K-report
 

Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 24. 08. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Tratě v Ústeckém kraji » Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 24. 08. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
132
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.174.117
Odesláno Sobota, 10. srpna 2013 - 13:56:05    Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Sám můžete tedy posoudit jaký je rozdíl ve stavu obou úseků trati.
Já jsem si první úsek trati projel také již několikrát,ale jak říkám vše končí v Telnici za zhlavím směr Chlumec u Ch.Je velká škoda,že není možno se dostat dále až do Chlumce,kde je přímo v nádražní budově pěkná hospůdka...
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1329
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 10. srpna 2013 - 14:02:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

132: To jsem ani netušil, že tam něco takového je...

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
JVM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.100.79
Odesláno Sobota, 10. srpna 2013 - 14:59:21    Odkaz na tento příspěvek  

132: není to překlep? Nejedná se spíš o Unčín?
Blm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.36.176
Odesláno Sobota, 10. srpna 2013 - 17:05:12    Odkaz na tento příspěvek  

nostalgia. tak si tu trat dejte dohromady ne? Ukazte co umite.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1331
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 10. srpna 2013 - 17:30:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blm: Vím, že v Unčíně je hospoda. Ale když jsem byl naposledy u nádraží v Chlumci, nic tam nebylo.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
walty
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2013
Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 12:15:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blm: No, není to zas tak špatný nápad. Určitě se tady najde mnoho lidí, kterým není osud trati 132 lhostejný. Proč se nedomluvit a neudělat si „pár“ pracovních víkendů pro dobrou věc, místo toho, abychom si tady pořád jen snili o vzdušných zámcích? Když to kdysi pomohlo moldavské trati, proč by to nemohlo pomoc tady? Prořezání trati by takový problém nebyl, spíš kde vzít chybějící materiál? Osobně bych do toho šel. Co vy na to?
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1338
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 14:00:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není to špatný nápad. Na to je ale potřeba povolení od SŽDC, ne? A to bude těžké získat.

Já bych do toho určitě šel, tady v okolí Krupky.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 14:06:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na nádraží v Chlumci se točí Březňák a Zlaťák
JVM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.100.79
Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 14:28:47    Odkaz na tento příspěvek  

Jmx: tak to se 132 omlouvám, o té hospodě v Chlumci jsem nevěděl.
walty
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 8-2013
Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 14:57:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Během týdne se pokusím zjistit co je potřeba.
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 15:07:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč se nedomluvit a neudělat si „pár“ pracovních víkendů pro dobrou věc, místo toho, abychom si tady pořád jen snili o vzdušných zámcích?
Člověče, postavte se nohama na zem. To už je reálnější, že trať opraví SŽDC za těch auditem potvrzených ca 7 mega?
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 18:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, o posledním víkendu v srpnu se má v regionu konat velkolepá vojensko-historická akce k 200 výročí Napoleonské bitvy, viz např.: http://usti.idnes.cz/oslavy-vyroci-200-let-bitvy-u-chlumce-dbj-/u sti-zpravy.aspx?c=A130703_135102_usti-zpravy_alh nebo: http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450018&id=16 76079
Též příležitost pro "Kozí dráhu"?
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 18:50:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: Do Chlumce, podobně jako o jiných víkendech, bude jezdit NAD Telnice - Bohosudov zastávka navazující na vlaky v Telnici.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2800
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 19:15:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Kdepak, budou jezdit busy z Malého Chvojna do Chlumce, vlaky budou posíleny a přidány nové spoje.

Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 823
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 20:48:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oblast bitvy bude značně poznamenána uzavírkami. Jedna z nich bude začínat již ve Varvažově, takže objížďka bude možná jen po D8. Pokud se za poslední týden nic nezměnilo, měl by NAD zajišťovat Ares DPmD. Informační leták zatím na webu města Chlumec.
http://www.mesto-chlumec.cz/
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2801
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 22:26:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmx: Ares si přeje objednatel, bohužel však pouze na základě mapy bez místní znalosti. On je na trase místy problém i s klasickým 12m busem, natož požadovanými s 15m.

Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 23:30:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad jmx:

Jestli myslíte ten "audit", co myslím já, tak jeho autor ignoroval některé skutečnosti, díky kterým je ten dokument nepoužitelný.
Romanero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 12-2003

Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 23:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslim si, ze i hloupost jako zmena nazvu zastavky by (byvala) na 132 atraktivite a orientaci prospela. Temer zadarmo..

Mam namysli treba zmenu z Bohosudov zastavka na Bohosudov lanova draha. Co mam zkusenosti, tak si to i dost lidi vzdycky pletlo se spodni stanici. A laik se o navaznosti dozvi nelehko nebo vubec..
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 12. srpna 2013 - 07:55:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_m: na možný problém tohoto druhu jsem upozorňoval, ale objednatel může zaplatit jeden autobus, ten musí použít dálnici a musí na ní jet v rozmezí 90-100 km, aby zvládl některé obraty (to mimochodem není vyčteno z mapy). Navíc se do toho pořád montovali organizátoři bitvy, které bylo potřeba trochu krotit.
Na druhou stranu s Aresem se podnikalo už tolik speciálních jízd na všemožných místech (např. úzké krkolomné silničky v oblasti Českosaského Švýcarska), že zkušený řidič to vládne a v DP je i pravidlo, že si trasu nejprve prohlédnou.
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 825
Registrován: 5-2003

Odesláno Pondělí, 12. srpna 2013 - 08:21:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Kašpar: možná to bude on, ale to už záleží na Vás jaké k tomu zaujmete stanovisko, a jak protistrana dokáže svůj argument šířit na ta správná místa. I já jsem jen ten komu byl prezentován jednostranný názor. Jinak prosím nesvádějte stav trati na někoho, kdo není vlastníkem tratě a tudíž za její stav nezodpovídá. Naopak domáhat nákladů by se měl ten, kdo nemůže trať využít a musí náklady zvyšovat prostřednictvím komplikované NAD (pochybuji, že by 132 byla nesjízdná vlivem mimořádné události). Navíc od roku 2015 by také význam trati 132 v rámci rozvoje volnočasové přepravy mohl kapánek více stoupnout.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1350
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 12. srpna 2013 - 11:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Romanero: Mohly by být následující změny:

TRAŤ 130:

Bohosudov → Krupka

TRAŤ 132:

Teplice lesní brána → Dubí-Lesní Brána
Krupka → Krupka-Vrchoslav
Bohosudov zastávka → Krupka-Bohosudov
Unčín → Krupka-Unčín
Kamenec → Libouchec zastávka
Modrá u Děčína → Jílové-Modrá
Martiněves u Děčína → Jílové-Martiněves
Děčín zastávka → Děčín-Podmokly

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4148
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 12. srpna 2013 - 13:17:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Název stanice Dubí - Lesní Brána je naprostý nonsens. Dubí prostě žádné hradby a brány nikdy nemělo, stanice je nazvána po jedné z městských bran v Teplicích (stávala v místech dnešní restaurace Slavie, asi 2 km daleko). Totéž platí o místní sklárně (dříve Fleischmann a synové, Teplice - Šanov).
Nejbližší část města Dubí se jmenuje Pozorka. Jenomže nádraží leží na katastru Teplic...
Jinak ale správně připomínáš, že řada stanic v Ústeckém kraji je pojmenována naprosto nesprávně (krom těch, co uvádíš např. Oldřichov je v Jeníkově, Duchcov v Lahošti, Třebušice v Mostě, Kyjice nemýlím-li se v Jirkově, zatímco Jirkov zastávka v Otvicích - pěkně to soudruzi zpřeházeli, nejspíš proto, aby zmátli imperialistické agresoryhappy).
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1584
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 12. srpna 2013 - 14:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bude spíš hlavně tím, že se žel. tratě v této oblasti překládaly kvůli těžbě uhlí - a když nová stanice někde na přeložce měla sloužit "staré" obci, tak dostala název příslušné obce, ač už neležela na jejím katastru. Viz třeba nynější zast. Duchcov v zadnice daleko od jádra města Duchcova.
kaer_morhen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 1-2012
Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 13:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33-díky závěru tvého příspěvku jsi vyhrál naši soutěž "Kokůtek týdne".Pokud nám sdělíš adresu zašleme ti výhru....modrou partajní legitimaci s ptákem.
Franta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 13:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím se Rudolfa zastat, neboť (pravděpodobně Tvoje mládí je důvodem) jsi nepochopil skrytou narážku v Rudovo poslední větě, navíc podpořenou smajlíkem.
Takže titul Ti spolu s Rudolfem předáváme, jako "většímu" a jsme s pozdravem.

Rozpočtová odpovědnost teplického primátora by měla být vzorem vládě.

Půjčit si 100 000 a našetřit 100 000 je minimálně 300 000 rozdíl.
kaer_morhen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 1-2012
Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 14:08:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No mládenci,důvodem je pravý opak....tedy vysoký věk.Nevěřte všemu co máte v tabletech....ani v tabletách.Ono i zastávka Bělá p.B.-město je uprostřed lesa(sic!)a politika s tím taky nemá nic společného.Kapišto?
Ojakup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 12-2009

Odesláno Úterý, 13. srpna 2013 - 15:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kaer_morhen: Bylo naráženo na politickou situaci v době vzniku, nikoli že by to přejmenovávání bylo kvůli politice wink

ŠkodAris=dokonalý trolejbus
Moje video ,foto
Co máš proti krabičkám?
tomas.0045
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 3-2012
Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 08:47:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k názvům zastávek.Sice nevím,jaké imperialisty happychtěly klamat soukromé společnosti za c.k.Rakouska,ale podle katastrů by se nějaké jmenovaly úplně jinak.Např.:
Teplice lesní brána-Újezdeček
Proboštov-Teplice Trnovany
Bohosudov-Nové Modlany a pod.
JVM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.100.79
Odesláno Středa, 14. srpna 2013 - 10:15:01    Odkaz na tento příspěvek  

Tome, kdes to vyhrabal? Dědek.
tomas.0045
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 3-2012
Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 10:45:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JVM-chce to jen dobrou mapu,nejlépe nějakou starší vojenskou speciálku.kdysi se mi jedna taková dostala do rukou a od té doby si to pamatuju.Možná,že by se to dalo najít na netu,např.někde u Katastru nemovitostí.
JVM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.100.79
Odesláno Čtvrtek, 15. srpna 2013 - 11:08:47    Odkaz na tento příspěvek  

Tome díky.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.202.91.240
Odesláno Pátek, 16. srpna 2013 - 19:52:42    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes odpoledne jsem se byl mrknout na sesuv u Dobkoviček. Vypadá to hůř, než jsem si myslel. Jsem zvědav, zda a kdy to daj dokupy.

Pár dokumentačních foto, omluvte kvalitu, měl jsem s sebou jen kalkulačku.




Sergej11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 11-2010

Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 13:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obrazem EDK do Velkého Března za info díkesvypravci

Děkujem pane prezidente Václave Havle..čest Vaši památce ...
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 20:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podekovani do Lovosic. S Nex 42312-13 a 43304-07 v podstate kazdy den predjedeme nekde osobak,nekdy i dva v jednom smeru. Samozrejme pokud to jen trochu jde. Dnes ale decinsky rychlik cekal v Lovosicich na par minut zpozdeny pripoj. Pan vypravci ho vzal bokem a nez stacili cestujici prestoupit, tak jsem kolem projel . Smekam a dekuji. MH
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2543
Registrován: 5-2009

Odesláno Sobota, 17. srpna 2013 - 20:42:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letec:
A už jsem si říkal, zda se nenadával, že tě nechali v Povrlech, ale střídání si měl na 20h. :-) tak mi to přišlo ok....
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 434
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 18. srpna 2013 - 09:52:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Dc o 20te hodine vedeli a tak to bylo na nich, jak to vyresi. Za mnou byly dva rychliky a osobak a tak me zastavili v Povrlech. I tak me tam ale sikovne protahli proti spravnymu smeru vedle osobaku. Takze i tak palec nahoru. MH
html
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.230.147.83
Odesláno Neděle, 18. srpna 2013 - 16:18:20    Odkaz na tento příspěvek  

55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 6-2009
Odesláno Neděle, 18. srpna 2013 - 16:51:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to je s napájením zásuvek v syslech v blízkém okolí Ústí nad Labem? Jel jsem dvakrát a v obou případech cca od Velkých Žernosek nebo Libochovan zásuvky nešly.

Byla to nějaká anomálie nebo trvalý stav?

Sledování nasazení 162 + 961 na rychlících Kolín - Ústí nad Labem

Sledování nasazení 163 + 961 na osobních vlacích Lysá n/L - Ústí n/L
walty
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2013
Odesláno Pondělí, 19. srpna 2013 - 20:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teda pánové, tak velký zájem milovníků koziny o případné práce jsem ani nečekal. lol
Jmx: Není potřeba mě stavět nohama na zem. V této zvláštní zemi podnikám již čtrnáct let, ale za tu dobu jsem si všiml jedné věci. V soukromém sektoru se většinou s námi řeší otázka „jak to udělat, aby to šlo“, ale jakmile se dostaneme do státního nebo polostátního sektoru, řeší se většinou otázka „proč to nemůže jít“.
Poslední týden jsem věnoval získání legislativních informací na můj výše uvedený návrh, ale nakonec koukám, že vše končí u neochoty lidí udělat něco bezostyšně pro věc, která není ani nemůže být jeho.
Nadále hold budu chodit s pilkou na procházky okolo trati sám.
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10955
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 20:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Rce ....


ICQ 191300062
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10958
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 20:46:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní Ec 171


ICQ 191300062
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 22:49:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad walty: Můžete mi sdělit, s kým jste projednával realizaci vašich návrhů?
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 20. srpna 2013 - 23:18:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuhle jsem potřeboval jet vlakmo z Ústí do Slaného v odpolednich hodinách (bylo to ve středu 14.8.). Z IDOSu vypadlo lákavé spojení přes Straškov, které jsem využil. Ešusem jsem se dopravil do Roudnice, kam jsem dojel ve 14:49. Po rozchodu cestujících bylo nádraží lidu i vlakoprázdné. Následoval odjezd ešusu od Prahy do Ústí, během odjezdu se na opačném zhlaví objevil motor od Straškova. Konstrukce jízdního řádu tedy nepotvrzuje úlohu místních drah jako napáječe tratí hlavních. Vůz řady 809 s lehkou modernizací (spouštěcí okna a nové sedačky) by představoval pro mnoho krátkých tratí optimální a levné vozidlo. Do vlaku kromě mě nastoupila i jedna seniorka. Další frekvence v celkovém počtu cca 12 cestujících byla posbírána na zastávkách v Roudnici a v Hracholuskách, aby se tato opět z vlaku až do Straškova vytratila. Stav trati lze označit za dobrý. Ve Straškově jsem vyhledal přípoj do Zlonic, z reakce strojvedoucího jsem poznal udiv nad nenulovou frekvencí. Po zjištění cíle mé cesty bylo konstatování o "rychlíkové" jízdě. Což byla pravda, neb jsme křovím prolétli bez zastávky až do Zlonic. Další část spadá už do jiné diskuse. Jen mě napadlo, zda je při tak malých přepravních výkonech vůbec efektivní vybírat nějaké jízdné. Provoz jízdenkového automatu (o pořizovací ceně ani nemluvě) musí vyjít mnohonásobně dráž.
arkey5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 10-2011
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 12:41:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevíte někdo co jezdilo za soupravu na 6913 a dál po chcíplim Elefantovi v Zálezlech na 6912? Díky
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8897
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 18:50:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz, myslím že třeba Jmx by mohl vědět: Příští rok má dojít k otevření přechodu Sebnitz-Dolní Poustevna. Jaké by měly být polohy vlaků na příslušných tratích (u nás 098+083)?
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2554
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 19:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

arkey5:
163 a 3xBt.... Elefant byl ze Zálezel v noci odtažen na podvalnicích nehodákem do Libně..
walty
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 8-2013
Odesláno Středa, 21. srpna 2013 - 23:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Martin kašpar: U SŽDC mám jednu „spřízněnou duši“, které jsem slíbil prozatím anonymitu. Omlouvám se, ale sliby plním. Od této osoby jsem získal informace a kontakty, které by byly nutné k jakékoliv práci. V závěru všichni, se kterými jsem se bavil, odkazovali i na Vás, pokud se nepletu, předsedu ZMŽ, pro získání informací ohledně o.s. jakožto prvního zásadního požadavku.
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3127
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 22. srpna 2013 - 10:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer: na podvalnících? čímpak onemocněl?

Švestková dráha - Lokálky Českého středohoří
Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet, nebo chválit. (K.H.B.)

ICQ 264305638
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1443
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 22. srpna 2013 - 10:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karloslt - zadřená převodovka.
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 23. srpna 2013 - 09:34:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad walty:

Proč je třeba běžné věci za každou cenu obalovat tajemnem?
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 827
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 23. srpna 2013 - 21:51:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: zatím to vypadá, že polohy na 098 a KBS 248 BSch-Sebnitz by mohly odpovídat současnému stavu. V Bad Schandau budou muset být zachovány návaznosti na S-Bahn S1 v obou směrech. Pokud se nepodaří zkrátit rychlost DD-BSch tak budou BSch čekačky cca 11 min. I tak by se jízdní doba DC-Poustevna mohla dostat pod 70 min.
Horší to vychází na 083, která bude vázána na 098 a 248. Tam v podstatě dojde k rozvázaní návaznosti mezi 081 a 083, protože stav obou tratí neumožní zkrácení jízdních dob a setkání v Rumburku (snad s výjimkou vložených špičkových posil na 083, ale těch bude jen pár).
Zatím vůbec netuším jak to bude vypadat s 084. Ta by teoreticky mohla mít dvouhodinový víkendový takt ke křižování v Mikulášovicích dolní n. (s úsporou jedné jednotky a čety), ale je tady hodně silný lobbing ze strany České Švýcarsko o.p.s., který preferuje turistické vláčky a bohužel přes opakované stížnosti není v rovnováze s potřebami obyvatel Starých Křečan a Mikulášovic.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8907
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 23. srpna 2013 - 22:08:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmx: Díky. Mně právě přišlo, že není šance stihnout vazbu v Rumburku. Varianta bez čekačky mi vycházela na nutnost křižovat v Šenově, tudíž příjezd do Rumburka cca ve 30.
A české Švýcarsko snad požaduje nějaké konkrétní polohy vlaků?
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 829
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 23. srpna 2013 - 22:17:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano požaduje (současný jízdní řád na 084 tomu odpovídá), zejména takové ty zajížďky do Krásné Lípy, díky kterým jsou Staré Křečany v podstatě odstřiženy od světa a Mikulášovičtí si trvale stěžují, že se vlakem o víkendu nikam pořádně nedostanou.
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 23. srpna 2013 - 23:19:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle jakých kritérií vybírá kraj tratě, na kterých bude hradit řekněme víkendový provoz. Jaký je principiální rozdíl mezi skupinami tratí Chomutov - Vejprty, Osek - Moldava, Mikulášovice - (Kr.Lípa) - Rumburk a mezi skupinou tratí Most - Lovosice, Kadaň město - Kaštice, Děčín - Telnice případně jiné? Ve všech případech tratě plní funkci zejména rekreační, nicméně první skupina je hrazena z prostředků ZDO a druhá nikoliv.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8908
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 24. srpna 2013 - 08:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmx: A přispívá nějaké prostředky? Pokud ne, tak může být jen poradním orgánem a je na kraji, jak se k tomu postaví. Ale jestli má nějaké své duše na kraji...

Martin_kašpar: Hlavním kritériem by měl být turistický potenciál. A rozdíl v potenciálu Krušných hor s krásnou přírodou a mnoha turistickými, cyklistickými a lyžařskými cestami a Kadaňskou "polní" dráhou, kde fakticky krom Krásného Dvora nic není, je veliký.
Aby turistické dráhy měly šanci přežít, potřebují i něco jiného, než vlastní koleje a vláčky. Mně třeba v tomto mrzí, že asi trať s největším turistickým potenciálem, tedy Moldavu, kraj moc nepodporuje. Už tam zbyly jen 4 páry vlaků, pro letní období s relativně špatnými časy (7:21 příliš brzo a 9:57 už je pozdě). Kdyby se tam přidadly sezonní parní vlaky, železniční muzeum, nějaké atrakce pro děti (jízda na drezínách v Dubí/Moldavě), význam by ještě vzrostl.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4077
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 24. srpna 2013 - 09:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavním kritériem by měl být turistický potenciál.

Ano. To je to, co někteří nechápou, že neexistují nějaká přísně exaktní kritéria použitelná zcela univerzálně, totéž i u "kladivové" dopravy.
Jasně, počty cestujících, náklady na provoz atd, ale prostě vždycky bude někdo protestovat "proč tuhle trať ano a tuhle ne ?"
132
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.202.102
Odesláno Sobota, 24. srpna 2013 - 13:29:57    Odkaz na tento příspěvek  

walty: zdravím Vás,pokud budete potřebovat na brigádu na průřez trati - rád se přidán a věřím,že nebudu sám a dobrá věc se jistě vydaří....
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.47.26
Odesláno Sobota, 24. srpna 2013 - 15:58:28    Odkaz na tento příspěvek  

a Kadaňskou "polní" dráhou, kde fakticky krom Krásného Dvora nic není, je veliký.
Vintířov: dva zámky, kaple, kopec (ten pro turisty prakticky povinný, jedno z nejhezčích míst v okolí vůbec).
Radonice, Vilémov: panská sídla (zámky), hospody :-), Fünfhunden, pardon Pětipsy ruiny zámku, nádhera. Nechranice - rybaření.
Přírodní park Doupovská pahorkatina, městečko Maštov, zámek, celé podhůří Doupovských hor, zapomenutý kraj.
Holt se musí umět koukal a není to lunapark nebo Dyznylend.
Bejvaly časy, kdy jsem to dal z KV 150 km na kole kolem celých Doupovek, dnes bych se svezl spíš tím vlakem.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8909
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 24. srpna 2013 - 16:55:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

W.: Zámky vesměs nepřístupné, buď v havarijním stavu na spadnutí nebo v nich sídlí dětské domovy, úřady apod. Přírodním parkem neprochází jediná turistická značka. A zámek v Krásném Dvoře a přehrada s tušimickou elektrárnou jsou asi trochu málo na to, aby mělo smysl z veřejných peněz udržovat v provozu takovou trať. Ústecký kraj má jiné atraktivnější tratě, které za záchranu stojí víc, byť jejich exitence stojí už jenom na turismu.
810666
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 24. srpna 2013 - 17:10:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Pitomec se vždycky najde, viď.

Lidská hloupost je věčná, věčnější láska