K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 14. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 14. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 15:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Ale není to nic nového, když jedete vlakem na jízdenku IDS, tak vám ji taky nikdo neodebírá a nevystavuje bezplatně jinou.

Ano, ale tady jsou většinou podmínky rozdělení financí dohodnuty dopředu, dle určeného klíče.

Jspetrak: V době čárových, QR a aztec kódů bych se na vypisování paragonů fakt vykašlal. :-)

Jo, to mě nenapadlo, díky.
nonax
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.87.241.16
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 16:55:33    Odkaz na tento příspěvek  

ty ses srac Bobmastre, praskat si jdi kolegy odborare...
Radeček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.61.181
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 17:15:55    Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Kdo mluví o koženkách? Třeba nějaký Radek Joklík. Ale podle ostatních modrých do Ostravy žádné koženky nejezdí...

PS: Novináři jeho vyjádření opravdu nezkreslili, o těch koženkách to do rádia řekl (na netu je jen přepis).
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1637
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 17:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kilofok: "Dvoumiliardovou zakázku RegioJetu přidělil ministr dopravy Zbyněk Stanjura poté, co z tendru vypadl druhý uchazeč a úřad veřejnou soutěž zrušil. Dopravce musí ale potvrdit, že je ochoten dodržet stejné podmínky, které nabídl v rámci veřejné soutěže. To zatím podle ministerstva neudělal.
„Jakmile bude definitivně rozhodnuto a objednatel nás vyzve k jednání o vzájemném uznávání jízdného, jsme připraveni o této věci diskutovat,“ sdělil mluvčí drah Radek Joklík."

Jedno a totéž dokola. Reklama p. Jančury, která je vlastně zadara. Musíte číst celé, ne jen nadpis.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1638
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 17:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radeček: No p. Jančura kdysi také sliboval úplně jiné soupravy než jaké mu zde jezdí. Navíc si ten článek přečtěte vícekrát.
Trochu vám pomohu: "Změna se týká pátečních a nedělních posilových spojů, na kterých doteď jezdily většinou starší vagony s koženkovými sedačkami, říká mluvčí dopravce Radek Joklík."
Všimněte si, "POSILOVÝCH", tudíž něco, co je navíc.
jan.neuzilik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.210.133
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 21:25:10    Odkaz na tento příspěvek  

Je obdivuhodne, jak PR pana Jacury dotaze rozsevat mezi lidstvo demagogii. Soutezi se pouze o R na trati Olomouc- Krnov-Ostrava. To je ctyri spoje. Ostatni Sp. a Os. budou nadale jezdit CD. Cili nadrazi, vse k tomu prilehle, bude bud CD a pokud je prevezme SZDC, tak budou obstaravany SZDC, nikoliv panem Jancurou. Dale FB pana Jancury rozdava info, jak by vse jiz bylo hotovo, ale ono neni. Nastal zadrhel v ramci vzajemnemu uznavani jizdnich dokladu. Pokud nedojde ke shode, vse zustane pri starem. A Pesy? Obrate se na vyrobce, jak je to ze zalohami na vyrobu a dodani. Arad by take mohl povidat. A povidani o zvyseni zamestanosti v regionu? Tomu muze snad verit jen sam pan Zluty.
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 707
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 21:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud nedojde ke shode, vse zustane pri starem.
To je fakt nebo Vaše zbožné přání?

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
jan.neuzilik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.210.133
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 21:41:21    Odkaz na tento příspěvek  

Skr: zbozne prani? Proc? Je mne jedno zda modry, cerny nebo chameleon. Jde mi o to, at se neoblbuji normalni cestujici a nevytvari demagogie. Vzdyt se jedna o ctyri pary, max. sest paru vlaku. Nic vic.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2737
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 21:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže výsledek je nakonec ten, že ČD dokud nepodepíše smlouvu o uznávání jízdenek mezi RJ a ČD, tak Jančura nebude moci vyjet? Případně objednat vlaky u výrobce? Celé to právě takovou příchuť opět z hlavy páně z Lipé bohužel má. ČD přece nemusí podepisovat něco, co ještě není reálně možné že se tak stane - tedy že žvatla Jančura skutečně od prosince 2014 vyjede. Ono to totiž začíná pěkně smrdět. Sebelepší PR nakonec nespraví vůbec nic. Podivně a bez ostrých loktů odejitá Arriva ze soutěže, následně doporučuje MD aby trať dalo právě RJ. Možná se dočkáme jednou nečekaného rozuzlení

Ostatně, kde je zaťatými pěstmi v prsa se tlouknoucí pan Jeník Sůra? Zdatný to obhájce RJ a velký přítel mluvky Aleše Ondrůje?

(Příspěvek byl editován uživatelem Bevelo.)

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
jan.neuzilik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.210.133
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 21:52:41    Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: trat nebude predana zlutemu. Jen nekolik paru R. Proc stale ta demagogie??
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2702
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 23:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: Takže výsledek je nakonec ten, že ČD dokud nepodepíše smlouvu o uznávání jízdenek mezi RJ a ČD, tak Jančura nebude moci vyjet?

Podle mě jde prostě o to, že RJ musí splnit podmínky jako ve VŘ. Tečka.

Tedy uznávat to a ono, třeba slevy na Inkartu. ČD k uznávání nebo dohodě s RJ v zásadě nic nenutí a RJ v zásadě nic nenutí k dohodě s ČD. Může prohlásit, že ty jízdenky a slevy uznávat bude a dostane to. Pak může jít rovnou za Pesou, že ty domluvené a MD papírově předvedené vlaky může začít vyrábět. S ČD se pak může a nemusí tahat v tisku, po schůzích, soudech a arbitrážích o nějaké kompenzace za jízdné a vytloukat z toho PR kapitál - jejich vlastní věc a nic s fatálním dopadem na provoz.

Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8843
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 23:02:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_Ova:

Nízkopodlažní vozidlo se také hůř prodírá závějemi. A že o ně nebývá v "horských prémiích" propírané trati nouze.

V tom případě si ČD, a. s. na trati č. 036 (zejména její horské části Tanvald - Harrachov) nasazením vozidel 21. století poněkud zavařily a v zimním období tam jsou mimořádnosti častější, než bývaly za doby vysokopodlažních vozidel?

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8844
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 23:13:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster:

To víte, když váš vlak odjíždí v XX:12 a vlak ČD v XX:16 (copak mi to připomíná ? už vím, autobusové linky souběžné s železnicí, které jezdí i ve stejných časech - říká se tomu vyzobávání rozinek

To je vcelku logické, že vlak s menším počtem zastávek (zde IC RegioJet) vyjíždí z uzlové stanice nedlouho před vlakem, který má těch zastávek více (zde Ex Praha - Vsetín/Žilina/...)
K podobnému jevu dochází na mnoha dalších tratích, kde prvním z vlaků je rychlík ČD a druhým z vlaků, odjíždějícím jen o pár minut později, je osobní vlak ČD.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2377
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 12. dubna 2013 - 23:31:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Já myslím, že průserů bylo na zubačce v době "vysokopodlažní" až dost. Byť z jiného důvodu.
Ona i taková 810 dokáže skrze podlahu slušně nabrat sníh do salónu

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4902
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 00:25:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nízkopodlažní vozidlo se také hůř prodírá závějemi. A že o ně nebývá v "horských prémiích" propírané trati nouze.
Tak proč ČD vehementně cpou RN na všechny horské tratě? Navíc narozdíl od Linku mají jaksi nižší počet hnacích náprav...

Je obdivuhodne, jak PR pana Jacury dotaze rozsevat mezi lidstvo demagogii.
A kdopak tu demagogii přiživuje? Tady jde o zásadní nepochopení věci. Pokud ČD budou házet klacky pod nohy RJ s neuznáváním jízdného, tak toho ten vrchní demagog rázem využije a otočí ve svůj prospěch. To snad chápe každý vyjma Pejši a spol.
ČD zvrtaly co se dalo v případě tohohle tendru. Naprostý amatérismus, který bych možná tak toleroval u malého dopravce s jedním loďákem a ne u takovéto velké firmy. Do RJ si s chutí kopnu, ale co předvádí ČD a odbory v posledních dnech, tak z toho je mně teda dost silně blivno. Prostě zvolit si takovýto nástroj pomsty proti mediálně silnému RJ je tragédie nejvyššího řádu, naprosté zoufalství.
Místo vymýšlení těchto zhovadilostí, které nakonec odsoudí valná většina společnosti, by se ČD měly laskavě přichystat na další tendry, aby jim zase neujel vlak a nekoukali jak vyorané myši. Tady jde o pár zrychlených regionálních vlaků, co budou dělat, až se bude hrát o mnohonásobně víc... Až se bude hrát o podkrušnohoráky...
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1861
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 00:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nic s fatálním dopadem na provoz
Nevím, ale to, že já vozím lidi a tržby za to inkasuje konkurence, mi přijde dost fatální. Asi by se to u soudu vyhrálo, ale za jak dlouho, že.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 8-2012

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 01:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem slyšel jednu krásnou věc od pánů nádražáků (režijkářů) jak je u ČD všechno fajn, jak se snaží, jak mají úžasný vedení a co by vůbec ti lidi chtěli, za tak málo peněz co to cestování vlakem u nás stojí. O pár minut později ovšem nadávali na to, jak strašně jsou u nás drahý dálniční známky (a jen mě tak napadlo - co by za těch 1500 ročně chtěli, za tak málo je to přeci super). No a asi tak krásně modře a objektivně bude vidět půlka pisatelů zde :D
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3577
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 07:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Pozitiva 0, negativa omezení jistých výhod čerpaných obyčejným cestujícím, pomíjím neplatnost RP. Jízdenky si umím koupit za své.
Ono vše zůstane téměř při starém, krom barvy R vlaků.


Tak jsem zvědav na ta negativa v podobě omezení jistých výhod čerpaných obyčejným cestujícím. Které to jsou?

Když to shrnu, tak dle toho, co jsi uvedl, mohu napsat: Chybí ti hlavně to uznávání režijních jízdenek, ač tu tvrdíš opak. Jinak ostatní, co tu píšeš, jsou prostě tvoje výmysly a dobře tu diskusi tady plevelíš. A máš osypky z osoby Radima Jančury. Toť asi vše.

Happy: Jen si kopni do osoby Radima Jančury. Ano, je to velký mediální tlachal, ale jiní za jeho zády se činí. A jen tak mezi námi, kopnout si jen tak do někoho, kdo sice pěkně tlachá, ale je za ním vidět také hodně práce, je akorát ukázkový koncert hlouposti. Jsem přesvědčen, že ani jeden ze zdejších diskutérů (mne nevyjímaje) nedosáhl takového podnikatelského úspěchu jako Radim Jančura. Nemám zapotřebí k němu vzhlížet, ale minimálně musím vzít jeho úspěchy v potaz a trochu tomu přizpůsobit komentáře. Do takového člověka si totiž nelze jen tak kopnout.......
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1639
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 08:17:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Vy jste také tedy dobrý demagog. Osypky máte možná vy. Jančura mi ale opravdu vadí, to uznávám. Můžete zkusit uhodnout proč. Jinak mi nejde o tu RP, ta je mi u , kdybyste znal, budete vědět, že mi RP je tamtéž.
Ale jsou tady jiné výhody pro obyčejného cestujícího. Např. tzv. víkendová jízdenka, ať krajová či celostátní, NETka, a pod. Stačí. Strašně se mi líbí, jak chce Jančura "vyjednávat", když vlastně není ještě o čem. To mi připadá tak, jako když mi starosta slíbí, že dostanu provoz místních linek bus, já nebudu mít v ruce nic, krom toho ústního příslibu, nic v rukou nemám, ani jedno vozidlo a půjdu za zřizovatelem IDS, a začnu s ním jednat o uznávání jízdních dokladů.
Nebude se se mnou bavit. Není v tuto chvíli o čem.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3859
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 09:19:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: a jíst Vám chutná? Aspoň že tělo je v pořádku.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4024
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 09:43:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec z Ova: "Pokud mi zvládne Žlutý ďábel 2x ročně dopravit kolo do Lomnice u Rýmařova, tak s jeho působením na trati nemám problém"

A stavěj vůbec rychlíky v Lomnici u Rýmařova?
Kart
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 09:44:33    Odkaz na tento příspěvek  

Bram:

Jen se z toho svého Boha nepokakej. Najde se mnoho jiných úspěšných podnikatelů, co mají ještě větší úspěchy, než RJ, a nepotřebovali se k nim protlačit přes medílní piruety a ochcávání kotníků konkurentů. Já si ho naopak nevážím vůbec. Pro mne je to sice úspěšný podnikatel (teda jestli se 2x 50megáčů ve ztrátě za železniční hračku dá považovat za úspěšné podnikání), ale jako člověka ho považuju za uplakaného lháře.
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 467
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 09:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749
Ja to celé četl.To mně považujete za pěkného vola hodit sem článek jen podle nadpisu.Hodil jsem to sem třeba proto, že není nic jisté.
„Pokud nám RegioJet oznámí, že tyto podmínky akceptuje, tak je možné řešit další technikálie," uvedl Hampl s tím, že v opačném případě nemá smysl pokračovat v rozhovorech o přidělení zakázky, které v tomto týdnu začaly.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1640
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 10:09:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kilofok: Nejde o to, že bych z vás chtěl dělat vola, ale na to téma už tu bylo řečeno více než dost. Takže spíše jako připomenutí. Pokud máte pocit, že jsem se dotkl, omlouvám se.

Rudolf33: Kouknou do JŘ, trať 310. Kupodivu ano, neb zde nahrazují od Domašova do Bruntálu Os vlaky.
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 10:37:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749
Omluva se přijímá.Ve svých 45 letech bych takové kraviny fakt nedělal.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 12:56:09    Odkaz na tento příspěvek  

Happy : Nízkopodlažní vozidlo se také hůř prodírá závějemi. A že o ně nebývá v "horských prémiích" propírané trati nouze.
Tak proč ČD vehementně cpou RN na všechny horské tratě?


ČD ví, že takové vozidlo je blbost, ale „cpou tam" nízkopodlažní vozidla, protože to zákazník = v tomto případě KRAJ, nikoli konečný spotřebitel = cestující - prostě požadoval jako podmínku přidělení zakázky.
ČD vypsaly veřejnou soutěž, jak jim ukládá zákon a výsledkem této soutěže jsou vozidla, která tam jezdí. Podmínka získání zakázky byla splněna. Jiné vozidlo by bylo možná vhodnější, ale to je "dražší", takže soutěž nemohl jeho výrobce vyhrát.
"Vítězná" vozidla mimo to jezdí na řadě horských tratí v Německu, kde jsou minimálně srovnatelné podmínky zimní podmínky pro provoz, přičemž problémy nemají. V Německu totiž není mezi DB Netz a dopravcem (jiným než DB Regio) jezdícím po infrastruktuře DB antagonistický vztah, takže DB Netz udržuje svoje koleje tak, aby na nich mohli dopravci bez omezení jezdit.

Naproti tomu v tuzemsku se osoba hovořící jménem provozovatele dráhy vyjádří veřejně tak, že dopravce (ČD a.s.) na trať nasazuje nevhodná vozidla ...(patrně proto, že údržba kolejí tak, aby tam dopravce s údajně "nevhodnými" vozidly mohl bez omezení jezdit "by byla moc drahá") ... čili dokazuje antagonistický vztah mezi dopravcem a provozovatelem dráhy.

To že se tam ta vozidla nehodí - s ohledem na způsob udržování sjízdnosti trati provozovatelem dráhy - je jiná věc > to KRAJ nepálí.
Na tomhle případě je alespoň dostatečně průhledně vidět, jak jsou některé podmínky vypisované objednavatelem dopravy = KRAJ nebo organizátor krajské dopravy technicky nesmyslné ...

Přesněji řečeno, u objednavatelů dopravy existuje patologická posedlost nízkopodlažními vozidly, kdo nedodá „moderní nízkopodlažní vozidlo", ten si nevrzne.
Vysněné vozidlo se sice nebude na trať technicky vůbec hodit nebo dokonce díky nízkopodlažnosti vozidla jezdícího na trati s vysokými perony budou muset cestující do vozidla sestupovat a na peron vystupovat, protože mezi vysokým peronem postaveným pro pohodlný nástup do nenízkopodlažních vozidel je výškový rozdíl, takže nejen osoby se sníženou pohyblivostí, ale i kočárkáři mají problém s nástupem nebo výstupem do / z těchto vozidel ... ale to objednavateli dopravy nevadí.
Náš zákazník, náš pán ... Má nízkopodlažní vozidlo ... my máme zakázku.
tsi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 2-2012
Odesláno Sobota, 13. dubna 2013 - 13:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund:
Neni spis logictejsi vysvetleni, za nasazovat 750.7+3 vagony je zverstvo z hlediska spotreby nafty a dynamiky soupravy.
A nove "vysokopodlazni" soupravy uz dnes zadny vyrobce nedela.
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 01:01:45    Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Tak u objednavatelů se asi nelze ničemu divit, on nějaký úředník na kraji, co zná vlak akorát z okna své kanceláře, nebude schopen moc posoudit konkrétní aspekty (i když by měl). Ale slyší na to, že nízkopodlažnost je super pro kočárky, vozíky tak to prostě objedná. Realita mu uniká a není to nic překvapivého. Na druhou stranu, pokud tam dopravce vyhraje zakázku, když např. ta nízkopodlažnost může být v provozu problém a jen tupě jezdí aby měl klid a dotace v kapse, tak takový přístup je podobný tomu úřednímu - solidní přístup by byl si sednout ke stolu a tomu úředníkovi věcně a stručně vysvětlit, že jiné řešení by bylo možná vhodnější. Možná se to děje, možná ne - nevím, nesedím ani v kanceláři kraje ani u dopravce. Ale v jiných oborech to jde.

Vlada: ty výhody pro cestující - nevím, možná má někdo jinou zkušenost, ale pro mě je třeba ta slavná krajská jízdenka SONE nebo jak se to teď jmenuje úplně k ničemu, ty naše kraje jsou tak malé, že na většinu cest někam na výlet je to nepoužitelné - na kratší trasy to vychází draze a na delší je to minimálně o kraj vedle, čili minimálně dvě jízdenky, na mé nejčastější trase by to byly dokonce kraje 3 na asi 80 km... Možná je to použitelné pro takové cesty v rámci výletů třeba z Prahy do okolí, ale jinak moc ne. Myslím že zrovna tohle nikdo řešit nebude z těch cestujících. Ta celostátní by možná byla fajn uznávat, ale na druhou stranu, je to obchodní nabídka ČD, tak proč by to RJ měl uznávat "jen tak". Jedině s kompenzací za takového cestujícího.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8846
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 01:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vysněné vozidlo se sice nebude na trať technicky vůbec hodit nebo dokonce díky nízkopodlažnosti vozidla jezdícího na trati s vysokými perony budou muset cestující do vozidla sestupovat a na peron vystupovat, protože mezi vysokým peronem postaveným pro pohodlný nástup do nenízkopodlažních vozidel je výškový rozdíl, takže nejen osoby se sníženou pohyblivostí, ale i kočárkáři mají problém s nástupem nebo výstupem do / z těchto vozidel ... ale to objednavateli dopravy nevadí.

Takové příklady se dají najít v Německu (kde jsou nástupiště vyšší než 550 mm na TK), ale u nás?

Mimochodem, jedna věc je zajištění nízkopodlažních souprav a druhá věc pak jejich skutečné nasazování na předmětné spoje. Jednak ČD, a. s. neznají pojem "garance nízkopodlažního vozidla", jednak mají problém i s dodržováním této garance, byť je toto nedodržení dlouho známo předem.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4026
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 06:46:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Železniční vozidla zpravidla nebývají stoprocentně nízkopodlažní, takže nic nebude M.Z bránit, aby si ty tři schody vystoupal, když už je ke svému štěstí potřebuje. Nějak si ale nepamatuju, že by M.Z. brojil proti EM 475.0,1,2, krakenům a ešusům. Že by byly málo žluté?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4260
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 07:47:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dají najít v Německu (kde jsou nástupiště vyšší než 550 mm na TK), ale u nás?
Ostrava hl.n. ve střední části pod nadchodem.
V Bohumíně na 1a, kde nejčastějí zajíždí Leo, zas nižší a nevejde se celá souprava.

brojil proti EM 475.0,1,2, krakenům a ešusům. Že by byly málo žluté?
Spíš jezdí tam, kde jsou nástupiště většinou 550 nebo se budou v brzké době dělat.
V případě R přes Krnov jen v Opavě a Ostravě.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1641
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 08:33:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minibox-reg: Možná pro vás je zrovna málo vyhovující, ale spousta lidí je využívá pro výlety s dětmi, partnerem, známými.
Ano je to obchodní nabídka ČD, tak jako spousta jiných je "nabídkou ČD", které světe div se, se domluvili na uznávání jízdenek mezi dopravci a nejen na území ČR. Výhodné je to asi pro všechny, přičemž o příjmu z těchto cestujících to nejspíš nebude.
Takže nynější vyskakování páně Jančury považuji akorát za bohapustou lež a bezplatnou reklamu, za níž by jinak musel platit.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4903
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 09:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen si kopni do osoby Radima Jančury. Ano, je to velký mediální tlachal, ale jiní za jeho zády se činí.....
Tak trošku nechápu tvoji reakci. Ano pan RJ je pro mě nesympatický, PR demagog, sedmilhář atp. To jen charakterizuji jeho. Jako podnikatel má své úspěchy, to je pravda. Zejména jako tlačitel na zlepšení. Je faktem, že bez něho by dál na dálnici jezdily Karosy 7 řady mezi Brnem a Prahou, že na Ostravu by se dál do EC dostávaly vozy B atd. atd. To nepopírám.

Zase na druhou stranu plně respektuji jeho výhru v boji o relaci Ostrava- Krnov- Olomouc. Nabídl nejnižší cenu a vůbec prošel celou soutěží, která byla zrušena, bez ztráty jedné kytičky. Podle mě by tam měl jezdit. Tu šanci by měl dostat, aby se ukázalo, jestli je schopný realizovat podobné projekty. Nevím, proč by na této relaci měla zůstávat společnost, která nebyla schopná se do této soutěže přihlásit. O jejich neschopnosti udělat jednoduché vř na vozidla ví snad každý. ČD umí šít vř na míru těm správným dodavatelům, ale tady bylo nutné, aby se přihlásili alespoň dva výrobci. Vždyť jen v Polsku jsou 2, co mají v nabídce odpovídající DMU. O dalších zemích a jejich výrobcích nemluvě. Takže naprostá neschopnost. A za tu neschopnost by měly Dráhy být odměněny dalším přísunem financí? NE. Vykopat za každou cenu. Následně provést čistky ve všech orgánech ČD.

Je s podivem, že si MD nedokáže zkrotit svojí akciovku, že nedokáže udělat zákon, který by jasně nařizoval, že spoje v rámci ZDO si musí uznávat jízdenky. A nechají to jen na nějaké přihlouplé domluvě dvou dopravců. To snad ví i malé dítě, jak to může dopadnout. Navíc s dalšíma dopravcema systém bude více a více nepřehledný. Amatérismus na každém kroku.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1642
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 09:57:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: ".... že bez něho by dál na dálnici jezdily Karosy 7 řady mezi Brnem a Prahou, že na Ostravu by se dál do EC dostávaly vozy B atd. atd."

No zde bych řekl, že jste tedy úplně mimo. Naštěstí Jančura není ten, který určuje míru pokroku, takže to co jste tu napsal, by přišlo i bez něj. Jako ve všem.

Výhra? Jaká? Kde? U nás? Díky koho? Vše je vždy nastaveno tak, aby z toho měl profit ten, o němž nikdo neví.

MD zkrotit svou akciovku. Tak zde bych řekl, že to není o krocení, ale o tom, co námi zvolení "blbci" vymýšlí. A každá firma se chová tak, jak ji to ty "zákony" umožňují. A to nejen v tomto případě, ale i jinde, a to i v daleko horší míře. Zde to je opravdu o něčem jiném. Přečtěte si ty články pozorně.
6589
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 11:33:41    Odkaz na tento příspěvek  

Happy:
Vy jste ten správný mozek. Vás by měli udělat ministrem dopravy. Konečně by to někdo vyřešil. Prostě a jednoduše.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2738
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 11:39:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jančura není žádný mesiáš. Mimo své cholerické vzteklosti a užvaněnosti, umí ještě maximálně nasrat tisíce lidí z oboru. Jinak: že bez něho by dál na dálnici jezdily Karosy 7 řady ..tak tohle je dobré blouznění na neděli. Připomíná mi to debilní posty na Facebooku RegioStřely od podivně smýšlejících lidí.

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1306
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 12:09:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No naštěstí pro tuhle zemi umí podnikat, protože jistý podíl na zlepšení kultury cestování určitě má, to někteří inženýři tady umí jen tupě "tlachat"
753006
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3381
Registrován: 7-2004

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 12:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady jeden ohlas z terénu na nízkopodlažní vozidla...

http://decinsky.denik.cz/zpravy_region/nastvani-seniori-spatne-se -nam-nastupuje-20130327.html

Je vidět že regionova zase cestujícím až tak nevadila
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4261
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 12:32:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vždyť jen v Polsku jsou 2, co mají v nabídce odpovídající DMU. O dalších zemích a jejich výrobcích nemluvě.
Fakt neschopnost, donutit někoho, aby se přihlásil do výběrka.
Já blb jsem si myslel, že se tam hlásí dobrovolně.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4033
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 13:40:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: "Já blb jsem si myslel, že se tam hlásí dobrovolně"

Blb nejste. Jenom věc nedomýšlíte. Když se do výběrka nepřihlásí, pak musí počítat s tím, že skončí. Jak prosté, milý Watsone.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3863
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 14:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...řekl bych, že důvod nepřihlášení, jak byl prezentován, je, že termíny dané zákonem pro VŘ na vlaky (pro státní firmu) neumožňují zahájit provoz v termínu požadovaném ve VŘ na provoz na trati.
Takže pokud by nevyhlásili tendr na vlaky dříve, než by měli v kapse tendr na provoz, což by jim jistě nejen zde plno lidí mlátilo radostně o hlavy, dopadlo by to tak, že by v tom vyhraném tendru neměli s čím vyjet. Pomíjím, že na vlaky bez potvrzeného kšeftu by asi těžko hledali financování.
Takže, Happy, blábol o neschopnosti ČD udělat jednoduché VŘ je asi tak na stejné úrovni jako ten o Karosách řady 7...

A překonává ho akorát tenhle:
Je s podivem, že si MD nedokáže zkrotit svojí akciovku, že nedokáže udělat zákon, který by jasně nařizoval, že spoje v rámci ZDO si musí uznávat jízdenky. A nechají to jen na nějaké přihlouplé domluvě dvou dopravců.
Jestli jste si nevšiml, tak ta akciovka funguje úplně stejně jako jiné firmy, řídí se stejnými zákony a má svému majiteli nést zisk. Není tady pro to, aby umetala cestičku konkurentům ke své vlastní likvidaci. Jak by to podle Vás měl ten stát řešit, kdyby se Jančura nedokázal dohodnout třeba s JHMD? Znárodnit? A kterého z nich?
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.191.149
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 15:12:20    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Zase tu jen melete nesmysly.

termíny dané zákonem pro VŘ na vlaky (pro státní firmu) neumožňují zahájit provoz v termínu požadovaném ve VŘ na provoz na trati.
Prostudujte si termíny výběrka na rychlíky a zjistíte, že kdyby ČD chtěly, tak by se výběrko na nová vozidla stihlo.

Jestli jste si nevšiml, tak ta akciovka funguje úplně stejně jako jiné firmy, řídí se stejnými zákony a má svému majiteli nést zisk.
Majitel (stát) si to prostřednictvím správní rady může prosadit.

Běžte se radši projít na vzduch, dnes je venku krásně
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 18:14:20    Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf_33 : "Není něco shilého ve státě Českém ..." ?

Ministr Kalousek často prohlašuje, že vláda musí hospodařit jako každá odpovědná domácnost, to znamená může hospodařit pouze s penězi, které si "vydělá". S tím nelze než souhlasit, byť pan Kalousek není můj oblíbenec.
Každá "odpovědná" domácnost si pořizuje čas od času nějakou hodnotnější věc (tedy investice) a kromě toho kolik za tu věc zaplatí si vybírají to, co plně nebo alespoň převážně splňuje jejich požadavky.
Proč tímto způsobem nemohou postupovat (nejen) České dráhy při nákupu svých vozidel ... prostě si objednají vozidla jednak podle svých představ, jednak podle provozních podmínek, tam, kde mají být vozidla nasazena ... pochybuji, že takto specifikovat podmínky veřejné soutěže (například způsob udržování sjízdnosti tratě v zimních podmínkách). ČD řekněme vědi, co mohou od provozovatele dráhy očekávat a podle toho specifikují objednávku, ale neví to žádný výrobce, resp. nebude schopen zjistit, jak to vlastně provozovatel dráhy v zimě (ne)dělá ...
Ty veřejné soutěže mají pochopitelně svůj smysl v případě, že existuje množina možných dodavatelů (více méně stavební práce), kteří soutěží o zhotovení věci podle někým zpracované dokumentace.

Pan Jančura si koupil vozidla podle svých představ, podobně tak učinil pan Novotný. Oba pánové si koupili vozidla podle svých představ, aníž by museli dělat nějakou soutěž. Takže logicky stejnou možnost by měl mít "i pan Žaluda", která má "svými" vozidly oběma citovaným pánům konkurovat. Když "pan Žaluda" bude podrobně specifikovat do podmínek soutěže co chce, tak je tu riziko zrušení soutěže, protože "byla psána na míru konkrétnímu výrobci", který je jako jediný schopen splnit požadavku pana Žaludy ... A když se panu Žaludovi přihlásí do soutěže, pak musí pan Žaluda soutěž zrušit, i když jedniný zájemce byl schopen 100 % splnit jeho požadavek ...

Konec konců čertovská otázka - neměl by dopravce bez státní majetkové účasti - doložit, že vozidla, jimiž se přihlašuje do soutěže jsou vysoutěžena podle stejného zákona, který se vztahuje na dopravce se státní majetkou účastí.
čili všichni dopravci by museli na svoje vozidla vypsat stejnou soutěž ...
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 708
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 18:44:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad MZ: Pořád neumíte rozlišit peníze, které někdo "dostane" od státu, a tím pádem se musí zodpovídat z jejich utrácení, a peníze soukromé, za které si někdo pořídí to či ono, a je to jen a jen jeho věc, co si za ně koupil. Fakt je to tak těžké pochopit?

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2194
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 18:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RJ má o jednu lokomotivu méně. Shořela - zahořela ve Svinově....
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 1-2005
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 19:17:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět se nerespektuje přednost rychlejšího vlaku, takže SC 516 skáče za IC 1014. Jela včas, ale už si veze 10 minut zpoždění.
Kdo zase sbíral propisku, že si to tak pěkně zajistil?
pobavený
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.13.55
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 19:34:28    Odkaz na tento příspěvek  

ad MZ, ohl, vlada749 kolikrát se za noc budíte zpoceni v doslova zvířecí hrůze ze žluťáka ?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1643
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 19:35:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sokr: Máte sice pravdu, ale v případě tratě 310 už tak jednoznačně nikoli. Neboť zde už i od páně Jančury jde o to, dosáhnout na peníze nás všech. Čili by měl v tomto případě postupovat dle toho, jak naznačil MZ. Neboť ta dotace bude umořovat i cenu "zakoupených" vozidel té či oné dopr.organizace, které vlastně opět zaplatíme všichni.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4036
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 19:37:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Z.: Ptal jste se sice mně, ale já nemohu než poukázat na to, co výše napsal Sokr. Chcete-li to snad ještě polopatičtěji, tak:

1) Pánové Jančura a Novotný jsou vlastníky svých firem a hospodaří se svým majetkem. Pokud se rozhodnou ten majetek prožrat, můžete jim akorát popřát dobrou chuť, jinak Vám do toho nic není.

2) Pan Žaluda v ČD žádný majetek nemá a hospodaří s cizím majetkem. Dokonce jde o majetek "všeholidu". Takže všeholid musí dávat pozor, aby Žaluda nekradl, protože, jak známo, kradou všichni. A nebo aspoň chtějí.

Vlada 749: Nemáte pravdu. Dostane-li Jančura krnovy, tak se na něj nepřesune žádný majetek. DOSTANE POUZE ZAPLACENO ZA SJEDNANOU PRÁCI. Zdali to bude pro něj ziskové či ne, nikoho nezajímá (tedy kromě něj samotného). A tu práci si vykoledoval nejlepší nabídnutou cenou. Méně nikdo nenabídl.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf 33.)
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1644
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 19:38:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pobavený: Představte si, ani jednou. Ale vám nejspíš chybí odvaha psát pod jedním jménen a býti aspoň registrován. No anonymové vždy byli pro společnost to nejlepší.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1645
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 20:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R33: Dostane zaplaceno za práci. Jistě, to nikomu neberu, ale v té ceně je již započítána cena těch strojů, nepletu-li se. Takže jak? Nejdou naše peníze do soukromých rukou? Jdou, taktéž jako u bus dopravy v ZDO, kde je hlavním příjmem dotace za km, kdežto jízdné je pouze takovým bombónkem na dortíku. A dohodnout s nimi případné úpravy JŘ, přípojů a změn v nasazování adekvátních vozidel na linky, no to opravdu je zážitek. Běh na velmi dlouhou trať.
Slova jednoho obchodního zástupce na jednom jednání zněla velice jasně: "Nás živí dotace, nikoli jízdné!" A nebyl to zástupce ČD, jen tak mimochodem.
Liadem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 2-2011
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 20:30:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší momentka v Praze na hlaváku :-)
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4037
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 20:37:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlado 749, vy jste teda myšlením nedotčený. Až si objednáte zedníka, tak budete počítat s tím, že si přinese svoje nářadí. Autobusák si taky napřed musí koupit autobus a teprve potom vyjet na linku. No a vlakař taky musí napřed koupit vlak. Ze svého (tedy Žaluda z cizího, on je jen zaměstnanec a nikoli majitel a proto je nutno ho hlídat). A opotřebení takových věcí je součástí ceny, kterou musíte zaplatit. Taxikářovi taky nemůžete zaplatit jen benzin. Už to chápete?

No a k té větě "nás živí dotace...". Samozřejmě, pokud je jízdné takové, že pokrývá jen část nákladů, pak to má logiku. Třeba si uvědomit, že kdyby se jezdilo jen tam, kde se dá vydělat z jízdného, zanikla by podstatná část VHD. No a proto se dotuje. Jde jen o to, kdo těch dotací požaduje nejméně při stanovené kvalitě. A tady je proto nutná soutěž (výběrko).
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1646
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 20:51:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tady je proto nutná soutěž (výběrko).

V tomto jsme zajedno. Ale aby to vše bylo OK. Ne jak to vlastně dopadlo. Nabízí se otázka proč.
Pokud pokrývá jen část nákladů,... No, bylo to řečeno spíše tak, ať jezdí zadara, nám to nevadí.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 765
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 21:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Jezdí se jen za část nákladů, protože za 100 % by na to většina ČR neměla. :-) Ani, kdyby jezdily ČD, ani kdyby jezdil takhle RJ. Demagogii zdar! Nazdar!
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1850
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 21:39:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byla to 117, na vlaku s +70 jela nějaká nová lokomotiva od PKP Cargo

Scuderia Ferrari
Sensation =>
Vše je o lidech. Železnice nevyjímaje.
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 22:21:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páňula: Není nová, už nějaký ten pátek jezdí.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4265
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 22:43:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobusák si taky napřed musí koupit autobus a teprve potom vyjet na linku.
Ale až poté, co dostane ti linku k ježdění. Těžko si koupí bus, když nemá jistotu, že ho bude potřebovat. Podobně si zedník nekoupí materiál, když neví, zda bude stavět.

Vy jste si nevšimli, že i RJ uznal, že v případě nakupování jsou ČD v nevýhodě?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 22:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Obecně možná mají nevýhodu, ale v případě této soutěže si to podělali sami. Specifikace na vozidla byla známa dlouho předtím, než VŘ vypsali. Zadávačka na R27 se na MD dokonce válí od roku !2009 minimálně a X-krát se s dopravci diskutovalo co a jak, aby to VŘ proběhlo v pohodě. Jestliže i přesto všechno čekají až se jim změní legislativa na nevýhodnou. :-) Stále se nabízí otázka, proč si u VŘ na LINKy nenasmlouvali opci/rámcovou smlouvu. Sice ČD nejsou DB, ale v tomhle případě informace měli.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4266
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 14. dubna 2013 - 23:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od začátku bylo ministerstvem řečeno, že tato linka je vybrána jako prvotní, která bude bude fungovat s jiným dopravcem. Asi by nemělo smysl ji vypisovat, kdyby mohly zvítězit ČD.
Ostatně většina médií o tom psala jako o hotové věci. Tudíž si myslím, že to VŘ proběhlo v pohodě tak, jak mělo proběhnout.

Znáte nějaké jiné výběrko v ČR, kde by jeden ze zájemců doporučil konkurenta? Já to znám akorát naopak, zhusta vyvolávající velká zpoždění v realizaci.

Takové fantasy- jaká by byla reakce nejen tady, kdyby Arriva doporučila ČD?