K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 05. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 05. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 22:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak jsem se teď díval na místenky na RailJet a pokud todle je vyprodaný, tak to má Radim naplněnost vlaku 500%
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2708
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 22:40:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To budete mít možná vy. Já žádný mindrák nemám. V podstatě mám super život naplněný o zábavu na internetu s Jančurou a maniodepresivními jedinci chodíce pod anonymním nickem. Nějak takové ty bojovníky za jednu barvu mám na háku. Zkuste přemýšlet

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3523
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 22:43:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory - zas to ber, že je 14 dní do odjezdu a tohle jsou rezervace především "šotoušů"... důležité spíš bude, kolik si to do odjezdu zarezervuje normálních cestujících...

(Aktuálně je pro odpovídající IC RJ jedoucí o 20 minut napřed volných 171 míst ze 192 celkových v rezervačním systému. Z tohoto pohledu je ten railjet celkem solidní. )

(Příspěvek byl editován uživatelem George_Couser.)
Buvolo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.61.5
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 22:57:18    Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: To je priznani, nebo neumis prechodniky, bambulo? Normalni lide si uzivaji zivot spolecne s prateli pri sportu, vyletech, kulture... Mit jako super napln zivota zvysovani ega dehonestaci uspesnejsich jedincu... no nevim
dotázek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 04. dubna 2013 - 22:58:44    Odkaz na tento příspěvek  

jako třeba Aleš Petrovský

On se již bývalý mluvčí ČD provdal?
Plevelo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 00:20:47    Odkaz na tento příspěvek  

Není nad novinářskou objektivitu bez překrucovaní čísel, faktů a cucání sranců..

Na Ohňosíti?
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2709
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 08:40:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se nám tu zjevilo zase anonymních frustrátů jeden brečí nad podobností nicku a že by to bylo nutné zakázat. Další dva oslové s celkem profláknutými IP zase ze svých dělnických profesí mají tendence hodnotit ostatní. Kdepak, Jeník Sůra je nakažlivá nemoc

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4202
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 09:26:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

domluvíme se na schůzce a můžeme to probrat osobně
Jo, berte to, já už taky takovou nabídku měl. Leč...
nenidulezite
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.9.198.218
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 09:54:53    Odkaz na tento příspěvek  

Myslim ze byste se vsichni mely sejit a navzajem si roztrhat obcanky. Teda pokud je fakt mate.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4885
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 11:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ekonomika.idnes.cz/odbory-kritizuji-zadani-rychliku-regioj etu-fm0-/eko-doprava.aspx?c=A130405_075657_eko-doprava_suj

Zase strkají nos, tam kam nemají....
Jinak tento článek považuji za dobrý a vyvážený.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6146
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 11:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hele, už to začíná.
No ale proč ne, teď už jen aby i šotouši si ujasnili, co vlastně chtějí. Když chce někdo externí provozovat něco menšího, řekněme depo, tak je hned křiku a odporu vůči outsourcingu. Ale chce-li ne část, ale rovnou všechno, tak se tomu říká tendrování a je to vítáno s otevřenou náručí, asi jako příchod spasitele, přestože se v principu jedná o to samé.
Takže už snad i šotoušům dojde, že není zásadní rozdíl mezi Opencard, outsourcingem a tendrováním.

Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6507
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 11:12:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No v tomto případě nos strkaj kam maj. Jde o pracovní místa.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1841
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 12:22:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jde o pracovní místa.
Máte na mysli pracovní místa odborářů? Protože nepředpokládám, že Jančura bude zaměstnávat roboty.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4205
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 12:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roboty asi ne, ale ani "škaredé staré" průvodčí. A o to asi jde.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 753
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 12:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dotázek: Ne, jen se tady někdo snaží být křečovitě vtipný, až se nemůže dopočítat skutečného počtu Alešů. :-)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4206
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 12:42:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy
Nejlepšíá nakonec je opět video, že i Klaus jel.
Asi bude jezdit do Krnova.

Kdyby byli jsáci od něčeho, mohli použít fotku žraloka z Krepu a ve fotošopu obarvit nažluto. :-)
Případně jakéhokoliv vlaku, třeba tak nějak nedokonale s fotomontáží, oni by to ovčani nadšeně spapali.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2098
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 12:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Akonáhle prekročí určitý počet vlakov, ev. začne jazdiť mimo univerzitné mestá, tak bude musieť siahnuť aj po starších ročníkoch. Pretože by sa o ne musel začať preplácať s rôznymi fastfoodovými reťazcami a podobnými ustanovizňami. Navyše pri IC musí minimálne do jedného človeka v súprave (toho, ktorý zastáva z pohľadu SŽDC funkciu vlakvedúceho) investovať (prehliadky, dopravné skúšky, ...), takže tam už nemôže ísť o úplne "vysokoobrátkovú" pozíciu, pretože sa to začne predražovať.

Babilon: Závisí od veľkosti, od určitej veľkosti sa mu tam zákonite musia začať objavovať aj "odborovo cítiaci". Napríklad jeho autobusári, pokiaľ viem, už odbory majú.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6510
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 13:02:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já zas takňák předpokládám že ve smlouvě s MD nebude převzetí zaměstnanců a to za stejných podmínek (platových, bonusních) jaký maj teď.

Jen úplnej debil bude jásat nad tím že může jít jinam dělat víc za míň a tím zachraňovat českou ekonomiku.

A nevím co už víc je odborovýho než starost o pracovní místa a výši platů. Ostatně kvůli tomu i odbory v minulosti vznikly (zaměstnanci byli k jejich vzniku dotlačeni).
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 13:14:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po starších asi sáhne, ale po jedincích s chováním řeznického psa asi ne.
V jedné kase RJ: když jsem přicházel, tak pokladní (Miss to tedy nebyla) telefonovala mobilem. Okamžitě to ukončila a omluvila se mi.
U pokladny v Benešově: přijdu k pokladně, jedna pokladní se baví s druhou na téma "jak nám blbě rozdělili služby" a já čekám a čekám. Pak, na důkaz, že hovor skončil, tedy otráveně otočí hlavu směrem ke mně. A tohle je tam často.
Myslím, že rozdíl je patrný i pro lidi s modrými brýlemi.
Stejně tak jsem neviděl u RJ stevarda, který by nosil růžovou košili rozepnutou až skoro na břicho. Jeden průvodčí ČD takovou mužnou rozhalenku v létě nosí v jednom kuse.
S trochou nadsázky, dobří pracovníci se nemají čeho obávat, lemplové se bouří.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4886
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 13:21:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nevím co už víc je odborovýho než starost o pracovní místa a výši platů.
Tak to máš samozřejmě pravdu. Ale tady už jde o podle mě nepřiměřené zasahování do pravomocí ministra za účelem politického lobbyingu z organizace, která nebyla legitimně zvolena ve volbách. Odbory samozřejmě můžou tlačit na vedení ČD, aby lidé nebyli propuštěni. Je jen s podivem, že když socdemácký náměstek Joukl ukončil působení ČD na trati do Jemnice, tak zaměstnanci byli vykopnuti pro nadbytečnost. Je zajímavé, že tehdy bylo ticho ze strany odborů. Hádejte proč.
Odbory nemají mít politickou sílu, protože je prostě nikdo nevolil.
Ano ať se perou za Frantu Omáčku a Naděždu Slepičkovou, aby nebyli propuštěni. Ale nechápu, proč se perou za ČD u ministra a dělají tu jakousi umělou opozici v čistě politickém rozhodnutí změny dopravce.

Nejlepšíá nakonec je opět video, že i Klaus jel.
Důležitý není Klaus, ale ta reklama
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 13:24:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: "Ostatně kvůli tomu i odbory v minulosti vznikly (zaměstnanci byli k jejich vzniku dotlačeni)."

To jste vzal kde? Přečtěte si něco z historie, a pak napište takovou blbost. Kdo z toho udělal to co mnohdy je, to už je jiná. Jen je škoda, že dnes lidé špatně chápou úlohu odborů.
Pardón za OT, nedalo mi to.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1593
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 13:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Možná proto, že v odborech jsou lidé, kterým na rozdíl jiných v tomto rozhodnutí soudruha ministra něco smrdí.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4109
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 13:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Brr - "...dobří pracovníci se nemají čeho obávat, lemplové se bouří."

Tak to bylo vždy a všude.
dotázek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 13:48:11    Odkaz na tento příspěvek  

Ale tady už jde o podle mě nepřiměřené zasahování do pravomocí ministra za účelem

Opravdu? Možná máte pravdu. A co rady a porady a doporučení jistého žlutého mága ministrům dopravy? To není nepřiměřené zasahování?
dotázek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 13:51:05    Odkaz na tento příspěvek  

dobří pracovníci se nemají čeho obávat,
Ne, pouze snížení platů a navýšení práce vzor: "Taková slečna stewardka to dělá jen dočasně jako brigádu. Nikdo samozřejmě nepředpokládá, že to bude dělat celý život."

lemplové se bouří.
Já tedy lempl nejsem, natož nějaký průserář a taky mi to poněkud zavání. Co se mnou, pane kádrující?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1594
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 13:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by: U nás se říkává, podle sebe soudím tebe. Že by?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4208
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 13:54:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po starších asi sáhne, ale po jedincích s chováním řeznického psa asi ne.
Chování je záležitost jednotlivce, pokud to vadí při výkonu zaměstnání, pak se dá souhlasit.

Kolik stevardek má u RJ kolem 55 let?
A vůbec si nedokážu představit, co by na to říkali zdejší žlutí, kdyby nemohli napsat- se mě usmála ve vlaku kočka, až se mi udělala boule v rozkroku.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4209
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 13:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se mnou, pane kádrující?
No co by, jasný milovník starých pořádků a pro ty je nezaměstnanost nejlepší lék.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2156
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 14:07:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud to vadí při výkonu zaměstnání, Obávám se, že pokud pokladní upřednostňuje soukromé tlachy před prací, tak to asi moc dobře není. Obzvláště když se očividně nesnaží ten hovor ukončit. A je to opravdu časté.
Kolik stevardek má u RJ kolem 55 let? Věk s chováním nesouvisí.
co by na to říkali zdejší žlutí Na tohle jsem už starej. Mně stačí, když se ke mně budou chovat normálně slušně. Abych neměl pocit, že budu muset požádat za prominutí, že chci jet vlakem.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4887
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 14:09:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná proto, že v odborech jsou lidé, kterým na rozdíl jiných v tomto rozhodnutí soudruha ministra něco smrdí.

Mně to rozhodnutí taky košer nepřipadá, to ani omylem. Ale je to jen otázka politická, protože současný právní řád zatím stále umožňuje zadávání přímo. A politikou se mají zaobírat politici. Tj. pokud to bude rozporovat opozice či jiná neparlamentní strana či dokonce nezisková organizace s orientací na právo a spravedlnost, tak neřeknu ani popel. Mají na to právo kritizovat. Odbory se mají starat o Frantu Omáčku, aby dostal to, co má ve smlouvě se zaměstnavatelem, aby zaměstnavatel zaměstnance nekrátil na jeho právech a aby za zaměstnance vyjednávaly mzdy se zaměstnavatelem. Řízení politiky a ekonomiky stát v těchto pravomocech rozhodně není. A pokud chtějí nejvyšší odporáři vstoupit do politiky, nechť tak učiní a buď si založí vlastní stranu nebo vstoupí do nějaké ze stran existujících a potom budou mít politickou odpovědnost. Mocenské choutky bez rizika některých odborářů jsou naprosto nechutné a nepřijatelné.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 14:12:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: V jedné kase RJ:
U pokladny v Benešově:

Objektivita? U které kasy RJ? Tajné?
K pokecu pokladních v daném Benešově dotaz. Řešil jste to nějak, nebo jen výstřel zde? Ono vedoucí pracovníci jsou na tento styl "práce" poněkud hákliví, takže si myslím, že by asi dopokecala dotyčná (nejprve asi prémiový postih a pak by bylo asi dále...).
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6512
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 14:40:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"a dělají tu jakousi umělou opozici v čistě politickém rozhodnutí změny dopravce"

A proč by jako nedělali? Když už pominu že by to rozhodnutí mělo spíš bejt ekonomický nebo strategický než politický - tak v dnešním světě bohužel bez lobování a nátlaku se dá leda chcípnout.

Mch - jak to tak vypadá tak kdoví jestli to "politický rozhodnutí" není hlavně v tom zlikvidovat poslední silný odbory.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6513
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 14:42:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak já tuhle zase při výstupu z vlaku viděl v Olomouci kasu Rj se zataženou roletou a cedulej "přijdu za 10 minut". Jen je otázka kdy těch 10 minut začalo.

To abysme hodili rovnováhu k tomu Benešovu
cestující RJ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.254.71
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 14:51:55    Odkaz na tento příspěvek  

A proč by jako nedělali?
Jak moc protestovaly odbory proti neprůhlednému přiklepnutí tratí pod knutou krajů ČD?
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4890
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 15:00:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už pominu že by to rozhodnutí mělo spíš bejt ekonomický nebo strategický než politický

Ekonomický? No čistě ekonomické rozhodnutí to být nemůže. Protože by tam pak jezdil nějakej dopravce alá JHMD se šukafonem za pár korun popřípadně by se tam nejezdilo vůbec. Z čistě ekonomického hlediska je tento způsob dopravy v této relaci naprosto neopodstatněný. Takže ekonomický důvod to není.

Strategický? Dost možná. Ale nemyslím si to. Strategické by to bylo, kdyby to bylo poprvé. Ale ono to není poprvé, kdy privátní dopravní subjekt dosáhne na veřejné rozpočty. Jsou to prostě jen notoricky opakované odborářské kličky. Nevidím rozdíl, jestli pojede RJ na Bruntál nebo GW mezi Varama a Mariánkama. Z principu je to to samé.

Takže já preferuji čistě politický důvod.

jak to tak vypadá tak kdoví jestli to "politický rozhodnutí" není hlavně v tom zlikvidovat poslední silný odbory
To si nemyslím. Jsou silně provázány s politikou a kde je politika, tam jsou i peníze. Navíc dojí řadové členy a v privátním sektoru to pak vypadá tak, že si odbory berou své výpalné a když přijde krize tak klidně souzní se zaměstnavatelem a jedinec je nezajímá.

(Příspěvek byl editován uživatelem happy.)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6516
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 15:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak masozřejmě že může bejt čistě ekonomický a současně vyloučit "garážáky se šukafonem". To je jen otázka rozsahu zadávací dokumentace. Od jízdního řádu přes parametry vozidel až po kapacitu jednotlivých spojů v průběhu týdne.
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 15:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolik stevardek má u RJ kolem 55 let?
Stavardky asi žádné, ale na slovenských zákaznických centrech slouží téměř stejný počet dam 40+ i 50+, jako studentů brigádníků či čerstvých absolventů, resp. obecně "mlaďasů".

A co rady a porady a doporučení jistého žlutého mága ministrům dopravy?
Jakou váhu má rada nějakého žlutého křiklouna oproti modrému křiklounovi, který má v rukávu eso v podobě stávky?
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4891
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 15:31:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak masozřejmě že může bejt čistě ekonomický a současně vyloučit "garážáky se šukafonem". To je jen otázka rozsahu zadávací dokumentace. Od jízdního řádu přes parametry vozidel až po kapacitu jednotlivých spojů v průběhu týdne.

V tom se s tebou neshodnu. To jsou podle mě čistě politické důvody: "Lidi aby měli svůj vláček, bez vláčku nás budou pranýřovat a hlas dají někomu jinému" popřípadně důvody strategické: "Aby byla zachována rozsáhlá železniční síť s vazbami". Ekonomické důvody to z mého pohledu nejsou, protože z ekonomického hlediska je jednodušší to nahradit nedotovaným autobusem. Dokonce ani nová vozidla nepřinášejí výrazný ekonomický efekt pro veřejné rozpočty. Spíše naopak.

Dále železniční odbory, konkrétně OSŽ by měly zastupovat v tomto případě drážní dopravce. To nejsou odbory ČD. Místo toho, aby říkaly:" nenahrazujte vlaky autobusy, přidejte vlaky, pomozte železnici a ne lobby ČESMAD" tak říkají:"vemte bič na privátníky, buď ČD nebo nikdo, atp." To, co OSŽ předvádí, je maximální nepochopení jejich úlohy z jejich strany a vytváří tak politický nátlak ve jménu ČD. Jenže jaksi myslitel Pejša zapomněl, že není předákem managmentu ČD, ale jaksi úplně jiných lidí.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4892
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 15:50:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě bych dodal, že Bruntálsko trpí naprosto brutální nezaměstnaností, která je snad jednou z největších v ČR. A právě v případě Jančury se nebojím až tak moc toho, že bude chtít provozovat železnici bez lidí. To jest ty prázdné nádražní pokladny, bez vlakového personálu s automatem atp. Sice je fakt, že nabídne lidem mrzké peníze, ale teoreticky o to jich víc může zaměstnat. A to je myslím v tomto kraji potřeba. Navíc velmi nízká kupní síla obyvatelstva nemá peníze na poměrně drahé jízdné ČD. Tím se roztáčí kolotoč, kdy se nevyplatí za prací dojíždět a lacinější je být na podpoře. No uvidíme nechci předjímat.

PS. Pochybuji, že mě někdo označí za žlutofila a navíc jako bezmezného obdivovatele Jančury. Tím opravdu nejsem, jen se snažím o nějakou vyváženější analýzu.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.189.28
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:11:40    Odkaz na tento příspěvek  

Odbory chrání především sami sebe (resp. své předáky) a o zaměstnance jim jde jen na oko. Jsou v podstatě politická síla, kterou nikdo nevolil.
Je úsměvné, že OSŽ mluví v souvislosti s RJ o tunelování, ale že peníze z ČD mizí na Kypru (nebo kde to má vlastně Škoda Trasportation sídlo), odborům vůbec nevadí.
Jinak došlo na má slova, ČD již vykřikují, že jsou schopni jezdit levněji
vysvětlení
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:20:45    Odkaz na tento příspěvek  

Jak moc protestovaly odbory proti neprůhlednému přiklepnutí tratí pod knutou krajů ČD?

Pro idiota ještě jednou:

Nebylo proč protestovat. Sociální jistoty vyplývající mmj z kolektivní smlouvy a jistota zaměstnání zastupovaných zaměstnanců tímto nebyly nijak poškozeny.

P.S. Ač vedení odborových organizací u ČD skutečně nejsou svaté a plné nezištných filántropů, jejich hlavní smysl, nedopustit zhoršení pozice a podmínek svých členů, se snaží ve většině plnit. Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu pičovat, ale nic s tím neuděláte.
dotaz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:22:36    Odkaz na tento příspěvek  

Happy:

A proč tomu naopak netleskáte? Vždyť i vám by mohlo dojít, že pokud takto OSŽ vystupuje, jen tím postrkuje ČD na hranu propasti. A o to vám a dalším přeci jde v první řadě, nebo se mýlím?
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4111
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:40:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezúčastňuji se modro-žluto-černých půtek nijak intenzivně. Nicméně pokřik čédémanů ohrožených ztrátou sociální jistoty všeobjímajícího táty-mámy ČD+SŽDC na trati 310 ve mně vždy vyvolá nějakou vzpomínku na socialistickou a postsocialistickou modrou armádu.
A když si zde ještě přečtu něco o zlém žlutém soukromníkovi a poctivých modrých opravdových železničářích, tak jsem tedy musel zavzpomínat a s pomocí kamaráda jsem určil rok - a našel kýženou fotku...
Je z roku 2010 z nádraží z Českého Těšína. Informace, nebo co to tam je, jsou v takové blbé kukani, kde je železniční zřízenec vystrčený jak ve výloze. Můžeme si ho prohlédnout nejen zepředu, ale i zezadu přes další skleněnou přepážku. Zřízenci to moc dobře musí vědět, že jim je sakra vidět pod ruce a do monitoru, ale bohorovnost pevně ukotvených modrých odborářů žádné varovné signály zaměstnankyni ve službě nevysílala. Zde je důkaz:

Očekávám, jak se nyní do mně pustí modrá horda, že když jsem fotograficky zaznamenal z veřejně přístupného místa tuto příhodu, kterak jsem se dopustil podlosti a nyní po téměř třech letech snad i udavačství... Jen se do mně, pusťte.
Mohu vás všechny ujistit, že to byla shodou okolností moje poslední jízda na mou poslední kilometrickou banku a od té doby mě modrá armáda nechává dost chladným. Teprve nažlucení starších rakouských vagónů ve mně vyvolalo zvědavost a i jisté uspokojení, takže v modro-žluto-černém soupeření jsem nyní mírným příznivcem žlutých vlaků. I když auto je auto...
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2712
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...koukám, tady už to bude jako na Facebooku o třídu lepšího dopravce RegioStřely. Kde mj. bonzují nespokojení cestující na zaměstnance a kde to přímo (nevím kdo ten jejich Facebook moderuje) jsou lidé občas vyzýváni k těmto praktikám. Fakt hnus.

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4486
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy:
Ekonomické důvody to z mého pohledu nejsou, protože z ekonomického hlediska je jednodušší to nahradit nedotovaným autobusem.

Jen je dobrý si uvědomit, že mezi Ostravou a Opavou je železniční infrastruktura momentálně lepší než ta silniční. Ještě pár let to tak bude platit, ale v horizontu tak deseti let se to asi otočí.

1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:56:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ze_by: Pokladni je ocividne sama, nikoho neobsluhuje a krati si chvili hranim karet, ktere jsou predinstalovane v kazdych Windows. Kdyby si cetla knizku, bylo by to v poradku?

S tim co vetsinou pisete vicemene souhlasim, ale vydavat jen tohle za dukaz nejake bohorovnosti a flakani mi prijde ponekud pritazene za vlasy...
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4893
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:57:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebylo proč protestovat. Sociální jistoty vyplývající mmj z kolektivní smlouvy a jistota zaměstnání zastupovaných zaměstnanců tímto nebyly nijak poškozeny.
Odpovím otázkou, kterou jsem zde již nastínil. Proč odbory mlčely, když krajské vlády utnuly dopravu na několika tratích a v mnoha případech došlo k propuštění lidí pro nadbytečnost? Jenže s tím rozdílem, že teď k žádnému úbytku pracovních míst na železnici nedojde. Tady totiž vůbec nejde o lidi, to je jen zastírací šaškárna pro politikaření.

A o to vám a dalším přeci jde v první řadě, nebo se mýlím?
Mně jsou zájmy ČD, RJ atd. úplně u zádele. Jediné zájmy, které mě zajímají, jsou zájmy daňových poplatníků a cestujících VHD obecně. Uřvaný Jančura ve mě vzbuzuje asi tolik sympatií, jako uřvaný Pejša. S tím rozdílem, že Jančury si dokáži vážit, protože za ním je alespoň něco vybudovaného. Co vybudoval Pejša a spol? Většina těhle politických příživníků se mně ekluje a je jedno jestli sedí ve vládě, parlamentu, senátu, úřadech atp.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8823
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 16:58:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy:

Je jen s podivem, že když socdemácký náměstek Joukl ukončil působení ČD na trati do Jemnice, tak zaměstnanci byli vykopnuti pro nadbytečnost. Je zajímavé, že tehdy bylo ticho ze strany odborů. Hádejte proč.

Kromě odpovědi, která se sama nabízí a kterou jsem tu už minulý týden zmiňoval (radní pro dopravu kraje Vysočina, shodou okolností člen správní rady SŽDC, tzn. v otázce rušení tratí nebo jiného "házení klacků pod nohy" střet zájmů jako , holt ale z té správné strany, aby to té zájmové nádražácké organizaci nevadilo) mě napadá ještě jedna možnost. Už v roce 1997 tato organizace ukázala, že "my tratě nedáme, radši je zbouráme", aneb než jiný železniční dopravce, tak raději žádný železniční dopravce. Myslím to i z toho pohledu, že tato lobbystická organizace nijak neprotestovala ani proti znesjízdňování určitých tratí. Ani jsem si nevšiml, že by tato organizace nějak protestovala proti tomu, když se chystalo razantní zvýšení poplatku za použití DC na tratích, na kterých není provozována osobní doprava v rámci závazku veřejné služby.

Mmch. tady se o té organizaci hovoří, jako by neměla ani žádnou spojitost se samotnými zaměstnanci. Opak je pravdou. Mnoho zaměstnanců ČD (a vlastně i výpravčích SŽDC) přece tvrdívalo, jak svým postojem např. v otázce "protest proti již platné a účinné podobě zákona o DPH (aneb proti tomu, z jakého základu má zaměstnavatel vypočítávat DPH)" vyjadřují "svobodně a demokraticky" svůj názor na něco, s čím nesouhlasí.

Analogicky s touto skutečností, těm samým zaměstnancům zjevně "nějaké" znesjízdňování tratí, podivné rušení osobní dopravy z roku 2010 asi ani nevadilo. No a nebo platí druhá možnost, že to s tím "svobodným a demokratickým vyjádřením vlastního názoru" zase není tak horké a jde spíše o "názorové pokyny shora".

P. S. Tímto příspěvkem jsem ze své strany sdělil vše potřebné, necítím potřebu na toto téma psát v tuto chvíli něco dalšího.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
qwq
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.66.178.124
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 17:03:42    Odkaz na tento příspěvek  

Sociální jistoty
V Evropě?
Kolik je Vám let?
:-)
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4894
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 17:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

en je dobrý si uvědomit, že mezi Ostravou a Opavou je železniční infrastruktura momentálně lepší než ta silniční.

To každopádně. O tento úsek mně ani tak nejde. Spíš bych srovnával Bruntál-Olomouc, kde JD rychlíku a rychlého busu je skoro totožná. Bus navíc obslouží i Šternberk. Tím nechci říct, že bych omezoval dopravu, to ani náhodou. Spíš mně jen přijde, že kdyby MD zrušilo objednávku těchto vlaků, tak ze strany OSŽ nebude takový ryk, jak když to teď má dostat RJ.

Ještě dodám, že jsem neslyšel řev Pejši, když MD neobjednalo R mezi Jihlavou a Pardubicemi, kde nedošlo k plnohodnotné náhradě dodnes, nezaznamenal jsem ostrá vyjádření OSŽ, když bylo utnuto rameno z Krnova do Jeseníku s výrazným úbytkem vlaků....
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 17:14:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až sa zorganizuje celoeurópska stávka železničných spoločností proti liberalizácii trhu,potom občania resp.cestujúci zistia,akú silu majú odbory.
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 1-2009

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 17:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jaká byla reakce odborářů na pokračující liberalizaci?
Samozřejmě záporná. Důležité je, že se odboráři ze všech zemí, které byly na jednání zastoupeny (celkem se jednání železniční sekce ETF zúčastnilo 34 železničních odborových svazů z 30 evropských zemí), shodli na tom, že to takto nesmí zůstat. Podařilo se dohodnout jednotný názor a jednotný postup. Mluvilo se i o přípravě evropské stávky v dopravě, jenže některé svazy se vymlouvaly, že tato stávka by byla politická a ta je v jejich zemích – například v Německu – zakázaná či nepřípustná. Když se ale Evropskou komisi nepodaří přesvědčit argumenty, tak nezbude nic jiného, než zorganizovat celoevropskou stávku v železniční dopravě. Padly i první návrhy – od stávky jednohodinové až po 24hodinovou. Osobně se domnívám, že nejde o stávku politickou, ale hospodářskou, protože čtvrtý železniční balíček ohrožuje pracovní místa železničářů. Pokud bychom to jako železniční sekce ETF takto pojali, tak by tato stávka mohla být třeba i v Německu legální, ale zatím jsou to předčasné úvahy, protože jednotlivé odborové svazy teprve dostanou dotazníky a zabývat se tím budeme na příštím zasedání – kongresu ETF – na konci května. Oceňuji ale, že všichni zúčastnění pochopili, že tato akce bude mít význam pouze tehdy, pokud stávka bude opravdu celoevropská, protože jedině celoevropská železniční stávka, kdy se v jeden okamžik zastaví železniční doprava v celé Evropě, může Evropskou komisí pohnout. Ale záleží na tom, jak se jednotlivé svazy do konce května vyjádří.Obzor 13/2013 rozhovor s předsedou OSŽ p.Pejšou Celoevropská železniční stávka-to by bylo něco
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4895
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 17:21:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až sa zorganizuje celoeurópska stávka železničných spoločností proti liberalizácii trhu,potom občania resp.cestujúci zistia,akú silu majú odbory.

Hahaha. Občané nasednou do svých osobních vozů, autobusů a zjistí, že železnici vlastně vůbec nepotřebují. Fabrikám vzniknou škody a tak raději přesedlají ještě více na kamiony.
Pokud stávkují doktoři, tak je to průser, protože je všichni potřebujeme. Pokud stávkují pracovníci spojení s leteckou přepravou, pak je to rovněž problém, i když lodí se dá za oceán taky. Pokud stávkují železničáři, tak vůbec o nic defacto nejde. Každá další stávka na železnici jen dokazuje, že už dávno nejsou stoprocentně potřeba. Pokud si někdo všiml, tak tato doba skončila zhruba již ve 30. letech minulého století.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 8-2012

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 17:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přilepy: třeba v Německu a Anglii co? Když jedu do Německa, tak málokdy se mi povede dojet tam a zpět jen ve vlaku DB, takže i tam konkurence v pohodě je. U nás by to jen spoustu dalších lidí nasra** a řvali by o to víc jaký jsou ČD kur**. A stávka je to nejhorší - ale chápu, že tvůj odborářských pohled to nevidí - protože pokud jedu do práce, tak se domluvím s dalšíma lidma a naplním auto a jedeme, pak můžeme taky zjistit, že ten vlak vůbec nepotřebujeme a to je pro ČD fakt velký výhra, stejně jako pro celou železnici. Ono se držet svých zájmů je fajn, a může se ještě dařit to pár let udržet, ale o to větší výška to pak bude, až spadnou na hubu.
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 686
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 17:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Přílepy: Hmmm, dokonalá snůška keců.
Díky za upozornění na to, čím se především zabývají darmožrouti...

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
pro že_ba
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 18:22:12    Odkaz na tento příspěvek  

že_by se sice "nezúčastňuje nijak intenzívně", ale teď sem bleje žlutě, až se pampelišky styděj.
pro Happa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 18:25:45    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud stávkují železničáři, tak vůbec o nic defacto nejde.

Tak proč tolik zbytečných keců od vás, adorantů všeho neodborářského, a proč předběžná opatření a jiné tahy proti stávkujícím (Kalousek), když vlastně vůbec vo nic nejde? Nepřijdete si hloupě při tomhle rozporu?
pro qwq
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 18:27:25    Odkaz na tento příspěvek  

qwq:

Bude mi jako Abrahámovi a vám?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 18:39:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad že by: Koukám na to foto a udivuje mne to hafo informací chtivých cestujících, co stojí před tou přepážkou . Copak nikdo z nich tu paní, co si hraje na tom PC neupozornil, že tam stojí ???
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.213.166
Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 19:01:48    Odkaz na tento příspěvek  

Když tam nikdo néjni,tak hraní povoleno? Podivná firma....