná) a můžu s klidem prohlásit, že rozhodně je to v pohodě cesta na rozdíl od různých přetížených "jedniček" typu I/35, I/2, I/55

Lítám pravidelně letadlem do Amsterdamu a můžu zopovědně prohlásit, že to je daleko rychlejší a pohodovější cesta než se crcat autobusem.

Mám pocit, že nejvíc vždycky řvou o kolapsu na dálnici ti, co po ní nejezdí nebo tam jedou 2x ročně.
Máš pocit, takže to je pravda, to se mi ulevilo. Asi mám mimo jiné halucinace při poslechu rádia...jetě bys mohl vysvětlit, proč Jančura Ondrůjem a Sůrou tak hysterčí kolem D1 xpresů, když vlastně není nic jednoduššího, než jet dál jeho božími autobusy a dálnici objet po okresce, co je zaručeně rychlý,pohodlný a tan pofiderní vlak v životě nebude nikoho zajímat...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3723
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 16:42:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

máte rozdílné náklady na km, pak je něco v nepořádku. Je na Vás, zdůvodnit to

Vezměte si kolo, jeďte 15 km kolem Labe. Potom si odkočte odjezdit těch 15 km do Krkonoš.
Vysvětlate, proč máte stejné náklady.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 16:48:23    Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Co třeba srpnové r. 2010 odejití pracovníků ČD do SŽDC.
Ono došlo v srpnu 2010 ke snížení dotací Českým drahám? Ani omylem. České dráhy vždy fakturovaly tyto činnosti SŽDC, takže přechodem některých lidí z ČD na SŽDC se v podstatě nezměnilo vůbec nic.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2059
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 16:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

když stojí v kolonách někdy už od Průhonic Dost často jezdím ráno do Prahy autobusem z Benešova. Asi jedu podél nějakých jiných Průhonic, ale na nic moc hrozného si nepamatuju od dob, kdy se stavěla křižovatka u Modletic + informační systém. Ale to už je hotové.
Vezměte si kolo, jeďte 15 km kolem Labe. Potom si odkočte odjezdit těch 15 km do Krkonoš. Vezměte kolo a jeďte 15km v Polabí. Potom si odskočte odjezdit těch 15km po Dolnomoravském Úvalu.
Aneb, čím se tak hrozně liší trať Plzeň - Most a Ostrava - Olomouc?
A jak to, že na lince Pardubice - Liberec (843 + 2*043) je dotace jen 40Kč/km, když tam byly velmi neefektivní oběhy (1h50min stání soupravy v Pardubicích, připomínám, že tam žádné vedlejší výkony jako osobák do Chrudimi nebyly)?

(Příspěvek byl editován uživatelem BrR.)
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1500
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 16:57:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: A co úsek Krnov - Jeseník? Taky naprosto stejnej?
Navíc jak už zde pár lidí psalo - na trati Plzeň-Most je podle mě opravdu dumpingová cena. Porovnával bych to s tratěma v té tabulce.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3457
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 16:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: A jak to, že Padubice - Libeec jsou tak levný, když tam nechce jezdit žádný soukromník a jak známo, dráhy s čísly čarují přesně z tohohle důvodu? Se asi uklepli, ne?
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:08:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co úsek Krnov - Jeseník? Taky naprosto stejnej? Krom peáže taky (kdyby místo Krnov - Jeseník bylo Zábřeh - Jeseník, tak tenhle argument samozřejmě beru). A je ta peáž tak dlouhá, aby to nějak výrazně ovlivnila? K tomu tady nic nepadlo, krom vágní informace v článku na idnes, že "to samo o sobě nestačí".
Slim|: možná jsou tak levný právě proto, že se na ně skládají jiní...
tak čuměl co jezdí za vlaky Já jsem dneska ráno taky čuměl. Na rychlíku z Budějovic do Prahy přijel repasovaný ex-rakouský vůz, jak dráhy slibovaly. Měl uvnitř koženková sedadla a na boku písmeno "B" a patrně i cedulku "hergestellt in Görlitz"

(Příspěvek byl editován uživatelem BrR.)
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:08:37    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: A jak to, že Padubice - Libeec jsou tak levný, když tam nechce jezdit žádný soukromník a jak známo, dráhy s čísly čarují přesně z tohohle důvodu?
Soukromník chtěl jezdit, viz třeba Želpage nebo Stránky přátel železnic
Můžu se zetpat, kolik vám je let, když tohle nevíte?
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:18:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slimto, opět reakce jen plná urážek a žádných argumentů. Taky asi začnu psát: debil, komouš, primitiv.
Je vidět, že po D1 nejezdíš a znáš ji jen z radiožurnálu. Ještě, že v zelené vlně nedávají informace o problémech na koridoru. Možná by speciálně pro tebe mohli zavést "modrou vlnu" a zjistíš, že těch problémů na hlavní trati je více než dost.

Jančura s Novotným hysteričí kvůli D1 Expresu oprávněně. Tam šlo jen o blokaci trasy kvůli případným vyzobům (rozuměj = ochrana proti zlým soukromníkům). Že je to od začátku provar jako prase a že to žádné davy nenalákalo bylo každému soudnému člověku jasné hned.

DJ:
Žádná tragédie D1 dneska není, jak tady místní šotouši straší. Když to vezmu za sebe, tak daleko více jsem prostál ve vlacích někde v polích, když vypadlo zabezp.zařízení, někdo skočil pod vlak, Bakalovy se vysypaly vozy u Olomouce, takže jsme jeli vyhlídkou úvratí přes Prostějov nebo Matce odešla lokomotiva případně se roztrhnul vlak (zažil jsem osobně v roce 2003 na IC Ostravan).
Ovšem nevím jak řešíte brífingy, když zrovna nastane jedna z popsaných možností.

Jen znova připomenu, kolik procent osobní dopravy se odehraje v ČR vlakem: úžasných 7,8%. Když to přeženu, tak více než 90% lidí v tomto státě nějaké ČD ani Jančuru k životu rozhodně nepotřebují.

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Ragulin679
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:22:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připadá mi,že se ta tiskovka dneska nějak blbě naplánovala.Prezidentské volby vrcholí a ještě si klidně umře Jirásková.Doufejme že zbude alespoň místečko v žítřejší MF Děs...
ferdinand
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.8.86.236
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:27:00    Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek: Jen znova připomenu, kolik procent...

Opět jsi dokázal, že s Tvými myšlenkovými pochody není vše zcela v pořádku...
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 814
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tiskovka hlavně ukázala veřejnosti, jak si ČD čarují s čísly a že Žaluda lhal v OVM.

Nebo se jim nějakým záhadným způsobem podařilo snížit náklady, viz věta:
Proti roku 2010 se dopravci prý podařilo snížit ztrátu z provozu o více než 50 korun na kilometr například propouštěním nadbytečných zaměstnanců a zvýšením počtu ujetých kilometrů, které vlaky Českých drah na trati urazí

Takže s tím propuštěním flákačů jsem jsem měl pravdu, když to přiznal sám Šťáhlavský vy jste mě tady lynčovali

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2208
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:28:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek: Za tři, tři a půl roku dojíždění vlakem, se to stalo maximálně tak 5-7x a to mám dojem, že jednou zaspali vlak... Ale asi máte fakt smůlu, když víc prostojíte po polích, než na dálnici. Zvlášť v pondělí ráno. Zkrátka po anabázi u Modletic se přešlo na vlak a odpadly vešekeré problémy. Vysmíváte se šotoušům, budiž, ale vy jste extrém z druhé strany pro změnu.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1411
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:30:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B4: A jelikož v Praze bydlí 1,2 milionů obyvatel ČR, tak je to zhruba 10 % obyvatel, a tudíž zbytek přišel na to, že tu Prahu nepotřebuje . Včetně hlavy pomazané.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 815
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:30:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ferdinand:

Omlouvám se, je to dokonce jen 7,6% v roce 2010.

Statistika

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2209
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:34:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek: Ty dva hysterčit můžou, jak chtěj, ale Leošek zatím teda těžce zklamal, když tam seděl byl bledej jako stěna. Ten strach začíná být vidět. Já netvrdím, že Jančura nemá pravdu, v něčem určitě ano, ale začíná mě trochu zarážet ta hysterie s jakou to prodává. Vždyť jemu samému musí být jasné, že takhle nemá šanci.

Jinak bych počkal na ty soudy ohledně těch D1Ex, až se kopne do země, pokud se tak stane, zatím je to jen plácání do větru.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1412
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:35:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B4: nadbytečných zaměstnanců = propuštěním flákačů

Váženej Budulinku, to si opravdu koleduje o to, aby vám někdo z těchto pořádně proplesk ty vaše nevymácháná ústa (po našem dal přes držťku). Vy opravdu jděte k lékaři dokud je čas.

Víte co je flákač? Jděte na Václavák, tam jich máte dost, a ještě více v parlamentu a vládě.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 816
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:36:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ:
Já taky těmi vlaky jezdím. Já se vysmívám těm předsudkům o věčně ucpané D1, jižní spojce apod. Prostě kolejový šotouš ví nejlíp, že D1 je zlo, pořád to tam stojí a cesta vlakem je rychlejší. Já bohužel ze západní Prahy to mám po D1 rychlejší i do té Ostravy, pokud počítám cestu dveře-dveře, protože než se Béčkem dostanu na Hlavní nádraží, už jsem autem někde u Humpolce.

Asi jsem měl na mimořádnosti na železnici opravdu smůlu, ale je to i tím, že vlakem i autem jezdím zejména ve špičkách (pátky/neděle) a to se ty mimořádnosti dějí častěji.

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
ferdinand
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.8.86.236
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:38:27    Odkaz na tento příspěvek  

budulinek: Takže Ty si trotle opravdu myslíš, že po světě běhají jen lidé, kteří buď cestují pouze vlakem nebo naopak vlakem necestují vůbec?

Bohorodičko, zbav nás...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1413
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:38:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B4: "Já taky těmi vlaky jezdím. ....."

To si trochu protiřečíte, ne? Vždyť jste tu psal, že s ČD ani náhodou. Že by přeci jen???
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 817
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:39:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada:
Zklidněte se, to byla nadsázka. Jinak můžete mi říct, jaká byla pracovní náplň "nadbytečného zaměstnance"? Nebo on se stal nadbytečným ze dne na den?

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3458
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:39:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: OK, beru zpět, nesouvisí to s věkem, prostě se to tady nedostatečně omílalo..;-))
Budulínek 4: hele, kde jsou ty argumenty u Tebe komě Tvých horečnatých představ? Ty jsi poslední, kdo nějaké argumenty vypouští. Argumenty jsou fakta, nikoliv vidiny nebo zbožné přání. Prostě podle tebe je D1 v pohodě, tak je to fakt, jo? Svět se odehrává tak, jak ho ty vnímáš a prožíváš, případně dle svých prepubertálních představ ohneš.
Jestli je D1 expres provar jako prase, to vůbec nesouvisí s tím, že kdyby nehrozilo, že do něj lidi nalezou, až se bude D1 opravovat, mohl by být Jančurovi u prdele. Ale není. Jo pardon, já zapomněl, že von je tady vlastně proto, aby hlídal naše peníze, aby je dráha neprojebala.
A k čemu slouží to Tvý milióntý připomenuí, že 90% lidí nepotřebuje k životu dráhu? Tady se diskutuje o dráze bez toho, kolik lidí by bez ní zdechlo...
Ještě by mně zajímalo, jak jsi došel k tomu, že jsem komouš. Debil a primitiv od tebe mě fakt nerozhodí, ale ještě jednou napíšeš toho komouše a prásknu Tě adminovi. Z huby si můžeš dělat sráč vocaď pocaď a mám dojem, že začíná být načase, aby Ti někdo ty mantinely připomněl.
Mimochodem ta tvoje statistika je úplně na hovno, protože podíl osobních aut je dán vyspělostí a bohatstvím té které země. takže když se podívám na CZ, auta 73,7%, busy 18,7% a vlaky těch Tvých orgastických 7,6%, když se podívám namátkou na Francii nebo Německo, tak auta tam dělají cca 85%, vlaky 8-9%, ale autobusy cca 6%. O čem o svědčí, blbečku? že jim se daleko víc vyplácí jet autem namísto autobusem. O ničem jiným.


(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 818
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:41:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ferdinand:
Opravdu si myslím, že je určitá malá skupina lidí, kteří cestují zejména vlakem a pak je velká skupina lidí, kteří ve vlaku jeli naposled z vojny nebo z na kolej. S tím prostě nic neuděláš.

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1414
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B4: Zkuste hádat, informací je dost. Jinak zklidnit byste se měl hlavně vy, a přemýšlet nad tím, co píšete. To byla vaše neuvážená slova to přirovnání. Někdy za to mohou takoví jako jste vy, neuvážená rozhodnutí, zničení funkčního, jindy třeba změna technologií, zavádění nových způsobů jindy. Takže co? Je to =, nebo ne?
Bkv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 8-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Ale zeptejte se třeba u Jančury jestli by také nechtěl začít jezdit za korunu do Plzně a Chebu, samo že s něčím novým.
Pomalu dva roky tady měly jezdit ojeté rakouské vozy v barvách ČD...
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 819
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slimto, můžu se zeptat, proč teda lidi volí stále D1 a ne provar s názvem D1 expres? Já jsem po D1 jezdil, když se opravoval most u VelMezu, zároveň se stavěly protihlukové stěny v Popůvkách a Troubsku a také celé léto vyměňovali pravý pruh mezi Holubicema a Vyškovem. Žádný kolaps se nekonal. Prostě běžných +10 minut, jaké znám z vlaků.

On je rozdíl mimořádnost, když to kamion položí přes 4 pruhy nebo plánovaná uzavírka. Žádné kolony ani kolapsy nebudou, stejně tak žádný útěk do vlaků prostě nebude, byť by to bylo přání šotoušů.

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:47:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4
Podle hesla" Podle sebe soudím tebe" jste teda flákač,nefachčenko,odborář a hlavně hulvát nejhoršího zrna jen co je pravda.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 820
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada:
Můžete mi teda vysvětlit, jak se dosáhlo úspory 50 Kč na kilometr během jednoho roku?
Nebo Žaluda v OVM lhal?

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:50:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Ano zaměstnanec se může "nadbytečným" stát ze dne na den. Jednoduše převedu jeho práci na bedra ostatním zaměstnancům. Oni to udělají za stejné peníze, protože moc na výběr nemají. Viz. výmluva na krizi, už dva roky nám na léto nedali jediného brigádníka, takže se bordel kupí a kupí... Takhle to dneska funguje. Nikdo nevytváří moc nové pozice.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3459
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:51:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ferdinand: On si to myslí, takže o tak je. S tím nc neuděláš.
Budulínek 4: Všiml sis, blbe, že ten epres byl zaveden kvůli opravám dálnice a že ta dálnice se ještě neopravuje? Asi ne, dyť po ní jezdíš jen dvakrát týdně, ne? Ale mohl bys tady zaperlit na téma, jaký je rozdíl, když v autě nebo žlutobuse stojím v koloně na totálně ucpané dálnici nebo před kamionem položeným přes čtyři pruhy. Při tom kamionu nejspíš ten meeting stíhám, že, potože to je mimořádnost...aha.
A jdi už do prdele s tím přáním šotoušů na útěk do vlaku, s tím tady onanuješ jen Ty. Tedy kromě toho, že z toho má evidentně hrůzu Jančura, který se tím onanuje přesně opačně, měli byste se domluvit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1415
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:51:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B4: "Prostě běžných +10 minut, jaké znám z vlaků."
"Když to vezmu za sebe, tak daleko více jsem prostál ve vlacích někde v polích,.."

Nějak si opravdu protiřečíte.
ferdinand
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.8.86.236
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:51:33    Odkaz na tento příspěvek  

Jan Werich pravil: Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství.

Vzdávám to...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1416
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:53:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B4: "Můžete mi teda vysvětlit,...."

Už to udělal jiný za mě.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3460
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:54:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ferdinand: Si zvykneš, je třeba se tím bavit. jako estráda je to lepší než TV Silvestr 1977...já mám chvíle, kdy tak nějak cítím, že von musí vědět, že je blb...ale nechce měnit zajetý image..;-)
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vysvětlí mi někdo, jak dosáhla Matka úspory 50 Kč/km během jednoho roku (beru tedy že nepropuštěla flákače)? Je to nějaká černá magie?

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek: Já přidám k té vaší pohádce o plánované výluce s +10 ještě jeden díl, ano? Takhle v létě předělávali most u Benátek nad Jizerou. Kromě ranních hodin z Prahy ven jsem tam nezažil +10, ale ve valné většině +25-35 a někdy i víc. A to jsem tam jezdil víkend co víkend a někdy i v týdnu na chatu. Další výluková činnost, třeba na té D1 byla, když se na Chodově měnil povrch, před nějakým tím rokem. V pátek odpoledne z Prahy 45-60 minut nebyl žádný problém a v sobotu ráno to jistila půlhodinka... Takže zase tady nekrmte ty druhé extrémy ano?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1417
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: "...je třeba se tím bavit. jako estráda je to lepší než TV Silvestr 1977..."

, já taky.
ferdinand
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.8.86.236
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:56:27    Odkaz na tento příspěvek  

Asi jo Slime, povznesu se nad to. I když přiznávám, že vnitřně mě to užírá. Já lidskou blbost hrozně těžce nesu. Ale dík za slova útěchy... :-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3461
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:57:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek 4: 2012 - 2010 = 1. Aha. A jakpak dělá kozička, pane inženýre???
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 17:59:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ:
Benátky nad Jizerou je R10, o té snad nebyla řeč. No jo, na Chodově, když já přijížděl obvykle po R1 a napojoval se v Modleticích, to je ta výhoda západu Prahy
Jinak taky bych mohl vyprávět, když se stavěl koridor okolo MuN nebo Olomouce. Nicméně pro mne je to tak, že vlak je Praha-Ostrava určitě pohodlnější a levnější, nicméně časově to vychází na stejno. Jak to mají ostatní vidíte sami.

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 823
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 18:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oficiální čísla z roku 2012 nejsou, nebo někdo snad věří Žaludovi?

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 18:05:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě by mně zajímalo, kam zmizeli všichni příznivci férové konkurence? Rád bych se jich zeptal, jak ocenili dnešní výrok Leoše o dotacích a antimonopolním úřadu? Začínají se nám síly přeskupovat na ČD vs RJ & LEO. Že by ta férová konkurence najednou nebyla férová

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2212
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 18:08:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek: Ne to řeč nebyla, ale je to taky "dálnice" a moje zkušenosti s uzavírkami se pohybují v časech +30 cca, ne +10, tak jsem to dal do placu taky. Taky uzavírky na dálnici asi nejsou v řádu 10 minut, že? A když se stavěl koridor u Olomouce, tak se dělo, co? Pokud nevyvstane nějaká "mimořádnost", tak je to zdržení započítáno a posveno do NJŘ, tudíž žádné zrdžení papírově není, kdežto u dálnice to závisí na tom, kolik toho pojede, můžu to projet s +20, ale taky klidně s +60...

Další "výhoda" dálnice je v tom, že výluky se dělají na jaře a hlavně v létě, kdy je zvýšený pohyb, díky dovoleným, takže ty komplikace nastávat budou. No, jak říkám, však uvidíme, jak na tom ty vlaky budou, já tvrdím, že špatně ne, ale možná se pletu.
ferdinand
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.8.86.236
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 18:11:43    Odkaz na tento příspěvek  

Myslíš to ustrašené ucho, které se zmohlo pouze na pár vět, které dohromady nedávaly valného smyslu?

Doteď přemýšlím, co bylo větší tragikomedie, zda vystoupení Lea, nebo žvásty a lži Radima (takhle krásně se na té tiskovce tito dva noví kamarádi oslovovali)...
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2213
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 18:13:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Tak na Leošovi je vidět hlavně ten strach a hrůza, že mu to nejde, jak si myslel. Mě osobně byl sympatičtější, protože neměl velkohubá prohlášení, teďka je vidět, že už je pod velkym tlakem a začíná bejt zoufalej. Ale krach bych jim nepřál ani jednomu z nich.
Ale upřímně by se mi líbil Leoš s tím panťákem třeba dotovanej na Hradci Králové, zvedl by kulturu cestování a hodinu a čtvrt se v tom dá zase vydržet bez problémů. I kapacitně by to měl akorát.

P.S. Nevěřím ani Žaludovi, ale ani Jančurovi.
to jsou věci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.46.32.2
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 18:23:25    Odkaz na tento příspěvek  

No když pominu, jak nám tu mistr žlutá huba, záhy po tom, co tu začal provozovat ty své žluté o třídu lepší vláčky s gumovým sushi a termokafem, tloukl do hlavy, že již po třech týdnech provozu je v plusu. Aby se ten plus rázem proměnil za rok 2012 zhruba na 60 mega ztrátu, tak mi to nedalo a jen lehounce jsem si spočítal, že......
Máme v průměru denně 8 párů vlaků Praha - Ostrava, dobře nebylo to celý rok, ale budíž, dopřejmě žlutému tlučhubovi....takže to máme za den najetých 5696 km, za rok to máme 2079040 km.

No ztráta za rok dle žluté huby je 60 mega...takže na jeden km cc 28,90.... He he, to ČD se svými 2,50 Kč je asi o třídu horší na stejné trase:-)))))))

Jen taková lehká úvaha :-)))) No ještě se bude muset žlutý tlučhuba hooodně moooc učit :-)))
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3462
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 18:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ferdinand: jojo, dlouho jsem to tak měl taky. Vidím Tě tady snad poprvé, projdi si pár archivů, dostane tě to do obrazu...
Taky si všimni, že tohohle pablba tady nepodporují ani nejmilitannější žlutí...asi je jim trošku stydno.

Budulínek 4: hele, blbečku, máš nějaký vysvětlení, že nikdo nemá věřit Žaludovi čísla za rok 2012, ale s čísly za rok 2010 se tady spokojeně s Jančurou ukájíte? Von začal lhát až letos, žejo.
A mezi námi, Ty tady vidíš nějaký přeskupování sil příznivců? Já tady vidím,že na tohle téna tady nikdo neztratil ani slovo. Debil, blbeček, debil, blbeček. Taky se tomu dá říct přání otcem myšlenky, ovšem v souvislosti s Tebou to poslední slovo je až neslušné.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3463
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 18:26:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou věci: Hezký výpočet. Že by fakta, Budulínku? Co nám k tomu s Radimem řeknete? Počítám, že něco podobnýho jako když se ptám na Tvůj věk...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1418
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 18:54:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B4: Tentokrát očekávám vaše odpovědi já, tak jak se vyjádříte, co?
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:04:07    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: ...blbečku..., ...spokojeně s Jančurou ukájíte?...
Došly argumenty, že?
to jsou věci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.46.32.2
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:04:39    Odkaz na tento příspěvek  

No ale to bych nebyl já, kdybych nepemýšlel dále...
Takže jak z toho ven....když použiji absurditu, že ČD dobrovolně opustí toto rameno, což je blbost na kvadrát, ale budíš, připustmeto...máme dvě možnosti...

a) zvýšíte počet přepravovaných osob za dosavadní jízdné tím, že přidáte spoje nebo počet vozů na již zavedené spoje, ale prodlužovat vlak donekonečna nelze, že. Bohužel to vám nese opět na druhé straně zvýšené náklady za nákup a opravy vozidel, takže moc ztrátu nezmenšíte. A to se nebavím o tom, že musíte k tomu mít již řádnou základnu (depo atd. atd. atd...).

b) zdražíte jízdné

Ale to přece váš žlutý velkohubec přeci nikdy neudělá..... hovno, zde máte důkaz, že by to udělat musel, aby ten svůj podnik, i kdyby byl jediný nezavřel....

A teď jedna otázečka.....proč si myslíte, že tenhle humbuk je ????

Ano ano, protože si žlutý nekňuba hodně moc dobře uvědomuje po tom roce a půl trápení na Ostravsku, že bez dotací to opravdu nejde, ale baz kafe zadarmo jo a hlavně proto, že jeho výnosné autobusy na D1 mezi Prahou a Brnem dostanou opravou D1 a provozem nových RailJetů pořádnou ránu pod pás.....o tom to celé je...
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.185.162
Odesláno Pondělí, 07. ledna 2013 - 19:05:59    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: když se ptám na Tvůj věk...
Ale mě jste taky neodpověděl. Takže kolik vám je let?