K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 18. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 18. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
jregentuv zastupce
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.9.192
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 13:57:43    Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že nám věčný tapetovač statusů z FB jregent v poslední době nějak polevil, tak tu dám namátkou pár postů na FB RJ za něj:

Vážene Regiojet ... vozeň internet Caffe - bez internetu ... wifi nula bodov. Je super, že sedím v koženom kresle za konferečným stolečkem, s novinami, barom, plazmou, hento, tamto, toto ... ale 2,5 hodiny čumieť do okna a sledovať ako sa "STRÁNKA NEDÁ ZOBRAZIT" je teda nic moc ...



S politováním musím konstatovat, že Regiojet je s dochvilností HORŠÍ než ČD. Co cesta, to min. 10-15 minut zpoždění, což vede k nenávaznosti na další přestupy. Díky za "příjemně" trávené pátky - ve vlacích a na nádražích! :-(


Tak po nějaké době jsem jel vlakem (Regiojet) jinak jezdím autem. No cesta ok prostě vše ok až na jídlo. Dal jsem si Caesar a jednoznačně do budoucná vím že si ho už u vás nedám. Dával jsem si ho pokaždé, ale takové zhoršení to je něco teda. Po pravdě jsem vrátil více než půlku bylo mě z něj leda tak blbě jako nebyl pokaženej to ne, ale prostě byl hnusnej. Pokud nevrátíte ten co byl dříve tak si ho fakt už nedám.
Začínáte zhoršovat kvalitu jídla a to není dobrá cesta na šetření.


Zákazník: Dobrý den, jsem zmatený z Vašeho rezervačního systému. Spoj z Olomouce do Prahy v 9:03 8.3. je vyprodaný... ale z Ostravy stejný spoj hlásí 170 volných míst... Z Pardubic 2 volná místa. Olomoučáci nemají nárok na místo v RegioJetu či jak?

RJ: Pravděpodobně systém omezil při naplnění určité části spoje prodej kratších tras. Z Pardubic místa jsou, jelikož zde pravděpodobně vystupují cestující z Ostravy a tím pádem jsou zde volné sedačky.

Zákazník: A v čem se liší uvedený spoj od ostatních? Je jediný, který nemá alespoň jedno volné misto z Olomouce...

RJ: V ostatních spojích jsou pravděpodobně volná místa po cestujících, kteří cestovali na trase Ostrava - Olomouc.

Zákazník: Spoj který jede o hodinu dříve ma v Olomouci 182 volnych míst. V Ostravě má tentýž vlak 182 vopnych míst. Chcete mi tvrdit, ze v Olomouci vystupuje 182 cestujících z Ostravy? Teď uz si Vás dobiram, ale buďte té dobroty a trochu Váš systém propleskněte.





Zákaznice: zdravím, je možné prokázat se jako student s eyca kartou?

RJ: Uznáváme pouze ISIC kartu či žákovský průkaz vydávaný ministerstvem.

Zákaznice: čili jsem ji synovi pořídila úplně zbytečně, ačkoliv jsem ji pořizovala právě na základě doporučení na stránkách student agency. Tak Vám pěkně děkuji...



Momentalne sedim vo vlaku na Hlavnej stanici a hrozne smrdi WC vo vlaku Regiojet


Kvalita, jak se zdá, jde stále prudce nahoru...
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 15:58:22    Odkaz na tento příspěvek  

Ale že to muselo dát práci to najít mezi těmi spokojenými ohlasy, oceňuji těžkou a záslužnou práci. Škoda že jsi to neudělal pořádně a nenapsal třeba poměr mezi negativními a pozitivními.
Mám Ti tady nakopírovat něco od ČD jen tak pro zajímavost?
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 4-2010

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 16:03:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minibox-reg:Aby Tě nekleplo...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4040
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 16:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aby se dalo říci: Tady jezdí ČD s moderními vlaky.
Ano, správně a ne jen na jedné trati. Jedna trati se smí zbožšťovat jen jinde.


To jsou naprosto stejné stesky jako u kteréhokoliv dopravce. Prostě není každý den posvícení.
Jenže v myslích většiny lidí a novinářů je to samé u modrých důvod k daleko většímu nadávání.
jregentuv zastupce
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.11.192
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 16:19:51    Odkaz na tento příspěvek  

Ale že to muselo dát práci to najít mezi těmi spokojenými ohlasy, oceňuji těžkou a záslužnou práci.

Kdyby ses tam podíval osobně, miniboxíku, tak zjistíš že tohle jsou vzkazy z posledních "dvou obrazovek." Tedy max cca týden zpět. Hlouběji jsem raději ani nesjížděl, ale jak tam teď koukám, tak by se dalo vesele pokračovat.
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 776
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 19:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Šatava tam udělal obrovský kus práce a nejsem si jistý, že jeho jak píšete "došatavování" to nějak zásadně znehodnocuje. Dále ano, na opravu tratí, reko mašin, PZZ dostával státní dotace. Zase, z Vašeho nonšalantního tónu to vypadá, jako kdyby Šatava šel náhodou okolo a ty prachy tam ležely - nebylo to tak, musel i pro ty dotace něco udělat, vymyslet, napsat projekty, přesvědčit, že to je perspektivní investice atd. A opět platí, že by totéž mohly udělat ČD, kdyby se ovšem tomu věnovaly a opět se tak nestalo, asi jiné priority - nenapadá mě teď, jaké.

Nu, na slušnější vozy máte holt kliku a my máme peška. Podívejte se do řazení, nebo si to sem dojeďte vyzkoušet a tu nádheru uvidíte sám. Zkuste i ty Bp, GP200 tu olezlost nezachrání.

Shrnuto: stále nechápeme, proč je v jiných směrech než Pce-Olo-Ova tak zásadně odlišná kvalita a proč stát neumožní výběrka na trasy, na které ČD nemá ani vozy, ani mentální kapacitu, zvláště když nedaleko postává minimálně jedna firma, která se třese na to ukázat, jak dobře to umí. Je to jednoduchý dotaz cestujícícho a daňového poplatníka.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1523
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 19:10:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Žádný rozdíl v tom není, já si jen přeji, aby tedy RJ, když už má tu schopnost a touhu provozovat vlaky na trati 310/321(část), tak ale v tom případě veškeré.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 2-2009

Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 19:18:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: " Ex Praha - UnL - Cheb a mnohde jinde je současný stav též plesnivá B. "

A to jste vzal kde? Z 90% zde jezdí humanizované vozy, dokonce čisté, a dovybavené toaletními potřebami a vodou. Osobní zkušenost. Pomíjím EC mezistátní.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6420
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 19:23:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram3037: no tak Plzeň - Budějice jsou v základu jen Bp nebo Bdmee... Na Chebu bejvá tak 2/3 B v hadru.

Jinak možná nebejt konkurence na Ostravě tam byly už ty rakouský emzety. Nebo taky ne, kdo ví.
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 752
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 19:48:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

možná nebejt konkurence na Ostravě tam byly už ty rakouský emzety. Nebo taky ne, kdo ví.
Petře, výborně formulováno.
Možná konkurence ochudila ostatní tratě o sqělé vozejky. Nebo taky ne, kdo ví?
Specielně Vláďu zdravíme z RJ z Olomouce.
Saláty i vínko vynikající. Jen ta stew se neumí usmívat, to každý prostě nemá, vše odpuštěno :-)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4044
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 15. března 2013 - 23:19:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je v jiných směrech než Pce-Olo-Ova tak zásadně odlišná kvalita
Nejen tam, ale i Ova-Wwa, Ova-Ža, Ova- Břeclav, Ova- Brno, když už chceme alespoň část cesty shodnou se žlutým a černým.
Kolem Olomouce se to už také trochu panteří a naftožrouti jsou ve většině taky modernizovaní.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 00:02:52    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Beroun Vám věřím, přítelkyně mne uvádí v pochyby. Vzhledem k tomu, jaký jste důležitý bručoun a protiva mne to docela překvapuje.
Prosím o definici termínu "plesnivé béčko". Plíseň je viditelná, nebo se jedná o mycelium, prorůstající vnitřkem hmoty? V které části vozu jste pozoroval její kultivaci?
Na předmětných R jezdí:
a) na mnichovácích jezdí vysoce nadstandardní soupravy ČD a poněkud horší a hůře udržované soupravy německé.
b) na chebácích jezdí béčka, plyš má většinu - vyberete si. První třída jsou pěkná Aee, nebuďte šetřílek a dopřejte si kvalitu.
c) na klatovácích vždy AB plyš - tip pro Vás i do 2. tř., dále obvykle BDcosi plyš, jedno B plyš a dvě B kožka (tedy menšina).
Soudě podle fázového posunu Vašeho líčení od dnešní reality jste se s přítelkyní rozešel tak před dvěma lety.

Pikehead: Pro privatizaci místních drah by byl "Šatavův model" ideální. Ale musel by být lépe posichrován proti tunelářům (viz dnešní stav - je došatavováno a tunel je v činnosti).
Rád bych zde srovnal obrovskou spoustu poctivé práce Honzy Šatavy bez zbytečných keců s obrovskou spoustou zbytečných keců bez poctivé práce u Jančury. (To byl jen bonmot, nějakou práci Jančurovi přiznám )

Ohl: Jóó, Albánie... Dík za odkazy. Jinak ten článek je nejhorší, co jsem poslední dobou o Albánii četl. Mám jí projetou celkem slušně. České vozy tam nejsou, jen lokomotivy. Komfort vyšší než u ČD je odvážné tvrzení, už jen s ohledem na většinu oken rozbitých a zoufalý technický stav vozů. Průvodkyně v každém voze není, jen jedna průvodčí a vlakvedoucí, ale všechny vlaky doprovází policista. Ambulantní občerstvení je od prodavačů, procházejících vlakem. Lidé v horách se nesnaží turisty okrást, ale jsou zvyklí uvádět ceny ve staré měně před reformou, což turisty vyděsí. Uvedené jízdní řády už neplatí. Obliba "furgonů" (mikrobusů) plyne z totální rezignace Albánie na veřejnou dopravu. Želenice je ponechána rozpadu a furgony jezdí více méně živelně. Pokud některé mají zveřejněný jízdní řád, dodržuje se občas dle libovůle furgoživnostníka.
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 00:11:40    Odkaz na tento příspěvek  

Petr47: nepochopil jsi to, ale nevadí - já chápu, že někteří jako ty mají radost, když se tu napíše cokoliv špatného proti RJ a vydávají pár zkopírovaných stížností za důkaz nějakého úpadku. Ovšem ten se tak nějak nekoná, což ten co to sem kopíroval dobře ví, protože na těch jeho 1-2 "obrazovkách" je to přesně jak jsem předpokládal - drtivá většina pozitivních reakcí.
A u většiny negativních snaha řešit, to už sem taky ty odpovědi nenakopíruje. Prostě se to nehodí do obrazu žlutého ďábla :-D

Se divím že v té své mravenčí snaze sem nedal i ty komenty Jiráska z FB RJ, ty stojí za to :-D :-D
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3544
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 09:07:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křivi: No nevím, proč bych nemohl mít přítelkyni? Já jsem za ní rád, je to hodná žena, která mne má ráda. A je ráda, že i její pubertální dcera mne přijala za kamaráda a nedává jí najevo svými pohrdavými komentáři zhruba toto: Stojí ti tenhleten .... za to? Docela jsem měl obavy jít do vztahu s dětnou ženou a nakonec se mé obavy nenaplnily. Oproti chození s bezdětnými holkami to nese jistá omezení, ale dá se to v pohodě přežít.

Jinak bručoun jsem na k-reportu, ale ne v osobním životě. Jsem si zcela jist, že kdybych bručel i v osobním životě (kdysi jsem hodně bručel), bručel bych si
leda sám pro sebe....... Ženy bručení rády vůbec nemají, ocení úsměv na tváři a vstřícnost.


Bručím tady proto, protože je potřeba upozornit na to, že něco není úplně v pořádku. Samozřejmě, i já vnímám změny, které u ČD nastávají.

Ad Beroun: Bohužel, vyjma několika párů vlaků do Německa nic slušného na ostatních vlacích zatím nejezdí. A humanizaci považuji sice za lepší, než drátem do oka, ale pořád to nedosahuje ani poloviny toho, co mi nabízí elefant. Humanizace je ovšem něco, co mohly ČD udělat před patnácti lety. Měly by tak mnohem víc nakloněných lidí na svoji stranu. Alespoň za snahu.

A o jízdě první třídou ve voze Aee do Berouna opravdu neuvažuji - to je minimální rozdíl v pohodlí oproti elefantovi. Jen ta cena je velmi rozdílná.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Radeček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.54.17
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 09:44:08    Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Žádný rozdíl v tom není, já si jen přeji, aby tedy RJ, když už má tu schopnost a touhu provozovat vlaky na trati 310/321(část), tak ale v tom případě veškeré.

To mě těší, že podporujete, aby příští výběrko (poté co Arriva byla vyřazena) bylo vypsáno na kompletní obsluhu (včetně Os) a nikoliv jen na rychlou vrstvu. Nebo snad dokonce požadujete, aby to RJ dostal bez výběrka jako svého času (2009) ČD? Smím se zeptat, co vás vedlo k takové změně světonázoru?
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1418
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 10:14:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K čemu bude ta slavná liberalizace dobrá? To si pak cestou vlakem budu muset kupovat třeba i tři lístky tří dopravců? No to bude zábava..
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1525
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 11:08:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radeček: Ke změně názoru nedošlo, já jsem pro, aby když chce někdo provozovat žel.dopravu, tak aby to bylo komplet, nikoli jen vybrané vlaky, viz Ov - Pha, kde se opravdu jedná o srovnatelný segment dopravy s SC, kde i přes snahu některých nedochází k žádoucímu posunu(povinná místenkizace, ale nikoli za cenu od 35 - 200 kč, zde byly návrhy o způsob podobný, jako má RJ, tzn. jízdenka by byla platná v úseku Ov - Pha na daný vlak).
Na můj dotaz u RJ ohledně provozu v ZDO bylo odpovídáno nic neříkajícími příspěvky, asi v tom směru, uvažujeme, ale .... .
Jen bych rád, aby vše bylo tak jak je to ve světě na západ od nás zvykem. Tzn. že cestující nebude muset shánět jízdenku pro každého z dopravců zvlášť. Měli bychom přejímat z venčí pozitivní věci, a ne zkoušet vymýšlet klasickou českou patlaninu.
V tomto případě si myslím, že je záhodna spolupráce dopravců.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3545
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 12:08:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Akorát ti uniká jedna drobnost - obvykle není shodný objednavatel u Os+Sp vlaků a rychlíků. Zatlač na kraj, ať se ministerstvem dopravy dohodnou na vypsání společného výběrového řízení. Třeba to půjde, kdo ví. Jinak oba segmenty Os+Sp a R jsou dotovány, jen plátce dotace je rozdílný..... (a zároveň shodný - stát). Jak princezna Koloběžka první.

Co je to česká patlanina? To, že si RJ a Leo dovolili vyjet nedotováni mezi Prahou a Ostravou? Kdyby se do toho nepustili, tak by se tvrdilo, že kdokoliv jiný, než ČD vyjet s vlaky neumí. Takhle se ukázalo, že to (byť s problémy) jde. Případ, kdy RJ zajišťuje dotovanou dopravu na trati Bratislava - Komárno ukazuje, že to jde i v dotované dopravě. A tady, ač to není nijak rozlišeno, tak na této trati také existují dvě vrstvy vlaků - pomalá i rychlá.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 12:14:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Drobnost mi neuniká, buď bez obav. Ale je to také o tom, že přes vykřikovaná hesla představitele RJ se do tohoto segmentu u nás (ČR) moc nehrne. Spíše mu to slouží jako záminka stálého proklínání státních drah. Kdyby tak po tom toužil, mohl to mít, jenže ono je s tím více práce.
Když je to tak vynikající obor, tak by mne zajímalo, proč třeba SA neoperují v ZDO? Že by to nebylo zas tak lukrativ?
R. Honzamoci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 12:44:23    Odkaz na tento příspěvek  

Na Assbookových stránkách věnovaných firmě RJ se objevila informace, kterak dopravní prostředky ke žluté barvě přišly. Není to tedy tím, že to někdo Radimovi poradil, protože panuje v Česku po většinu roku ošklivé počasí. Ale tím, že žlutá barva se přece nejvíce hodí k jeho pravému jménu Radim Honzamočí.
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 5-2010

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 13:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R. Honzamoci: Mohl byste svá slova laskavě stáhnout zpět?
Nic takového, co vy tu píšete, se na oficálních FB-stránkách RegioJet neobjevilo!

Sanakvo
LambdaCZ
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1308
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 15:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vládní bardotka: Jste skutečně tak blbej nebo jen navedenej? Nevidíte, že Tatíček Stát a Maminka Dráha dělají všechno pro to, aby se k té ZDO nikdo nedostal?

Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 16:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S4991023 : Váženej, nevím zda jsme si spolu potykali, ale nejsem si toho vědom. Přestaňte laskavě s těmi urážkami. Už jednou jsem vás upozornil, že můj názor je můj názor, nikomu jej nevnucuji, taktéž jako názor někoho jiného, mohu jej akceptovat nebo ne, ale nebudu urážet někoho jen proto, že má jiný. Ve vašem případě je to bohužel jinak, vy se řadíte mezi ubohou exkluzívu zdejšího webu.
Ne nevidím, neboť existují již dopravci, kteří v ZDO fungují, divné, viďte.
jregentuv zastupce
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.9.96
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 16:49:03    Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem ten se tak nějak nekoná, což ten co to sem kopíroval dobře ví, protože na těch jeho 1-2 "obrazovkách" je to přesně jak jsem předpokládal - drtivá většina pozitivních reakcí.

Akorát miniboxíček z toho dělá kovbojku, jak jsou ty špatné názory mylné. Jen jsem tu nakopíroval i méně šťastné věci, co jregent při kopírování statusů z FB na K-R záhadně vynechává. Miniboxíčku - nevím jak často na FB chodíš, ale jistě jsi zaznamenal, jak se tam lidi z RJ na dotaz proč mizí příspěvky sami přiznali, že ty negativní (ehm, vlastně - "již neaktuální") příspěvky po pár dnech mažou. To jen k tvé statistice o poměru těch pozitivních a negativních postů.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 906
Registrován: 4-2004

Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 21:07:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram:
Mohu se zeptat, proč pro pravidelné cesty do Berouna nevyužíváte také D5? Já jen, že osobákem do Berouna je to skoro hodina (záleží odkud z Prahy jedete) a při pravidelném dojíždění to musí být osobákem docela vopruz. Že se vám nechce do koženkového dobytčáku je naprosto pochopitelné. Klimatizovaný bus ze Zličína je v Berouně za 25 minut a autem po D5 je to o víkendu z většiny Prahy taky do půl hodiny.

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4049
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 21:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mohly ČD udělat před patnácti lety. Měly by tak mnohem víc nakloněných lidí na svoji stranu.
To by se dalo pafrázovat asi tak, že kdyby před 15 lety měly nakloněné na svou stranu lidi ve stranách, tak by se dějiny ČD mohly ubírat podobně jako u jejich jejich sousedských západních železnic.
Leč na rozdíl od nich se 90léta prodálničila. (Nic proti budování dálnic)
Na druhé straně, dopadlo to líp než v Polsku, i když nechybělo mnoho a dnes by RJ mohl tak výběrovat řízení na prázdné náspy tratě Opava- Olomouc.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 21:49:28    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: No, já jsem Vás chtěl jen tak poškádlit . Velmi oceňuji, že jste zaregoval s nonšalancí a nadhledem.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3548
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 22:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Klimatizovaný osobní vlak v podání řady 471 jede ze Smíchova do Berouna 42 minut, nikoliv hodinu. Takže bych byl rád, kdyby se nadále nešířil blud o hodině.

Autobus jede z Butovic do Berouna 25 minut. Metro jede ze Smíchova do Butovic sedm minut a na přestup je potřeba si nechat alespoň pět minut. Suma sumárum, jsem na 37 minutách. A těch pět minut na přestup na autobus je takové naprosto nezbytné minimum, spíš si je potřeba nechat rezervu trochu větší. Třeba proto, aby si člověk sednul. Mnohdy se jede na stojáka. Což nic moc. Takže výhodnost autobusového spoejení poněkud pokulháva. Jistě, je to výhodné zejména pro ty, co pracují třeba na Butovích, či ve Stodůlkách, Zličíně a pod., ale pro ty, co pracují v centru, moc výhod už autobus neskýtá. Vlak v Berouně má ale jednu velkou nevýhodu - z mnohých částí je to na něj docela dost daleko a na autobus je to podstatně blíž.

Ale abych shrnul důvody, proč jezdím zejména vlakem: Elefant jedoucí na osobním vlaku je pro mne mnohem pohodlnější, než autobus (zejména rozteč sedadel), nikdy se mi nestalo, že bych musel stát (což se mi v autobusu už několikrát stalo).

A proč to nepřiznat, vlakem jezdím prostě rád.

A přiznám se, že mi vadí u autobusu to, že než řidič odbaví na Butovicích či Zličíně lidstvo, tak tam v zimě pěkně vymrznu. Lidstvo se na stanici houfuje i v zimě klidně už i čtvrt hodiny před odjezdem autobusu, což trochu nechápu. Pak nějak padá časová výhoda autobusu úplně na hubu, protože tohle dělat kvůli tomu, abych si vždy sednul, fakt nebudu. A na stojáka jezdit nechci.

Já jsem prostě zvyklý na Smíchově vylézt na nástupiště teď v zimě minutu před odjezdem vlaku z haly nadraží a neřešit cokoliv jiného, než si pohodlně sednot do vyhřátého vlaku.

Jezdil bych radši rychlíkem (expresem), je to o 13 minut rychlejší, ale jediné akceptovatelné soupravy k dennímu dojíždění jsou pro mne vozy, které jezdí na michovských Ex. Jenže první Ex jede až v 10:07, což není použitelné pro dojíždění do práce. A koženkou v B jezdit opravdu nechci. Už jsem se s ní najezdil dost. Na občasný víkendový výlet mi to nevadí, k dennímu dojíždění se mi to prostě ekluje.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3549
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 22:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl:To by se dalo pafrázovat asi tak, že kdyby před 15 lety měly nakloněné na svou stranu lidi ve stranách, tak by se dějiny ČD mohly ubírat podobně jako u jejich jejich sousedských západních železnic.

Inteligentnější argument pro zakrytí nezájmu ČD o změnu k lepšímu by nebyl???
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 12-2003
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 23:11:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A koženkou v B jezdit opravdu nechci.

A humanizované B? To už přece "koženka" není. Nemýlím-li se, tak už je snad v každé soupravě alespoň jedno.
Jára da Cimrman
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.54.17
Odesláno Sobota, 16. března 2013 - 23:20:21    Odkaz na tento příspěvek  

Jedno? A není to trochu málo Antone Pavloviči?
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 00:17:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém ČD versus RJ a další je dle mého pohledu ten, že ČD dlouho přešlapovaly na místě a defacto dodnes nebyly schopny stanovit standardy kvality na jednotlivé kategorie vlaků a taky relace. RJ přišel s novou nabídkou, ale bohužel její provedení je již horší. Také postupné uvádění do provozu nebylo bez obtíží, které přetrvají dodnes (neschopné loko, netopící vozy, atd.) Tím samozřejmě trpí i ČD, ale v měřítku několika tisíc vlaků to není tak na očích jako u RJ s několika páry denně.

Co mě osobně na RJ štve je to, jak si dělá reklamu tím, že neustále na něco kafrá a de facto neustále útočí na ČD. Zajímavé, že Leo tuto taktiku nedělá. Bohužel jsou u nás novináři, že ať Jančura vysere jakékoliv lejno, vždycky se někdo najde, kdo to vytiskne.

Zas na druhou stranu, bez RJ by ČD zřejmě nikdy neudělaly takovou masovou změnu vozového parku a její "upgrade" na vyšší úroveň. Škoda, že dodnes není udělaná reko rakouských Bmz, o kterých bylo už také několikrát psáno, ale zatím skutek utek.
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 00:21:19    Odkaz na tento příspěvek  

Akorát miniboxíček z toho dělá kovbojku, jak jsou ty špatné názory mylné

Je vidět, že možná umíš kopírovat, ovšem s chápáním textu máš trochu (větší) problém. To co jsi si vyvodil, že ty názory jsou mylné, jsem nikde nenapsal, ty kovbojko. Tak to zkus příště znova a líp

PS: To záměrné komolení jmen a přezdívek, to je nějaká duševní choroba nebo jsi jen tak hloupý?
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 02:00:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen škoda, že se nikdo nikdy nedoví co chodí do "obálky ČD", tam je to asi mnohonásobně větší a surovější než co tu bylo přetaženo sem z FB RJ Naštěstí tam pracují profíci, takže pro ně není "ctrl c a ctrl v" problém, stačí pár nastavených šablon a zavřou tím hubu skoro všem...
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3551
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 05:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: Jedno humanizované B na každý vlak? No s tím bych se moc zrovna nechloubil..........

Proč si mám vybírat jeden jakž takž ujdoucí vůz ve vlaku? Nemyslíš, že ten výběr nedělají i jiní?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6812
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 11:33:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Jen škoda, že se nikdo nikdy nedoví co chodí do "obálky ČD", tam je to asi mnohonásobně větší a surovější než co tu bylo přetaženo sem z FB RJ

Větší to (kdo by to byl řekl) asi bude. Nejezdíme jen a pouze po jedné trati s pár vlaky.
Mmch on je FB RJ "oficiální obálkou" k podávání stížností? Myslím, že asi , takže kdo ví co chodí přímo Jančurovi.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 12-2003
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 13:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedno humanizované B na každý vlak? No s tím bych se moc zrovna nechloubil..........

Napsal jsem "alespoň jedno", což není totéž, co "jedno".

Proč si mám vybírat jeden jakž takž ujdoucí vůz ve vlaku? Nemyslíš, že ten výběr nedělají i jiní?

Pokud trochu znáte provoz, tak víte, že vesměs nedělají. Koženková B jsou zaplněna zhruba stejně jako humanizovaná. Většině real-life cestujících je to totiž jedno. Typy vozů se řeší jen v diskuzích na internetu. Dokonce ani na vlacích, kde je škála kvality širší (např. páteční expresy na Ostravu, kde jsou zároveň posiláky i zbrusu nově modernizované klimatizované vozy). Kde je nejvíc lidí? Přece v tom voze co je nejblíž od příchodu na nástupiště :-)

Takže pokud si pan Bram na toto potrpí, nic mu nebrání ke zvolenému vozu si dojít.
jregentuv zastupce
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.16.96
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 14:32:17    Odkaz na tento příspěvek  

 
Je vidět, že možná umíš kopírovat, ovšem s chápáním textu máš trochu (větší) problém.

Konečně jsi se podrobil sebekritice. Chválím.

To co jsi si vyvodil, že ty názory jsou mylné, jsem nikde nenapsal, ty kovbojko. Tak to zkus příště znova a líp

Ještě že jediné správné závěry jsou tvoje, kovbojáku.

To záměrné komolení jmen a přezdívek, to je nějaká duševní choroba nebo jsi jen tak hloupý?

Myslíš jako, že se bavíme jako rovný s rovným? No když si to myslíš, já ti v tom branit nebudu...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 14:56:05    Odkaz na tento příspěvek  

Spelcr : Problém ČD versus RJ a další je dle mého pohledu ten, že ČD dlouho přešlapovaly na místě a defacto dodnes nebyly schopny stanovit standardy kvality na jednotlivé kategorie vlaků

Ano, máte pravdu. Je to 20 let, co byl ve funkci ministra dopravy dr. Stráský, který měl sice vláčky rád, ale prohlásil, že ČD budou setrvávat ve stavu postupného chátrání. 30.3. to bude 20 let, kdy předseda vlády Václav Klaus jen tak mimochodem na tiskovce po jednání vlády oznámil, že s účinností k 1.4.1993 je dr. Stráský jmenován do funkce Zmocněnce vlády pro řízení Českých drah (fakticky generální ředitel). V této funkci setrval do 30.6.1993, k 1.7.1993 jmenovala vláda do funkce Zmocněnce ing. Šípa a došlo k organizační změně firmy přechodem na divizionální uspořádání.

ČD byly neustále pod masivní kritikou špatného hospodaření, přezaměstnanosti zejména článků vrcholoho řízení (mzdové výdaje by se na možných úsporách podílely nepatrnou částkou) ... Základem činnosti ČD nebylo zvyšování kvality přepravy cestujících (to se dělo pouze mediálně), ale především dostat se do černých čísel, aby nebyly kladeny požadavky na daňového poplatníka ... k tomu nevybíravá mediální kritika sdělovacích prostředků ... o špatném hospodaření .... v současnosti se navýšila o lacinou kritiku na různých diskusních fórech.
To co se před desítkami let vykazovalo jako "ztráta" na vrub daňového poplatníka, je dnes ČD poskytováno v podobě plateb za "objednané" výkony jednak ze strany MD, jednak krajů. Je to v podstatě totéž, ale jmenuje se to jinak ...
Různé projekty existovaly - např. ne zcela povedená modernizace "modrofialových" Bee (dom. stanice Bohumín) po vzoru německých vozů pro vlaky Interregio.
Časté výměny jednak na postu ministerstkém (pana Stráského vystřídal pan Budinský, pak přišel pan Říman, po volbách pan Peltrám), jednak na nejvyšším železničním (po Šípovi, od června 1995 pan Bazala [cca 10 týdnů], po něm pan Mládek [cca 18 měsíců], dalším pan Sosna [po stávce 1997], po volbách 1998 pan Zelený), jednak na postech ředitelů odborů měla za následek, že nově nastupující šéf přicházel s jinou koncepcí. K tomu ještě kauza Pendolino, v roce 1996 se podepsala smlouva s konsoricem na 10 kusů, aniž by měl kdo dohodnuto kam ty soupravy budou "někdy" jezdit, po krachu ČKD Lokomotivka a rozpadu konsorcia nešťastné rozhodnutí o nákupu redukovaného počtu 7 od Fiat Ferroviaria ...

Bylo možné při výměně výše uvedených osob téměř jako apoštolů na pražském orloji dělat nějaké koncepce ...
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.233.179
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 17:46:04    Odkaz na tento příspěvek  

Sipi, příspěvek 1286: šablonovitost odpovědí na dotazy tazatelů se nevztahuje jen na služby ČD, viz typické opovědi na FB RJ: Děkujeme za příspěvek, věc prověříme, ne, opravdu tam (zatím) jezdit nebudeme, ano je možno cestovat na oranžovou průkazku, ano plánujeme nové lokomotivy a vozy, ne nemůžeme v pátek přidat posilové vozy, brzy se objeví nový vůz Charter, děkujeme že jste cestoval s námi, pochvalu vyřídíme.

No a proč ne ? Zabývat se s každou kokotinou zvlášť a reagovat na ni individuálně se prostě nedá, to by se ti lidi zbláznili, kór u neustále se opakujících dotazů typu Proč ten lístek stojí jinak/kdy budou nové vozy/kdy budete jezdit i k nám do Kozojed. Jak jsem kdysi četl v jedné knize od K. Čapka, každého stěžovatele/inovátora z ulice s věkem 14 a méně let/nespokojeného cestujícícího je potřeba uchlácholit a v klidu vyhodit, aby nenarušoval každodenní rutinu
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4056
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 19:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund
To ,co píšete, jsou vše lži, jediný správný důvod je,že ČD nechtěly modrnizovat atd. a až RJ spustil výrobu všech těch nových či reko vozidel.
Chce to jen ty správné žluté brýle a prozříte taky.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8702
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 21:06:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... ovšem v letech 1998 - 2002/2003 už byla relativní stabilita, kdy Dalibor Zelený byl v čele ČD téměř 5 let; ve vládě 1998 - 2002 se sice vystřídali dva ministři (Peltrám, poté Schling), ale oba byli ze stejné strany a každopádně šlo o výrazně menší fluktuaci ministrů dopravy, než jaká je v posledních třech letech.

Došlo tedy již v tom období 1998 - 2002/2003 ke konci "přešlapování na místě", když ten "čas na koncepční práci konkrétního ministra dopravy/generálního ředitele ČD" tehdy byl vcelku dlouhý?

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3803
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 21:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buvolínek:
Bram:
Mohu se zeptat, proč pro pravidelné cesty do Berouna nevyužíváte také D5? Já jen, že osobákem do Berouna je to skoro hodina (záleží odkud z Prahy jedete) a při pravidelném dojíždění to musí být osobákem docela vopruz. Že se vám nechce do koženkového dobytčáku je naprosto pochopitelné. Klimatizovaný bus ze Zličína je v Berouně za 25 minut a autem po D5 je to o víkendu z většiny Prahy taky do půl hodiny.


Debilové přitvrdili? Tam, kde se nedá jezdit s Jančurou, nemělo by se aspoň jezdit s ČD? Kdyby si aspoň debilové zjistili, že do toho Berouna to nejezdí ze Zličína, ale z Butovic, a klimatizovaný bus aby tam člověk pohledal. Asi debilové v životě busem do Berouna nejeli a hlavně že tady rozdávají rozumy. Copak mi to připomíná, blbečku?

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Swariner
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 8-2007
Odesláno Neděle, 17. března 2013 - 22:17:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Slime, nechcete se tak trochu vzpamatovat? Pokud máte nutkavou touhu někomu nadávat, prosím čiňte tak mimo tuto diskusi. Pokud to děláte ve veřejném prostoru schválně, protože např. soukromá zpráva by Vás dostatečně neuspokojila, vyhledejte odbornou pomoc.

PS: tento příspěvek není ironický (za sebe říkám - bohužel).

Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 02:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa:Větší to (kdo by to byl řekl) asi bude. Nejezdíme jen a pouze po jedné trati s pár vlaky.

Větší ve smyslu četnější, je mi jasný rozsah a šíře koumkurentů čd a rj, jen škoda že čd nemají trochu lepší profil na fb, kde by se to dalo porovnat, obálka je anonymní a myslím že příjemci si občas užijí s počtením, ale pravda je ta že se to nedá srovnávat.

Bobmaster: šablonovitost odpovědí na dotazy tazatelů se nevztahuje jen na služby ČD, viz typické opovědi na FB RJ

to je svatá pravda, bohužel dopravci než aby zlepšili svoje informační služby, tak svádí boj o koruny(doslova) za jízdenky. Šablony jsou u každého dopravce bez rozdílu, ale u ČD jsem se o tom již několikrát přesvědčil a člověk si dává práci s hledáním časů, přesných čísel vlaků, popsání situací snad na vteřinu, co kdy kde jak se stalo a dostane odpověď... však to snad všichni známe...pro mě už to nemá cenu někam psát..
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1289
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 02:22:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim:Kdyby si aspoň debilové zjistili, že do toho Berouna to nejezdí ze Zličína, ale z Butovic, a klimatizovaný bus aby tam člověk pohledal.

Naštěstí to tu nečtou jen debilové, takže do Berouna jedině ze Zličína a klima na půl hodince cesty je docela bezpředmětný....a kdo je kolejovej fanatik, tak ešus je dobrej vlak a takový rozdíl v čase to zase není oproti metru a busu...každopádně butovice
veolia
probo
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 1-2010
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 07:32:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci s Vámi B4 polemizovat,ale zkuste si někdy udělat výlet třeba do Radotína,Dobřichovic nebo i Berouna,stoupněte si chvilku na peron a sledujte kolik lidí se vyvalí z elefantů.Spousta lidí jezdí určitě jinak než vlakem (ale jestli je to většina),ale vlaky dle mého jsou dost vytížené
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 908
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 08:35:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dymak:
Nesrovnávám bus a vlak, narážel jsem na to, že většina pracujících z Berouna jezdí do Prahy v autech. Znám ve firmě několik lidí, kteří denně jezdí po D5. Hlavně nádraží v Berouně je kdesi v a pro denní dojíždění nepoužitelné.
Samozřejmě pokrok je P+R. Má někdo přehled jaká je jeho obsazenost?

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 08:55:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naštěstí mne urážky od socíkem vychovaného donašeče nerozhodí.

Pro mnohé je lepší diskutovat s lidmi vychovanými (jak tvrdíte) socíkem.. než diskutovat s vemenem narozeným po roce 1990 který tady celou skupinu lidí nazývá bolševiky, rudými odboráří, soudruhy, kádrovými marazdy ap. Za to jste měl VY osobně mít BAN dávno
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3804
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 09:19:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:
reaguju na příspěvek Buvolínka, takže
Klimatizovaný bus ze Zličína je v Berouně za 25 minut
S klimatizací máte pravdu Vy, on to tady dává jako přednost, a ze Zličina do Berouna to 25 minut nejede, sorry, viz Vaše linky. Na to musíte jet po dálnici a tudy to jezdí z Butovic. Navíc ty klimatizované Irizary nejezdí na té lince přes Rudnou, ale právě po dálnici z Butovic, takže další důkaz, že Budulínek blábolí hovadiny.

ešus je dobrej vlak a takový rozdíl v čase to zase není oproti metru a busu
Opět jste jen potvrdil můj názor a rozporujete Buvolínkův osobákem do Berouna je to skoro hodina...to musí být osobákem docela vopruz. Že se vám nechce do koženkového dobytčáku je naprosto pochopitelné. , takže díky za podporu.

Buvolínek:
původně:
Mohu se zeptat, proč pro pravidelné cesty do Berouna nevyužíváte také D5? Já jen, že osobákem do Berouna je to skoro hodina (záleží odkud z Prahy jedete) a při pravidelném dojíždění to musí být osobákem docela vopruz. Že se vám nechce do koženkového dobytčáku je naprosto pochopitelné. Klimatizovaný bus ze Zličína je v Berouně za 25 minut a autem po D5 je to o víkendu z většiny Prahy taky do půl hodiny.
Nyní:
Nesrovnávám bus a vlak, narážel jsem na to, že většina pracujících z Berouna jezdí do Prahy v autech.
Jsem slepej a blbej já nebo blbej Vy?
Swariner: Musím Vámi souhlasit v obecném významu, co se týká Budulínka, odpovědí je výrok Bevela v příspěvku 2630. To je také důvod, proč s Budulínkem a pouze s ním komunikuji tímto stylem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1405
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 09:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: A čo si Bevelo predstavujete pod pojmom marazd?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6422
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 13:12:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu Berounu:

- jedinej důvod pro kterej jezděj busem lidi co dělaj i jinde v Prase než na Butovicích/Zličíně je ten, že to projede celý město. Zatímco z nádraží je to krom sídliště u Litavky daleko a jako ve správným Stč městě je tamní parodie MHD z hlediska dojetí na nádraží ouplně k hovnu.
- já busy zkoušel a po popsaných zkušensotech "vystát frontu na větru dešti abych si sed" už fakt ne. A jak popsáno - převažujou různý C954 (i C934) a několik Irizarů. Ty jezděj z Butovic (by't ráno tuším jezdí i nějakej courák na Zličín), maj klimu ale taky sedačky nacpaný jak pro skrčence.
- pozoruju že osobákama jezdí čím dál víc lidí.
- ráno do 10,07 jedou hned DVA rychlíky zcela prosté koženky a to 7,37 a 9,37 švejky...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4060
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 14:14:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aktuálně.cz

Jak ale věří mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj, Slovensko je už teď mnohem dál než Česko. "Koleje, nádraží a vše, co souvisí s infrastrukturou, patří firmě ŽSR - nikoli dopravci, což velmi ztransparentňuje provozování železnice a činí jej rovnoprávné pro všechny," uvádí příklad. Noví hráči navíc podle něj nejsou vystaveni libovůli národní firmy.

Opravdu po letech u železnice nic netuší o SŽDC?
Nebo zase obvyklé veřejnost matoucí házení klacků pod kola žlutým?
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 14:29:45    Odkaz na tento příspěvek  

Ohl : častá výměna osob na postech ministrů, generálních ředitelů, ředitelů odborů, rušení a znovuzřizování odborů je podle vás lež ...
ČD nechtěly - jmenujte konkrétní osoby které nechtěly ...
V roce 1992 chtěly - tehdy ještě ČSD - pořídit minimálně 100 vozů "kategorie EC", které by se vyráběly ve Studénce, západní Evropa byla tehdy ještě otevřená k poskytnutí licencí ... bohužel to chtělo "státní garanci", jíž ovšem ČSD nedostaly ... důkazem, že se plánovay různé modernizace, byly různé verze modernizovaných vozů, jeden byl z Vrútek, jeden z MOVO Plzeň, jeden z České Lípy, od koho měl být ten poslední si už nějak nevybavuji.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2524
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 15:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dýmák#84 > coz o to, Dobrichovice, Radotin ... a vesmes cele udoli Berounky ... tady se nedivim, ze vlak ma - i pres ne zrovna velkou rychlost - dostatek cestujicich. Propletat se tudy autem neni zadnej med a od te doby, co tu lze casteji narazit na esus nez na zabu to taky lidi vnimaj jinak.

Ale ten Beroun, to je proste na houby - to nadrazi bez pripojnych busu do centra tezko vyuzije plne potencial drahy...

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 15:58:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Na Slovensku ale ŽSR pre dopravcov naozaj prevádzkujú podstatne viac služieb než SŽDC. Na Slovensku sa myslím, že ešte stále nechá napr. objednať posun ŽSR, vozmajster ŽSR, tranzitér ŽSR, ŽSR patria všetky staničné budovy, a kto si kam dá kasu (a zaplatí si za ňu prenájom), tam ju má, ...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4062
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 16:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V ČR snad patří koleje a infrastktura dopravci, jak kecá Ondrůj? Pokud tím nemyslí vlastní DC AWT atd. Jediné, co nemá SŽDC, jsou nádraží, nicméně platí, že kto si kam dá kasu (a zaplatí si za ňu prenájom), tam ju má
Kromě toho platí, že žlutí vyznávají názor, že soukromník nádraží nepotřebuje.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4063
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 17:05:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

častá výměna osob ... je podle vás lež
Netušil jsem, že nepoznáte ironii.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 909
Registrován: 4-2004

Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 17:23:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že zmizel můj příspěvek, kde jsem reagoval na Slimtovy urážky. Ono to s tím donašečem byla pravda.

Milý levicový admine, pokud ti nevadí příspěvky od Slimty, jako např. 3803, což je příspěvek odporující pravidlům slušné diskuze a který reagoval na můj naprosto nezávadný příspěvek č.906, tak mě klidně zablokuj, ať sem můžu konečně chodit jako anonymové z ČD Telematika.

Koukám, že to tady fakt vede tvrdá dělnická pěst (z provozu).


Slim napsal:
Buvolínek:
Bram:
Mohu se zeptat, proč pro pravidelné cesty do Berouna nevyužíváte také D5? Já jen, že osobákem do Berouna je to skoro hodina (záleží odkud z Prahy jedete) a při pravidelném dojíždění to musí být osobákem docela vopruz. Že se vám nechce do koženkového dobytčáku je naprosto pochopitelné. Klimatizovaný bus ze Zličína je v Berouně za 25 minut a autem po D5 je to o víkendu z většiny Prahy taky do půl hodiny.

Debilové přitvrdili? Tam, kde se nedá jezdit s Jančurou, nemělo by se aspoň jezdit s ČD? Kdyby si aspoň debilové zjistili, že do toho Berouna to nejezdí ze Zličína, ale z Butovic, a klimatizovaný bus aby tam člověk pohledal. Asi debilové v životě busem do Berouna nejeli a hlavně že tady rozdávají rozumy. Copak mi to připomíná, blbečku?


(Příspěvek byl editován uživatelem budulinek4.)

Jančura: České dráhy vysávají pijavice, já to nevzdám
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3806
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 18. března 2013 - 17:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buvolínek:
Že se vám nechce do koženkového dobytčáku je naprosto pochopitelné.
Není von už dneska proti pravidlům slušné diskuze třeba tenhle výraz? Rozhodně myslím, že to je větší urážka vozů ČD než urážka Tebe označením za blbečka.Ty sem můžeš chodit jako Santa Klaus a ty Tvý kraviny každý identifikuje po druhé větě...
Ostatně kdo jiný než debil nebo blbeček může nazvat amina levicovým, když sám tady, řečeno s Bevelem, celou skupinu lidí nazývá bolševiky, rudými odboráří, soudruhy, kádrovými marazdy ap nebo tvrdou dělnickou pěstí. To by Tě měl asi levicový admin spíš hladit po přirození než Ti mazat příspěvky, ne?
Nevím, co jsi měl na mysli tím donašečem, ale ať už jím myslíš koho chceš, je to klasická ukázka výroku na ban...