K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 11. 09. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 11. 09. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.92.124
Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 16:02:24    Odkaz na tento příspěvek  

Už jsem tady nějaký ten měsíc nebyl. No a koukám, že jsem o nic nepřišel. Furt stejná pohádka. Budulínek se ještě pořád neprobudil ze žluté pohádky. Člověče kdy ty vyrosteš?
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 16:16:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

GC: tudíž pokud budou ve stavu aslepoň jako ty na žlutém jaru dojde docela k posunu vpřed, s tím, že mají asi menší kapacitu.
Ale i Radim se občas neplete, zatím mu polovina vyšla:
1.7.2013 "Jsem přesvědčen, že padne-li Žaluda, padnou i pendolina. A jsem přesvědčen, že Žaluda tady za měsíc jako šéf drah nebude"
31.7.2013 "Žaluda dostal padáka, drahám bude šéfovat Zelený"
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3666
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 16:18:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory - záleží na smlouvě se slovenským MD.

Ad to tvrzení - no on to tvrdil tolikrát, že bylo jasné, že dřív nebo později to vyjde.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5695
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 17:50:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_couser: takže vlastně jen statistika, která nemá nic společného s chytrostí a předvídavostí. [proud]

Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 8-2003
Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 19:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slime nehaž zákeřné sliny, není důvod. Letět jsem tam paradoxně chtěl, jenže noční návrat. Malým letadlem to není o moc dražší než autem, ale ten čas je stejný, jako auto celou cestu, tak proč jet do Kbel a ještě řešit letišťátka kolem Ovy.
Pro všechny ostatní. Bylo to pro mě značné překvapení. Chtěl jsem jednu trasu LEO a druhou RJ, ale ve finále jsem jel SC a zpět klasicky lůžkem.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6357
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 19:45:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Soukromníci ...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2950
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 19:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: no ono to s tím Zeleným není žádná výhra! Podezřelá smlouva ohledně odběrů náhradních dílů na Pendolína, které navíc v životě nebudou potřeba a válí se tak ve skladech, za tím stál právě Zelený. No hlavně že si rozumí s Čůrem..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Pendular
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 21:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: Jo to bych si poslech. Kteréže díly to nebudou potřeba? Já abych věděl co příště neobjednávat půlroku !předtím! než to bude potřeba, ale jít rovnou do ČT kde se toho válí ve skladech a nebude to v životě potřeba. A prosím přímo názvy jednotlivých náhradních dílů. Abychom věděli jestli vy náhodou nelžete [rofl]

Nějaký další zábavný příspěvěk?[proud]

www.khkd.cz, https://www.facebook.com/KHKD.CZ
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 21:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo : jen jsem psal, že měl jednou pravdu a konkrétní případ. Sám jsem přesvědčen, že krátká úřednická vláda bez důvěry se neměla, ač jsem měl k vedení ČD výhrady, ani dotknout a nechat ho být. A ač jsem měl Žaludu rád podobně jako Radim, jsem přesvědčen, že oproti Zelenýmu to byl špičkový ředitel.

(Příspěvek byl editován uživatelem Glory.)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2951
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 21:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pendular: vy budete asi hodně mladý, nejspíš ještě Zeleného první působení u ČD nepamatujete [lol] Jednak Zelený prosadil nákup Pendolin pro České dráhy, stál také za smlouvou o odběru nepotřebných náhradních dílů které v té době bylo tak nějak automaticky garantované ze záruční lhůty. Nevím proč bych je měl jmenovat, přístup do skladů nemám. Smlouva byla v celkové hodnotě 300 milionů korun. Samotný nákup sedmi souprav i náhradních dílů prošetřovala v roce 2006 i policie, ovšem vše odložila. Ten výčet ležáků v podobě nepotřebných n.d. by byl ovšem zajímavý.

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5696
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 21:40:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: takže kecy v peci [crazy]

Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
zelený pendular
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.113.121.252
Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 21:58:04    Odkaz na tento příspěvek  

George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3668
Registrován: 9-2006

Odesláno Neděle, 08. září 2013 - 22:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepoužily se ty díly z velké části náhodou po vykolejení jedné 680? Tam ty díly asi nebyly součástí pravidelného plánovaného servisu...
Martanin
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.113.169
Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 00:27:19    Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4: kdyby každý ke všemu takto lhostejně přistupoval, jak by to tu vypadalo? Byl jste někdy v Bavorsku/Švýcarsku? Poznal tamější kulturu? Viděl upravená městečka, kde každému není všechno jedno? Kde lidé mají zájem, aby vše dobře fungovalo? Sousedé byli spokojeni? Pracovně, soukromě? Ano, když jdu do Lidlu, vždy přemýšlím, v jakých asi podmínkách chudák prodavačka musí pracovat. Vždy jsem na ni milý a kdyby mě něco naštvalo, vynadám nikoli jí, ale manažerovi nebo přímo nějakým způsobem vysokému vedení. http://www.emimino.cz/diskuse/prace-u-student-agency-75891/ je to zajímavé.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 8-2012

Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 01:19:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady jeden k Radimově tvrzení, že vlak je jen autobus na kolejích
klik
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.1
Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 07:42:49    Odkaz na tento příspěvek  

Podle rezervačního systému dnes řazen vůz Internet Café na IC 1002, 1004 a 1006 [coze] to je jen nějáká chyba nebo mi něco uniklo?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4535
Registrován: 2-2005
Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 09:21:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.novinky.cz/domaci/312745-novy-sef-ceskych-drah-si-muze -prijit-s-odmenami-na-400-tisic-mesicne.html

Ale? To je zajímavá zpráva, že si Žaluda ty odměny nenechával vyplatit...

Budulínku, jak to ladí s tímhle?:
Tohle modré ovce vidět nechtějí, že si z Dráhy udělalo pár vyvolených byznys a oni jim slouží jen jako užiteční idioti. Jen ten erár co nejvíc podojit (vždyť zdroje jsou) a ještě plivneme na fuj fuj zlého soukromníka. Žaluda s pozounistou Veverkou a Švagrem se jim jistě smějí, když se vezou v černé Audi A8
Pendular
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 10:01:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BLIVELO, zelený pendular: Jo a garanční servis trvá celejch 10 let pendolina... [rofl] Proč teda čekám na náhradní díl třeba půl roku? Škoda že nemáte ten přístup do skladů, fakt by mne zajímal z Vašeho pohledu "výčet ležáků v podobě NEPOTŘEBNÝCH n.d." Kdo to nepochopil, já vím o čem mluvím.

Mladý jste Vy, nicméně nejspíše jen duchem. [biggrin]

Achjo proč mě vždycky takoví lidi dokážou jen nasrat... [angry]

(Příspěvek byl editován uživatelem Pendular.)

www.khkd.cz, https://www.facebook.com/KHKD.CZ
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10367
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 14:28:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K te nedávné pravopisné chybě na stránkách RJ. Bohužel to žádná výjimka není, tohle mám jenom za poslední měsíc...


U Carga na tom taky nejsou nejlíp (pár roků stará fotka).
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 18:42:24    Odkaz na tento příspěvek  

ad Bevelo : díky "zločinnému" jednání Zeleného nakoupivšího náhradní díly mohlo DKV Praha udržovat "krám" v provozu. Ono nakupovat z Italska je něco drobet jiného než za časů "federace" jet nakupovat s objednávkou do zásobárny ve Vrútkách ... Ital by třeba dodal rychle, ale v rámci šetřílkovského programu "ušetříme na údržbě" by mělo DKV problém sehnat ty peníze, tím spíše, že DKV nemohlo ty díly objednat samo (na rozdíl od federálního nákupu ve Vrútkách), kde stačil podpis náčelníka depa a štemplík ...
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 8-2003

Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 21:17:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když to tu řešíte. Málokdy se to žlutému týmu podaří bez chyby hned na poprvé.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 21:32:31    Odkaz na tento příspěvek  

Bože, to dodnes nemají mezi sebou někoho, kdo umí český pravopis? Žlutej se bil v prsa, jak zaměstnává samé studentky a studenty VŠ ovládající jazyky. Ale češtinu nezvládají. Naposledy mi vyrazila dech reakce jejich mluvčí, jakési Bc. Hrubky jako kráva hned v prvním odstavci. To je materiál! Co za debily dnes leze z VŠ ![ko][coze]
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 10-2006

Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 21:48:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tipuju, že ten text psal jeden z 50000 pražských čobolů.

Na internetu tykám každému, starému či mladému.
Stejně nechť každý chová se ke mně samému.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7323
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 22:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Žlutej se bil v prsa, jak zaměstnává samé studentky a studenty VŠ"

No a to je právě ten průser protože půlku dnešních VŠ by před 30 lety nepustili k maturitě a z toho zbytku by třetina z češtiny zjevně neodmaturovala...
I.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.45.6
Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 22:29:36    Odkaz na tento příspěvek  

O šest tříd lepší gramatika [rofl]
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9579
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 23:13:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dopravci RJ, a. s. a ČD, a. s. si v tomto ohledu nemají navzájem co závidět.
https://www.k-report.net/discus/obrazky/85/01/698501.jpg

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2012
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 09. září 2013 - 23:41:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rozlišoval bych překlep (ještě k tomu v cizím slově - musel jsem to přečíst 3x, než jsem to našel) a neznalost gramatiky.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 983
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 10. září 2013 - 06:38:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: ale vše je jen a jen o oraganizaci a schopnostech podniku. V tomto nacházím neschopnost tehdejšího vedení ČD s.o.
Dodávka dílů je logisticky reálná během 48h. Jde jen a jen o to, jak se domluví podnik a dodavatel. Třeba toto má RJ velmi dobře ošetřené (až na to placení, holt )

Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Pendular
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 10. září 2013 - 07:25:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezisek: Až bebude nutný na každej díl dělat výběrový řízení pak ano, pak není problém mít díl na dílně i za pár hodin.

www.khkd.cz, https://www.facebook.com/KHKD.CZ
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 10. září 2013 - 14:30:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


ČD jsou problémem, nikoli řešením
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.48
Odesláno Úterý, 10. září 2013 - 14:52:44    Odkaz na tento příspěvek  

Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 984
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 10. září 2013 - 20:00:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pendular: Asi narážíte na zákon o veřejných zakázkách, či jak se to jmenuje... V současné době, kdy bylo možné ušít beztrestně výběrovku na pantery na míru Škodovce, by snad nebyl ani problém ušít slouvu pro dodávky od výrobce [wink] a zase jsme u manažerské neschopnosti ČD a.s.

Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5697
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 10. září 2013 - 20:47:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezisek: Ještě že tu je někdo, kdo tomu rozumí a ví o čem mluví. [crazy]

Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 985
Registrován: 4-2004

Odesláno Úterý, 10. září 2013 - 21:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peniku, podívej se na datum, melu z hladu [proud]

Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10369
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 10. září 2013 - 22:43:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Budulinek4:
Ministr dopravy v demisi Žák odmítá zlaté padáky pro bývalé vedení ČD
A jak to souvisí s Regiojetem?
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1446
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 10. září 2013 - 23:12:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield: Nijak, ale tady v té žumpě je to celkem jedno.
Minibox-reg
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.81.138
Odesláno Úterý, 10. září 2013 - 23:27:24    Odkaz na tento příspěvek  

Ve Žlutém 9/13 píše v editorialu RJ o tom, že doufá, že s novým vedení ČD skončí nesmyslné dotování Pendolina a jeho roční ztráty 800 milionů korun, kterou v konečném důsledku zaplatíme všichni z našich kapes.

Plus je tam taková hezká formulace ...je úspěšně završený druhého roku provozu prvního soukromého dálkového dopravce na PR-OV. Mimochodem, za tu dobu jsme přepravili více než 3 000 000 cestujících. Nějak se mi číslo 3 miliony cestujících nezdá jen na vlak. To bude asi s autobusy, ale je to hezky napsáno tak, aby to vyznělo, že to je jen vlak PR-OV.

To jen tak ať máte zase o čem psát, když už jsem si dneska ten Žlutý vzal na čtení ;-)
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 10. září 2013 - 23:53:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP: on snad RJ bere nějaké dorovnání???[lol]To je zvláštní [lol]
Pořád dokola..., no za chvíli tu máme vozy z Aradu [lol][jidlo]

(Příspěvek byl editován uživatelem petr47.)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9593
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 06:44:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Žlutém 9/13 píše v editorialu RJ o tom, že doufá, že s novým vedení ČD skončí nesmyslné dotování Pendolina a jeho roční ztráty 800 milionů korun, kterou v konečném důsledku zaplatíme všichni z našich kapes.
Tu v konečném důsledku "zaplatíme všichni z dalších kapes" v každém případě - ať už by Pendolino jezdilo kdekoliv.

Rozlišoval bych překlep (ještě k tomu v cizím slově - musel jsem to přečíst 3x, než jsem to našel) a neznalost gramatiky.
Napsat místo správného "Südbahnhof" slovo "Südbanfof" (tzn. dvě chyby v jednom slově) už podle mě není pouze překlep, ale "něco víc".

Ale O. K., když se nad tím zamyslím, tak není moc důležité, jestli se někde objeví překlep nebo případně chyba vyplývající z neznalosti autorova pravopisu. Důležité je, aby zpráva byla pravdivá a přesná z věcného hlediska.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4913
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 07:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na konečnou do Havířova už jen s 5 cestujícími.
Jirka_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 601
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 07:48:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem jel 1001. Jednak mne zarazilo, že byl "dvouhlavý", ale hlavně jsme chytli drobné zpoždění a v Hranicích nás předjelo pendolíno. Jezdím 1001 tak dvakrát do měsíce a popravdě snad nikdy se nestalo, že by dojel do Ostravy před pendolínem, vždycky nás předjíždělo. Co je příčinou toho zpoždění, neumí JŘ strojvedoucí RJ vyjezdit, nebo je špatně konstruovaný? Z Pardubic vždycky odjíždíme včas, ale do Olomouce už pár minut máme a stání v Hranicích to ještě navýší.
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 765
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 08:23:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tu v konečném důsledku "zaplatíme všichni z dalších kapes" v každém případě - ať už by Pendolino jezdilo kdekoliv.
Pokud se odstaví a pouze se doplatí úvěr a úroky, tak bude ztráta a tedy i požadavek na dosyp z veřejných peněz nižší.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 08:40:24    Odkaz na tento příspěvek  

jirka j: no Radimek se za každou cenu potřeboval dostat před pendolino, ale ta trasa, která to umožňuje, je dost rychlá, takže to jeho retro stroje nezvládaj...
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 08:44:06    Odkaz na tento příspěvek  

trupak: tak jasný, touhle logikou je teda na čase zastavit asi tak 99% veřejné dopravy v Evropě. Vozidla odstavit, případně sešrotovat. Perla týdne tentokrát udělena jíž ve středu :-D
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2953
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 09:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od nového grafu bude Pendolino z Prahy vyjíždět už před vlaky RegioJet. Takže konečně někdo dostal rozum a dal ten žluto-nadvlak za Pendolino [lol]

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4536
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 09:47:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Novinkou tak má být změna účtování, kdy se za základ bude udávat skutečná cena. Ušetřit by se tím podle odhadů mohla až pětina z celkových zhruba sto milionů, které ministerstvo železničním dopravcům za loňský rok vyplatilo. Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/vypocet-zlevneneh o-jizdneho-zvyhodnuje-ceske-drahy-stezuje-si-regiojet-1019975#utm _medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Proto von je Radim proti...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4537
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 09:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák vyzval vedení Českých drah, aby pozastavilo vyplácení vysokých odměn pro bývalé manažery, tedy takzvaných zlatých padáků.
Žák Radiožurnálu řekl, že existuje podezření, že dřívější vedení za sebou nechalo miliardové dluhy.
Podle Žáka je potřeba počkat, jestli se podezření potvrdí.
„Je naprosto nepřijatelné, aby byly takovéto částky v masivní míře, to znamená ne jednomu, ale mnoha lidem, vypláceny v době, kdy máme podezření, že ti lidé tam za sebou zanechali miliardové dluhy,“ prohlásil


Aha, takže von nezasahuje do ČD, kluk jeden...a jistě mají ti manažeři ve smlouvách, že po nich nesmějí zůstat v okamžiku na hodinu vyhození žádný dluhy, že? Ježíšimarjá, tohle je snad nejpsychopatičtější hovado z celýho toho vodbornickýho Rusnokova panoptika...Ale vohnout a Budulínek mu zatleská...
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 210
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 11:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trupak: Jste se snad zbláznil, ne? Jako necháme nejmodernější a nejrychlejší vlaky české železnice tlít v kopřivách a místo toho budeme jezdit peršinkem se 4-6 lehce nadstandardními vozy a rychlostí elefantů? Tedy sorry, ale tahle myšlenka už mne fakt nadzvedla.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 8-2012

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 11:53:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kotec: nadzvednout tě to může jak chce, ale ekonomicky to tak asi vychází. A nejmodernější je snad Leošův o několik let mladší Flirt, který stejně jako Pendolino může 160, na čísilko namalované dole na laku se zatím nejezdí.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3673
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 12:02:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory: Pokud splátky na 680 by 500 mega ročně a SC byly ve ztrátě v posledních letech 250-300 ročně tak to znamená co Kefalín? No přece že to provozem vydělalo něco málo i na ten úvěr. Sice ne na celý, ale kdyby to stálo tak to prodělá ještě víc... nehledě na to, že za rok je úvěr splacen. Takže je jasné, že Jančura by byl nejradši, kdyby se ještě před splacením úvěru ty SC stáhly.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2954
Registrován: 12-2003

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 13:36:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jančura by byl nejradši, kdyby se ještě před splacením úvěru ty SC stáhly
Tak ale stále ještě snad existuje možnost že by Jančura všechna ta Pendolina odkoupil. Nedávno se tak na nějakém internetovém periodiku dušoval že je na tuto transakci připraven [lol]

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.35
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 13:39:10    Odkaz na tento příspěvek  

G_c: Splacení úvěru vylepší cash flow, ale zisk/ztráta u pendolin ovlivňují především odpisy (a po dobu splácení úvěru úroky z úvěru). Úvěr se splatí, ale účetní odpisy to neovlivní, tedy hlavní nákladovou položku. Takže hospodářský výsledek se vylepší pouze o ty úroky, tj. cca 100 mega.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.35
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 13:49:56    Odkaz na tento příspěvek  

Jinými slovy, ta splátka není nákladovou položkou, ale je to ten odpis. Tzn. je tam odpis ve výšši - 200 - 300 mega ročně a ten tam bude i po splacení úvěru. Jediné co zmizí budou ty úroky, které jsou údajně cca. 100 mega ročně.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3674
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 13:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP: Což ale nic nemění na tom, že se hosp. výsledek o dost zlepší.

A něco k taxíkům: odkaz
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.35
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 13:56:22    Odkaz na tento příspěvek  

No zlepší se o 100 mega, ale pořád to tedy bude v mínusu 150 - 200 mega. Navíc se tady už dva roky jezdí za ceny, o kterých i Žaluda prohlásil, že s nimi nemůže vydělávat nikdo. A k tomu ještě levnější místenky.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3675
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 14:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP: Někdo na to kouká pohledem účetnictví (hrátky z čísly) a někdo selským rozumem - splatím úvěr, tak již nejsem jim zatěžován.
Co se týče místenek - někdy znamená méně více. Tedy levnější místenky = víc lidí co jede a tedy celkové víc vybraných peněz. Ono se stačí podívat, jak změny tarifu u RJ vedly k změně obsazování vlaků RJ. Napřed se naplní standard, pak něco Relax jednosedačky a něco Business a teprve pak zbytek míst.
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.35
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 14:20:14    Odkaz na tento příspěvek  

No z účetního pohledu se to celé negativně odráželo v cash flow ve výši te ztráty 200-300 mega a rozdílem mezi splátkou úvěru a odpisem tj. dalsích 200-300 mega. Takže po splacení úvěru mi to tořád bude z cash brát 200-300 mega a nepomůže mi ani selský rozum. Prostě pořád na tom prodělávám v řádu stovek milionů, které mi na tom účtu nebo v pokladně budou chybět.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3676
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 11. září 2013 - 14:27:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stále to nic nemění na tom, že nechat to stát je blbost, která přinese víc škody než užitku (to leda tak Jančurovi.)
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 14:32:03    Odkaz na tento příspěvek  

no je vidět, že pendolino leží žlutým v žaludku, a to je dobře. Už tím je jeho smysl naplněn mírou vrchovatou:-)
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.35
Odesláno Středa, 11. září 2013 - 15:42:36    Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem nikdy netrvrdil, že se to má nechat někde stát :-) jen jsem si dovolil upozornit na to, že splátka úvěru není nákladová položka a splacení úvěru nebude mít zásadní vliv na hospodářský výsledek spojů SC.

A co se týká ležení něčeho někomu v žaludku, tak každému normálnímu občanovi by mělo pendolino ležet v žaludku - respektive jeho nepovedený nákup, pokud se bavíme o tom stroji jako takovém, protože je to úkázkový příklad toho, jak stát neumí hospodařit a jak to dopadá, když se politikům nechají hračky v podobě státních firem. Protože takové srandičky vždy zaplatí jen a jen občané prostřednictvím svých daní.

Pokud se podíváme na SC pendolino jako produkt současného nebo lépe řečeno již bývalého managementu, tak by každému zodpovědnému občanovi měl taktéž ležet v žaludku, jelikož jako občané ČR jsme v podstatě všichni imaginární akcionáří společnosti ČD a.s. Tento produk si zaslouží pochvalu za nové služby, které byly v posledních 2 letech zavedeny, ale firmě je to celkem k ničemu, když si úplně zbytečně podrazila příjmy nesmyslně hysterickým snížením cen hluboko pod úroveň nastupující konkurence a tím celý produk odsoudila ke generování dalších velkých finančních ztrát, které v konečném důsledku opět zaplatí všichni občané. Tedy i ti kteří, vlakem nejezdí vůbec nebo jezdí na tratích, kde jsou rádi, že jim jede humanizované B.