K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 08. 08. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 08. 08. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4445
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 19:13:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Příznačné. Jančurovi notoricky nefunguje klimatizace, ale Sim tam diskutuje o nefungující klimě u ČD a nedojetém pendolinu a tady žlutí argumentují formou literárního útvaru, aby zpochybnili zjevnou realitu, i zde diskutovanou už týdny.

JSPetrak: jaké důkazy čekáte? Graf vývoje teploty v každém voze v čase plus protokol o platném cejchováni měřidla? Vy jste fakt schopen věřit, že u RJ se chladí o sto šest a celou tu aféru někdo vyfabuloval?
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 921
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 19:19:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim ad Sim: To musela být náhoda. Já při posledních 2 cestách s ČD nastydl, jak to s klimou přehánějí. Asi mi chtějí dát najevo, že mají na to ji pořádně osolit. :-)

ad článek: Samozřejmě, že to považuju za reálný problém a ne výmysl. Jen jsou ty reakce takové... No vyvážené. Tady teda ticho, ale jinak se překvapivě zjišťuje, že to není konec světa.
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 432
Registrován: 10-2006

Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 20:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topiči,
jen si vzpomeň jak si se svým vehiklem bezohledně válcoval políčko ubohého slamotrusa a ještě se rozčiloval, co že to ti otravové milému Topičovi vyčítají.
Být tebou tak mlčím, zametám před vlastním prahem, sypu si popel na hlavu, rozdávám SVÉ statky sirotkům po obětech všech Pražských šototeroristů a zpytuji svědomí.

Na internetu tykám každému, starému či mladému.
Stejně nechť každý chová se ke mně samému.
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 8-2011

Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 20:25:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A není to pro jančurobijce dobrá zpráva? Vždyt' tímhle si odežene zákazníky,kteří se vrátí k ČD,ti si zatančí tanec vítězství a zdejší ultras můžou říct "vždyt' jsme to hned říkali,že se nám nějaká garážovka nemá srát do kšeftu!"crazy
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 20:49:48    Odkaz na tento příspěvek  

Hrochu, vždyť je to GARÁŽOVKA. Svým přístupem k závadám na klima to dlouhodobě potvrzuje. kladivo

Už i hajzly se jim proměnily v nožní sprchy.

Nemají ani tak dobrýho elektrona, který by si poradil s naštelováním ARR, aby neskákalo plus minus 20 od Vp. Nebo aby sehnal blbé klávesnice k ARR.

Sere se jim to čím dál víc a mně ti jich vůbec není líto. Naopak to těm velkohubým hochštaplerům přeju. kladivo
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 490
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 21:10:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak hlavně se do klimy musí doplňovat chladící medium. Bez něho tam kompresor nemá co chladit, i když je klima puštěná. To byl v roce (2010/2011) velký problém u Bmz(Apmz)ČD do Němec, kdy se po příjezdu stahovaly i 3 vozy najdenou (sám jsem to osobně viděl). Ten samý problém mívaly i Ešusy.
U Bmz(Apmz) se to už nestává, aspoň za poslední rok nepamatuji, že by vůz nechladil a to nejen Bmz, Apmz(roční proběh cca 30 000km). Ešusy s tím stále ještě laborují, ale už v daleko menší míře než dříve. Spíš než chybějící medium je to už opravdu jen porucha kompresoru.

Osobně si myslím, že RJ nedoplňují chladící medium a tím není čím chladit. Taky se přidávají další věci, jako přetížený CZE a slabý kompresor.

Jinak se zeptám k článku. Stahovačky zůstaly?
u Hlavák-Libeň,
Běchovice,
Č.Brod-Úvaly
Děkuji za info.
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 721
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 21:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja ľutujem cestujúcich,ktorí cestovali alebo ešte sa len rozhodnú cestovať vlakmi IC RegioJet. Dnes bola v rádiu Frekvence 1 téma: konzervy.Česi vždy symbolizovali národ,ktorí v snahe ušetriť za jedlo,vláčili na dovolenky konzervy.Po revolúcii sa objavili supermarkety-a znova sa prejavila vlastnosť Škótov-ušetriť,tak sa tvorili fronty hlavne v diskontoch Kaufland a Lidl vždy,keď sa v letákoch objavila nejaká akcia.No a s príchodom Jančuru na koľajemasinkaznova obrovské nadšenie cestujúcich,že ušetriacunikna jízdenkách.crazy....No nie je lepšie si po výlete napr.v Tatrách dať čerstvo uvarené bryndzové halušky / pirohy jidlonamiesto konzervy aj keď to bude stáť 4 Eurácunik,kúpiť si pravú švajčiarsku čokoládu,aj keď je drahšia než čokolády made in Poland,ktoré sú v supermarketoch a hlavne nastúpiť napr.do klimatizovaného pendolina,ktoré je v niektorých prípadoch málinko drahšie než saunové IC RJ ????
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 21:16:34    Odkaz na tento příspěvek  

Hlavák (Masna) - Libeň jsou jen vypínačky trakč. odběru. Ostatní nemám v poznání trať. poměrů po reko.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 21:18:41    Odkaz na tento příspěvek  

Přílepy:

4 Eura za halušky na štrbskom? A není to málo, Antone Pavloviči? wink Ta cena by mi přišla dost slušná. Já si tam dal výborný místní langoš. Nikde jsem tak dobrý nejedl.
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 21:30:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.j.: Super reštaurácia v Tatran.Lomnici hned u nádraží masinkaBryndzové liptovské halušky so slaninkou 3,90 EUR jidloOdporúčam Vám všetkým,priatelia www.staramama.sk To je názov tej reštaurácie
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 21:38:00    Odkaz na tento příspěvek  

Tatranská Lomnica, to je ta stanička, kde se v cukrárně/kavárně za WC platí i při nemalé konzumaci v ní? Příhoda z roku 2008 při návštěvě Rajeckých Teplic placené Dráhou.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 21:40:56    Odkaz na tento příspěvek  

Pardon. Ta cukrárna byla ve Starom Smokovci. Dost nás to vytočilo. Tak jsme šli svou potřebu vykonat do blízkého okolí. lol
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 8-2011

Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 22:09:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J. no tak hlavně když u vás je to fšecko na jedničku,cestující veřejnost se pohrne a Radim spláče nad vejdělkem. A tak to ma byt,bo tak je to spravně!lol
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 22:12:43    Odkaz na tento příspěvek  

Nikdo netvrdí, že je u ČD vše na jedničku. A také a především, se tu vymezoval mnoho měsíců nějaký žlutý tlučhuba hlavně vůči ČD. Teď se ukázalo, že je to jen VŽŽ. Velký Žlutý Žvanil.

A že poslední odborník, kterého ten šašek zaměstnával, byl Jan Paroubek (který zřejmě moc dobře věděl, proč od něj vycouval), s tím nic nenaděláte, i kdybyste se tu postavil na lebku a odpichoval se ušima. lol
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2816
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 22:13:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim#4445 > zas tolik modrym nefandete, nebo jste snad tak naivni, ze ocekavate klimu v modrem B?

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 22:20:27    Odkaz na tento příspěvek  

Modrá B má stahovatelná okna a nikdy si na "o třídu lepší a nejmodernější, co v ČR můžete na kolejích potkat" nehrálo, nehraje a hrát nebude.

Ale chápu, že je třeba dlouhodobý a neřešený (dva roky) průser s pojízdnými saunami nějak zrelativizovat.

Nejlépe poukázáním na B čko od ČD, kde ovšem ani v 35tkách lidi nepadaj vedrem, jako v těch úžasných orchideových vozech. rofl

Sračky té garážovky už těžko okecá Halla i s Ondrůjem za zády. lol
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2818
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 22:50:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B čko od ČD, kde ovšem ani v 35tkách lidi nepadaj vedrem
Ano, protoze padnou uz pri nizsi venkovni teplote.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 8-2011

Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 22:53:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J.
Nejlépe poukázáním na B čko od ČD, kde ovšem ani v 35tkách lidi nepadaj vedrem,

No já nevím,min pátek sice 35 nebylo,bylo jen 30,otevřený všechno co otevřít šlo a stejně jsme chcípali vedrem crazy
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 922
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 22:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J.: To je fakt, alergici nepadají vedrem, ale na vydatný přísun prachu a pylu oknem. :D
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2819
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 23:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J. > pokud na to mate koule, uznejte, ze proste B (zejmena v puvodni, kozenkove variante) je na nasich kolejich pruser, korunovany tim, ze je nasazovano i tam, kde nema co delat (ano, na posilaku to skousnu, ale ne jako jediny mistenkovatelny vuz mezinarodniho expresu). A pokud uz si cestujici da tu praci, ze si zjisti, na kterem vlaku jede vagon, vybaveny klimou (aby jel jako clovek a ne v B jako substrat sardinek), je ve vysledku uplne fuk, jestli tam nakonec jede klimavagon bez funkcni klimy, nebo B, kterymu se chtel vyhnout a udelal pro to maximum. A je uplne fuk, u ktery barvy dopravce se to stane, protoze to hazi blbej obraz zeleznice jako takovy.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
I.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.45.4
Odesláno Středa, 07. srpna 2013 - 23:26:05    Odkaz na tento příspěvek  

A je uplne fuk, u ktery barvy dopravce se to stane, protoze to hazi blbej obraz zeleznice jako takovy.

Naprosto přesně vystiženo! ok

Jsou u nás lidi, co jeli vlakem naposledy na školní výlet nebo se o železnici nezajímají*, teď zkusí RJ a třeba problémy s klimou budou brát jako znak železnice jako takové... Klidně mě teď ukamenujte argumenty o neklimatizovaných modrých béčkách u ČD, ale tohle prostě železnici nesvědčí.

* viz o několik příspěvků zpět, kdy někdo žlutou regionovu považoval za regiojet
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4446
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 01:39:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: pokud na to máte koule, uznejte už konečně, že klimatizace u RJ je průser bez ohledu na to, co se děje u ČD. Vaše předvádění průseru RJ na průser ČD je už fakt k smíchu. Shnilé maso v Bille není menší průser proto, že shnilé ho jednou měl i Kaufland. A můžete svou odpověď založit na slově JEDNOU.rofl
Jirka_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 07:49:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Jako příznivec RJ přiznávám, klimatizace průser je. Ale co s tím? Z toho, co jsem pochopil, je průšvih hlavně v tom, že díky instalaci dalších spotřebičů je přetěžován zdroj. Takže by asi bylo nejlepší řadit do souprav jídelní vůz a rezignovat na (mně osobně vyhovující) servis na místo.
Prostě se ukazuje, že Jančura podlehl na první pohled lákavé možnosti udělat za málo peněz hodně muziky a koupil to, co koupil.
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 08:37:41    Odkaz na tento příspěvek  

Petrak, Hroch, Sim:

Uznávám již dávno, že Béčka s koženkou jsou v dnešní době už ve vlacích fuj.

Nejsou ovšem zdraví a životu nebezpečná, jako uzavřená neklimatizující konzervy pana Jančury.

Nežádám po vás, abyste měli koule a něco uznali. To k tomu nepotřebuji, protože to pochopí i dítě.

Myslím, že při Jančurovcích zatím stáli všichni svatí, že tam někdo nedostal infarkt. Ale léto je v plném proudu a velké ochlazení se nechystá.

Také jsem přesvědčen, že kdyby se totéž pravidelně stále na stejných vlacích stávalo u ČD, budete tu řvát imrvére jako prorvaní právě vy, co u druhých hledáte koule.
Petr47
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 09:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také jsem přesvědčen, že kdyby se totéž pravidelně stále na stejných vlacích stávalo u ČD, budete tu řvát imrvére jako prorvaní právě vy, co u druhých hledáte koule.

ok
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 8-2011

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 09:28:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J. ale pokud čtu dobře tak každej z nás řekl,že klima u RJ je průser,že způsob komunikace RJ stran klimy je průser a je nepochopitelný,že si takhle odhání zákazníky. Mě to je fuk,služeb RJ nevyužívám,pouze SA a tam jsem spokojen,pokud jedu vlakem tak bud' v době kdy jede jen ČD nebo směr kam jede jen ČD a krom tý koženky na klatováku nemám problém,spíš naopak jsem byl příjemně překvapen.

Mě jen udivuje,že někdo kdo provozuje vlak druhej rok a nejde mu to tak jak si představoval,tak na něm nenechají nit suchou ti,kteří to samé provozujuou desetiletí a občas jim to nejde taky,nehledě na to čim to provozujou (někde). A každou výtku proti ČD si berete osobně vy z provozu,přitom nikdo snad ani ve snu nemyslel,že to s čim se jezdí a v jakém stavu to je,můžou lidi v provozu ovlivnit. V jiných tématech sami přiznáte,že není u vás vše košer,ale tady do RJ šijete hlava,nehlava.

A ted honem s argumentem ,že Jančura je křikloun,řekl tamto a tamto a proto je třeba mu dát kapky kde to jen jde. Ale RJ nebo SA není jen Jančura a určitě je tam dost lidí,kteří svojí práci odvádí dobře a které vy hodíte s Jančurou do jednoho pytle,protože jsou jeho zaměstnanci.

Pamatuju si když se začalo trhat ČSAD,začali první soukromníci se starýma Liazkama,kovaní ČSAD'áci mluvili stejně,hlášky typu "kam se sere,vždyt' nedojede ani na hranice,nebude mít na naftu,kde to chce spravovat,když se mu to rozbije,my mu to spravovat za žádnou cenu nebudem,at' si nějak poradí",apod. Každá porucha,nehoda,nepříjemnost se se škodolibostí přetřásala na dvoře i v kantýně a za pár let? Soukromníci vyměnili Liazky za Scanie a Volva,zatímco ČSAD'áci pořád hoblovali Liazky a Steyry a najednou se začali kování ČSAD'áci objevovat u soukromníků,přesně podle hesla "odříkaného chleba největší krajíc"! Že by podobnost čistě náhodná???
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 834
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 09:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad klima
Z mého okolí jezdí s RJ 5 lidí. Pravidelně se ptávám co klima. Bez problému. To potvrzují i mé zkušenosti (jezdím s RJ min 2x týdně)
Výjimkou byla tropická neděle 28.7 (40+ na slunci), kdy nám vrátili polovinu jízdného a snažili se i s pitím aj.

Chtělo by to objektivnější data..
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 977
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 09:41:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přilepy: Jasně, zejména pro lidi co bydlí v Zábřehu a Hranicích je klimatizované Pendolino jasná volba čísla 1 :-) Pokud by byl na výběr jen vlak ČD nebo RJ, tak se radši upeču zaživa v téměř 50 stupních a pojedu klidně i dráž jak tím klimatizovaným naklápěcím zázrakem happy
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 10:00:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud by byl na výběr jen vlak ČD nebo RJ, tak se radši upeču zaživa v téměř 50 stupních a pojedu klidně i dráž jak tím klimatizovaným naklápěcím zázrakem

Jste blázen. Nic víc, nic míň.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7136
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 10:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jregent: 40+ na slunci

Ne nevím, to mě zase jako nějaké extra vedro nepřijde.

Chtělo by to objektivnější data..

Ale to je podobné, jako že ve lacích ČD se v zimě netopí, je tam špína a jezdí pozdě. Chtělo by to objektivnější data...

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7137
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 10:17:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Jste blázen. Nic víc, nic míň.

Možná úchylka na lidský pot. Jestli jsem to našel správně tak by to mohla být Osfreziofilie (pohlavní vzrušení vyvolané pachy obecně považovanými za nepříjemné, zejm. spojenými s lidským tělem (moč, stolice, pot) [řec. osfresis zápach; filie])
Fakt je, že záleží dost často na spolucestujících, protože to pak ani klima nezachrání.nene

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 1-2005
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 10:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si citovat:
á jsem na těch vozech dělal a něco o nich vím.

CZE: předpotopnost-při střídavém napájení jenom transformátor s několika vinutími, v případě 16a2/3 Hz jde toto do ledniček.
Při stejnosměrném napájení se zůčastní tyristory, je použité to nejstrašnější zapojení (Amatérské Rádio 1/1973, strana 15), ovšem původní řídící obvod je nahrazený mikropočítačem.

Motor klimatizace: Dvoukotvové monstrum velikosti trakčního motoru od 560, kotvy se zapojují do série při 3000V jinak paralelně, zda je 1000 nebo 1500 se neřeší.

Klimatizace: neustále uniká náplň, doplní se na jaře, v zimě není potřeba.

Přívod proudu k topnicím: bakelitová svorkovnice do které neustále průchodkou teče, špatný izolační stav jsem zjistil kapesním multimetrem.

Osvětlení představku: Na obě zářivky použitý společný měnič, když zhasne jedna, zhasne i druhá.

Brzdové jednotky: ohnuté, protože se před výměnou zdrže musí odpáčit, samozřejmě ze strany, takže se sjíždí polovina zdrže o hodně dřív.

Podle mně se na ty vozy nemělo sahat, ta rekonstrukce je jenom zhoršila.

Ledničky kávovary a podobně jsou z právního hlediska přepravované předměty, protože jinak by je musel schválit Drážní Úřad, asi rakouský, tak jsou připojené do zásuvky pro vysavač, a protože nejde zavřít rozvaděč, tak je zajištěný izolepou, aby nebouchaly dveře.

A další a další ukrutnosti.

Jenomže on je ten motor napříč, sahá skoro od kraje ke kraji, na jednom konci je vrtule chladídí kondenzátor (nikoli"C") a na opačném pohání kompresor. Jako exponát technického muzea je to pěkné.

Pak má ten motor předřadné odpory, jsou umístěné v děrované skříni, ty díry jsou ve tvaru čtyřlístků, takový děrovaný plech jsem viděl v jednom muzeu na starém elektronkovém vysílači...

V Německu se údajně šrotují Bastardi, tak třeba Jančura odkoupí trafa...

Budu muset zvýšit opatrnost než mi někdo začne vyhrožovat, podle toho co jsem napsal už na Regoijetu vědí o koho jde.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 6-2010
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 10:34:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: okbiggrinrofl

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 1-2005
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 12:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože není jisté, zda se po cenzuře obsahu článku nezačne i s cenzurou komentářů, budu kopírovat dále:
Snad ještě jeden zážitek, u jednoho vozu na příjezdu záhadně zmizely dveře od WC, a protože pobyt souprav se o 10 minut překrýval, tak se vždycky na příjezdu musely odebrat dveře a namontovat do vozu který odjížděl, to všechno za 10 minut, ještě by to šlo, jenomže co vůz, to originál, a ty dveře tam úplně nešly, musela se upravit zárubeň, takže místo odstavení jednoho vozu ze poškodilo 10 vozů, jak se postupně do konce směny dveře přemontovávaly.

Redakce ŽP:
Jste s tím trapný!
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 1-2005
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 12:16:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zmizelo i tohle:

Co se týče samotného RegioJetu, vyřešit by se měla jedna zásadní otázka – opravdu má smysl zakrývat nedostatky a lhát do očí cestující veřejnosti? Je nutné v oficiálních vyjádřeních tvrdit, že vozy s vadnou klimatizací jsou při dojezdu do Prahy okamžitě staženy, když do doby, než si na problém posvítil Drážní úřad, pokračovaly v oběhu i týden, což poznali i cestující z řad laiků? Je třeba uznat vlastní chybu, nikoliv hledat viníky všude okolo, třeba u drážních měníren (Pavel Halla, tiskový mluvčí RJ: „Na několika úsecích se jede prakticky pouze ze záložních zdrojů a to tam, kde se povinně vypíná sběrač trakčního vedení. Vůz pak jede na zásobu svých bateriích a to znamená při těchto vedrech enormní zátěž pro jeho systém.”) nebo „středoevropských klimatizací“ (Pavel Halla, tiskový mluvčí RJ: „Středoevropská klimatizace, která je dimenzovaná na teploty od minus třiceti do plus třiceti, může v tropických vedrech vypovídat službu.“), kdy z vyjádření vedení společnosti vyplývá, že teploty přes 30°C jsou v ČR vlastně výjimkou a důvodem všech závad. Na skutečnost, že stejné řady vozů jezdily bezproblémově v režii ÖBB i do Itálie, kde rozhodně netrpí omrzlinami, už se nějak pozapomnělo. Proč se do dnešní doby vedení společnosti nepostavilo čelem k problémům, které doprovázejí provoz dotovaných vlaků na Slovensku, kde nefunguje klimatizace a mnohdy ani záchody a přislíbené doprovodné služby?

Proč to bylo nahrazeno plitkou omáčkou?!? Jděte se vycpat s touhle rektální korektností. kokoko
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 923
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 12:19:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy: S čím je kdo trapný? Ty komentáře tam jsou zveřejněné. 11 z 10 očařů doporučuje brýle.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jspetrak.)
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 13:31:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A kdo vás nutí těmi vlaky jezdit.V těchto hicech se jim vyhnu velkým obloukem.Na trase Pha-Ova to snad takový problém není.
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 8-2011

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 13:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznámý a to si fakt myslíte,že tiskový mluvka jakékoliv firmy smí říkat to co si sám myslí a nebo smí říct jen to co se mu dovolí říct? Něco jako kdysi v Čundrcountryshow jak dělal Srstka zesilovač tomu druhému když něco vyprávělbiggrin
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 13:46:35    Odkaz na tento příspěvek  

Z mého okolí jezdí s RJ 5 lidí. Pravidelně se ptávám co klima. Bez problému. To potvrzují i mé zkušenosti (jezdím s RJ min 2x týdně)
Výjimkou byla tropická neděle 28.7 (40+ na slunci), kdy nám vrátili polovinu jízdného a snažili se i s pitím aj.


Takže všichni, co tady řvou, ať už s tou klimou něco konečně udělají, jsou lháři, nebo přímo agenti ČD? biggrin
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 8-2011

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 13:58:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J. nebo přímo agenti ČD?
Nene,agentem je honemrychlenachvílíministr Žák,kterého pověřil Jančura odvoláním Žaludy,kterého vzápětí přijme k sobě do firmy a zlikvidují ruku v ruce konkurenci natrvalo rofl
m.J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.125.33
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 14:12:03    Odkaz na tento příspěvek  

Vy se tomu smějete, ale ono to tak opravdu bude. Krom toho, že si Žák splnil svůj životní sen pomstít se Žaludovi za to, že ten z něj udělal neschopného hochštaplera.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 14:37:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch.R420 č.př. 226: A kolikpak těch vámi popisovaných soukromníků ještě existuje? Rozpad ČSAD byl, soukromníčci si mysleli, jak se nenažerou, a dnes? Spousta z nich již neexistuje, neb nebyli s to dodržet podmínky stanovované zákony a začaly je požírat tzv.soukromé firmy z nadnárodních firem, které se průběžně jednou do 5-ti let přejmenují (přepoprodej), neb daně. Diky toho v jednom kraji nesmí jezdit vozidla starší osmi let, ale vzhledem k působnosti se převelí jinam a je to. Že by školení u odborníků? ND=SD.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4447
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 15:45:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
Mě jen udivuje,že někdo kdo provozuje vlak druhej rok a nejde mu to tak jak si představoval,tak na něm nenechají nit suchou ti,kteří to samé provozujuou desetiletí a občas jim to nejde taky,nehledě na to čim to provozujou (někde). A každou výtku proti ČD si berete osobně vy z provozu,přitom nikdo snad ani ve snu nemyslel,že to s čim se jezdí a v jakém stavu to je,můžou lidi v provozu ovlivnit. V jiných tématech sami přiznáte,že není u vás vše košer,ale tady do RJ šijete hlava,nehlava.

A ted honem s argumentem ,že Jančura je křikloun,řekl tamto a tamto a proto je třeba mu dát kapky kde to jen jde. Ale RJ nebo SA není jen Jančura a určitě je tam dost lidí,kteří svojí práci odvádí dobře a které vy hodíte s Jančurou do jednoho pytle,protože jsou jeho zaměstnanci.

Vedle jak ta jedle. Tady nikdo nekritizuje zaměstnance někoho, tedy s výjimkou Budulínka, který tady šije do zaměstnanců ČD, tituluje je odboráři. A máta pravdu s tím Jančurou, po jeho hysterické uřvané prolhané mediální masáži se naprosto nemůže divit, že mu každý prd někdo omlátí o hlavu. Pomiňme, že ta klimatizace fakt není prd, a vzpomeňte si, že tento i daleko menší typ průseru bylo přesně to, co on naprosto vylučoval, že by se jeho vlakům a lidem mohlo přihodit a bylo to přesně to, proč tak šil do ČD. Takže akce vzbudila reakci a na hrubý pytel hrubá záplata. Jestli někdo někomu dává dva roky kapky, tak Jančura ČD. Opačně je to zakázaný?

a za pár let? Soukromníci vyměnili Liazky za Scanie a Volva,zatímco ČSAD'áci pořád hoblovali Liazky a Steyry
Tohle ovšem ve vztahu Jančura vs ČD platí přesně opačně, to nebyl nejlepší příklad..
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 835
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 16:56:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad m.J. 13:46:35
Nezpochybňuji problém RJ s klimou. Jen jsem uvedl data, kterým mohu věřit.

Takže všichni, co tady řvou
Vy jste, milý Jardo, tuším, fýra.
K těm mám velký respekt jako k mála jiným profesím.
Kdyby o Vás někdo na Facebooku napsal že vodíte jako prase, co mě doporučíte?
Věřit Facebooku nebo ať s Váma párkrát jedu a posoudím sám?
Occamova břitva se tomu říká..happy
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 837
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 17:00:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7139
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 17:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jregent: Věřit Facebooku nebo ať s Váma párkrát jedu a posoudím sám?

A najednou je facebook fuj? Když ho nemají ČD, tak je to špatně (protože by byl pravděpodobně plnej negativních zážitků z cestování, nicméně to je OK...), ale když ho má RJ a náhodou se tam objeví nějaká kritika, tak je to vymyšlený blaf?
Může to tak být, ale čemu pak věřit?

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
věřit jregentovi?
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 17:37:57    Odkaz na tento příspěvek  

Věřit Facebooku

Hlavně že pochvalné komenty z Facebooku tu jregent kopíroval jak na běžícím páse. proud
lHalla
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 17:44:00    Odkaz na tento příspěvek  

z článku co jregent odkazoval:

"Vlaky splácíme v měsíčních splátkách, výši za rok 2012 nebudeme zveřejňovat," odmítl mluvčí Halla upřesnit, jak se modernizace vozového parku promítá do nákladů firmy.

Takže když to Jančura chtěl po ČD, tak to muselo být rozklíčované i po položkách, protože to byly veřejné peníze a u RJ se to zveřejňovat nemusí? proud
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 924
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 17:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lHalla: Jančura po ČD nechtěl nic. Chtěl po MD cenu za každou linku rychlík, která je ostatně u Jančury na Slovensku jasná. MD mu ji poskytlo formou tabulky obsahující i další čísla. :-)
lHalla
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.174.60.10
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 18:25:59    Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Myslíš to, jak ČD protestovaly že se zveřejňují čísla po položkách a Jančura mektal do médií že to musí zveřejnit, když to jsou veřejné peníze? Jo, jo. Selektivní paměť je svinstvo. proud
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 19:31:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lHalla: Se napřed s věřit jregentovi? domluvte, kdo nám z těch Petřkovic bude psát. :-)

http://www.mdcr.cz/cs/Potrebuji-se-poradit/poskytnute-informace/P rehled_ztratovosti_jednotlivych_linek_rychliku.htm

Dobrý den,
na základě zákona 106/1999 Sb. žádám o poskytnutí následujících informací:
Přehled ztrátovosti jednotlivých linek rychlíků, které ministerstvo dopravy objednává u
Českých drah za rok 2011 v tabulce s následujícími daty.
Linka (nebo samotný objednaný vlak) a výše prokazatelné ztráty (rozdíl mezi příjmy z
jízdného a náklady) u celé linky, případně jednotlivých
vlaků.


Mně něco říkejte o svinské selektivní paměti. proud

http://www.mdcr.cz/cs/Potrebuji-se-poradit/poskytnute-informace/D oplatky_MD_na_rychlikove_spoje_vyplacene_ceskym_draham.htm



(Příspěvek byl editován uživatelem Jspetrak.)
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 926
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 20:11:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A tohle je taky dobré. :D

Zatímco Jančura chtěl vědět, kolik je ztráta na linku/vlak/kilometr hrazená státem, Žaluda chtěl kompletní ekonomický model RegioJetu a Arrivy, se kterým soutěžili o krnovskou R27.

http://www.mdcr.cz/cs/Potrebuji-se-poradit/poskytnute-informace/E konomicky_model_linky_R_27.htm
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 21:00:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m.J.: Uznávám již dávno, že Béčka s koženkou jsou v dnešní době už ve vlacích fuj.

Nejsou ovšem zdraví a životu nebezpečná, jako uzavřená neklimatizující konzervy pana Jančury.

Nežádám po vás, abyste měli koule a něco uznali. To k tomu nepotřebuji, protože to pochopí i dítě.



Není životu nebezpečné, že dveře vozu jdou otevřít za jízdy? Ovšem že je, to pochopí i dítě..!
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 21:08:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: "Není životu nebezpečné, že dveře vozu jdou otevřít za jízdy? Ovšem že je, to pochopí i dítě..!"

No ja, nová doba totiž vytváří pitomce, kteří zapomínají přemýšlet. A proto se sluchátky na uších vlezou pod vlak, bez rozhlédnutí hopsnou pod auto, aj. A proč? Protože jsou utvrzováni v tom, že vlastně žádné nebezpečí nikde není, neb se někdo postará.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1397
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 21:14:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nová doba totiž vytváří pitomce, kteří zapomínají...za sebou zavřít dveře, naštěstí je tu průvodčí, které velmi ochotně dveře důsledně zabouchne a nebo vystupují na nesprávné straně a tam kontrola žádná není...pak stačí za jízdy dítě v uličce vozu...
Trutnovák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.221.23
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 21:29:46    Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: dneska zrovna někdo vystupoval na trati 032 z R na opačné straně v Malých Svatonovicích.. Tak jsem je zavíral, a tam je to docela pravidlo, že lidi vylejzají na opačné straně, ale pokud zavřou tak jsem to schopen překousat...
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2553
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 21:33:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

anebo vystupují na nesprávné straně
Jo, tak tyhle mám nejradějiangry Onehdy mi tak tři jedinci (obou pohlaví) hodlali skočit pod nárazníky ve Starém Městě u U. Hradiště. Je typické, že se jednalo o jedince okolo 20. Nejkouzelnější byl ten třetí trouba, jež se hrnul na nástupiště s velkým kufrem před sebou a v druhé ruce žongloval s obalem od pizzykladivo

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7201
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 22:54:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No každopádně naše starší generace z vlaku nepadala ač krom dnešního "systému B, Bt" vlaky měly v tom lepším případě trojkličku a v tom horším zábradlí na otevřených plošinách ve vozech Bi. Též nevím o pitomci co by se spálil v zimě o kamna ve vlekách za motory.

Ba ani ze zelenejch pater se nepadalo ač se v létě na Pacifiku jezdilo zcela běžně s otevřenejma dveřma.

Vše naprosto bezpečný od dětských hraček přes prolejzačky dál vede jen a pouze k potlačení pudu sebezáchovy. A pak je nutno ovečkám dělat blokování i u prkýnka na hajzlu.
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 8-2011

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 22:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: A kolikpak těch vámi popisovaných soukromníků ještě existuje?
Ale existují a ne všichni co to zabalili tak to nechali proto,že na to neměli,ono jich dost končilo i proto,že chtěli aby jim něco z toho podnikání zůstalo a neprodělali kalhoty. A nejlepší je,že plno těchto prvních firem měli ředitelé,různí náměstci nebo dispečeři z ČSAD,kteří měli ty správný kontakty.

Slim:Tohle ovšem ve vztahu Jančura vs ČD platí přesně opačně, to nebyl nejlepší příklad..
Ale oni ti soukromníci nezahodili ty Liazky za rok nebo dva,chvíli to trvalo. A ani neříkám ,že to tak dopadne na dráze,jen říkám jak to dopadlo na kamionce a že to začíná stejně.

po jeho hysterické uřvané prolhané mediální masáž
A to vás to ještě tak rozohňuje,že na RJ hledáte každou chybu? Tak že je kecal už víme všichni a kritizovat stále dokola celou firmu proto,že šéf je takovej bo makovej,no nevím.
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 979
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 08. srpna 2013 - 23:01:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Ne o moc větší, než všichni co vlezou v létě do obyčejného rychlíku. Ten když potom někde zastaví v polích, tak jsou otevírací okna k tomu co klimatizace u žlutých a ti lidi jsou na tom úplně stejně. Stejně tak je pak utrpením každá zastávka, pomalá jízda a další věci ovlivňující rychlejší jízdu vlaku a třeba dnes z Brna do Olomouce přes Prostějov byly i ty otevírací okna naprosto k ničemu (teplota uvnitř 45 stupňů, teplota sedadla 57 stupňů) a oni tím ti lidi jeli, to jsou ale magoři, co?