K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 01. 05. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 01. 05. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1289
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 22:19:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V rámci vrcholných spekuací jménem D1. Včera Praha - Kyjov, dnes zpět. Je rozdrbaný průjezd Brnem na km 194-200. Neboli kolona na první odbočení do centra. Me se to včera vyplatilo objet přes centrum. Dnes zpět (NE odpoledne špička), odjezd z Brno 13.30 od nádraží, příjezd Praha Chodov 14.55 Podotýkám, že ten nový Hyunday, co jsem vzal manželce na zajetí, je benzín 1,4 bez turba a nejede víc jak 160. Takže naopak rozkopaní vlaků v Brně asi zajistí horší spojení, než rozkopání D1 a SA se nemusí bát o kšeft
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 22:31:36    Odkaz na tento příspěvek  

Jako pokud bude v místě oprav 2+2 pruhy tak nečekám nějakou výraznější kalamitu (když nebude nehoda nebo zablokovaný pruh třeba porouchaným autem), možná ve špičce se to trochu naštosuje.

A teď ten 194 - 200 se SA v podstatě nijak netýká, z Prahy využívají 190km a do Prahy najíždějí za 194, tam možná nějaké menší zdržení při výjezdu z Brna by být mohlo, ale minimální. Opačně jedou Brno-východ, to je taky ok (Ostrava, Zlín).

Ty koleje se mají dělat kdy?
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 22:40:00    Odkaz na tento příspěvek  

A nemůže třeba ta (ne)rozšířenost wifi ve vlacích/busech v Evropě souviset tak trochu s tím, že mají daleko výhodnější datové tarify a možnosti, takže kdo chce/potřebuje internet, tak neřeší cenu jako u nás, kde prostě jsou (byla donedávna) data předražená? Tím pádem u nás wifi zdarma může být stále poměrně zajímavý (reklamní) tahák a jinde to prostě pro uživatele není až tak zajímavé?
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.211.57
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 22:49:52    Odkaz na tento příspěvek  

Na tom něco bude :-) částečně možná, ale třeba v Německu na dálkových vnitro trasách netlačí na DB ani bus doprava, protože v podstatě byla zakázána. Až teď se legislativa rozvolnila.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 23:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minibox-reg: třeba jo i ne. V Německu mi to nepřijde nijak hyper výhodné oproti nám a to i zpětně. A třeba ve vlaku mít v notebooku modem taky není se signálem až takové terno - vzpomínám si když jsem jezdíval Košičanem, že jsem měl usb prodlužku, která měla uprostřed zeslabení na tloušťku ani ne milimetr, izelopou jsem přilepil modem ke kabelu a vyhodil ho z okna, aby měl signál
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2773
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 01:09:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory 675: ano, to máte pravdu. Litvin byl první, kdo vůbec WiFi začal nabízet. Tehdy to bylo něco nevídaného. Je celkem škoda že už autobusovou dopravu neprovozuje. V Německu internet zdarma není, hotspoty jako u nás tam jednoduše ani neexistují. Sám mám internet od virtuála fonic.de za 14,95 EUR měsíčně UMTS/HSPA a pohoda.

Arakain: v současné době je auto na D1 ještě v pohodě, možná bude v pohodě časově i s prvním omezením ve dvou úsecích v prvním týdnu v květnu. Od června, resp. od července bude těchto několik kilometrů dlouhých omezení až 9! A protože nemáme alternativu jako v Německé dálníční síti, očekávejte špuntování.. Sám jsem zvědavý jak bude Jančura vracet jízdné - při zmíněných 9 úsecích se zpoždění na dojezdu v každém směru může vyškrábat až na hodinu - možná i více.

PPP: Ochrana železnice vůči autonbusové dopravě se uvolnila v létě 2012. Dnes v Německu existuje řada vnitro-dálkových linek. Monopol na železniční dopravu vůči autobusové dávno padl. Ale velké změny to nepřineslo, max. propojení řady významných měst do 500km.

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 8-2003
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 07:14:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Bevelo. Máš pravdu s tím busem. V pátek večer jsem potkal v Praze dalšího německého bus dopravce a měl těch vnitro variant s cenou od 1 EUR nalepeného na sobě nějak hodně. Z toho musím mít SA obrovskou radost.

S D1 obavy nemám, v min letech bylo několik zpomalení a oprav přibližně v podobném množství (o rozsah nejde, kolona je před každým zpomalením) a nebyly to žádné tragédie.
Ale pokud rozkopou ty nutné opravy u nádraží v Brně, tak těch lidí bude ve vlaku ještě méně.

Ten datový tarif je v Německu už i za podstatně méně. Já mám za 4.95 EUR. Ale zavádějí na vše drastický FUP. Spíš je potěšující zpráva že velké množství těchto připojení vzniklo díky české hlavě Adama Kopella, který vykoumal zmutování routerů ASUS s USB modemy (původně CDMA, pak i další). Je už to asi 10 let staré řešení a výrobci se toho chytli daleko později.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3884
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 08:34:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain:
1:25 hodiny na 200 km, čili jestli dobře počítám, vychází průměr 142 km/h z toho cca 10 km Brnem, k tomu nedělní špička, k tomu auto, které nejede víc než 160...
Když pominu otázku, co jste tím chtěl říct k tématu Regiojet, tohle prodloužení pyje Vám asi úplně neklaplo...
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 08:37:51    Odkaz na tento příspěvek  

Glory: na západ, sever, jih i východ od nás je celkově internet v autobuse i vlaku pořád vzácný jev. A u ČD, kde to roky nešlo, to začíná jít v rozsahu v rámci Evropy nevídaném.

na jih railjet/westbahn zdarma, na západ ice placenej, v Maďarsku se aktuálně chystá přes 700 vozů, mj. veškeré příměsto kolem Budapešti.

vlaky museli logicky taky

nemuseli, vlaky by maximálně musely. Nejste Vy taky z garáže v Uhříněvsi? Máte podobnou češtinu;-)
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3332
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 09:17:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ode dneška jezdí žluté autobusy na nové lince Chomutov-Praha.Již od soboty čekala na autobusovém nádraží v Chomutově odstavená jančurova Scania inventárního čísla 55.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 10:21:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Finsku v pendolínu wifi zdarma.
(Jo a nebyl problém prodat místenky necelých 5 minut před odjezdem, lístek s místenkou byl nám, exotům nemluvícím suomea ani svenska, vytištěn v angličtině a platba kartou se nemusela hlásit předem. Při zpáteční cestě nám navíc byla pani schopná říct, ze kterého peronu to zítra pojede, i když právě začínala výluka traťové koleje na sever, vlaky zde končily (pokračovala NAD) a nádraží bylo plný odstavenejch soupraff... Asi jinej gang )
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2179
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 10:33:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš_Liesk.: Holt, to je tá štruktúra železnice, ktorú tu všetci zatracujú
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2161
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 12:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Drehscheibe-online se objevilo: odkaz
pak najděte " [CZ] Luxus Pur: Privater Fernverkehr in Tschechien - RegioJet (Student Agency)".
Dole jsou odkazy na podobná hodnocení pendolina a LEx.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 13:38:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: nevím, je-li VR track nějakou součástí VR nebo ne, ale zato jsem viděl vztah mezi fírama a údržbou. Fíra toho montérku pomalu ani nepozdraví, vztah fíra - průvodčí je podobný.
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 618
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 14:50:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


----------------------------------------------------------------- ---------------

Po žlutých autobusech a vlacích chce Jančura ovládnout i trh s taxíky
29. dubna 2013 14:28, aktualizováno 14:34
Student Agency se chystá vstoupit na trh pražských taxislužeb a do roka v hlavním městě vybudovat největší společnost v oboru. Uvedl to majitel společnosti Radim Jančura. Ten je od 19. dubna jednatelem nově vzniklé společnosti Tick Tack Taxi.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/radim-jancura-chce-taxisluzbu-dke-/ekon omika.aspx?c=A130429_143010_ekonomika_hro
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 8-2012

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 15:06:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přilepy: no a pokud má kapitál na nový auta, kterejch nebude málo, asi to pořád s tím RegioJetem tak špatný finančně nebude, stejně jako s celou SA.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2774
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 15:14:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nevím, AAA Taxi je velice dobrá firma. Nejspíš se bude jednat o kopírování již zaběhnutého modelu, stejně jako to udělal Jančura u autobusů. Ovšem v Praze už je tolik taxíků, že prosadit ještě další firmu do provozu bude spíše problém - tedy pokud nebude vozit jen pizzu. Každopádně do takového konceptu nepůjde rozhodně sám!

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 681
Registrován: 8-2012

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 15:30:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: pokud bude mít každej s jízdenkou SA slevu na jízdné, pojede s ním, bude to levnější než AAA, pokud pojedu i za stejnou cenu jako s AAA a budu mít na výběr Superb AAA nebo BMW GT5 či Audi A6, asi bych jel radši tím BMW. A pokud by se dostal kam plánuje, tak s AAA už budou mít tolik aut, že ti co rádi porušují vyhlášku a jezdí za 99 budou mít hodně složitej život.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1705
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 15:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6607
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 16:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bude v Prase jak v Ňůjorku - ulice plný žlutejch tág
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 9-2011
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 16:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím výhodu v tom, že když bude v jednu chvíli hodně zájemců o taxi třeba z hl.n. do ZOO, tak přijede taxík zn. Ayats. A naopak, když bude do Brna někdy v 10 večer jen 1 zájemce, přijede místo Ayatsu Šuperb.
Žlutá jako žlutá a spokojenost na všech stranách
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3886
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 16:46:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: kolik procent lidí cestujících po Praze tágem, myslíte, přijelo právě s Jančurou?
Při nabourávání se do byznysu pražské taxi služby je kapitál na vozy a jejich kvalita to poslední. Pražský dročkář je sakra tvrdá palice, to není státní firma, která sebou nechá v médiích vytírat hubu a srát si na hlavu na způsob ČD. To, źe s nimi nebyl dodnes schopen pohnout magistrát, který na to teoreticky má páky, je toho nejlepším důkazem.
Taxíkář potřebuje ke své živnosti především vyjít s konkurenty, což není zrovna Jančurova nejsilnější stránka...upřímně, tak velkou míru nesoudnosti bych od něj nečekal. Asi ho vlastní ego začalo přerůstat...
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 17:01:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ešte by mohol p.Jančura odkúpiť sieť supermarketov BILLA. Zmenili by názov napr.na RJ BILLA,žltočervená barva prodejen by sa zmenila na žltú
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6608
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 17:06:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No aby to pak nebyla RJ Blilla
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 18:25:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Pražský dročkář je sakra tvrdá palice, to není státní firma, která sebou nechá v médiích vytírat hubu a srát si na hlavu na způsob ČD.

Co jsem si tak všim v posledních letech, tak si v v médiích s pražskými taxíkaři vytírají hubu a serou jim na hlavu celkem běžně. Marně vzpomínám, že bych četl či viděl nějakou pozitivní reportáž o taxislužbě a že si s nimi neumí magistrát poradit, je důkazem toho, že úředníci magistrátu nezvládají svoji práci.
Ic540
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1897
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 18:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček 6607:...
No ještě bude muset sehnat tisíc řidičů a řidiček...
Místo těch současných většinou řidičů šejdířů a zlodějských ...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3887
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 19:06:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Ano, jenže Ti, co si s nimi vytírají hubu, jim jinak nepřeloží stéblo přes cestu, zatímco Jančura jim bude chtít vzít kšeft...Nedávno jsem někde četl (doufám, že se moc nepletu v těch číslech), že v Praze je šest nebo osm tisíc taxíků a že reálné množství, které se může uživit, že myslím pět. Do tohohle stavu vrhnout tisíc aut bude ty stávající sakra bolet...a taxíkář fakt není zvyklý sedět se založenýma rukama a přihlížet...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 19:18:10    Odkaz na tento příspěvek  

Slim : ona je otázka, kolik z těch "nadbytečných" taxikářů přitáhne žlutý pán k sobě, např. na základě pevné pracovní doby a pevné základní mzdy a podílu na tržbách. Navíc na jednom vozidle může jezdit více personálu. On ten "nadbytek" taxikářů, tedy přesněji řečeno zřejmě vydaných licencí, je dán tím, že počet licencí není totožný s počtem taxikářů, kteří jsou v daném okamžiku "ve službě".
Na jednom vozidle se mohou střídat reálně 3 řidiči ... tudíž 1 000 taxíků mohou obsluhovat 3 000 taxikářů ...
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 8-2012

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 19:18:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: No podle mě ho někdo něčím přesvědčil, kdo a čím netuším. Je to tak rok co jsem si s ním ohledně taxíků psal a jeho odpověď byla , že to není byznys pro něj a SA a že kvalita taxi je všude v pohodě, že není s čím přijít. Takže během roku otočil o 180 stupňů a to u něj není jen tak :-)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1453
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 20:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Ano, jenže Ti, co si s nimi vytírají hubu, jim jinak nepřeloží stéblo přes cestu,...

A ČD někdo z těch, jež si s nimi vytírají hubu a serou jim na hlavu v médiích, přeložil stéblo přes cestu? Byl by nějaký konkrétní příklad?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3888
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 21:02:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Ale no tak...to byste mě zklamal, Vy a význam psaného textu? ČD přece překládá sakra stébla přes cestu Jančura tím, že jim bere byznys...Ostatně on kromě Jančury a pana Sůry si s nimi nikdo tu hubu celkem nevytírá...Jenže dročkář nemá odbory ani komise a výbory a nemusí vyhlašovat výběrové řízení na to, komu zapálí auto a rozbije hubu...

MZ:
Já jsem to četl tak, že ten nadbytečný počet se týká taxíků jako automobilů, nerozlišovalo se, kolik jich je aktuálně ve službě a kolik lidí je obhospodařuje. Ostatně taxík se musí uživit i po dobu, kdy aktuálně nejezdí...
Ale dovolím si nesouhlasit s tím přetažením taxíkářů pod Jančuru, ono to, co píšete, že by je mohlo přetáhnout, je přesně to, co je absolutně nezajímá...už proto, že nejlepší pracovní doba je ta, kterou si určíte sám, a největší podíl na tržbě získáte tím, že si ji celou necháte, ideálně bez papíru...a to by u Jančury nepochybně trošku vadilo...
Honzinus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 8-2010

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 21:12:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slime.... já Ti chlape něco řeknu, to je pravopis, viď?

Dám si na tebe pozor a nic ti neodpustím, jasný?!
Tohle nelze nechat bez odezvy!

http://www.flickr.com/photos/honzinus/
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2775
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 21:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak hlavně ne tu BILLU nebo GLOBUS, což jsou snad jediné dva shopy kde se ještě hledí na kvalitu. Po odchodu Delvity z Česka je to tady hrůza!

Glory: já teda nevím, ale nějací študentíci kteří jezdí s RJ asi těžko budou přesedat na rozvozku Tick Tack páně Jančury aby se dopravilo na koleje na Strahov nebo kamkoliv jinam. Jančura na nějakou GOLD nebo VIP klientelu zatím nezamířil - nebo s ním taková klientela nejezdí? Spíš se chce nacamrat do dalšího kšeftu. Já jezdím jedině s AAA a osobně je mi jedno zda přijede nová Octavie nebo BMW!

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 11-2010
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 21:54:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo, odborník na železnici, taxislužbu, mobilní operátory a nově i maloobchod:-)Billa, to je skutečný etalon kvality:-)
http://www.coi.cz/userdata/files/prilohy-ke-106/13-02-25-praha.pd f
Slim: chápu, že máte problém zakoupit si ústní vodu a tak si vyplachujete svá ústa s oblibou bezdůvodně mojí osobou. ale zkuste si taky někdy ověřit fakta, když podle vás nemá odbory:
http://www.odborysa.cz/
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1884
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 22:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

největší podíl na tržbě získáte tím, že si ji celou necháte
A proto všechny taxíkářské dispečinky už dávno zkrachovaly.
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 00:28:05    Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo, myslíš tu Billu, kde běžně přebalí maso do nového obalu, ale nechají pod tím původní nálepku, po reklamaci pak tvrdí že je to pochybení jednotlivce a personál dané pobočky byl přeškolen a proto tam další týden přebalují vesele dál? Jo to je měřítko kvality... asi proto, že prodávají jen kvalitní zboží, je tam všechno dražší než v jiných supermarketech snad s výjimkou Alberta s tím si můžou podat ruce. Ještě když jsem po těch všelijakých obchodech jezdil i pracovně, tak prošlý zboží v Bille v regálu byl téměř na všech normál (a nebyly to sušenky, který vydrží další rok, ale zboží s "spotřebujte do" jestli víš co se tím myslí. Sorry za odbočku mimo RJ, ale to je tady stejně normální...
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 02:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: No, já bych řek, že psaný text mi problém nedělá. Problém bude spíš v tom, že si nepamatuješ cos napsal v předchozím komentáři.

příspěvek č.3887: Ano, jenže Ti, co si s nimi vytírají hubu, jim jinak nepřeloží stéblo přes cestu,...

příspěvek č.3888: ČD přece překládá sakra stébla přes cestu Jančura tím, že jim bere byznys...Ostatně on kromě Jančury a pana Sůry si s nimi nikdo tu hubu celkem nevytírá...
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 07:51:04    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Jenže dročkář nemá odbory
honzalb: máte pocit, že pražští taxikáři jsou v odborech SA?

Topič: Slimův první příspěvek je o taxikářích, druhý o ČD. Takže problém s chápáním textu má evidentně někdo jiný, zdá se, že to budete Vy a pan Sůra:-)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4332
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 07:57:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Tak to máme potvrzeno i od dopravního experta Šípa, že teprve Railjet bude jezdit rychlejí než RJ atd.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1455
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 08:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: Ani, ne. Jde o "překládání stébel". Copak je konkurence v mezích zákona nějaké překládání stébel přes cestu? Co bránilo ČD nabízet cestujícím do Ostravy ještě před RJ služby v takové kvalitě, že by si RJ ani LE neškrtli. Oba dva přece nespadli z nebe ze dne na den.
A čímpak "překládá stébla přes cestu" J.Sůra?

(Příspěvek byl editován uživatelem topič.)
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 09:09:17    Odkaz na tento příspěvek  

Topič: no jenže v prvním příspěvku šlo o překládání taxikářům a v druhém ČD. To je jedno, už to směrujete úplně jinam:-) J. Sůra nepřekládá, jen taky nepochopil, že je řeč o taxikářích.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1456
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 11:04:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: Jako "překládání stébel" bych viděl ono Slimem zmiňované zapalování aut, rozbíjení si hub navzájem a podobné "dročkářské" kratochvíle, odpovídající jejich intelektuální úrovni. Založení nové firmy a provozování živnosti podle platných zákonů a předpisů ať v taxislužbě či na železnici se snad jako kladení překážek v podnikání jinému subjektu označit nedá. Nebo jo?
Chocholoušek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 12:16:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-59791190-cesky-sen-ve-vlaku

...Ohl, Vlada749 ?... stále kvoká, stále kvoká...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3889
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 13:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: na to, že si pamatuju, co jsem napsal, Vás už opozornil hmmm.
A zase se dostáváme do klasické diskuze s chytáním za nejméně podstatná slovíčka. Takže pro upřesnění:
- nikdy jem nenapsal, že konkurence v mezích zákona je překládání stébel přes cestu, překládání stébel je dle mého vyjádření obecně to, že Jančura připravuje ČD o kšeft. Lhostejno jak.

Rovněž nikde nebyla zmínka o tom, že pan Sůra jim překládá stébla přes cestu, ale že si jimi vytírá hubu, viz Ostatně on kromě Jančury a pana Sůry si s nimi nikdo tu hubu celkem nevytírá...
Fakt to zase směřujete úplně jinam, evidentně se chcete hádat a chytat za pysk.

Honzalb:
máte problém zakoupit si ústní vodu a tak si vyplachujete svá ústa s oblibou bezdůvodně mojí osobou.
Slovo bezdůvodně si radostně znamenám.

ale zkuste si taky někdy ověřit fakta, když podle vás nemá odbory:
http://www.odborysa.cz/


jak tahle fakta souvisí s mým výrokem Jenže dročkář nemá odbory ani komise

Taky si občas kupte ústní vodu, po zvracení je dobrá. A po hulení taky.
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.230.72
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 13:24:42    Odkaz na tento příspěvek  

Chocholoušek, 444: Správně, konkurence v podobě RJ pomohla rozhýbat stojaté vody na železnici v České Republice. Stejně jako třeba RT Expresy, s kterými to na trase Praha - Ostrava v podstatě začalo. Prostě to chce správný impuls, nějaký podnět, popř. náraz, který sice zabolí, ale začne to posouvat někam dál.

A právě tohle oceňuji na Českých Drahách. Mají v čele člověka, kterého chtěl jeho největší konkurent nechat pro neschopnost odvolat (to zní dost divně, že ?) a který dostal určitý čas i prostor na potřebné změny. Takže se místo sezení s rukama v klíně a nadávaní na nespravedlnost světa nakupují nová vozidla, opravují nádraží, zlepšují tarifní nabídky a úroveň personálu. Kdo z nás by před pěti lety (což není tak dávno) pomyslel na Railjety, Lídlenky nebo vlakušky ? A trh se vyvíjí dál - dneska Karviná, zítra Staré Město, pozítří..., kdo ví ?

Téma SNCB 12 - v neděli jsem jednu viděl v České Třebové za branami bývalé ŽOSky, tam taky ještě můžou jsme na odborném diskusním fóru, takže tu opravdu někdo věří ve schválení typu pro provoz v ČR, tj. úpravám pro provoz v ČR nebo vydání průkazu způsobilosti, když nejsou schopni ani dodělat první vůz typu Charter (práce na něm určitě nestojí kvůli nedostatku dělníků nebo jejich neschopnosti) ? Já tedy ne.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2776
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 13:38:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza -pseudopress- Sůra opět po nějaké době ožil.. hlavně že VY jste odborník na lokomotivy, zatáčku a oblouky na železnici. Vy jste ten poslední od kterého bych si něco měl brát k srdci. Ale pracujete svědomitě

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
LKW
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.231.107
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 14:31:36    Odkaz na tento příspěvek  

Topic On:

Od 9.6. se podstatně rozšiřuje žlutá nabídka pro Zábřeh. Ve směru do matičky dokonce vše.

Topic Off: Ring volný ;-)
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2784
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 15:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster: A jak souvisí dodělání osobního vozu jedné společnosti se schválením lokomotivy úplně jiné společnosti?
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.190.162
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 16:27:34    Odkaz na tento příspěvek  

Off topic:

Bevelo: Seš trapnej, Jirásku

iDNES.cz - Autobusy ČSAD mezi Libercem a Prahou skončily. Dominuje Student Agency
Tomes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 17:59:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun : Jirásek musí mít z Honzy Sůry komplex, protože není schopen nic vymyslet, tak musí články krást....
Dan38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 21:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: Tak si zase poslechneme, jak padouch Jančura zlikvidoval hodnou konkurenci. Jak to ten "žlutý mor" dělá? Že by Ďábel????
Duplo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.126.66
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 22:30:22    Odkaz na tento příspěvek  

add. Tomes, Procházel jsem velkou část jejich portálu a nikde není kolizní text který už by byl někde jinde na netu uveřejněn. Než někoho nazvete zlodějem, dávejte si pozor na pusu mladej. Mají tam pár žvatlanců od Sůry, který mj. píše o ČD ale vždy neopomene stvořit vložku o RJ nebo SA. Dejv.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 22:32:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duplo: magazin.firenet byl plný ukradených textů. ´pan zloděj jirásek se uráčil to napravit až poté, co byl xkrát vyzván.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4335
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 22:45:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chocholoušku, neměl byste za výrok Nebýt konkurence, sotva by dráhy investovaly do příměstské dopravy, ... aktivovat své saniťáky k odchytu?
Pokud ovšem sdílíte přesvědčení, že nebýt RJ, Stephenson by seděl doma na gauči a dodnes by se jezdilo koňkou, nemusíte.
Petr03
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 22:47:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A propo, kam odjeli ze smichova ty exobb vagony?
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 387
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 30. dubna 2013 - 23:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr03:To se asi nedovíme,ted maj žlutí mejdan asi...tak jak je to těmi vozy?
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.232.20
Odesláno Středa, 01. května 2013 - 00:34:07    Odkaz na tento příspěvek  

Petr03: většina do Č. Velenic, možná něco zůstalo v Praze - netuším.

S200: moje tam-tamy bubnovaly zprávy o zakoupení SNCB 12 pro potřeby SA/RJ, což mě celkem zarazilo (vzhledem k nedokončeným Charter vozům, popř. jiným projektům). Nebo máte jiné informace o vlastníkovi těchto lokomotiv ?
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2184
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 01. května 2013 - 01:12:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster: Pokiaľ viem, tak tie stroje nezakúpil RJ ale VIA CARGO.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 690
Registrován: 8-2012

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 01:42:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ty šedý švýcarský vagonky už mají tolik plánů, že i kdyby jich měli 50 tak jim nemůžou stačit :-)
Chocholoušek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 10-2004

Odesláno Středa, 01. května 2013 - 12:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chocholoušku, neměl byste

Doporučuji Vám Jak sbalit ženu 2.0 - praktická příručka technologie lovu