K-report
 

Archiv diskuse RegioJet do 17. 07. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 17. 07. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2913
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 13:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petrák: já už jsem tu snad každej anonym....
Sůro, jste ve vláknu žlutocirkusu. Zpoždění svého třídního nepřílele, České dráhy, najdete v jiném příslušném vláknu!

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Topič
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1558
Registrován: 9-2006
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 13:43:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: A jakpak ti ulítává "by jste". To chceš taky svádět na qverty klávesnici?
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2853595
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 13:49:10    Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: Nebuďte jedule.
Abych uspokojil všechny, tedy konstatuji, že některé vlaky RJ jedou včas a některé vlaky jiných dopravců mají zpoždění.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2737
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo#2913 > Zpoždění svého třídního nepřílele, České dráhy, najdete v jiném příslušném vláknu!
A to je ktere? Ve vlakne klopidel se o dnesnim zpozdeni nepise nic ...

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:08:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim:
ČD narozdíl od RJ o skutečném zpoždění informují na svých stránkách.

IC 1009 nakonec odjel +26, až po SC 507. Protože je ale IC 1009 pomalejší, byl SC 507 před Brodem zaříznut, aby ho mohl IC 1009 pohodlně předjet.
V jakém předpise má takové jednání oporu?
Tomes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy : IC 507 byl před Brodem zaříznut tak, že je Velimi včas...., přestože ho IC 1009 předjel.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy:ČD narozdíl od RJ o skutečném zpoždění informují na svých stránkách.

To jako, že RJ na svých stránkách o zpoždění neinformuje? Pak se zeptám co je asi toto:
http://jizdenky.studentagency.cz/OnTheRoad

Jinak pokud IC 1009 odjel z Wilsonu +26, tak jede jako drak, protože nyní V Řečanech n/L. má už "jen" +17
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 459
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:26:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi: neinformuje, protože na rozdíl od stránek ČD se tam nemusí opisovat ještě nějaký kód:-)
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2738
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:29:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy#283 > netusim, ptate se na spatnem miste. Ja jsem cestujici a take nad timto kroutim hlavou. Podobne jako pri nedavnem zariznuti klopidla ve Studence pote, co v Hranicich predjelo zlutovlak a nic mu nebranilo v ceste. Podle teto diskuse vse nasvedcuje tomu, ze i tenkrat v tom mel prsty R.J. ;-)

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:36:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi:
Až na to, že ty údaje tam jsou velmi často nepravdivé nebo nauktuální a stránka je důkladně schována.

Sedmilhář Honzalb mi jistě rád vysvětlí, kde tady opisuje jaký kód: http://www.cd.cz/mapa/?vrstvy=VP
Tomes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:36:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sipi : z Prahy do Pardubic je pořádná vata pro všechny vlaky kvůli plánované rekonstrukci Běchovice - Úvaly, z Wilsonu navíc odjížděl +21 min.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4331
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:38:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun:
Vtipem týdne je tato věta Sůry:
mě je upřímně RJ zcela ukradený
Přičemž vtipem nemyslím botu ve skladbě věty.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:39:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomes:
Z Brodu možná, v Přelouči už měl +3 a nabíral by dále obvyklým stylem až do Hranic na Moravě, kde by se snad dostal dopředu.
Naštěstí asi někdo dostal rozum (nebo "pochvalu"), takže se konalo opačné předjíždění a SC 507 tak za IC 1007 až do Hranic skákat nebude.
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb:
Že vy si ve vztahu k ČD najdete vždy tu složitější cestu, zatímco u RJ vám to vždy klouže jak po induloně.
Tomes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy : Tak to má být správně, že byl 1009 (ne 1007) předjet zpět v Pardubicích. Naopak RJ, jedoucí včas, dost často skáče z Olomouce za Os směr Přerov a následně je předjet SC v Hranicích, kde má tou dobou 3 minuty, na odjezdu cca 8 minut, zřejmě taky někdo dostává pochvalu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tomes.)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 461
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy: kliknu si na ČD online, nabídne mi to dříve polohu vlaku. navíc bych to tam nikdy nehledal, protože bych dříve koukl na grapp nebo babitron:-)
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 14:56:55    Odkaz na tento příspěvek  

Neznámý, Tomeš: 507 jel patrně po první za osobákem, neboť jel včas a má vatu kvůli plánované stavbě. Že ho zpožděný 1009 předjel patrně po nulté koleji by bylo O.K., pokud by byl schopen jet z Poříčan dále 160 km/h, což není. Takže pak pozdil RJ Pendolino. Na SŽDC dnes asi není parta měkejšů, takže RJ zařízli v Přelouči a 507 šla dopředu, jinak by měla v Olomouci 20 minut jen kvůli tomu, že jinému dopravci ráno v Rudolticích zdechla loko a přeneslo se to dál.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 15:21:46    Odkaz na tento příspěvek  

Jinak krátce po průjezdu zmíněných vlaků úsekem Úvaly -Č.B. osoba (skokan?) pod SC 510. Info na stránce ČD včetně opatření pro sudé vlaky (odklon Lysá) bylo během pár minut, když už to dnes tak probíráme.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 15:26:05    Odkaz na tento příspěvek  

Už jezdí odklonem všechno a RJ už to taky zveřejnil.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4882
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 16:09:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na SŽDC dnes asi není parta měkejšů, takže RJ zařízli v Přelouči a 507 šla dopředu, jinak by měla v Olomouci 20 minut jen kvůli tomu,

Což je nejhrubší příklad dopravní demence. V poslední stanici před místem pravidelného zastavení uhnout vlak, kterému zbytečně navýšíme zpoždění o cca 3 - 4 minuty, uhýbáním tohoto vlaku prodloužíme jízdní dobu i vlaku, který je brzděn tím pomalejším. Místo toho, aby pomalejší vlak dojel do Pardubic k nástupišti na třetí, vystoupil, nastoupil, za ním dojelo Pendolíno, vystoupilo, nastoupilo a před ním odjelo dále.

Ale důležité je si hrát s vláčky, to Přelouč dost umí. O poslední směně mě tam uhli kvůli 441 se slovy, že už je v Záboří. Jen jsem si povzdechl. Vždyť to na rozdíl ode mě v Pardubicích zastavuje. A tak jsem vyčkal 12 minut, v Pardubkách jí dojel, poskákal si za ní k Moravanům, kdy mi konečně trochu ujela a v ČT jsme si ještě zazávodili v traťových úsecích ČT - Tře a ČT - odb. Zádulka. Naprosto zbytečně. Ale vexle se vrtí, spotřeba energie stoupá a nikoho to netrápí.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 16:10:58    Odkaz na tento příspěvek  

Sipi 1371: To je dobře, že jste sem ten odkaz na informace RJ o zpožděních dal. Teď je tam třeba uvedeno, že vlak s příjezdem do Prahy v 15.33 (s číslem vlaku a odlišením od autobusů se neobtěžují) má 30 minut zpoždění, ale je někde u Čelákovic. Takže hodina. Vlak s odjezdem z Prahy v 15.12 má 0 minut zpoždění, ale je neznámo kde a na tabuli v Pardubicích má psáno 50 minut. Tak jste to k problému informací RJ vhodně doplnil.

Jinak se snad všichni dopravci shodnou, že zaříznout trojkolejnou trať kvůli jednomu sebevrahovi je dopravní vražda. Zdráhám se uvěřit, že by alespoň po jedné koleji nešlo jezdit a zpoždění trochu zmenšit.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 16:14:15    Odkaz na tento příspěvek  

V Pardubicích nebyly koleje, pane Šimrale. Tam se předjíždí spěšňák a jela skupina proti. Metrans k peronu nemusí, tak to neřešíte. Že měl jet za RJ až do Olomouce? Jak jste to říkal s tou dopravní demencí?
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 10-2012
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 16:36:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral: Rozhodnutí o předjetí IC 1009 SC 507 v Přelouči bylo naprosto správné. Hloupými řečmi o dopravní demenci se zbytečně shazujete.
Neznamy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 1-2005
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 16:41:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb:
http://jizdenky.studentagency.cz/OnTheRoad

Kudy se na ten odkaz dá vůbec proklikat? Snažil jsem se, ale ani vyhledávač na stránkách Regiojet mě tam nedostal...
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 16:42:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

křivi: Je blbost se touto mimořádkou zabývat v kontextu s info na tabulích, problémy mají všichni dopravci. Teď jsem třeba juknul na příjezy na hlavák a R 870 s příj. 16:15 tam stále je a žádné zpoždění u něj není a logicky je ještě někde na odklonové trati, stejně jako další vlaky mají nepřesné info, ale pokud zavládne z ničeho nic takový chaos, tak to rozumný člověk pochopií.

Spíš to chce zvednout palec nahoru za velmi rychlé a výborné zvládnutí řešení MU, třeba i s ohledem na to, že jako jeden z prvních odklonových vlaků byl EC 279 s taurem včele! takže tam byla velmi rychle operativně nasazena jiná loko.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 16:45:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neznamy: To je ono, když mi to nejde se na ten odkaz dostat, je lepší napsat že stránka je důkladně schovávána co?
Je to tak: web student agency - jízdenky - vozy na cestě a je to tam, stačí na stránkách dvakrát kliknout, to snad takový problém není.
Křivi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.131.18
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 16:57:34    Odkaz na tento příspěvek  

Sipi 1372: Určitě s Vámi souhlasím, ale ta stránka RJ, co se na ní člověk těžko prokliká, je (má být) hlavně pro mimořádky a jdou tam info po linii dopravce, tak to nelze hodit na SŽDC.
Jinak všichni dopravci i SŽDC průběžně mají různé problémy a všichni by se měli snažit pracovat co nejlépe, ale pokud se někdo z nich označuje za nejlepšího, měl by být na své chyby upozorněn, o což jsem se dnes vyjímečně snažil. Sedám na kolo a jedu k vodě - než zaleze sluníčko. Děkuji za pochopení.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4883
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 17:23:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Křivi a Priapos: rozhodnutí správné nebylo, protože zvýšilo zbytečně zpoždění více než při předjetí v Pardubicích. Koleje - spěšňák mě nenapadl, omlouvám se. Přesto tam kolej v tom čase u nástupiště vidím, byť by SC 507 musel do odbočky na 2. kolej po odjezdu IC1010, který jel včas.
Každopádně jsem chtěl upozornit na oblíbené hraní si s vláčky ve stanicích před uzly. Vlak si jede tak jak umí, za ním jede vlak, který v uzlu zastavuje. A co to. První vlak jde před uzlem na bok, ten později zastavující jej předjede, ten pozdější jej v uzlu dojede a nebo dokonce i předjede a hra se o třicet kilometrů opakuje.
Uznávám, že kdyby se předjíždělo v Pardubicích 1 a 2. SK, tak by to bylo na hraně, tedy IC 1009 14:29/34 na 1. SK, SC 507 14:31/32 na 2. SK, Sp 1918 jel nejméně o minutu opožděn, tedy 14:33 a to by o minutu nevyšlo.
Takže máte pravdu, Přelouč byla lepší volbou, kaji se a odcházím najít popelník s popelem na mou olysalou hlavu.

Ale jedno relativně čisté řešení mě napadlo. Pustit SC 507 po nulté stejně jako IC 1009 bez předjetí a požádat strojvedoucího SC 507, aby krátil jízdní dobu (po Kolín to bez problémů jde). SC 507 před sebou do Pardubic od Poříčan nic neměl. IC 1009 by mohl jet naplno, SC 507 by z Pardubic odjel včas, tedy 14:29, IC 1009 by odjel cca 14:32, oba by tímto řešením vykličkovali bez omezení Os 5019 z Přelouče bez narušení jeho jízdy.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2915
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 22:17:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alex2111 mi stále nevysvětlil jakou myslel reklamu na náš portál?! Že článek o liberalizaci železnice kterou komplikují především soukromníci - musel na Facebooku RegioStřely náhle skrýt aby to nebylo vidět?! Nejspíš zafungoval proces růžové košile s červených rypákem mezi očima.. ono se to dnes už moc nelíbí, že RegioJet zneužíval obchodní značku národního dopravce IN-Karta pro své potřeby. Soud to zakázal paštikářům, Jančůro by byl další v pořadí.. Tak proč to bylo na jejich FB skryto? Jen doplním, že článek od neděle přečetlo 4756 čtenářů, linkování do FB pak kolem 100 se zpětnou vazbou 1489 příchozích čtenářů. Takže Alex2111 si nasrandil docela slušně na šišku.

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 462
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 22:19:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: a vy jste vysvětlil to, na co se vás tu x lidí dokola ptá?))
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4885
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 22:27:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Stavedlo Prelouc: nebojte se, nelzu :-)
Vite, jeste porad mam trosku casu si na tu masinu sednout. Pri naslednem mezidobi 6 minut byt uhyban tu 8 minut, tu 12 minut pred vlakem, to je povazovano za normalni. Vzdyt vy prece chcete nosit domu i premie. Nebyl jste to Vy, koho jsem se ptal, proc mate do Pardubic autoblok? Ze by jedno hradlo uplne klidne stacilo :-(

Jeste dovetek: neberte to prosim tak, ze Prelouc je spatna a vsude jinde je pohoda a klidecek. Tak to neni. Je celkovy problem, ze kapacity drahy je dostatek, ale neumime s ni pracovat. A protoze jizdni doba hlavne vlaku nakladni dopravy se velice blbe odhaduje, tak je situace, jaka je. Mam urcity rebrizek stanic, co se tyka pece o nas a Prelouc mam v te lepsi polovine.

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr Šimral.)
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2916
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 22:38:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám Sůro, jak to tady pečlivě monitorujete! A vy jste už vysvětlil, proč vás Jančura uplácí aby jste špinil národního dopravce, sem-tam nadatloval i nějakou tu kritiku na RegioJet.. ale jinak vám to píše už desítky lidí, nicméně máte silné nervy tomu odolávat..

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 463
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 22:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: jste schopen svá tvrzení dokázat u soudu, že?:-)soudy jsou sice ztráta času, ale jednou bude konečně sranda:-)
Pro Bevela
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.81.138
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 22:46:36    Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo, do příchozích počítáš i ty, co by si to i přečetli, ale nemůžou, když jsou z neznámých důvodů zablokování? Protože pak ti ta "čtenost" bude hezky naskakovat, ale realita bude poněkud slabší.
A proč by někde na firemním profilu na facebooku měli trpět, že si tam nějaký skoropisálek z firenetu mrskne odkaz na svůj investigativní článek? To je jejich FB, ne tvoje nástěnka na přivádění návštěv.
Pro Bevela 2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.81.138
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 22:53:12    Odkaz na tento příspěvek  

Honzalb: mistr Bevelo přece nemusí cokoliv vysvětlovat či objasňovat, proto on sem nechodí. Mu stačí jeho obvyklá metoda vždycky plácnout nějakou buď kravinu nebo naprostou lež, při které je pak hned přistižen, tak hraje mrtvého brouka a tak pořád dokola. Což o to, když mu nevadí, že ho všichni ostatní kromě Slima mají za blbce a lháře, jeho věc.
Ale pak působí poněkud divně ty jeho výpady vůči ostatním, kteří by měli podle něj dokazovat, vysvětlovat a prokazovat i to, co nikdy neřekli, protože to původně sem zatáhl on a časem to jen obrátil ;-)

Bevelo: ty desítky lidi, co píšou J. Sůrovi, to už máš tolik přezdívek a alternativních identit, že ten počet víš tak přesně? Nebo každej kdo napíše mu, to zároveň v kopii hlásí Bevelovi?
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2917
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 22:54:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sůro, už to konečně udělejte, a dejte mojí osobu k soudu, na nic jiného se netěším, vy zkorumpovaný pisálku. Proč jste to už neudělal? Zkuste na tom zapracovat, já se toho vůbec nebojím zrzavá liško

86.49.81.138: navyšovat návštěvnost portálu už není třeba, o své představě reality můžete slintat klidně dál. Chápu, že článek v mnoha souvislostech popisuje soukromý sektor a jeho praktiky za vynucení si svých požadavků. To se moc u RegioJetu nelíbí.. Zkuste někdy zabruslit do komentářů na žumpě iDNES, přímo pod články Jeníka Sůry, sice tam vysí cenzor a maže nevhodné komenty kde se jinak Jenda cítí být moc zašoupnut do kouta, ale jinak je tam kritika docela k pobavení

(Příspěvek byl editován uživatelem Bevelo.)

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Pro Bevela
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.81.138
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 22:59:03    Odkaz na tento příspěvek  

To já nevím co ten článek popisuje, ale zato vím, že když bych si dal na ohňosíť odkaz na něco, co se ti líbit nebude, tak to taky smažeš. Teda vlastně pro jistotu rovnou blokneš přístup, takže vlastně stále je RJ/SA o třídu lepší než ty, tam jen mažou nevhodné příspěvky, ale chodit můžu dál :-D
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2918
Registrován: 12-2003

Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 23:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak fajn, dej tam odkaz a uvidíme.. máš to free abys neplakal jako pseudopressák Jenda

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Jan Sůra)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Jan Sůra)
Pro Bevela
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.81.138
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 23:03:30    Odkaz na tento příspěvek  

Tak vzhledem k tomu, že "kritiku" do idnesu diskuzí píšou ti samí, co chodí sem, tak to nic nedokazuje. Myslím že jediný tam zatím neslimtá Slim, jinak jsou tam pravidelně snad všichni. Pořád ty samé figurky pod každým jeho článkem, občas někdo normální. A cenzor to tam moc neprobírá na rozdíl od jiných témat, většina negativních příspěvků tam visí pořád...
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 11-2010
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 23:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: pokud se tak těšíte, tak mi to jen usnadněte a pošlete rovnou iniciály, ať je to jednodušší:-)
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4334
Registrován: 2-2005
Odesláno Úterý, 16. července 2013 - 23:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro Bevela: čistě technicky - proč by měl Bevelo reagovat na opakovaný dotaz, když nemusí třeba Budulínek?
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 07:13:59    Odkaz na tento příspěvek  

žlutý Alex: a není dispečer náhodou od ČD? Nebo mají na SŽDC taky O11? Notabene dávat do žlutýho vlákna zpoždění vlaků jiných dopravců by bylo asi mimo mísu, ne?
Onehdá tu byla nějaká stížnost na pořadí vlaků, a dispečer tuším psal, že to oni ne, že si to řídí sždc. Taky by mě zajímalo, jak to je. To jako když dispečer ČD řekne tomu od SŽDC, že chce vlaky v nějakém pořadí, oni mu řeknou, že ne, že si to řídí po svým? Ale to už je dotaz spíš na něj...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2358
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 08:02:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm

Vrcholově řídí provoz dispečerský aparát patřící pod SŽDC ...


ICQ 237-113-861
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2457
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 08:48:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm:
Provozní dispečer O11 (sždc) - "dispečer plánovatel", zavádí a odříká vlaky, posuzuje ad-hoc trasy,řeší MU po dopravní stránce ve spoluráci s dopravci a je jakousi "vrchní inštancí" pro výpravčí a mimo jiné by měl také absorbovat požadaky dopravců, které by měl přenášet ve srozumitelné formě výpravčím/dirigujícím dispečerům/traťovým dispečerům, ale to je leckdy a u leckoho z říše sci-fi...:-)

Dispečer dopravce O16 ČD a ostatní dopravci - zodpovídá za organizaci personálu, vlakových náležitostí, pořizování složení + připraveností, včetně informování svých zaměstnanců o mimořádnostech typu mimořádné zastavení.

(upravena kopie kolegy)
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1432
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 09:13:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: článek od neděle přečetlo 4756 čtenářů
A z toho usuzujete na co?
Dříve bylo v určitých zemích potřeba pro získání určitých vědeckých titulů dokládat citovanost aspiranta jinými odborníky. Takže se to dělalo tak, že onen člověk napsal nějakou ptákovinu typu "zkřížením kočky a psa vznikne kočkopes", na což se slítli staří odborníci a článek rozcupovali, čímž ale splnili původní aspirantův cíl - vyrojila se spousta citací. V době předinternetové bylo poměrně složité dohledat, že ty citace jsou ale negativní.
Takže k vašemu číslu - nevypovídá vůbec o ničem. Ani nevíte, kolik lidí si řeklo "No takovouhle s*ačku jsem ještě nečetl", ale hlavně že máte návštěvníka.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 09:13:59    Odkaz na tento příspěvek  

a modelovej příklad: ve stanici stojí dva vlaky ČD, třeba IC a R, ovšem ČD potřebujou pustit jako první ten R, vyhovíte, nebo si jedete po svým? Díky
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2458
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 17. července 2013 - 09:30:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm:
Pokuď je k tomu pádný důvod vyhovíme... Jsou to jejich vlaky a oni si v tomto případě sami zodpovídají za jejich zpoždění...
Kdyby nebyl žádný požadavek na přednost. Pojede ten který je rychlejší... nebo to bude na možná co nejlepším rozhodnutí dispečera.Všechno záleží na dané situaci.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4335
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 09:56:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale Liesk: Nejspíš máte pravdu, je to modelově úplně stejná situace, jako když sem jiní dávají statistiku z internetu ohledně obsazenosti a vyprodanosti RJ vlaků, když každý ví a sami žlutí přiznávají, že je normálně střílet si rezervace jako na běžícím páse a pak je last minute rušit...

Pro Bevela:
ty desítky lidi, co píšou J. Sůrovi, to už máš tolik přezdívek a alternativních identit, že ten počet víš tak přesně?

Já jsem to odhalil: Bevelo je Sůra!!!!Píše si to sem sám, aby měl s kým polemizovat a zvedat si sebevědomí, jak se potřel...
Wokodobe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 12:42:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 6-2010
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 12:58:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: To těžko... A pokud máš nějaké podezření, není lepší ho nahlásit moderátorům?

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Sipi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1375
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 13:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Wokodobe: On v těch Počernicích předjel IC 1012 i sudý os vlak linky S20, což tedy nechápu už vůbec, když Vysočany-Lysá oboustraně je nařízena absolutní přednost příměstských vlaků. Nebo totok už neplatí?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1433
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 13:05:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slim: Bevelo je Sůra!!!!

Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4337
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 13:32:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: byl to fór, ale do zde vládnoucí paranoie kolem identit to zapadá. Bylo by to na styl konspirační teorie, že si USA samy zbořily dvojčata, aby mohly vyrazit proti teroristům...
Fucida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 13:33:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minulou středu jsem zažil situaci, kdy asi 10 minut zpožděný rychlík jel z Krasíkova až do Mohelnice proti srsti, přičemž v Zábřehu na předjízdné čekal RJ do Prahy a odjížděl hned po našem příjezdu. Po první traťové nás předjíždělo Pendolíno, taktéž běhěm stání v Zábřehu. Takže ta přednost RJ absolutní nejspíš nebude.
Bkv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 8-2007
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 14:01:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bevelo: Zkuste někdy zabruslit do komentářů na žumpě iDNES, přímo pod články Jeníka Sůry, sice tam vysí cenzor a maže nevhodné komenty...
No ono na ohňosíti to není o mnoho lepší. Kritický komentář tam moc dlouho nevydrží a je smazán.
Slim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4338
Registrován: 2-2005
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 14:38:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkv: bez ohledu na barvu přispěvatele bych viděl dost podstatný rozdíl mezi diskuzním fórem MFD a Firenet, Vy ne?
vrabci na střeše
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.221.212.34
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 14:39:29    Odkaz na tento příspěvek  

Šuškali si šuškali vrabci na střeše, že v úohs už rozhodli o údajných "podnákladových" cenách. Radim prej bude brečet v televizi... ale bude to ještě pár týdnů trvat, než to bude venku oficiálně.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 906
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 15:09:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, rozhodli, ale v čí prospěch?
Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 11-2010
Odesláno Středa, 17. července 2013 - 15:49:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vrabci: vyjádření úohs: správní řízení v této věci nebylo ukončeno.