K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 28. 01. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 28. 01. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jirka_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 16:19:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Ale ona ta regulace existuje, kapacita dopravní cesty není nekonečná. Pokud vím, tak nejprve se objednávají dotované vlaky. Stát má tedy možnost objednat tolik vlaků, že na jiné nezbude místo. Pravda, chtělo by to asi dát možnost nákladním přepravcům, aby si objednali cesty před open access dopravci. Ale také bych důsledně na vybraných tratích sankcionoval jejich nevyužívání. A navíc, ta konkurence není fér už jen proto, že stát posílá dotovaná pendolína proti open access. Proč jim to chcete ještě víc komplikovat?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3571
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 16:26:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka_j: ale o kapacitě dopravní cesty nebyla vůbec řeč, jste úplně mimo...přečtěte si příspěvek MZ ještě jednou...a ona Pendolina jsou dotovaná?
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 16:44:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim:
Inu, typická etátisticko-komunistická rétorika.
Strašit, strašit, strašit. Vzpomínám si, jak mi jeden komunistický synek vysvětloval, že kdyby nebylo hospodářství centrálně řízené, nastal by totální rozvrat ekonomiky a chaos. Podotýkám, že to bylo v době, kdy nebyl k dostání toaleťák a na auto se stála fronta dvě noci...
Zregulovat, chránit, omezit - tím to začíná, a kádrováním a zavíráním lidí a hranic to končí...
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 699
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 16:54:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb : Co vím z RJ, tak lidé rezervaci oceňují, protože nejen že si sednou, ale také vědí, že nad nima nebude vlát jak netopejr někdo další.
To jste popsal mou nedávnou cestu "Ex 149 Leoš Janáček" v pátek 12:16 z Prahy.
V open space nade mnou vláli 3 lidé od Pardubic do Olomouce :-)

SIM: Z nedaleko stojícího Pendolina mi tenkrát, jako Tobě, šel krásně signál, takže jsem zrušil RJ rezervaci aniž jsem musel nahazovat mobilní internet. Velmi užitečný hospot :-)
DVI
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.198.1
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 17:14:22    Odkaz na tento příspěvek  

Ziki, Ziki, ty seš ale trubka. A věkem se to zhoršuje.
Dopravni-sonda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.126.66
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 17:42:04    Odkaz na tento příspěvek  

Japato že Sůra neinformoval? Jak je to možné? O personáliích ČD Cargo píše jako smyslu zbavený, ale o odchodu Alešk Ondrůje se kterým chodil na pivečko už nikoliv?
Aleš Ondrůj v březnu opustí firmu RegioJet
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 17:56:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad se už nikdy nedočkám toho, co bývalo před nástupem povinně místenkových vlaků. Respektujte pravidla rezervací u RJ a pokud se vám nelíbí, běžte si postavit k WC jednoho nejmenovaného dopravce.

Opět se ukazuje, že některým ten minulý režim opravdu vymyl mozek a mají jej zažrán pod kůží tak, že by nejraději opět jen nařizovali / regulovali / omezovali, aby "soudruzi měli pohodlí".
A nejdůležitější je strašit a strašit...

České dráhy brzy zmizí z nedotovaných tratí, vycouvají i z kolejí mezi Prahou a Ostravou tvrdí Radim Jančura.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.102
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 18:19:37    Odkaz na tento příspěvek  

Podle vyjádření na facebooku pan Ondrůj opouští své pozice u RJ, ale u SA zůstává.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.189.9
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 18:46:27    Odkaz na tento příspěvek  

Dopravni-sonda: Zase tu jen kydáte hnůj...
iDNES.cz - Dráhy svlékl „do naha“, svá čísla však RegioJet tají a porušuje zákon
A tohle je PR článek RegioJetu psaný pro Ondrůje, se kterým chodil Sůra na pivečko, že?
Velebnosti, chce se mi blejt (blicí smajlík)
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 18:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...můžete si ve snu představit, jak na Vás žádná rezervace nezbyla a jak byste rád byl tím netopejrem, přes kterýho se ti šťastnější nedostanou na hajzl.
Boha jeho... No tak pojedu jindy. Nebo autobusem. Nebo letadlem. Nebo vlastním autem... Furt ta ubohá dogmata, že bez Matky Dráhy a bez volného ježdění se zhroutí svět. Nezhroutí, nestane se vůbec nic. Jen pan Slim zažije otřes.
Ovšem já znova opakuju - to že Vy jste ochoten jet ve stoje znamená, že já naopak tímto spojem ochoten jet nejsem - protože mne omezujete. Ale to asi zastánce netopejra nikdy nemůže pochopit, že?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1744
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 18:55:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asi tak jako to funguje ve Švýcarsku či Německu, Švédsku
Opravdu v těch třech státech je každý dopravce ve veřejné dopravě povinen nabídnout půlku kapacity i na stojáka? A která půlka na stojáka je v autobusech?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1745
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 18:59:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

můžete si ve snu představit, jak na Vás žádná rezervace nezbyla
Jestli stát bude chtít, tak tam nějakou posilu objedná. Anebo neobjedná a pak to budou lidé řešit jinak.
Naprosto stejně jako v případě dopravy z Horní do Dolní.
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 19:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což mi připomíná scénku z RJ - holčička se ptala matky (babičky?) - "proč si musíme v Olomoucí koupit jízdenku" - "protože dál jedeme s ČD" - "Aha"
Příště už jí to divné nepřijde, bude jí to připadat normální stejně jako většině ostatních... To jenom místní modrogumídci mají pocit, že se asi brzo zhroutí svět, když se nedá na jednu jízdenku jet z Čiernej pri Čope až do Santiaga de Campostella...
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 482
Registrován: 5-2010

Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 21:34:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: Váš příklad na jízdenku od hranic s Ukrajinou až do Santiaga de Campostella je sice trochu přehnaný a pochybuji, že by tak někdo kdy chtěl cestovat skutečně seriózně (i když ne že by to nešlo, že, je to stejně bláznivý nápad jako jet z vlakem z Prahy do USA přes Sibiř a Aljašku až tam postaví USA a Rusko ten mega tunel), na druhou stranu, na české podmínky by mi vyhovovalo, kdyby existovala možnost na jednom webu porovnat cenu dostupných jízdenek na trasu Praha - Ostrava.

Sanakvo
LambdaCZ
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 21:41:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miropro Mě by vyhovovalo věcí... Aktuálně bych například potřeboval, aby mi nějaký dopravce za mírný poplatek připojit k vlaku Ostrava-Praha jednen zavřený vagón (něco jako Gags by jistě stačilo), abych si mohl přepravit čtyřnohého miláčka z takové dálky. Ale vzhledem k tomu že nejsem socan, tak neočkávám že to někdo pro mne udělá (rozhodně nemám pocit, že mám na to práááávo), takže budu muset vzít zase auto s vlekem a přivézt si ho sám...
Když chcete Vy takový web, tak si ho naprogramujte (možná jste právě objevil díru na trhu - třeba Vás pak uživí z provizí za prodej), nebo zaplaťte někomu, kdo to pro Vás udělá...
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3427
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 21:54:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: A když si spočítáme, kolik lidí tu jednotnou mezistátní jízdenku za jednotnou cenu potřebuje, tak můžeme zjistit, že v podstatě nikdo. Jednotný (zhruba) je jen výtisk, cena za kilometr už zdaleka jednotná není (proč asi existují různé slevy).......... Takže když se modrogumídci tímto ohánějí, tak v podstatě sami sebe usvědčují, že plácají nesmysly. Navíc jednotný je jakžtakž interrail (ne všude, protože různé cenové hladiny), ale ten si z principu nekupují, nebo jen se slzou v oku tam, kde fipka neplatí.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3814
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 25. ledna 2013 - 23:27:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

některým ten minulý režim opravdu vymyl mozek
Některým ten dnešní, to si nevyberete.
Neměl by někdo z těch dnešních zajet např.do toho švajcu, vynadat jim do komunistů a demokraticky jim zavést všude povinně místenkové prostředky hromadné dopravy a nesmysly, jako jsou přípoje a společnou jízdenku mezi dopravci nejen železničními, ale i vodními a silničními, okamžitě zrušit.

Docela jsem rád, že nežiju v 40 nebo 50.letech. Ti stejně nadšení "nevymývači mozků" v rámci své jediné pravdy dělali pěknou paseku.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 8-2003
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 00:35:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Rudolf 33 Omluva, ono je to o 2 stránky dřív. Já jsem zmiňoval, že je v rozporu se zákonem to, aby když několik společností vlastní jeden vlastník, tak aby příkladně ta která je ve ztrátě (dejme tomu železniční), si nechala některé své náklady fakturovat na jinou společnost (ta busová) a tím dosáhla zisku.
Anebo, že přijmy z busové a.s. inkasuje ta železniční s.r.o. A největší problém je, když ztrátová s.r.o. vystaví fa na reklamu té ziskové, takže ta zisková má nižší zisk a ta ztrátová najednou není ve ztrátě.
To, že se tak běžně děje, často dokonce úmyslně, je věcí vyšetřování a kontroly orgánů, které tomu stejně z valné části nerozumí...
Ale když si to člověk dokáže důkladně a nevyvratitelně zdůvodnit, není problém.
Elegantní postup, který je sice taky za hranou zákona, ale je nejčastější, protože se opravdu těžko dohledává, je ten, že zaměstnanci, co by měli být v té ztrátové s.r.o. jsou papírově zaměstnanci té ziskové a.s., čímž se právě skryjí náklady jinam a najednou máte na prodej 2 ziskové firmy.
Podobnosti čistě náhodné si v tom hledejte kdo jak chcete, Já jen nalil čistého vína, které sice mělo být zrekvírované, ale máme jej ve džbánku, tak proč jej neprolít hrdlem. Ti co podnikají, vědí o čem mluvím, ostatním to snad došlo. Ale děje se to i jinde. V bankách, maloobchodních sítích atd.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3572
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 01:21:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: Heleďte, Vy demagogu, co kdybyste tyhle své kydy

Mě by vyhovovalo věcí... Aktuálně bych například potřeboval, aby mi nějaký dopravce za mírný poplatek připojit k vlaku Ostrava-Praha jednen zavřený vagón (něco jako Gags by jistě stačilo), abych si mohl přepravit čtyřnohého miláčka z takové dálky. Ale vzhledem k tomu že nejsem socan, tak neočkávám že to někdo pro mne udělá (rozhodně nemám pocit, že mám na to práááávo), takže budu muset vzít zase auto s vlekem a přivézt si ho sám...

zkusil aplikovat na ČD? Vyšlo by Vám, že nemáte nárok nebýt obtěžován cestujícím vlajícím nad Vámi, že nemáte právo a nárok požadovat ve vlaku internet a zásuvku, že nemáte právo a garanci očekávat něco jinýho než plesnivý béčko a pokud se Vám cokoliv z toho nelíbí, můžete vytáhnout auto a zajistit si svoji potřebu jinak. Nejste přece socan a nečekáte, že to někdo obstará za Vás, ne?

Babilon:
můžete si ve snu představit, jak na Vás žádná rezervace nezbyla
Jestli stát bude chtít, tak tam nějakou posilu objedná. Anebo neobjedná a pak to budou lidé řešit jinak.


Tenhle názor tady před pár týdne načal Debilínek4 s tím, že když ČD zanikne a soukromníci to nepoberou, nic se nestane, protože lidi pojedou busem, autem nebo si to zaříděj tak, aby jet nemuseli. Odvodil to z toho, že na perónech se nebudou hromadit davy lidí, co chtějí jet a budou tam tvrdohlavě čekat, až se někam vejdou. Ale doprčic, není to náhodou totálně mimo diskuzi o dráze a totálně mimo soudné prozákaznické uvažování?
Takhle přece neuvažuje podnikatel, takhle uvažoval komunistický ekonom...Udělám to, co se mi hodí a vyplatí, a komu to nebude stačit, ať si to zařídí kde chce kdy chce jak chce. Jogurty se vozily v úterý, maso ve čtvrtek, obchody se zavíraly v šest, někdy i dřív, v sobotu v jedenáct a vyližte si prdel. V kraji dvě tři pumpy s nonstop provozem. A lidi si to taky zařídili nějak jinak, nezdechli hlady a měli na co jezdit. A hrozně se jim to líbilo...
Podnikatel potřebuje spokojeného zákazníka, aby se k němu vracel, a tu jeho spokojenost musí zajistit, i když na tom čas od času prodělá. Ostatně dodnes silně zakořeněné vidění ČD zákazníky pramení přesně z doby, kdy se ten Váš postup (udělám, co stíhám a chci, zbytek ať si lidi vyřeší jinak) celá desetiletí důrazně aplikoval, a to nejen na dráze (druhý takový svět je třeba pošta). Tak chceme to takhle nebo nám to celou dobu vadilo?
A na závěr - řeč byla o volné konkurenci bez regulací, takže nějaké objednávání posil státem je blbost i z tohohle důvodu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3573
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 01:36:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain:
Já jsem zmiňoval, že je v rozporu se zákonem to, aby když několik společností vlastní jeden vlastník, tak aby příkladně ta která je ve ztrátě (dejme tomu železniční), si nechala některé své náklady fakturovat na jinou společnost (ta busová) a tím dosáhla zisku.
To je tak samozřejmé, že už to víc být nemůže...bez ohledu na společného nebo nespolečného maitele...
Anebo, že přijmy z busové a.s. inkasuje ta železniční s.r.o.
A to by jako technicky proběhlo jak, aby to nebylo vidět na dvacet kilometrů?
A největší problém je, když ztrátová s.r.o. vystaví fa na reklamu té ziskové, takže ta zisková má nižší zisk a ta ztrátová najednou není ve ztrátě.
Hovadina na kvadrát, to jako že zisková spoečnost si nesmí zadat reklamu nebo ztrátová ji pro někoho zhotovit? Notabene ziskovost nebo ztrátovost těch firem se neposuzuje za období před fakturou za reklamu a po ní, ale an bloc, takže mluvit o tom že jedna firmy byla předtím ve ztrátě a teď není, je úplná kravina.
To, že se tak běžně děje, často dokonce úmyslně, je věcí vyšetřování a kontroly orgánů, které tomu stejně z valné části nerozumí...
Jak ten orgán pozná, že ta faktura byla vystavena úmyslně nebo neúmyslně?
Ale když si to člověk dokáže důkladně a nevyvratitelně zdůvodnit, není problém.
Neboli sám říkáte, že není co řešit.
Elegantní postup, který je sice taky za hranou zákona, ale je nejčastější, protože se opravdu těžko dohledává, je ten, že zaměstnanci, co by měli být v té ztrátové s.r.o. jsou papírově zaměstnanci té ziskové a.s., čímž se právě skryjí náklady jinam a najednou máte na prodej 2 ziskové firmy.
Pomiňme ovšem případ, že někdo kupuje dvě ziskové firmy (nebo jednu z nich) a nezjistí si, že ta firma platí lidi, kteří pro ni nedělají, nebo neplatí lidi, kteří pro ni dělají. Dělá to dojem, že podnikatel musí být z principu úplný debil, Vy podnikatelská superstar.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3843
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 07:30:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain: " největší problém je, když ztrátová s.r.o. vystaví fa na reklamu té ziskové, takže ta zisková má nižší zisk a ta ztrátová najednou není ve ztrátě"

Tím jste chtěl naznačit, že pomalování lokomotiv ČD reklamou ČEZu nebo nějaké spořitelny bylo nezákonné? (No ona se tak ztráta ČD úplně nesmazala, ale určitě to byl příjem, že).

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf 33.)
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1746
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 10:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tenhle názor tady před pár týdne načal Debilínek4 s tím, že když ČD zanikne a soukromníci to nepoberou, nic se nestane
Nemluvím o situaci, kdy zaniknou ČD, ale o tom, kdy omezí spoje na Ostravu a netvrdím, že se nic nestane. A i v případě, že bude vyprodáno, stále zůstávají spoje v závazku, byť pomalejší a s přestupem. Takže ani M.Z. nezůstane s režijkou na nástupišti.

Podnikatel potřebuje spokojeného zákazníka, aby se k němu vracel, a tu jeho spokojenost musí zajistit, i když na tom čas od času prodělá.
No vidíte, sám říkáte, že podnikatelé nejsou blbci a žádná apokalypsa tedy nenastane.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6669
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 11:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jregent: To jste popsal mou nedávnou cestu "Ex 149 Leoš Janáček" v pátek 12:16 z Prahy.
V open space nade mnou vláli 3 lidé od Pardubic do Olomouce :-)


Příště musíte zvolit jiného dopravce bez netopírů. Chce si to jen asi na 14 dní předem zablokovat několik vlaků a míst a ty pak operativně rušit...
Myslím, že takový Budulínek je v tom, dle toho co jsem tady, četl mistr.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3575
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 15:01:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: OK, nerozuměli jsme si. Já jsem navazoval na tu starší diskuzi a myslel jsem, že i Vy. Takže upřesním:
Budulínek tvrdil, že i kdyby to ČD na Ostravě zabalily ( chápáno tak, źe veškerá frekvence zůstane na soukromnících), nic se neděje, i když to nepoberou, protože lidi si to zařídí jinak (auto, bus, povoz, rikša)...V téhle hypotetické situaci by samozřejmě objednání posil státem nepřipadalo v úvahu a současně v té hypotéze je zahrnuto, že soukromníci nebudou mít v reálné době kapacitu, kterou by výpadek ČD nahradili. Což sice není v rozporu s Vaším tvrzením, že podnikatelé nejsou blbci, ale v tomto případě holt jen chtít nestačí.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1748
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 17:20:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

podnikatelé nejsou blbci, ale v tomto případě holt jen chtít nestačí
Leoš by dal do provozu záložní soupravu, Jančura by si půjčil pár vagónků (to sice nebude do druhého dne, ale z nějakého poolu by to snad nemusel být problém) a co se ani tak nevejde, by jelo dotovanými vlaky s přestupem. Nemyslím si, že soukromníci si nechají ujít příležitost a lidi ve velké míře utečou do aut.
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.224.239
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 18:29:24    Odkaz na tento příspěvek  

No přiznám se, že představa vlaků na trase Praha - Ostrava, které mají předem stanovený počet povinně místenkových míst k sezení a neexistuje jiná alternativa (kromě auta, autobusu letadla nebo chůze) mě děsí. Vycházím z Budulínkovy čtvrté představy že kdo se nevejde má smůlu, ale poradí si. Tato představa nezahrnuje dotované vlaky, možná tak posilové vozy ?

Já prostě nejsem ten typ co komunikuje přes nějakou krabičku co je chytřejší než já, neustále sleduju kdy, kde a za kolik je jaké místo v kterém vlaku, mám rozjeto několik různých rezervací a pak je ruším podle toho, jak se mi vyvíjí plán, popř. cestuju podle volného místa nebo dopravce (taky to tu někteří prosazují). Já si chci pořídit slevovou kartu, přijít na nádraží, koupit lístek, nastoupit a jet. Kdo mi tohle nabídne, s tím pojedu. Nějaké kafe zdarma nebo usměvavá stewardka na mojem přesvědčení nic nezmění. Asi jsem jiný nebo nejsem cool, a to mi není ani 30 let

Když je pro soukromníky přeprava cestujících mimo závazek takové terno (což tady někteří naznačují), proč už dávno nejezdí všude, kde je lidé na Facebooku vyzývají, a ještě na pár tratích navíc ? Podle mě je model REGIOJET nebo LEO EXPRES pouze doplňkový, který umožňuje volbu. Logicky - kdyby tohle fungovalo všude, proč tak neprovozují i REGIOJET SK ? Jasně že je v závazku, ale podle některých přece lidé nepotřebují pokladny, papírové lístky, mohou být pořád on-line a něco rezervovat, rušit nebo upravovat (a určitě by to ušetřilo i dotace, ti co se nevejdou si přece poradí, ne ?). Děkuji, tohle nechci.
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 19:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zkusil aplikovat na ČD? Vyšlo by Vám, že nemáte nárok nebýt obtěžován cestujícím vlajícím nad Vámi, že nemáte právo a nárok požadovat ve vlaku internet a zásuvku, že nemáte právo a garanci očekávat něco jinýho než plesnivý béčko a pokud se Vám cokoliv z toho nelíbí, můžete vytáhnout auto a zajistit si svoji potřebu jinak. Nejste přece socan a nečekáte, že to někdo obstará za Vás, ne?
Přesně, já od ČD nic jiného než plesnivé béčko ani neočekávám... Takže jedu tím autem. Neboť nejsem socan, jak jste řekl. A nemám s tím problém, mám problém jen s tím, že jim přispívám z daní. Jinak, pane Slime, opravdu máte tak ubohé argumenty, že je musíte nadlepšovat komolením a dehonestací přezdívek ostatním? Opravdu je to nutné? Děláte to i v běžném životě, že když s někým nesouhlasíte, tak místo argumentace se třeba vysmějete, že je plešatej? Nebo si tyhle postupy schováváte jen na internet?

Jestlipak někdo z modrogumídků tuší, že bývaly doby, kdy veškerá hromadná doprava byla v režii soukromníků a byla zisková? A dokonce v té době žádný moudrý ouředník nekecal do toho, kdy to má jet, čím to má jet a proč to má jet?
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 20:31:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To chytil od Bevela...

Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.69.136
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 20:55:52    Odkaz na tento příspěvek  

bývaly doby, kdy veškerá hromadná doprava byla v režii soukromníků a byla zisková?

Jj, akorát to bylo v době, kdy 99 % populace neopustilo za celý svůj život rodné městečko. A ti z vísky nebyli dále než v městečku na trhu.
A bodří Vídeňané jedoucí v neděli vlakem na výlet do Wagramu, museli mít propustku od Polizeidirektorium in Wien.
On se ten svět trochu posunul, že?
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 21:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A bodří Vídeňané jedoucí v neděli vlakem na výlet do Wagramu, museli mít propustku od Polizeidirektorium in Wien.
No vidíte, ale ještě před rokem 1848 se naopak po celé Evropě dalo jít i bez pasu (ono totiž nic takového ani neexistovalo). A že všichni seděli doma? A co třeba tovarišové, ti rajzovali po Evropě dosti volně.
A skutečně budete tvrdit, že v takovém roce 1880 lidé neopouštěli rodné městečko? Nebavíme se tu o volských spřeženích. Tak mne napadá, zda-lipak v té době (1880) někdo Ottletovi dotoval koňku?
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.218.188.21
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 21:13:53    Odkaz na tento příspěvek  

ad Jbb koukám ty jsi tím vlakem už asi také jel před 20 lety co.Jinak bys takový píčoviny nemohl ani napsat.
Já tím vlakem jezdím docela často a vidím jak to šlo nahoru za posledních 10 let. A to ve všech koutech ČR.
Připadáš mi jako dítě kterýmu nedali hračku.
Ne každej je zvědavej na vaši milovanou SA.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.69.136
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 21:34:44    Odkaz na tento příspěvek  

Ale omyl, panáčku... nemotejte dohromady cestovní pas v dnešním pojetí a policejní propustku v polovině století 19 (tehdy označovanou jako pas). Její funkci plnil i ten tovaryšský list. A v roce 1880 byla v Evropě významná část hromadné (železniční - jiná nebyla)dopravy v rukou státu. Někdy více, někdy méně, ale byla. Oni totiž soukromníci už tehdy, logicky, vyzobávali rozinky, kdežto stát chtěl zajistit dopravu i v nelukrativních místech. Takže ji provozoval sám nebo dotoval privátní společnosti (na lokálkách, ale i významnějších tratích).

Ale nejsme ve sporu - současná doba je taková, že klidně můžeme dopravu nechat na 100 % v rukou soukromých. Jen se nesmíme divit, že někam se jezdit nebude a někde bude poptávka větší než nabídka - to je přeci logická aplikace zákona nabídky apoptávky. pokud vytvářím nabídku nižší než je poptávka, tlačím na růst ceny.
Jen se nedivta, když to bude obdobně fungovat třeba s dodávkami elektřiny. MR neblahé paměti, prosazoval už v roce 2004 názor, že smyslem ČEZu a distribučních společností nejsou "spolehlivé dodávky elektřiny" ale "maximalizace zisku pro akcionáře" = když to nebude vysoce ziskové, raději ty elektrárny zastavíme.

Jak říkám, jde jen o pojetí toho, jestli je stát společenství nebo smečka.
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 21:42:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pane 91.218.188.21, my si tykáme? Nevzpomínám si, že bych Vám tykání nabídl či od Vás přijal.
A ano, jel jsem v listopadu přímým raním rychlíkem z Vyškova do Prahy. Jediná výhoda byla, že jsem si mohl lehnout, neb jsem byl v kupé Béčka sám. Ale docela jsem byl rád, že jsem měl na sobě otahané outdoorové věci, protože v civilu bych měl trochu problém se vůbec posadit. A také jsem mohl na WC meditovat při pohledu na pražce, úžasný zážitek...
To by mě zajímalo, jakou hračku jsem to neměl dostat? S RJ jsem jel zatím dvakrát, s SA jezdím tak šestkrát do roka. Ale rozhodně fandím soukromníkovi - bez něj bych do té Ovy i Brna jel raději vždy svým autem.
Před rokem 1848 nebyly ani ty propustky, stejně jako nebyly třeba v šestnáctém století - to byl pohyb zcela volný...
Takže kromě železnice už doomsaying postihuje i elektřinu? Já jen že ty úžasné státní regulace (zelená elektřina &co) spíše tu elektřinu zdražují, než kdyby tu nebyly...
P.S. Nabídka a poptávka nefunguje jak předestíráte - ani v jiných oborech. Projděte si křivky nabídka/poptávka, jsou v každé základní učebnici ekonomie.

(Příspěvek byl editován uživatelem jbb.)
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.207.88
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 21:53:14    Odkaz na tento příspěvek  

žlutý anděl: to jsi těch koutů ovšem moc neprocestoval...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3578
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 22:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster: souhlas bez ohledu na věk. Platí to pro nemálo cestujících s výjimkou pravidelně cestujících, pro které rezervace dlouho předem není problém, a těch, pro které je cílem cesty cesta sama. Ale nemůžeme se divit, že adoranti dopravce, který zná jen povinnou rezervaci, nebudou chtít představu o volných místech pro tuhle skupinu pochroupnout.

Jbb: dehonestaci komolením používám výhradně v tomto jednom případě a je to proto, že na tuto osobu jsou skutečně jakékoli argumenty slabé až zbytečné. Berte to jako svým způsobem výraz zoufalství...
A s tím přispíváním z daní dráze si játra netrhejte, v tom plesnivým vlaku Vám zase plno lidí přispívá na tu dálnici a tŕeba úsekové měřiče rychlosti a rychlýho prasáta...
Jestlipak někdo z modrogumídků tuší, že bývaly doby, kdy veškerá hromadná doprava byla v režii soukromníků a byla zisková? A dokonce v té době žádný moudrý ouředník nekecal do toho, kdy to má jet, čím to má jet a proč to má jet?
Jednou větou jste vysvětlil tu druhou, i když jste to asi neměl v plánu. Nikdo to neplatil, protože to jelo tak, jak se to vyplácelo. Když se to nevyplácelo, nikdo nebránil zdražení, zrušení spoje nebo prodeji či zavření celé dráhy.
A taky mě napadá, jestli ten Otlet nepostavil tu dráhu jako na potvoru na celkem vytížené frekvenci, nedala by se hledat odpověď tady?
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 315
Registrován: 4-2010

Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 22:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb:
Se tu s námi nezahazuj,máš na víc...pardon,že tykám,příště vem montérky,vlakem občas jezdím a světe div se,lezu z něj čistej...to je matroš pane jo...
PS:Většinou se soukromníci zestátnovali kvůli zadluženosti...ano,měli v nákladech i výstavbu tratí...,ale na to,že neměli konkurenci v automobilech...tak taky na pováženou ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr47.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr47.)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3580
Registrován: 2-2005
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 22:50:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: Ale docela jsem byl rád, že jsem měl na sobě otahané outdoorové věci, protože v civilu bych měl trochu problém se vůbec posadit.
A teď co bylo dřív, slepice nebo vejce? Po praseti v otahaném outdooru za to, že si slečna upatlá vypalování bílý džíny, může asi dráha, ne?
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 23:03:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je zase vyventilované frustrace ;-)
Slim Naučte se prosím porozumět psanému textu - "otahaný" není to samé co "špinavý". Takže věci byly čisté, leč špína od ČD jim již nemohla ublížit. Principielně není výmluvy pro dehonestaci - pokud se k tomu musíte snížit, to raději nic nepište, je to opravdu ubohé a trapné. Je to vskutku zcela to samé, jako když se budete do někoho navážet třeba kvůli rase či počtu (zbývajících) nohou...
Když se to nevyplácelo, nikdo nebránil zdražení, zrušení spoje nebo prodeji či zavření celé dráhy.
Jenže ono se to zjevně vyplácelo, proto také tu trať v prvé řadě stavěli... Zatímco dnes bez dotací by zřejmě všechny dráhy zavřeli - není to také pěknoučké modré dogma?

Petr47 Bravo... Tykat, pěkně po soudružsku... To jste se naučil, když jste měl na sobě ty montérky, co mi doporučujete? A vůbec, mám tomu rozumět tak, že jsem ve svém příspěvku lhal a že vlak nebyl špinavý? Nebo že jsem si vybral špatného dopravce? Nebo že Vy si ve vlaku nesedáte a tudíž se neušpiníte?
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 316
Registrován: 4-2010

Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 23:10:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb:
O.K.Takže mám vykat nic říkajícímu nicku???Až se mi pane představíte,pak budu vykatNeříkám,že,ok trváte na vykání...tak jo...,že lžete,já mám zkušenosti takové jaké jsem napsal...
PS:Jen si říkám,že mě tykání nevadí...hm..a to mi je přes 40...a soudruzi,nikdy sem u nich nebyl...

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr47.)
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2277
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 23:28:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to je matroš pane jo
Spíše pracovní úraz, že pane doktore?
Jbb, také jsem slyšel o léčení bez zdravotních pojišťoven, LOKu nebo farmaceutického průmyslu uplácejícího lékaře. A taky to šlo Postačilo toliko pouštění žilou, trocha rtuti a pár pijavic (k těm se stejně zdravotnictví vrací).
A k těm soukromým prosperujícím tratím. Jistě, pár se jich tady objevilo, některým to zůstalo docela dlouho. Nicméně převážná většina velmi brzo končila v "náručí" eráru, neboť se nebyla schopna uživit. A to je potkávalo už dobách, kdy se o konkurenci na silnici nedalo mluvit.

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.218.188.21
Odesláno Sobota, 26. ledna 2013 - 23:30:40    Odkaz na tento příspěvek  

ad Minibox chlapče mnohem víc než ty to mi věř.
Dá se to počítat na desítky tisíc.
Vlaky z 98% čisté, personál příjemný. Otázkou je jak se někteří z vás chovají. Když s někým jednám slušně jedná i on se mnou. Pokud si otvírá někdo ústa na personál tak na hrubý pytel hrubá záplata.
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.236.90
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 01:37:09    Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si OT a budu souhlasit s Jbb. Vím co přes Vyškov na Prahu jezdilo a fakt to nebyla žádná sláva. Koženkové Béčka se zažranou špínou, neutřený prach na okenních rámech, WC jak z cesty do pravěku a celkový technický stav těch vozů byl a je dost na hraně. Svezení opravdu vhodné tak pro čísté outdoorové oblečení. Všimnětě si někdy lidí (zvláště děvčat) co cestují ve vlacích, bývají oblečeny střízlivěji a praktičtěji než princezny co přijely auty na svačinku k Mc Donalds. Ale třeba na trase Praha - Ostrava tohle úplně neplatí, tam je to o něco lepší

A tomhle vidím největší přínos souromníka na trhu. Ten si prostě umí ohlídat, aby v těch několika kočárech bylo čisto, na záchodě kytka a smála se na mě příjemná kočena (z jedné stew od RJ mám dodnes neklidné spaní). Lidé pak logicky to samé vyžadují i od ostatních dopravců a takový průvan neuškodí ani dotované státní firmě. Dodnes si živě pamatuju ten poprask u ČD, že Regiojet vůbec dokázal vyjet ano, byl jsem u toho.

Na druhou stranu, nic by se nemělo přehánět, a některé mediální výstupy R. Jančury mě utvrzují v tom, že zrovna on tu naši českou kotlinku nespasí...
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 02:18:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster:
Nic proti konkurenci,naopak je třeba...a jestli je to tam tak strašné,tak se omlouvám i Jbb...
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2338
Registrován: 2-2004

Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 08:28:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A k těm soukromým prosperujícím tratím. Jistě, pár se jich tady objevilo, některým to zůstalo docela dlouho. Nicméně převážná většina velmi brzo končila v "náručí" eráru, neboť se nebyla schopna uživit.
Jo to myslíte ty tratě, jejichž postavení inicioval nebo aspoň podpořil stát/země a ne soukromník? No tak to se nedivte.

Chcete získat zajímavou a dobře ohodnocenou práci v železniční dopravě? Naučte se dobře německy!
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3816
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 08:48:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

umí ohlídat, aby v těch několika kočárech bylo čisto, na záchodě kytka a smála se na mě příjemná kočena
Jo, na záchodě být s kytkou a kočenou, to se muselo líbit.
byrokrat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.195.163.42
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 08:49:54    Odkaz na tento příspěvek  

Shledávám pozoruhodným, že do dnešního dne nebyla zveřejněna ve sbírce listin příslušného rejstříkového soudu účetní závěrka společnosti Regiojet.
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 08:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zrovna zdravotnictví a veřejná doprava toho nemají mnoho společného... Srovnávat urgentní operaci za sto tisíc s představou, že místo dotovaných 40Kč bude stát vlak třeba 80 nebo 100. Takže tahle analogie kulhá na obě nohy, pokud nějaké vůbec má...
Neberte to tak, že Jančuru adoruju - ovšem za člověka hovoří činy a né slova. A zatímco hodně lidí toho nakecá a udělají kulové, tak Jančura sice kecá, ale udělal toho pro veřejnou dopravu dost. A zřejmě mu i ty mediální nesmysly vycházejí - on totiž každej dopravě nerozumí a taky ne každý má tříciferné IQ, aby pochopil, že není všechno tak, jak Jančura říká.
Nicméně - byl to on, kdo z ničehonic koupil pět "luxusních" autobusů (byly to sice španělské krámy, ale vypadaly luxusně) a začal provozovat autobusovou dopravu, která i mne přivedla do autobusu (když jsem po druhé přijel žlutým busem do Brna, tak si kamarádi mysleli, že si z nich dělám srandu - že zrovna já vylezu z auta?). A byl to on, kdo zavedl sice starší, ale fungující a nedotované vlaky.
A je to také on, kdo má funkční a velmi rozumný rezervační systém. Od doby, co se tam dají poslat peníze z karty, už nemusím ani zvednout zadek a na nádraží přijdu až k odjezdu. Proč ČéDé nemohou mít podobný systém?
Chápu, ČernáDíra provozuje přeci stovky vlaků. Tak proč se nevydala cestou standardů kvality po jednotlivých linkách? Místo toho lepí díry tu a onde. Pojedu-li žlutým, tak i naprostý nešotouš ví, že budou zásuvky, kafe, dortík. Pojedu-li ČD, tak možná je info, že budou zásuvky, ale když vystaví jiný vagón, tak mám prostě smůlu a ty tři hodiny budu místo práce s počítačem čučet do stropu. A tohle asi dneska už ne každý chce riskovat (a třeba si to ani nemůže dovolit...)
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.218.188.21
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 10:56:39    Odkaz na tento příspěvek  

"Nicméně - byl to on, kdo z ničehonic koupil pět "luxusních" autobusů "
Aha takže opět ohraná písnička jak Jančura zachránil dopravu v Čechách. Akorát pane Jbb to kulhá na obě nohy, protože byli dopravci, kteří jezdily v luxusních vozech ze západu už před ním. Takže tady jste dost vedle.
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.218.188.21
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 11:05:16    Odkaz na tento příspěvek  

apropo to co popisujete tak věřítě že blitky tipu kafe a jakési rezervace sposty lidí vůbec nezajímá? Když chci jet tak přijdu zaplatím a jedu. Nesnáším když mi linkuje život nějaká rezervacedný, ne se nechat pořád svazovat. Život milý hochu je uplně o něčem jiném. Život chci žít a ne pořád koukat zda mám místo na internetu. Chápu, e vy mladší toto vidíte jako smysl života. Ale až přide věk,tak zjstíte, život je jinde.
Zkuste tohle pochopit a nevtlokat nám do hlavy jak je váš Jančura skvělý. Je to obyčejný podnikatel nic víc nic míň.
A ČD jsou bohatě na stejné úrovni jako on. Zkuste někdy tím vlakem skutečně jet. Ne jen říkat 20 let staré zkušenosti nebo JPP.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 11:05:50    Odkaz na tento příspěvek  

Jbb:
A co třeba tovarišové
z ničehonic
po druhé


ne každý má tříciferné IQ

no, krásně jste svoje vystupování tady ohodnotil, mocný kapitalisto:-)
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 11:08:50    Odkaz na tento příspěvek  

Neberte to tak, že Jančuru adoruju - ovšem za člověka hovoří činy a né slova.

a první kandidát na vtip roku je tady:-)
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 11:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Náhodou od zde přítomných anonymů si vcelku pamatuju, jak vypadala linka Prg-Brn před SA - ty úžasné zahraniční busy z druhé ruky, co je naváželi na linkách Kladno - Praha.
Helejte se, můžete bekat, můžete se vztekat, pěstičkama tlouct, ovšem je to jak klasické "psi štěkaj a karavana táhne dál" - ti obyčejní nešotouši zjevně mají koncept SA rádi, když s ním jezdí... A to Vás asi štve nejvíc ;-)
ČD mohou být na jaké úrovni chtějí, ale garance služby (s výjimkou pendolína) tam není. Asi na to na nábřeží zatím nepřišli. A jednoduchost rezervačního systému taky pokulhává. Ale asi to nikomu nevadí... Vlastně nikomu krom té spousty lidí, která jede raději s RJ. To jsou věci.
A že život není jen internet? Bingo, ale to já netvrdím. Ale proč si mám kupovat noviny či mít doma televizi, když si mohu přečíst zprávy a kouknout na záznam z Velké Pardubické doma v posteli na netu? A proč mám ztrácet čas chozením k pokladně na nádraží? Protože se to tak dělalo vždycky?
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2278
Registrován: 4-2009

Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 11:41:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zrovna zdravotnictví a veřejná doprava toho nemají mnoho společného.
Myslím si, že co se týče výše rozkradených peněz a krytí leváren si bílí s modrými nemají co vyčítat. Bohužel
Také (zatím vlažně*) vítám konkurenci. Naivně totiž doufám, že konečně skončí vazba modrých na neschopného regionálního výrobce z Plzně a na kolejích se přestanou objevovat takovéto obrázky.
Páně Jančurovi (spíše Honzovi Paroubkovi) je vhodné poděkovat za rozhýbání poklidných vod. Ovšem není všechno zlato, co je žlutě natřeno (polepeno). Třeba stav lokomotiv a jejich údržba dost kulhá za prohlášeními majitele.

*) A proč vlažně? Silně se mi totiž nelíbí notování soukromníků: "Předejte nám dopravu na hlavních tratích."

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 11:51:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týká rozkrádání peněz, tak v tom máte bohužel určitě pravdu. Ono se totiž ve zdravotnictví točí ještě víc peněz než v dopravě
Samozřejmě, že není všechno zlato, co se třpytí - to nebyly ani ty Ayatsy. Ovšem když vezmu nezaujatou osobu typu své partnerky, tak ta je z RJ (z těch kupátek) úplně odvařená a dá tomu přednost před jedničkou v pinďolínu (nezávisle na ceně jízdného).
Osobně bych se nebál linky Praha-Brno, tam asi taky není moc co zkazit a kvalita by šla nahoru.
Pokud bych měl něco ČD vyčítat, tak je to nepřátelství vůči jednorázovým pasažérům. "Máte kartu FŇ8? Neee? Nooo, tak to vám nemůžu dát slevu. A relační sleva je jen při nákupu den předem, tak to taky nejde. Atd..." Hrozný přístup. Z Brna jsem ho absoloval jednou, když jsem chtěl jet vlakem po půlnoci. Příště už jsem zase zvolil dřívější autobus, nebo holt když zůstávám takhle dlouho, tak si sebou vezmu auto. Ale zase tu určitě někdo napíše, jak jsou ČD skvělí a jak výše popsané nikomu nevadí. Tak proč ten Jančura ještě nezkrachoval, kdy nenabízí nic navíc, sakra? ;-)
žlutý anděl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.218.188.21
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 12:56:55    Odkaz na tento příspěvek  

ad Jbb je vidět že jsi ještě děcko. A navíc děcko, které lže.
Kdyby si měl tu trojcifernou inteligenci(jak nám tady naznačuješ), tak bys věděl, že po roce 1990 prostě byla jiná situace. Ale to je zbytečné ti vysvětlovat, když si dítě.
Tak a teď se rychle pomodli ke svému Jančurovi. Když je to takový vzor čistého podnikání.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2088
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 13:14:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela jsem rád, že nežiju v 40 nebo 50.letech. Ti stejně nadšení "nevymývači mozků" v rámci své jediné pravdy dělali pěknou paseku. Já jsem taky rád, že ve 40. a 50. letech nežiju, a to mj. i z toho důvodu, že si můžu (bohužel zatím jen na trase Praha - Ostrava) vybrat ze čtyř různých produktů tří různých dopravců a nemusím vzít zavděk tím, co mi vnutí nějaký úředník někde v kanclu. Militantní zastánci "zákazu všeho mimo objednaného" by jistě v našich poměrech nadělali pěknou paseku.
Švýcaři ať si to dělají, jak chtějí, já jsem dnes s dopravou mezi Prahou a Ostravou spokojen, ne kvůli tomu, že jeden z dopravců je žlutý, ale právě pro možnost výběru. (Ostatně, řekl bych, že jediná dálková doprava ve Švýcarsku je TGV do Francie a rychlé vlaky z Curychu do Itálie, jinak je vše srovnatelné s našimi R, a tam nikdo proti objednávání není.)
Jbb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 27. ledna 2013 - 13:49:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pane 91.218.188.21 - my si tykáme? A pokud mne obviňujete ze lži, bylo by v rámci diskuse jistě třeba napsat, kde ta lež je. Říká se tomu argumentace, pokud toto slovo neznáte, jistě Vám google pomůže.
Na rozdíl od Vás jsem na KR regnutý docela dlouho a vzhledem k tomu, že přispívám i v jiných tématech, tak je vcelku jasné, co jsem zač - je docela snadné si mne spojit s konkrétní osobou, která (do jisté míry bohužel) již dávno není neplnoletá. Na druhou stranu, nebojte, neberu si to osobně. To ani nelze od člověka, který nemá odvahu ani na to se ani na KR zaregistrovat (asi aby zítra mohl psát zas pod jiným nickem...)
Co se týká "té jiné situace", tak o ní již ČéDé hovoří od roku 1989 a jistě bude hovořit ještě dlouho. Takže v kterém roce že tu garanci kvality (alespoň na některých tratích a nemyslím teď pendolíno) a slušný nákup jízdenek na dálku můžeme očekávat? 2030? 2050? Nebo pro běžného cestujícího je to stejně nedůležité jako rezervace a dortíky?
Trošku pochybuji, že jste funkčně gramotný - doložte mi citací jednoho z mých příspěvků, kde jsem dle Vás tvrdil, že Jančura je vzor čistého podníkání
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.207.88
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 00:18:33    Odkaz na tento příspěvek  

Jbb - je to marný, místní grafomany nepřesvědčí nic, jedině jejich názor je špatný. Slim aspoň dříve uměl rozumně diskutovat, dnes už mu to vlezlo na mozek, Anděl se zjeví vždy si kopnout, má nějaký antižlutý komplex, vždycky skončí u urážek, ale jeho hláška "na hrubý pytel hrubá záplata" sedí, nic jiného si andílku nezasloužíš, to je fakt. A jestli tvrdíš, že na PR - BR SA nepřišlo s naprosto bezkonkurečním pojetím autobusové dopravy v ČR, tak sorry. Moc dobře si pamatuju ty stroje ČNE a spol, rezavé vylítané shnilotiny, za deště se v tom pomalu muselo sedět s deštníkem jak do toho teklo. Jediný Tourbus byl fajn.
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.207.88
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 00:19:17    Odkaz na tento příspěvek  

edit: "správný" v první větě ;-)
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 10-2011
Odesláno Pondělí, 28. ledna 2013 - 08:51:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jbb: Co se vám nelíbí na eshopu ČD? Používám ho docela často a v podstatě bez problémů. A kartu FŇ11 musím mít i u SA/RJ, tak nevím, co v tom vidíte za rozdíl (snad jen to, že u ČD není zdarma, ale při cestování na velké vzdálenosti je to v podstatě směšná cena).