K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 25. 10. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 25. 10. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1147
Registrován: 8-2012

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 13:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: tím se nechci nikoho zastávat, ale pokud vím, že do LEx se dostanu docela v pohodě i na vozíku, hned u dveří mám jak místo tak kousek od něj i bezbarierové WC, tak z mýho pohledu nemám co řešit. A rozhodně se nebudu cpát někam kde mě nechtějí, pokud mám možnost volby.
Kupsiplosiny
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.46
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 13:59:19    Odkaz na tento příspěvek  

I špatná reklama je reklama....
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 16:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: tak by mu do toho taky neměl nikdo pindat, ne?
Možná ty pindy směřují k tomu, že RJ bezostyšně lže?
To si fakt musí každý nechat líbit?

Třeba nám tu to Petrák nebo Sůra vysvětlí, mě to jasné stále není a tohle už je opravdu přes čáru, co se dá Jančurovi akceptovat.
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.92.124
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 17:08:24    Odkaz na tento příspěvek  

Prý " Vylepšovač kvality". Jediné co vylepšil je čeština.[crazy]
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4622
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 18:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
když je nechce strkat ČD za plošinu, tak by mu do toho taky neměl nikdo pindat, ne?

Souhlas potud, že je jeho rozhodnutí nevozit vozíčkáře. Ovšem neladí to s tou o třídu lepšostí, to za prvé, a za druhé pokud se rozhodnu nevozit vozíčkáře, protože se na to z jakýchkoli důvodů necítím, je chucpe využít své vlastní neschopnosti a nemohoucnosti ke kydání sraček na konkurenta. Sorry, ČD fakt nemůžou za to, že Jančura nemá bezbariérové vozy, vlastní plošiny s personálem ani prachy na jejich pronájem od cizích.
A ještě jeden moment, i když se asi opakuju - poslat cestující, které neumím přepravit, ke konkurenci, tohle řešení asi přestane fungovat ve chvíli, kdy tu konkurenci položím, jak to má v úmyslu, pak nastane co? To se netýká jen vozíčkářů, ale i špiček, svátků, fotbalů...Doporučuji k zamyšlení všem, co se na tuhle chvíli orgasticky těší.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1618
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 18:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Moc to tady, spolu s dalšími, prožíváš. Kolem nás je spousta důležitějších věcí, který člověka zbytečně štvou. No tak kecá, a o co jde. Budeš mít kvůli vyšší nebo nižší daně, důchod, sociální či zdravotní pojištění. Každej den, každou hodinu, možná každou minutu někdo někde veřejně blafe blbosti a svět se kvůli tomu nezboří. [wink]
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 18:30:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: Řekl bych, že tvůj názor je RJ zcela u prdele a hysterickými výkřiky tady na káčku se snažíš dosáhnout čeho?
Jestlipak jsi už Jančurovi napsal, že ti lže a že je to přes čáru, když seš z toho tak frustrovanej?
Proč by ti měl Petrák nebo Sůra něco vysvětlovat, když máš tak jasno? Nebo seš snad nějak duševně zaostalej, že se v tom neumíš zorientovat sám?
O třídu lepší lhář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 18:48:29    Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas potud, že je jeho rozhodnutí nevozit vozíčkáře. Ovšem neladí to s tou o třídu lepšostí

Proč ne? O třídu horší by to narovinu zdůvodnil nerentabilností. O třídu lepší to imobilním oznámí na webu jako "Dobrou zprávu pro imobilní cestující." Kromě toho si nezapomene několikrát kopnout do Čd nějakými čísly, jako třeba "že většina vlaků Českých drah není vybavena plošinou či jiným bezbarierovým přístupem." Co na tom, že v aktuálním GVD vypraví ČD denně v průměru 6806 vlaků a z toho 3989 je bezbariérových. Vlastně cca 60 % není většina že. O třídu lepší lháři. [crazy]
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 18:53:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi jsem fakt zaostalej, protože mi není jasné, co Radim sleduje tím, že uvede, že je na trati Praha - Ostrava jediný, kdo má ve vlaku místa pro vozíčkáře.
Btw. Sůra se mi to vždycky snažil vysvětlit mailem, sice nevyžádaným, celkem ironickým, ale třeba mi to vysvětlí i tentokrát :-)
O třídu lepší lhář
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 19:03:17    Odkaz na tento příspěvek  

Fucza - pokud nenapíše, tak se můžete ještě pořád veřejně na vysvětlení poptat třeba na jejich facebookových stránkách, či si napsat o vysvětlení přímo tiskovému mluvčímu a odpověď zde pověsit. Určitě to bude humorné čtení. [proud]

P.S. Jestli se někdo bude ptát, poptejte se také o tu většinu nebezbariérových spojů. [proud]
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 755
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 21:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: Možná jsem něco přehlédl, ale můžete dát přesnou Jančurovu citaci, kde uvádí, že je na trati Praha - Ostrava jediný, kdo má ve vlaku místa pro vozíčkáře?
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1201
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 21:30:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick: "Ve vlaku sice máme (jako jediný dopravce na této trati) k dispozici 5 až 7 míst pro vozíčkáře, tato místa jsou však na chodbě u WC a podle našeho názoru nejsou důstojná. Bohužel pohyb po vlaku na vozíčku není z prostorových důvodů možný."
Viz zde: http://www.regiojet.cz/cs/novinky/imobilni_cestujici.html

edit: Vidím vaše podtržení. Pakliže chcete bazírovat, nahraďte v mém vyjádření Jančuru Regiojetem. Na smyslu výroku se však nic nemění. Už kvůli tomu, že se ani po několikerých úpravách nepodařilo odstranit všechny chyby a překlepy, je jasné, že článek nedatloval on sám.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fucza.)
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 21:47:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám takovou technickou otázku, jak to má personál tohoto podniku se vstupem do kolejiště? Není k tomu potřeba nějakého, nevím povolení, či zkoušek způsobilosti? Vídám vcelku pravidelně ty moravské nanynky Regiojetu na Smíchově špacírovat v kolejiště s obrovskejma kuframa. Ne, že by mi snad vadilo, kdyby se některá z těch krav nechala přejet, když se ani nejsou s to rozhlédnout a krafou dál i v kolejišti, ale spíš mě to zajímalo z technického hlediska, například i při mimořádnostech.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 22:02:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense: Proškolení z Op16 se alespoň donedávna dělalo každému.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5103
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 22:07:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak kecá, a o co jde.
O nic. Když budu všude říkat, i do novin, že jsem nejlepší a pokud mi něco nevyšlo, je tím vinen ten blbej Topič, co vy na to? Až vám někdo na tom základě rozbije papulu? [wink]

No nic, pokochejte se.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 22:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co třeba takhle, že těch 24 hodin je maximum a dopravce se jen sichruje? Já jen, že ve větších stanicích (Pardubice, Kolín, Č.Třebová,...) vcelku není problém zavolat cca 15-20 minut před příjezdem, že ten a ten vlak veze vozíčkáře a plošinu přistavit.
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3070
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 22:32:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

409
O tom že jsou to vagony ze Švýcar,neni sporu.A proč polotovary?Co mi pouze povidal kolega z Velenic,tak tam ty vagony uvnitř odstrojí a zbaví humusu.Podvozky a rám jsou prý OK,takže to vše po nezbytné prohlídce a dalších náležitostech+kastle jdou do šedivýho resp.žlutočernýho láčku.Kde vybavujou interiér mi neni známo.Víc k tomu nemám ani jsem se dál neptal.[kladivo]
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 758
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 22:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: Na smyslu výroku se však nic nemění.
Pak čteme to samé. Narážel jsem spíš na rozdíl mezi původním sdělením a vaší interpretací. Normální člověk v tom vidí chválení, že mají až 5-7 míst, zatímco konkurence má méně. A s tím pak polemizuje, že konkurence může mít i víc. Nicméně zde se to překrucuje do absurdního výkladu, že RegioJet vyhlašuje, že jako jediný má místa pro vozíčkáře. A o takové blbosti snad ani nemá smysl diskutovat, ne? I když, jsme v nejžumpoidnější diskuzi na Káčku, tak vlastně proč ne [wink]

Urpín: Klíč bych viděl ve službách poskytovaných na stanici, konkrétně (Inter)Kurýr. ČD zaručují doručení v předem domluvený čas (+ zpoždění vlaku), zákazník s tím počítá a platí za to poměrně tučné přepravné. A jak vyřešit situaci, kdy tranzitérka musí dát zásilku do zastavujícího vlaku (jediného ten den v daném směru) a zároveň nakládat neohlášeného vozíčkáře na jiném peronu do jiného vlaku a ani jeden z vlaků nezpozdit? Pravděpodobnost takového souběhu je sice nízká a povětšinou stačí volat krátce před vy/nastoupením vozíčkáře, nicméně ČD se musejí dopředu pojistit a včas dedikovanou obsluhou tento problém vyloučit.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1202
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 23. října 2013 - 22:49:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick:
Tak takových míst pro vozíčkáře je od Aše po Mosty habaděj.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1620
Registrován: 9-2006
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 23:06:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Koukám, že seš dobře vypatlanej. Když budeš kecat blbosti, tak to činíš na svůj ksicht. Kdokoliv jinej s tím bude těžko mít něco společnýho. Jedinou výjimkou jsou dementi tvého střihu zde na káčku.

(Příspěvek byl editován uživatelem Topič.)
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 651
Registrován: 4-2010
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 23:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Jako kdyby Ty jsi je tu neplácal...[crazy]
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 23:35:20    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrá vnitrofiremní diskuze na FB RJ, část 1:

Stanislav Vaněk: Po delší době jsem se opět přepravoval RJ 18.10. v 9:35 z Olomouce do OVY ve vagonu č.1 a sedadle 16. Nemile jsem byl překvapen hned po nástupu, neboť na stolečku mého sedadla zůstal nepořádek, asi po cestujícím, který vystoupil v OL. No řekl jsem si: přijde stew a uklidí, nestalo se. Steward sice přišel optal se na co máme chuť, dal noviny a vodu, a na můj dotaz zda může uklidit nepořádek na mém místě odvětil, že to asi udělal předchozí cestující (což mě vůbec nenapadlo). Obdržel jsem docela dobrou kávu, ale za celou hodinu jízdy ani jedenkrát osádka tohoto vagonu neuklidila použité kelímky a nepozbírala odpadky i přes to, že se po vagonu stále někteří stewardi pohybovali. Byl jsem nemile překvapen neboť jsem zvyklý v našich žlutých busech, že stew každou 1/4 hodinku i v těžkých provozních podmínkách projde autobus a vyzbírá odpadky, případně obslouží cestující. Pokud však mám hodinu cestovat v kupé plném odpadků, potom asi není něco v pořádku. Jezdím se žlutým busem u SA více než 5 roků, ale nevzpomínám si, že by naši cestující neměli kolem sebe pořádek. Doufám, že se jednalo pouze o malou vyjimku a budu se těšit na některou z dalších jízd v RJ.

Marcel Doležal Dramatický příběh [happy].
Stanislav Vaněk Kamaráde, nám osádkám ve žlutých busech při podobném jednání snižují nebo odebírají prémie za osobní hodnocení... proto se podivuji... naše stewardky si to nedovolí...
Marcel Doležal Však jim je odeberou, neboj se, kamaráde :-).
Aleš Petrovský "Nám posádkám"? To jako že už se "bonzuje" přes FB vnitrofiremně SA vs. RJ? To snad není ani pravda.
Robin Fryś Bohužel smutné bonzovaní SA na RJ to je nejen smutné ale spíše primitivní.
Stanislav Vaněk Jel jsem pouze jako cestující
Stanislav Vaněk To Aleš Petrovský a proč jte nezůstal u hamburgerů ??
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 23:43:21    Odkaz na tento příspěvek  

FB RJ, část 2:

Brejlovec Kolejowy Přiznám se že jsem v létě jel také pouze jako cestující v několikrát autobusem SA a nedovolil bych si svůj zážitek komentovat veřejně ... upozornil jsem stewardku a věc tímto uzavřel ... nechápu obzvláště fungujeme-li jako jeden tým proč tato stížnost zde na FB RJ
Stanislav Vaněk Pro Brejlovec Kolejowy a co je na tom tajného??? Proč to nemají ostatní cestující, případně kolegové vědět ? Vždyť bonzování je základní pracovní metodou pana Jančury, čím více bonzů od cestujících tím více se zvýší kvalita (i nasranost) zaměstnanců.... Tak mi prosím vás vysvětlete co je na cestování vlakem RJ TAJNÉHO . Nějak mi to utajování silně připomíná k o m u n i s m u s, ale tu dobu jste ale zřejmě nezažil pane Brejlovec.... a pokud nebudu za volnatem, tak se samozřejmě na tu akci dostavím, už jen pro to, co je tam k vidění
Josef Petrák To není komunismus, to je regulérní důvod na okamžitou výpověď. [happy]

(Ten Petrák se pěkně vybarvil - poznámka Křiviho)

Aleš Petrovský Pane Vaňku, a moje brigáda při studiu souvisí s Vaším jednáním jak? Ani tam jsme se mezi sebou nechovali tak, jako jste se zachoval vy. Uvědomte si, že poškozujete i jméno skupiny SA, když tu takto plivete na kolegy.
Stanislav Vaněk A pane Josef, to jako za bordýlek ve vlaku chcete hned propouštět stevarda ???
Aleš Petrovský Podněty klientů jsou jedna věc, ale uvědomte si, že svého zaměstnavatele byste měl reprezentovat i mimo pracovní dobu. Pokud jste nebyl spokojen s prací stew, tak využijte vnitrofiremní kanály k tomu, ať se může zjednat náprava. Ne, že to šoupnete na FB.
To Josef Petrák Stanislav Vaněk: Můžete si o tom myslet cokoliv, ale 100% máte v pracovní smlouvě, že budete budovat dobré jméno společnosti. [happy] Víc k tomu není co dodat.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 23:47:52    Odkaz na tento příspěvek  

FB RJ, část 3 (pořád se dohadují o tomtéž, ještě to nesmazali[happy])

Stanislav Vaněk Aleš Petrovský: zřejmě jste brigádníkem krátkou dobu a já jsem na nikoho neplival, pouze jsem reagoval na stav ve vlaku, tak jak reagují i jiní cestující bez ohledu, zda jsem něčí zaměstnanec nebo ne. Jsou stanovena pravidla, tak se nesnažte jejich nedodržování omlouvat to se nedělá, zpravidla se nedostatky odstraňují, a to i na základě podnětů cestujících, nebo se snad mýlím. To že pracuji u SA na to nemá vliv..
Marcel Doležal Stanislav Vaněk: Ale má, kamaráde :-).
Stanislav Vaněk To Josef Petrák, chcete říct, že nepořádkem v kupé stevardi RJ budují dobré jméno Regiojetu??? Takhle to u SA zatím nefunguje, dobré jméno firmy budujeme kvalitní prací, ne špínou a nepořádkem na pracovišti
Aleš Petrovský Můj názor je ten, že pracujete u stejné firmy a srážíte veřejně kolegy stejné společnosti a tím poškozujete i její jméno, namísto využití vnitrofiremních způsobů, jak tento nešvar odstranit. Tím bych to z mé strany ukončil.
Josef Petrák Stanislav Vaněk: Poškozujete to tím, že to veřejně píšete na prezentační profil společnosti. Gratuluji, že nemáte ty koule to říct kolegům do očí, tak je radši srážíte před veřejností. Tečka.

Josef Petrák Máte štěstí, že SA je tak velká korporace. Udělat tohle já svým kolegům, dostanu okamžitě deku!
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Středa, 23. října 2013 - 23:56:02    Odkaz na tento příspěvek  

Profesionálové, část 4:

Veronika Dofková pokud vím tak se zaměstnanci ať už RJ nebo SA nemají na internetu a sociálních sitích vyjadřovat ke stížnostem/pochvalám klienta.....jednou si zakoupil službu tak má nárok na názor a vy jej máte respektovat stejně jako názory jiných
Stanislav Vaněk Josefe Petráku, zkuste mi tu deku dát.... hi hi hi dám vám včas vědět až pojedu RJ...
Martin Kopřiva Na jednu stranu souhlasím, že by asi kolega v RJ měl odpadky sezbírat, zas na druhou stranu bych projevil trochu kolegiality a přehlídl to. Jinak mě osobně se taky něco nelíbí a nebudu to veřejně prezentovat a projednám to se šéfem
Stanislav Vaněk Jak mi tedy z výše uvedené diskuse vyplynulo, zaměstnanec firmy SA, který si ze svého zaplatil normální jízdenku nemůže zveřejnit zážitek o cestování ve vlaku RJ, na LE by to možná nevadilo, a co je zarážející, že se ozvali především brigádníci RJ(alespoň mi to tak připadá)...
Stanislav Vaněk Martine Kopřivo, já jsem normálně cestoval, měl jsem normální jízdenku a chtěl jsem normální obsluhu a normální pořádek v kupé, kterým jsem cestoval, nic víc a nic méně, žádný nadstandart.. bohužel mám s čím srovnávat ve své práci, a mohu potvrdit, že v našich podmínkách je mnohem obtížnější udržet kvalitu, a stojím si za tím, že ve žlutých busech je kvalita personálu nesrovnatelně lepší (co se práce týče
Aleš Petrovský Veroniko, zaprvé není dobré vyzrazovat, co mají zaměstnanci RJ či SA dovoleno nebo zakázáno. Zadruhé, ano, zakoupil si jízdenku, má právo hodnotit, ale přitom je zaměstnán u SA. To znamená, že se má řídit i dokumentem, který doplňuje pracovní smlouvu (jak je běžné v mnoha firmách). A tam je samozřejmě i odstavec o budování dobrého jména společnosti.

Je to zhruba stejné, jako kdyby stew, která jezdí pravidelně linku Praha - Brno napsala na FB SA: Vážené SA, pracuji u vás jako stew, ale včera jsem si koupila jízdenku a jela vaším busem. Řidič za jízdy kouřil, neměl uniformu a jmenovku. Stevardka nerozdávala časopisy a neprocházela pravidelně vozem, protože se vykecávala s řidičem. Děkuji a věřím, že to přispěje ke zlepšení služeb u naší společnosti.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 00:03:02    Odkaz na tento příspěvek  

závěr seriálu:

Stanislav Vaněk Aleši Petrovský: Já nejsem zaměstnanec RJ, já jsem byl cestujícím ve vlaku RegioJet, mícháte jablka s hruškami..... požádejte vašeho nadřízeného, ať vás vyšle na zácvik jako stewarda do žlutého busu, a my vás naučíme co je k naší práci třeba, bez emocí, křiku a láteření, ale poctivě a kvalitně....a snad by vám to pom ohlo i ke kariernímu růstu, konečně by jste se něco naučil a nemusel by jste jít cestou výmluv a napadání cestujících.....................
Rada Aleš Petrovský: Vysvětlíte mi jednu věc? Proč si hrát na dokonalé, když nejste?! Tohle chování RJ mi přijde opravdu nechutné. :-/
(...)
Martin Morava Padlé na hlavu to je, ale ukazuje to taky to napětí mezi zaměstnanci které ve žlutých společnostech panuje, i to že mají zákaz vyjadřovat se v diskuzích a další věci. Jinak na internetu je mnoho názorů bývalých zaměstnanců, jak to prý v SA a RJ chodí. Takže chyba bude zřejmě na obou stranách.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4623
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 01:37:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
Moc to tady, spolu s dalšími, prožíváš. Kolem nás je spousta důležitějších věcí, který člověka zbytečně štvou. No tak kecá, a o co jde. Budeš mít kvůli vyšší nebo nižší daně, důchod, sociální či zdravotní pojištění.
Aneb "Kdo způsobil, že sám náčelník vydává chybná rozhodnutí?" Za lži Jančury tedy odpovídají ti, co jim věří a moc je prožívají, i když by jim to správně nemělo trhat žíly.

Fucza: Řekl bych, že tvůj názor je RJ zcela u prdele
Aneb názor veřejnosti podnikatele století, který podniká proto, aby tu naši šedivou hnusnou zemi trochu žlutě rozzářil (to jsou jeho slova), nezajímá...?

Většinou Vám mám co odpovědět, ale na tohle teda fakt nevím. [coze][coze][coze]Kdyby to napsal Budulínek, dejme tomu...Snad palec nahoru za to, že jste uznal, že lže.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1621
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 02:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Za kecy si Jančura odpovídá sám, stejně jako já za svoje, to je snad normální, ne? Že kecá často blbosti jsem tady už napsal vícekrát, akorát to některý místní žlutobijci nevnímají. Navíc jsou z těch jeho keců na větvi a rozebírají to tady skoro denně. Občas je taky přání matkou myšlenky a z výroků RJ se lehce stane v podání zdejších Jančurobijců hned nafouknutá lež (viz komentář níže na téma Fuczovy bláboly). Nepřijde mi zcela normální se tím zabývat více jak dva roky pořád dokola. Bohužel se zapomíná na to, že za člověka mluví jeho činy a ne řeči.

Fucza napsal toto: Možná ty pindy směřují k tomu, že RJ bezostyšně lže?
To si fakt musí každý nechat líbit?


Takovýhle bláboly by byly u prdele asi každýmu nebo mi chceš tvrdit, že to je názor veřejnosti? To je mlácení slámy pomateným káčkařem, kterej nemá koule na to, aby Jančurovi napsal a vylejvá si žluč jenom tady. To jsou jen takový svalnatý hospodský kecy, navíc vyšperkovaný tím, že jejich autor sám lže, když převrací tvrzení o místech pro vozíčkáře ve vlacích RJ. viz příspěvek č.758 uživatele Nick

(Příspěvek byl editován uživatelem Topič.)
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1203
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 08:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže výklad věty:
Ve vlaku sice máme (jako jediný dopravce na této trati) k dispozici 5 až 7 míst pro vozíčkáře, tato místa jsou však na chodbě u WC a podle našeho názoru nejsou důstojná.
jako oslavu až 7 míst ve vlaku, která jsem tam sice nikdy neviděl, nicméně, když se za ně vydá neoznačené místo u hajzlu, tak tam prostě jsou [proud]
Ona je ta věta vlastně pravdivá. Všichni ostatní dopravci mají místa vyhrazena a přizpůsobena, nedůstojná fiktivní místa jaké svět neviděl u hajzlu má jen RJ.
Tímto diskuzi s osobami rozumu mdlého vzdávám.

Konfort je holt konfort.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5106
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 08:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když budeš kecat blbosti, tak to činíš na svůj ksicht. Kdokoliv jinej s tím bude těžko mít něco společnýho.
Ale,tohle vám vadí, když se vás to týká? Proč to nevadí u RJ?[wink]
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 09:20:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: Tos to teda "vysvětlil", konforte jeden.[kladivo]
konfort
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 09:27:12    Odkaz na tento příspěvek  

Topiči, topiči, copak nepamatuješ, jak tohle slovo takhle zprznil Ondrůj v jedné z tiskovek? [proud] Konfort je víc než komfort. [proud]
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 09:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič: Koukám, že ses zase chytnul, jako hovno košile, jedné blbosti a votravuješ s tím tady podobně jako s tím chodníkem.
Co to meleš za nesmysly. Jasně jsem napsal, že každej si za své výroky odpovídá do důsledků, tak co meleš o tom, že mi něco vadí, když se mě to týká a u RJ nevadí. Seš opravdu tak natvrdlej?
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1204
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 09:30:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
Sakra vy máte dlouhý vedení. Ani se nedivím, že se vám to souvětí nedaří pochopit. To "konfort" je narážka na jednu z mnoha chyb, kterými se ten text hemžil a ještě hemží [proud]
Je to v té větě před citací. [proud]
neboť Vám nemůžeme dát plný konfort jak bychom si přáli.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 09:38:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

konfort: Nepamatuji, páč jsem to neviděl (neslyšel, nečetl). Ty si pamatuješ něco co jsi neviděl (neslyšel, nečetl)?

Podstatnější je Fuczovo překrucování textu (výroků) a přidávání si významů, které v něm nejsou.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 09:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: Ve vlaku sice máme (jako jediný dopravce na této trati) k dispozici 5 až 7 míst pro vozíčkáře, tato místa jsou však na chodbě u WC a podle našeho názoru nejsou důstojná.

Já bych řekl, že to chápu dobře. Autor tvrdí, že jako jediní mají 5 -7 míst. Ostatní dle jeho tvrzení mají míst méně jak 5.
Z uvedeného neplyne, že by autor tvrdil, že jsou jediní, kteří mají místa pro vozíčkáře na trati Pha - Ova, jak ses nám tady snažil namluvit.

Ostatně, o tom psal už Nick a je zajímavé, že ses vůči jeho komentáři neohradil.

Autor textu RJ je blbec, když neví jak se píše slovo komfort a napíše to chybně do oficiálního prohlášení.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4624
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 10:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topič:
Omyl. Ostatní dle jeho tvrzení mají míst méně než 5 nebo více než 7. Když už jste se teda dal na slovíčkaření.

Za kecy si Jančura odpovídá sám, stejně jako já za svoje
To samozřejmě nikdo nezpochybňuje, ale není to důvod, proč o těch lžích nemluvit a nekritizovat je.
Nepřijde mi zcela normální se tím zabývat více jak dva roky pořád dokola.
Ale to není pořád dokola, to je pořád o nových a nových lžích a kecech.
Bohužel se zapomíná na to, že za člověka mluví jeho činy a ne řeči
Za prvý kdyby to platilo, mohl by klidně držet hubu úplně, za druhý je tady plno jeho činů, které za něj mluví úplně jinak, než by si přál. Třeba neustálé poruchy HV, neustále neexistující vozy z Aradu, neustále odsouvaný začátek Hamburku, taxíků, rekonstrukcí, aktuálně ukončení přepravy vozíčkářů.
Ale když přistoupím na Váš aktuální náhled na Jančuru, nejsou to lži a ani činy, páč to jsou věci, ke kterým nikdy nedošlo a kecy nutno nebrat vážně, tak nějak to máte? Čili obrázek Jančury je v podstatě se žlutou svatozáří.

Vy na druhou stranu taky zapomínáte, že mnoho jeho odpůrců a nefandů včetně mne tady mnohokrát nemělo poblém uznat, že toho hodně dokázal, že něco rozjel a nějak mu to funguje a že rozvířil ty stojatý vody. Ale jeden pohled bez duhého je argument na úrovni, že Hitler dal lidem práci na stavbě dálnic a vyrobil jim brouka a kvůli tomu nebudeme řešit, že rozpoutal válku, zařídil koncentráky a povraždil miliony lidí. Případně že komouši odstranili nezaměstnanost a sociální rozdíly a vraždili jen ty, co tohle nechtěli.

Já jsem smířenej s tím, že si asi nikdy nepadneme úplně do noty, ale míval jste lepší argumenty...jsou věci, který prostě obhajovat nejdou ani u největšího milce...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7482
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 10:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Autor tvrdí, že jako jediní mají 5 -7 míst."

Ovšem i kdyby jich měl 50 tak jsou k hovnu když je nedoporučuje využívat[rofl]

Jinak to samosebou není jediná vyfakovaná skupina. Neumí odvézt kolo a nevím zda se už naučil odvézt cestujícího se psem.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 11:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Jojo, pořád dokola. Podsouvání druhejm, občasné vytahování Hitlera atd.

Nikdy jsem o Jančurovi netvrdil, že je svatej, to je pouze tvůj výrok. RJ není žádná veřejnoprávní či státní instituce. Je to soukromá firma, jejíž majitel si může říkat co chce. Je čistě jeho věcí, jakou si tím vybuduje reputaci. Nesplněnými sliby někoho poškodil, kromě své pověsti u části populace?

Kolem nás je plno reklamy, která slibuje co není pravda a ten, kdo má všech pět pohromadě, tak si to přebere. U RJ je to zrovna tak.

Mimochodem RJ přepravu vozejčkářů nezrušil. Nabízí stejná místa jako dříve, tedy na představku a zrušil nutnost nahlášení 48 hod. dopředu. Tvoje tvrzení, že ji zrušil je podobné překrucování faktu, jaké provedl Fucza.
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1628
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 11:09:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pewtr vlček: Nedoporučovat neznamená neprovozovat. Stav je stejný jako byl dříve, takže proč najednou takovej pokřik? Proč ses neozval před rokem, dvěma či před měsícem, že jsou to místa k hovnu. Na to jsi přišel až dneska?
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 11:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už se zde diskutovalo, že novopečený velký politik zkoušel poflusat konkurenci svého podporovatele, ale poněkud se to nevyvedlo?
Tak tahle reklama na Jančuru se Babišovi moc nepovedla

TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5110
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 12:48:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

není žádná veřejnoprávní či státní instituce. Je to soukromá firma, jejíž majitel si může říkat co chce
Jinými slovy -lhát smí jen nestátní organizace a musí to být nadšaně přijeto.
Proč ty nesmyslné kontroly potravin atd?[wink]

Tass
To je opět to stejné, soukromý podnikatel lhát může.(jak zde někteří propagují) Když bude zvolen a ujme se vlády,-začne logicky jako představitel státu mluvit pravdu?
Poněkud schizofrenní situace.[proud]
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 9-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 13:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl: Ty seš opravdu neskutečnej vůl. Kecy o tom, že bude mít duhový taxíky a že s nima bude vozit lidi zadarmo na Měsíc žádného zákazníka (občana) nepoškozují (výjimkou seš akorát ty a pár dalších trotlů tady na káčku, který z toho maj záchvaty nenávisti), na rozdíl od zkažených potravin, okrádání zákazníků, daňových podovodů apod. Prostě vše co je trestné nebo postižitelné nějakým zákonem či předpisem je špatné a má být postiženo.

O nadšeném přijetí nějakých PR keců, či megalomanských slibů jsem nikdy nepsal. To je pouze tvoje interpretace, kterou se mi snažíš trapně podsunout. Nepsal to zde ani nikdo jiný.

Když ses už začal montovat i do voleb, můžeš si po volbách a sestavení vlády (pokud se to povede), vzít volební programy vládní strany (stran) a porovnat je se skutečností a pak tady kejhat o schizofrenní situaci.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 15:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Ještě k diskusi, jak je to s plošinama v zahraničí.

DB Netz:
- dopravce platí jednorázový poplatek za zastavení vlaku ve stanici, který pokrývá všechny služby včetně výtahu, plošiny, asistence
- nádraží jsou rozděleny do 7 kategorií (v nejvyšší je 21 Hbf jako Berlin Hbf, Frankfurt(Main) Hbf, Köln Hbf, München Hbf...)
- kategorie 7 stojí obvykle 1 -3 eura (25 - 75 Kč), kategorie 1 pak obvykle 16 až 20 eur (400 - 512 Kč). Nejdražší je asi stanice Potsdam Hbf z kategorie 2 za 46 eur (1200 Kč)

Kolik by asi bylo tohle ošlapné SŽDC u nás? [happy]

(A pro zajímavost, existuje i ceník za použití nádražního automatu na jízdenky...)
M152_0045
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 12-2011

Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 15:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Článek vyšel v září a máme konec října, 2 měsíce za námi a zatím nikde žádný nový vůz z Aradu... [uhoh]

Walter_White
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 10-2013

Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 15:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M152_0045: A co jsi si jako myslel? Jěště že Žaludův tým opravdu zažádal o kapacitu na DB netze, takže je vidět že DB mají dost velký strach a tak budou i nadále prodlužovat o rok s ČD.

I Heisenberg věděl, že modrá je nejlepší.
nenidulezite
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.9.198.218
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 15:53:36    Odkaz na tento příspěvek  

Ale neni tam napsane do kterych dvou mesicu.
Volby
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.173
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 15:57:21    Odkaz na tento příspěvek  

Nedej bože, aby Babiš vyhrál volby a Jančura se stal ministrem dopravy .....[lol]
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 15:58:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Jenže samozřejmě tento jednorázový poplatek v sobě zahrnuje jakési "průměrné používání plošin", ač většinou samozřejmě v dané stanici u daného vlaku potřeba plošina není. Osobně nevím, jaká je frekvence jejich použití (tj. že se používají u x % vlaků), ale možná to takhle rozpočtené vyjde nakonec podobně. Prostě se to špatně porovnává. Tím nejsem samozřejmě zastánce přestřelených cen.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2973
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 15:59:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Walter_White: Tím Žaludovým týmem myslíte ČD? Jak si v Německu mohli požádat o kapacitu, když tam nejsou dopravcem?
Walter_White
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 10-2013

Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 16:03:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: Společně s Veolií samozřejmě, která má licenci pro Německo.

I Heisenberg věděl, že modrá je nejlepší.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 8-2012
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 16:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Walter_White: takže je vidět že DB mají dost velký strach a tak budou i nadále prodlužovat o rok s ČD
"České dráhy jsou na této lince tradičním partnerem německého národního dopravce a další spolupráci s ním samozřejmě vítáme"
(místo aby teda DB Fern hrdě odmítly a dotáhly to do konce s kýmkoli jiným)
Takže je vidět, že ČD mají dost velký strach a udělají, co Němcům na očích uvidí, aby se k nim mohly dál lísat, usměrňovány pohrůžkami o kopanci do řiti a změně dopravce [happy]. Nějaký Regiojet, to byla samozřejmě jen převodová páka.
No a konkrétně šlo asi o railjety, o které Němci pravděpodobně nestojí, zatímco ČD se jim je pokoušely vnutit.
Walter_White
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 10-2013

Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 16:25:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_._H_.: Kdyby ČD řekly DB NE, tak si piště že situace by vyústila v IC Praha-Dresden s vozy Bimz a Aimz.

I Heisenberg věděl, že modrá je nejlepší.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 8-2012
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 16:40:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby ČD řekly DB NE
Taková situace samozřejmě nemohla reálně nastat a DB Fernverkehr si toho byly moc dobře vědomy.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 17:25:04    Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense : vstup do kolejiště je věcí dopravce. Podle předpisu SŽDC Ob1 je zaměstnanecký / služební průkaz dopravce dokladem opravňujícím k pohybu ve vyhrazeném prostoru dráhy. Za odbornou způsobilost zaměstnance a školení v oblasti BOZP je odpovědný zaměstnavatel.
hrdost nežli peníze
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 18:28:47    Odkaz na tento příspěvek  

Takže je vidět, že ČD mají dost velký strach a udělají, co Němcům na očích uvidí

Pokud připravuji něco s partnerem a ještě zdaleka nemám vše připraveno a DB požádá mezitím ještě o roční spolupráci - tyb by Hádku jistě byznys odmítl že?
Radeček
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.234.70
Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 18:57:38    Odkaz na tento příspěvek  

Výňatek ze smluvních přepravních podmínek jednoho tuzemského [masinka] Dopravce:

U Dopravce platí: osoby na vozíku pro invalidy přepravuje dopravce ve všech vlacích Dopravce. Žádost o přepravu může být uplatněna u obsluhy vlaku bezprostředně před nastoupením jízdy. Naložení do vlaku a vyložení z vlaku si cestující zajišťuje sám, přičemž obsluha vlaku na požádání asistuje. Vozík pro invalidy musí být opatřen účinnou ruční brzdou k zajištění vozíku ve voze. O umístění vozíku pro invalidy ve vlaku rozhodne obsluha vlaku. Obdobně se postupuje i s dětským kočárkem s dítětem.

Vidíte tam nějakých 24 hodin?
Poznáte o jakého Dopravce se jedná?

A pak že to nejde...
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 19:13:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viděl jsem teď jednu propagační fotku a věřím, že není upravovaná, ale od zahájení provozu RJ jsem se s tím až do dubna tohoto roku nesetkal

za celou tu dobu co jsem s nimi jezdil, jsem vždycky narazil na tuto sedačku.

Neví tedy někdo odkud ta první pochází? Jediné co mě napadlo, tak že je z Internet café, tím jsem nikdy nejel.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. října 2013 - 20:58:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: Ty fotky se fotily v Ampz na dvorku v Metrans DYKO Rail Repair Shop. [happy] Více jich je tady:
http://www.regiojet.cz/cs/o-nas/fotogalerie/fotogalerie-personal/
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5112
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 25. října 2013 - 00:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidíte tam nějakých 24 hodin?
A co jako? Je snad jinde problém, kde jezdí jen 814? nebo cokoliv se značkou vozíku?
v případě, že cestující nevyžaduje asistenci dopravce (např. použije bezbariérové vozidlo nebo cestuje s doprovodem), není ohlášení přepravy vyžadováno vůbec.
Teď to ještě vysvětli Leovi.[wink]