K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 28. 02. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 28. 02. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1390
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 10:05:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mue: Zřejmě má Leoš čuch na kvalitní moneyžery. Nebo mu začal dělat ve firmě pořádek ten "přibranej do lodi", když zjistil, jak to Leoš prosíravě vede. Dětem se nemá dávat tak velké kapesné. Pak nevědí roupama coby a kupujou si zbytečně drahý vozidla.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4838
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 27. února 2013 - 10:26:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč ne, když se tady píše o stejném postupu modrých (z české ZDO) na lince do Ostravy?
To vůbec nerozporuji. To je prostě fakt. Jen jsem poukazoval na to, že tato hloupá cenová taškařice mele právě LE. Protože ČD to zatáhnou z české ZDO, RJ to zatáhne ze Slovenska a LE? No ten si holt musí obstarávat peníze jinak.

Mimochodem, provozní úvěr je naprosto běžná věc, není nad čím se pohoršovat.
Úvěr je úvěr a dluhopisy jsou dluhopisy....

Prosím přijměte omluvu za ty kanály, jsem jen člověk a nebylo možno odolat...
Omluva se přijímá. Ale z naivity bych spíše podezíral některé jiné přispěvatele. Já bych si totiž nekoupil dluhopisy ani jednoho z nich. LE protože je drcen Jančurou a jeho cenovou politikou šílence, takže budeme rádi, když vydrží do švestek a dluhopisy RJ bych si nekoupil proto, že celé jeho podnikání stojí na hliněných nohách a netvoří patřičný zisk. Kupodivu v tomto ohledu bych si koupil dlohopisy ČD, protože sice připomínají občas partu dobrodruhů šotoušů, občas totálně neschopné dědky, ale musím uznat, že jde o silného hráče, který když chce, tak umí být i v černých číslech.

Vždyť jsi tady neustále omílal jakej je Leoš borec, jak si umí sehnat peníze a tapetoval jsi to tady odkazy na články o tom jak Leoš bnude investovat 17 miliard do svého podnikání. Kdepak jsou? A proč by měl přibírat do lodi dalšího, když tvrdil, jak to s bankama umí a jak jim ochotně půjčí?
Protože přibrat dalšího je lepší než do toho zatahovat banky. A já doufám, že jeho investice bude splněna. Ovšem měl by se obrátit na ÚOHS, protože RJ ho likviduje predátorskýma cenama.

Dle paniky u Leoše (vyhození tří drahých lidí před koncem loňského roku, dluhopisy, prodej části firmy, šetření při poskytování servisu pro cestující atd.) bych to zrovna na podnikatelský zázrak zatím neviděl.
Netvrdil bych, že to je panika, je to prostě nějaký vývoj. POkud ho manažeři zklamali, tak je vyměnil. Každý by se zachoval podobně. V přibrání dalšího do party nevidím nic špatného. Je to zcela běžné. Je vidět, že myslí na firmu, aby byla co finančně nejsilnější. A podnikatelský zázrak to není, to souhlasím. Těžko může konkurovat někomu, kdo není po duševní stránce zcela zdráv. To je asi to samé, jak kdybych si otevřel pekárnu a rohlík nabízel za 50 haléřů. Co na tom, že výrobní náklady jsou někde jinde....

Tento týden odešel/byl odejit další.
Kdo tentokrát nesplnil očekávání?
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3502
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 11:04:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Kupodivu v tomto ohledu bych si koupil dlohopisy ČD, protože sice připomínají občas partu dobrodruhů šotoušů, občas totálně neschopné dědky, ale musím uznat, že jde o silného hráče, který když chce, tak umí být i v černých číslech.



Jo, umí, ale jen za cenu zvyšování dosypu. Cargo nechávám stranou, to je kapitola sama pro sebe....
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 739
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 11:08:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Ovšem měl by se obrátit na ÚOHS, protože RJ ho likviduje predátorskýma cenama.
Kontrolní otázka. Kdo první zavedl cenu od 137,- a kolik měsíců před RJ?

konkurovat někomu, kdo není po duševní stránce
zcela zdráv

Již několikrát jste se velmi humpolácky otřel osobně o RJ.
Můžete představit alespoň jeden svůj podnikatelský projekt, v němž jste alespoň rok odpovídal podnikatelsky, vlastním majetekm, za nejméně 10 lidí?
I neúspěch se počítá.
Pokud nemáte odpověď, jste pouhý fracek.

(Příspěvek byl editován uživatelem jregent.)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1391
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 11:40:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Aha, takže u Leoše jde o vývoj, chudák jeden nemá možnost sehnat peníze (i když co si pamatuju, tak mluvil o miliardách na cestě pro další rozvoj firmy), je drcenej Jančurou. Prostě osud tomu šikovnému chlapci nepřeje.
Nemáš tam nějaký lepší pohádky. Tyhle jsou hodně slabý.

Já třeba taky v přibrání dalšího do party nebo dluhopisech nevidím nic špatnýho. To akorát ty to musíš třídně rozdělovat. U Leoše to je snaha držet firmu, kdežto u RJ to je hned apriori něco podivného, záhadného a proradného. Dyť seš s tím akorát pro legraci, jak seš tím Jančurou umanutej.
Občas by ses měl podívat, co jsi tady psal třeba loni, abys sám sebe teď nepopíral.

https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2639189
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2599454
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2643370
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2535424
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2535475
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2535783
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2591328
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2498057
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2509632
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2512284
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2649288
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2536342
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2584891
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2597947
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3708
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 11:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Jančura ho asi likvidovat může, neb není dominantní hráč na trhu (pravda, pokud bychom brali vážně jeho PR, mohl by ho ÚOHS oprásknout ovnou;-))
Jregent: Ale no tak...to už tady bylo, ale od lidí s úrovní o pár pater pod Vámi...kohokoliv kritizovat znamená, že musím nejdřív být úspěšnější, jinak nemám nárok? Kdo kritizuje Kalouska, taky musí převést nějaký finanční business case, který úspěšně vyřešil? kdo Béma, musí předtím vylézt na horu vyšší než Mt. Everest (tedy pokud tam Bém byl)? A kdo Janouška, musí...co?
Upřímně - i když to Happy občas vyjádří velmi expresivně, o Jančurově duševním zdraví pochybuju taky...minimálně bájná lhavost se mu určitě přičíst dá...
Swariner
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 11:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úvěr je úvěr a dluhopisy jsou dluhopisy....
Ano, máte pravdu. Avšak v principu se jedná o 2 cesty, kterak získat cash. Dle mého, prostě banka nedala za rozumných podmínek, proto je nutno "přibrat někoho do lodi". Já bych si také asi nekoupil sekyropis od RJ nebo LE, ale od toho jsou tu jiní dravci... Já osobně bych si netroufl vykládat, co emise dluhopisů může v této fázi znamenat nebo předurčovat. V případě LE bych se přiklonil k výkladu p. Topiče, ale nevím - ostatní aktivity LN jsou pro mě velkou neznámou, RJ je přece jen trochu čitelnější.

Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
StandaD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.24.108
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 11:42:23    Odkaz na tento příspěvek  

jregent: Kontrolní otázka. Kdo první zavedl cenu od 137,- a kolik měsíců před RJ?
Samozřejmě že Leo. Ale pouze za sedadla v uspořádání 2+2. Oproti tomu RJ vozí cestující v poměrně prostorných šestimístných kupé za 141.
Z běžného života jsme na to přece zvyklí. Suchý rohlík je taky výrazně levnější než "rohlík se sýrem" a nikdo netvrdí, že 1,90 je predátorská cena.
Swariner
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 12:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Slime, pokud pochybujete o duševním zdraví kohokoli, měl byste k němu tím spíš přistupovat jako k nemocnému, který za svou nemoc nemůže. Osobní "otěry" o RJ (jakožto i všechny ostatní) jsou velmi trapné a primárně ukazují pouze na to, že na něj nic jiného nemáte. Osobně o duševním zdraví RJ nepochybuji (byť je, dle mého, velmi komplikovanou osobností) a věřte, že bájivá lhavost má u dospělého úplně jiné grády, včetně vytváření neuvěřitelně propracovaných argumentačních konstrukcí. Osobně bych si vsadil na jistého zdejšího přispivatele - jediného, na kterého nikdy nereaguji, protože to nemá smysl. Avšak nerad bych to dále rozvíjel, neboť usuzovat pouze z příspěvků (byť obsáhlých) na internetu je samozřejmě nezodpovědná pitomost.

Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1392
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 12:42:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Kritizovat samozřejmě může, ale vždycky působí věrohodněji, když to má vyfutrovaný pozadí vlastní dovedností, znalostí nebo výsledky a má to nějakou hlavu a patu a nejsou to jen výplody nenávisti, často kvůli banální maličkosti (Happy sám tvrdí, že u něj je to kvůli tomu, že SA snad neplatí poplatek za autobusák v Jihlavě).
Tím se, s nadsázkou řečeno, uzavírá kruh a mohli bychom se na Happyho výroky dívat jako na ten citát o synovi toho probodnutýho.

S tou bájivou lhavostí má Swariner pravdu. To jsou úplně jiný grády. Zažil jsem to na vlastní kůži a peníze a byla to sakra makačka se s tím nějak popasovat.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3709
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 13:08:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swariner, Topič: No asi couvám s tou bájnou lhavostí, ono to označení jako diagnóza fakt bude něco jiného, i když jazykově jako charakteristika to na Jančuru pasuje. Těžko, říct, jestli těm svým lžím sám věří nebo je to jen propracované PR.
Každopádně označení "komplikovaná osobnost" je minimálně namístě.
Swariner:
Osobní "otěry" o RJ (jakožto i všechny ostatní) jsou velmi trapné a primárně ukazují pouze na to, že na něj nic jiného nemáte.
Ono to je napůl pravda, napůl to platí zpětně - když máte poti někomu tisíc výhrad,d ojde ve finále na toho, že je shrnete do osobního otěru. Myslím, že o mně ve vztahu k Jančurovi rozhodně nemůžete říct, že bych kromě osobních otěrů proti němu nevyslovil desítky konkrétních věcných výhrad. Ale ten jediný přispěvatel, na kterého nikdy nereagujete, by mě celkem zajímal, možná je to některý z těch pár, se kterými se já dost často do omrzení hádám..;-))
Topič: takto řečeno nelze nesouhlasit, jen je otázka, kolik lidí tady by muselo držet hubu nebo jen chválit..;-))
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6329
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 13:33:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to až tak bedlivě nesleduju - netuší někdo zasvěcený zda z ty nový vozy z Aradu co zatím několik let nepřijely budou placený z těchto dluhopisů?
Swariner
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 13:41:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Slime, promiňte, ale nebudu jmenovat. Své jsem k tomu napsal (myslím, že dokonce do tohoto vlákna) a jelikož přispívám relativně málo, snadno si to jistě sám dohledáte. Snad jen napovím, že zas tak často se nehádáte a do omrzení už vůbec ne. A omlouvám se, pokud Vám připadá, že bazíruji na blbostech, ale o duševních poruchách by se nemělo planě kecat, je to peklo na zemi.

Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4843
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 27. února 2013 - 15:24:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, umí, ale jen za cenu zvyšování dosypu. Cargo nechávám stranou, to je kapitola sama pro sebe....
To je sice pravda, ale mluvil jsem o dluhopisech. Věřiteli může být jedno, kde podnik vezme na zaplacení, tam je důležité, že je solventní.

Kontrolní otázka. Kdo první zavedl cenu od 137,- a kolik měsíců před RJ?
Samozřejmě, že LE. Ale v rámci rozbíhajícího se projektu a minoritního přepravce.

Již několikrát jste se velmi humpolácky otřel osobně o RJ.
Dělám to s velkou oblibou...

Můžete představit alespoň jeden svůj podnikatelský projekt
Jsem OSVČ. Ale chápu, že jsem po vzoru pana J mentálně nedospěl do stádia, kdy si ty své "rohlíky" budu prodávat za 50 haléřů.

Já třeba taky v přibrání dalšího do party nebo dluhopisech nevidím nic špatnýho. To akorát ty to musíš třídně rozdělovat. U Leoše to je snaha držet firmu, kdežto u RJ to je hned apriori něco podivného, záhadného a proradného.
O záhadě jsem nic nepsal. Pouze mě překvapuje nízká emise dluhopisů.

Oproti tomu RJ vozí cestující v poměrně prostorných šestimístných kupé za 141.
Z běžného života jsme na to přece zvyklí. Suchý rohlík je taky výrazně levnější než "rohlík se sýrem" a nikdo netvrdí, že 1,90 je predátorská cena.

Přesně tak.

takto řečeno nelze nesouhlasit, jen je otázka, kolik lidí tady by muselo držet hubu nebo jen chválit..;-))
Ano musí se jen chválit. Připomíná mně to film Bílá paní a posvátnou větu "drž hubu a plav"

Já to až tak bedlivě nesleduju - netuší někdo zasvěcený zda z ty nový vozy z Aradu co zatím několik let nepřijely budou placený z těchto dluhopisů?
Podle všeho to má být cca 100 mega, tj. dva vagony.

ad Topič. Pokud se RJ podaří perfektní rozjezd do Hamburku bez excesů a v termínu prosince 2014, tak zvážím, jestli dál budu něco nagativního psát na jeho adresu. A co se týče mé nevraživosti, tak je to nejen kvůli autobusáku v Jihlavě, ale kvůli dalším věcem.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3710
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 16:03:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swariner : Chápu, ani jsem tím nemyslel, abyste to napsal...celkem mi stačí, že to není nikdo, z těch, co jsem myslel..;-)
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 16:27:54    Odkaz na tento příspěvek  

Provozní úvěr, dluhopisy a prodej podílu jsou tři rozdílné věci:
1. provozní úvěr je spíše na provoz a banka chce největší zajištění, může ho chtít vrátit když se firmě nedaří apod.
2. dluhopis je na dlouhodobé investice, "zajištění" je sice majetkem, ale až firma zkrachuje, kdo ví co z něj zbude
3. prodej podílu znamená především ztrátu vlivu a v tomto případě to není dobrý signál. Záleží samozřejmě na ceně - u malé začínající firmy (startupu) je normální, že nový investor získá podíl. Jenže za cenu, která odpovídá vzdušným zámkům někdy v budoucnosti; a to tady asi nenastalo.

K rizikovosti dluhopisů - za dluhopisy ČD stojí majetek a státní záruky, takže pravděpodobnost jejich splacení je pochopitelně vyšší než u LE a SA/RJ. Jenže tomu taky odpovídá výnos, který je výrazně nižší. Pak těžko říkat "co bych si koupil já", jsou to produkty pro odlišné investory.

Výše dluhopisů 100MKč se mi taky zdá malá. Odpovídá to cca tomu, co LE byl schopný prodat (přitom s velmi vysokým výnosem přes 8%), takže je to asi obrazem reality, co může na trhu udat. Ale co asi za to koupí...
Spekulace: Třeba to opravdu budou dluhopisy SA, která (možná?) obětovala výnosy na rozjezd RJ a teď nemá dost peněz na obnovu autobusů.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1393
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 18:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Oproti tomu RJ vozí cestující v poměrně prostorných šestimístných kupé za 141.
Z běžného života jsme na to přece zvyklí. Suchý rohlík je taky výrazně levnější než "rohlík se sýrem" a nikdo netvrdí, že 1,90 je predátorská cena.
Přesně tak.


Není to tak dávno, co jsi tvrdil, že LE musí mít dražší jízdné než RJ, protože bude mít nové super vlaky na rozdíl od Jančurova rakouského šrotu.

Tomu se říká "nasrat si do krku".
unhappy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.28.155.196
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 19:53:52    Odkaz na tento příspěvek  

Happy: cenová válka, kterou neustále roztáčí znovu dokola a dokola RJ
...
Jančura vemi vehementně kopíruje kroky LE ... ceny jízdenek podle času, dokonce i výši jízdného


Vy tomu rozumíte? Kdo teda roztáčí a kdo kopíruje?
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.232.59.54
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 20:04:21    Odkaz na tento příspěvek  

Pro ty co nechodí na Facebook tady dávám jedno vyjádření Regiojetu:

Doporučujeme investovat těch 9 Kč, co stojí denní předplatné Deníku Insider, kde se dočtete, co se chystá. Ve zkratce: odhad rozjedu linky na Krnov by stál cca. 800 milionů, Hamburg odhadujeme na 3 miliardy, No a ty peníze musíte mít hned, z jízdného se splácí až následné dluhopisy, úvěry, leasingy, ...
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3452
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 27. února 2013 - 21:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP: Já vždycky myslel, že leasing slouží k tomu, abych nemusel mít peníze hned, ale právě splácel průběžně z výnosů, tedy jízdného.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.217.55
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 21:49:33    Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem to nepsal :-) ale předpokládám, že tím mysleli zpětný leasing :-)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3932
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 22:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až bude v archivu, koukněte na Hydepark, poslední otázka.
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.231.252
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 22:53:48    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych do těch dluhopisů RJ šel s radostí, ale bohužel jsem se už vrhnul na nemovitosti, takže nic. Škoda, dojil bych tu jejich firmu jak mourovatý

Jinak jak psal někdo na FB, v Insideru nebylo nic zajímého, prý by si za ty prachy dal raději ten jejich dortík - kdyby u nich jezdili
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 865
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 27. února 2013 - 23:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl:
Takže Jančura bude jezdit na jižní Moravě od roku 2016. Paráda

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Středa, 27. února 2013 - 23:53:47    Odkaz na tento příspěvek  

Budulínek: O tom roce 2016 se tam říká něco jiného.
Ostatní: jak nemám k socanům citový vztah, tak ten Hyde park s Haškem je dobré si poslechnout. Stačí jen po 50. minutě, jinak jsou to žvásty.
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4849
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 00:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže Jančura bude jezdit na jižní Moravě od roku 2016. Paráda
Ovšem pokud vyhraje výběrová řízení a do té doby nezkrachuje... Jinak hejtman Hašek to řekl velmi pěkně, i když tyhle politické kreatury nemusím.

Ve zkratce: odhad rozjedu linky na Krnov by stál cca. 800 milionů, Hamburg odhadujeme na 3 miliardy, No a ty peníze musíte mít hned, z jízdného se splácí až následné dluhopisy, úvěry, leasingy
Jenže ta první emise má být jen za 100 mega.

Spekulace: Třeba to opravdu budou dluhopisy SA, která (možná?) obětovala výnosy na rozjezd RJ a teď nemá dost peněz na obnovu autobusů.
Je to možné. Protože SA je s.r.o.čko pokud se nepletu a RJ je akciovka. Takže by ta suma teoreticky mohla být na busy, jak říkáte. Se zbytkem souhlas.

Není to tak dávno, co jsi tvrdil, že LE musí mít dražší jízdné než RJ, protože bude mít nové super vlaky na rozdíl od Jančurova rakouského šrotu.
Však ano. To bylo pouze teoretické konstatování, jak by to mělo být. Nynější praxe je ovšem jiná. Je docela možné, že z této směšné cenové války vyjdou nakonec jako výherci Dráhy.

Vy tomu rozumíte? Kdo teda roztáčí a kdo kopíruje?
Tak prvně začal RJ dráždit ČD. Ty rázem odpověděly. LE vstoupil až později a nakonec své jízdné ještě více snížil. Což od minoritního začínajícího hráče na trhu chápu. Ovšem RJ se začal opičit po LE v systému jízdného a najednou jsou ceny ještě o fous níž u RJ v sedle.

(Příspěvek byl editován uživatelem happy.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3715
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 07:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buvolínek:
Takže Jančura bude jezdit na jižní Moravě od roku 2016. Paráda
Ty jsi fakt idiot, že už to snad ani není sranda...(Pro ty, co nechápou - pusťe si ten Hydepark od té 50. minuty a povnejte to s tím, co tady ten blb vyblil.)
Happy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4850
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 11:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://ekonomika.idnes.cz/byznys-se-slevami-v-doprave-nejvice-od- statu-ziskala-student-agency-118-/eko-doprava.aspx?c=A130227_1549 24_eko-doprava_suj

Je zajímavé, že Jančura nejlíp ví, jak jsou na tom ČD ekonomicky, ale bylo by fajn, kdyby se raději podíval sám k sobě do vlastního podniku....
Ale každopádně dobře, že tato fraška se státem dotovaným jízdným končí.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3718
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 12:32:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb:
u Českých drah probíhá výplata kompenzace částečně odhadem, protože dráhy nejsou schopné doložit, zda například student z Prahy do Olomouce jede dotovaným nebo nedotovaným spojem a výplata probíhá podle odhadu z několika sčítání cestujících.
Pane Sůro, nebylo by v zájmu korektnosti slušné napsat namísto dráhy nejsou schopné doložit třeba u souběhu dotovaných a nedotovaných spojů a nepovinně místenkového provozu nelze doložit?
No ale další porce sraček je kydnuta a Jančura Vás jistě hezky pohladí po přirození. Mimochodem - ptal jste se na ten odhad celkové úhrady někde na ČD? Z jakého důvodu je výhradním informátorem MFD o ekonomických poměrech ČD Jančura? Jistě to dle zásad novinařiny máte ověřeno ze dvou nezávislých zdrojů...?
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 8-2011

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 12:32:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marně přemýšlím co musel ten Jančura několika z vás provést,že dokážete trávit tolik času na K-repu,napsat tolik příspěvků,hlídat každý jeho slovo,každej prd a hned na to reagovat. To bych tipnul minimálně na to,že vám ošu...l ženu,protože jinak si nedokážu představit,že bych strávil přes rok kopáním do někoho koho neznám osobně a nemluvím s ním "z pysku v pysk",komentováním jeho osoby,vytvářením konspiračních teorií stran jeho podnikání. Je vidět že někteří diskutéři bud' nepracují nebo v práci jen sedí na PC,doma žádné zájmy ani práci nemají a jediný co je zajímá je Jančura. Ani svýmu úhlavnímu nepříteli bych nevěnoval rok svého života,abych se s ním neustále babral a vyřizoval si jakési účty,svým způsobem máte můj obdiv za tu vynaloženou energii.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 12:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Happy: Tak dorovnání RJ je 32 milionů versus dorovnání ČD 60 miliony - a dostávájí snad dorovnání ČD někde jinde než na Ostravě? A pokud ta fraška skončí, tak ČD by měli všude klesnout dotace, protože jednou částí je právě i dorovnání "frašky"
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1482
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 12:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch.R420: Styl jeho vystupování, nic míň, nic víc.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 273
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 12:47:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

slim: nerozumím dotazu ani poznámce. ale to se mi u vás stává celkem běžně.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 12:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: "... u souběhu dotovaných a nedotovaných spojů a nepovinně místenkového provozu nelze doložit?"

Nemůže, neb by to nebylo to pravé ořechové a mimo zadání. Pan Jančura prostě potřebuje kydat, kydat a kydat.
Navíc je v tom problém takový, že ti studenti jedoucí s ČD nastupují i v jiných nácestných stanicích než na trase Ov - Pha, ale dojíždějí i od jinud. Takže jízdné platí za celou cestu.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3719
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 12:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: tak ještě jednou: Je to vina nebo bordel ČD, že nejsou schopné doložit, nebo to je objektivní stav existující díky podmínkám, ve kterých ČD provozuje tu dopravu?
Z Vaší dikce jednoznačně vyplývá první varianta, v realitě platí ta druhá a noviná věnující se železnici o nemůže nevědět. Ale kdybyste to použil, asi by s Vámi Jančura nekamarádil, nehrajte blbce, že nerozumíte...
A k poznámce - je normální ptát se neustále na finanční poměry jednoho dopravce jeho konkurenta a úhlavního nepřítele? Nějak jsem nezaregistroval, že byste běžel za Žaludou, aby pro MFD stanovil a okomentoval loňskou a předloňskou ztrátu RegioJetu...


(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 12:55:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud se nepletu, ČD mají čtečky jízdenek, které umožňují naprosto přesně stanovit, na který vlak je jízdní doklad použit. jen dráhy toto odmítají uvádět. takže je to vina ČD.

a za nikým neběhám, naopak běhají z ČD za novináři s "analýzou" hospodaření RJ. ´
vlada749: jaké bylo prosím zadání? co je pozitivního pro RJ a SA na tom,že napíšu, že ze systému dotací vytáhli nejvíce?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1484
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 13:05:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Nelíbí se mi styl kopnutí do ČD. Kdyby jste byl co k čemu, došel byste ke zdroji, a zkusil komunikovat. Takto to beru jako zadání p.Jančury, který se snaží opět ovlivnit mínění veřejnosti. Je to tak, jak jsem zde kdysi napsal, prostě cílená propagace na studenty, kde jest zákonem stanoveno doplácení rozdílů jízdného.
Rozdíl mezi RJ a ČD je právě v plošnosti. Vykázat Ov - Pha by nebylo až tak problém, ale dovoz odněkud, odvoz někam, to už může být složitější. Neb s ČD jedou i ti jejichž bod A leží mimo trasu Ov - Pha, taktéž bod B může být mimo tuto.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 13:13:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vlada749: prosím konkrétní větu, kde je to kopnutí? prostě ty prachy se tam vyplácí jen podle nějakého odhadu, zatímco ostatní dopravci musí být schopni doložit každý lístek. chápete?
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3453
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 13:29:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD mají čtečky jízdenek, které umožňují naprosto přesně stanovit, na který vlak je jízdní doklad použit. jen dráhy toto odmítají uvádět.

Malé rýpnutí. Pojede student trasu Praha - Vsetín. Bude záznam ve čtečce z nedotovaného Ex na Ostravu a pak dotovaného Ex Praha - Vsetín. Jde z toho záznamu vyčíst, jak daný cestující ty trasy kombinoval (třeba jel Pha - Pardubice a druhým Par - Vsetín, nebo jel Praha - Olomouc a druhým pak Olomouc Vsetín)? NEvšiml jsem si, že by se nějak zaznamenávala i stanice nástupu a výstupu.
V. Špinka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.90.250.127
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 13:32:48    Odkaz na tento příspěvek  

Já to teda nechápu. V Blesku by ten článek měl titulek "ČD za studenty: 20x víc než Jančura!".
Naopak v tom článku na idnesu je těch 600 milionů vysvětleno, a fakt že na Ostravu ČD dostávají dvakrát tolik než RJ si člověk musí sám spočítat.
SA+RJ jsou ve vyznění článku naopak za ty, co stát dojí.

Takže kdybych měl řici "kdo dal zadání", tak bych spíš tipoval na ČD
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 13:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GC: ano, takových šotostudentů bude velmi mnoho:-)
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3454
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 13:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To byl jen modelový příklad při jízdě po koridoru, ale takových případů lze najít mnoho. A to nejen v kombinaci vlak - vlak, ale i bus - vlak. A u autobusových dopravců to taky nevykáží všichni přesně do lístku. I u nás v okrese se dělají v busech sčítání právě kvuli tomu, že vše se pak děje na základě odhadů.
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 1-2005
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 13:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaké čtečky? Načítají se akorát e-tickety. Naprostá většina jízdenek je běžných a ty se akorát označují. Takže by jim jedině musel průvodčí vydávat nulový sčítací lístek, jak se děje u některý autobusáků.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 277
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 13:56:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2470
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy#251 > A pise snad Honza neco jineho? Ctecky jsou, listky se precist umi. Ze to CD nedelaji, je jen a pouze jejich problem. Zadny dalsi papir na to potreba neni. Naopak, usnadnilo by to, kdyby bylo vic listku na jednom lejstru a ne ze kdyz chci dva vlaky se dvema mistenkama, dostanu ctyri papirky.

George_couser#3453 > odpoved je ta sama. Pokud si CD nedokazi ohlidat nastupni a vystupni stanici, nedokazi si ani ohlidat, kolik lidi vozi gratis. To ale neni problem Honzy, ani Regiojetu, ale jen a pouze CD, ze to maji u dvou pulek.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3455
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:04:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: K tomu, co tam je napsáno. Ale prostě a jednoduše v systému nemístenkové ZDO, která je částečně v souběhu různými druhy dopravy (bus, vlak) a k tomu ještě s open access dopravci, to na 100 % nepůjde určit nikdy, ani s těma pokladnama. Proto se dělají ještě jako doplněk ta sčítání, která umožňují podstatné zpřesnění těch dat na požadovanou přesnost. Holt statistika a pravděpodobnost je mocná věda, která dokáže i na základě nepřesných měření přinášet celkem přesné výsledky.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1786
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prostě ty prachy se tam vyplácí jen podle nějakého odhadu
To není podle "nějakého odhadu", ale na základě sčítání jízdních dokladů. Podle stejného principu se rozdělují např. dotace v PID.
Kromě toho - čtečku, která by dokázala načíst jízdenku z pokladny (a netrvalo to za ideálních podmínek půl hodiny), ČD nemají.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 493
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:06:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: ono to tady moc cenu nemá. Pokud budu chtít a budu přesvědčen, že Mercedes je šmejd, vždycky něco najdu, co to potvrdí. Pokud budu proti RJ, bude to to stejný a to je 3/4 zdejších.
Je to tak trošku schizofrenie, jejímž jedním důsledkem je mít názor, který si i přes důkazy nenechám vyvrátit.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Průměrnej telefon jich za minutu načte šest, POP ČD v průměru 0,5
StandaD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.24.108
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:09:30    Odkaz na tento příspěvek  

Glory: Tak dorovnání RJ je 32 milionů versus dorovnání ČD 60 miliony
Přesněji 33 275 076 / 60 501 273.
Je třeba si uvědomit, že do srpna RJ ještě nejezdil naplno. Za březen dostal na kompenzacích 2 032 029, ale průměrná měsíční platba za rok 2012 už nám vychází na 2 772 923. To znamená, že v posledních měsících roku musel RJ dostávat víc než těch 2 772 923.

Používání čteček jsem nezaregistroval, ale je fakt, že běžně jezdím maximálně rychlíkem. Ty čtečky mají průvodčí na všech nedotovaných vlacích? A používají je tak často, aby z toho bylo možno zjistit něcoříkající údaje?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3720
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:13:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb:
Když tedy o ČD běhají za novináři s analýzami ekonomiky ČD, jak to, že se o tom nikde nedočteme?
ano, takových šotostudentů bude velmi mnoho
I kdyby byl jen jeden, dokazuje o, že Váš výrok mají čtečky jízdenek, které umožňují naprosto přesně stanovit, na který vlak je jízdní doklad použit. je blbost. Když to teda dráhy, sakramentský svině jedny, dovedou a nechtějí to dělat, proč se s Radimem nedomluvíte a pořádně je nevosolíte?
Sim: Ano, Honza píše něco jiného.Načítají se akorát e-tickety, pro jistotu pro Vás tučně. Počet papírků je v této souvislosti opět střelbou kozla.
Pokud si CD nedokazi ohlidat nastupni a vystupni stanici, nedokazi si ani ohlidat, kolik lidi vozi gratis. A tuhle pitomost jste usoudil z čeho, proboha?

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3721
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:16:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: A jaký důkaz se tady vyskytl, že dráhy jsou schopné přesně vykázat studentské jízdné na nedotovaných vlacích, který my modří fanatici nechceme uznat? Zatím jen tvrzení pana Sůry, které tady obratem zpochybnilo hned několik lidí, a pan Sůra skromně mlčí. Když tak uveďte, v čem nemají pravdu...
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 278
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:16:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

slim: dnes to vypustil Insider. to, že se načítají pouze e-tickety neznamená, že by to současné zařízení neumělo načíst i jiné jízdenky...
StandaD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.24.108
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:17:50    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě doplním, že kdyby v tom pan Jančura nešťoural, ČD by těch 60 nedostaly. Za pendolina by měly nějakých 15 na kompenzacích a za expresy by při "dotaci" 2,50/km dostaly maximálně 10 mil.
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 279
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:22:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

slim: proč tedy RJ a Leo i autobusoví dopraci dokáží bez problémů vykázat studentské jízdné do jednotlivé jízdenky a ČD ne?
Radeček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.56.84
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:25:48    Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749, George_couser

Asi jsem méně chápavý, ale když přijdu k pokladně a koupím lístek z Horní Dolní do Dolní Horní přes Praha hl.n. a Ostrava Svinov, tak dostanu kus papíru na kterém bude napsáno 524Kč vč. DPH. Když k tomu řeknu "studentskou" tak to bude 524*0.75Kč vč. DPH. Za těch 25% procent natáhne dopravce ruku ke státu. Co je na tom nepochopitelného a nevyúčtovatelného (jaký vliv má jestli z PHA-OV jedu R, Ex nebo SC), krom toho, že to tak někomu (ta "nevyúčtovatelnost") vyhovuje.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3456
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:26:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Leo a RJ provozují povinně místenkové vlaky, kde je předem známo v kolik kdo na jaký doklad jede. U těch autobusových (v ZDO, ne povinně místenkových open access - tam to je obdobné povinně místenkovým vlakům) tomu tak opravdu není. Třeba tady na opavsku se v busech firem TQM, Icom apod. provádí sčítání stejně jako ve vlacích ČD.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3457
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je na tom nepochopitelného a nevyúčtovatelného (jaký vliv má jestli z PHA-OV jedu R, Ex nebo SC), krom toho, že to tak někomu (ta "nevyúčtovatelnost") vyhovuje.

Praha - OV v nedotovaném Ex či SC má dopravce na tu kompenzaci nárok. V nedotovaných už ne, protože to je započítáno v úhradě prokazatelné ztráty. Tady se teď ale bavíme o tom, jak zjistit, čím dotyčný skutečně jel - respektive zda-li je možní to opravdu přesně zjistit, nebo se k tomu dobrat jen pomocí nějakých odhadů.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3723
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:29:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Ale no tak...tuhle otázku myslíte vážně? To snad je i pod vaši úroveň...jel jste někdy v životě autobusem?
tak speciálně po Vás: "Pokud provozuju výhradně nedotovanou dopravu, pak každá studentská jízdenka (tu umí vykázat i pokladna ČD) je zdrojem dotace. Totéž autobus. Pokud povozuju kombinaci komerce a dotace, nevztahuje se jízdenka k určitému typu vlaku. Ale to byste fakt měl vědět, když se tím živíte...
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 280
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. února 2013 - 14:34:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

slim: zapomínáte, že jsou také autobusové linky, které jsou v závazku jen v části své trasy..a přesto to dopravci umí...