K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 28. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 28. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3823
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 10:37:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Služeb Regiojetu využil také bývalý prezident Václav Klaus

Krásná práce, pane Sůro, včera bylo hlazení po přirození evidentně silný...jaký vliv má použití žlutovlaku Klausem na další liberalizaci železnic v Čechách? Větší než rozdíl mezi ČSAD ČB a ČSAD Jihotrans na rozvoj dálkových autobusových spojů?
Ten zbytek nekomentuju, už to dávno udělali jiní za mne...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2562
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 12:15:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim#3823 > jaký vliv má použití žlutovlaku Klausem na další liberalizaci železnic v Čechách?
Zhruba podobny, jako kdyby pro svou cestu do Ostravy zvolil pan Zaluda cernou tramvaj nebo majitel ci sef Skoda-auto jezdil Renaultem.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6834
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 12:21:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Ono včera se to vůbec na Iděsu sešlo.
Nejdříve jakýsi nadpis o tom, že Klaus by byl nejraději ředitelem zeměkoule a hned pod tím, jak Jančura krafe už i do rekonstrukce dálnice. No nemají to jednoduché.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2679
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 12:50:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, s tou rekonstrukcí dálnice, resp. použití technologie pro její rekonstrukce dost Jančura zase přestřelil. Ovšem dokázal pobavit. Stěrka od ŘSD následovala téměř ihned. Takže Ráďa má zase (v pravidelných intervalech) opět máslo na hlavě..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2080
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 13:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zhruba podobny, jako kdyby pro svou cestu do Ostravy zvolil pan Zaluda cernou tramvaj nebo majitel ci sef Skoda-auto jezdil Renaultem.

To ste dúfam myslel ironicky Prezident je predsa prezidentom všetkých, aj tých súkromníkov, čo konkurujú tomu štátnemu dopravcovi. No a vzhľadom k politickým postojom prof. Klausa by som sa skôr divil, keby išiel s tými ČD
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2564
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 13:21:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf#2080 > prezident je prezidentem statu, takze pokud ma nekde vliv (vetsi nez na bezneho obcana = nazveme to jak chceme, klidne tahanim za nitky), je to u takovych podniku, kde je stat akcionarem.

U Regiojetu nebo LEČO ma prezident stejny vliv na zamestnance, jako na zakazniky (nebo majitele).

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3825
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 13:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Klasicky nediskutujete k věci. Otázka položená v patřičné souvislosti se zabývala tím, proč u článku na téma RegioJet vystřídá na dotované trati České dráhy je zmínka o tom, že služeb RJ využil i Klaus. Dávat v tomto případě do relace Žaludu v černém vlaku nebo šéfa škodovky v renaultu je naprostá kravina. Jaký jiný vztah než skrytou reklamu má "Klaus v RJ" k článku o převzetí dotované trati?
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2082
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 14:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Neviem o tom, že by prezident mal na ČD a čokoľvek v nich väčší vplyv než na čokoľvek v RJ. Pretože keby mal, tak už je sprivatizovaná aj SŽDC, nieto ešte "len obyčajný najväčší dopravca". To už taký premiér, to už by bola iná vec. Ale prezident, kór Klaus, to rozhodne nie.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4132
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 14:35:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim
Kdyz dva delaji totez, neni to vzdy totez
Tedy připouštíte možnost, že žlutý to bude mít horší? To bych se u vás nenadál.
Jinak je zajímavé sledovat vaši nezaujatost: člověk by řekl, že jen nenávidíte modré, ale ono je ke všemu, co není žluté.
Regiojet - LEČO,
Regiojetu nebo LEČO ma prezident stejny vliv na zamestnance, jako na zakazniky
Mám tom u rozumět tak, že byl prezidentem jen soukromníků, nikoliv všech lidí? Nebo na ty, co s nimi nejezdili, vliv neměl?

politickým postojom prof. Klausa by som sa skôr divil, keby išiel s tými ČD
Už s nimi taky jel. Nicméně to v tomto případě ve zmínkách o ČD nebývá zmiňováno.
Počítám ale, že když pojede Zeman, bude to připomenuto v článku "Vlak opět zabíjel".
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2565
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 15:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl#4132 > Tedy připouštíte možnost, že žlutý to bude mít horší?
Samozrejme, sice jeji pravdepodobnost nevidim nijak vysokou, ale ta moznost tu samosebou je.

Mám tom u rozumět tak...
... tak, ze majitel ma vzdy na dany objekt vetsi vliv, nez nekdo "cizi" (kamarad majitele, nebo treba organy policie atd), aspon co se tyka rozhodovani do jake zakazky se hrnout/do jake ne, s kym (ne)obchodovat a tak podobne.
Pokud je majitelem (v nasem pripade akcionarem) stat a jeho nejvyssim predstavitelem je prezident, ma vliv na "statni" objekt vetsi, nez na jiny v majetku nekoho jineho ... nic to nemeni na tom, jesli je to vic muj nebo vas prezident.

Asdf#2082 > To už taký premiér, to už by bola iná vec. Ale prezident, kór Klaus, to rozhodne nie. Tak zrovna V. Klaus sedel nemalou dobu i na kresle premiera, takze to asi neni optimalni priklad ... ale je mi jasne, co tim chcete rict.

Slim#3825 > Jaký jiný vztah než skrytou reklamu má "Klaus v RJ" k článku o převzetí dotované trati?
Ja ten clanek necetl (ani to v dohledne dobe nemam v planu), takze nevim. Ale tech souvislosti tam urcite muze byt podstatne vice, nez jen ta jedna vase, o tom nepochybuju. Kazdopadne moje reakce nesouvisela se clankem, ale s vasi otazkou, na kterou jsem odpovedel - jestli to je, nebo neni k veci, jste si mel rozmyslet vy, kdyz jste tu otazku polozil.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Swariner
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 15:17:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V rámci politické korektnosti, VK jel (myslím nejednou) i Pendolinem (jak zmiňuje pan Ohl). Taky úplně nerozumím, proč to v tom předmětném článku je, ale koneckonců redaktor je holt kreativec, no...

Je asi úplně jedno, zda jede RJ nebo ČD - jsou to čeští dopravci, trochu jinak bych tomu rozuměl, kdyby jel třeba s DB a ještě to záměrně zdůrazňoval. Tehdy to prostě RJ uchopily jako potenciální reklamu a takto bych to udělal i já.

Pane Sime, to s tím Renaultem jest příměr poněkud... no, řekněme přiohnutý.

(Příspěvek byl editován uživatelem swariner.)

Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2567
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 15:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swariner#243 > mysleno to bylo tak, ze by to (taky) byla pro media "senzace", kterou by rady zminovaly pri kazde prilezitosti.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 11-2010
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 17:19:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: jen pro info, jak celý text vznikal: telefonoval jsem ho rovnou z tiskovky. Co se tam dalo do něj za odkazy, neovlivňuji. Ale obecně platí, že lidé rádi klikají na videa a ty nesou také nějakou reklamu, tedy příjmy. iDnes.cz není charitativní organizace:-)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 11-2010
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 17:23:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: vy jste absolvent stavební fakulty a máte pocit, že vše, co dosud ŘSD provádělo, bylo v pořádku?
doporučuji sem zadat slovo ŘSD: http://www.nku.cz/scripts/modules/fulltext/fulltxt.php
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2680
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 22:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jendo Sůro, já jsem jen reagoval na tu debilitu kterou Jančura vyprezentoval do médií. Tedy že navrhuje rozbourání horní betonové vrstvy a následné zalití asfaltu. Tohle by si mohl dovolit někde na okresce, nikoliv však na dálnici která je tranzitní pro všechny ex.Balkánské republiky, Slovensko, část Rakouska ad. např. pro přetížené kamiony z Turecka. Nechápu tedy váš útěk k tématu o vzdělání. Jančura je stavební inženýr? Protože i laik musí uznat, že to je blud! A zase z Vás čouhá ten žlutý pytel nasoukaný přes celou hlavu..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 11-2010
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 22:25:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: jen tak pro info, jde o technologii, která je například použitá z Benešova do Mirošovic, kde není zrovna také malá dopravní zátěž. A používá se i jinde. A zapomínáte, že se má budovat také další tranzitní dálnice, tedy R35
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 22:27:08    Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: doporučuju si přečíst: http://hn.ihned.cz/c1-56392740-emil-slachta-dobrou-analyzu-opravy -d1-nikdo-neudelal

Ono to rozlámání starých desek zase až takový blud není. Ale já stavební inženýr nejsem, takže si ty výkřiky o pytlech přes hlavu odpustím.
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 1-2010
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 22:43:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

po silnici Benešov-Mirošovice jezdím dost často a že by zrovna tento postup byl ta nej-nej výhra.............no nevím
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2681
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 27. března 2013 - 22:50:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: v minulém roce se takto rozlámal beton v Německu na A9 mezu Wolnzachem a Mnichovem. Původně tam bylo tisíce betonových desek, němec to rozlámal až do podkladu snad 100 cm hloubky. Dále nová vrstva z asfaltu. Ale je zajímavé, že na východě reichu byl v mnoha dálnicích použit identický povrch s dnešní naší D1. Dnes je to tam přes 10 let opět na betonu a žádné schody se nekonají. Buď němci umí stavět lépe, nebo mají na to jinou technologii. Pokud by se na D1 rozlámal beton který by byl následně použit jako podklad pro 30cm (dle Jančury) vrstvuasfaltu, životnost by byla skutečně minimální. Já si pamatuji, kdy se na D1 pokládal ten beton. Bylo to v létě 2000. Letos to bude 13 let. V Německu mezi Lübbenau a Drážďanami na 13/E55 se pokládal beton alá D1 v letech 1997-1999. Dodnes zcela bez schodů a poskakování..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 11-2010
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 23:16:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo:-ok, já se tu nechci pouštět do silničních debat. Jen bych rád podotkl, že RJ nejde do této bitvy na základě nějakých svých laických pocitů, ale má za tím skutečné odborníky, kteří se v tomto oboru pohybují x let. Těmi rozhodně já ani vy nejste.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3826
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 23:32:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Ja ten clanek necetl (ani to v dohledne dobe nemam v planu), takze nevim. Ale tech souvislosti tam urcite muze byt podstatne vice, nez jen ta jedna vase, o tom nepochybuju. Kazdopadne moje reakce nesouvisela se clankem, ale s vasi otazkou, na kterou jsem odpovedel - jestli to je, nebo neni k veci, jste si mel rozmyslet vy, kdyz jste tu otazku polozil.

Vy jste fakt pacient. Reagujete na moji otázku, která se týkala článku, ale Vaše reakce s článkem nesouvisí. No tak ano. Pomíjím, že reagujete na článek, který jste nečetl a tudíž na něco, o čem vůbec netušíte, oč se jedná. To, že můj příspěvek se týká toho článku, může nepochopit jen...Sim.
Ale Vy to jistě nějak dokážete ohnout přes koleno a vysvětlit, že Vaše reakce je logická a jediná možná..
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3827
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 27. března 2013 - 23:43:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Jen bych rád podotkl, že RJ nejde do této bitvy na základě nějakých svých laických pocitů, ale má za tím skutečné odborníky, kteří se v tomto oboru pohybují x let.

To Vám řekl? No nakonec...on má odborníky na kdejaký výkřik, tak proč ne na tenhle...zatím se přece všechno, co Jančura kdy vypustil z držky o své konkurenci a klaccích pod nohy, vždycky potvrdilo, ne?
Slim: jen pro info, jak celý text vznikal: telefonoval jsem ho rovnou z tiskovky. Co se tam dalo do něj za odkazy, neovlivňuji. Ale obecně platí, že lidé rádi klikají na videa a ty nesou také nějakou reklamu, tedy příjmy. iDnes.cz není charitativní organizace:-)
Tohle může napsat a) vůl, b) někdo, kdo má za voly všechny kolem sebe. vy jste si dodneška nevšiml, že cokoliv, co nese peníze, je na Idnes uvozeno malinkými nadpisem "reklama?" Co z Vás ještě vypadne za perlu, abyste i ty poslední zbytky svého profesního image zašlapal do země? Nebo to mám chápat tak, že s to video s Klausem Jančura zaplatil a zapomněli to tam uvést?
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2682
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 00:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak je pravdou, že skutečně reklama na iDNES už je dost velké nechutenství. Díky masivní a přemrštěné reklamě, cenzuře, ověřování OP atp. vznikl server www.diskuteri.eu na který odešlo tisíce lidí z iDNESu. Protože Dvořák z iDNESu je idiot s dalším máslem na hlavě, pak vypadá i celá osádka MAFRA media v tomto formátu. Když cenzora dělá cikán, případně někdo, kdo likviduje korektní blogery - není něco v pořádku. Oni skutečně dokáží na*rat reklamu kde to jen jde. Když chci kouknout na více videí, leze mi tam neustále stejná reklama - cookies IT oddělení MAFRA media asi nic neříká. Ale to jsem odbočil od tématu. Reklamu, kterou si zadal na iDNES Radim Jančura, nemůže pod takovým face bannerem být kritika tohoto o třídu lepšího dopravce. Ačkoliv v mnohém případě se jedná o skrytou reklamu, leč článek se tváří jako článek relevantní. Ze zákona pak neoznačené skryté PR (reklama) neoznačená, pak porušuje zákon. Ovšem.., iDNES že?

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 00:07:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb:Také myslím,že už to s Jančurou přeháníte...ještě nám tu zase někdy tvrdte,jak jste nestranný...to tu všichni vidíme...
Chápu,každá kačka dobrá,ale tohle už je moc...
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 00:07:56    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Pouštěl jste si vůbec někdy video na idnesu? Začíná vždy dlouhou a otravnou reklamou, za kterou zadavatel platí.

Takže pochopitelně idnes cpe videa i tam, kde to ani moc nedává smysl. Samotný obsah videa už tak důležitý není...
Čímž neříkám že se mi to líbí, ale prostě za tím nehledám hned spiknutí mé neoblíbené barvy.

Buďte vůbec rád, že je nějaký novinář, který má o železnici vůbec nějaké ponětí a nepíše naprosté kraviny.
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 00:30:15    Odkaz na tento příspěvek  

Petr47, Bevelo: pochopte jednu věc - drtivá většina článků není investigativní žurnalistika. Na tu je potřeba spousta práce a tak se objeví jen občas něco, ale pak je to na titulní stránce, je to hlavní téma měsíce a vyjadžuje se k tomu občas i předseda vlády.

Ale většina článků jsou prostě zprávy - a jsou to ty zprávy, o kterých se novináři dozví a které budou zajímat naši čtenářové. Což jinými slovy znamená, že dost záleží na tom, co (v tomto případě) dopravci novinářům dají.
Byla tiskovka RJ - je o tom článek.
Budou railjety v ČR na jednom páru spojů - je to tom článek.
Vyšla tisková zpráva 18.3.: "Moderní záchody již v 950 vozech ČD" - no, o tom článek asi nenajdete.

Konkurenti ČD mají samozřejmě výhodu, že sami o sobě jsou noví, a tak čtenáře zajímá spousta podrobností a každá novinka. To platí ale v každém oboru. Taky si stěžujete, že nové malé banky mají výrazně víc prostoru v novinách, než ty velké, které mají mnohem více klientů a větší bilanční sumy? Že jsou články o možných virtuálních operátorech, když stejně jen kecají, žádné klienty nemají a stačí nám ti tři stávající?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 01:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V. Špinka: No překvapivě i záchody měly ohlas :-) Ale jinak správná připomínka - někteří si pletou běžný informační servis s PR, ale tváří se u toho docela zarputile.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 07:18:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim:V. Špinka to vysvětlil za mě, za což mu děkuji.
Bevelo: opět mimo mísu, jako obvykle:-)chápu, že je pro vás ověřování identity problém, když se vydáváte za x lidí.
Petr 47: zkuste to prosím ještě jednou, mám po ránu dlouhé vedení a pointu jsem nějak nepochopil.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4137
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 07:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak

ČD přiznaly...
Ano, zde je přesně vidět, jak médijník podle toho, odkud je placen či jakou barvu vyznává a podle toho ovlivňuje veřejné mínění.

Nejen iDnes.cz není charitativní organizace:-)
Co by se dělo, kdyby médijník napsal místo "RJ má 80% zaplněnost" - "RJ přiznal, že nemá plné vlaky". ?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4138
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 08:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V idnes Doprava je
Lokálky pojedou rychleji. Plánuje se revitalizace za peníze z EU
Proč nejsou uvedeny i hlavní tratě, kterých se to týká? Mohl jste tam dopsat vyjádření RJ, že je dobře, že i na jeho trať se dostane.
odkaz
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4881
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 09:17:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl jste tam dopsat vyjádření RJ, že je dobře, že i na jeho trať se dostane

Sice úsek Opava- Krnov je zakreslen červeně, ale v tom seznamu .xls na stránkách SŽDC vůbec nefiguruje. Takže je otázkou, jestli ten seznam v .xls je kompletní nebo jestli se nejedná jen o nějaký prvotní nástřel. Ale dokáži si představit, že někdo zatlačí a místo tragických rychlostí na 240 se bude řešit překopání 310. Třeba z důvodu snížení počtu souprav v obězích atp. (ovšem za původní cenu).
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4474
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 10:07:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy:
Ale dokáži si představit, že někdo zatlačí a místo tragických rychlostí na 240 se bude řešit překopání 310.

Peněz je tolik, že se s ohledem na stav přípravy stejně neutratí všechny. Tady nejde vůbec o nějaký tlačení něčeho před něčím, ale o to, aby se aspoň někde povedlo včas dotáhnout přípravu a "stavbu" vysoutěžit.

Jinak samozřejmě by bylo hezký, kdyby se v případě ušetření souopravy následně žlutí vzdali části úhrady, ale pokud si budou vozidla kupovat do svého vlastnicví, tak je pak otázkou, co s tou ušetřenou soupravou udělají.

1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Louis_de_mydlaque
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1883
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 10:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady nejde vůbec o nějaký tlačení něčeho před něčím, ale o to, aby se aspoň někde povedlo včas dotáhnout přípravu a "stavbu" vysoutěžit.

Bohužel, tohle je Alfa a Omega celého rozvoje naší infrastruktury. Tisíce zádrhelů v projektech, kde tady má někdo připomínku, tady je snaha trasu odklonit a nakonec nastanou komplikace s výkupy pozemků a VŘ na firmy. Problém, který dnes sledujeme u koridorů a který čím dál více vidím i v pramenech z 19. století. Tehdy stavba probíhala úžasně rychle, ovšem ty přípravy, to byl boj proti větrným mlýnům jako dnes. A když se někde protlačil rychlý průběh jednání (KFJB), tak se objevilo tisíce snah práce zastavit, plány předělat ještě v době, kdy se stavělo, železničním společnostem vzít licence, atd. Takže pořád stejné problémy....a ty budou i do budoucna.
= jak Mibl správně řekl: problém v pomalém rozvoji není v nedostatku financí (ty pak nejsou díky zdlouhavému procesu projednávání), ale v přípravě projektů. Je to smutné, ale asi se tomu nevyhneme.

Viribus unitis

ICQ: 338-873-999
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6469
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 10:49:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nevímk co je horší - jestli betonový schody nebo asfaltový koleje. Tedy bavíme se o českejch dálnicích a silnicích kde asfaltovej povrch má životnost 1-3 roky než se začne drolit a jsou v něm díry...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8776
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 12:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy:

se bude řešit překopání 310. Třeba z důvodu snížení počtu souprav v obězích atp. (ovšem za původní cenu).
Jízdní doby R-310 v lichém směru jsou již dnes "natažené" daleko více, než by bylo reálně potřeba z hlediska jízdních dob a pobytů "ne delších, než je nezbytně nutné" - v žst. Krnov pobyt 9 minut, v žst. Opava východ pobyt 10 minut (zatímco sudému R-310 postačí pobyt v žst. Opava východ pouze čtyřminutový).

Při čtyřminutovém pobytu v žst. Opava východ činí jízdní doba Krnov - Ostrava-Svinov 55 minut (jak v sudém, tak i v lichém směru). Při intervalu křižování v žst. Krnov ve výši 1 minuty by vycházel obrat v žst. Ostrava-Svinov (pokud by zde všechny R-310 začínaly/končily jízdu) okolo 9 minut. Jedna souprava by byla ušetřena, a to bez nutnosti jakýchkoliv investic do infrastruktury.

Mám však dojem, že to vychýlení z nulové symetrie u R-310 mezi Opavou a Ostravou (a tím pádem prodloužení pobytů lichých R-310 v Opavě) je kvůli tomu, aby se daly po jednokolejné trati Ostrava - Opava rozumně protáhnout i zastávkové Os vlaky. Neboli - umělé prodloužení celkové jízdní doby rychlíků (zde za cenu delších pobytů) ve prospěch jiné kategorie vlaků.

Podobně nepotřebné až nežádoucí by mohlo být zvýšení traťové rychlosti a s tím související změny časových poloh rychlíků na jiných tratích, protože by to mělo nežádoucí efekt na časové polohy jiných kategorií vlaků, které dnes jsou třeba nastaveny velmi příznivě a případná změna by byla spíše k horšímu.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2684
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 12:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pseudo-press Jeník Sůra: To, co si myslíte je mi zcela šumák. Ale hlavně že se z toho umíte vykecat na káčku Jeníku.. Aneb, jak se nedávno vyjádřil máslo na hlavě - Jančura, při otázce: "máte skutečně poznatky, že politici ovlivňují liberalizaci železnice? odpověď: říká se to.." tak koukejte zase někam vložit Jančurovu kulturní vložku ať se čtenář nenudí

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4475
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 12:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad David:
by vycházel obrat v žst. Ostrava-Svinov (pokud by zde všechny R-310 začínaly/končily jízdu) okolo 9 minut.

Tyhle vlaky by měly systematicky jezdit do centra Ostravy. Tím se zbytek tvých úvah stává mimoběžnými.

Osobáky se tam k tomu porovnat samozřějmě dají, jen budou "muset" do nulové symetrie.

1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8777
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 13:32:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tím se zbytek tvých úvah stává mimoběžnými.
... tím pádem se ovšem stávají mimoběžnými i úvahy "investováním do t-310 se snaži ušetřit soupravu v oběhu".

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4476
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 14:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David:
tím pádem se ovšem stávají mimoběžnými i úvahy "investováním do t-310 se snaži ušetřit soupravu v oběhu".

A to právě není pravda. Zrychluje se natolik, že kříže jsou Valšov a Opava západ. V Olomouci ostrý obrat, v Ostravě-středu cca 30 minut na obrat.

1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 14:12:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jízdní doby R-310 v lichém směru jsou již dnes "natažené"
Nedávno jsem mezi OC/JE - KR - OP - OV pár jízd absolvoval a nezdálo se mi, že bychom to nějak mohli flákat.

v žst. Krnov pobyt 9 minut,
Vzhledem k tomu, že se tam spojuje s použitím technologie "vjeď na volnou kolej - posunuj na zhlaví - posunuj na obsazenou kolej - spoj se", tak mi to zas tak moc nepřipadá.

Při čtyřminutovém pobytu v žst. Opava východ
Měl jsem možnost zažít. vzhledem k úkonům, co musí fíra udělat na obou stanovištích, to je skoro málo. Některé vlaky (netrhající se v Krnově) jsou totiž obsazeny jedním fírou, který přechází.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2571
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 14:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo#2684 > Pseudo-press Jeník Sůra:
No to mi po$er kozy na holy zada, to rika ten pravej ... pocitam s tim, ze tohle cenzurou neprojde, ale poprskanej monitor mam solidne

Mibl#4475 > Tyhle vlaky by měly systematicky jezdit do centra Ostravy.
To znamena kam? Na Stodolni? Vami uvadeny Stred v nasledujicim prispevku je skripnuty mezi dve nakupni centra a fabriku ... no, nekdo to za centrum povazovat muze :-) Kazdopadne prosim upresnit, jak si predstavujete optimalni zastavky v Ostrave.

Ohl#4137 > Co by se dělo, kdyby médijník napsal místo "RJ má 80% zaplněnost" - "RJ přiznal, že nemá plné vlaky". ?
Resilo by se tu to samy, bo by se zcela jiste nasel nejaky jedinec, ktery by oponoval, ze vida vlaky prakticky prazdne a to 80% rozhodne neni ... pricemz by se po dvaceti strankach flamewar zumpy zjistilo, ze na to kouka treba na Stodolni.
Zaroven stim by se ale ozvali jini (nebo mozna ti sami), ze 80% je blbost, protoze oni chteli jet a zadne misto ve vlaku nebylo ...

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8778
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 14:30:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedávno jsem mezi OC/JE - KR - OP - OV pár jízd absolvoval a nezdálo se mi, že bychom to nějak mohli flákat.
Omlouvám se za nedorozumění; nemyslel jsem vlastní jízdní doby, ale celkovou cestovní dobu (tzn. včetně těch prostojů, které ji "natahují).

A to právě není pravda. Zrychluje se natolik, že kříže jsou Valšov a Opava západ. V Olomouci ostrý obrat, v Ostravě-středu cca 30 minut na obrat.
O. K., tak v tom případě ano; pak by k tomu ušetření jedné soupravy v oběhu došlo.

Ale domnívám se, že toto je jeden z případů, kdy zřejmě bude potřeba zvýšit rychlost na celé trati č. 310 (nikoliv pouze dílčích úsecích), je to tak?
Vidím tam i určitá úskalí jako např. rozpad uzlu Krnov, problematické vycházení křižování při případném 1 h taktu; stejně tak při tom 1 h taktu i neexistence uzlu Bruntál.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4477
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 14:33:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
Tak jako je to u vlaků, které už dnes na Střed jezdí. Jen se tam bude jezdit i mimo špičky.

1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4478
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 14:43:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David:
Ale domnívám se, že toto je jeden z případů, kdy zřejmě bude potřeba zvýšit rychlost na celé trati č. 310 (nikoliv pouze dílčích úsecích), je to tak?

Konkrétně nevím, ale MD má k dispozici studii, co je kde třeba konkrétně udělat, aby se takto dalo jezdit. Problém je v tom, že není hotová příprava jednotlivých dílčích staveb. Takže nelze věštit, kdy a zda vůbec to nastane.

problematické vycházení křižování při případném 1 h taktu; stejně tak při tom 1 h taktu i neexistence uzlu Bruntál.
1) mezi Středem a Opavou východem to spěšňákem proložíš bez problémů.
2) Tím že Krnov budeš mít 25/35, tak to mezi Opavou východem a Krnovem v pohodě proložíš osobákem. S hodinovým taktem rychlé linky tady dalších mnoho let nepočítej.
3) 00 vyjde do Jindřichova, což je lepší bež křižovat v Glucholazech
4) Bruntál: nemůžeš přece chtít uzly všude
5) samozřejmě nepočítej s tím, že se Jeseník bude vozit jako křídlo už z Ostravy. V Krnově bude přestup.

Prostě je třeba to brát tak, že zrychluješ majoritní frekvenci a šetříš vozidla a zaměstnance.

1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6473
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 14:51:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono už dnes se kupluje jen půlka a druhá je přestup.

To už by možná bylo lepší mít Jeseník vedenej jako osobák do Opavy místo šukafonie z Rýmařova...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8779
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 15:17:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1) mezi Středem a Opavou východem to spěšňákem proložíš bez problémů.
Samozřejmě, tam problém není.

2) Tím že Krnov budeš mít 25/35, tak to mezi Opavou východem a Krnovem v pohodě proložíš osobákem. S hodinovým taktem rychlé linky tady dalších mnoho let nepočítej.
A jsme u toho. Investovat miliardy Kč do infrastruktury ano, ale uhradit řádově desítky milionů Kč do solidního počtu vlakových spojů ne.

3) 00 vyjde do Jindřichova, což je lepší bež křižovat v Glucholazech
... = asi 70 minut přestupní doba ve směru Olomouc - Jindřichov ve Slezsku namísto dnešní několikaminutové přestupní doby.

... = za předpokladu dnešních časových poloh R-292 (mj. Hanušovice a Lipová-Lázně v X:00) zřejmě těsný (cca 10 minut) nepřípoj v žst. Jeseník.

4) Bruntál: nemůžeš přece chtít uzly všude
Při 1 h taktu by vycházela Opava východ X:30, Krnov X:00, Bruntál X:30, Moravský Beroun X:00; to vše pouze s dílčími úpravami infrstruktury (zřejmě vybraný úsek z Opava - Krnov a vybraný úsek z Bruntál - Moravský Beroun; pokud uvážím, že nové soupravy jsou schopné dosahovat o něco kratších jízdních dob než to, co tam jezdí dnes, možná by nebylo potřeba ani to.)

5) samozřejmě nepočítej s tím, že se Jeseník bude vozit jako křídlo už z Ostravy. V Krnově bude přestup.
"Samozřejmě" by to bylo dost vhodné z hlediska optimální kapacity soupravy. Ale dokázal bych ten přestup skousnout. Kdyby ale byl zachován uzel Krnov v X:00, aby alespoň v Krnově vycházely ostřejší obratové časy vlaků Jeseník - Krnov...

Prostě je třeba to brát tak, že zrychluješ majoritní frekvenci a šetříš vozidla a zaměstnance.
Majoritní frekvence se dá zrychlit mj. zavedením 1 h taktu namísto dvouhodinového a tím mj. rozprostřít do většího počtu spojů.

Úspora náležitosti v oběhu je hezká věc, ale ne za předpokladu, že jí je dosaženo po investici do infrastruktury o výrazně větší částce, než bude činit samotná provozní úspora v oběhu.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1573
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 17:34:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

" pokud uvážím, že nové soupravy jsou schopné dosahovat o něco kratších jízdních dob než to, co tam jezdí dnes, možná by nebylo potřeba ani to.)"

Podmínka je úprava traťových poměrů, jinak je jedno, co zde jezdí, max. R je stanovena a těžko si někdo svévolně jen tak zvýší cestovní rychlost.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 17:38:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb:
Aha,tak ted chápu...Jančura a D1
Nerozuměl sem Vašemu výroku o odbornících na dálnice co p.Jančura má...
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2686
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 17:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...aby vše opět bylo obestřeno velkým tajemstvím. Už vidím nějaké generální řditele stavebních firem, jak se k tomu za podmínky nezvěřejnění svého jména vyjadřují. To je zase takovej stříkanec z oháňky. Zeman měl pravdu, iDNES je žumpa

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8781
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 18:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podmínka je úprava traťových poměrů, jinak je jedno, co zde jezdí, max. R je stanovena a těžko si někdo svévolně jen tak zvýší cestovní rychlost.

Maximální rychlost sice je stanovena, ale hodnota zrychlení/zpomalení nikoliv. Stejně tak může platit, že na některých tratích nejsou stávající soupravy schopny dosáhnout ani té stávající traťové rychlosti (viz např. úsek Milotice nad Opavou - Bruntál: rychlíky mají jízdní dobu 10 minut, Os vlaky 13 minut).

Os 3505 podle KJŘ zvládá ujet úsek Moravský Beroun - Bruntál za kýžených 29 minut, ranní Os vlaky (Os 3563, Os 3567) 31 minut; zatímco rychlíky mají ve stejném úseku stanovenu jízdní dobu 35 minut. Pokud by díky nasazení svižnějších jednotek byly rychlíky schopny dosáhnout (s dostatečnou rezervou) stejné jízdní doby jako Os 3505, nebyly by k dosažení stavu, který jsem popisoval, potřeba ani žádné úpravy v úseku Moravský Beroun - Bruntál.

P. S. Oprava údaje z mého předchozího příspěvku: ta přestupní doba v žst. Krnov ve směru Olomouc/Bruntál - Jindřichov ve Slezsku/Jeseník by při existenci konceptu s křižováními v žst. Valšov a v žst. Opava východ nečinila 70 minut (jak jsem chybně uváděl), ale "jen" asi 55 minut.
Tak jako tak, i takovou hodnotu považuji za nepřijatelnou.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6475
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 18:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A není ona ta jízdní doba rychlíků daná tím že křižujou v Dě3chově? Což ten "rekordman - osobák" nečiní? Aby pak ty svižnější vozidla nedopadly tak že místo 3 minut tam budou na křižování čekat minuty 4...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1574
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 19:07:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Os 3505 veden vozem ř. 843 může dosahovat vámi uváděnou jízdní dobu mezi MB - Br, v případě zbytku vlaků je tato prodloužena s ohledem na zátěž.
A co se týče hodnoty zrychlení, může a nemusí. Stačí drobnost, vyčkání přípoje, křižování, závada, nečekaná událost.
Křižování R jest v Dětřichově, z důvodů zpoždění občas přeložena MB, velmi vyjímečně Valšov.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1297
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 19:33:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeman měl pravdu, iDNES je žumpa

Kdy a kde to řekl nebo napsal? Měl jsem pocit, že mluví o všech novinářích globálně a v tom případě i o těch amatérských
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 20:17:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: nesmíte posuzovat vyjadřování anonymních zdrojů podle sebe.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4882
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 21:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Článek má jednu dost velkou vadu na kráse pane S. Neřeší totiž jednu dost podstatnou věc a tou je životnost celé rekonstrukce. To, že něco je lacinější a rychlejší ještě neznamená, že to má taky valnou životnost. Při extrémní zátěži by totiž v té Jančurovské vizi byly vyjeté koleje v asfaltu do 5 let. Opravdu laciná záležitost.... A pročpak s tím vševěd přišel až teď, to mě hlava nebere, když už jsou přípravy v plných obrátkách? Nebo že by zase laciné PR a upozornit na sebe za každou cenu?
A ještě ten chytrolín neřekl, jak tu dálnici rozšířit....
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8783
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 21:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A není ona ta jízdní doba rychlíků daná tím že křižujou v Dě3chově? Což ten "rekordman - osobák" nečiní? Aby pak ty svižnější vozidla nedopadly tak že místo 3 minut tam budou na křižování čekat minuty 4...
Křižování na jízdní dobu v úseku a směru Moravský Beroun - Bruntál (u rychlíků 35 minut) nemá vliv, protože krátký pobyt za účelem čekání na křižování má v žst. Dětřichov nad Bystřicí protijedoucí rychlík (u něj je jízdní doba "Bruntál odj. - Moravský Beroun příj." 36 minut)

A co se týče hodnoty zrychlení, může a nemusí. Stačí drobnost, vyčkání přípoje, křižování, závada, nečekaná událost.
... což jsou všechno věci, které mají být zohledněny ve velikosti přirážky k jízdním dobám (tzv. "vaty"); proto jsem psal, že je důležité, aby se těch 29 minut mezi křižovacími stanicemi (v návaznosti na svoji představu provozu na této trati) stíhalo ujet s dostatečnou stabilitou.
O. K., pokud by se to nestíhalo, jsou na místě (při tomto uvažování) úpravy infrastruktury ve vhodně vybraném úseku.

Jistě, při jiném uvažování (nebrat ohled na nejvhodnější umístění křižovacích stanic a tím pádem uzlů; uvažovat s investicí do tratě v celé délce; neuvažovat tak, že 1 h takt rychlých vlaků na nemodernizované infrastruktuře může mít větší přínos než sice "všude rychlejší" trať, ale jen s 2 h taktem rychlých vlaků) tento způsob uvažování potřeba není.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 324
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 21:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: vidíte po 12 letech mezi Průhonicemi a Mirošovicemi vyjeté koleje? Ano, jsou tam praskliny v asfaltu, ale na té TK říkal, že se počítá s tím, že po deseti letech se to sfrézuje a hodí nová vrstva...stále to je levnější...
mimochodem, ta dálnice se nerozšiřuje..stále budou dva pruhy....
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 22:06:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb:A proč se neozval dříve?Proč ted těsně před prvním kopnutím?
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 325
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 22:13:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

petr47: první jednání na řsd bylo v září loňského roku, jen bez oznámení médiím. ale jistě v tom obavy ze ztráty byznysu a odchod lidí do vlaků hrají také velkou roli, i když to popírá
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Čtvrtek, 28. března 2013 - 22:33:09    Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: rozšiřuje se o 75cm kvůli vedení 2+2 při uzavírkách, ne?
Ale to se má i teď dělat před samotnou hlavní opravou, tak by to asi nebyl problém.

To časování mne taky překvapuje, na změnu již vysoutěženého je prostě pozdě. Je ještě spousta úseků teprve v plánu, kde je čas o tom (odborně) diskutovat. Ale křičet "hned všechno zaražte, nebo založím nadační fond (a rozšlapu bábovičky)"... To nejde brát vážně. Nevím, jestli je to účinná reklama, mocenských boj nebo jen narcismus.