K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 13. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 13. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3950
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 07:52:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: To ovšem pouze odvádíte pozornost od původního tématu a vlastního neporozumění textu.
Jak je to teda s tím Vaším jediným politikem?

A mezi námi - tomuhle se fakt neříká analogie...

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1380
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 08:31:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netvrdilo se tu kdysi náhodou, že se z nákladní dopravy dotuje osobní?

Tvrdilo a v době kdy se to tvrdilo to byla i pravda.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.190.162
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 10:14:33    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Odborník promluvil. Howgh

Johnson: Tvrdilo a v době kdy se to tvrdilo to byla i pravda.
A možná taky ne. Vždyť České dráhy v minulosti neuměly a neumí dodnes rozklíčovat konkrétní náklady. Čísla uvádějí, jak se jim to hodí
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2406
Registrován: 2-2004

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 10:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby bylo jasno, tak liberalizace železnic je jediný možný krok, jak zachránit železnici jako celek. České dráhy tu přivedou železnici na zmar.
Přesně tak.

Jpetrák: Tak já se vám ozvu.

Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Zvídavý_blbec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 3-2013
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 14:31:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, zda je to tady samý odborník na ekonomiku, dopravu, fluktuaci cestujících v jednotlivých spojích ap. stále doufám že je to diskuzní fórum. Nakonec se tedy dozvídáme že České dráhy jednoznačně musí celou naší železnici zlikvidovat, případně jí přivést do mrtvolného zmar stavu. Tohle skutečně myslíte vážně? Pomalu zde trollujete jako Jančura do médií, což je smutné, že to ale papouškují média je tragédie. Myslím, že jeden pan Sůra nám snad stačí. Tedy ten odborník na železnici a ekonomiku v ní.
Já Ma
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 14:45:48    Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak.

Ještěže to tu ty garážofky zachraňují.
tsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 2-2012
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 16:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvídavý_blbec:
naší železnici zlikvidovat, případně jí přivést do mrtvolného zmar stavu.
A jak chcete jinak pojmenovat stav, ze tu poslednich 20 let preslapujeme na miste a oprasujeme ten jedinecny zeleznicni skanzen.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1739
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 17:00:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tsi: Zb napsal: ..., že České dráhy jednoznačně musí celou naší železnici zlikvidovat, případně jí přivést do mrtvolného zmar stavu. "

Vaše odpověď je trochu divná. Kdo za stav na české železnici může? Dle spousty jedinců samotní železničáři. Ale skutečnost je krapet jiná. Nebýt těch obyčejných železničářů, už by to dávno nejspíš lehlo. Spíše je zarážející, jak se k problému staví politici nejen vládní, ale i krajští i místní. Kapesné od silničních lobby je zcela určitě zajímavější, proto asi koleje jsou bokem zájmu. Bohužel tato krátkozrakost se může do budoucna vymstít.
tsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 2-2012
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 17:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749:
Tady jde spis o to jaka by ta zeleznice mela byt.
Mame tu idealni zeleznici z pohledu konce 19. a zacatku 20. stoleti - zeleznicni zastavka v "skoro" kazde vetsi obci, nejhustejsi sit v Evrope.
Ale ted je 21.stoleti a mame skoro 5 mil. aut na 10 mil. obyvatel - to neni situace, kdy je zeleznice jediny dopravni prostredek.
Nutne musi byt koncept zeleznice jiny nez pred 50 lety.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 4-2010

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 17:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tsi:
Zajímal by mě ten koncept
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1740
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 18:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tsi: To máte sic pravdu, ale za to přeci nemohou ČD. Prosím, budou zastávky dále od sebe, investice do zatracovaných lokálek (narovnání, zrychlení), což se krom jediné v tomto státě více neřešilo (Milovice). Není přeci účel zahltit zemi auty. Takže dořešit to smysluplnou VHD v podobě minibusů, busů (dle vytíženosti). Jenže to zas naráží na pohodlnost lidstva, spěch aj..
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 18:09:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: "tsi: To máte sic pravdu, ale za to přeci nemohou ČD." Nemohou? A proč mnohde KCOD vymýšlí vlastní koncepty regionální dopravy, které se snaží vnutit kraji namísto toho, co jejich zákazník chce? Do roku 2002 navíc pod ČD patřila i infrastruktura, takže mohli využít vlivu a změny navrhovat nebo ještě lépe prosazovat... Žádné takové výmluvy! :-)
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1741
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 18:13:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Vnutit kraji. A není to náhodou pohodlnost těch krajských si něco dovyřídit? Než zákazník, spíše vliv, nepletu-li se. To je to co řídilo a řídí veškeré potentáty, a je jedno zda na KCOD či kraji.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 823
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 18:20:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Mně je jedno, že je to něčí pohodlnost nebo vliv. Výsledkem je zaostalá veřejná služba. :-)
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 18:31:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 18:33:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Mě to jedno není, poněvadž pořád se poukazuje na jednu stranu, ale vinnými jsou zde všichni zainteresováni. Tzn. nejen ony "proklínány" ČD, ale hlavně ti, které si volíme my VŠICHNI. Tedy já, vy, prostě všichni. Ti totiž hledí na to jak naplnit svou kapsu na úkor nás všech, což se pak projevuje i třeba onou špatně fungující veřejnou službou.
Jenže názor některých je, že za to mohou nějací s dlouhým kladívkem, průvodčí a pod. Ono i ten cestující, i ten, který vlak vidí z toho svýho plechovýho miláčka. Neb i spousta silnic je katastrofa sama o sobě.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 825
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 18:36:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Tak to prrr. Třeba v 2009 jsem rozhodně nevolil tu stranu, která podepsala za Olomoucký kraj tak nevýhodnou smlouvu s ČD místo, aby ji porovnala s dalšíma nabídkama, a ještě to pak obhajovala z daní placenou lživou kampaní Naše vlaky. :-) Takže proč bych za to měl mít odpovědnost?
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.190.162
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 18:40:08    Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Kdo za stav na české železnici může? Dle spousty jedinců samotní železničáři.
Tady snad nikdo takový nesmysl neříká. Nebo snad ano?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1743
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 18:43:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Ježíši, už zas jeden, co křičí já ne. Nezlobte se na mě, ale s tímhle jděte někam. Pokud umíte číst, napsal jsem všichni. Já je taky nevolil, a co. Mám držet hubu a být zticha k tomu, co se mi nelíbí? Kdysi byla taky volební účast 99%. A po změně najednou nikdo nic. Úsměvné.
SŽDC, nyní RJ. Chci se zeptat zač? Slušné chování, všimné? Taky nevěřím na čistotu.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 18:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: No nejednou to zde zaznělo. Něco o líných atd., nechce se mi v tom pitvat, ale snad umíte hledat.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 826
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 18:55:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Někdy vážně netuším, co chcete. :-) Moc obojaké názory...
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.190.162
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 19:07:50    Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: No nejednou to zde zaznělo. Něco o líných atd., nechce se mi v tom pitvat, ale snad umíte hledat.
Předpokládám, že nikdo rozumný toto o řadových zaměstnancích paušálně netvrdil. A hledat to opravdu nemá smysl.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.190.162
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 19:09:49    Odkaz na tento příspěvek  

Já Ma: Ještěže to tu ty garážofky zachraňují.
Myslíte třeba Veolia Transport?
tsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 2-2012
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 19:42:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749,Petr47 :
Co se tyka koncepce, mela by se zeleznice zamerit na rychlou dalkovou osobni a nakladni dopravu + lokalni kolem velkych aglomeraci.
Vystrnadit Os vlaky z koridoru, aby konecne zhodnotit investice do zrychleni a kapacity.
Pred drahnou dobou jsem jezdil denne cca 12 km trasu - dve moznosti :
- vlak - 2+ km na nadrazi + 22 minut jizdy + 1.5 km do cile
- autobus - 80metru + 23 minut jizdy + 400 metru do cile
Samozrejme jsem jezdil busem a protoze mel autobus 2 krat vic zastavek, tak to bylo i u vetsiny cestujicich.
Nechci hned vsude vytrhavat koleje, ale fanaticky boj za kazdy Os a kazdou lokalku je kontraproduktivni.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8895
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 19:59:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vystrnadit Os vlaky z koridoru, aby konecne zhodnotit investice do zrychleni a kapacity.
Pokud tak neučiníte i na koridoru v těsné blízkosti velkých měst (ať už proškrtáním - což je krajně nežádoucí - nebo segregací příměstské dopravy od dopravy dálkové - což ale znamená výstavbu tratí typu tunel Praha - Beroun apod.), tak vám stejně zůstanou kapacitní hrdla v blízkosti velkých měst.

Pred drahnou dobou jsem jezdil denne cca 12 km trasu - dve moznosti :
- vlak - 2+ km na nadrazi + 22 minut jizdy + 1.5 km do cile
- autobus - 80metru + 23 minut jizdy + 400 metru do cile

Není-li to tajné, můžete konkretizovat, o kterou trasu šlo?

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 1-2010
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 20:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vystrnadit Os vlaky z koridoru, aby konecne zhodnotit investice do zrychleni a kapacity.Jel jste někdy Os po 221-asi ne
tsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 238
Registrován: 2-2012
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 21:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David:
Bzenec-Kyjov

Dýmák:
V blizkosti Prahy to bude vzdy zacpane, ale kdyz ted nakladka na koridoru poskakuje za Os je absurdni.
V Praze se mi zda nesikovne, ze vsechno konci na hl.n., chtelo by to nejake okrajove nadrazi s presupem na metro/MHD.
221 je zatim soucasti parodie na tema koridor, navic to neni trasa na ktere by byla velka poptavka na naklad nebo dalkovovou osobni.
Loko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 12-2006
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 22:16:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ree tsi: Taky by mě zajímala konkrétní trasa .Zastávkový autobus má průměrnou rychlost 28 km/hod, pokud mu dá konstruktér JŘ průměrku 32 km/h v zimě nestíhá BUS jízdní doby.Ale i tak je to jen poloviční průměr Os vlaku na koridoru a výrazně pomalejší i na běžné trati.
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 10-2012
Odesláno Sobota, 11. května 2013 - 23:35:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Tomu "tsi" nevěřte. Prakticky ani jeden údaj není pravdivý. Je to lhář.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3951
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 00:01:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo to tady nedávno volal po nových vláknech, aby se toto neplevelilo ničím jiným než tématem RJ (s výjimkou kritiky RJ)?

Mmch seznam firem, odkud Jančura přetahuje tiskové mluvčí, podezřele napovídá, že asi jde tomu štěstíčku tak nějak naproti...PODNIKÁME BEZ KORUPCE! A náhoda přeje jen duchům připraveným, řekl tuším Louis Pasteur...
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 827
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 00:02:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Přání otce myšlenky? :-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3952
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 00:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tsi:
A jak chcete jinak pojmenovat stav, ze tu poslednich 20 let preslapujeme na miste a oprasujeme ten jedinecny zeleznicni skanzen
Z které země to píšete?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3953
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 00:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak:
Jo. A Myloš měl virózu.
tsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 2-2012
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 00:17:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Loko:
Trasu jsem psal, Bzenec-Kyjov . Najdete si na mape, zadne velke zaveje tam v zime nemame.

Slim:
Tresky-plesky, jenom ty Becka uz nejsou zelene ale modre.
Jeste nejaka kvalitativni zmena mimo okoli Prahy ?
Loko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 12-2006
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 00:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tsi
tak to jsme sousedi.
Já jezdím trasu Uh.Brod-Hradiště Os vlaky 17 km za 23 minut, ale je li výluka okamžitě sedám do auta,protože BUS má těch 17 km na 40 minut.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8898
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 03:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bzenec-Kyjov
... tedy trasa, která nepatří ani do kategorie "koridor, kde by měly Os vlaky z kapacitních důvodů ustoupit nákladní dopravě nebo mnoha rychlým vlakům různých dopravců", ale ani do kategorie "lokálka, na jejímž zachování není nutné trvat". V tomto případě je vhodné dodat, že docházkovou vzdálenost na vlak by zkrátila (byť k jejímu dorovnání na úroveň docházkové vzdálenosti na autobus by jistě nedošlo) výstavba nové zastávky (nebo pokud by zastávka Bzenec-Olšovec sloužila nejen trati č. 342, ale i trati č. 340).

V blizkosti Prahy to bude vzdy zacpane, ale kdyz ted nakladka na koridoru poskakuje za Os je absurdni.
Daleko větší objem "poskakování" se dá čekat tam, kde jezdí Os ve špičce 4 x za hodinu (tzn. okolí Prahy, případně Brna), než někde, kde Os jede 1 x za hodinu (úseky jako například Pardubice - Česká Třebová - Zábřeh na Moravě).

V Praze se mi zda nesikovne, ze vsechno konci na hl.n., chtelo by to nejake okrajove nadrazi s presupem na metro/MHD.
Samozřejmě je dobře, že všechno (tedy - kromě Os-173) jede až do centra (hl. n. nebo Masarykovo nádraží). To, že je dobře, že kromě tohoto centrálního nádraží zastaví vlaky i jinde (Smíchov, Libeň aj.), není s předchozí větou v rozporu.

221 je zatim soucasti parodie na tema koridor, navic to neni trasa na ktere by byla velka poptavka na naklad nebo dalkovovou osobni.
Pak ale nemá smysl u této trati (+ navazující tratě č. 220) řešit otázku "zrušit Os vlaky kvůli uvolnění koridoru pro dálkové + nákladní vlaky?".

Docela limitujícím faktorem pro dopravu na hlavním železničním tahu je pouze tříkolejný (místo ideálních čtyř traťových kolejí) úsek Praha-Libeň - Praha-Běchovice. Tam se musejí vejít dálkové vlaky (ať už žluté, modré, anebo černé) + hustá příměstská doprava + pokud možno by mělo zůstat co nejvíce prostoru pro nákladní dopravu. Přitom do tohoto úseku se sahalo sotva před pěti lety...

I u dalších "koridorizovaných" tratí se dají najít prvky, které ukazují, že jejich kapacita nebyla navýšena tak, jak mohla být. Například otázka počtu předjízdných kolejí v jednotlivých stanicích (resp. aby byly předjízdné koleje v obou kolejových skupinách, nebo aby ta která stanice vůbec byla zachována) nebo existence 0. staniční koleje v obratových stanicích...

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
tsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 2-2012
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 07:07:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David:
... tedy trasa, která nepatří ani do kategorie "koridor
To samozrejme ne, tim prikladem jsem chtel dokumentovat, ze nekde lokalka smysl nedava. Na nekoridorovych tratich muzou jezdit Os podle libosti, tam zadne problemy s kapacitou nejsou.

než někde, kde Os jede 1 x za hodinu (úseky jako například Pardubice - Česká Třebová - Zábřeh na Moravě).
Prave ten Os se svym 50-55 km/h prumerem zacpe ten koridor. Kdyz ta nakladka proklouzne koridorem plynule a pred Prahou musi cekat na volne okno je to urcite lepsi nez poskakovani za Os na celem koridoru. Navic od Kolina muze zvolit i variantni trasu.

Pak ale nemá smysl u této trati (+ navazující tratě č. 220)
To co jsem rikal o Os na koridorech plati predevsim na Kolin-Pardubice-CeskaTrebova-Olomouc/Brno. Pokud se na trati prohani jenom vitr, tak tam muze byt pomalych Os, kolik je libo.

Docela limitujícím faktorem pro dopravu na hlavním železničním tahu je pouze tříkolejný
Je jasne ze nepostaveni 4-koleje na vstupu do Prahy byla blbost, ale s tim v kratke dobre nic neudelame.
Vyhrazeni koridoru Kolin-Pardubice-CeskaTrebova-Olomouc/Brno pro rychlou osobi a nakladni dopravu by mohlo zlepsit situaci v dohledne dobe.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4374
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 07:13:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vsechno konci na hl.n., chtelo by to nejake okrajove nadrazi s presupem na metro/MHD.
Že jo. Když jsme v tom žlutém vlákně - RJ by mohl končit na Smíchově, případně ve Vršovicích, přes Malešice.
A někdo to mohl říct Rakušákům i Němcům, nestavěli by nový hlavák.

nejaka kvalitativni zmena mimo okoli Prahy ?
A vy už jste byl mimo okoli Prahy?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4375
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 07:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

úsek Praha-Libeň - Praha-Běchovice. ...+ pokud možno by mělo zůstat co nejvíce prostoru pro nákladní dopravu.
Nejsou ty chybějící koleje přes Lysou n.L.?
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8899
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 08:25:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To samozrejme ne, tim prikladem jsem chtel dokumentovat, ze nekde lokalka smysl nedava.
To ale právě není případ tratě č. 340 (a to ani mezi Kyjovem a Veselím nad Moravou). Ta není "lokálkou, která smysl nedává" (či přesnější by v daném kontextu bylo "na níž osobní doprava smysl nedává").

Prave ten Os se svym 50-55 km/h prumerem zacpe ten koridor. Kdyz ta nakladka proklouzne koridorem plynule a pred Prahou musi cekat na volne okno je to urcite lepsi nez poskakovani za Os na celem koridoru.
Uvažujete-li dobu jízdy nákladních vlaků, pak možná. Budeme-li brát v úvahu aspekt, kolik vlaků chceme po celém tom koridoru protáhnout, pak nikoliv - určujícím faktorem stejně zůstane kapacita "nejužšího hrdla".

Navic od Kolina muze zvolit i variantni trasu.
Bavíme-li se pouze o trati Praha - Kolín, pak ano. Bavíme-li se například o trati Praha - Beroun (a otázce vymístění Os vlaků z kapacitních důvodů), pak nikoliv.

Vyhrazeni koridoru Kolin-Pardubice-CeskaTrebova-Olomouc/Brno pro rychlou osobi a nakladni dopravu by mohlo zlepsit situaci v dohledne dobe.
Mezi Brnem a (minimálně) Skalicí nad Svitavou stejně zastávkové osobní vlaky zrušit nemůžete. A zase vám tu vzniká další kapacitní hrdlo (ke kterému se přidávají další aspekty jako neperonizované žst. Adamov a Rájec-Jestřebí; dalším problémem je jižně od Brna úsek Modřice - Rajhrad - téměř 11 km dlouhý mezistaniční úsek s velkými rozdíly jízdních dob vlaků R a EC (TR = 160 km/h) vs. Os vlaků (3 mezilehlé zastávky v tomto úseku). Rajhrad kdysi stanicí býval. Ovšem při "koridorizaci" někoho napadlo, že už by tou stanicí být "nemusel", a stalo se tak...
A opět - z úseku jižně od Brna ty zastávkové vlaky také nemůžete dát pryč.

Nejsou ty chybějící koleje přes Lysou n.L.?
Domnívám se, že nejsou, protože vozit dálkové vlaky (do Brna/Olomouce a z nich kamkoliv dál) jinudy než po 011 je nesmysl, tudíž vždy bude docházet k jejich kolizi s příměstskou dopravou na 011. Při existenci pouze tří traťových kolejí je jasné, že v ten který moment lze v jednom ze směrů jezdit pouze jednokolejně...

Pokud jde o nákladní dopravu, tak jistě, z Kolína do Děčína se dá jet přes Lysou nad Labem, nicméně si dovolím namítnout, že k tomu "budování koridoru" snad dochází proto, aby po něm pokud možno jezdilo (resp. mohlo jezdit) co nejvíce vlaků.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4088
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 10:44:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: " k tomu "budování koridoru" snad dochází proto, aby po něm pokud možno jezdilo (resp. mohlo jezdit) co nejvíce vlaků"

To snad ne. Ledaže byste dodal: vlaků, schopných dosahovat na delším úseku cestovní rychlosti nejméně 8O km/h. Ani na tu dálnici Vás s mopedem nebo traktorem nepustí...Vlak s cestovní rychlostí 5O-6O km/h by se na takovou trať měl dostat, jen nebude-li překážkou pro rychlejší vlaky. Což je ten problém.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1745
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 13:26:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R 33: Cestovní rychlost a průměrná rychlost je poněkud rozdíl. I na ty dálnici, když pojedete 130, ale budete mít někde pobyt na parkovišti, tak průměr bude nižší. Na dálnici je stanoveno, vozidlo s konstrukční rychlostí nižší než 80 km/h. nesmí použít dálnice a silnice pro mot.vozidla. Tudíž když bude ve stoupání mít nákl.vozidlo cca r = 40, tož tam taky nemá co dělat? Nebo to má spíše vliv na onu průměrnou rychlost? Protože to vozidlo podmínku konstrukční rychlosti splňuje.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 14:25:56    Odkaz na tento příspěvek  

Vlad749 - nejen konstrukční rychlost, i když bude mít vaše vozidlo konstrukční rychlost 80, ale dojde k závadě, která takovou rychlost za standardních podmínek neumožní, tak je nutné příslušný typ komunikace opustit na nejbližším místě.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1746
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 14:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: To nepopírám, zde spíše jde o to, že ten Os vlak má průměrnou R nižší, i když mezi staničením může dosahovat R max povolenou, kde ovšem tato snižuje se těmi zastaveními, pobyty, omezeními R atd.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8902
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 16:12:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlak s cestovní rychlostí 5O-6O km/h by se na takovou trať měl dostat, jen nebude-li překážkou pro rychlejší vlaky. Což je ten problém.
... který měl být v případě úseku Praha-Běchovice - Praha-Libeň vyřešen tak, aby si tyto vlaky nemohly překážet (a to ani v jednom směru jízdy), tzn. čtyřkolejka.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 21:01:53    Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749 : celý úsek Kolín - Praha je takový "guláš" nevalné kvality. Jak je možné, že vlak se stanovenou rychlostí 160 má delší jízdní dobu než za ním "na blok" jedoucí vlak se stanovenou rychlostí 140 ... Skutečně ideálním řešením by bylo minimálně v úseku Libeň - Úvaly postavit čtyřkolejku. I kdyby se to povedlo v úseku Libeň - Běchovice, tak si dovedu představit ten "ekologický" řev provázející nutné vykácení části Klánovického lesa ...
Podle mého názoru je klíčovou chybou prodloužení délky prostorových oddílů autobloku.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4377
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 12. května 2013 - 22:31:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

k tomu "budování koridoru" snad dochází proto, aby po něm pokud možno jezdilo (resp. mohlo jezdit) co nejvíce vlaků.
Sdělte rozumný důvod, proč by náklad od Německa směr východ/a zpět měl ucpávat Prahu.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4751
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 00:31:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sdělte rozumný důvod, proč by náklad od Německa směr východ/a zpět měl ucpávat Prahu.

Protože jeho lokomotiva nesmí na přímou trať Děčín - Kolín. Jiný důvod není a taky se tam z jiného důvodu nejezdí.

Ale ne všechny vlaky jezdí do Děčína. Je tam samotná Praha, Kralupy, Lovosice, směr Bavorsko, směr České Budějovice. A to vše přes Prahu musí.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2783
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 01:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: z jakého jiného důvodu se nemůže jet bez přepřahu z Německa od Děčína via Všetaty do Kolína?

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1382
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 05:58:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: Počítám že ze stejného důvodu proč taurus a pendolino nesmí přes Kutnou Horu, tzn. kolejové obvody.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 06:40:19    Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: "Teď jste měl na mysli konkrétně 150mm dveře u Panterů ČD?"

Myslíte těmi 150mm tloušťku dveří? Že by se z vlaků dělaly kryty CO?

jspetrak: "To, co je v kontraktu MD-ČD, jsou rychlíky, to samé, co výkonnově pokrývají RE."

Tak to je výkonn. Rozdíl mezi výkonným a výkonovým pobíráme, když poučujeme? :-)

A proč mnohde KCOD vymýšlí vlastní koncepty regionální dopravy, které se snaží vnutit kraji namísto toho, co jejich zákazník chce?

A proč by nenabídli? Nějaký příklad toho vnucování? Když Jančura huláká, jak bude jezdit všechno bez dotací, to není "koncept" a "vnucování"?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4380
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 08:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ -Já myslel rozumný důvod.
Źe lokomotiva nějakého dopravce něco nesmí není důvod ke stavbě 4.koleje.(Spíš k reko té 072 atd.vzhledem k tomu, že takových mašin bude stále víc.) Směr jih také nemusí po trase Libeň -Běchovice, o které je tu řeč.
Ten zbytek už se procpe. Tolik toho nákladu u Prahy zase není.

Jinak úplně off topic, když jsme nákladů (a kontejnerů, kdyš PŠ.:-))
Minule jsem viděl poprvé vozy (úplně nové) Sggnss v akci. Jedou i brzdí tišeji než většina osobních.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4752
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 09:03:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Směr jih také nemusí po trase Libeň -Běchovice, o které je tu řeč.

Kapacitní problém nezačíná v Běchovicích, ale v Kolíně.

Jedou i brzdí tišeji než většina osobních.

Já vím. Chováním to jsou rychlíkáče s kotoučema, akorát místo substrátu se tam nakládají bedny : - )

Ten zbytek už se procpe. Tolik toho nákladu u Prahy zase není.

Ale samozřejmě. A hodnotíš to podle dvou návštěv Prahy ročně?
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2785
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 09:24:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: takové vozy už běžně jezdí i v Německu, pokud netestují pryžové špalíky, tak mají vozy jinak kotoučovou brzdu.
Johnson: po generální rekonstrukci 072 se to možná změní. Jinak ambice pro ježdění bez přepřahů je pro zahraničního soukromníka po 072 a dále do vnitrozemí myslím dost malá.

Jinak místo vymýšlení blbin jak mezi Prahu a Úvaly natáhnout ještě jednu lajnu, by měl někdo uvažovat o zkapacitnění spojky Libeň-Malešice. Je velkým štěstím, že se tam ta Arriva skutečně nenacpala, proč by jinak náklad musel jezdit úvratí přes Běchovice že? ..jak tu nedávno někdo pronesl. Nikdo ovšem nemohl počítat s dnešní dobou. Spojka Bechovice-Malešice z let 1938-39 kdy se budovala, byl reálný plán na druhou kolej i Malešice-Libeň, leč bolševik se k tomu už nedostal. Navíc na hraně koryta kde vede kolej, vzniklo několik tehdy staveb a z realizace sešlo, to si bolševik také neohlídal. Rozhodně to bude zajímavé. S 072 se začně dělat i 231 mezi Prahou a Nymburkem.

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4381
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 10:33:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podle dvou návštěv Prahy a povídání fírů. II.koridor s náklady co pár minut to fakt není.

nezačíná v Běchovicích, ale v Kolíně
Jo. Ale řeč byla o 4 koleji do Běchovic.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4753
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 10:44:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo. Ale řeč byla o 4 koleji do Běchovic.

To sice možná ano, ale zrovna tam to není problém nákladní dopravy. Tam je to problém tramvaje do Úval v kombinaci s vlakodromem rychlíků. V tom desetiminutovém taktu osobáků se to dá těch patnáct minut vydržet. Ale rychlíky se po jedné nevyjezdí.
Mimo jiné, k čemu by tam byla čtyřkolejka nebo desetikolejka, když se v Libni taky jezdí křížem přes všechny koleje a přesmyk do Malešic je v nedohlednu?
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 11:40:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono by možná mohlo stačit, kdyby se to udělalo jak v Německu. 2 koleje pro dálkovku a náklady a další kolej pro osobku a na každé zastávce by byla výhybna, kde by se osobáky mohly vykřižovat. Stanice na to uzpůsobené jsou (všude ostrovní nástupiště), traťě už nikoliv.
Sice by to nebylo nejlevnější, ale asi by to vyšlo levněji, než někde cpát 4. respektive 3. kolej.

Libeň - Malešice není ani tak problém že je tam je jedna kolej, jako to, že se musí počkat, až bude okno a přejet všechny traťové koleje Libeň - Běchovice a uhnout celý vlak na trať. kolej do Malešic/celý do Libně.
Ideál by byl samozřejmě 2 trať.koleje do Maleš + přesmyk (něco jako v Běchovicích odbočka Blatov, ale vrchem).
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2786
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 12:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spelcr: nedělala se už někdy v minulosti nějaká úprava v Libni na Holešovicko-Vysočanském zhlaví? Někdy tak v roce 2010 se hodně v Libni kopalo, leč neznám výsledek nějaké efektivity za jakým účelem to bylo realizováno. Ta odbočka do Malešic je skutečně problém, tedy pokud jde o koleje 23,21,20,18 a 16 které obepínají koleje pro průjezd vlaků z Nového spojení..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3954
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 12:51:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že už se tady zhruba od pátečního odpoledne vede diskuze, která nemá s tématem vlákna nic, ale vůbec nic společného, kde jsou strážci čistoty tématu? jen potvrzují můj výrok, že když se nekritizuje Jančura, může si tady každej pindat co chce a nevadí to.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8912
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 13. května 2013 - 15:16:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono by možná mohlo stačit, kdyby se to udělalo jak v Německu. 2 koleje pro dálkovku a náklady a další kolej pro osobku a na každé zastávce by byla výhybna, kde by se osobáky mohly vykřižovat. Stanice na to uzpůsobené jsou (všude ostrovní nástupiště), tratě už nikoliv.
Sice by to nebylo nejlevnější, ale asi by to vyšlo levněji, než někde cpát 4. respektive 3. kolej.


Ano, toto řešení by dobře vycházelo pro úsek Praha-Běchovice - Poříčany, ale ne pro úsek Praha-Libeň - Praha-Běchovice (resp. teoreticky by vycházelo v případě, pokud by v Libni bylo další mimoúrovňové křížení, které by dostalo vlak jedoucí od Masarykovo nádraží na 2. TK úseku Libeň - Běchovice, která by tedy byla tou kolejí vyhraznou pro příměstské vlaky).

Jinak, domnívám se, že (alespoň z pohledu kolize časté dálkové dopravy s Os vlaky) se problém časem vyřeší sám, neboť stávající počet dálkových vlaků (v počtu po příchodu RJ a LE) není udržitelný (čemuž nasvědčuje i ztrátovost spojů RJ i dalších).

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea