K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 12. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 12. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 11-2010
Odesláno Sobota, 09. března 2013 - 19:55:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZPetr: vy jste momentálně v jednom z 35 dní dovolené či 12denním rekondičním pobytu, že vyskakujete jak čertík z krabičky?
rád bych podotkl, že znám spoustu slušných a pracovitých odborářů, stejně tak znám i poctivé a slušné podnikatele či politiky.
Řeší se tu neustále klady a zápory liberalizace, tak proč bych sem tento odkaz nemohl dávat a nazývat ho odborářským viděním světa, když jde o prezentaci názorů OSŽ.
btw, když mluvíte o kargováckých wapkách, nejsou náhodou zástupci OSŽ v dozorčí radě této firmy? dávali na to nějaké trestní oznámení?
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 420
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 02:33:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to prosté.
Co vyblije Mladá Fronta, deník ÚV SSM, je vždy lež, polopravda, nebo manipulace. Vždy.
A když náhodou ne, tak se jedná o omyl nebo (pravděpodobněji) o přípravu na další lež.

Na internetu tykám každému, starému či mladému.
Stejně nechť každý chová se ke mně samému.
Asi tak no.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 27.50.70.134
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 05:17:25    Odkaz na tento příspěvek  

Glagol, ono je to daleko jednodušší a platí to pro všechny plátky:
V novinách lze najít tři věci: pravdu, polopravdu a lež.
Pravda je datum, polopravda počasí a ostatní jsou lži.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 09:52:43    Odkaz na tento příspěvek  

vy jste momentálně v jednom z 35 dní dovolené či 12denním rekondičním pobytu, že vyskakujete jak čertík z krabičky?

Honzíku, vy nestranní novináři nemáte u Mafry dovolenou? Myslím, že by Vám prospěla. A čtenářům ještě víc:-) Včera se mi dostala do ruky MF Dnes z roku 2007, a autor se zkratkou (js) tam tvrdí, že si Ryanair nechá platit každé zavazadlo. Ovšem Cabin baggage bylo vždycky zdarma. Aneb "kolik penízků za inzerci přisypete, tak o vás budou naši "odborníci" psát":-)


Bram:
Viz třeba odchod některých lidí od ČD, kteří se posléze objevily třeba u RJ.

Zachovali se tržně. Na rozdíl od ČD vozidlům nenařízly rám a neprodaly je pod cenou do spřízněného kovošrotu, ale prodaly je za mnohem vyšší hodnotu.


Ta neznalost češtiny už je u žlutých standardem, co?
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3517
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 10:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: Ke žlutým nepatřím a shoda podmětu s přísudkem mi problémy nedělá. Ale občas se ve spěchu upíšu, což byl i tento případ. Spěchal jsem na vlak, kupodivu na vlak ČD.

Jinak něco konkrétního k tématu bys neměl?

Ohl: Staré vozy? Jak se to vezme. Pod pojmem starý vůz si optikou běžného cestujícího lze představit ty vozy, které koupily ČD od OeBB, ne však RJ. Tady někde bude zakopán pejsek. Běžný cestující totiž nekouká na to, jaký typ podvozku pod vozem je zavázán (pokud to při jízdě nebude cítit jeho ). Zajímají ho zcela jiné věci...... Třeba interiér. A ten mají vozy RJ na úrovni vozů vyráběných v současnosti.

Jinak nic ČD před lety nebránilo koupit 100 ojetých vozů z Německa. Jistě víš o jaký typ šlo. A proč nebyly koupeny a kam zmizely peníze na jejich nákup se můžeme jen domnívat. Ale těžko lze namítnout cokoliv proti tomu, že pokud by ČD tyto vozy teď měly, tak rozjezd RJ by byl mnohem obtížnější a ČD by byly v mnohem lepší pozici. Hlavně v očích veřejnosti, protože by obávaný Radim neměl možnost narážet na plesnivé vozy řady B. Respektive by měl munice ke střelbě na ČD daleko méně, než má teď.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 11-2010
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 12:18:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: vy u nás inzerujete nebo na základě čeho zde lžete?btw, cabin baggage vždy zdarma nebyl, viz např. poslední vývoj u wizz air...
glagol, asi tak no.: něco originálnějšího tam nemáte?jinak deník Mladá Fronta na trhu neexistuje...
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2618
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 12:29:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak že MFDNES a stejně tak i iDNES píšou články které se tváří sice jako klasické články, ale jedná se o skryté PR není nic nového. Jeník Sůra tvrdí že to tak není. Jenže výsledek je vždy stejný = povedené PR dle toho kolik se zaplatí. Takhle celá redakce MFDNES/iDNES funguje už hodně let. Bohužel novináři jsou vždy stejní. Řada dobrých lidí odešla, protože těžko by každý chtěl psát jen dle zadání inzerenta na stejné žumpě..
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 11-2010
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 12:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: jistě rád toto prokážete u soudu, že?
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2619
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 12:51:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeníku nevyhrožuj, na to jsi dost malá ryba. A ta, tedy většinou, smrdí pekleně jen od hlavy. Jsi jen obyčejný pisálek pracující dle zadání celého koncernu MFDNES. Tak šoupej papučema a užívej nedělu chlapče
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1399
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 13:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: A ty tvoje články na Ohňosíti plné gramatických a syntaktických chyb, podepisované jmény vymyšlených autorů, se tváří jako dyslektické bláboly žáčka základní školy propadajícího v předmětu český jazyk. Korunu tomu nasazuje vylhaný text o prezentaci LE, která se nekonala. Měl by sis raději vyvézt svoji vlastní žumpu než tady kázat o morálce.
Vzpomeň si, jak ses posral před Jančurou a článek stáhl i když jsi tady machroval, že se pravda ukáže a ty ho opět zveřejníš. Tak kdepak je?

(Příspěvek byl editován uživatelem Topič.)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2620
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 13:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: já zde nekáži o morálce, opět plácáte hlouposti. Já se z Jančůra skutečně nikdy nepodělal. To je to vaše pubescentní dogma kterým krmíte lidi co nesouhlasí s některými Čůriho výroky. Jinak je už komické to vaše tvrzení o jednom autorovi. Hele Classic, mám rád lidi co mají rádi vážnou hudbu. O to více, když na jejich webu je řada pravopisných chyb a chybných interpunkcí. Zameťte si ňoumo nejdříve před vlastním prahem. U webu s klasikou bych to očekával tak nějak automaticky
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3999
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 13:19:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Staré vozy? Jak se to vezme
Nic jiného jsem nepsal. Vidíte, nakonec se shodnem. To, co je staré tam, u nás a v chudších krajích udělá parádu. Nejen na železnici, ale i v MHD atd.
A to díky ne RJ nebo konkurenci DB atd, ale německým,...., veřejným investicím do dopravy. Tedy politickým rozhodnutím.

rád toto prokážete u soudu
Ale no tak.
Tvrzení o skrytém PR se zdá pravdivé, pokud je v článku o železnici o čemkoliv nakonec něco ve stylu- RJ si myslí, že ...
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 11-2010
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 13:24:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ach ta skleróza
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.8.192
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 13:32:36    Odkaz na tento příspěvek  

Jinak nic ČD před lety nebránilo koupit 100 ojetých vozů z Německa.

Ale bránilo. Akorát si to tady někdo už nepamatuje.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 15:15:55    Odkaz na tento příspěvek  

Honzíku, v tom článku jste psal jmenovitě o Ryanairu, že si KAŽDÉ zavazadlo nechá zaplatit. Což je lež. Takže až tu budete zase tahat lži, bylo by dobrý se nejdřív podívat do vlastních novin:-) Když dojdou argumenty, vyhrožováním soudem si respekt nezískáte:-)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4000
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 16:12:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb
Tak to jsem se divil, že na konci nebylo vyjádření RJ. Možná teprve přibude, už se taky párkrát stalo.

Možná jste vzal k srdci můj příspěvek.
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 16:32:32    Odkaz na tento příspěvek  

Já pořád čekám na vyjádření Tomio Okamury, a furt nic:-)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 11-2010
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 19:00:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmm: mohu poprosit o datum? já bych si ten text rád našel...
maly dotaz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.10.160
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 19:21:18    Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Když už nepíšete skryté PR, bude alespoň článek o tom, jak se Jančura sám přiznal k cílevědomým lžím, které vypouštěl mezi lidi? Viz ten odkaz na oscanovaný Železniční magazín. odkaz

Ještě v listopadu Ondrůj kecal do médií, že ty rekonstruované Family vozy budou nasazovány od GVD 2012/2013 a v březnu Jančura přizná, že se na nich ani nikdy nemakalo. Hlavně že už měli předloni v zimě v rumunsku postavené kompletní makety interiérů, jak se na FB chlubili.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 11-2010
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 20:23:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

maly dotaz: zeptejte se tam, kde o tom psali. my o family vozech nic nepsali..jinak slušná práce, naskenovat pět stránek železničního magazínu...to jistě vydavatele ŽM hodně potěší...
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3518
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 20:37:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ach ta skleróza: No jen připomeň, co nákupu sta vozů ze SRN zabránilo. Rád si přečtu nějakou konečně pravdivou výmluvu.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 21:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: A pokud se nepletu, není to tak trošku "firemní" časopis modré konkurence?
maly dotaz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.10.160
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 21:26:18    Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Tohle tedy nikdy nevyšlo?

odkaz

A i kdyby jsi o nich nic nepsal, tak to nic nemění na faktu, že je Jančura s Ondrůjem slibovali ještě v listopadu a přitom se ani na jeden se fakticky nesáhlo.

Ten ŽM jsem neskenoval, to tu hodil někdo jiný.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 11-2010
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 21:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

maly dotaz: myslíte tu větu: budou jako nové?
kolik má teď vagónů?
ano, je to dobrý nápad na zamyšlení udělat seznam všech lží a nenaplněných slibů, kteří se zástupci všech tří dopravců na Praha - Ostrava dopustili...ale dost by u mě vedl ten pán, co říkal, že žlutý cirkus nikdy nevyjede:-)
maly dotaz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.10.160
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 22:27:43    Odkaz na tento příspěvek  

No tvrzení, že něco za měsíc vyjede a přitom vědět, že se na tom vůbec nepracuje a tvrzení, že se konkurenci něco nepodaří je trošku velký rozdíl.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 23:48:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Ale ten výrok o "žlutém cirkusu" predsa nie je žiadna lož, páč ho vyriekla osoba od ktorej to nijak nezáviselo (takže RJ sa môže vyškierať, že mu to nandal, ale to je tak všetko). Zato výroky RJ o vagónoch z Aradu, ktoré by mali mať úplne pod svojou kontrolou, už majú vyložene charakter tej vedomej lži, pretože Ondrůj aj RJ museli, v okamihu keď ho vyriekali, vedieť, že nič také neni ...
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 02:08:43    Odkaz na tento příspěvek  

Topič 1399:
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3773
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 09:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Pane Sůro, stačí, aby člověk četl Vaše výlevy tady, o kterých by snad jen slepý senilní dement mohl říct, že nejsou zaměřeny prožlutě a protimodře (viz jen tato stránka, archivů netřeba), a všem musí být naprosto jasné, po jakou barvu bije Vaše srdce, stejně jako to, že pro objektivní a nestrannou novinařinu Vás už jen tohle vidění světa naprosto diskvalifikuje.
Stylem Vašeho psaní o novin to pak jen potvrzujete. Já se spíš divím, že když se prezentujete jako nezávislý novinář, neovládáte své city a pudy trochu víc i tady...Už jsem Vám to tady jednou psal, já být Vaším šéfem a tady se porozhlédnout, asi bych Vás přeložil na odělení kultury se zaměřením na operu...anebo je pravda, že takhle funguje celá MFD...nakonec že by von ten Miloš v inauguračním projevu měl na mysli někoho konkrétního?
A jen upřesním pro předpokládanou reakci - ano, můžete si tady psát co chcete, jste tady jako soukromá osoba. Ale nemůžete zabránit tomu, aby si - když už jste tady pod odkrytou identitou - z Vašich projevů zde kdokoli neudělal obrázek o Vašem uvažování jako novináře.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 11-2010
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 09:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Slime, chyběl jste mi. Vaše slova mě vždy tak zahřejí u srdce
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2502
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 09:57:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim#3773 > ...já být Vaším šéfem...

... tak vas urcite budou zajimat nazory nejakeho Slima na kacku

...ano, můžete si tady psát co chcete, jste tady jako soukromá osoba. Ale nemůžete zabránit tomu, aby si - když už jste tady pod odkrytou identitou - z Vašich projevů zde kdokoli neudělal obrázek o Vašem uvažování jako ...

... jako nekoho, kdo zlutym vlakem nikdy nejel, takze mu nemohla vzniknout zadna ujma, ale kdo tu bude porad dokola hledat sebemensi spinu na spolecnost a jejiho sefa a prskat, ze je nekdo zluty a jiny modry, pokud ma nazory takove ci makove - bez ohledu na to, jestli jsou zalozeny na realite, nebo jsou to kecy.

Poznavate se?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3774
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 10:24:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Hoďte si mokrej hadr na hlavu a když už reagujete, reagujte k věci. Jan malá nápověda - to nebylo o tom,že by šéfa měly zajímat názory Slima a Sima, ale názory pana Sůry. Vaše střelba mimo mísu za účelem kopnutí si za každou cenu se pomalu stává legendou.
A ještě jeden podotek - já jsem nikdy neprsknul, ž je někdo žlutý nebo modrý, napoak, psal jsme mnohokrát, že tohle dělení považuju za normální. Když už, tak jsem prskal, že někdo žlutý se brání označení žlutý a požaduje být označován nestranným a objektivním. To jen na ukázku, jak moc jste mimo a jak hezky dovedete střílet kozly.
Rumun z Ovy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.204.130.222
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 10:39:50    Odkaz na tento příspěvek  

Sim: kolego diskutére, vy to budete mít asi také hodně těžké a složité v tom mrzké životě. Vaše názory zde nikoho nezajímají. Informační hodnota vašich myšlenek je na bodu nula.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2504
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 12:01:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumun z Ovy > ... a protoze nikoho nezajimaji, reagujete na ne jako anonym a ne pod svym pravym nickem

Slim#3774 > proc predpokladate, ze Honzuv sef jeho nazory nezna?

já jsem nikdy neprsknul, ž je někdo žlutý nebo modrý
o kterých by snad jen slepý senilní dement mohl říct, že nejsou zaměřeny prožlutě a protimodře
všem musí být naprosto jasné, po jakou barvu bije Vaše srdce
pro objektivní a nestrannou novinařinu Vás už jen tohle vidění světa naprosto diskvalifikuje



... a poslyste Kefalin, co si predstavite pod takym slovom 'nikdy' ?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 13:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/podnikani/clanek.phtml?id=77 2436&fb_comment_id=fbc_432347690175655_3117359_436466446430446
Nakoupil solidní vozy první třídy z Reichu,přeznačil je na dvojku,jízdný dal zalevno,nasadil do vozů mladý kočky a jídlo za hubičku,na to Češi slyší,to byl od něj opravdu geniální tah,ale jinak je to debil,že mu není rovno...Se divím,že mu za to věčný rejpání do všeho kolem sebe,bez nějakých prokazatelných důkazů někdo nedal přes držku,protože na otázku "Máte na to přímé důkazy?" odpovědět "To se prostě tak povídá. Slýchám to mezi politiky. Dřív se říkalo - to a to nejde, kvůli Martinu Romanovi. Teď takto všichni mluví o Janouškovi. To díky lobbistům mají ČD tak obrovskou moc." je teda hodně velká slabota...

Kocourkov není jen pohádka,ale někdy i smutná skutečnost...
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4576
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 15:10:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nakoupil solidní vozy první třídy z Reichu,přeznačil je na dvojku,jízdný dal zalevno,nasadil do vozů mladý kočky a jídlo za hubičku,na to Češi slyší,to byl od něj opravdu geniální tah,ale jinak je to debil,že mu není rovno...

Jo jo. Udělal poměrně mnoho geniálních tahů, vybudoval z ničeho společnost s miliardovým obratem.

Fakt bych si nedovolil někoho takového nazvat "debilem" i kdyby v televizi kopal do prezidenta.

PS: pár rozhovorů pro televizi jsem dával a když jsem se pak viděl, taky jsem vypadal jak DEBIL a bylo to tak šikovně sestříháno, že jsem vlastně říkal něco úplně jiného, než jsem vlastně říkal.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3775
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 15:31:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
je to marný, je to marný, je to marný. Vy o koze, většina lidí zde o voze. Vím že si o Vás zase vysloužím něco v tom smyslu, že nemám argument, ale Vám snášet argumenty je fakt ztráta času. Vezmete si z nich jen jediný slovo, to, které překroutíte a postavíte na něm svoje obvinění z něčeho, co nebylo řečeno.
Petr Šimral: Souhlas s tím sestříháním obecně(nádherná ukázka toho je třeba ve filmu Bouřlivé víno), ale to není tenhle případ...
Jinak to, co napsal lokofanda, není naprosto v rozporu s tím, co tvrdíte Vy...podstatné je tam slůvko ALE.
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 15:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral:Jo tak vím,že televize/noviny dokáží udělat opravdu divy a člověk se pak diví a toho "debila" jsem nemyslel na jeho schopnosti,ale na jeho vystupování,které předvádí a u něj už to prostým sestříháním nebude..Já osobně toho člověka prostě nedávám a rozhodně to není tím,že je soukromý železniční dopravce...

Kocourkov není jen pohádka,ale někdy i smutná skutečnost...
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 8-2012

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 16:45:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sic to sem úplně nepatří, ale až zase bude někdo psát o tom, jak se ČD strašně zlepšují, tak mít drzost a přejet s tímto hranici - navíc do Německa, to je hodně k zamyšlení. Pak se moc nejde divit, že tam dávají 25% slevu i bez In.
http://www.zelpage.cz/razeni/13/vlaky/cd-17108
To považuju za mezinárodní ostudu - navíc v kantrastu toho, že z Německa sem o víkendech jezdí Desiro.
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 16:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedno pekné video,spomienka na časy,keď IC RJ mali lokomotívu i na postrku,a dokonca hnacie vozidlo nátere italskej žel.spoločnosti ! http://www.youtube.com/watch?v=i8EqWZNsX80&feature=share&list=FLl bZiEAwHsz-gSpxv9BAA5g
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 17:00:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím, že do této diskuse chodí admini asi jen po dvou, nebo na koni, že?

Je moc hezké, že si tu bere kdejaký anonymní koloťuk, házeč vexlí nebo pubescent do huby Jančuru aniž by jim došlo, že pro železnici udělal za krátkou dobu stejně jako ČD za 10 let.

Komu se nelíbí Jančura, může jezdit s dopravcem svého srdce: Zkuste třeba půl roku v kuse s ČD Tábor-Praha, každý den, a pěkně za vlastní...

Pak zkuste jednou Pardubice-Praha s Jančurou nebo Leošem a jestli vám ani pak nedojde rozdíl, požádejte si přes úsekovou organizaci OSŽ o předčasný důchod z důvodu psychické nemoci z povolání...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3777
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 17:19:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead: A co zkusit Pardubice - Praha s ČD? A Praha -Tábor s Jančurou nebo Leošem?
Jančura něco dokázal (to tady nepopírá ani ten nejmodřejší), ale proto není povoleno ho kritizovat? Jestli je pro žlutý něco jako Kim-Ir Sen, dopřejte nám ostatním ten luxus žít ve svobodném světě...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 17:38:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je moc hezké, že si tu bere kdejaký anonymní koloťuk, házeč vexlí nebo pubescent do huby Jančuru aniž by jim došlo, že pro železnici udělal za krátkou dobu stejně jako ČD za 10 let.

No to by nás zajímalo. Krom toho, že tedy nastavil nějakou novou službu, kterou bohužel musí "křížově" zadotovat, což vyčítal právě těm ČD. Jinak kde má ty jeho supr nový vlaky, co pane Pikehead?
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1293
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 17:40:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Tak zrovna vy nebo Vlada749 nekritizujete, vy jen zcela jednoduše plivete. Jste hned po Blevelovi hodnotnou protiváhou Budulínkovi4.

Vlada749: Na rozdíl od Matky Dráhy to křížově nedotuje z peněz nás všech. Mmch., já jsem s jeho hnusnými rakouskými ojetinami zcela spokojen, nepotřebuji žádné čupr nové vlaky. Ale ony jednou přijdou a vy se Slimem si budete muset najít nějaký jiný důvod ke kobřímu plivání.

Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6383
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 17:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Zkuste třeba půl roku v kuse s ČD Tábor-Praha, každý den, a pěkně za vlastní..."

No tak to zkusme:
In100 za 22900, 182 dní, 125 Kč/den, 1 cesta 62,50. Dtto Pardubice. To vše v první třídě.

S RJ se jedničkou nesvezete. S Leošem jo ale silně pochybuju že se u jízdenky Praha - Pardubice dostanete kdykoli - tedy bez nějaké předchozí rezervační onanie - na 62,50 za cestu, natož v nějakým tom Premiumu nebo Byznyse. U RJ to někdy na "atraktivní" časy na další den nabízí 67, běžně ale je "lidovejch" 115-135.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 19:00:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S4991023 : Pliveme?
No když myslíte, ale řekl bych, že kdo plive nejvíc ze všech, to je ten váš žlutý bůh. Znova vám opakuji, neva mi žlutý vlaky, neva mi značka RJ, neva mi si do nich koupit jízdenku (za vlatní), ale va mi jeden jediný představitel této firmy. Hádejte který?
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3087
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 19:09:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead: Já jel Pha-Tábor v únoru a v Aee v nějakém tom R154x bylo krásně teploučko a čisto.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 19:17:25    Odkaz na tento příspěvek  

Jo s RJ se papírově první třidou nesvezete :-) ale technicky ano :-)
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 19:22:14    Odkaz na tento příspěvek  

Kromě Žilinské soupravy ale 1. třída tvoři cca 50% míst :-)
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 540
Registrován: 8-2012

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 19:43:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_vlček: Zase ta první třída co. Myslím, že Relax vozy, ač je na nich zvenku dvojka v pohodě splňují kritéria první třídy. Ono se stačí podívat k ČD, kde jednička z rychlíků absolutně nedosahuje kvalit dvojky třeba do Vídně. Takže ono o to co je na vagonku namalovaný, až tak extra nejde - mimo cenu jízdenky.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.191.159
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 20:18:46    Odkaz na tento příspěvek  

Koženková 810 je stejná třída jako IC RJ
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6386
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 21:33:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednička zdaleka není jen o tom jaký to má sedačky. Což ale asi nejde pochopit do doby než bude mít Jančura těch šest nebo kolik tříd jak to kdysi hlásal.

Ostatně Leo je asi úplně blbej když má třídy tři ač stačí economy.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6387
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 21:36:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostatně původně šlo o "jakoukoli jízdu půl roku den co den" mezi Prahou a Táborem/Perníkovem "za svoje". Zatím tu nikdo nedokázal hodit jedinej argument v čem je v této relaci a za těchto podmínek LEO nebo RJ lepší. K tomu je prostě jednička za nejlevnější love bonus navíc.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2625
Registrován: 12-2003

Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 21:37:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby se raději košilatec věnoval nákupu vozejků z Aradu. Místo toho věnuje aktivitu Českým drahám. No jo no, prostě aktivita muší bejt..
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 22:34:40    Odkaz na tento příspěvek  

honzalb (včera 21.44): "seznam všech lží a nenaplněných slibů (...) by u mě vedl ten pán, co říkal, že žlutý cirkus nikdy nevyjede:-)" Tak to není slib a pokud si ten pán opravdu myslel, že cirkus nevyjede, tak to není ani lež.. Nesdílím odsudky některých diskutujících vůči Vám a MFD, ale je to ukázka toho, že nad tím co píšete, přemýšlíte méně, než by si to složitá problematika veřejné dopravy zasluhovala. Beru, že tady můžete být zaujatý jako Žaluda a aktivistický, ale, prosím, v novinách ne.

Pikehead: "...bere (...) do huby Jančuru aniž by jim došlo, že pro železnici udělal za krátkou dobu stejně jako ČD za 10 let. Nebo že stačil ve veřejné dopravě nadělat tolik škod, jako ČD za deset let. (Namátkou zrušení slevy pro důchodce a nyní i pro studenty s celostátním dopadem, zvýšení nároků na státní finance na trato Pha -Ova ze 7 na 90 mil...)
"Komu se nelíbí Jančura, může jezdit s dopravcem svého srdce" A komu se nelíbí nadávat na ČD, může nadávat na Jančuru.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 11-2010
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 22:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křivi: nechci slovíčkařit..ale píšu lží a slibů..neříkám, že slova o cirkusu jsou sliby...
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.214.5
Odesláno Pondělí, 11. března 2013 - 22:53:23    Odkaz na tento příspěvek  

To je mi nějaká novinka, on Jančura sedí na ministerstvu financí a dopravy zároveň, že zrušil slevu pro důchodce i studenty. To je snad problém státu, jak si to nastavil. A že si ČD hezky převedly nějaké ty vlaky pod jinou kategorii, aby se na ně dotace vztahovala, za to asi taky může Jančura.

Možná by stálo za to doplnit ten hezký seznam "proč nemůže Jančura jezdit" o další bod něco jako "nemůže jezdit, protože zrušil slevy pro důchodce"
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3778
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 08:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minibox-reg: No ono je to takové sporné. Stát ruší slevu, potože na ni nemá, a nemá na ni proto, že potřeba dotace studenů rapidně vzrostla vstupem soukromníků a v souvislosti s tím vyčleněním komerčních vlaků z balíku ZDO. Takže na jednu stranu je nesmysl vinit z rušení slev Jančuru, na druhou je nesmysl říct, že rušení slev s jeho vstupem nesouvisí. Ovšem docela důležitý je dodatek Křiviho s celostátním dopadem. Ona totiž ta sleva na trati Praha - Ostrava je více než úspěšně kompenzována komerčními slevami konkurujících si dopravců, ale v zbytku země všichni opravdu jen utřou nos.

Honzalb: Tak neslovíčkařte a rovnou nám vysvětlete, když teda ten Žaludův výrok o cirkusu, kerý nikdy nevyjede, není lež, z jakého důvodu je to slib? Jako že nám Žaluda slíbil, že ho nenechá vyjet, a teď to nesplnil? Hajzl jeden prolhanej, fuj!!!
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2507
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 08:57:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim#3778 > Stát ruší slevu, potože na ni nemá, a nemá na ni proto, že potřeba dotace studenů rapidně vzrostla vstupem soukromníků a v souvislosti s tím vyčleněním komerčních vlaků z balíku ZDO.

Mate to trosku pomotane, pane kolego:

Stat rusi slevu, na kterou nema - oka, muzeme souhlasit.
Nema na ni proto, ze ... ze jsou blbe nastaveny pravidla a ne proto, ze potreba stoupla.

Potreba stoupla proto, ze jsou blbe nastaveny pravidla, a ne naopak. Takze pricinu hledejte u toho, kdo pravidla nastavuje a ne u toho, kdo se jimi ma ridit.

Pokud nam CSSD bude rozdavat "z rozpoctu" socialni davky, na ktere nema, vy - prestoze podle nastavenych pravidel na ne budete mit narok - je odmitnete s tim, ze se k tomu postavite celem a reknete si "ostatni at si klidne berou, ale ja ten rozpocet dojit nebudu", nebo budete potichu sosat jak pijavice s pocitem "hlavne at se to neproflakne moc brzo"?

ten Žaludův výrok o cirkusu, kerý nikdy nevyjede, není lež, z jakého důvodu je to slib?
S trochou nadsazky se to tak da rict. Pokud nekdo mohl ovlivnit situaci tak, aby nebyla takova dira na trhu pro zlute, kdo jiny nez Zaluda by to byl?
A pokud uz zaridil, ze tu ta dira je a presto vytruboval do sveta, ze se lidi (at uz cestujici, nebo zamestnanci) bat o budoucnost CD nemusi, protoze zlute vlaky nikdy nevyjedou, co jineho si o nem myslet, nez ze to je lhar a slibotechna? Vzdyt v tu chvili musel vedet, ze dira na trhu tu je (kdyz ji sami modri umele vytvorili kvuli pendolinu) ... a obrovska.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Karfík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 12-2006
Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 09:12:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
Jste fakt ukázkový pacient.


Slim:
Přesně tak. Konečně někdo popsal, jaký vlastně obrovský (po)krok díky Jančurovi nastal.

Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
Kilofok
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 12. března 2013 - 10:35:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek