K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 02. 11. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 02. 11. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4636
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 16:16:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: Já se jich teda nezastávám ani jednoho, ale na mne to ten dojem nedělá...tématem a směrem pohledu asi jo, ale řekl bych, že hmmm je jazykem i obsahem o dost výš...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 19:58:38    Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak : já bych to s tou drahotou údržby zase tak nepřeháněl. Jsou třeba pravidelné revize revizním technikem zdvihacích zařízení, může tam odejít pouzdro kulového čepu nebo tlumič ... K rozbití tam toho moc není ... Revizní technik - bohužel - nemá za povinnost namazat kluzné částí, takže tam, kde není ve stanici muž s automobilem, tak tam kluzné části nebo lanko neviděly olej nebo vazelínu hodně dlouho ...
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 12:26:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co brání RJ si do těch pár stanic kde zastavuje opatřit své plošiny?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 17:28:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek2: Nic, jenom je to docela trapné, když do plošiny, které používají a nabízí ČD, se někde investovaly i veřejné prostředky a tak by mohly být k dispozici všem vozíčkářům bez rozdílu. [happy]

http://www.dvs.cz/clanek.asp?id=5448748

Pozadu nezůstalo ani Statutární město Pardubice. "Zastupitelstvo schválilo poskytnutí dotace Českým drahám ve výši 200 tisíc korun na zakoupení zvedací plošiny," upřesňuje pomoc města vedoucí magistrátního odboru sociálních věcí Mgr. Ivana Liedermanová. Tato speciální plošina, kterou bude obsluhovat zaměstnanec ČD, umožní vyzvedávat vozíčkáře z nástupiště do vagónu a odstraní tak poslední bariéru pardubického hlavního nádraží.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2062
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 19:58:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrák: Pozadu nezůstalo ani Statutární město Pardubice. "Zastupitelstvo schválilo poskytnutí dotace Českým drahám ve výši 200 tisíc korun na zakoupení zvedací plošiny," ....


Sám jste si odpověděl. Dotace byla poskytnuta někomu na něco. Pokud vozíčkáři poskytne dotaci někdo z veřejných peněz, tak proč se na tom vozíku nemohu povozit i já, když je to z veřejných peněz? Hloupost že. I klubům sportovním se poskytují dotace a mohu si zaběhat bez placení po stadiónu? Ne. Ale proč, když na to byla poskytnuta dotace z veřejných peněz? A tak bychom mohli jít dál, a dál, a dál.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 20:23:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Ty bys měl dostat dotaci na pořízení rozumu, ale to by bylo trestuhodné mrhání veřejnými prostředky.
Kdo jinej než ČD tehdy v roce 2003 Pardubicích vozil lidi, takže komu jinýmu by tu dotaci asi dali, ty chytrolíne?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2063
Registrován: 2-2009

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 20:31:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Hlavně že vy máte patent, vy jste nejchytřejší, nejrozumnější. Vy jste Bůh. [lol] Ale na urážky inteligentů jsem naštěstí zvyklý, tož nic.
Za tím co jsem napsal si stojím. Nic nebrání nikomu v tom, aby poskytl dotaci RJ. Nebo snad ano? Ale jak jsem napsal, dotace byla určena ČD, tudíž .... Dotovaný autobus nejmenované firmy si taky může půjčit jiná, ale za splnění podmínek daných majitelem vozidla, byť byla dotace na toto z veřejného rozpočtu. Nechápu co je na tom k nepochopení při vaší inteligenci, když já tedy dle vás asi analfabet.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.216.29
Odesláno Středa, 30. října 2013 - 22:28:07    Odkaz na tento příspěvek  

Už slyším ten řev kdyby Jančura dostal dotaci na plošiny z veřejných peněz [happy] chtělo by to zahodit ideologii a uvažovat normálně. Plošiny na nádražích jsou součástí infrastruktury tak mají patřit SŽDC, ale když v tom našem kocourkově pod SŽDC nepatří ani ta nádraží...
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 30. října 2013 - 22:34:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP: Překvapivě ty perony, ze kterých se lidi zvedají do vlaků, SŽDC patří. [happy] Je to arcikocourkov.

Vlada749: Ta dotace nebyla poskytnutá na to, aby díky ní ČD mohly na někom vydělávat, ale aby to posloužilo vozíčkářům.
Jirka_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 08:09:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně tedy přijde mrhání veřejných prostředků to, kdyby každý dopravce dostal dotaci na svojí plošinu, jejíž využití je (alespoň se domnívám) ne příliš velké. Ať je v majetku SŽDC a slouží všem (náklady se rozpustí v poplatcích za dopravní cestu).
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1636
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 08:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Za tím co jsem napsal si stojím.

To není nic překvapivého, že si budeš stát za jakoukoliv blbostí, co jsi napsal, jen když to bude namířeno proti RJ.
Když seš tak natvrdlej a nedokážeš pochopit, že dotace byla určena pro vozíčkáře a ne k tomu, aby si jejich příjemce za nějaký čas, kdy se změní situace, vylepšoval jejich pronajímáním za nepříliš vlídné částky, svůj rozpočet, tak je opravdu jakákoliv debata marná.
Hlavně dupat nožičkama a křičet: "Ať si žluťák koupí vlastní". To je vrchol tupé zaslepenosti, požadovat, aby na jednom nádraží měl každý dopravce svoji plošinu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Topič.)
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 08:58:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se vozíčkář dostane/nedostane do vlaku je věc dopravce.
Pro SŽDC je priorita bezbariérové nádraží. Vozíčkář se na nástupiště dostane. A nejen tam - ostane se na bezbariérové záchody, do pekárny a na přilehlou zastávku autobusu...
Mám takové blahé tušení, že to tak funguje i jinde ve světě.

Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2673
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 10:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Mirek2: Nic, jenom je to docela trapné, když do plošiny, které používají a nabízí ČD, se někde investovaly i veřejné prostředky a tak by mohly být k dispozici všem vozíčkářům bez rozdílu. [happy]
Jedine v prípade, že by boli z verejných zdrojov platené aj náklady na jej prevádzku. Inak je spoluúčasť (vrátane spoluúčasti na strate z jej prevádzkovania) nutná. Alebo nechať ošklbávať ČD v prospech súkromníka je správne? Chovali by sa zástupcovia ČD ako správni hospodári s verejným majektom, keby RJ účtovali len náklady a celá strata by šla na ich vrub (a keby na to potom chceli zinkasovať "dosyp", tak by bol Jančura prvý, čo by kričal?)?

Překvapivě ty perony, ze kterých se lidi zvedají do vlaků, SŽDC patří.
Ako ktoré. [lol] Ale za kocourkov to nepovažujem. Je to viac či menej len normálny stav kedy po garnitúre, ktorá presadzovala jeden smer transformácie železníc nastúpila druhá s odlišnou predstavou. Takže len môžeme dúfať, že tá čo nastúpi bude pokračovať.

Hlavně dupat nožičkama a křičet: "Ať si žluťák koupí vlastní". To je vrchol tupé zaslepenosti
A keď žluťák dupe nožičkami a kričí, že vozíčkarov nebude voziť, lebo musí platiť za plošinu, to neni?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 10:18:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezisek: Jak může být nádraží bezbariérové, když se vozíčkář nedostane do vlaku? [happy]

Asdf: To už jsme řešili. Přiměřený poplatek za použití/staniční poplatek. Ti dva zaměstnanci ČD za těch pár minut určitě nestojí 3.000 Kč. Jestli jo, tak chci dělat na dráze. :D
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1777
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 10:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro srovnání: Jestlipak někde katolická církev ze svých vlastních peněz financovala bezbariérový přístup do kostela? Obávám se, že taky ne, že také (stejně jako "žlutý" dopravce) raději parazituje na financích veřejných. [biggrin]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2676
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 10:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak může být nádraží bezbariérové, když se vozíčkář nedostane do vlaku?
No na to musí byť bezbariérový aj vlak. [kladivo]

To už jsme řešili.
Áno, riešili, ale nevyriešili. Pretože nepoznáme ani náklady, ani počet použití za rok. A jediné k čomu sme došli bolo, že by plošiny mali prejsť na SŽDC, ktorá by to poskytovala ako službu všetkým za netrhovú cenu, ale druhým dychom sme dodali, že by to vlastne prinieslo ešte ďalšie zdraženie, pretože SŽDC tam tých zamestnancov často nemá a musela by ich tam komandovať.

Cogwheel: Minimálne o jednom mieste viem. [wink]
plošina
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 10:59:56    Odkaz na tento příspěvek  

ad ASDF: ".........pretože SŽDC tam tých zamestnancov často nemá a musela by ich tam komandovať." ..................A hodinová mzda takového člověka třeba 100 Kč/hod [crazy] Už vidím ty fronty zájemců o takový kšeft. Přijet, naložit/vyložit invalidu, práce na cca max 10 minut. Ale výplata jen 100 Kč. To asi moc zájemců nebude, když by za cestu do práce dali pomalu víc, než by si vydělali.....[crazy]....ono to tak jednoduché nebude, jak si většina lidí myslí .....[crazy]
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.76
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 11:13:26    Odkaz na tento příspěvek  

Godwheel: Ale žlutý dopravce žádné dotace na pošiny nedostal, takže dle vašich slov parazituje ČD. S tím ale nesouhlasím, to není parazitování v takových případech, jen se stala chyba v tom, že ty docate a plošiny měla mít pod palcem SŽDC a pokud v té době ještě byly jen ČD s.o. tak měly plošiny při dělení pod SŽDC přejít. A nestalo by se to předmětem konkurenčního boje.

A SŽDC by měla náklady na plošiny zohledňovat už paušálně v poplatku za dopravní cestu.

Jenže to by chtělo fungující Ministerstvo dopravy a nejlépe privatizované ČD, aby nebylo ministerstvo ve střetu zájmů.

Taky by mělo ministerstvo nařídit aby dopravci na komerčních linkách buďto umožňovali důstojnou přepravu vozíčkářů (včetně zázemí ve vlaku) nebo nejsou li toho schopni vlastním silami, mohli by to smluvně zajistit dohodou s jiným dopravcem (to jestli by to bylo za úplatu nebo nějákým protiplněním bych už nechal na dopravcích, ať si to vyřeší mezi sebou). Dopravce by jen dokládal, že má toto vyřešeno.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 12:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Do kterého vlaku se nedostane?

Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2677
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 12:12:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

plošina: Nejak Vás nechápem. Ten človek samozrejme dostane tabuľkovú mesačnú mzdu zodpovedajúcu jeho zaradeniu (prípadne ju bude dostávať za to, že zároveň vykonáva aj inú funkciu - dozorca výhybiek, nádražný dozorca, čokoľvek), len v daný deň absolvuje buď nástup alebo rg presun do danej stanice, obslúži plošinu a zasa sa vydá domov, prípadne za svojimi ostatnými povinnosťami. Aké to budú celkové náklady, to si SŽDC spočíta a prefakturuje dopravcovi, prípadne to pridá do koša nákladov, a premietne to do zvýšenia poplatkov za DC. A ide mi o to, že sa bojím, že takto tie náklady budú ešte vyššie, než keď to obsluhujú ČD.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4351
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 12:38:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Takže si nelze nevzpomenout na výrok jedné dámy, mající na starosti vybudování bezbariérovosti stanic londýnské Tube, že by vyšlo levněji koupit 50 Rolls-Royce i s řidičem a odvézt invalidu po městě, kam potřebuje.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1206
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 14:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

plošina: Nejak Vás nechápem. Ten človek samozrejme dostane tabuľkovú mesačnú mzdu zodpovedajúcu jeho zaradeniu (prípadne ju bude dostávať za to, že zároveň vykonáva aj inú funkciu - dozorca výhybiek, nádražný dozorca, čokoľvek), len v daný deň absolvuje buď nástup alebo rg presun do danej stanice, obslúži plošinu a zasa sa vydá domov, prípadne za svojimi ostatnými povinnosťami. Aké to budú celkové náklady, to si SŽDC spočíta a prefakturuje dopravcovi, prípadne to pridá do koša nákladov, a premietne to do zvýšenia poplatkov za DC. A ide mi o to, že sa bojím, že takto tie náklady budú ešte vyššie, než keď to obsluhujú ČD.

S tím opatrně, aby nakonec nebyla částka 1500 Kč za jedno vyjetí plošiny se zaměstnancem shledána příliš nízkou [happy]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2678
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 15:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: To je normálne a (z pohľadu sociálneho štátu) aj pochopiteľné. Spoločnosť sa snaží invalidov integrovať a to tak, že im "umožní fungovať" ako osobám ktoré nie sú odkázané na invalidný vozík, a okrem možností samostatne navštíviť verejné ustanovizne, samostatne bývať, a takisto samostatne cestovať (aj) hromadnou dopravou.

To, že je to finančne svinsky neefektívne (oproti tomu, že sa im postaví 1 bezbariérový barák s parkom, kúpi sa k tomu sociálny pracovník s dodávkou čo ich porozváža kade tade, a kde to len trocha ide, tak namiesto toho, aby šli napr. na úrad, tak príde úrad za nimi) je zrejmé, ale finančne efektívne riešenia zasa často do určitej miery degradujú toho invalidu.

Fucza: ? (uznávam, že s pochopením irónie mám často problémy, takže to berte že chyba je na mojej strane)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9949
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 15:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže si nelze nevzpomenout na výrok jedné dámy, mající na starosti vybudování bezbariérovosti stanic londýnské Tube, že by vyšlo levněji koupit 50 Rolls-Royce i s řidičem
To mi pro změnu připomnělo různá prohlášení o tom, že než dotovat vlaky/autobusy/MHD v těch oblastech, kde jsou méně využívané, bylo by levnější těm lidem zaplatit taxíky.

a odvézt invalidu po městě
(...)
Spoločnosť sa snaží invalidov integrovať a to tak, že im "umožní fungovať" ako osobám ktoré nie sú odkázané na invalidný vozík

Rozlišujte, prosím, v názvosloví. "Invalida" není synonymum slova "vozíčkář, nýbrž je tomuto slovu nadřazené.

Je mnoho lidí v invalidním důchodu, kteří mají např. chronické pohybové omezení, ale chodí např. "jen" o holi.
Takovým lidem k bezproblémovému nástupu do vlaku postačí dostatečně vysoké nástupiště + (alespoň zčásti) nízkopodlažní vozidlo. Nebo alespoň vozidlo, které nemá příliš strmé schody (tzn. je vybaveno třemi, ale mírnějšími schody, namísto dvou strmějších).

V případě nižšího nástupiště + částečně nízkopodlažního vozidla (např. Regionova) je pro tuto skupinu lidí naopak snazší nastupovat do schodů. Při nasazení vozidla typu RS1 pak otázka bezpečného a relativně pohodlného nástupu/výstupu do/z vozidla závisí na (ne)schopnosti strojvedoucího provést jednoduchý úkon v podobě vysunutí přídavného schodku.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 8-2012
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 15:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: ony ČD ty plošiny (na které leckde pobraly významné dotace) nakonec slavně "odprodají" za patřičný několikanásobný bakšiš na SŽDC a bude klid.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 17:02:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Řešili jsme to a považoval jsem to za vyřešené, protože:
- dřív nebo později ty budovy na SŽDC přejdou.
- pokud přejdou budovy, 100% přejdou plošiny.
- pokud přejdou plošiny, SŽDC je bude obsluhovat.

Pak se jen uvidí, kdo bude v té které stanici je mít na starosti. Každopádně rámcově už můžeme házet sázky, kolik bude staniční poplatek, nebo o kolik se zdraží dopravní cesta.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 8-2012
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 17:14:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: nelze nevzpomenout na výrok jedné dámy, mající na starosti vybudování bezbariérovosti stanic londýnské Tube, že by vyšlo levněji koupit 50 Rolls-Royce i s řidičem a odvézt invalidu po městě
Na druhou stranu mi nelze nevzpomenout, že když jsem na Elephant&Castle nechtěl čekat na výtah = bezbariérovost a dal jsem to po schodech, tak jsem nahoře chvíli popadal dech. A to by mi teda rollse nikdo nepřistavil (tím chci říct, že úpravy k bezbariérovosti se nedělají JEN pro vozíčkáře).
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 18:08:26    Odkaz na tento příspěvek  

Asdf : proč by se měl provozovatel dráhy ještě starat o vozíčkáře ... to je problém dopravce.
Teoreticky by měl dopravce zajistit přepravu vozíčkáře odkudkoli kamkoli, ale reálně to není možné.
V Nýřanech sice mají plošinu, ale vozíčkáře do vlaku nenaloží, protože tam - ačkoli se perony modernizovaly - je zmodernizovaný "úzký" peron na který se sice vejde plošina, ale už na tu plošinu nemůže najet vozíčkář. Nemá kudy.
V Horažďovicích na předměstí je to podobné, ale tam mají naštěstí přechod, takže se vozíčkář nakládá / vykládá na přechodu přes koleje ... Naštěstí je zdvih plošiny tak vysoký, že je to možné.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2064
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 18:15:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Nevím kdo z nás to má více v hlavě pomatené, ale pokud dostane někdo na něco dotaci, je to v užívání toho, kdo je majitelem, a pokud tu věc někomu poskytuje, je to vždy za něco. Možná, kdyby ten, kdo poskytuje dotaci, tuto na tu plošinu poskytl SŽDC, musela by tato organizace v rámci svých služeb tuto poskytovat všem bez rozdílu, ale mám za to, že by to také za hubičku nebylo. Navíc by mne zajímalo, jaké by byly v tomto směru zajištěny služby, když v dnešní době má SŽDC problém zvládnout to, co již v povinnostech má. Jen tak mezi námi, není to o tom, že bych musel do RJ kopat, ale ono RJ si o to samo říká díky svému majiteli.
Jinak velevážený pane, pokud se snižujete k urážkám, je mi jasné, o koho jsem zavadil. Možná nemám vysoké školy a vám rovné vzdělání, ale vaší inteligence v jednání s lidmi si není proč vážit. I když tedy směrem k vám mi tykání nejde a nebude chtít jít. Tykám ze zásady tomu, s kým se znám. A nemusí mít stejný názor.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1207
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 21:20:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: Podle toho, jak popisujete stav, kdy by plošiny připadly SŽDC a platilo by se za jejich využití spolu s poplatkem za dc, by ta cena mohla být klidně vyšší než dnes.
Chtěl jsem tím i říci, že cena 1500 Kč za jedno vyjetí plošiny, které dle smlouvy ČD po RJ požaduje, je sice docela velká, ale nějak extrémně přeprštěná se mi nezdá, uvědomíme-li si, co je k tomu třeba.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2680
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 21:42:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Dané 2 pojmy samozrejme rozlišujem, na začiatku druhej časti onoho súvetia vypadlo "aj". Za nejasnú formuláciu sa ospravedlňujem.

Miroslav Zikmund: Provozovatel sa nebude starať o vozíčkarov, provozovatel len bude dopravcom poskytovať služby spojené s tým, aby sa o tých vozíčkarov postarali oni. Osobne som proti tomu, aby sa za plošiny platilo v DC, pretože kde príde dopravca s NP vlakom k tomu, že druhý dopravca, ktorý NP vlaky nemá, vyžaduje použitie nádražnej plošiny. Kľudne za cenu toho, že na vybrané stanice budú pred prepravou invalida plošinu dovážať autom. K ekonomickej efektivite takéhoto riešenia viď druhý odstavec môjho príspevku.

Fucza: Vďaka, už je to jasnejšie. Áno, taká vec reálne hrozí akurát si ju mnohí, vrátane Jspetrak-a neuvedomujú. Osobne čiastku 1500 Kč za jedno nasadenie plošiny nevnímam ako premrštenú v prípade, že priemerné využitie plošín na staniciach zodpovedá cca. 10-15 použitiam za rok. Preto sa tu v rámci diskusie "dožadujem" (som si vedomý, že tu nie je to správne miesto) celkových štatistík.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
milanv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.151.210
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 21:44:33    Odkaz na tento příspěvek  

k reportáži
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.81.41
Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 23:25:27    Odkaz na tento příspěvek  

"jezdím s ČD mají to bezbarierově dobře vyřešené a když jsem viděla dnešní nástup do Regiojetu, jsem ráda že mám vlastní auto a jezdím autem".
Nemá v tom paní zmatek? Nebo teda vlakem ani nejezdí a jen se vymáčkla na kameru podle toho, co jí nějaký novinář nadiktoval, že za dvě kila potřebuje slyšet, akorát zapomněli odstřihnout to s tím autem? Jinak tak jako si já vybírám dopravce, který mi nejvíce vyhovuje, tak si ho vybere i vozíčkář, přece dobrovolně nepojede tam, kde je to pro něj nevyhovující. A pokud ano, tak pak ovšem tak činí dobrovolně a měl by s tím počítat že může nastat zádrhel.
Jo, oni si opravdu ČD platí ČD (např.) za ty plošiny? To aby měli úředníci co dělat a aby bylo víc papírování?
Jinak ČD teď mají ideální šanci využít přepravu vozíčkářů v marketingu, tak by toho mohly využít...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2682
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 00:05:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, oni si opravdu ČD platí ČD (např.) za ty plošiny Vnútorné preúčtovanie. Viac papierovania za cenu väčšej transparentnosti. Navyše toto podstatne znižuje manévrovací priestor Jančurovi na jeho "vyjednávanie o výpalnom", pretože tie náklady by vďaka tomu mohli byť pomerne kvalitne dohľadateľné a rozkľúčovateľné.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 07:34:01    Odkaz na tento příspěvek  

Glory: od někoho, kdo dokáže napsat vYsačka, to fakt pobavilo:-) Jestli Vy nejste sám velkej Radim, co si neuhlídá ani pravopis na webu.
A Bevelovi palec nahoru, baví mě, jak jsou z něj místní žluťásci paranoidní.
Sůra: tak to mi spadnul kámen, že agentu Babišovi trvale klesá náklad:-) Chtělo by to pár řitněalpinistických článků o spasitelích, aby "ti, co píšou hlavně do papíru" mohli i nadále vytvářet křišťálově nestranné hodnoty;-)

a co se týká plošin, tak proč nám někdo z místních chytrolínů neukáže, že to jde levněji? Můžete si koupit auto a objíždět Jančurovy stanice, nebo ještě lépe, v každé někoho zaměstnat. Nejlepší podnikatel všech dob trochu zapomněl, že není všechno zadarmo, jako používání nádraží. Se fakt s Babišem hledali, až na sebe zbyli:-)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4352
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 08:25:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TH289: Ale jistě, že to není jen pro vozíčkáře a mně osobně se naopak takovéto zpřístupňování metra třeba spojené i s jiným vchodem šikovně situovaným a snižující docházkovou vzdálenost moc líbí - jen, že je to velice drahá sranda.
Třeba přímý přístup na Muzeum-A považuju za geniální nápad, jinde jsou ta umístění poněkud horší (Muzeum C, Florenc třeba). No a řešení třeba Národní (a investici do výtahů, aby se to vzápětí na 2roky zavřelo) je poněkud podivné a nepraktické (i v souvislosti se "superbariérovými" zastávkami tram v Lazarské (bez ostrůvku).
A ono nejde až tak o funění, ale stačí třeba hůř chodit, já před časem marodil s kolenem a slézt těch pár ostrých schodů na Pavláku do podchodu bylo nečekané utrpení. Tam výtah sice bude, ale u křižovatky Legerova-Rumunská, což je teda skoro diskriminační :-)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7496
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 11:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Tam výtah sice bude, ale u křižovatky Legerova-Rumunská, což je teda skoro diskriminační :-)"

Navíc bude v super místě kam nejde odnikud v té křižovatce přejít (když tedy nepočítám přeběh ve směru Rumunské při zelený pro auta).
DPH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 13:05:10    Odkaz na tento příspěvek  

Starší článek:

Pozapomenutý zákon zakazuje alkohol ve vlacích. Dopravci ho obchází

"U vlaků RegioJet je každý vůz jídelním vozem a místem s prodejem občerstvení," říká mluvčí Aleš Ondrůj.

Pročpak tedy účtují sníženou sazbu DPH, když na jídelní vozy, se jako na restaurace vztahuje vyšší sazba DPH? [crazy] Nebo že by pro někoho zákony (buď jeden, nebo druhý -navzájem se vylučují) neplatily? [smrt]
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4639
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 15:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 16:41:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DPH: Pro ČD taky zákon neplatí, když jsem si nedávno z vozíčku koupil plechovku piva?
DPH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Pátek, 01. listopadu 2013 - 16:58:26    Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr: Přečti si článek na daném odkaze ještě jednou a pak si zjisti, jak se liší DPH na potraviny při konzumaci v restauraci a při konzumaci mimo ni. Třeba ti to dojde...
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 07:44:04    Odkaz na tento příspěvek  

DPH: "Pročpak tedy účtují sníženou sazbu DPH, když na jídelní vozy, se jako na restaurace vztahuje vyšší sazba DPH?"

Protože přece Radim podniká poctivě, bez korupce, a tak (jak visí už dlouho nad okruhem na Smíchově). Akorát Babišovi možná bude potřeba trochu máznout, aby si ho nechal v partě;-) Jinak tohle dělá půlka fastfood řetězců - zeptaj se, jestli to chcete "tady nebo s sebou", ale DPH na účtence je vždycky ta s sebou. Když jsem se minule ptal (bageterie Boulevard, Metropole Zličín), proč je tam snížená DPH, říkali "My to dáváme do stroje všechno s sebou"...
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 07:51:11    Odkaz na tento příspěvek  

to vypadá skoro jako by mu ji ten vlevo držel, a...[biggrin]
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5758
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 08:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: neházel bych všechny FastFoody do jednoho pytle. Minimálně McD daňovou zátěž rozlišuje. Dokonce na toto probíhají namátkové interní audity v podobě neznámého zákazníka, které probíhají minimálně 1/měsíc. Nekontroluje se jen toto, ale spousty dalších věcí.

Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 09:19:48    Odkaz na tento příspěvek  

Penik: psal jsem "půlka", přesný průzkum si nevedu:-) Každopádně toto zaměstnanci nebudou dělat sami od sebe, nic by z toho neměli, takže audit na toto téma nechápu:-) Buď je to nařízení shora (a pak nebudu zároveň auditovat, že se to nedělá), nebo to nařízený není (a potom to těžko budou zaměstnanci dělat jen tak pro zábavu:-) ). Ale zase je na tom vidět, kdo hraje fér a komu jde jenom o prachy.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1637
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 10:28:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: Napsal jsi půlka, tedy 50%, to máš nějaký vlastní interní průzkum, že tohle můžeš s jistotou tvrdit?

Ale zase je na tom vidět, kdo hraje fér a komu jde jenom o prachy.
Měl by sis od někoho nechat vysvětlit jak "funguje" DPH, jinak bys takovou pitomost nenapsal. Mohl bys to vysvětlit, jak se na tom firma obohatí?
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5759
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 10:37:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: je to nařízeno, zaměstnanci proškoleni, ale kontrola musí být. Je na tom něco nepochopitelného?

A co plyne z porušení standardů je jasné. Vyhazov to hned není, ale řeší se to. V případě opakování to má důsledky dle ZP.

Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 10:43:00    Odkaz na tento příspěvek  

Topič: viz výše (pro ty pomalejší noch einmal): "psal jsem "půlka", přesný průzkum si nevedu"

"Měl by sis od někoho nechat vysvětlit jak "funguje" DPH"

to bys měl. Když místo vyšší sazby odvedu nižší, tak tím nic nezískám?

tady je článek, to snad pochopí i Topič[crazy]

http://ekonomika.idnes.cz/za-jidlo-s-sebou-fastfoody-plati-snizen ou-dph-fa5-/ekonomika.aspx?c=A120411_161836_ekonomika_neh

Penik: teď si nerozumíme. Nařízeno je ochcávat DPH, to auditovat? Myslel jsem to tak, že kdo nařídí, aby zaměstnanci dávali všechno "s sebou", nebude proti tomu dělat audit. A kdo to nenařídí, nemusí auditovat, bo zaměstnanec z toho nic nemá, tedy proč by to dělal...
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1638
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 11:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: Nepsal jsi "půlka". V příspěvku v 7:44 jsi napsal toto: Jinak tohle dělá půlka fastfood řetězců - zeptaj se, jestli to chcete "tady nebo s sebou", ale DPH na účtence je vždycky ta s sebou.

Žádné uvozovky, tudíž přesné vyjádření.

Dvojí sazba DPH rozlišující jídlo uvnitř či sebou je povolena směrnicí EU, takže proč tvrdit o někom, že je povodník, když to dělá podle zákona?

Když místo vyšší sazby odvedu nižší, tak tím nic nezískám?

Pouze v případě, že koncová cena zůstavá stejná, což je ve velmi málo případech resp. jen u rychlého stravování.



(Příspěvek byl editován uživatelem Topič.)
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 11:37:23    Odkaz na tento příspěvek  

Topič: tak ještě jednou dokola:
"psal jsem "půlka", přesný průzkum si nevedu"
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 09:19:48

"Dvojí sazba DPH rozlišující jídlo uvnitř či sebou je povolena směrnicí EU, takže proč tvrdit o někom, že je povodník, když to dělá podle zákona?"

opět nechápeš. Protože si dáváš věci na místě, a na účtence máš sníženou DPH.

"Pouze v případě, že koncová cena zůstavá stejná, což je ve velmi málo případech resp. jen u rychlého stravování."

světe div se, debata je o fastfoodech. Ale v zásadě úplně o něčem jiném. Potřetí se to pokoušet vysvětlovat nebudu. Konec OT, těšilo mě.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 14:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[happy] To už je jak s osvobozením mezinárodního jízdného od DPH podle §70, ale ČD takhle účtují i vnitrostátní jízdenky do bodu Grenze. [happy] Cena stejná za km podle IN0, IN25, atp., jen z toho neodvedou těch 15 %.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jspetrak.)
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 16:30:35    Odkaz na tento příspěvek  

ovšem lidi s těmito jízdenkami mezinárodně jedou, kdežto fastfood zákazníci si to i s nižší DPH sní na místě. Nebo jste snad někdy vystoupil za jízdy v bodu Gr.?
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9960
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 16:48:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ovšem lidi s těmito jízdenkami mezinárodně jedou, kdežto fastfood zákazníci si to i s nižší DPH sní na místě.
Stejně tak je možné, že ještě před prvním soustem se lidé rozhodnou jinak a nebudou jídlo jíst přímo ve fastfoodu, ale vezmou si je s sebou.

Totéž platí i u toho mezinárodního jízdného. Pokud by cestující vykazoval svoji jízdenku jako nákladovou položku ve firmě, tak jiný poměr nákladů ku DPH bude ve chvíli, kdy bude jízdenka znít (např.) Praha hl. n. - Břeclav Gr. a jiný poměr to bude ve chvíli, kdy si zákazník koupí dvě jízdenky: 1. Praha hl. n. - Břeclav a 2. Břeclav - Břeclav Gr.

P. S. Tato problematika jen ukazuje na nesmyslnost dvojích (resp. vzhledem k tomu, že existuje i osvobození od DPH, tak fakticky trojích) sazeb DPH.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
245
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 5-2012
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 16:49:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nový jízdní řád: ČD zachraňují před Jančurou pendolina

Kvalitní žurnalistická práce: "Radim Jančura se svými žlutými vlaky ovládl v jednom z kritérií páteřní rychlíkovou trať mezi Prahou a Ostravou. Z nového jízdního řádu poprvé vyplývá, že nebýt pendolin, vypraví jeho RegioJet nejvíc přímých spojů, víc než státní České dráhy." [happy]
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1031
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 16:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: Jdete na to selským rozumem a já taky. Jak může být ta jízdenka mezinárodní, když je vystavená podle vnitrostátního tarifu a na tiskopis vnitrostátního jízdného? [happy]

David: Dělil bych radši v Lanžhotě. Stojí to stejně, ale můžu si pak odečíst DPH.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9961
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 16:57:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dělil bych radši v Lanžhotě.
Břeclav Gr. = tarifní bod v úseku Břeclav - Hohenau (ne v úseku Břeclav - Kúty), tzn. při cestě přes Břeclav Gr. se přes Lanžhot nejede.

Ale O. K., při cestě na Slovensko by to tak šlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 17:25:09    Odkaz na tento příspěvek  

David: doporučuji si přečíst nejdřív tu debatu. Vámi nadhozená situace by odpovídala tomu, že si koupíte jízdenku do Gr., a vystoupíte v Břeclavi.

Jsp: a daňové předpisy řeší tiskopisy a tarif? Těm je jedno, na čem a za kolik to je, ne?:-) Prostě z pohledu ČD cestující jede mezinárodně. Kdyby se ČD ptaly, kam jede, on řekl vnitro, a ČD mu tam plácly Gr. a osvobození, bylo by to něco jiného, ale takhle v tom čachry nevidím.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 17:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Jo, přesně. Zrovna jsem hledal něco do Bratislavy, tak jsem si vzpomněl na Lanžhot. [happy]
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 5-2006

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 17:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: Je to mezinárodní jízdné? Není. Kolik metrů na ni v zahraničí ujedete? [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jspetrak.)
DPH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 17:44:29    Odkaz na tento příspěvek  

Klasika, někdo "o třídu lepší" tady porušuje zákon, tak se to hned musí omluvit, že to tak dělá i někdo jiný. Nebyl to náhodou pán v růžové košili, který se pasuje do role bojovníka za férové podnikání? [proud]