K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 27. 08. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 27. 08. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 754
Registrován: 6-2010

Odesláno Sobota, 24. srpna 2013 - 21:23:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolin: Kdyz uz rejpes, napis to aspon spravne...
m.J.: Vybavuje se mi jisty JUDr. PhDr. Mgr. et Mgr. Lahola. (Ale muze to bejt jen recese.) :-)

Utúlien aurë...
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 742
Registrován: 1-2009

Odesláno Sobota, 24. srpna 2013 - 21:42:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[masinka]+[masinka] zpátky do minulosti http://youtu.be/OHjlPsOifsA
modrý svět
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.230.53
Odesláno Sobota, 24. srpna 2013 - 22:26:08    Odkaz na tento příspěvek  

Křivi:
Jak psal předřečník. Co čekat od garážovky?

A vůbec, kde jsou vlastně místní ultražlut'ásci? Už jim zmehlo, nebo odjeli společně na celozávodní dovolenou jedním z "klimatizujících" žlutých nadvagónů? [proud]
Karel z Karlína
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.158.114
Odesláno Sobota, 24. srpna 2013 - 23:07:17    Odkaz na tento příspěvek  

Ultražluťákum už asi po chcípnutí další mašiny došly argumenty
Tommik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 8-2013
Odesláno Sobota, 24. srpna 2013 - 23:27:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommik:Já nevím, připadá mi to trapné a směšné. Jen to nechápu. Jsem neutrální co se týče dopravců. Každý má své pro a proti. Beru i to že Jančura má někdy velkohubé řeči. Ale kdybych měl při každém chcípnutí loko u ČD psát posměšky tak nevím no. Je jasné že takové věci se dějí a dít budou. [wink]
nenidulezite
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.9.198.218
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 00:13:06    Odkaz na tento příspěvek  

Jasne ze budou, ovsem kdyz u firmy ktera ma devet masin, dojde trikrat behem ctyr dni k neschopnosti, je to k zamysleni.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1402
Registrován: 5-2006
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 00:17:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavně to že chcípaj loko (jednotky) se děje u obou dopravců, u RJ to bude v procentech samozřejmě více, protože počet vlaků..., ale o třídu lepší třeba znamená narozdíl od ČD, že vrací jízdné a to např. dnes z důvodu zcela na straně RJ ve výši 100%.

Takže bych trochu brzdil s těma kecama, protože zatím náš národní dopravce není schopen vrátit ani korunu za své pochybení...
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 00:25:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je rozdíl mět 3 neschopnosti na 9 lokomotivách nebo 6 na nějakých 700 nebo kolik jich mají. A taky je zde fakt, že ČD narozdíl od Jančury nikdy netvrdili, že je neschopnost nebo nedojetí nemůže potkat! Bumerang [wink]

Věčně neschopné lokomotivy, nefungující klimatizace, zpoždění nebo nedojetí a díky tomu nadměrně vyplácené kompenzace - jestlipak to má RJ v tom svém posudku vůči ČD také zohledněno? [crazy] A nezapomínejme, že potřebuje někoho nechat zaplatit nové nápravy pro vozíčky [crazy] To by bylo aby tu žalobu nevyhrál [kladivo]
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 00:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je fakt, že jsem jel 4x po sobě ČD a ani jednou jsem nedojel na čas,a neviděl jsem ani korunu. I když tato zpoždění měla pro mne celkem fatální pracovní následky.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7262
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 07:22:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

krom afer "popadany stromy" jsem nejaky extra sekery nezaznamenal. Jediny co jezdi tradicne nespolehlive je rameno Nemecko-Rakousko/Madarsko. Coz je dano delkou ramene a tudiz pravdepodobnosti potkat pruser.

kdyz ale koukam na mimoradnosti tak pocet neschopnosti u CD bude jen o malo vyssi nez u Rj,coz je vysledek pro Rj co mel byt o tridu lepsi dost zoufalej.

No a kompenzace? Ja vlakem jedu proto abych nekam dojel. Ne proto abych dostal zpatky jizdne. A tipuju ze o kompenzace min de do udrzby...
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4495
Registrován: 2-2005
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 08:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: u RJ to bude v procentech samozřejmě více, protože počet vlaků
Myslíme, že procenta se berou někde kolem páté třídy. Aby tohle platilo, muselo by ČD zdechnout v absolutním čísle stejně lokomotiv jako RJ. Což by při počtu lokomotiv ČD značilo mnohasetnásobné lepší výsledek ČD, to jste tím chtěl říct?
Smiřte se s tím, že jsou fakta, která nelze žlutě obhájit bez načůrání si do úst. A nějak jich přibývá...

M.J.: Když von ten počet škol ještě vůbec nepodmiňuje přirozenou schopnost přemýšlet a o něčem zauvažovat.
Přesně tak, ale to ti, kterých se to týká, většinou nechápou.
RJ vs. ČD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.5.13
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 08:37:20    Odkaz na tento příspěvek  

Já osobně s ČD nejezdím kolem 40000 km ročně a opravdu výrazné zpoždění byla dvě, kdy v prvním případě nějaký náklad strhl trolej a do přestupní stanice na lokálku jsme dojeli s +40. Připoj byl logicky pryč a vzhledem k tomu, že další měl jet za 80 minut, byl na lokálku zaveden mimořádný vlak. Ve druhém případě se jednalo o +70, což ovšem byl následek bouřky, tj. výpadku ZZ a popadaných stromů na trati. V ani jednom případě se tedy nejednalo o vinu ČD. Drobná zpoždění do +10 jako následek čekání na přípoj nebo pro předjíždění LE, Ex nebo RJ (což ovšem opět není vina ČD) nepočítám. Vysloveně z viny ČD jsem za celý rok nezažil jediné zpoždění.

Takže záleží dost na tom jak kdo má štěstí, ale u RJ je ta šance o dost vyšší.

Pro rýpavé: jezdil jsem i s RJ ale pro dost časté neschopnosti nebo poruchy klímy (a ani ty kompenzace nebyla právě jednoduchá a samozřejmá věc), jsem zůstal definitivně u ČD (a v případě potřeby u LE, který mi ovšem v Pardubicích přestane zastavovat).
spokojenost s CD
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.132.225.109
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 09:41:45    Odkaz na tento příspěvek  

Plzen-Praha s CD? Naprosta spokojenost. Az do centra v Praze, dobra cena, kdepak se tisnit ve zlutaku na Zlicin a pak nacpanym metrem, kde se neda pospavat ani pracovat... jezdim nekolikrat do mesice, 7 let a nikdy jsme vinou CD nezustali stat v polich. Coz se o busech SA rict neda. A kafe? At si ho nechaji. Buhvi jak varene z hlediska hygieny u toalety.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 10:00:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

První cesta s ČD-odešla mašina,zpoždění +150,následné nestihnutí vlaku zpět-další jel až ráno.

Druhá cesta s ČD-odstavení vagonu,ve kterém jsem seděl z důvodu nezpůsobilosti k další jízdě-nestihnutí navazujícího spoje-dojezd do SK na školení v půlce...

Třetí cesta s ČD-postupné nabírání zpoždění s přestupy na +180

Čtvrtá cesta s ČD-kumulace zpoždění navazujících spojů +300

A teď babo raď. Buď jsem prokletej na cestování do práce,nebo 4x shoda náhod na trase Praha-Ostrava-Frýdek Místek.

Na druhou stranu,když jedeme s rodinou na výlet přes skoro celou republiku - všechno klape na minutu.
O třídu lepší
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.69.44
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 10:12:42    Odkaz na tento příspěvek  

ale o třídu lepší třeba znamená narozdíl od ČD, že vrací jízdné a to např. dnes z důvodu zcela na straně RJ ve výši 100%.

A pak že nemá být ve ztrátě a ještě chce žalovat ČD za ušlý zisk [biggrin]
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 911
Registrován: 12-2003
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 10:28:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: ale o třídu lepší třeba znamená narozdíl od ČD, že vrací jízdné a to např. dnes z důvodu zcela na straně RJ ve výši 100%.

Takže bych trochu brzdil s těma kecama, protože zatím náš národní dopravce není schopen vrátit ani korunu za své pochybení...


U ČD v případě zpoždění nad 60 minut taky něco zpět dostanete. A v případě fatálního selhání (vzdáte se cesty kvůli odřeknutí spoje nebo jakéhokoliv! zpoždění na odjezdu) dostanete zpět 100%. U Regiojetu musí být zpoždění alespoň 30 minut, aby vám vrátili jízdné a umožnili jet s někým jiným ...

jspetrak: Objednáno mělo být 8 párů v celé trase a jeden kratší. Průměrný denní rozsah dopravního výkonu 2466 vlkm.

Pokud by bylo od Regiojetu objednáno více párů než jezdí dnes, pak nechápu, jak se někdo může opovažovat srovnávat výši dotace na vlkm. Vždyť se pak jedná o efektivnější proběhy souprav.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 10:32:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista:jak rychlé je vrácení jízdného u ČD,abych nemusel hned investovat další peníze do jiného spoje?? (sám nevím,proto se ptám)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4080
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 10:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžu se zeptat, proč se ve vlákně RJ furtumfurt řeší ČD ? Není na to iks jiných vláken ?
Jinak silné zvýšení problémovosti a nespolehlivosti RJ je řekl bych docela logické: Radim je zvyklý takhle využívat busy, kterých se ovšem po 5 letech zbaví.
Tady na nové vozy a loko nemá no a šetří na údržbě, což se při 1000km (a vyšších) denních probězích na těch mašinkách i vozech prostě musí projevit.

Takže mu zákazníci zas postupně ubývají. Já mam dojem, že tam tu provozní stránku věci řešil naposledy tak J. Paroubek, který byl asi jediný schopen a ochoten "generála" přesvědčit, že ta údržba chce svoje.
Jo, jsou to peníze a kromě linky z Bratislavy žádnou dotovanou nezískal = asi napjatý rozpočet.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 912
Registrován: 12-2003
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 10:47:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karl_von_bahnhof: nevím, ještě se mi nestalo, že bych to musel využít.

A k vašim zpožděním +150, +300 na trati Praha-Ostrava. Vždyť tam jezdí vlaky ČD zhruba po hodině a mohl jste jet jiným. Pokud ne, tak to nejspíš byl problém s průjezdností tratě (sebevrah ...) a pak by vám žlutá barva lokomotivy stejně nepomohla.
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 10:51:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista:kdyby jel jinej vlak,jel bych jím,jenže nejel... museli jsme jet vždy nakonec dál osobákem
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5673
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 10:58:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karl_von_bahnhof: mohu poprosit o konkrétní dny a vlaky, kdy se toto vše stalo?

Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 997
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 11:05:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: co vy tady?[proud]
KvB: doporučuji zakoupit 1ks trpaslíka. Třeba vyroste.

Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Karl_von_bahnhof
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 11-2009
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 11:14:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzik: netřeba,již jsem zakoupil 2 trpasličí jezevčíky a ti vyrostli...

Penik:no, asi bych to i dohledal..
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4844
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 12:50:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

odstavení vagonu,ve kterém jsem seděl z důvodu nezpůsobilosti k další jízdě
Co jste provedl nebo co vám bylo, že ho museli odstavit? Nestačilo vystoupit?[wink]

Aneb co dokáže jedna chybějící čárka.[proud]


šetří na údržbě, což se při 1000km (a vyšších) denních probězích na těch mašinkách i vozech prostě musí projevit.
Znáte příčinu? Km proběh to nebude...
Jaká to byly závady?
Źe by fatální neúdržba typu nevýměna uhlíků, nečistění kontaktů,pravidelné měření el.veličin? To snad ne?! Byla přece deklarována lepší údržba než u ČD, takže by měla být minimálně stejná.[wink]
Taky to vše mohla být náhoda, občas je období, že se náhodně posere víc mašin najednou a potom je zas klid, bez ohledu na údržbu. Na relátkách v pouzdrech nic neneudržujete, stejně tak na
elektronických součástkách. Pokud je nechcete preventivně měnit.

Bez znalosti příčiny nelze usuzovat cokoliv o údržbě.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 13:05:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: Se dívám, že ten JŘ je slušně zbombardovaný škrty, viz například Os3501 a R1125 s přestupem v Krnově. Třeba se MD výběrkem snaží ty škrty negovat, když bude vlkm levnější. [happy] Co si budeme povídat, rychlíkové kontrakty tady pěkných pár let financují regionálku a každý škrt rychlíku znamená výdaje navíc pro kraj.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4081
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 13:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Bez znalosti příčiny nelze usuzovat cokoliv o údržbě.

Podívejte se, vážený, já prostě projevil názor, a řekl bych názor podložený dlouholetými zkušenostmi a praxí.

Máte tedy jinou teorii, která by to vysvětlila lépe a byla pravděpodobnější ? Sem s ní.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5674
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 13:49:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík: já tu jsem stále, akorát spuštěný na pozadí a sem tam tu vypustím nějaký slint. [proud] Je to konkurence, tak sleduji, co se u ní děje nového.

Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
Honzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1000
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 14:15:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: aby ses tady nezkazil [rofl]

Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 15:33:35    Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov:

Nechci mluvit za HonzuP, ale řek bych, že právě proto, že se mu to přesvědčování moc nedařilo, plus něco k tomu, raději odešel.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 15:34:38    Odkaz na tento příspěvek  

akorát spuštěný na pozadí

Jo tak jsi tu s námi spuštěný na [zadnice]? No to je teda pěkný. [wink][lol]
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4846
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 16:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

názor podložený dlouholetými zkušenostmi a praxí
No to víte, my šotouši o tom nic nevíme, tak vyzvídáme.[wink][proud]
Tak prozraďte, co žlutému způsobuje problémy.

jinou teorii
Když nevím,co byla příčina, těžko teoretizovat.
Jak se třeba udržují pojistky unipulsu či buzení, zdrojů, když se přepálí "bez příčiny" a po výměně mašina další roky jezdí bez problémů?
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2556
Registrován: 5-2009

Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 16:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohl.
Za vším hledej peníze a ty nejsou.... a od toho se odvíjí všechny tyto problémy. Ale ještě k tomu přispívá chování a jednání RJ.
Výjimkou jsou průsery způsobené lidským faktorem.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1494
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 16:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A v případě fatálního selhání (vzdáte se cesty kvůli odřeknutí spoje nebo jakéhokoliv! zpoždění na odjezdu) dostanete zpět 100%.
Drobný rozdíl je ale v tom, že pro tu 100% kompenzaci musíte nakonec s ČD skončit ve výchozím a ne cílovém bodě. RJ vám vrátí 100% i tehdy, když vás doveze (byť se zpožděním) do cíle.
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 17:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš:nie je to celkom pravda.Cestujúci má právo požadovať bezplatný návrat do svojej nástupnej stanice,ak by došlo k ztráte prípojného vlaku.Príklad: Cestujúci má jízdenku z Prahy do žst.Vejprty.[happy]R 440 odíde z Prahy včas,ale napr.za Ústím n.L. má + 35 min.V Chomutove prípoj.vlak [masinka]nečaká,ČD prepravia cestujúceho určeným vlakom z Chomutova do Prahy bezplatne[ok]+uplatní si právo na 100% vrátenie zaplateného jízdneho.[cunik]
V. Patočka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.233.139.70
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 18:02:47    Odkaz na tento příspěvek  

Těch 6 párů vlaků jsem jenom odhadoval. Znal jsem jenom výši dotace a roky.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5677
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 20:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzík: to se neboj. Tady je to stále dokolečka.

Žlutí si nepřipouští chyby, modří jim to nechávají sežrat a tak je to stále dokola.

Když jsem si dal tu práci a sehnal si vše, co Jančura lidem sliboval, čím je bude vozit atd. a porovnal s realitou, je mi blivno. Když porovnám, co lidem slibuje v reklamách a jaká je realita, je to na ČOIku (trošičku přeháním, ale vhodně sesmoleno by trochu větříku udělalo). Když se kouknu na jeho provozování drážní dopravy, je to minimálně na podnět DÚ. A když si vzpomenu na jízdu jeho autobusu včera po magistrále, jak mě málem semlel do svodidel (jel jsem v levém pruhu), je to "napřesdržku".

Myslíš, že se mohu ještě zkazit?[proud]

Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
KM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.61.249.22
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 21:07:53    Odkaz na tento příspěvek  

K.V.B.
------------------
Pokud vím,tak již v případě zpoždění 1 minuta můžete u ČD vrátit jízdenku a dostanete v případě platby v hotovosti vše ihned zpět.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2497
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 21:27:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prilepy: On to Ales myslel tak, ze RJ by cestujucemu vratil peniaze aj v pripade ze by nakoniec dosiel az do tych Vejprt (dalsim vlakom, napr. o hodinu neskor). U CD v takomto pripade nedostane ani 50h.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 945
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 22:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V. Patočka: Počítat něco a neznat čísla, to je dobrý. [happy] Ale 220 Kč/vlkm tu někdo jezdil, jen ty vlaky byly krapět modřejší a bylo to 3 roky zpět...
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 6-2009
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 22:48:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Souhlasím, takto to funguje u ČD.

Jspetrak - Tak on nebude jezdit za 220, ale za 190, což je stále dráž, než za kolik jezdí modří. Dřív to bylo víc, ale to bylo s peáží, tak to ani nevytahuj ;-)

Sledování nasazení jednotek 480 Leo Express Praha - Pardubice - Ostrava - Bohumín (- Karviná)

Sledování nasazení 162 + 961 na rychlících Kolín - Ústí nad Labem

Sledování nasazení 163 + 961 na osobních vlacích Lysá n/L - Ústí n/L
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 946
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 23:06:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

55p: Zajímavý, že samy ČD tvrdily, že peáž přihazovala k cenně cca. 5-6 Kč a cena byla přesně 226 Kč/vlkm. [happy]

Ale to už je teď jedno. Můžeme začít sázet, kdy se ten tendr spustí podruhé, kolik bude nabídek a jaké budou nové ceny. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jspetrak.)
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 6-2009
Odesláno Neděle, 25. srpna 2013 - 23:25:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vida, tohle tvrzení mě dosud míjelo...

Sledování nasazení jednotek 480 Leo Express Praha - Pardubice - Ostrava - Bohumín (- Karviná)

Sledování nasazení 162 + 961 na rychlících Kolín - Ústí nad Labem

Sledování nasazení 163 + 961 na osobních vlacích Lysá n/L - Ústí n/L
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 09:35:46    Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: "...že peáž přihazovala k cenně cca. 5-6 Kč"
Otázka 1: To říkal/psal kdo a kde, popřípadě v jaké souvislosti/s jakým komentářem?
Otázka 2: A není míněno navýšení za "peáž" jako vícenáklady za dopravní cestu? O kolik zvyšoval cenu blbý oběh s nízkou rychlostí, málo najetými kilometry a následně nižším využitím čet a vozidel?

Jen se ptám, nevím sám.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 948
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 10:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křivi: Tiskový odbor ČD, cca. v říjnu, bylo to při nějaké hádce Žaluda-Jančura a snažil se mi vysvětlit, jak to je všechno podle nich správně. [happy]

A nebylo to navýšení ceny DC, ale navýšení ceny na vlkm.

Jo a cca. 6 Kč na vlkm činila i správa nádražních budov po trase.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 10:38:31    Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Navýšení ceny DC na vlkm. Na peáži oproti běžné ceně DC. To jsem měl přesně na mysli. Patrně tedy bez zahrnutí významných vlivů oběhu na produktivitu čet a vozidel. Za jeden obrat náležitostí do Jeseníku jiné náležitosti zvládnou obrat do Prahy. Za stejný čas násobně vyšší vlkm a řádově vyšší oskm a tržby.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10322
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 17:52:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na 1011 v Olomouci pozlobila [masinka], ale oprava se povedla a vlak jede dál.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10323
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 18:06:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nepovedla, v Grygově definitivní konec a čeká se na následující IC 1013. [happy]
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1432
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 18:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle Grappu, se ale už zase rozjel.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 19:43:08    Odkaz na tento příspěvek  

Johnson: Tak tak, 1013 veze pěkných 60'. LEO za ním posbíral 5', předjel v Hranicích, místo v pelotonu za "vedoucím jezdcem" poté převzalo o hodinu pozdější pendolino 515 (včas). [happy]
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 19:46:58    Odkaz na tento příspěvek  

OPRAVA - OMLUVA: v předchozím příspěvku se jedná o RJ 1011 a SC 513. Jsem vůl, pěkně jsem to pomotal. Prosím o prominutí.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5678
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 20:02:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdybys byl "reg", mohl jsi si to opravit [proud]

Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
V. Patočka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.165.160
Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 21:54:08    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jednou k mému příspěvku na trať Olomouc - Ostrava Svinov. Vycházel jsem ze smlouvy na 15 let s dotace ve výši 2.1 miliardy Kč. Tak jsem si vypočítal dotaci na rok a poté na jeden den a zkusmo jsem dal 6 párů vlaků. Samozřejmě, když bude vlaků víc, bude dotace na km menší a To je vše.naopak.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 950
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 26. srpna 2013 - 23:25:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V. Patočka: Jízdní řád si diktovalo Ministerstvo dopravy v zadání.
http://www.mdcr.cz/cs/verejna-doprava/nabidkova-rizeni/
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.77.165.60
Odesláno Úterý, 27. srpna 2013 - 09:28:27    Odkaz na tento příspěvek  

Tak RJ má slibovanou mobilní verzi webu [happy]
http://jizdenky.studentagency.cz/m/
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 951
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 27. srpna 2013 - 10:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP: Vida. [happy] Marketing to chtěl ladit cca. do září a do té doby je to "tajné".
PPP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.95.127.239
Odesláno Úterý, 27. srpna 2013 - 10:48:26    Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: no ono se toho v září asi bude dít vice, předpokládám představení všech chystaných změn nekdy k datu druhých narozenin vlaků IC RJ, ale vy máte určitě lepší zdroje
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 5-2006

Odesláno Úterý, 27. srpna 2013 - 10:58:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PPP: Já na to taky narazil náhodou a bylo mi vysvětleno, že to je "beta", i když mi to taky přijde kompletní a funkční. Možná jim chybí přesměrování, když dorazí na web mobilní zařízení... asi jako vytočit www.cd.cz na mobilu a být přesměrován na http://m.cd.cz/
Karel z Karlína
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.158.114
Odesláno Úterý, 27. srpna 2013 - 12:21:47    Odkaz na tento příspěvek  

Koukám dnes opět dvě mašiny RJ v Chocni směr PA.
Copak se děje?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2006
Registrován: 2-2009

Odesláno Úterý, 27. srpna 2013 - 12:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jištění [happy]. Anebo vzpomínka na začátky provozu.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 757
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 27. srpna 2013 - 15:34:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abychom se nedockali dvou zlutych a pred nima treti modre. :-)

Utúlien aurë...