K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 26. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 26. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2074
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale každopádne s nám tu rysuje zaujímavý precedens, pretože ak toto ministerstvu prejde, tak napr. České Dráhy budú môcť, po tom čo sa im do výberového konania na vehikle prihlási len jeden výrobca, ho jednoducho osloviť priamo za podmienok uvedených v tendri a bude vystarané. A nový zákon o verejnom obstarávaní plače a ticho sedí v kúte.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:10:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dobrý, bevelo..vy jste se jistě nikdy nepřeklepl, že..chápu, že při kopírování tiskových zpráv a upravování kradených textů si dáváte více pozor:-)i když stejně děláte promo neexistujícím firmám..
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6454
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:12:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No třeba proto že dva různý tarify a tudíž nemožnost mít předplatné? Ono tam jaksi asi jezdí poněkud jiná klientela než jsou učňáky na Ostravu a nevím zda a jak se komu bude chtít denně brouzdat po netu kvůli jízdenkám. A čumění na peronu "až odjede žlutej nebo modrej" protože měsíční mám na toho druhýho je super motivace jezdit VHD.

Ony totiž rychlíky maj "díry" a třeba mezi Krnovem a Olomoucí jsou proložený do dvouhodiny spěšňáky. Nebo ministerium najednou "najde" (na čí úkor? Kde co zruší?) peníze na plnou dvouhodinu když to dostal kámoš?

Jinak to bude ještě zajímavý možná po volbách příští rok - ta malá domů bude dobrý téma.
Naštvaný cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.191.204.146
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:12:25    Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek: Třeba to že budu mít zpáteční jízdenku jednoho dopravce, která mi nebude platit u dopravce druhého.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 864
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:13:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malinko bych zmírnil demagogický žlutomodrý boj a rozebral trochu jiné technikálie mě zajímající:

- Opravdu se RegioJet pevně zavázal nasadit jednotky Pesa Link II ? Respektive do jaké míry je nasazení těchto jednotek pro RegioJet skutečně povinné?
- Kolik jednotek by bylo potřeba i se zálohou na provozování R na této trati?
- Skutečně je Pesa stačí do termínu vyrobit? I přes zakázky pro ČD a Oberpfalzbahn?
- Nevyplatilo by se více z ekonomického hlediska pronajmout třeba obligátní Desira či jiné, místo nákupu fungl nových jednotek viz. jako model Slovensko?

Děkuji vám za případné reakce.

Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4862
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:15:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2669
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:16:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeníku Sůro, plácáte opět hlouposti. Jaké neexistující firmy? Vy už jste totálně zmagořil. Pokud jde o chyby které napíšu já, případně někdo jiný u nás na webu, tak jste schopen z toho udělat druhou Matějskou. Za to když někdo upozorní Vás, ihned necháváte promazávat diskuze pod článkem aby nebylo vidět jakého jste ze sebe udělal pitomce. Padni komu padni Jendo?

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
zcela čistě
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.21.192
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:17:33    Odkaz na tento příspěvek  

No ještě že má Radim takovou charismatickou oporu v podobě ministra dopravy. Takový čestný člověk jedná jen v zájmech lidu a ne svých. Navíc jako bývalý primátor opavy sám bojoval proti korupci a za jeho primátorování bylo nakládání s penězi a pozemky města nakládáno s maximální pečlivost. Pro město výhodné prodeje pozemků (třeba Lojza Hadamčíků z Kravař a jeho parkoviště u hotelu Koruna, nebo výhodný nákup architektonického skvostu za víc než čtvrt miliardy korun - Slezanky - důkazu o tom, jak lze do historického centra vkusně umístit panelovou obludu plnou Vietnamců.)

odkaz
odkaz
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:20:00    Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: tak snad to konečně někoho na ministerstvu dokope k tomu, konečně něco s tím uznáváním jízdenek (včetně traťovek apod.) udělat.
Jako správní státní úředníci na to doteď kašlali, tak je snad řev cestujících (třeba i skrze Honzulb v MF Dnes) konečně donutí s tím něco udělat.

Opačný postup, tj. začít vypisovat výběrová řízení až se na ministerstvu proberou, se jeví zatím zcela nefunkčním.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:22:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo:
http://magazin.firenet.cz/index.php/magaziny/doprava/1467-student -agency-v-dubnu-zacne-jezdit-z-brna-do-ceskych-budejovic
malá nápověda: zkuste mi v obchodním rejstříku najít firmu ČSAD České Budějovice.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4863
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:25:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Ghost: Tvé otázky jsou velmi náročné na zodpovězení, protože nikdo neví, co vlastně v té smlouvě mezi MD a RJ bude. Co bylo v soutěži, která byla zrušena, je vlastně nyní pasé. Takže bude záležet na čem se obě strany domluví... Bohužel. Jistota tu není žádná.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2670
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:26:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pseudo-Press Sůra: klasický překlep, relevance je JIHOTRANS. Což je stále ještě pochopitelné - místo "zkoužkového"

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4864
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb
Jaká 40 korunová úspora? To je přece nesmysl. Podle všeho tam nyní jezdí ČD za nějakých 165 kč na vlkm. Ta suma přes 200 kč byla včetně úseku na Jeseník s velmi drahou peáží a nižší obsazeností. Takže je to obyčejná manipulace???
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: klasický překlep:-)jasně, napsat jiný název firmy, která ani neexistuje:-)tak pěkné odpoledne v síti wifibohnice
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2671
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: neměl by ale stát posléze zveřejnit celu smlouvu mezi RJ a MD? Protože pak by to bylo dosti tragikomické - že bojácný Jančura vyžadoval od státu čísla o dotacích, aby nakonec byl uznalý i se zveřejněním svých prokazatelných nároků vyplívajících z provozu vlaků dotčené tratě. Nakonec ale ještě nemusí mít provoz přiklepnutý, osobně to považuju spíše za průser! Paradoxně se v tom hodně angažovala i ARRIVA ze stáje Deutsche Bahn. Celé je to takové podivné.. Aby nakonec nebrousil Radim koleje těmi repaso-vraky Arriva, které původně tato firma chtěla nasazovat mezi Kralupy via Prahu do Benešova

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

happy: co je podle všeho? to, že to řekly dráhy? 40 kč úspora je proti roku 2010, to je ověřitelné číslo. číslo 165 Kč není ověřitelné, protože to tvrdí jen dráhy a MD čísla za 2011 či 2012 nechce zveřejnit.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2672
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jendo Sůro, chápu že se vztekáš když jsi projel okem diskuze pod článkem. Ale takový je už život. Nesmíš překrucovat. Na press etiku nemyslíš, a pak jsi jako žrádlo na pranýři ..,a propos, s těma 188 korunama za kilák jsi dost ulétnul, resp. že stát ušetří 40 korun. Viz. Happy..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4865
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Bevelo: Ano samozřejmě smlouva s MD by měla být veřejná. Jenže po podpisu je to stejně na pendrek.

A jak jsem již napsal, tak provoz second handu vyloučit nelze. Soutěž je zrušená a záruky jsou nulové. Klidně se můžou domluvit (MD/RJ) na provozu řady 628 DB. Arrivu bych do toho netahal. DB přece již s RJ kooperuje a to nejen v busech, ale i v přípravách na linku Praha- Berlín
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8745
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:37:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pseudo-Press Sůra: klasický překlep, relevance je JIHOTRANS. Což je stále ještě pochopitelné - místo "zkoužkového"

Já to vidím přesně naopak - při čtení slova "zkoužkové" mne nenapadl jiný význam než "zkouškové". Při přečtení pojmu "ČSAD České Budějovice" bych si řekl, že zřejmě má autor na mysli společnost ČSAD Autobusy České Budějovice. Nikoliv ČSAD Jihotrans.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4866
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:38:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co je podle všeho? to, že to řekly dráhy? 40 kč úspora je proti roku 2010, to je ověřitelné číslo. číslo 165 Kč není ověřitelné, protože to tvrdí jen dráhy a MD čísla za 2011 či 2012 nechce zveřejnit
Novinář má psát fakta a ne své dedukce. Pokud není srovnání, tak to nesrovnávám. Tady prostě došlo k odtržení ramene na Jeseník a cena je tedy někde jinde. Je zajímavé, že jiná média tento fakt uvedla a nedopustila se tak zkreslování informace nezasvěceným.
Etik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.127.116
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:39:18    Odkaz na tento příspěvek  

"co je podle všeho? to, že to řekly dráhy? 40 kč úspora je proti roku 2010, to je ověřitelné číslo. číslo 165 Kč není ověřitelné, protože to tvrdí jen dráhy a MD čísla za 2011 či 2012 nechce zveřejnit."

Když nemám přesná čísla, tak přece nemohu napsat to, co jste v článku uvedl, porovnáváte neporovnatelné.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6455
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:39:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VŠpinka: no nevím. Protože něco takovýho by mohlo bejt třeba podmínkou VŘ. Když to ale jde stylem "kmotři se dohodnou" tak bůhví.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 917
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:43:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV, naštvaný cestující:
A je snad chyba Jančury, že v jeho vlaku neplatí jízdenka ČD? Už se to tady mnohokrát probíralo. Uvidíme, třeba MD upřesní podmínky, nicméně režijky se jistě uznávat nebudou.

Dnešní den je průlomem v liberalizaci železnice. Gratuluji celému regionu, že se dočká kvalitního cestování na úrovni a držím palce i dalším regionům. Díky nástupu RegioJetu se dá očekávat nárůst jak cestujících (ti co odmítají cestovat dobytčáky), tak tržeb (režijkáři se zdarma vozit nebudou).

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

etik: dráhy neustále tvrdí, jak náklady rostou..a najednou na jedné trati spadnou z 220 na 165 Kč...velmi uvěřitelný příběh. zvláště, když je z těch čísel patrné, jak tam s náklady šibují, jen třeba s položkou personální náklady.
happy: co je podle všeho? já nepíšu tak, co píší jiná média, já píšu podle faktů, která jsou k dispozici. nebo mě za chvíli začnete srovnávat, jak nějaký pomatenec píše na svém webu na základě internetových fór?
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3511
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:47:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vám ty žabomyší války přeruším s dotazem: R27 se soutěžilo jako první, protože se má jednat o samostatný celek. Případné chyby v pilotním tendru se neměly přenášet na celou síť. Když byl tedy tendr zrušen a bude to zadáno napřímo - kde si teda MD chce izolovaně tu soutěž vyzkoušet, jak dříve deklarovalo?
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8746
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:50:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tu zaznělo téma (ne)uznávání jízdenek vydaných dopravcem, který na té které trati provozuje většinu spojů; u dopravce, který na té které trati jezdí jen pár spojů - ČD, a. s., uznávají/neuznávají ve svých 4 párech spojů Liberec - Hrádek nad Nisou jízdenky vydané Trilexem?

Pokud nikoliv, jak to tam "skousávají" cestující?

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:51:26    Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: já taky extra důvěrou v naše státní úřednictvo neoplývám. Z vlastní iniciativy se do toho nepohrnou.
Ale odmítám, aby kvůli téhle neschopnosti byly všude dopravcem dalších deset let ČD, protože byla teprve ustanovena meziresortní komise pro zkoumání možnosti implementace a dopadů variant tarifní integrace za účelem jejich multikriteriálního ohodnocení a výběru optimálního řešení pro exploataci přepravního potenciálu evropského NUTS mikroregionu a přeshraniční spolupráci.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2075
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Ak Vám zadanie dopravy bez výberového konania príde ako prielom v liberalizácii, tak by ste vlastne mali tlieskať ČD, bo takýto prielom tu už máme 20 rokov Ale tak dúfajme, že Radimovi naše dane zarobia aspoň na tie vybájené nové vagóny do Ostravských IC a mašiny na 160
Etik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.127.116
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:52:55    Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: To není obhajoba ČD, ale pokud nemáte přesná čísla v ruce, tak to přece napsat nemůžete. Platí tu obdoba "presumpce neviny", nemohu přece někoho označit za lháře, pokud nemám důkazy. Až MD částky zveřejní a bude to tak, jak říkáte (píšete), neřeknu ani popel a za toto "rýpání" se Vám omluvím.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4867
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dráhy neustále tvrdí, jak náklady rostou..a najednou na jedné trati spadnou z 220 na 165 Kč...velmi uvěřitelný příběh

Chápete, že těch cca 220 kč za vlkm bylo s provozem R Krnov- Jeseník přes drahou peáž v Polsku? A že nyní vypadá ta organizace dopravy na tomto rameni jinak? Jestli toto nejste schopen pochopit, že srovnáváte nesrovnatelné, pak je mně líto. Pasujete se do novináře Aha píšícího o Bartošové. Manipulace a částečná nepravda je horší než storpocentní lež.

já nepíšu tak, co píší jiná média
Bohužel. Třeba článěk na ČT je o třídu někde jinde než ten váš. Měl jste prostě jednoduše upozornit na to, že částka cca 220 kč na vlkm odpovídá roku 2010, kdy byl ještě zajišťován provoz v rámci ramene do Jeseníku. Pak bych neřekl ani popel. ALe Goebbelsovské praktiky částečných pravd a manipulací mně vadí.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8747
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 16:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uvidíme, třeba MD upřesní podmínky, nicméně režijky se jistě uznávat nebudou.
Abyste se nedivil. Když už se bude nějak jednat o tom, aby jízdenky ČD platily (co se týče R Olomouc - Krnov - Ostrava) i u RJ, jistě si určité zájmové skupiny prosadí, aby tam platily i ty "jízdenky", které uvádíte.

Gratuluji celému regionu, že se dočká kvalitního cestování na úrovni a držím palce i dalším regionům.
To je otázka... Jsou vůbec Desira/PESy lepšími, či spíše pohodlějšími vozidly než 854 či 843 a jejich přípojné/řídicí odvozeniny (které na těch rychlících jezdí nyní)? Těžko lze takové vozy nazvat "dobytčáky".

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4123
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:01:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky nástupu RegioJetu se dá očekávat nárůst jak cestujících (ti co odmítají cestovat dobytčáky)
Ještě přidejte něco o zpoždění a špíně.

Jaká vozidla dnes ty rychlíky vozí? Tušíte to vůbec?

(Příspěvek byl editován uživatelem ohl.)

(Příspěvek byl editován uživatelem ohl.)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2673
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:02:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Budulínek už říká HOP a skáče přes KALUŽ. Vzpomenout lze na objednané osobní vozejky z rumunského Aradu, kde Radim tvrdil, že se brzy objeví mezi Prahou a Ostravou. Je otázka času, kdy někdo zašťourá e-mailem přímo u výrobce Pesa v Polsku a hned bude jasných více věcí. Že třeba Radim vůbec nepodal závaznou objednávku ap.

Ano, 220 korun byla celková suma za pojezd peážní tratě v Polsku. Jenda Sůra pseudopressácky to ale znásilnil za cenu kilometru mezi Olomoucí via Krnov do Ostravy že??

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4868
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak klasický tarif TR 10 by tam platit měl, jenže kolik lidí vlastně na něj jezdí beze slev, že. Ostatní, jak IN 25, 50, 100, síťovky atp. jsou komerční nabídky ČD a nikde není psáno, že je ČD budou chtít mít i právě na tom inkriminovaném úseku s RJ. Takže to podle mě stejně skončí lomeným jízdným, popřípadně obyčejné jízdné v celém úseku (pro blázny)- max. na komerční slevu v úseku s ČD.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 918
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To myslíte vážně, že skanzen v podobě 854 nebo 843 je v 21. století lepší než jakákoliv nízká podlaha?

Zkoušel jste někdy cestovat s kočárem případně jízdním kolem nebo vám červené motoráky definitivně zatemnily mozek?

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:06:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: a zkusíte mi vysvětlit, proč se třeba personální náklady na 1 km na této trati liší třeba oproti jiným obsluhovanými 843 až trojnásobně?nicméně beru, že ´tam patří i doplnění toho, že těch 220 bylo i s ramenem do jeseníku, to tam jdu doplnit
článek na ČT je z produkce ČTK.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3512
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek: Já tam s kolem jezdím běžně a není sebemenší problém s tím vlézt do 954,2 širokými vraty. A nízkopodlažnost - jo, je to fajn věc, když jsou k tomu i odpovídající nástupiště.

Můj dotaz nic?
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8748
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:10:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To myslíte vážně, že skanzen v podobě 854 nebo 843 je v 21. století lepší než jakákoliv nízká podlaha?
Vcelku ano, protože sedačky jsou u nich docela pohodlné, na rozdíl např. od toho, co je za sedačky v Desirech DB nebo ÖBB (jistě, RJ může mít ve svých vozidlech něco pohodlnějšího).

Zkoušel jste někdy cestovat s kočárem případně jízdním kolem nebo vám červené motoráky definitivně zatemnily mozek?
Ano, zkoušel.

Jedním z dalších faktorů je i skutečnost, že při existenci pouze nízkého nástupiště je naopak nízkopodlažní vozidlo (nemá-li přídavný schodek nebo alespoň výsuvnou plošinku) HŮŘE přístupné pro lidi s pohybovým omezením, neboť k výškovému rozdílu "podlaha vs. nástupiště" se přidává i "hloubkový rozdíl" (tzn. nutnost učinit krok zároveň do výšky i "do dálky).

To pochopitelně platí pro kteréhokoliv dopravce; upozorňoval jsem na to právě u RS1 ČD (jak v Libereckém kraji, tak v kraji Vysočina).

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 919
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:12:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George:
Ahá, že zrovna TY s tím kolem nemáš problém, tak nějaká mamina s kočárem do vysoké podlahy taky ne. Jak ubohý argument.

Jinak nevidím žádný dotaz mne adresovaný.

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8749
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:13:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je otázka času, kdy někdo zašťourá e-mailem přímo u výrobce Pesa v Polsku a hned bude jasných více věcí. Že třeba Radim vůbec nepodal závaznou objednávku ap.
Tak zatím k tomu neměl důvod (nač kupovat vozidla, když nemám jistotu, že s nimi budu mít kde jezdit). Po podepsání smlouvy s MD už k tomu důvod mít bude.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 920
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:14:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David:
Tady nejde jen o pohybové omezení. Prostě i mne se lépe nastupuje do nízké podlahy než po schodech. A když je na výběr mezi 854 a NP, tak je to jasná volba.

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 8-2012
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: A co místní IDS? Ty by právě měly řešit víc dopravců a denní dojíždění...

O 954, 854 a 843 bych se nebál, do šrotu asi nepůjdou. O pár místech, kde by mohly nahradit regionovy bych ale věděl
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4869
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:16:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a zkusíte mi vysvětlit, proč se třeba personální náklady na 1 km na této trati liší třeba oproti jiným obsluhovanými 843 až trojnásobně
To nedokážou vysvětlit ani kompetentní lidé. Stačí připomenou, za kolik že to jezdí ČD (resp. za kolik vysoutěžily) relace Plzeň- Most, Pardubice- Liberec. Ale je spíš otázkou, proč to stát, jakožto z jedné strany objednavatel a z druhé strany akcionář, nezarazí.

tam patří i doplnění toho, že těch 220 bylo i s ramenem do jeseníku, to tam jdu doplnit
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4124
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:16:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě bylo už kdysi ministerstvem předesláno, že tato trať bude lakmusovým papírkem v dotované dopravě provozované soukromým dopravcem. Jak bylo řečeno, v případě průseru to neohrozí celkovou dopravu na této trati. Je tam dost osobáků, když se něco nepodaří, nic šíleného se dít nebude.
Logicky to proto nemohlo dopadnout jinak.

Myslím si, že nějaký nárůst cestujících se nedá očekávat. Trať nezrychlí(pokud ovšem nenastane situace vzor Blava-DS a urychlená oprava) a ti co používají dnešní R, jen přestoupí.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2076
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_Couser: Budulinek je maskovaný zbabelec (to je teraz moderné), tak v rámci maskovania odpovedá len na to, čo sa mu hodí do krámu, tak ho nechajte
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4125
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:19:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

se lépe nastupuje do nízké podlahy než po schodech
Samozřejmě. Až na to, že nástupiště tam toto neumožňují.Kromě Opavy,Svinova.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3513
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahá, že zrovna TY s tím kolem nemáš problém, tak nějaká mamina s kočárem do vysoké podlahy taky ne. Jak ubohý argument.

Co je ubohého na něčím názoru? Jen jsem napsal, že já tam s kolem jezdím bez problémů, takže není na místě jak máš ty ve zvyku zevšeobecňovat svůj názor na všechny. Drtivá většina stanic na trase stejně nemá vysoké perony pro nízkopodlažní vozidla. Takže zvedání kočárku se nevyhneš tak jako tak a jestli se zvedá do 600 mm nebo 800 mm je už de fakto jedno.

Dotaz jsem položil já všeobecně, ne přímo tobě.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8750
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:19:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prostě i mne se lépe nastupuje do nízké podlahy než po schodech.

To máte přesně opačnou zkušenost než já. V těch stejných stanicích, nástup do/z 054, 810, 843 apod. vcelku O. K., nástup/výstup do/z 840 o dost problematičtější (uvažuji-li skupinu lidí, pro které je největším problémem překonat větší schod, nebo podobný "výškový rozdíl). O. K., pro kočárky je přece jen lepší nízkopodlažní vozidlo.

854 patří k těm "více bariérovým" vozidlům, neboť namísto tří (tím pádem nižších) schodů má pouze dva (tudíž vyšší, resp. strmější) schody. Totéž platí např. pro vozy Bt.

Ale toto vše se vyřeší případným přidáním přídavného schodku, který koneckonců mají i RegioSharky. Jen je potřeba, aby jej pak strojvedoucí i vysouvali...

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drtivá většina stanic na trase stejně nemá vysoké perony pro nízkopodlažní vozidla.
Co vy víte, třeba čirou náhodou proběhne rekonstrukce nástupišť, času je na to ještě dost.

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4870
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:21:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co místní IDS? Ty by právě měly řešit víc dopravců a denní dojíždění...
Místní IDS je obecně vhodný k cestování v rámci nějakého regionu. Těžko ho využije člověk, který pojede třeba z Prahy do Krnova atp. Objednávka MD právě primárně řeší meziregionální vazby a ne vazby místní. Pokud není národní IDS, tak by se mělo přistoupit k tomu, aby byl vytvořen systém, který by umožňoval absolvovat cestu na 1 jízdní doklad s x dopravcema z bodu A do B za přijatelnou sumu. A to tu právě není, protože se defacto staví pouze na komerčních nabídkách ČD.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3514
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:26:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Dobrá, nechám to na místních odbornících co tomu rozumí nejlíp. Já jsem jen obyčejný blb, co po R27/S1/R1 jezdí jen denně a nemá přehled o tom, jaká je v místě realita.

A když je na výběr mezi 854 a NP, tak je to jasná volba.

A všiml sis jednoho rozdílu mezi Linky a tou zastaralou 954.2? V té staré kraxně je hned u schodů zábradlí, kterého se starší lidé chytají když musí nastoupit. U nízkopodlažního linku se není čeho chytit a stejně musí překonat na této trati schod kvůli nízkým nástupištím. Ono to jde vidět i u RegioNov a 810 když přijedou. Starší se po nějaké době naučili, že se jim nastupuje do vysokopodlažní části, kde je zábradlí, než překonávat sice nižší schod, ale bez možnosti se kdykoliv chytit. Ale jo, já vím, já jsem jen obyčejný blbec, co se na této trati pohybuje, tak nemůžu tušit, jak se realita má. To ví jen odborníci na K-Reportu.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: No tak ať se soudruh Jančura předvede. Jen to chce, aby konečně zacvičil své komtesy na pořádný SPP, uznávání různých typů jízdenek ( žák, student, důchodce a pod, dále pak vypočítat jízdenku z bodu A až do bodu B, bez nějakého mezipřistávání), budu rád, když se předvede při výlukách, nečekaných událostech a pod. Smutné na tom všem je jen to, že dostane zase jen pouze R vlaky, kterých zde zas tady tolik není, kdežto Os zůstanou v pernamenci špatných.
Vy osobně jste už tak nemocný, že vám by měli přistavovat vozíček, když nejste jako mladý udělat krok do schůdků.
Jinak se velice tento kraj těší na jeho krásný žlutý vlaky, s krásnou stevardkou, kafem zdarma.
PS: Jízdenku si klidně zaplatím, nepožaduji od něj uznávaní režijního.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6456
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:27:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono IDS samosebou neřeší ani cesty typu Bruntál - Olomouc neb oboje v jiném kraji.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8751
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Starší se po nějaké době naučili, že se jim nastupuje do vysokopodlažní části, kde je zábradlí, než překonávat sice nižší schod, ale bez možnosti se kdykoliv chytit.

Moje řeč.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem hodně rád za to, že Jančura nakonec vyhrál tendr na rychlíky. Aspoň přijde na trať pozitivní změna a vozy, které dneska jezdí na těchto rychlících, mohou být bez problému využity pro vlaky kategorie "Os". Na tyto vlaky jsou ty vozy pořád hodně dobré.

PS: Je to možná hloupá otázka, ale když bude Jančura na trati s ojetým Talentem, i přestože slíbil nového LINKa, bude muset platit sankci? Díky za odpověď.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4871
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:29:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co vy víte, třeba čirou náhodou proběhne rekonstrukce nástupišť, času je na to ještě dost.

Jojo.... Zejména v těch megadestinacích u Valšova... Aneb jak vyhazovat peníze na zbytečných místech s minimálním obratem cestujících. Zrovna na tento typ vlaků bych si představoval trošku jiné uspořádání interiéru. Ve dvouvozovce by nízkopodlažní část byla jen v jednom segmentu, v třívozovce pak třeba ve středním segmentu. Zbytek klasicky vysoká podlaha. Když to bude jak opičí dráha, tak se rovnou můžu rozloučit se službami typu minibar atp.
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 8-2012
Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:30:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Původní diskuze byla ale právě o tom:
Tak to budou mít úžasný denní dojížděči třeba z Opavy do Krnova. Na výběr místo dnešní +/- hodinovky tam bude dvouhodina. Buď rychlík nebo osobák...

Ale jinak souhlasím, že uznávání jízdenek by bylo dobré. Obávám se ale, že to bude stejně pouze na základní jízdné a na akční nabídky (sporotikety, sone, čd net, in 100) asi ne.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8752
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy osobně jste už tak nemocný, že vám by měli přistavovat vozíček, když nejste jako mladý udělat krok do schůdků.

Mládí nemusí znamenat plné zdraví. I v mladí se může stát, že přijdou potíže, které vám budou činit problémy například v překonávání těch větších výškových rozdílů a budete raději nastupovat do Bdt než do Bt, raději do ex054 než do 854; a raději do vozů se (třemi) schody než do nízkopodlažní, ale vzhledem k nízkému nástupišti hůře přístupné části.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3515
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekholmmesotitsch: Pozor, on tendr nevyhrál, ptž tendr bude zrušen. Bude teprve zahájeno jednání o zadání napřímo.

K Talentu: Jestli sežene Talenta odpovídajícího zadání. (Ve VŘ byl požadavek 1 WC na max 120 lidí, 10 % kapacity 1. třída, zásuvka u každé čtyřky nebo dvojky,....). Obávám se že nic takového ale nikde hotového neexistuje. A děsím se toho, že by tu místo 843 jezdilo vozidlo s takovou roztečí sedadel jako na slovensku. To už i Bdmtee je pohodlnější ve čtyřech na čtyřce.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1567
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 26. března 2013 - 17:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tass: Jistě, kvůli Jančurovi se urychleně opraví nástupiště, aby jeho cestující neměli problém, jen je zajímavé, proč se to neudělalo doteď. Asi proto, že pro ČD se nemusí, kdežto pro zadotovaného Jančuru ano, včetně těch perónů, které vlastně pro něj stejně zaplatíme všichni. Smích, že.
Ale opět trvám na tom, dobře ať jezdí, ale vše tak jak je venku zvykem. Čili plná "integrace" do ODISu, tak jak to tu nyní je, uznávání jízdenek, nákup jízdních dokladů durch.