K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 26. 07. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 26. 07. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2779
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 13:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by#4215 > více jak o stovku levněji než u LE, služby a prostor lepší
Souhlas; bohuzel, u zlutych byzbysabtajl garantovat nedokazou, takze se vam klidne mohlo stat ze "U RJ jsem dostal na výběr buď za 184 nebo 220 Kč (kupé pro 6 osob nebo velkoprostorový oddíl, resp. kupé pro 4 osoby). Vyhrála u mě rakouská kvalita za 220 Kč v kupé 1. vozové třídy." ... a presto se povezete v modrem kupe bez jakehokoliv financniho dorovnani.

Takze ve vysledku je to podobna loterie, jako u modrych - neco si koupite a kdyz budete mit stesti, tak to i dostanete.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Glory
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 945
Registrován: 8-2012

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 15:01:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zatím jen u LEx se jde spolehnout na to, že přijede to co má, u SC tedy taky, protože pokud nemá jet 680, tak je to většinou plánované a včas avizované. Taky jen u těchtou dvou se dá spolehnout na klimatizaci. LEx jen funguje čistě nízkonákladově, takže až na výjimky je při nákupu těsně před odjezdem dražší jak vše okolo.
že_by: možná pokud budeš muset příště opět tramvají, zeptej se i na první třídu, ona by třeba stála jen o těch 50 víc, co si dal za občerstvení, ale už bys to pak nemusel platit ve vlaku, když je to v ceně jízdného a ještě bys měl o dost víc místa.
Zase na oplátku toho dražšího co si kupoval ty, já kupoval včera jízdenku přítelkyni z Olomouce do Prahy, s dostatečným předstihem a stála 84 korun :-) Když jsem jel v pondělí já, tak jednička den před odjezdem stála rovných 300.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2780
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 15:23:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Glory#945 > u SC tedy taky, protože pokud nemá jet 680, tak je to většinou plánované a včas avizované
Vcas planovane neni problem (to pravdepodobne ani u zlutych, aspon ted, po stazeni saunovozu), ale operativa je ted nastavena tak, ze pokud se misto klopidla povezete v kozence, pripadna kompenzace je max do vyse mistenky, takze dnes vetsinou zadna => vysledek prakticky stejny, jako u zlutych.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4221
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 15:29:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Slim - "ale když jste neměl jinou možnost, proč by si ji nevzali?"
Ano, to vyšší jízdné jsem zaplatil, abych se podruhé v životě přesvědčil, že mě ten paštikový vlak (asi) neosloví. Takže to byla jednorázová tržba, ne získání stabilního zákazníka.

Ještě asi budu muset někdy vyzkoušet dle rady Gloryho vyšší třídu s obžerstvením v ceně a pak definitivně rozhodnout, zda chci jezdit jen žlutým vlakem (a kupovat lupen zavčas), nebo zda zvládnu i tu černou paštiku na poslední chvíli.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5597
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 15:39:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: kdy jela místo klopidla koženka? Prosím konkrétně!

Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
Budulinek4
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 15:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že od prosince nějaká záložní souprava bude. Asi to nebude koženka, ale něco připraveného bude. Nedokážu si totiž představit, že při nějakém průseru okolo Plzně se nevyřeší odvoz cestujících z Prahy směr Ostrava, zejména u vlaků v 15:xx a 17:xx z Prahy. To by nebyla pro SC dobrá reklama, resp. pro cestující SC by to byl jasný signál příště volit výchozí vlak z Prahy = jet konkurencí. A to nepíšu proto, že bych to Dráze přál, ale pro dobré jméno SC bych měl určitě náhradu připravenu.
Otázkou je, zda nasazovat náhradní soupravu do Plzně při průseru SC cestou do Prahy z východu, tam asi není důvod.
Přesně z těchto důvodů jsem úplně vypustil z Ostravy RJ výchozí ze Žiliny, ze dvou jízd byl 2x problém.

ČD jsou problémem, nikoli řešením
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2781
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 16:17:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik#5597 > konkretne 6.5.2013 ... a zkuste to priste bez vykricniku

Budulinek4#1074 > To by nebyla pro SC dobrá reklama
Ono vse zalezi na tom, jestli je z ceho brat; pokud je trvale k dispozici 6 jednotek ze sedmi a se vsemi sesti se pocita v provozu pri "ostrych" (= tak ostrych, ze jeden vlak ma vyrazet drive, nez k nemu prijede protivlak), tezko s tim pujde delat neco rozumneho. V pripade mene ostrych obratu (= vlak odjizdi az po dojeti protivlaku, takze jsou vsechny vlaky v provozu, ale pokud jeden vypadne, jeste se to da zachranit ostrym obratem) to samosebou taky neni idealni, riziko se ale podstatne snizuje.
tam asi není důvod
Mezi Plzni a Prahou jde o prd, tam by dokonce neklopici souprava na 160 byla rychlejsi. Ale od Plzne na zapad, tam jsou casy nakreslene na klopidlo a zpozdeni se nam na jednokolejce nacita...

(Příspěvek byl editován uživatelem Sim.)

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4373
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 16:50:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že_by: Ano, to vyšší jízdné jsem zaplatil, abych se podruhé v životě přesvědčil, že mě ten paštikový vlak (asi) neosloví. Takže to byla jednorázová tržba, ne získání stabilního zákazníka.
No ale to by platilo i kdybyste jel za stejné peníze jako RJ. Vám se RJ líbil víc, ale aktuálně neměl místo, takže holt byla cena až druhé kritérium. Naopak jsem pochopil, že cena nebyla to jediné, co Vás od LE odrazuje, takže i kdyby byli levnější, nzískali by stálého zákazníka...tak jsem to myslel. Prostě Vám vytrhli trn z paty.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1154
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 16:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Sim myslí asi to otočení klopidla ve Studénce. Že to bylo totální kokotina, v tom se Simem souhlasím. Časově to neumazalo skoro nic a nasraných bylo na 2 vlaky.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2402
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 17:12:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: Ale tam sa (pokiaľ viem) prestupovalo do MestoSlona, nie do koženiek ...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2782
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 17:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza#1154 > nene, bohuzel to bylo neco jineho. Studenka byla o necely mesic pozdeji, konkretne 3.6. a misto nedojeteho klopidla cestujici odvezl osobak v podobe esusu, takze krome navyseni zpozdeni a zbytecneho prestupu tam uroven komfortu o tolik dolu nesla.

V tom kvetnu nechutnala 516ce stridavina, takze to zabalila mezi Berounem a Zdicema. Nouzove se dosnekala do Zdic, kde byli cestujici vysazeni, aby je dal odvezla nefalsovana kozenka v podobe 820 Radyne. I tady to podle dalsich informaci bylo zbytecne, protoze klopidlo chvili po ni do Plzne dojelo (bez cestujicich), ale kvuli pul hodiny trvajicim marnym pokusum o nahozeni jednotky to - narozdil od Studenky - nikomu nezazlivam, ze nas nechali presedat. Pokud byla tohle neci vina, ne dispecera, ale toho, kdo nechava jezdit klopidlo trvale na stejnosmeru, jako nahodny vystrel ho jednou za uherskej rok posle na stridavinu a bez kontroly pocita, ze vse bude fachat tak, jako na papire.

edit: Asdf#2402 > presne tak ... byl jste rychlejsi :-)

(Příspěvek byl editován uživatelem Sim.)

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7086
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 17:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: Kokotina to možná byla, ale nevím proč tu o tom mám číst stále dokola. Stalo se a tím bych to uzavřel. ČD možná někoho ztratily, ale když je někdo schopný tolerovat ježdění v troubě na pekáči jen kvůli barvě dopravce, tak někomu zase nemusí vadit jeden takový výpadek.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2783
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 17:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa#7086 > verte, ze pokud by se Penik neptal, nepsal bych o tom. Myslel jsem, ze vlakno klopidel sleduje, ale od one udalosti tam neprispival, takze ten jeho dotaz beru jako dotaz (a ne jako nejakou provokaci) a odpovidam na nej.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4222
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 17:29:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Slim 4373 - "vytrhli trn z paty"
Do jisté míry ano, ale až takhle bych to hodnotil v okamžiku, kdy bych neuspěl u RJ, ba ani u LE a musel bych s prosíkem do Černé Díry. Takhle jsem zkrátka přijal variantu, že pojedu s jiným dopravcem. A to ještě zůstávala varianta IAD, i když přiznávám, že po D1 nejezdím skoro tak zásadně jako s ČD do Prahy. Autem po R35 a D11 se dá, ALE hnusná otrava je úsek mezi Litomyšlí a Pardubicema/HK (podle trasy). Takže mít auto v servisu nebo nějakého panáka v noze a k tomu vyprodané všechny vlaky, tak ten, kdo mě odveze, mi opravdu trhá trn z paty. Jinak ne, jen jsem použil jinou variantu dopravy.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1959
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 17:46:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by: S prosíkem? Můžete sdělit důvod. To jako, aby vás odvezla? To si snad děláte .
Doprošování vám ale jde, to co předvádíte, je klasické víte co.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2784
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 18:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by#4222 > Autem po R35 a D11 se dá, ALE hnusná otrava je úsek mezi Litomyšlí a Pardubicema/HK (podle trasy).
Ja to mel najety trochu jinak - samosebou uznavam, ze je to spis kochaci smerovani, nez setreni casu. Ale vyhnul jsem se tim usekum, ktere mi prisly otravne stejne jako vam.
R35 do Litomysle, dal pres Chrudim na Caslav, kolem KH na Kolin a do Prahy po stary ceste. Pri dodrzovani rychlostnich limitu mi to na motorce vychazelo stejne jako tehdejsimu nadvlaku s prestupem na Plzen vcetne zastavky na zmrzlinu v Hrochove Tynci :-)

Vlada749#1959 > ono zalezi, s jakou od CD odchazel posledne; pokud bych ja potreboval ted jet klopidlem do/z Plzne, taky bych to vnimal, jako ze veskera hrdost jde stranou a ja se jdu doprosovat na pokladnu o neco, s cim jsem si chtel posledne vytirat

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5598
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 18:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jediný Zapa pochopil "vo co go". Sim si naběhl na můj test a potvrdil, co jsem očekával. Děkuji.

Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2785
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 18:10:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik#5598 > jak chcete, priste vas poslu do prdele rovnou i bez vykricniku

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5599
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 18:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj, nic jiného jsme nečekám. Problém s tím nemám.

Je těžké být debilem, konkurence je příliš velká.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4223
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 18:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Sim (2784)
Děkuji za tip na Chrudimskou trasu. Už jsem to slyšel od hodně lidí vč. varianty s návratem na D11. I tyto varianty je nutné brát v potaz, nejen jestli žlutý, černý či, nedej Bůh, modrý.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4374
Registrován: 2-2005
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 19:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
nechcete uz tech urazek nechat? Krome vas a redakce na to zjevne neni nikdo zvedavej.

a protoze se odmitam ztotoznit s vasim pridrzlym zpusobem komunikace

Jsem nevedel, ze mate klaunsky nos. Nebo se radite mezi klauny bez nosu? To se vam bude asi hodne spatne smrkat ...

diky zumpe se tu toci neustale ti sami, bo normalniho cloveka ani nenapadne se neceho takovyho ucastnit. A pokud to zkusi, je velmi rychle ukamenovan vulgtras, protoze byt normalni, to se tady proste nenosi


Versus

priste vas poslu do prdele rovnou i bez vykricniku
Copak copak, slabý nervy? Nakonec troška načůrání si do pusy neuškodí...
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 21:23:39    Odkaz na tento příspěvek  

Pěkně to tu řešíte, chlapci, samé zásadní problémy, ale snad mi odpustíte dotaz z provozu.
Co se ví o té dnešní zdechlině 1006 v Chocni či okolí? Kolik bylo zpoždění? Jaké byly info na webu RJ? A jinak - už klimatizujeme? Dík.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 21:30:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádná zdechlina na 1006 v Chocni se nekonala
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 21:53:06    Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Tady v 10.12 neznámý, ve vlákně aktuální info... okolo jedenácté Eric a Martin Zlivský, takže se asi něco konalo. Když ne v Chocni, tak kde, pane Sipi? Někdo si to vymyslel, nebo se zase něco tutlá? Nebuďte skoupý na slovo, dík.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 22:17:57    Odkaz na tento příspěvek  

Podle MZ (v 11.09) tedy zdechla už na Slovensku a zařízla i Ex 152. Dohledal jsem, že Ex 152 byl z Čadce včas a v Mostech za 35. Ale co ta 1006? Sipi si zamachroval, patrně asi ví kulový.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1382
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 22:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když ne v Chocni, tak kde, pane Sipi?

To je jiná, když se někdo slušně zeptá, odpovím.

Sipi si zamachroval, patrně asi ví kulový.

To je taky jiná, když někdo nepočká ani půl hodiny na odpověď a hned dělá soudy, tak si jí nezaslouží.

Stejně jsi si už částečně odpověděl, 1006 zdechlina se konala téměř na SK/CZ hranici (tj. mezi Čadcou a Mosty u Jablunkova na trati), po necelých 40 minutách pokračovala dál. Pro škarohlídy RJ je informace, že díky tomuto chcípnutí byl zpožděn +35 i Ex 152 ČD.

Dohledal jsem, že Ex 152 byl z Čadce včas a v Mostech za 35

Otázka je proč si někdo nedohledá i tu 1006, když už hledá?
Rovni
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.238.240
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 22:34:35    Odkaz na tento příspěvek  

Krivi: co vyvinout trochu snahy a podivat se na dostupne zdroje? V Chocni je verejn pristupna kamera s archivem, zpozdeni se taky archivuje na verejne dostupne strance. A nebo jen trollujes misto Bevela?
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 22:50:28    Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: Děkuji. Nešlo to napsat hned?
Rovni: Á, opět téma Bevelo. U toho být nemusím. Dobrou zábavu.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1383
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 23:04:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křivi:Děkuji. Nešlo to napsat hned?
Proč bych to dělal? Já jen odpovídal na otázku co se ví o zdechlině 1006 v Chocni.Já ale stejně viděl poznámku "už klimatizujeme", tak jsem to nebral moc vážně, bylo to opět takové píchnutí do vosího hnízda.
Rovni
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.224.117
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 23:04:53    Odkaz na tento příspěvek  

Krivi: kdybys vyuzil dostupnych zdroju, mohl jsi hned vedet, co se v te Chocni delo, proc to trvalo 8 minut a kde vlak nabral nejvetsi zpozdeni. Kdyz ty weby nekdo vytvoril a udrzuje, bylo by zahodno je pouzivat misto zbytecnych dotazu.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 23:24:59    Odkaz na tento příspěvek  

Rovni: Když někdo vytvořil a udržuje tohle vlákno, tak by bylo dobré ho využívat pro informace z provozu, které by mohly zajímat více lidí, než Vaše vidění světa, kde mírou všech věcí je Bevelo.
Sipi: Já myslel, že to utajování informací o RJ jsou jen jednorázové excesy. Ale ona je to ideologie. Kdo řekne heslo "klimatizace" je nepřítel.
Na věcnou otázku: "Už klimatizujeme?" nevěcná reakce. Tedy patrně dosud příliš neklimatizujeme. Dobrou noc do toho Vašeho vosího hnízda.
Rovni
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.224.117
Odesláno Čtvrtek, 25. července 2013 - 23:36:07    Odkaz na tento příspěvek  

Krivi: Spravne, pro informace, ktere se jinde tezko hledaji. A ne pro hloupe snadno nalezitelne otazky. Ale tezko to vysvetlovat dnesni mlade generaci, ktera se radeji zepta ve foru, kdy jede vlak do Benesova, nez aby si to nasli na Idosu. Treba by to totiz mohlo zajimat i ostatni.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 00:02:18    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud by někoho zajímalo, co v Chocni Sipi zakonspiroval, přičemž by se nechtěl zároveň podřizovat Rovniho buzeraci, shrnuji:
Vlak 1005 zastavil v Chocni cca 10.31 a sundal přípřež, poté zpožděný a asi jen poloobživlý 1006 přijel cca 10.58, dobral přípřež a odjel cca 11.05, tedy přibližně s hodinkou.
Stačila jedna - dvě řádky informace těch, co věděli. Díky jejich nenormálním reakcím a snaze mne vychovávát jsme tu popsali půl internetu. A tak je to tu se vším. Vzácně se zde snoubí pojmy klimatizace a klimakterium.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 904
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 00:14:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křivi: Takže víš a děláš ze sebe hloupého. Jak může být mašina chcíplá, když dojela z Mostů až do Chocně? :-)
Čahoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 00:29:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Např : 1x za 10 minut zásah DO,HV drží pouze v zapínací větvi- soutěž,kdy shoří cívka,práská na horní stovce ,a spousta dalších možností,kdy se stím dá ještě jet ale...
Dráčura
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 01:55:48    Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Koho zajímá tvoje jezdění na motorce?

Pepík Petrák: Už jsi zas dlouho RJ nehájil, viď?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2786
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 06:40:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dracura > treba toho, komu tim udelam misto ve vlaku ;-)

Slim > Vsak si curejte, ja vam v tom branit nebudu.

Krivi > Stačila jedna - dvě řádky informace těch, co věděli.
Naprosty souhlas, proto jste to mohl napsat rovnou i vy, kdyz jste to evidentne vedel. Tohle vas radi do pozice stejneho trolla, jako je Penik - vyvolate flamewar a pak se rozcilujete, ze to musite cist.

Ale jo, jsem rad, ze je tu zase ta stara zumpa, vzdyt koho by zajimaly nejaky informace z provozu :-D

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.73
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 07:11:11    Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: "Takže víš a děláš ze sebe hloupého. Jak může být mašina chcíplá, když dojela z Mostů až do Chocně?"
- pro "Open air přípřežní festival v Chocni" a skoro hodinu zpoždění 1006 byl jiný důvod, než porucha HV?
- nevěděl jsem nic, včera jsem nesledoval, narazil jsem na info Neznámého v 10.12. Zeptal jsem se, stačilo nereagovat. Stejně jsem si to musel postupně dohledat sám. Věděli - tajili - potrestali. Díky, kamarádi!
- jsem rád, že jste nepřímo podpořil mou laickou teorii o nenormálních reakcích, samozvané výchově a klimaktériu.

Sim: Troll křičí: Chyťte trolla! Nevím, jsem tu dobře ve vlákně Regiojet? Vlastně asi jo. Kdybych se zeptal na halu ve Švábensku tak by se Vám to líbilo a byl bych Váš člověk.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2787
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 09:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Křivi > nene, s halou ve Svabensku jste u me spatne, ja bych rad vedel, jak je to s neplacenim spravci dopravni cesty

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2403
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 09:41:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Tak na mašine môže chcípnuť kadečo.

Môže chcípnuť Mirel, mašina ide, ale musí na stanovište vlkavedúci a Vmax=100km/h.

Môže chcípnuť napájanie priebežného kábla, mašina ide, ale cestujúci vzadu maju saunu, neni kafe ani mätový čaj, notebook si nikde nenabijú a na palubnú wifi si musia tiež nechať zájsť chuť.

A ešte motorová skupina a kopa ďalších vecí, ktoré radšej vymenúvať nebudem, črevá v mašinách fakt nie sú môj obor a nechcem pôsobiť príliš suterénne, aby to nakoniec neskončilo ťažkým fiakrom ...
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 905
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 10:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dráčula: Kdo tu hájí RJ? Mně jen přijde mimořádně trapné, že se Křivi ptá na chcíplou mašinu v Chocni, aby si pak sám odpověděl, že chcípla v Mostech u Jablunkova. :-)
Karel z Karlína
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.158.114
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 11:29:11    Odkaz na tento příspěvek  

Jsem zvědavý, jestli chlapci z RJ něco udělali v zájmu zachování zdraví cestujících s těmi klimoškami.
Teploty budou na kritické úrovni i pro nové a servisované klimatizační jednotky.
Sice jsem celkem fanda RJ ,ale při výhledu na vývoj teplot bych si asi cestu možná i rozmyslel. Popřípadě spoléhal na personál RJ,který doufám by mi snad dopředu řekl,že něco není OK.
V opačném případu s mojí cholerickou povahou končím zadržen PČR za přizabití několika zaměstnanců RJ.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.188.95
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 11:52:55    Odkaz na tento příspěvek  

Černé střechy na vagónech RJ sice vypadaj dobře, ale černá jak známo pohlcuje nejvíc tepla. Kdyby byly střechy třeba stříbrné, tak klimatizace nemají tolik práce a určitě by tak často nekolabovaly
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 906
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 12:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: V takovém případě by LEO Express musel být pojízdný gril. :-)
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2788
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 12:39:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun > jo, presne z toho duvodu tady byly tolik kritizovany cerveny strechy, ktery na nekterych vozech zustaly po OBB ;-)

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 907
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 13:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim) Mě tak napadá, že ta změna barvy střechy podle najbrtu z šedé na tmavě modrou taky nepřidává k termálním vlastnostem vozu. :-) Evidentně jsou blbí dopravci všichni do jednoho v tomhle.
Pendular
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 6-2010
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 13:10:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: Proto má RJ klimošky vespod vagónů že... ta střecha tomu ale fakt děsně vadí...

Lidi, co tady občas padá za moudra....

680 má všechny agregáty klimy na střeše, pod tmavými dekly. Takže dle vašeho soudu musí být totálně nefunkční...

www.khkd.cz, https://www.facebook.com/KHKD.CZ
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 13:18:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně jen přijde mimořádně trapné, že se Křivi ptá na chcíplou mašinu v Chocni, aby si pak sám odpověděl, že chcípla v Mostech u Jablunkova.

Mne zase prijde trapne, ze vymyslite konspiracni teorii, ze to Krivi vedel a presto se na to ptal. Mezi dotazem a jeho zodpovezenim ubehlo 2,5 hodiny. Myslite, ze se nemohl behem teto doby dovedet odjinud, upresnit informace, co se delo a pak to sem dat? Trochu paranoidni, ne?
Dráčura
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 13:20:43    Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Očividně tvoje inteligence není dostatečná k tomu, pochopit věci nenapsané doslova, tak to upřesníme - "Koho zde na Kreportu zajímá, že jezdíš na motorce?" Ale pokud se mýlím a patří to sem, tak ok... já zas napíšu co budu mít k obědu a taky bych rád všem řekl, že zítra plánuji v Pardubicích zadax aquapark. :-)

Petrák: Na lepší argumenty jak hájit RJ, než rýpat v překlepech a přeřeknutích, se nezmůžeš? Měl bys na ŽP napsat zas nějaký článek házející na modré špínu. Už dlouo nebyl. Jančura už nemá na tamtamy? :-)
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 908
Registrován: 5-2006

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 13:24:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosac: Paranoia vypadá trochu jinak.
Dráčula: A jak tím jako RJ pomůžu, když se Křiviho ptám, proč se ptá na to, co ví?
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.188.95
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 13:32:58    Odkaz na tento příspěvek  

Pendular: Proto má RJ klimošky vespod vagónů že... ta střecha tomu ale fakt děsně vadí...
A jak hlavně se za teplého slunečného dne dostává do vagónů teplo? Podlahou?

Lidi, co tady občas padá za moudra....
Když tu ten váš příspěvek, tak přesně tohle si teď říkám
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.188.95
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 13:38:24    Odkaz na tento příspěvek  

V předchozím příspěvku mi vypadlo písmeno, správně má být: Když čtu ten váš příspěvek, tak přesně tohle si teď říkám
Dráčura
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 13:42:38    Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: ještě že ty jsi svojí moudrost shrnul už ve své přezdívce.
cecek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.197.118.74
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 13:45:03    Odkaz na tento příspěvek  

tupoune, meleš kraviny. zalez do kanálu
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.188.95
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 14:05:14    Odkaz na tento příspěvek  

Dráčura, cecek: Urážet umíte, to se musí nechat I když nechápu proč, když tady krituzuju RegioJet
Tak mi teda vysvětlete, proč je v létě ve stříbrném autě a v černém autě rozdíl teplot v interiéru až 30 °C, když podvozek mají všechna auta stejná?
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4375
Registrován: 2-2005
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 14:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun: Snad poprvé s Vám plně souhlasím. Myslím, že tady došlo k celkem hromadnému nepochopení, že byla řeč o vlivu barvy na teplotu interiéu a ne na funkčnost klimatizací.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.188.95
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 14:52:50    Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Ono to spolu souvisí - světlý vagón (nebo auto) znamená, že klimatizace nemusí tolik chladit (neboť ochlazuje z nižší teploty) jako v případě černého vagónu.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2789
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 14:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dracura > vy jste Slimovo dvojce? Za vidite neco jineho, nez je napsano. Ja na motorce nejezdim, takze to tezko nekoho muze zajimat.

Jspetrak > vidim to stejne ... ale neni to jen u vlaku; proc ma spousta sportovnich aut cernou strechu (pri jinak barevne kastli), kdyz musi mit ucinnejsi ventilaci nebo klimu, ktera zere vykon motoru? :-D

Tupoun > o to ucinnejsi zase musi byt topeni v zime, ono se to nezda, ale i zimni slunicko dokaze slusne topit

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2523
Registrován: 4-2009

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 15:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mi teda vysvětlete, proč je v létě ve stříbrném autě a v černém autě rozdíl teplot v interiéru až 30 °C.
Tak tohle Vám nikdo vysvětlit dokáže. Budete si pomoct sám
Páni vědátoři dělali výzkum na téma vlivu barvy automobilu na dosaženou teplotu v jeho interiéru při vystavení na slunci. A co byste čekal? Výsledná teplota byla shodná. Lišil se jen čas jejího dosažení.
Tuším, že to před časem prošlo Meteorem.


PS: S ohledem na Simovu poznámku nahrazeno slovo teplo teplotou. Nechtěl jsem opakovat jedno slovo ve dvou větách. Pravda, trochu nešikovně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2790
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 15:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Němec_z_ova#2523 > pane kolego, dovolte upozorneni, ze je vhodne rozlisovat pojmy teplo a teplota ... protoze ve vlaku potrebujete klimou stahnout teplotu na rozumnou hodnotu, prestoze od slunce si to prebira teplo do strechy, je ten vami popisovany test ponekud mimo tema; pri te avizovane teplote, ktera bude bez ohledu na barvu strechy stejna, uz ve vlaku existovat nedokazete ani vy, ani ja.

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality