K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 10. 02. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 10. 02. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 718
Registrován: 10-2011
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 12:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych prostě RJ natrvalo zastavil v Hranicích
Včera, v pátek, jsme přijeli načas v 22:09 výjimečně ke druhému nástupišti místo obvyklého třetího.
Vypadalo to na předjetí pindou. Chvíli čeklali (déle než obvyklou minutu), potom odmávli a odjeli. Dá se zjistit, co to bylo?

(Příspěvek byl editován uživatelem jregent.)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3867
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 13:26:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

divné, že rychlejší vlak ,...nedožene pomalejší vlak,
Ono bylo třeba minimálně i divné fírovi, že měl 160 a 15 km souběžné jízdy viděl stále před sebou na půl km vzdálené koncovky žlutého.
Ale nic, to se nesmí říkat a nikdy se to nestalo...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67310
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 13:43:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jregent:
Předjetí SC 517, u IC 1017 pravidelné.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


mue
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 432
Registrován: 10-2011
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 13:46:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: #3867 Zajímavé.. Mirel by to lehce nad maximální rychlost lokomotivy pustit neměl.. Nebo že by měli vypnutý VZ? Ale to by pak mohli jen 100 km/h bez kódu...
Už jste si o tom promluvil s DI? Protože ač jsem spíš do žluta než do modra, byl bych velmi rád, kdyby o tomto DI věděla, pokud se to opravdu stalo...

(Příspěvek byl editován uživatelem mue.)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4512
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 13:49:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono bylo třeba minimálně i divné fírovi, že měl 160 a 15 km souběžné jízdy viděl stále před sebou na půl km vzdálené koncovky žlutého.

Vzhledem k tomu, že tam mají Mirel, tak můžou jet maximálně 146 km/h. Ve 147 km/h udělá Mirel pápá.
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 1-2005
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 13:53:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:
Umíte číst? Akorát jsou z něj někteří předposraní a jdou mu raději na ruku, než aby měli problémy nebo se neustále dohadovali a zdůvodňovali, že postupují správně.
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 654
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 13:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Ohl: Ale nic, to se nesmí říkat a nikdy se to nestalo...
To už jste na tom tak mizerně, že jste se uchýlil k těmto nesmyslům?

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 13:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, RJ si jednu dobu stěžoval téměř na jakékoliv narušení jízdy vlaku, ač v 99 % případů to bylo zcela v souladu s přednostmi.
To je ale jen vaše zbožné přání, které se snažíte předhodit jako skutečnost.

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 1-2005
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 14:14:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řiďte se vlastním heslem, třeba uspějete. Své dojmy si nechte pro sebe.

Kde má jakou oporu např. toto ustanovení ROV?

Odchylně od čl. 187 předpisu SŽDC (ČD) D2 vlaky dopravce RegioJet a. s. nepředjíždějte v úseku:
Záboří nad Labem – Česká Třebová a Řečany nad Labem – Praha hl.n.


Od vás speciálně chci konkrétní odpověď.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 14:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral:
Seděl jsem nedávno na Pendolínu z Prahy do Ovy a viděl to na vlastní oči kolik jezdí RJ. I těch 147 km/h není dobře a popravdě jel víc. Fakt to nebylo normální. A jediná možnost jak to pravdivě zjistit sedět v RJ a vzít si GPS.
Jinak co se týká toho předjíždění a zdržování. Bylo fakt super se táhnout za RJ z Olomouce do Ovy. Jedna věc je předpis, logicky Pendolíno je rychlejší, tak by mělo jít dopředu. Druhá, namalovaný GVD je prasárna. A pak je to o lidech co někdy řídí provoz. Jednou je to vše ok a jednou na prd. No a o tom že se vede válka mezi ČD GŘ a RJ nemluvě.
Neznamy:
Nevím který ocas dal, tohle nařízení k výluce. Ale týká se to jen výluky. Běžném provozu, je to trošku jinak.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4513
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 14:50:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I těch 147 km/h není dobře a popravdě jel víc. Fakt to nebylo normální.

Tak teď už ale v tom ztrácím logiku. Podle vás jezdí RJ více, to znamená, že musí mít vypnutý zabezpečovač. Ale pokud překračuje, tak taky krátí jízdní doby a tedy by to Pendolíno melo jet v pohodě a bez problémů za ním, ne?
Nebo je problém někde jinde? Třeba v nahromadění jiných vlaků, které zpozdí napřed RJ, pak SC a pak už to skáče za sebou všechno?

PS: Nechce se mi moc věřit, že by si někdo vypl zabezpečovač, aby mohl překračovat.
Jarda, co ho znáš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 15:02:16    Odkaz na tento příspěvek  

Promiň, Petře, ale tak si říkám, že když amatérismus některých fírů (radši nepíšu čích fírů) jde tak daleko, že si klidně udělá "kouřovou" ve stanici, kde ho napadne a kde jinak normálně projíždí, bez předchozí domluvy s obsluhou dráhy, je takové vypnutí "ukazovače barviček a modulátoru brzdících křivek na howno" jen další level drzosti.

Ale třeba se pletu.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2059
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 15:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral:
No právě nám taky ne, ale to co sem viděl a slyšel tomu očividně nasvědčuje. Neříkám, že všichni tam jezdí takto. To zase ne. Proto by bylo dobré si sednout do RJ s GPS a tak uvidíme zda dochází překračování rychlosti.
Jinak to není o tom, že by byly nějaké vlaky před RJ a tím se zdržovalo vše. Divil jsem se tomu, kde má Pendolíno svoje rychlostníky na 150-160 a normální vlaky mají 120 nám RJ ujíždel a to jsme jeli 140 a bylo to i na jiných úsecích. To mi nepříjde normální.
Nějaké vysvětlení???
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 15:09:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Své dojmy si nechte pro sebe.
Co si mám nechat pro sebe nechte laskavě na mně.
Kde má jakou oporu např. toto ustanovení ROV?
Zeptejte se tvůrce ROV.

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
Kdo ví ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 15:18:37    Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké vysvětlení???
Třeba mají špatně změřené, nebo jen do systému Mirelu zadané průměry kol.

A na GPS bych se moc nespoléhal. Pokud nemáte na příjmu aspoň 6 a více družic, je to dost nepřesné.

Apropos, jeden kokot, co nám měřil GPS rychlosti a pak uděloval známky za jízdu, už tu byl. Pak udělal zkoušky na fíru, pár měsíců si pojezdil, měl v té době pár průserů a dnes běhá někde po place jako posunovač, aby vychladl.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 15:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo o tom průměru už jsem se s kolegou bavil... :-)
Jinak s tou GPS mě napadla nejednoduší varianta, s těmi družicemi je to jasné... vím z motorky.
No taky pěkný, sem si vzpomněl,kde jsou ty doby kdy kontrolní orgány lezly po stromech, nebo schovaní ve křoví s dalekohledem nebo dokonce na rozhlednách poblíž tratí a kontrolovali dopravní činnost.
jojo, to byly časy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 15:31:26    Odkaz na tento příspěvek  

Dispo11:

Říkalo se tomu AUTOKONTROLY. Protože na místa, kde by je fíra běžně nečekal, byla přístupná jen autem. Třeba zřícenina nad nechráněným přejezdem (jestli houká), křoví na skále, přes kterou je 20 (jestli zbrzdí z 60ti), jiná křoví a dalekohled, jestli mu posunka dává praporkem, nebo jak se dělá "brzda"....
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 15:49:12    Odkaz na tento příspěvek  

jojo, to byly časy
No a máte pocit, že dneska je to lepší? Já ne.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3868
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 15:51:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké vysvětlení?
To je přece jasné. Pendolina mají špatné rychloměry. Jiné vysvětlení je zakázáno.
mám pocit
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 15:56:57    Odkaz na tento příspěvek  

W.:
Bylo víc buzerace. Jednou měsíčně min. cvičák na mašině. Dnes ho půl roku nevidím, nebo jen na kurzech, popř. autorizaci. Jsou zase jiné chytáky. Např. pitomci z řad šotoušů, co někde něco zahlédnou, nafotí, odposlechnou a pak to vyblijou třeba tady. A my zaměstnanci si taky občas nevidíme do huby a pak čumíme, když se nás přijde na něco konkrétního zeptat nadřízený (že to četl na k-reportu).
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4514
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 16:14:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Promiň, Petře, ale tak si říkám, že když amatérismus některých fírů (radši nepíšu čích fírů) jde tak daleko, že si klidně udělá "kouřovou" ve stanici, kde ho napadne a kde jinak normálně projíždí, bez předchozí domluvy s obsluhou dráhy, je takové vypnutí "ukazovače barviček a modulátoru brzdících křivek na howno" jen další level drzosti.


Co se týká Brandýsa, tak tam jsem toho názoru, že tam vystupoval nějaký známý někoho. Jinak to nemá žádnou logiku.

Vypínání zobrazovače --> zrovna pro překračování maximálky? Brzdí jim to sice dobře, ale...

Mimo jiné --> pokud je mi známo, RJ má na lokomotivách nezávislou kontrolu rychlosti pomocí GPS, úplně stejně jako my.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 16:15:27    Odkaz na tento příspěvek  

mám pocit
Nevím, mně přijde, že bylo podstatně víc práce (v provozu obecně, nejsem fíra), takže nikdo nic moc neřešil, protože jinak by se nešíbovalo, ale stálo. Dneska skoro nic nejezdí a tak nedůležitější jsou papíry k poslední vlečce... :-)
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 1-2005
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 16:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeptejte se tvůrce ROV.

Proč bych se měl ptát tvůrce? Tvůrcem je SŽDC. SŽDC takto nadržuje jednomu z dopravců. To jste vy popíral a nazýval "zbožným přáním". Proto jsem uvedl skutečnost, která je jasně dohledatelná a ptám se vás.
zdá se mi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 16:31:46    Odkaz na tento příspěvek  

W.
Víc práce? Jak kde. V ranžírech se šíbovalo někde 12,5 hodiny z 13ti, jinde se jezdilo po koleji, aby byl na proužku aspoň nějaký záznam. Co se týče osobky, tak tam byla doba minulá proti dnešku naprostý Havaj. Dlouhé placené obratové časy, kdy si fíra dovolil na 460 vyměňovat vačky na HK, nebo se stihla celá mašina naleštit vč. střechy .... a dnes? Obraty 20, 14, 8, 6 minut a frr zpět.... nesrovnatelné.
Jarda, co ho znáš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 16:32:44    Odkaz na tento příspěvek  

tak tam jsem toho názoru, že tam vystupoval nějaký známý někoho. Jinak to nemá žádnou logiku.

To, co jsi popsal, by ale mělo logiku šílencovu.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4515
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 16:39:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To, co jsi popsal, by ale mělo logiku šílencovu.

To nezpochybňuji. Kdyby mu zastavili na přejezdu, tak vše bylo naprosto v pohodě :-) a tady nebylo týden o čem psát. Když už fakt museli v tom Brandýse zastavovat. Vždyť stejně pitomé místo pro odchod kamkoliv je třeba Hoštejn.
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 616
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 16:52:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn, P.Š.: Máte na mysli http://ekonomika.idnes.cz/regiojet-bez-povoleni-vyhodil-cerneho-p asazera-f5g-/eko-doprava.aspx?c=A130206_145011_eko-doprava_suj ? Je tam i Ondrůjovo vysvětlení, které dává logiku.

...RJ má na lokomotivách nezávislou kontrolu rychlosti pomocí GPS...
A podle ní není důvod Mirel vypínat. Pokud stačí k věrohodnosti 8-12 satelitů.
80.95.125.33
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 17:45:39    Odkaz na tento příspěvek  

Nick:
Nech si Drny laskavě od cesty, příteli. Děkuji.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1453
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 17:56:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick: Ještěže Ondrůjovo vysvětlení dává logiku! Kdyby toto udělal tímto způsobem někdo od druhých, to by bylo kraválu a dotyční by si pomalu balili věci. S takovýmato rádoby cestujícími dennodenní styk, a nemohou si zastavit jen tak kdes cos. Když už jsme u toho, vzdálenost Brandýs n.O. - Č. Třebová cca 20 km, což mohli vydržet a zastavit tam. Ale na RJ se bohužel pohlíží poněkud jinak, viďte?
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 618
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 18:10:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Byl jste svědkem události přímo na místě a viděl jste, jak se cestující choval?
80.95.125.33
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 18:14:23    Odkaz na tento příspěvek  

Byl jste svědkem události přímo na místě a viděl jste, jak se cestující choval?
A copak to má společného s flagrantním porušením bezpečnosti?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 18:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick: Nejednou jsem musel takovouto záležitost řešit, ale nikdy mě nenapadlo říci fírovi, zde zastav a jdem jej vyrazit. Holt se to nějak dořešilo do nejbližší stanice s předpokládaným zastavením. Není umění jít hned do rvačky, ale zvládnout situaci tak, abych neohrozil nejen ostatní, ale i dotyčného "exota", mám-li se takto vyjádřit. Pokud bych jej vysadil někde jinde a jemu se nedej bůh něco stalo, odnesl bych si to s plnou parádou, bohužel i jedinci agresívní, opilí a jinak "postižení" jsou pod větší ochranou než vy, pracovník dopravce. Zde bylo opravdu štěstí, že se nic nestalo.
Jinak jízdní doba Brandýs - Č.T. cca 18 minut.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9911
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 18:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teoreticky stačilo dojet na Bezpráví, což je nějakých 5 minut. Tam by k žádnému ohrožení nedošlo. A pro dotyčného by to byl určitě větší trest než vysazení v Brandýse.
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 619
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 18:50:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Když by vám jako fírovi do telefonu hysterčila stevardka, že tam mají magora, co ohrožuje všechny kolem sebe a že si s ním nevědí rady, tak jí řeknete, že má počkat 18 minut (pokud vás někde něco nezdrží) do stanice s perony, protože v nejbližších stanicích by ho mohlo něco přejet? Jistě, bylo to porušení bezpečnosti, ale událost byla následně náležitě nahlášena, vyšetřena a s ohledem na zjištěné skutečnosti potrestána. Domluvou by to asi neskončilo, kdyby tam vyhodili neškodného beránka, který jenom neměl jízdenku. Ale samozřejmě můžete dál pokračovat na téma, jak žlutým všechno prochází, zatímco nežlutí jsou trestáni.

Garfield: Měl jsem stejnou myšlenku, ale byl jsem poučen, že kdyby se mu tam něco stalo (zranění, prochlazení), má to na hrbu vlaková četa.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6184
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 19:17:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Co se týká Brandýsa, tak tam jsem toho názoru, že tam vystupoval nějaký známý někoho. Jinak to nemá žádnou logiku."

Už jsi druhej...

"Když by vám jako fírovi do telefonu hysterčila stevardka, že tam mají magora, co ohrožuje všechny kolem sebe a že si s ním nevědí rady"

tak bych čekal že zastavěj někde kde dotyčnýho předaj fízlům. Pokud tedy najednou začal tak řádit během těch 2-3 minut z Chocně kde byly pro vysazovačku podmínky ideální. Pro vyhození do pangejta bez řešení faktu že kdekoho ohrožoval (což by řešeno přes fízly bejt mělo...) by bylo to Bezpráví daleko lepší. Takhle to vypadá že dotyčný nejel ani do Chocně ani do Bezpráví ale právě do Brandejsa...
Isidor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 106
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 19:17:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11: Seděl jsem nedávno na Pendolínu z Prahy do Ovy a viděl to na vlastní oči kolik jezdí RJ. I těch 147 km/h není dobře a popravdě jel víc. Fakt to nebylo normální.
Byl by k tomu datum a čas? Docela dost věcí se dá zpětně ověřit.
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 8-2007
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 19:26:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick, Vlada749: Jaký byl tedy podle vás správný postup? Zavolat do Brandýsa a vyžádat si mimořádné zastavení? A za druhé - pokud je cestující natolik agresívní, že fyzicky (nejen slovně) napadá posádku, mám právo ho "pacifikovat", tj. např. povalit na zem a držet ho tam? Nehrozí mi za to v našem právním bor.delu průser, když jsem v této situaci např. požádán o pomoc posádkou, příp. když se tak zachová posádka sama?

Sbohem, Ťapino! Díky, žes tu byla... +5.6.2012
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5060
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 20:05:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jediná možnost jak to pravdivě zjistit sedět v RJ a vzít si GPS. - měřit rychlost pomocí GPS? No to musí být přesnost, já už běžel 200 km/hod a jsem světový rekordman...
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 20:29:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...já už běžel 200 km/hod...
A co teprve, když mi GPS tvrdošíjně ukazovala, že mi mašina projíždí Norskem nebo Tureckem!

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1326
Registrován: 11-2008
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 20:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli to zastavení bylo tak "horké", stačilo zmáčknout tlačítko na GSM-R a výpravčímu to oznámit ( všechny Lv RJ to GSM-R mají). Na to čas určitě byl. Zkrátka fíra udělal chybu, je to jenom člověk a příště to už určitě neudělá ........ Takhle to vypadá, že to výpravčímu vůbec neměl v úmyslu říci .....
povedený den
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.159.40
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 22:07:02    Odkaz na tento příspěvek  

Nerad se vkrádám do vskutku zajímavé diskuze o rychlostech RJ versus ČD, ale mám poznámku trochu mimo :-)

Měli by si žluťásci ty svoje holky na pokladnách trochu lépe zaučit :-) Není náhodou regiojet jediné místo v Praze, kde se v sobotu dá "využít" terminálu Deutsche Bahn? A nevozí náhodou SA svými busy linku do Mnichova/Norimberku? Tak ať si ti vaši pokladníčci udělaj pořádek - neumějí vyměnit Europu Spezial? A o busech zpožděných na příjezdu do Prahy (a tudíž i odjezdu z Prahy) nevěděj vůbec nic a ještě nervozní cestující posílaj k ČD?? To je teda kauf...
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 10-2012
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 22:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Isidor:
Dispečer_o11: Seděl jsem nedávno na Pendolínu z Prahy do Ovy a viděl to na vlastní oči kolik jezdí RJ. I těch 147 km/h není dobře a popravdě jel víc. Fakt to nebylo normální.

Byl by k tomu datum a čas? Docela dost věcí se dá zpětně ověřit.


Také se k tomuto návrhu připojuji, protože tvrzení Dispečer_o11, že jeli dokonce vic jak 147 km/hod, také nevěřím.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1455
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 22:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pilatus: Už jsem zde popsal, můžete si přečíst, jinak SPPO jsou přístupná, možno dohledat, jasně stanovená pravidla. Pokud dojde k útoku (fyzický kontakt), dle občanského zákoníku můžete použít k odvrácení tohoto přiměřenou obranu.
Co se týká oné "hysterické"stevardky, jsme u toho problému, že tyto slečny nemají s tímto prachžádné zkušenosti. Ony totiž nikdy moc problémů na rozdíl od obyčejných průvodčích řešit asi nemusí (důvodem je výběr cestujících, byť asi ne vždy se povede), takže udělaly botu včetně strojvedoucího RJ. Je zajímavé, že stejně staré slečny pracují jako průvodčí u ČD a s takovými problémy se potýkají denně a vysazovací problém řeší poněkud jinak. Čím to bude? Asi tím, že nejsou roznašečky kávy.
Bohužel, zkušenost nade vše.
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 1-2005
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 23:37:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní situace...

Hranice: IC 1017 22:10 (-2), SC 517 22:13 (+4)
Polom: IC 1017 22:16 (-2), SC 517 22:18 (+5)
Suchdol: IC 1017 22:21 (-2), SC 517 22:22 (+4)
Studénka: IC 1017 22:26 (-3), SC 517 22:28 (+5)
Jistebník: IC 1017 22:30 (-3), SC 517 22:31 (+5)
Svinov: IC 1017 22:34 - 22:39 (-3/včas), SC 517 22:37 - 22:42 (+6/+9)

Neschopnost? Úmysl? Strach?
Narušovat jízdou vlaku s náskokem zpožděný vlak, to je prasárna nejtvrdšího kalibru. Bejt to tak naopak...
Křiviho zombie
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.72
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 00:35:05    Odkaz na tento příspěvek  

ad stížnosti: RJ posílá stížnosti na "diskriminaci" od řízení provozu SŽDC na Drážní úřad. Panuje úřednická obava "co kdyby náhodou SŽDC před DÚ něco neustálo". Hrozby žalobami a medializací už je klasika. Sametový terorizmus.

ad rychlosti: Prosím znalé, mohou být do Mirelu záměrně zadány špatné průměry kol? Co udělá Mirel, když díky tomu jede mašina "správně", ale podle GPS překračuje? Přece to Mirel jen podle GPS neshodí. Děkuji někomu znalému za vysvětlení.

ad Brandýs: Volba stanice je jasná - nepředjede ho tam Pendolino. Že výpravčí musel shodit průjezd rychlíku ČD nikoho nezajímá. Ale v Chocni by mohl shodit odjezd RJ a postavit skrz Pendolinu. Kdo chce porozumět špinavé hře, musí uvažovat podle její logiky.
jan.neuzilik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.210.133
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 00:53:27    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes situace na 515 i na 517 naprosto v souladu z predpisem D2. Na 515 jsem byl osobne. RJ predjet v Hranicich. Nikdo nikomu neprekazel. Vse nasvedcuje tomu, ze SZDC na zaklade opravnenych stiznosti ze strany CD se zacaly chovat dle platnych predpisu. Nic vic nic min. Je opravdu si treba uvedomit, ze nelze RJ povazovat za nadvlak, ale je to jen obycejne vnitrostatni IC, at se to panu Jancurovi a jeho priznivcum libi nebo ne. SC je v zebricku dle D2 proste nad nim.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 695
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 01:45:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy: Mám tomu rozumnět tak, že 1017 odjela z Hranic s náskokem 2 minut proti pravidelnému odjezdu z žst.? :-)
nereg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.157.15
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 02:06:24    Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy: Co kdybys ještě napsal, že SC 517 měl třeba v Lipníku +5? Byl problém včas jedoucího RJ, že SC jel zpožděný? A pokud bys byl cestující v RJ, co bys zde napsal po čekání na průjezd zpožděného SC? V době, kdy RJ odjížděl z Hranic, SC ještě nebyl ani v Drahotuších.
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.207.88
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 02:13:12    Odkaz na tento příspěvek  

Malý dotaz - SC je nějaká oficiální kategorie vlaku mezi IC a EC, že by podle toho odkazu na přednosti měl mít přednost před jinými IC? Nebo jen výmysl ČD aby to Pendolino nějak odlišili?
Podle rychlosti přednost u Pendolina (=IC stejně jako RJ) chápu. Ale to SC, není to podobný výmysl jako švýcarská kvalita? Díky.

Nebo by si Jančura či Leoš mohli ze svých IC udělat uměle taky SC a pak by měli v případě stejné rychlosti taky přednost před "jen IC"?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 02:40:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minibox-reg: SC je marketingová kategorie. Dopravně je to teď IC stejně jako vlaky RJ. :-)
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 02:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: V KJŘ má sice odjezd 22:11, ale v SJŘ je to 22:11:30. Skutečný odjezd byl ve 22:10:40, v systému se odřízly vteřiny na 22:10, při výpočtu to pak zjistilo rozdíl 1,5 a zaokrouhlilo na celé číslo nahoru. A jsou z toho dvě minuty náskoku

Minibox-reg: SC je jen marketing, stejně jako LE. Dopravně jsou to všechno IC. D1 Expressy jsou také IC

jan.neuzilik: Všechno špatně. 517 má v Hranicích předjíždět 1017, ten je kvůli tomu mezi Drahotušemi a Hranicemi plánovaný "dírou", aby ho 517 v klidu předjel. D2 se nekoná. Ale s tím 515 se to moc nepovedlo. Podle SJŘ má být odstup mezi 1015 a 515 takto:
Hranice: 6:00
Polom: 5:00
Suchdol: 4:30
Studénka: 3:30
Jistebník: 3:00
Svinov: příj. 3:00, odj. 3:30
Ostrava hl.n.: 3:00

Takto je to v JŘ, podle kterého se má jezdit. Dnes jely vlaky 515 i 1015 včas (Prosenice 515 +0, 1015 +1), tedy oba měly dojet do Ovy v nezměněném pořadí. Ale z nějakého záhadného důvodu poslali 1015 "dírou", čímž mu vyrobili +5 na příjezdu do Hranic a +6 na odjezd. V Polomi pak +7, Svinov +6. Kdežto 515 Hranice -1, Polom -2, Svinov -3, Ova -5. Podle kterého článku D2 se včas jedoucí vlak zpozdí, aby ho předjel jiný vlak, který jede s náskokem?

Co na to Neznamy a Ohl?
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3869
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 07:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Především je třeba zjistit ten "záhadný" důvod.
Jestliže to bylo svévolné zpoždění výpravčím, tak je n a řadě stížnost.

Při nezáhadných důvodech fíra vzadu jedoucícho pendolina vidí koncovky žlutého a zvyšující se své zpoždění.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 697
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 08:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl, pokud měl RJ +1 a SC +0, tak nemohlo SC vidět koncovky RJ, protože mezi nima byl odstup nejméně +5, viz zmíněný SJŘ. :-)
jan.neuzilik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.210.133
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 09:18:43    Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: s oznaceni SC nemate pravdu. SC zna predpis D2
.................zajišťuje operativní řízení
drážní dopravy, aby přednost v jízdě měly vlaky podle pořadí:
a) nutné pomocné vlaky;
b) mimořádné vlaky v obecném zájmu;
c) mezistátní vlaky EuroCity;
d) mezistátní vlaky InterCity a vnitrostátní vlaky InterCity s označením SuperCity;
e) vnitrostátní vlaky InterCity;
f) ostatní mezistátní expresní vlaky;
g) ostatní vnitrostátní expresní vlaky;
h) mezistátní rychlíky;
i) vnitrostátní rychlíky;
j) mezistátní spěšné vlaky;
k) mezistátní nákladní expresní vlaky;
l) vnitrostátní nákladní expresní vlaky pro přepravu pošty;
m) vnitrostátní spěšné vlaky;
n) mezistátní osobní vlaky;
o) vnitrostátní osobní vlaky;
p) soupravové
cili jeste jednou vycuc s platne D2. ( Omluva za kopirovani zdroje)

RJ 1015 sic asi mel v Prosenicich +1, Ovsem v Drahotusich mel jiz +4 a 515 jela za nim vcas na oddil. Mam za to, ze zpozdeni RJ narustalo diky neprizniveho pocasi. Zacalo totiz snezit a zacala vznikat namraza. Dispecer rozhodl spravne ve smyslu, proc nechat vzniknout zpozdeni dalsimu vlaku diky postupnemu narustani zpozdeni vlaku predchazejicio. Jinak RJ 1015 mel ve Svinove zpozdeni +9. Ale to jsou jednotlivosti.
Zakopany pes je ve spatne nakreslenem grafikonu. Kazdemu znalemu jiz od navrhu GVD 2012/2013 bylo jasne ze k temto koliznim udalostem bude zrejme dochazet. ( I kdyz je v navrhu v ramci zmeny GVD v cervnu 2013 zmena, ktera by mela tento problem odstranit. SC pujde v Hranicich vzdy pred RJ pokud samozrejme pojedou v souladu s grafikonem. Cili ve Svinove se casy prijezdu prohodi.) Nechci nekomu sahat do svedomi, ale trasovani RJ pred SC je velmi podivne a zavani postupen SA podobnemu v autobusove doprave treba na lince Liberec - Praha, kdy SA zacala jezdit pred stavajicim dopravcem cca 10 minut pred jeho odjezdem spolecne s dampingovou cenou 1,- Kc. Nasledny dusledek asi znate. Monopol a diktat vlastnich pdminek. A to nebyla jen tato linka. Tato dravost SA totiz neprinese zdravou konkurenci ale jen a jen mozny monopol se vsemi dusledky. I kdyz na druhou stranu, jak dlouho jeste SA vydrzi udrzet v provozu skoro 30 let stare nalezitosti. Ale to je dalsi oblast diskuze.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 698
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 09:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jan.neuzilik) Zákon o dráze ale nikoliv. :-) U D2 se nedivím, když je to předpis přejatý od ČD. Pak se můžete divit, že lidi prskají, že pendolinu provoz nadržuje.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2061
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 09:41:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Isidor a Priapos:
Já tady zatim nebudu uvádět konkrétní datumy. Nemyslím sí, že je vhodné tady na káčku konkrétně na někoho ukazovat. Na tvrzení, že jeli vice jak 147km/h nemáme přesný důkaz. Jen si to myslím na základě toho co jsem viděl a slyšel. A to nejsem sám, nekteří kolegové na pendolínech budou stejného názoru.
Jen řeknu oficialnní stížnosti na toto téma jsou a jak se s nimi naloží to se časem dozvíme. To samé jako chodí stížnosti na řízení provozu. Taky se připravuje opatření. Co a jak to bude vypadat to sem sám zvědav. :-)
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1327
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 09:46:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Jspetrak: D2 ...předpis přejatý od ČD ......Tak uděláme nový, překopemeho, aby s tím, co tam bylo od ČD, neměl nic společného. Červená bude platit "volno" a zelená "stůj". A hlavně pomalejší vlak bude mít přednost před rychlejším ? Tak nějak jste to myslel ?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 09:48:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: Kdeže, stačí vyškrtnout SC. :-) Nebo snad Leošových 160 je méně jak italských 160?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1761
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 09:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

predpis D2 ...
To je aktuální platné znění? Takže stačí přejmenovat RJ IC na RJ SC nebo RJ EC a hned jsou na/nad úrovni pendolina?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 700
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 09:56:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Ano, viz
odkaz