K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 05. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 05. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 19:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: Vidíte, o tomhle jsem vůbec nevěděl. Ale i tak to zdá se poněkud pokulhává. U LE mi to ukazuje na ráno cenu 137Kč. Ovšem když si to rozkliknu a zarezervuju přímo u LE, tak je to už 289Kč (oproti 295Kč ČD) - studenti potom 216Kč oproti 212Kč u ČD.

Jídelní vozy: Dost možná případ od případu. Já si nemohu stěžovat. Tedy snad nejen zatím.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 883
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 19:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín:
Díky, jen si chtěl potvrdit to označování míst. Je to zážitek asi měsíc starý, kdy jsem jedno sobotní odpoledne jel z Prahy do ÚnO a koupil si elektronickou jízdenku v R, který jede do Brna. Když jsem viděl, že jde vybrat místo, naklikal jsem si jej. Ve vlaku pak místa označena nebyla, na mém místě seděla zmíněná slonice. Nechtěl jsem provokovat s vynucováním místa k sezení, protože jsem si nebyl jistý, jak je to s označováním, navíc jsem to kupoval pár hodin před odjezdem. Ale místa tam bylo dost, tak jsem si sedl jinam.


Jinak průvodčí samozřejmě nemohl přečíst kód, takže zadával kód ručně. Jako průkaz jsem měl InKartu, kde není aplikace, tak se trochu divil, když ji načítal.
K tomu mě napadá ještě jeden dotaz:
Docela mi vadí ukazovat kdekomu občanku, proto by mně zajímalo, zda jako průkaz totožnosti můžu ukázat i neplatnou InKartu? Nemyslím bez aplikace, ale když už dojde platnost karty. Máte s tím někdo zkušenost? Co na to pan Zapa, uznal by to?

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6775
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 19:41:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Pan Zapa říká že ano. V podmínkách je, že by to měl být průkaz vydaný státní správou, nebo jiný průkaz s fotografií.

Ohledně té "slonice", u RJ se to stát nemůže? Asi ne že, tam vlastně cestují jen ti úspěšní a pěkní lidé. A kdoví, jestli to nebyla soudružka odborářka s režimkou.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 884
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 19:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Zapo, s tou InKartou děkuji za odpověď. Tím pádem nebude nutné žádat o novou InKartu ani jako peněženku, ale budu se prokazovat neplatnou.

Ale s tím rýpnutím jste se dost odborářsky ztrapnil. V mém příspěvku nešlo o to, že se to stalo ve vlaku ČD. Ale pouze jsem se ptal, zda se ještě místa označují, když se dá koupit místenka přes internet (nevím tedy jak dlouho před odjezdem). Může se to stát samozřejmě všude, ale v povinně místenkovém vlaku se riziko velmi snižuje.

Kdybyste někdy jel žlutým vlakem, tak byste si laskavě všiml, že si každá hledá to své místo a ne, že se každý cpe k oknu jako zmíněná soudružka slonice. Jednou jsem zažil i v RJ, že si dvě mladé (mimochodem mladé, hezké, štíhlé, tedy asi podle vás úspěšné) slečny nárokovaly stejné místo, ale naprosto bez konfliktů, protože jedna z nich si spletla číslo vozu.

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3957
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 19:55:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páteční Svinov
Pan Tau
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.108.107.184
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 19:59:03    Odkaz na tento příspěvek  

Co se dá na dráze dělat když nám šéfuje banda análních řiťopichů vzoru žalud a pod. pořád se jenom krade. je to na hou....třeba jednou budu vozit žlutasky, Hi RegioJet !!!
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6777
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 20:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Zatím stačí jakýkoli průkaz.

Může se to stát samozřejmě všude, ale v povinně místenkovém vlaku se riziko velmi snižuje.

V povinně místenkovém vlaku se ale také snižuje pravděpodobnost, že se tam vůbec dostanu. Nejsem zastáncem narvaných vlaků na stojáka, ale nedokážu si představit, že by to fungovalo v celé síti dálkové dopravy.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 20:19:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek: V SPPO ČD se to doslova píše takto: Místa v místenkových vozech jsou označena číslem, a pokud na ně byla prodána místenka, mohou být označena jako rezervovaná s vyznačením rezervovaného úseku., čímž se dopravce logicky kryje pro případ mimořádností ap. Ale alespoň já měl místo vždy označeno. Může se stát, že pro nějaké zpoždění, mimořádnost, obrat apod. místa označena nejsou. V tom případě by pak měl vypomoci právě ten personál :-)



Nejsem zastáncem narvaných vlaků na stojáka, ale nedokážu si představit, že by to fungovalo v celé síti dálkové dopravy.
Kord když člověk jede 20, 30 minut.

(Příspěvek byl editován uživatelem Urpín.)
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 20:57:19    Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek:
"Slovensko je spokojené..."
Protože 90% lidí je, jak jste psal, dráha u prdele, tak citovaný novinový by titulek měl znít: "Slovákům je Regiojet u prdele"

"...zajistit slušnou přepravu osob ... není zvědavý na stání v uličce někde u hajzlu..."
Přesně tak, Jančura není schopen zahajistit obyvatelům Zábřeha slušnou přepravu osob ani v uličce u hajzlu, hajzl!

"Je to zážitek asi měsíc starý, kdy jsem jedno sobotní odpoledne jel z Prahy do ÚnO..."
Jasně, já to dělám jako Vy. Natankuju u Avanti a jedu po své oblíbené D1 žlutým vlakem do ÚnO. Možná jsme se tam potkali.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 22:26:08    Odkaz na tento příspěvek  

Tak RJ bude skutečně v Zábřehu stavět, starosta poslal žádost na EŽ.
Ze Zábřehu sleva na modrá kupé
nenídůležité
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.9.198.218
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 22:57:36    Odkaz na tento příspěvek  

Křivi: Pokud by se tak čistě hypoteticky stalo, byl bych zvědav kolik lidí by tu tvrdilo, že je to lepší než jezdit s ČD.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 23:12:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nenídůležité:Věřím,že i tací by se našli..
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 10:24:30    Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2365
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 10:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten chlap je skutečně "podnikatel". Chtěl jezdit za 420, ale pořád vykřikuje, jak bude jezdit do Brna levněji, než ČD. Je to kašpar, kterýho nelze brát vážně, jinejma slovy ta cena 430 korun od ČD nebyla přemrštěná, jak se snažil vnutit? Doufám, že ÚOHS mu nakašle, tohle je totiž jen "kašpárek", který si vzal větší sousto, než stihnul zdlábnout a teďka se chce zahojit.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 10:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Jančura už nějak neví co by. Kdyby vstoupil na trh s cenou o pár korun levněji než ČD, byl by na tom lépe. Bohužel mu někdo udělal čáru přes rozpočet a vrátil mu to stejnou mincí.
Když on mohl vytlačovat jinde dopravce s cenou za 1,- Kč, proč by si to nemohl dovolit někdo jiný.
Rozumné by bylo, kdyby měl cenu jízdenky třeba o 20,- Kč níž a s tím začal. Jenže byl nenažrán, a nejprv byl s rozjezdem zpožděn, s třemi vozy, dvěmi loko, a pod. Tož ať se nediví.
Já bych také chtěl uplatňovat na státu ztrátu na výdělku, protože on mi nezaručuje to, co tu kdys bylo. Prošlo by mi to? Nejspíše ne, ale Jančura to prostě takto chce.
Vůz původně určen pro cca 72 osob, vezu v tom 30, musí být cena místa každopádně provozně vyšší, než když je v tom voze 60 a více míst. Tak ať se nediví.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 11:07:48    Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Ale ony ty ceny byly zpočátku opravdu takto nastaveny (rozdíly do 10-20 Kč), pokud porovnáte tehdejší nabídky obou dopravců, které byly obdobných parametrů (prodejní kanál atd.). To že se u RJ předpokládal větší počet cestujících, kteří budou využívat jízdné zakoupené přes internet a dostanou se tak k výhodné ceně nebyl problém RJ ale ČD, které měly dost času na to reagovat s předstihem a např. navýšit počet Sporotiketů přes internet atd. Sice se opakuju, ale s cenou 295,- pro každého kdo si přijde na pokladnu a nemá ani žádnou kartu, tak s tím přišly první ČD a jen tak čistě náhodou pár dnů po výjezdu prvního vlaku RJ. Oproti ceně cca 420 na pokladně u RJ.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 11:19:13    Odkaz na tento příspěvek  

žlutý spasitel:
Kdyby ale ČD jezdily za původní ceny, měli bychom dnes tržby takřka dvojnásobné a byli bychom v krásném zisku.

teď ale pořizujeme nové vozy rychleji, protože cestující je milují.

To je dnes úhlavní nepřítel otvírání železnice, to je spolu s Petrem Žaludou pijavice přisátá na drahách. Ovlivňuje jejich smlouvy, má z nich provize….

Máte na to přímé důkazy?

To se prostě tak povídá.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6781
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 11:24:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A teď mi řekněte, proč nemůže rozumně zdražit. Pokud cestující zajímá především kvalita, čistota a pohodlí, jak většina z nich obecně tvrdí, tak nemůže, jako ten "nej", o nikoho přijít. Jenže ono to je jinak, český člověk jde hlavně po ceně a po tom, co kde dostane (skoro) zadarmo....

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2104
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 11:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pan Jančura by měl v první řadě vyměnit všechny lidi kolem sebe u RJ. A dostat tam opravdové odborníky a lidi schopné komunikovat s MD a GŘ. A taky zcela změnit svoje vystupování v mediích (i osobní) a přestat lhát. Možná by pak začal něco málo vydělávat.....
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2490
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 11:39:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa#6781 > proč nemůže rozumně zdražit

Mno, on uz zdrazil - tam, kde si je jistej zaplnenim, je cena vyssi, nez na podzim. Jestli je toto opatrne zdrazeni mozne povazovat za rozumne, to uz nechavam stranou.
Druha vec je, ze chce byt evidentne tim, kdo nabizi (za urcitych podminek, aspon pro urcitou skupinu) nejlepsi cenu na trhu pri nadstandardnich sluzbach a urovni komfortu. Jednak se tim dobre simra ego, ale hlavne to funguje marketingove. Jenze tady proste je kohoutu s podobnymi ambicemi vic a dopada to tak, jak to dopada.

Na stranu druhou, tyhle lowcost prestrelky soukromniku me nechavaji zcela v klidu, stejne jako akcni plackarty u pendolina - jsem si prakticky jistej, ze pri mem jezdeni v patecni spicce tam a v nedeli vecer zpatky na ne stejne nedosahnu. Jo, to loterie s modrymi jizdenkami, tam je to jinej level - sem se chtel o poledni pauze podivat, jestli se mi rentuje vzit to pendolino z Ostravy do Plzne v kuse, nebo to rozdelit v Praze ... a tech kombinaci je, ze mi na to pulhodina nestacila.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 11:40:06    Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: No tak stačí se podívat na pátční spoje z Prahy do Ostravy. Tam ke zdražení došlo. A zareagoval už i LEO v těchto časech. LEO to má co se úprav cen týče nejlehčí. ČD můžou zareagovat omezením počtu včasných jízdenek ve špičkových časech. Ale s ČD Promo si dost naběhly, protože to by pěkně schytaly, kdyby např. v pátek bylo ČD promo za 325. Jančurovi to pátčení zdražení u zákazníků prošlo. Proč? Na to ať si odpoví každý sám :-)
mue
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 443
Registrován: 10-2011
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 11:47:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa#6781 > proč nemůže rozumně zdražit
Nebyl bych proti. Třeba čtyřkový BA kupé. Teď to mám za 220, pokud by to bylo do 300, tak bych to dal. Navíc by odpadl "boj" o tyhle místa, ti co chtějí levně, tak půjdou do kupé po šesti.
(Jen jednu cestovní třídu po čase vnímám spíš jako handicap než výhodu RJ).

Ale chápu, že můj pohled je možná zkreslený od zbytku, jde mi to do nákladů
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 11:58:59    Odkaz na tento příspěvek  

mue: Ale ono už k rozdělení cen došlo :-) jen pan Jančura na to šel obráceně a snížil ceny pro exOBB 2.třídu, takže tyhle místa jsou vyprodány jako první a není problém mimo exponované časy (kdy se ani cena nerozlišuje a naopak se ještě zvedla pro všechny místa) si pár minut před odjezdem koupit místo v BA oddílu.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 12:04:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A už je to tady! Zlevní na úroveň LE ale nutí jej k tomu ČD

Jestli tohle není kopání, tak už nevím co

Jak může vědět, že 295Kč je podnákladových? A to si představte, že i před Jančurou se dalo z Prahy do Ostravy dojet za nějakých 120 korun na SONE+. Za prvé na rozdíl od něj Expresy ČD zastavují i v Kolíně, České Třebové, Zábřehu a Hranicích a počty zde nastupujících cestujících nejsou z nejmenších a za druhé na vlaku jsou dva členové vlakové čety a jedna brigádní letuška na rozdíl od jeho 1-2 na každý vůzek. Náklady na opravy a údržbu (tedy hlavně platy)se u ČD také rozloží do mnohem více vozidel, kilometrů, ....

Že do toho tahá Pendolino, když to je ze všech stále nejdražší?

Jsme vítězi té soutěže
Není nad samochválu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Urpín.)
Klug_Kluk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.115.242.20
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 12:11:40    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ale dráhy nejčastěji jezdí za 295 korun a teď v prosinci ještě snížily ceny.

Může mi někdo říct, za jaké ceny tam České Dráhy jezdí? Jaksi se v tom začínám ztrácet.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 12:38:38    Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: Tak jasně, na SONE+ jezdili višchni, i to co jeli sami a hlavně v pracovní den :-D

A ten zlý Jančura sice má více lidí ve vlaku, ale on je má přece všechny briádníky a k tomu mizerně placené. Fíry má důchodce přes agenturu a taky mizerně placené. Vozy 30 let staré z Rakouska, tak přece musí mít ty náklady nízdké :-D

Fakt se bavím jaké se tady najdou protiklady vždy použité podle toho, jak se to zrovna hodí.

Prostě první kdo přišel s nabídkou 295,- na pokladně pro všechny bez omezení byly ČD a stalo se tak náhodou pár dnů po vyjetí ČD. Na druhou stranu chtějí ČD stále více a více peněz po krajích, protože náklady rostou (modernizace vozového parku, energie atd) ale na trase Praha - Ostrava elektřina záhadně zlevňuje a za modernizace ještě dostávají ČD od dodavatele zaplaceno :-D
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2366
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 12:44:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP

Takže von to vlastně ten žabáke z Brna dělá dobře...
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 13:18:47    Odkaz na tento příspěvek  

Z pohledu vývoje na trhu to dělá dokonale ;-) Pokud se podívame na hospodaření holdingu Studen Agency jako celku, tak ho nějáká sekyra 50 mega vůbec nemusí trápit, pokud jak tvrdí seškrtali výdaje na marketing o 30 mega. Ono totiž za těch 50 mega by si rozhodně nekoupil tolik minut reklamního času před večerními zprávami napříč všemi kanály, kolik mu cenová válka vynesla minut přímo v hlavních zpravodajských relacích.

Ale z toho těží železnice jako celek, protože se i k náhodným cestujícím, kteří jednou vlakem 1 - 2x do roka dostala informace typu, že v Pendolinu je internet a že v jídelním voze ČD si můžou dát výborné plnohodnotné jídlo za cenu běžné restaurace.
připomínka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.244.241.11
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 13:22:10    Odkaz na tento příspěvek  

PPP- ceny nemůžete porovnávat po rozdělení do nějakých "prodejních kanalů".

Důležitý je vždy jen počet, kolik se kterých cen prodá a kterým zákaznickým skupinám. ČD prodávají tradičně většinu jízdních dokladů na pokladně, StudentAgency většinu na internetu.

U soudu nebude problém ukázat, že je zcela běžné, že titíž lidí nakupují u SA po internetu a přitom u ČD na pokladně, jednoduše proto, že SA má povinné místenky a mívá spoje vyprodané, takže tímto do online nákupu lidi nepřímo nutí.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3741
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 13:38:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můj hlavní nepřítel byl dřív Martin Roman, teď se změnil na Romana Janouška

Otázka, zda je normální vstoupit do podnikání za účelem vyhledání a zničení nepřítele, je asi spíš pro psychiatry...

My s tím musíme držet krok, aby nám zákazníci neutíkali. Kdyby ale ČD jezdily za původní ceny, měli bychom dnes tržby takřka dvojnásobné a byli bychom v krásném zisku.

Takto bráno opravdu za jeho problémy můžou konkurenti. Akorát že tohle platí v celém kapitalismu napříč obory podnikání...

Vím, že to ÚOHS trošičku zdržuje, České dráhy na něj mají velký vliv, ale nemůžou rozhodnout jinak.
Krásný námět na žalobu...tohle je fakt síla.

Ale i kdyby se to stalo, tak na trase zůstaneme a vše bude fungovat jako dneska
Své ztráty se postě nevzdáme.

Z Prahy do Ostravy jezdí tři dopravci a my jsme na tom ekonomicky nejlépe, takže z té trati odejdeme jako poslední. Náklady máme podobné jako Leo Express, ekonomicky jsme na tom celkově ale lépe než Leo
Leo splácí brutálně nové vlaky, kam ty peníze tečou u Radima?

Byli bychom hloupí, kdybychom odcházeli. Jsme vítězi té soutěže, i když zatím proděláváme
Není vítěz soutěže v podnikání ten, kdo nejvíc vydělává a přežije? Nebo jsou jiná kritéria pro pohlazení ega?

Tím, že jsme tam ochotni jezdit stejnými vlaky podle stejného jízdního řádu a bez dotací, nemůže už být tato trať závazkem veřejné služby. Takže říkáme ministerstvu, teď se musíte rozhodnout.
Řekl bůh.

Pak musíme koupit dlouhé vlaky v průměru o osmi vagónech
Není problém, v Aradu už je vyrábějí léta do prosince jsou tady...a půjdou na Ostravu, na Brno, na Krnov, na Německo, na Bělehrad...furt ty samý.

Nikdy bych nevěřil, že ČD po našem vstupu na tu trať zlevní jízdenky. Byla to jejich obrovská chyba.
Jejich? Nebo toho, co jde do tohohle boje a nikdy by nevěřil, že...?

Můj nepřítel se tedy trochu změnil na Romana Janouška. To je dnes úhlavní nepřítel otvírání železnice, to je spolu s Petrem Žaludou pijavice přisátá na drahách. Ovlivňuje jejich smlouvy, má z nich provize….
Máte na to přímé důkazy?
To se prostě tak povídá. Slýchám to mezi politiky

Tohle už bez komentáře.

Ten člověk je evidentně vážně psychicky nemocný. Anebo považuje své okolí za totální idioty, kteří mu budou věřit všechno, co najde v hubě.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 842
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 14:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se divím jak se to tady po každém dalším takovém článku vždycky rozjede. To jste si ještě nezvykli? Tady nejde o nějaké vlaky či autobusy, ale o trvalou mediální masáž za účelem dosažení Radimova svatořečení a označení titulem patron národa českého. Radima by měli už dávno na fotkách zobrzovat jen se svatozáří, noboť na takovém mediálním obrazu se pracuje už roky. V příští prezidentské volbě bude Radim eso v rukávu
On je totiž téměř Svatý Václav, rytíř na bílém koni, kterému vždy leželo na srdci jen blaho národa a obyčejných lidí. Bojovník proti mafiím a lobbismu, na to se dnes slyší.
Svatý Radime, oroduj za nás.

Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2366
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 14:41:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdy bych nevěřil, že ČD po našem vstupu na tu trať zlevní jízdenky. Byla to jejich obrovská chyba.
Jejich? Nebo toho, co jde do tohohle boje a nikdy by nevěřil, že...?

Přesně něco podobného se stalo v nákladní dopravě, akorát to tehdy nebylo mediálně propíráno. Kde je ČDC dnes, už medializováno je.

Radim má pravdu. Opět.

Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Karfík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 12-2006
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 15:02:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ámen.

Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2047
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 15:15:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Kým budete tvrdiť, že má Radim pravdu, tak najprv ešte skúste dokázať opačný smer. Tzn. že keby Cargo nezlacnilo, že by nebolo v podobnom stave už pred pár rokmi. Ja som si totiž nikdy nevšimol, že by niekto hovoril, že Cargo jazdí ucelené vlaky podnákladovo, ale že to jazdí za sumy, ktoré už nestačia na krížové dotovanie vozňových zásielok ...

A to ešte neuvažujeme iné vplyvy ...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2367
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 15:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja som si totiž nikdy nevšimol, že by niekto hovoril, že Cargo jazdí ucelené vlaky podnákladovo, ale že to jazdí za sumy, ktoré už nestačia na krížové dotovanie vozňových zásielok

To bude tím, že nebudete insider. To ale nemyslím nijak špatně nebo proti vám, takových lidí je opravdu málo; konec konců ten obor je malý. Ale i neinsider může insidery poslouchat, třeba k-r je k tomu ideální prostředí. Opravdu.

Já těch cenových podrazů stylu dnešní cenové války v osobce zažil dost.

Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 15:35:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: V poriadku, beriem. Ak máte lepšie informácie tak OK. Ale prečo to potom nikto ešte nevytiahol, normálne je okolo toho tona investigatívcov a podobných ľudí ...

EDIT: Ale stále je podľa mňa neporovnateľné to, o koľko percent sa mohli pripraviť v tom ČD-C (kde to zrejme museli robiť celosieťovo), a o koľko v ČD, kde to robia na 2-3 (hoc tých lukratívnejších) tratiach ...

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2368
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 15:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bylo (a zřejmě je) to masivní - tedy v Cargu.

Na Ostravě jde zřejmě o pár nízkých stovek milionů Kč ztráty tržeb ČD osobky. Nakolik je to málo nebo hodně posuďte s ohledem na výši hospodářského výsledku a odpisů ČD sám.
A počet takových tratí se bude rozšiřovat (Hamburg, Brno, výběrka). Jestli se takto ČD hodlají chovat dál, tak to potěš koště.

(Příspěvek byl editován uživatelem Desiro.)

Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 16:22:25    Odkaz na tento příspěvek  

á, Desiro bude z Metransu, ten rukopis se nezapře:-) V garáži v Uhříněvsi maj prej nejlepší informace o hospodaření ČD :-D Budete taky podávat žalobu do Bruselu, jako Radímek?
123hell
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.239.242.159
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 17:38:11    Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: Jestli se takto ČD hodlají chovat dál, tak to potěš koště.
No jelikož od roku 2005/6 (výběrko Plzeň – Most za 17Kč/km) nevymysleli nic jiného, tak to si považují za úspěšnou strategii.
klada
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.155.13
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 18:53:28    Odkaz na tento příspěvek  

Takhle posunuje Regiojet na Smíchově, jeden vůz na zemi celý, druhý půlkou na výhybce –dnes opět o třídu lepší!!!
Po páté za rok a půl a to mu jezdí 18 vlaků denně.


tímto se nikde nechlubí
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 19:16:28    Odkaz na tento příspěvek  

klada: Dnes? Tuším, že ta fotka je již pár dní stará, už jsem jí i někde viděl. Uveďte bližší informace a autora. Dík
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 19:16:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

klada: Tohle není dnešní fotografie. :-)
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 19:34:19    Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: "á, Desiro bude z Metransu" No, kdybyste byl správný insider, tak to už dávno víte. Ale:"takových lidí je opravdu málo", a naštěstí jsou všichni pohromadě.

Desiro:"Já těch cenových podrazů (...) zažil dost" Nejmenovaný kolega mluvil o Vaší firmě, když říkal chudinky jedny ukřivděné" ?
Ale i neinsider může insidery poslouchat, třeba k-r je k tomu ideální prostředí. Opravdu. A někdy i naopak, třeba když je řeč o DPH. Opravdu
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2369
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 19:45:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že já jsem si radši ty prsty neuseknul, než jsem sem něco napsal.

Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3078
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 19:46:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já na té fotce vidím datum 25.2. 2013 a čas 9:59:21, kdyžtak mne opravte.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 20:09:02    Odkaz na tento příspěvek  

Jedna věc je Jančurova porucha osobnosti jiná věc je logická spravedlnost podle selského rozumu a ještě jiná je právní stránka věci.
K tomu prvnímu pro osvěžení paměti: Čti a žasni, k dnešnímu tématu vybírám:
"Nedopustím, aby byl někdo levnější než Studenty Agency"

Konkurovat chce i cenou. "Bude to 300 Kč v 2. třídě, která bude nesrovnatelně kvalitnější než 1. třída pendolina," uvedl.

"V historii podnikání jsem prohrál jednou, a to v souboji s vlaky na trase Ostrava - Praha, když vláda zavedla mýto..."
Podobný výrok jsem slyšel tehdy i v televizi a zněl velmi pomstychtivě. Mimo jiné, tamtéž zazněl výrok: "Naučíme České dráhy jezdit včas", později často popíraný.

Ale bohužel, žijeme v Kocourkově a naše zákony řeší monopoly hokynářskou filozofií nákupu a prodeje zboží. Před ČEZem nás ochránit neumí, zato tady budou ČD, pokud neprokáží, že nemají podnákladové ceny, ve velmi těžké pozici.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 20:10:59    Odkaz na tento příspěvek  

Desiro: To bylo jen tak přátelsky Tak já už zase jdu.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 22:04:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křivi:

"Naučíme České dráhy jezdit včas"

je trochu něco jiného než

"Budeme jezdit bez zpoždění"

ne? :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem jspetrak.)
Chocholoušek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 22:12:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna věc je Jančurova porucha osobnosti

Zatímco tady jsou všichni úplně normální a Vy jste "jenom vrtulník".
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 22:15:03    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě pár perel (2007): má paměť je krátká
Od státu nedostávám ani 1 Kč, naopak já státu platím. A licence na busy či vlaky nemají taky žádnou cenu, každý si ji za 500 Kč může požádat taky.
my hledáme Černé Díry na trhu a hle jsou to i ČD, mají to dokonce v názvu
Jezdit dotovanou regionální bus i vlakovou dopravu umí každý. Já dotace nepotřebuji, chi jezdit dálkové linky, kde mohu o cestujícího bojovat.
My konkurenci k životu potřebujeme, někdo musí odvézt ty, kteří se k nám nevejdou....
Každou koupenou letenkou, třeba i za 1 Kč přispíváte na žluté vlaky.
Mnoho klientů si raději kopí letenku u nás, aby podpořilo sen nás všech - žluté vlaky.
Pak může dotovaná ČD dát horší pendolína na trať třeba Ostrava - Brno, kde jezdí samé hajtry,
bude-li banka spokojená, pak není důvod, aby nám nezafinancovala dalších 30 vlaků na všechny dálkové tratě.
Náš vlak bude mít 6 tříd!!! Jednou z nich bude konferečním místnost s možnosti "promítání" na velkou obrazovku. Nejvyšší třída bude "Premium", sedadla budou téměř postele.

Je pravda, že vlaky stojí mnohem méně, že busy, ale taky vydrží déle. STUDENT AGENCY je nízkonákladová společnost, která k ceně nabízí i dobrý servis. Provoz vlaků by řídili cca 5 lidí, v případě Českých drah je to několikanásobně více. ČD velmi prodělávají na všech dálkových linkách (...) My budeme mít příje jen z jízdného.
Řešení je jiné - změnit zabezpečovací tchniku na normy EU, aby mohly po česku pelášit všechny železnice světa. Tato úprava by stána na koridorech jen 100 milionů Kč jednorázově, což je proti desítkám MILIARD Kč do koridorů ročně opravdu pakatel.

Zatím vám mohu říci jen to, že zadání bylo jesné: nejluxusnější vlak, který kdy jezdil v Evropě, ovšem přizpůsoben na české podmínkyNa koridoru je spousta místa, nebojte:-).
Vlak je přeci jen dlouhý autobus, nebo ne? To co znáte z busů, bude fungovat i ve vlacích.
Spoustu volného místa je třeba zrovna na železnici.... Busy spolkla válka s Asianou....
...pan Alexej Litvin, majitel Asiany má tak trochu ruské manýry.
Pan Litvín je lhář (...) Víte, než čekat na soud za klamavou reklamu 3 roky, tak mu raději zatopíme v podnikání.
My jezdíme plní, Asiana za stejnou cenu v 5 lidech...Je to jeich strany msta, nikoliv racionální plán. Položí tím celou svou firmu.
Klidně budeme jezdit za 1 Kč. Když Asiana snížila cenu na 50 Kč, je naši povinností na to reagovat. I(...) Tyto extrémní ceny tu budou do doby, do kdy Asiana zpět cenu nezvýší, resp do doby, než zkrachují.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 22:30:45    Odkaz na tento příspěvek  

...lidmi z MD, kteří nedokážou představit, že po kolejích bude jezdit i někdo jiný. Jenže je jiná doba, jsme ve společné Evropě a KAŽDY si v Evropě může jezdit kam si zachce. Dokonce můj strejda z druhého kolene, který je nádražákem, se na mne kouká jako na zločince, který chce zlikvidovat ČD. Není tomu tak. ČD na těcht linkách proděláva, naopak se ČD uleví. Stát ušetří...
A levý pruh? Víte, my vezeme 63 cestujících, máme právo na stejný prostor jako osobák, který veze v průměru 2 lidi.
ČSAD jezdí běžně z busy staršími 20 let.
Nabízíme luxus za standardní cenu. A ten luxus nemáme pro bohaté, ale pro všechny. A 300 Kč za jízdenku z Prahy do Ostravy přeci není moc.
Bude to jako v busech a mnohem více. Třeba kino, kupata pro neposlušné děti
Náhradu za zpoždění způsobené dopraví cestou budeme požadovat od ČD jako provozovatele dráhy. Na to máme právo, platíme za to.
Stát nám ukladá poskytovat slevy pro studenty, žáky, děti a poslance. Ty ovšem kalkulajeme dle zákona z běžného jízdného, cena 50 Kč je akční cena.
Já jim napsal, že pokud nepřestanou používat nepravdivý slogan, že jsou jednička na trhu letenek, tak jim skočím na tuto linku!!!

Společný komentář k oběma příspěvkům: Vše je pořízeno metodou Ctrl+C z odkazovaného rozhovoru pro ty, kteří si pro nedostatek času chtějí připomenout jen některé doslovné výroky RJ, které mají šanci proniknout do ústní lidové slovesnosti.
Omlouvám se za nepřehlednost, z důvodu úspory času jsem to tematicky neuspořádával a nepoužíval uvozovky ani kurzívu.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1278
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 23:41:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Člověk míní, věci mění... nechápu proč se tady objevují 6 let staré plky.
To by taky chtělo z archivu vytahat to dušování spousty uživatelů zde, že Jančura na koleje nikdy nevyjede. Že to tady tou diskuzí před těma 5-6 lety ale pořádně jelo...
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 12-2003
Odesláno Pondělí, 04. března 2013 - 23:59:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna věc jsou nesplněné sliby, ale jeden z tech výroků je poněkud závažnější:

Tyto extrémní ceny tu budou do doby, do kdy Asiana zpět cenu nezvýší, resp do doby, než zkrachují.

Sice ten soud s Asianou už skončil, ale pokud by to právnici protistrany potřebovali, tak tady mají veřejně přiznaný úmysl zlikvidovat konkurenci pomocí dumpingu.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 00:21:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázka je, jestli sama asiana nezačala s dumpingem, když jezdila za 50,-. Pak by ta věta žádnýho právníka nezajímala.
Neonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 1-2012
Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 01:55:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže dumping se smí dělat, dokud nemáte nějaké procento z provozu na lince, nebo ne?
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 8-2003
Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 07:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale když máte stejné procento na lince, jako je letecká doprava... Sice už to ČSA od té doby dávno předělaly, ale. Pořád je u nás VHD popelkou oproti IAD. A na Vary docela slušně funguje i tzv. "smluvní" doprava. Bývalo to samozřejmě podstatně lepší, ale ty mikrobusy s turisty pořád ještě jezdí.
Nechtěl bych být v kůži soudce, co by to měl rozhodovat.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 07:11:50    Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Souhlasím. Uvedl jsem o zpoždění tu větu, kterou já si pamatuji.
Sipy: Na ty Jančurovy, jak říkáte, plky, jsem znovunarazil náhodou. Když už jsem se jimi pročítal, zkopíroval jsem to, co mne zaujalo, abych ostatním ušetřil čas. Hlubší smysl nehledejte. Na průběžné změně názoru podle vývoje okolností nevidím v podnikání nic špatného. Něco z těch hlášek jsou skutečně mrtvé kuriozity do muzea, ovšem mne zaujaly ty, které vysvětlují či ilustrují jeho způsob myšlení a jeho aktuální konflikty. Je to něco jiného, než Vámi uváděné kopírování něčích hlášek na K-repu za účelem někoho utlouct čepicí.
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 07:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

křivi:dík za ten článok z r.2007.Tak sa len musíme usmievať nad tým,čo Jančura vtedy prezradil.Jeho dokonalé vlaky od f.Stadler a Siemens sú len v jeho hlave,realita je taká,že staré rakúske vozne ťahajú 20 ročné lokomotívy
Zvídavý_člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 08:07:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A další část té reality je, že ty "staré rakúské vozně s 20 ročnými lokomotivami" patří do absolutní špičky v tom, v čem lze na českých kolejích cestovat.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3944
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 05. března 2013 - 08:13:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přílepy: Ty dokonalé vozy od firmy Stadler tady někteří u LEA prohlašují za tramvaje, vhodné tak k předměstské dopravě. Ono asi záleží na úhlu pohledu. A nebo, jak se komu hodí k házení špíny..