K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 03. 03. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 03. 03. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.190.175
Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 23:20:16    Odkaz na tento příspěvek  

kx32: Tak předpokládám víte, že ČD dostávají kompenzaci za studentské jízdné spolu s dotací na základě smlouvy s MD a na rozdíl od ostatních dopravců nic nevykazují. O velikosti této paušální kompenzace samozřejmně můžeme vést spor.

VELKÝMI PÍSMENY (novináři neuvažuj, tohle jen zkopíruj!)
Každý novinář ví, že text článku se velkými písmeny nepíše. Tedy pokud je něco od Ondrůje velými písmeny, tak Ondrůj nejspíš něco zdůrazňuje.

antiČDfóbijci nesnesou jakýkoliv jiný názor, než blahoslavení názorů svatých páně Ondrůjů a Jančůrů.
Nikoho takového tu nevidím. Ukažte mi prosím některého ze zde diskutujích, který nekriticky obdivuje Jančuru a není schopen uznat, že Jančura něco dělá blbě.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 4-2010

Odesláno Pátek, 01. března 2013 - 23:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun:Nikoho takového tu nevidím. Ukažte mi prosím některého ze zde diskutujích, který nekriticky obdivuje Jančuru a není schopen uznat, že Jančura něco dělá blbě.
To myslíš vážně?On tu opravdu takový nikdo není...
Klapzuba
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.68.250
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 00:45:43    Odkaz na tento příspěvek  

Není to křečovité kopání?

Už jen od pohledu to bylo psáno v sakra spěchu, jen aby byli první. Zdůrazňuje a podtrhává ničím nepodložené domněnky jen aby došlo k pošpinění ČD a on se naopak opět ukázal jako ten ubližovaný ochránce práv studentů, důchodců, celého národa, ... MD chce zrušit slevy ale on kydá na ČD. Přitom se to ruší jedině a pouze díky němu.

Dorovnání slev v ZDO je v pořádku, stát si ty výkony objednal, chce je a chce aby tím jezdili cestující a je jedno zda to bude jezdit Svatej Petr nebo sedlák Franta. Mimo ZDO už je v tom cosi prohnilého. Proč by stát měl dorovnávat něco co si vůbec neobjednal? Kór když si soukromní ci nasadí vysoké obyčejné jízdné. Představte si situaci, kdy na každé trati bude 5 dopravců mimo ZDO a všichni budou chtít za jednoho studenta 400,- Trochu drahej špás ne?

Nebo chcete tvrdit, že tiskový mluvčí neumí psát? Tolik chyb v jedné zprávě nenadělá snad ani Bevelo.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 4-2010

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 01:35:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klapzuba:Tak nějak...
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 06:36:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr47: To myslíš vážně?...

Tak konecne nekoho jmenujte. Ondruje pochopitelne vynechte...
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.208.246
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 06:59:35    Odkaz na tento příspěvek  

Ale obyčejné jízdné má RJ nejlevnější :-o takže ČD dostávají za studenta více zlaťáků. Pak jen přišel LEO a dovedl celý systém k dokonalosti :-)
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 07:13:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč by stát měl dorovnávat něco co si vůbec neobjednal?
Stát to neobjednal, stát povinnou slevu pro studenty dokonce nařídil! Dopravce ani nemá možnost říct: Státe, nic od tebe nechci, ale o výši slevy pro studenty si budu rozhodovat sám.

Představte si situaci, kdy na každé trati bude 5 dopravců mimo ZDO a všichni budou chtít za jednoho studenta 400,-
Tu částku stanovil dopravce, nebo ministerstvo? (Mimochodem, letos už tato možnost není.) Asi to znáte - hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3951
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 07:31:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obyčejné jízdné má RJ nejlevnější
To neříkejte, ještě si přečte někdo z úohsáků.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 09:20:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obyčejné jízdné má RJ nejlevnější

A proto je ve ztrátě. Určitě ho k tomu donutily ty zlé modré. Ve světě je normální, že za větší pohodlí, služby trošku zákazník připlatí. U nás bude normou, že když se mi nedaří, bude to muset doplatit zlá konkurence. Aspoň dle RJ.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 09:27:02    Odkaz na tento příspěvek  

No obyčejné jízdné bylo při vstupu RJ tuším okolo 430 ČD vs. 420 RJ. Takže ČD dostávají o cca 3 koruny více na studenta. Aktuální stav je 465 ČD vs. 450 RJ.

No a reakce ČD týden po výjezdu RJ známe :-) 295 na pokladně pro všechny. Docela slušný skok. Nikdo ČD neupírá možnost přizpůsobovat se trhu, právě naopak, ale tohle trochu přestřelili :-) tak ať se teď nikdo nediví, že to dopadlo, jak to dopadlo. Přitom ČD měly vzhledem k velmi malé kapacitě RJ a hlemýždímu tempu jejího nárůstu dost času na boj jinými zbraněmi než jen cenou, kterou mohly dorovnat, ale nemuseli podstřelovat. Nemluvě o několikerém odkladu samotného vyjetí RJ. Času se připravit na konkurenci bylo dost, jenže pánové na nábřeží asi věřili svému Žaludovi, že Žluté vlaky nikdo nikdy neuvidí :-)
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 09:36:04    Odkaz na tento příspěvek  

Mít obyčejné jízdné o pár korun levnější, to bylo rozhodnutí RJ, ale vozit všechny (tedy i ty co přijdou na nádraží a tam si kupují jízdenku) za 295, to už si vymyslely ČD :-) A RJ tu cenu už jen dorovnal, nikoliv podstřelil.

RJ tedy přistoupil na hru ČD a když podnákladově, tak pořádně :-D ať to stojí za to. Jenže RJ má výhodu, že on je vlastník RJ a ze ztráty se zodpovídá sám sobě a taky si ji sám zaplatí. Ale ČD si ji budou muset ztrátu obhajovat před státem jako jediným akcionářem a taky jim to asi moc nepomůže při vyjednávání s kraji, po kterých chtějí navýšit dotace, protože prý si museli koupit nové vlaky a tak mají větší náklady. Ano to je pravda, jenže tyhle podmínky dráhy v těch smlouvách s kraji podepsaly :-D to při tom podpisu níkdo z GŘ ČD nevěděl? Na to přišli až když ty vlaky koupili? :-D
Klapzuba
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.68.250
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 09:44:20    Odkaz na tento příspěvek  

A co si tu jako chcete dokázat? Že jedinej kdo má na kompenzace nárok je RJ?

Nerušil bych to, jen bych to ponechal pouze v rámci ZDO. Mimo ZDO, kde se uživí konkurence je to z ekonomického hlediska blbost. Konkurence to zdražení pro studenty jednoduše nedovolí a že díky tomu zkrachují? Je to problém státu nebo dopravce, že nebyl nabídkou schopný přitáhnout více lidí?

Potom bych u té studentske slevy jednoznačně upravil podmínky. Tj. neexistuje, že na to pojedu např. v sobotu večer do hospody nebo, že na průkaz Ostrava - Hranice pojedu Olomouc - Prostějov.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.190.175
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 09:45:09    Odkaz na tento příspěvek  

Petr47: To myslíš vážně?
Ukažte mi tu někoho takového!

Babilon: Stát to neobjednal, stát povinnou slevu pro studenty dokonce nařídil!
PPP: No obyčejné jízdné bylo při vstupu RJ tuším okolo 430 ČD vs. 420 RJ ... No a reakce ČD týden po výjezdu RJ známe :-) 295 na pokladně pro všechny.
Tyto věci je třeba neustále připomínat a opakovat, protože lidé trpící Jančurofóbií některé informace selektivně zapomínají
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.190.175
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 09:47:37    Odkaz na tento příspěvek  

Klapzuba: A co si tu jako chcete dokázat? Že jedinej kdo má na kompenzace nárok je RJ?
Tak tohle už je na Chocholouška
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 10:00:32    Odkaz na tento příspěvek  

Klapzuba: Já souhlasím, že systém slev jak je nastaven teď, kdy se kompenzace odvíjí od ceny obyčejného jízdného, kterou si stanovuje sám dopravce, je špatně. Měla by to být nějáká fixní částka za km, která by ale samozřejmě nebyla stejná na všechny tratě, ale odrážela by specifika jednotlivých tratí. Takže logicky by pak na trase Pha - Ostrava byla dotace menší než na jiných tratích.

A také jsem toho psal zodpovědným osobám včetně pana ministra dopravy a financí, kde jsem na tento stav upozorňoval a vyjadřoval nesouhlas, jako daňového poplatníka, který toto financuje :-) takže mám možná podíl viny na tom, že ty slevy zruší úplně :-D to jsem ale nechtěl, já jsem jen navrhoval úpravy např. výše zmiňovaným způsobe. Jenže mě nenapadlo, že pro úředníky, které si platíme bude jednodušší celý sýstém zrušit, než se namáhat a pracovat na jeho vylepšení.
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 10:13:29    Odkaz na tento příspěvek  

PPP: ...od ceny obyčejného jízdného, kterou si stanovuje sám dopravce...

Obyčejné jízdné (resp. jeho strop) stanovuje výměrem Ministerstvo financí.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1802
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 11:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nerušil bych to, jen bych to ponechal pouze v rámci ZDO.
Nevím, čím se živíte, ale asi byste neschvaloval, kdyby konkurence mohla prodávat za polovinu s tím, že tu druhou dostane od státu, že?
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 11:04:23    Odkaz na tento příspěvek  

Špinka: Díky za upřesnění :-) ano strop ano, ale jinak je to na dopravci. Takže Pha-Ova RJ 450, ČD 465 a LEx 520??? (nevím přesně). Takže největší dosyp na studenta má LEx. Stát by neměl vůbec brát ohled na různé ceny jednotlivých dopravců na stejné trase.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1803
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 11:09:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby dopravci nevedli cenovou válku a měli jízdné na úrovni obyčejného ČD, pak by dotace na studenty byla stejná jako dnes.
Příčina nárůstu dotací je tedy úplně někde jinde.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1804
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 11:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obyčejné jízdné (resp. jeho strop) stanovuje výměrem Ministerstvo financí.
Ministerstvo ale nestanovuje konkrétní částku, ale metodiku výpočtu. Výsledek bude pro každého dopravce jiný. Pokud je dopravce ve ztrátě, pak může jít s obyčejným jízdným postupně až do nekonečna.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3070
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 11:19:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: Vy ty příspěvky od Budulínka, Brr a dalších nevidíte, nebo nechcete vidět? Tak požádejte Topiče, to je mistr světa v přehrabování v archivu ( a ježdění off-roadem po poli ) a on Vám ty příspěvky dohledá. Když mu to nedělá problém u Happyho a dalších, tak mu to jistě nebude dělat problém ani v tomto případě.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2609
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 11:28:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak kdopak se ujme právního rozboru ve využívání obchodní značky INkarty modrozla u RegioStřely? Na tohle jsem skutečně hodně zvědavý jak to může dopadnout. Ono nakonec není všechno košér co Jančura dělá. Taková ta schovka za dańového poplatníka, případně státu - jako nálevny a penězovodu do ČD už mu moc lidí nepapá! Nyní už to z něho čouhá jako z kozla špičaté rohy. Jsem také rád že už začíná kopat nožičkama..
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 11:35:19    Odkaz na tento příspěvek  

No sleva na inkartu u RJ ale není žádná novinka, to tady bylo už při startu, když nabízeli 10% slevu při nákupu obyč jízdného na pobočce. Tehdy to ČD nevadilo? :-D
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 12:02:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Info pro sledovače vozů: Při poslední aktualizaci jsem ze svojí databáze vyřadil vůz Bmz 21-90 127, který se mi tam dostal nejspíš nedopatřením při opisu některých fotek z internetu. Tento vůz RJ nikdy nepatřil. Naopak, chybělo mi tam ABmz 010.

Čeština je freeware, ale ne opensource.
ICQ: 315559622 ¤¤¤ Databáze vozů //RegioJet
Upozorňujeme cestující, že příspěvek může obsahovat stopy nadsázky, cynismu a vlastní názor.
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 394
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 13:27:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Áááá, pan bevelo. Tak co, ještě kradete články z drahservisu? ;-)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2610
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 13:34:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: je zajímavé že ohledně Vás jsem dostal 6 PMS že kradete cedule z lokomotiv. U nás na webu žádný článek drah-servisu není. Nejsem si jist, zda Vám to stačilo nyní napsat již podruhé.. ostatně, chápu vaše zaměření na lité cedule. Pro mne osobně jste prase
kx32
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.11.128
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 15:43:39    Odkaz na tento příspěvek  

Mít obyčejné jízdné o pár korun levnější, to bylo rozhodnutí RJ, ale vozit všechny (tedy i ty co přijdou na nádraží a tam si kupují jízdenku) za 295, to už si vymyslely ČD :-) A RJ tu cenu už jen dorovnal, nikoliv podstřelil.

PPP: No obyčejné jízdné bylo při vstupu RJ tuším okolo 430 ČD vs. 420 RJ ... No a reakce ČD týden po výjezdu RJ známe :-) 295 na pokladně pro všechny.
Tyto věci je třeba neustále připomínat a opakovat, protože lidé trpící Jančurofóbií některé informace selektivně zapomínají


Třeba selektivní zapomínání toho, jak se RJ bil v prsa, že nejsou jak ty zaostalé ČD co nemají eshop, jezdí ještě s parníma lokomotivama a drtivou většinu lístků prodávají jen na pokladnách? Že on bude prodávat přes 90 % lístků přes net (takže jízdné za 420 na pokladně bylo jen pro exoty a i těm budou pokladní radit, aby si to koupili radši přes net nebo SMS) a tudíž vlastně všichni budou jezdit za těch 295.

Jo, jo, selektivní zapomínání toho, kdo to vlastně začal nabízet jako první všem.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 16:34:19    Odkaz na tento příspěvek  

kx32: Ono to možná vypadá jako nic, ale zkuzte si vynásobit tu stokorunu počtem 10% z prodaných lístků za celý rok a dostanete se k číslu v řádech desítek milionů korun ;-) a víte moc dobře že pan Jančura rád přehní, že 90% by to nebylo. ČD to mohly využít chytře a zavést RJ Promo jen přes internet nebo automaty a naučit více lidí používat jejich eshop a ušetřit tak mzdy několka pokladních. Bohužel pro ně udělaly dráho co udělaly :-) a jediný kdo z toho teď těží je cestující :-D

Možná že to Jančura opravdu zabalí, ale pak budou ČD horko tězko obhajovat se svou image opětovné zvyšování cen. On pan Jančura by to dovedl lidem "lépe" vysvětlit :-D Ale jak to vše dopadne, ukáže až čas.

ČD jako velká firma se síťovým efektem má spoustu jiných pák jak Jančuru když už né zničit, tak nechat mu pouze pozici minoritního dopravce. Jenže to by vyžadovalo sofistikovanější řešení ;-) a jak jsem již psal, sám Jančura jim svou velkohubostí, kdy sliboval vyjet dávno předtím než se tak stalo, dal dostatek času se na to připravit.
gynekolog
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.239.242.46
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 17:20:35    Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo:jsem dostal 6 PMS
Aha. Tak to už se vysvětlují tvoje periodické výbrky tady. Dojdi si za svým gynekologem a ten ti snad s premenstruačním syndromem (PMS) pomůže.
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2322
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 17:37:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je zajímavé že ohledně Vás jsem dostal 6 PMS
Cože? A hned 6x, jo? Tak to čučím
Bůvolo, když evidentně nevíte, s kým máte tu čest, tak laskavě držte zobák. Děkuji.
THE END

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2612
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 17:41:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec: Vy mne vůbec nezajímáte... The End
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3735
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 20:37:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych jen na margo nesmyslné diskuze o tom, kdo co víc postřelil první, upozornil, že není povinností podnikatele automaticky podstřelovat nebo dorovnávat ceny konkurence, takže zdůvodňovat vlastní ztrátu nebo i krach tímhle je debilita na kvadrát. To bylo keců o o třídu lepšosti, naučení lidí jíst ve vlaku, kytkách a symfoniích na hajzlech, nejlepších vagónech v Evropě, švýcarské kvalitě, přetahování lidí z aut atd., a nakonec z toho zase vylezlo, že český substrát tradičně jde jen a jen po ceně a to ostatní jsou stejné kydy, jako když se na Nově zeptají zákazníka hypermarketu, co je pro něj důležité, on vypustí hlášku, že kvalita a pak jde pro Babišovy utopence s 5% drůbežího separátu v akci.
Nakonec to vypadá, že nejlepší podnikatelský záměr by byl postavit vlak ze zde tolik omílaných plesnivých dobytčáků a zachovat ziskovost i při cenách podstřelujícich všechny. Substrát by přiběhl, nadával, ale za tu cenu vydržel. Nebo máte někdo jiné vysvětlení, proč je nutno jezdit novými vlaky se skvělým servisem za třetinu ceny než za doby těch dobytćáků, než že zákazník prostě není ochoten za kvalitu připlatit?
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2208
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 20:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč je nutno jezdit novými vlaky se skvělým servisem za třetinu ceny než za doby těch dobytćáků

Mě by zase zajímalo, proč ty dobytčáky byly třikrát dražší než nové vlaky se skvělým servisem.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6771
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 21:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: A je to udržitelné, za tu 3x levnější cenu? Teď jde hlavně o to někoho z toho koryta vyštípat a pak se vrátit na stejnou cenovou úroveň, ne-li vyšší. Souhlasím však, že už s lepšími službami.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Drkvetiny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 12-2010
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 21:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2116
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 22:28:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy ty příspěvky od Budulínka, Brr A můžete mi naznačit, kde v mých příspěvcích něco takového vidíte?
Za prvé mám i k RJ pár výhrad, ale hlavně, líbí se mi, že se na koleje dostává konkurence, která je normální snad všude jinde. Ať si Jančura klidně zkrachuje, důležité je, že už tu nebude monopol.
Ale že Jančura zvednul standard na lince Praha - Liberec o tisíc procent, na tom tedy trvám. A vadí mě, že to udělal až v době, kdy jsem tuhle linku už skoro nepotřeboval.
Když chcete, tak si s ČD jezděte, nikdo Vám je nebere. Zato ale někoho dráždí už samotný fakt, že je i na dráze na výběr a že pro některé cestující je důležitější kafe a suši a ne přípoj do Horní Dolní.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3737
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 02. března 2013 - 23:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

„Jsem pro to, abychom bojovali za více vlaků RegioJet. České dráhy nejsou schopny zajistit slušnou přepravu osob. Jejich vlaky jsou špinavé a České dráhy neudělaly nic pro zlepšení. Rychlíky navíc jezdí často plně obsazené," upozornil Jaroslav Benk (nez.).
...jak se Buvolínek vyrovná s tou stížností na plně obsazené vlaky? Dyť přece podle rezervací v Praze...??? A vono Zábřehem projíždí hafo vlaků plných imbecilů, co netuší, že normální člověk jezdí přece s Jančurou...??? Divný, co jsme to za národ...
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 10:24:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

České dráhy nejsou schopny zajistit slušnou přepravu osob. Jejich vlaky jsou špinavé a České dráhy neudělaly nic pro zlepšení.

Tohle vyjádření pana starosty 15-ti tisícového města by si měli přečíst všichni obhájci modrého bordelu a špíny. Pan starosta požaduje pouze důstojné cestování vlakem, které měli občané pouhých 14 měsíců. Nic víc.

Vagony jsou daleko pohodlnější než u Českých drah a jsou vždy čisté. Vyhovovalo mi i to, že součástí jízdenky je místenka, takže nehrozí, že by člověk prostál celou cestu do Prahy v uličce. Na rozdíl od jídelních vozů Českých drah si navíc můžu v RegioJetu dát něco k jídlu nebo k pití za rozumnou cenu," řekl cestující Martin Fiala ze Zábřeha

Přesně tak, nikdo není zvědavý na stání v uličce někde u hajzlu, jak píše p. Fiala. Prostě kdo si zvyknul na žlutý standard, těžko se vrací do dobytčáků.

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 447
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 10:48:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Zas trochu demagogie na nedělní dopoledne co? Součástí jízdenky ČD koupené po netu je také místenka, pokud vám ujede přípoj, můžete (sice bez místenky) jet dalším bez ztráty jízdenky, ze Zábřehu do Prahy jezdí vlaky Ex a to žádná špína není. Bmeer, bpee, bee jsou pohodlné vozy vybavené zásuvkou. Občas přidají nějaké to béčko, ale to proto, aby se tam vešlo co nejvíc lidí a i to béčko je humanizované.
Jistě u ČD lidé stojí v uličce, u Jančury je rovnou nepustí do vlaku.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 10:57:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechic:
Chcete snad říct, že pan starosta lže? Já jsem jen citoval vyjádření pana starosty, který zastupuje 15 tisíc voličů.

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 11:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě něco ze Slovenka, ať mají modří co kritizovat:

Slovensko je spokojné s fungovaním súkromných vlakov RegioJet

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6772
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 11:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: Chcete snad říct, že pan starosta lže? Já jsem jen citoval vyjádření pana starosty, který zastupuje 15 tisíc voličů.

On ten kdo zastupuje 15000 voličů nemůže lhát? Určitě to nebylo tak, že by mu napsalo 15000 lidí toužících po zastavování Jančury.
Jinak mě docela zaráží, že místo toho aby byli rádi, že jim tam vůbec něco zastavuje, tak ještě s tím budou nespokojený, ačkoliv to patří k tomu lepšímu co ČD provozují. Jinde by mohli závidět.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Dýmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 1-2010
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 12:17:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek4-a náhodou nevíte proč pan starosta neprotestoval před tím ,když už bylo jasné že některé vlaky RJ u nich zastavovat nebudou
Antikomunista
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.126.66
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 12:40:33    Odkaz na tento příspěvek  

Jsme velmi rádi, že už se soudruh Budulinek4 ve svých příspěvcích vyhranil proti komunisticky psané rétorice jako součástí svých větných myšlenek A za to, mu patří VELKÉ díky!
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 865
Registrován: 12-2003
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 12:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem jen citoval vyjádření pana starosty, který zastupuje 15 tisíc voličů

Větu, co jste citoval, řekl Jaroslav Benk. To není starosta, není to ani radní. Je to jen zastupitel, který dostal 664 hlasů (což neznamená 664 voličů, v obecních volbách má každý volič tolik hlasů, kolik je členů zastupitelsva) a na mandát to nestačilo, dostal se tam až jako náhradník. Dle Googlu je to lokální podnikatel, figurující v mnoha firmách.

Obávám se, že jeho vyjádření je jen laciný populismus.

Populismus proto, že není založen na 15000 dopisech od voličů, je založen na populárním názoru o špinavých a drahých "drahách". A většině lidem se to zalíbí, protože před dvaceti lety jeli vlakem a od té doby o "drahách" jen četli v bulvárním tisku. Ostatně u pana Benka bych ani nečekal, že jezdí sockou osobně, ať už žlutou nebo modrou. Společensky by se znemožnil.

A laciný proto, že takovéhle kafrání může vynést politické body, ale nestojí ani korunu. Co kdyby přišli za Radimem s nabídkou, že mu za každého cestujícího do Zábřehu doplatí prázdnou sedačku až do Ostravy? Ale to by pak museli třeba zrušit jednu školku, že ... a možná by museli vypsat výběrové řízení. Jiný dopravce by totiž zastavení svého komerčního spoje třeba nabídl levněji :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 14:26:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IC 1003 v včerejší Třebové: http://www.youtube.com/watch?v=OjA0bSWJGVE
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 196
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 15:08:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stojan stojanov
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 16:03:47    Odkaz na tento příspěvek  

Jistě u ČD lidé stojí v uličce, u Jančury je rovnou nepustí do vlaku.

Ale to je přeci podle Blbulínků jedině správně.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 16:35:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Turisto, máte pravdu, že výrok o špinavých vlacích pronesl zastupitel a ne starosta, přečetl jsem si článek pozorně ještě jednou.

To ovšem nic nemění na věci, že starosta 15-tisícového Zábřeha píše RegioJetu a stejně tak starosta 30-tisícového Šumperka. Ještě pořád se jedná o laciný populismus (pro 45 tisíc voličů) nebo jen požadavek na důstojné cestování? Máte nějaké rozumné vysvětlení, proč starostové neztrácejí čas zbytečným psaním Dráze, že by chtěli kulturněji cestovat?

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 16:39:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trs2004: ještě si k tomu měl dopsat věnování pro Bevela, tady má příležitost, aniž by tam byl si spočítat vagonky
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 866
Registrován: 12-2003
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 17:20:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte nějaké rozumné vysvětlení, proč starostové neztrácejí čas zbytečným psaním Dráze, že by chtěli kulturněji cestovat?

A proč by měli psát ČD, když jim tam ČD zastavují? Chtějí ukázat činnost, tak požadují víc vlaků a nejlépe zadarmo, tím pádem logicky píšou tomu, kdo město projíždí. Starosta Třebové už řadu let předvádí něco podobného.

O tzv. "nekulturnost ČD" se totiž ani jeden starosta neotírá (vyjdeme-li z toho článku). Jen pan Benk a jeden údajný cestující, přičemž podobné názory "z lidu" si novináři často vymýšlejí, to pro vás doufám není překvapení.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2119
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 17:21:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I když tu budu zas označen za nekritického obhájce RJ: Jejich vlaky jsou špinavé může v případě IC/Ex být pravda. Na rozdíl od pendolina, které je ze všech čtyř druhů vlaků (SC, RJ, LE, Ex/IC)) suverénně nejčistší, tak některé vozy v IC jsou zahnojené jak jetel. Třeba v pátek na Hutníku do Prahy to byly tři první vozy.
To je právě věc, na které by měly ČD máknout: nestačí mít na vlaku pár perfektně čistých vozů, je třeba mít všechny aspoň obstojné.
RJ i LE v tomhle taky docela zklamávají.

(Příspěvek byl editován uživatelem BrR.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3739
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 18:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek:
Chcete snad říct, že pan starosta lže? Já jsem jen citoval vyjádření pana starosty, který zastupuje 15 tisíc voličů.
Když pominu záměnu funkce, zastupitel jistě nelže taky. Takže výrok Rychlíky navíc jezdí často plně obsazené,, vztahující se k vlakům ČD, můžeme ve shodě s Tvým názorem považovat za pravdivý.
Jak to ladí s bláboly o prázdných vlacích ČD a normálními cestujícími používajícími výhradně RJ, kterými nás tady měsíce zásobuješ, blbe?
A protože jsi tuhle moji otázku - jistě jen opomenutím - radostně ignoroval, piš si, že Ti ji budu opakovat úplně stejně jako tady jiní urgují odpověď od Bevela, aniž by si už kdo vzpomněl, na co...
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 18:14:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chci-li v současnou chvíli jet z Ostravy do Prahy, tak bych měl následující možnosti (příspěvek jsem započal psáti v 17:05).

Spoje s cenou a počtem volných míst (v závorce cena pro ctěné studenstvo).

SC Ostrava 17:27 - Praha 20:39 - 489Kč (412Kč) - ve 2. třídě zbývá 40 míst, takže mohu koupit a jet
RJ Ostrava 17:57 - Praha 21:33 - 325Kč (221Kč) - vyprodáno, takže smůla
Ex Ostrava 18:07 - Praha 21:53 - 295Kč (212Kč) - místa pro koupi místenky jsou, takže mohu koupit a jet
LE Ostrava 18:24 - Praha 21:39 - 449Kč (336Kč) - vyprodáno, takže smůla

A ačkoliv se dalších spojů RJ ani LE člověk již nedočká jedou ještě dva spoje ČD.

SC Ostrava 19:27 - Praha 22:39 - 392Kč (392Kč) - ve 2. třídě zbývá přibližně 80 míst, takže mohu koupit a jet
Ex Ostrava 20:07 - Praha 23:53 - 295Kč (212Kč) - místa pro koupi místenky jsou, takže mohu koupit a jet


S ohledem k ceně (jako student) bych jel buď s RJ nebo ČD. Jenže u soukromníků mám v tuto chvíli smůlu. Takže si zakoupím jízdenku přes eshop a jedu s ČD, a to o dost levněji než s LE a srovnatelně s RJ.

Jenže kolik lidí si podobné srovnání cen provede? Koupí jízdenku na LE, protože je to včil IN (neplést s jinou IN) a že mohli přes kilo ušetřit je asi šumák. I u ČD mám k jízdence zdarma místenku, takže nemusím řešit to, že budu někde stát u hajzlíku. Studentů, kteří tráví hodiny na fasabůku a přitom neumějí tak triviální věc jako si koupit jízdenku přes eShop je mi upřímně líto.

Brr: Vyzkoušel jsem všechny dopravce a to několikrát. Všichni mají něco a spojit se, tak vznikne víceméně nejlepší železniční společnost v Evropě. Přesto zůstávám víceméně věrný ČD, ať už proto, že nejezdím jen trasu Ostrava - Praha nebo proto, že mne prostě oslovili nejvíce ať již cenou nebo například nabídkou jídelního vozu. Přesto bych Vás neoznačil za "nekritického obhájce RJ". To s tou čistou je víceméně pravda. U ČD dojde ale v brzké době také ke zlepšení. Již jsou nasazeny nové služební vozy a nyní bude docházet k postupnému nasazení reko Bmee. Nutno však podotknout, že soupravy vyjíždějí z výchozích stanic vždy čisté, uklizené a plně vyzbrojené (různé mimořádnosti neuvažuji).


Ad. článek: Proč píší právě RJ a ne například LE, který tam také projíždí?

Podrobně se podívám na pana Martina Fialu ze Zábřehu (protože takovýto občan v Zábřehu dle evidence obyvatel údajně vůbec nežije) a jeho příspěvek.

Vagony jsou daleko pohodlnější než u Českých drah a jsou vždy čisté.
Zrovna u žilinských expresů bych netvrdil, že jsou nějak špinavé. Porovnává-li to údajný Fiala s R, tak ty už pokulhávají (i když v tom případě zase porovnává neporovnatelné), ale ani v tom případě bych vysloveně o špíně nemluvil.

Vyhovovalo mi i to, že součástí jízdenky je místenka, takže nehrozí, že by člověk prostál celou cestu do Prahy v uličce.
Jedním slovem - eShop.

Na rozdíl od jídelních vozů Českých drah si navíc můžu v RegioJetu dát něco k jídlu nebo k pití za rozumnou cenu"
Pokud se nají BeBe Brumíkem, muffinkem nebo dortíkem, tak jistě. Jediné čím by se dalo u RJ snad i najíst jsou Řízečky se salátem za 80Kč a to už jsme s cenou poněkud jinde. U JLV si mohu dát například polévku za 49Kč, Tvarohový knedlík za 69Kč nebo Hovězí guláš za 125Kč. Čí nabídka je lepší nechám na porovnání ctěné obecenstvo (je mi jasné, že Budulínek i kdyby měli u ČD guláš za 10 korun, tak řekne, že RJ má dortík za 9 korun).
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 4-2004

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 18:28:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín:
Tak ještě můžete rozebrat paní Janu Plávkovou, která se vyjadřuje v jiném článku na stejné téma:

"S rychlíky Českých drah je kultura cestování v RegioJetu nesrovnatelná. Vagóny jsou čisté, není přetopeno nebo naopak chladno a člověk má jistotu, že cestu do Prahy neprostojí v uličce," řekla Jana Plávková ze Šumperku, která do Prahy cestuje několikrát za měsíc.

K místenkám u ČD:
Když si koupím elektronickou jízdenku s místenku řekněme do nějakého koženkového Rxxx. Označují se ještě místa nebo už ne? Co mám pak dělat, když přijdu na své místo a tam sedí nějaká 100kg slonice?

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1004
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 18:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek: S rychlíky Českých drah ... já chci srovnání s Expresy, nikoliv s rychlíky.

Místa se označují. Pokud i přesto tam ona korpulentní dáma bude a ze svých požadavků místo uvolnit nesleví (což se mi několikrát i stalo, že přeci dáma v letech nebude uvolňovat místo jakémusi cucáku), tak vypomůže personál ČD. Mám s tím dobré zkušenosti :-)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6345
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 18:50:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak v době kdy RJ stavěl v Zábřehu tak tam měl v podstatě jednotky volnejch míst i do sedlovejch vlaků. Mnohdy by ani všední den dopoledne neodjela do Pardubic skupina tří lidí a to ani při rezervaci den předem...

Zábřeh má do Prahy hodinovej takt. Asi jako Rokycany.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2121
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 18:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže kolik lidí si podobné srovnání cen provede? Existuje portál skymjedes, kde se snad dá nějaké srovnání cen udělat. Víc jsem to nezkoušel, primární funkci tohoto portálu - nalézání spolucestujících - nepotřebuju.
Mimochodem, vystihl jste problémy cateringu u obou společností. RJ nabízí jen tak něco malého k zakousnutí (řízek nepočítám, smažené nejím). Zato JLV mají jen taková obědová jídla, ale jejich tortilla byla vysloveně hnusná a drahá. Za tenhle blivajs by si někdo zasloužil pořádnou Moctezumovu pomstu. Pak tam je v nabídce nějaký párek a tím to z těch menších tak nějak hasne. Ale třeba brzy ráno nechci jíst oběd. Ale ani ony nejsou nic extra. Zkoušel jsem jejich guláš i svíčkovou. Svíčková slušná, ale byly okoralé knedlíky. K tomu frackovité vystupování servírky, kterou naštvalo, že ode mě nedostala dýško (ale ve fastfoodech a automatech je nedávám a bufet v pendolinu je přesně to). Guláš by obstál jako součást meníčka za 70 - pár kostiček tuhého masa, opět s okoralými knedlíky, ale tentokrát se slušnou obsluhou. Možná má někdo jiné zkušenosti, asi někdy musím vyzkoušet ta žebírka, co se nad nimi rozplýval Křivi.

(Příspěvek byl editován uživatelem BrR.)
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2122
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 18:58:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mnohdy by ani všední den dopoledne neodjela do Pardubic skupina tří lidí
A já myslel, že s ním nikdo nejezdí.
H_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4856
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 19:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S ohledem k ceně (jako student) bych jel buď s RJ nebo ČD. Jenže u soukromníků mám v tuto chvíli smůlu. Takže si zakoupím jízdenku přes eshop a jedu s ČD, a to o dost levněji než s LE a srovnatelně s RJ.

Taky tady s tím ještě zahýbou další vozy RJ - on nemá problém to vyprodat. LE má vyprodáno v něděli, ale třeba v pondělí ráno i první dva spoje poloprázdné, jednička a premium téměř úplně... Jestli mu RJ šlohne s dalšími svými vozy ještě nějaké tržby ve špičkách, tak jejich bilanci nechci vidět...