K-report
 

Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 20. 06. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Tratě v Ústeckém kraji » Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 20. 06. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2059
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 12. června 2013 - 05:20:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máme sesuv o šíři 150m a délce kolem 410m. Sestřelil lom, železnici a dálnici. Jdeme počítat...
Příprava - kolem 5 jádrových vrtů do 20m. 100mm a 1bm za 1000,- -> 100000,- jenom za vrty. Geotechnické práce dalších 100000,-. Projekt na sanaci 50000,-. To máme čtvrt mega jenom na zjištění stavu a nezačali jsme uklízet. Pokud přijde (jakože by měl) požadavek na další monitorovací vrty, tak cena zase poskočí.
Pak je otázka kam se zeminou a s kým. Tady jsou ceny velmi proměnlivé. Závisí na firmě, co dodá sklápěčky a kam to odveze. Je to cca od 4000kč za sklápěčku až po 150kč za kubík. Lze využít (a asi i bude) těch naslouvaných, co už to jezdili. Tady to tedy nedopočítám. V každém případě zahučí aspoň 100000,-.
Velké vrty na zajištění svahu a prakticky výroba pilot - 3 řady (1 trať a 2 dálnice - pro každý pás) s vrty po 5m, takže celkem 90. Tyhle piloty se dělají bezjádrové s železobetonovou výplní, ale mají aspoň půl metra. Lze je vidět třeba na stavbě pražské Blanky na záporových stěnách. Geotechnický průzkum řekne přesnou hloubku, ale osobně sázím na 20m. Budou potřeba aspoň dvě mašiny - jedna na dálnici a druhá pod trať, v každém případě bychom se mohli dostat k 20000 za díru s výplní. Dalších 180000,-.
Jdeme opravovat... Je potřeba navézt materiál jak na trať, tak na dálnici. Takže zase sklápěčky, tentokrát s užitným materiálem. 50000,-.
Přeorat dálnici, protože ten sesuv podle geologů předběžně jde i pod ní a pás na Ústí byl téměř kompletní - včetně kanalizace, aktivní vrstvy (poslední pod obrusnou) a drátizace (proměnné značení, SOS). 70000,-. (V daném kousku stačilo pouze položit pár vrstev asfaltu, nabouchat svodidla, osadit hlásky a značení a mohli pustit provoz).
Trať... Propustek je trapná položka... 20000,- - nejvíc spapá cena za šalování betonu a přicvaknutí na piloty. Spodek je už navezený, svršek taky, takže výtěžek kolejiva, což může traťovka použít ze svých zásob. Drahá bude doprava těch věcí a podbíječka (snad má SŽDC vlastní), ale při té příležitosti by mohla objet celou trať (kdy vůbec byla naposledy podbitá?). 20000,-. Posledních cca 10000,- sní zabzař a telefon.
Teprve teď jdeme opravdu likvidovat příčinu a tou je napuštěné bahýnko, které teče po úbočí. To znamená zase vrtání a betonáže, tentokrát odvodnění svahu. Bude potřeba asi 15 šikmých až vodorovných vrtů a pak koryto, do kterého to může cedit. 300000,- zase jenom za vrty. V tu chvíli nám do toho navíc začínají lézt soukromé pozemky (přece nevyrobím podzemní přehradu a nenechám si to téct pod koleje/dálnici). 50000,-.
Škody na lomu jako utopené buňky, možna dokonce i ta, co tvoří jejich centrálu -> 50000,-.
Bižuterie navrch jako je administrativa 20000,-.
Celkem to máme mega a kousek jak když hvízdne, berte to ale s rezervou, všechny ceny jsou odhadem a nějak neřeším DPH.

Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8686
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 07:48:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis: Mega a kousek? Tak možná v eurech! Když si vemu, že pitomá zastávka na kraji obce stojí v řádech milionů, tak sanace svahu nebude za milion.
Attilius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 08:08:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis:
Pokud máte stavební firmu, a tenhle sesuv byste sanoval za milion, uděláte mi nabídku na stavbu rodinného domu? Když to bude do 20 000,- , tak bych to bral. Ne vážně, až budete chtít odhadovat ceny, tak se zeptejte někoho, kdo se pohybuje v oboru, tohle je opravdu úlet.
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 812
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 12. června 2013 - 08:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď ráno jsem sledoval přímou reportáž z D8 (geolog a hejtman) a pochopil jsem z toho následující:
- celý svah se musí nejprve prozkoumat a vyhodnotit jak se bude dál postupovat (řády dnů -týdnů)
- k sanačním pracím bude nutné přistupovat jako celku. I když se mluvilo na staveništi D8 chápu to tak, že se to vztahuje na celý svah tj. od lomu až pod dálnici a SŽDC si asi těžko z toho bude vyďobávat "svoje" kousky tratě, které bude vracet na místo.
- je to natolik mimořádná událost, že časový odhad je věštění z koule
- začne ta nejzábavnější část - hledání viníka (což může být skutečně přírodního původu) a hlavně kdo to zaplatí. A s tím se objevují první náznaky "přehazování horkého bramboru", protože ze všech stran se opravdu mluví o řádech stovek milionů (opět v rámci celku).
No myslím, že v následujících měsících se tu občas objeví dotaz "jak to vypadá s opravou trati 097", nebo jak řešit NAD aby se dalo z Lovosic dojet aspoň do Chotiměře.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2351
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 12. června 2013 - 08:49:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od dnešního rána jezdí NAD Radejčín - Lovosice a tak to zatím zůtane..... důvod: není motor navíc.
Jmx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 813
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 12. června 2013 - 08:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je ten důvod proč jsem tu otázku nadhodil, protože osobně jsem zastáncem varianty spojit dva motory NAD. Jde o to kde a v jakém rozsahu "rezignovat" na stávající návaznosti (případně vytvořit alternativní). Aktuální varianta výluky totiž podle mě nejvíce postihuje tu nejatraktivnější část turistického potenciálu na trati.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2352
Registrován: 5-2009

Odesláno Středa, 12. června 2013 - 09:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych to neviděl tak černě. Kdo chce tak si cestu do Opárenského udolí najde. Bud s NAD a nebo pojede a kole a nebo pěšky ze Žernosek podél Milešovského potoka. A na Lovoš se cesta s NAD zkrátí. Ten kousek holt vlaky nějaký čas jezdit nebudou. Sice je to otravné, ty přestupy, ale jde jen o zvyk....
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1949
Registrován: 11-2002

Odesláno Středa, 12. června 2013 - 10:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpočty a spekulace ohledně příčin a dalšího postupu po sesuvu je skutečně možné si ušetřit návštěvou trošku fundovanejšího vlákna na forum.ceskedalnice.cz - sekce Dálnice - D8 - 0805 Lovosice-Řehlovice, zajímavé je to ca od 10.6. (kasme 18:05, Pavel_A 19:04 a dále).

2koridor.websnadno.cz
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4113
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 10:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmx, Dispečer: Já bych se rád mýlil, ale mnohem spíš než na nějaké NAD to vidím na drobné změny na Teplickém příměstě. Když se linky 121 nebo 122 dostavají až do Žimu, do Chotiměře dojedou taky. A pak bude s tratí 097 ámen.
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 436
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 13:17:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten sesuv je dílo člověka.Dlouhá léta je v Dobkovičkách kamenolom,kde se jen těží a dílo zkázy dokonala dálnice.Teď je jen otázka co na ten sesuv mělo větší vliv.
Teplické příměstí těžko bude zajíždět do sousedního okresu.Poslední zastávkou teplického okresu je právě Žim.Radejčín je Ústí a zbytek trati Litoměřice.
Škoda této trati,právě před Radejčínem byly krásné vyhlídky na Labe.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6955
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 13:22:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No každopádně to ujelo až po víc než stu letech poté co tam vykopali širokej pruh pro dálnici.
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 437
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 13:48:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podobný i když menší sesuv postihl trať 113 v roce 1981 mezi obcemi Dlažkovice a Kololeč. Tenkrát ujel svah a postihlo to i silnici I/15.Celých 6 let trvalo zpevnění svahu a poté byl postaven nový úsek silnice z Obřic a obchvatem Třebenic.Bez zpevnění tohoto svahu by nebyla opravena ani trať.
U 097 to může být podobné,ohromné investice se vynaloží hlavně kvůli dálnici,trať by se s tím mohla svézt i když zadarmo to také nebude.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4114
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 14:25:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirek 2: "ten sesuv je dílo člověka"

1) No jo, celá staletí tam člověk lil vodu, až to ujelo. Nenechte se vysmát. Že je to oblast s možností ujetí svahů se ví celá desítiletí, ostatně jde o zcela normální, přirozený jev. Prostě svahy, dokonce i ty, které nejsou podmáčené, se sesouvají. I bez lidského zásahu.

2)" Teplické příměstí bude těžko zajíždět do sousedního okresu"

Ale jděte, vtipálku. To jste zjistil kde? Že teplické linky zajíždějí do sousedního okresu (Chlumec), či dokonce do sousedního krajského města (linka 137 do Ústí nad Labem) nevíte? Tak mlčte. Ostatně linky mostecké zajíždějí i do teplického okresu (Bílina, Teplice), ústecké do okresu Teplice (č. 1 do Krupky). Takže na nás jen taháte bláboly některých blbečků o "nepřekročitelnosti" krajských či okresních hranic.

3) "podobný i když menší sesuv postihl"

nejen trať 113, ale i Plzeňsko - Březenskou dráhu, která kvůli tomu měnila své trasování, v současné době trápí i trať 140, kde je pro sesuv půdy zastavena doporava mezi Karlovými Vary a Chodovem atd., atd. Takže klídek.
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 12. června 2013 - 16:27:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky, Attilus: Tak to zkuste spočítat sami a ne jen kritizovat....
Výhoda stavby dálnice je ta, že některé věci tam už mají.

Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Attilius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 16:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis: Já nic počítat nebudu. Tuto práci bych nechal odborníkům, na základě odpovídajícího průzkumu a projektu. Mě se jen nelíbí házení čísly do větru od lidí, kteří se v investiční výstavbě nepohybují a tedy o problematice téměř nic nevědí. Jen pro ilustraci uvádím, že např. sanace sesuvu u hřebečského tunelu v roce 2006 (cca 50 x 45m, 13 000m3) vyšla na 117 mil. Kč. Takže ty odhady o stamilionech až miliardě považuji za reálné.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8688
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 18:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis: Nebudu počítat nic, protože této problematice nerozumím. Ale když vidím, co dneska stojí milion, tak je jasné, že to je zcela mimo.
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2787
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 12. června 2013 - 19:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové nic ve zlém, ale jediný příspěvek, který vystihuje podstatu věci, sem vložil Jmx. Ostatní je mimo a bude záležet jen a jen na politickém rozhodnutí. V systému je peněz více než dost, jak ukazuje příkladně Blanka v Praze a jí podobné stavby. Miliarda sem, miliarda tam. Na příkladu Horního Slavkova také vidíte, že stačí chtít a najednou to jde a co mám informace, tak s řádově naprosto jinými penězi, jak stálo v rozpočtových úvahách. Vše je jen o chtění a o té politice.

Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4116
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 20:23:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T-m: "V systému je peněz více než dost"

No, jo. V kterém systému ty peníze jsou? V tiskárně? Nebo Blanku platíte z vlastní kapsy a proto víte, že budou peníze i na opravu 097? Kecy, kecy.

Ledaže byste byl zloděj...
Marek333
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 20:37:32    Odkaz na tento příspěvek  

T-m: Neberte Orkymu a spol. radost... konečně mají co optimalizovat a záminku vymýšlet 1000+1 možnost, jak by s tím naložili lépe a napsat nám tu svá zaručená moudra, co bude dál. Je to uspokojuje.

Rudík33: Člověče, tebe, T.H. a Boblicka mám nejradši. Nejzábavnější existence na Káčku, máte svůj styl. I když T.H. už jen mimořádně hostuje a Boblick je kdovíkde... Boblicku... vrať seeee :-(
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4118
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 20:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek 333, taky Marek OOO, OO1, 002,OO6, O11 a já nevím kolik dalších Marků, ředitelů Moravských okresních drah, věčných studentů PF MU (deset let je snad rekord), občas taky "Nikki" a jinak taky Marek Tomek a nakonec i řada dalších nicků:

Polibte mi šos!
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8837
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 12. června 2013 - 21:25:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Řekl bych, že dost možná i stovky.
Nechtěl jsem být tak krutý.

No potvrzuje to nakonec i Jmx.

Attilius:
uděláte mi nabídku na stavbu rodinného domu?
Já bych snad tu nabídku ani nechtěl. Přeci jen bych se asi více zaměřil na kvalitu než jen na cenu domu.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6963
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 12. června 2013 - 23:04:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono je otázka kolik peněz NAVÍC bude stát obnova tý trati. Protože jaksi nepředpokládám že by se se svahem nic nedělalo a dálnice dostavěla jinudy. A tak jak to je ujetý se to bude muset sanovat kvůli dálnici nejspíš až nad trať.
Anonym
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 787
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 02:10:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch má pravdu, obnova 097 je už v tuto chvíli dosti neekonomická, bohužel tam došlo k nestabilitě celého masivu..... . Jak psal Hroch stovky milionů, ale v horní polovině matematického vyjádření částky....

Petr Vlček: Ano může se stát, že ta dálnice tý trati pomůže a já jí to i přeji..... Mmmch. byl by to asi první případ...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9057
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 12:03:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zastávka ve Vaňově stačí jen jedna.
O. K., ale v tom případě platí ta varianta, že by to mohlo mít výhody typu "jedu z Vaňova do Lovosic a nemusím jet přes hl. n. a pak zpět), nikoliv typu "ať se jedná o - byť částečnou - náhradu MHD" (analogicky s tím, že do Neštěmic a Mojžíře se také dá z centra Ústí dojet vlakem, ale nikdo kvůli tomu tamní MHD neredukuje).

Ano může se stát, že ta dálnice tý trati pomůže a já jí to i přeji..... Mmmch. byl by to asi první případ...
Napadá mě, že podobným případem možná byla R6 (O. K., tedy ne dálnice, ale rychlostní komunikace) u Jenče a dilema "postavit most tratě, která je 12 let neprovozní? nebo že by se mohla zprovoznit?" Nehrála právě tam roli ta věc, že když se v tu dobu ta trať nezačne rekonstruovat (aby byla opět sjízdná), tak ten most přes dálnici nikdo nepostaví, takže teoreticky to znamenalo, že stavba "dálnice" vedla k obnovení sjízdnosti tratě?

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 9-2004
Odesláno Čtvrtek, 13. června 2013 - 20:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Přesně tak, výstavba dálnic v ČR ještě nevedla ke konci ani jedné tratě. V tom jsme dost velkorysí.

Jinak R6 bude od ledna D6 - pokud se ovšem sněmovna nerozpustí před schválením nového zákona o silničních komunikacích.

Established 1962: Rolling Stones, T3 v Praze. 50 and counting!
Tazmánský_čert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 10-2012
Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 11:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V úterý nebo ve středu večer prý jel z Děčína na Střekov nějaký Hurvínek, táhla ho modrá 810ka. Nevíte někdo něco bližšího?
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 14:27:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Článek s dalšími fotkami dokumentujícími, jak sesuv, který mezi Dobkovičkami a Radejčínem smetl trať 097, postoupil - a zavalil již celé těleso rozestavěné D8, je zde: http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/foto-sesuv-udelal-z-dalnice -d8-zahradku-za-miliardu-20130613.html
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10486
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 14. června 2013 - 21:37:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Již několik měsíců jezdí po tr. 090 řada 184 a zde nic ....

Dnes v Rce ...

ICQ 191300062
Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 806
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 12:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od včerejška jezdí opět KŽC na trati (Roudnice n.L. -)Straškov - Libochovice (- Litoměřice). Bohužel letos nechápu, proč jede pouze v sobotu TAM a v neděli ZPĚT. Teda jako vím, že se ještě snaží "vydělat" na Švestkové dráze, kam v sobotu zajíždí, ale k čemu pak je ten jeden vlak 096? Když už budu turista, tak chci vlakem přijet a i odjet. Nehodlám čekat na druhý den až pojede zpět... No, chtěl jsem dát dnes nějakou fotku, ale trochu jsem to "zazdil" a zapomněl. Takže kdyby si někdo za týden vzpomněl, má možnost už fotit.

Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 12:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gapa: Já to říkám, měli by Švestkovou dráhu zcela přenechat KDS a měli by jezdit právě na trati Straškov - Libochovice.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
johnny_z_carga
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 5-2013
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 14:59:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V těchto na údalosti bohatých dnech jsem se opět šel "uklidnit" na naše nádraží a dovolil jsem si pořídit a zde umístit několik fotografií současného stavu.

Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1058
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 15:16:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže příchod na nástupiště je již možný jen přes koleje... Ještě před pár měsíci jsem tam byl a ten vchod do haly byl jen zamřížován.

Dost by mě zajímalo, jak to vypadá od nástupišť, jestli je to zazděné či nikoliv.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8706
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 16:51:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Já to říkám, měli by Švestkovou dráhu zcela přenechat KDS a měli by jezdit právě na trati Straškov - Libochovice.
Ideálně tratě pronajmout za symbolickou 1 Kč s tím, že příslušné společnosti zajistí jejich sjízdnost. :-)

Nostalgia: Takže příchod na nástupiště je již možný jen přes koleje...
Tak to nádraží už stejně nefunguje pro veřejnost, tak to nevadí.
johnny_z_carga
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 5-2013
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 16:59:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Dovnitř jsem se neodvážil , neb jsem měl s sebou svého 4-letého synka a nedovedu si představit jak by asi na nás reagoval službu konající pan výpravčí. Myslím , že logika tomu velí , aby to bylo zazděné i z druhé strany od podchodu, ale na dráze je možné všechno.Kdysi jsem v této stanici běžně vystupoval a už tenkrát byl spodek výpravní budovy solidně demolován "blbečky".
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 17:42:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

johnny_z_carga: Já jsem v téhle době dojížděl do Teplic, takže o tom nemám představu - jaká byla vytíženost, kolik lidí nastupovalo a vystupovalo? A v jakém roce došlo k zavření pokladny?

Když to ještě bylo jen zamřížované, tak jsem tam přes mříže viděl všelijaké nasprejované vulgární vzkazy a odpadky... A po pokladnách či záchodech ani stopa - bylo to zazděné tak, že zde byla jen malá místnost s vchodem do podchodu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
johnny_z_carga
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 5-2013
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 18:02:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Já jsem jezdil pouze po směnách kolem 18 hodiny z ÚL-západ a upřímně, moc nás tam nevystupovalo a nástup byl na tom podobně.V kolikátém roce se zavírala pokladna to netuším.Pamatuji si však ,že mě v roce 1997 oznamovala paní výpravčí rozhlasem , že je osobák do Aussig opožděn, byl jsem na tom nádraží jedinej cestující a s režijkou.
Vzpomínám si ještě na veliký zděný a obložený květináč u dveří do podchodu a 2 pokladny se záclonkami.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1061
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 18:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládám, že jste to využíval z Přestanova - z Chabařovic se dá (i dalo) jet mnohem snadněji autobusem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
johnny_z_carga
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 5-2013
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 19:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Chabařovic, po 18.hodine bylo spojení MHD na Chaba už horší .Takže buď čekat v Ústí,nebo použít vlak a pak se kousek projít na čerstvém povětří.No nepopírám ,když se vystupovalo za tmy a u nádražní budovy si mladíci dopřávali odvahu pomocí "mařeny" a možno i větších "svinstev"-tak to docela byl adrenalin.Aspoň jsem si přes zimu udržoval slušnou fyzičku.
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.88.78
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 19:32:11    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Ideálně, když SŽDC zajistí sjízdnost trati pěkně ze svého rozpočtu. Sni dál. :-)
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 20:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

johnny_z_carga: Dnes je to horší od 19:00. Předtím je 15-minutový interval do Chabařovic a 30-minutový interval do Přestanova (linky 1 a 12 dohromady) a následně je interval 60 minut.

Ale U1 jede také každých 60 minut, takže moc velké zhoršení to není.

Teoreticky by se mohl zrušit poslední spoj linky 12 ve 22:10 v úseku Chabařovice - Přestanov a bylo by to možné nahradit zastavením osobáku, který jede z Ústí ve 22:17, otázkou však je, jestli se tím příliš mnoho lidí nevyžene z VHD... Bylo by zajímavé vědět obsazenost tohoto spoje - tady nejsem striktně proti autobusům.

Nástup a výstup cestujících by i přes zazdění haly měl být umožněn - a to přes koleje (v Oldřichově u Duchcova je také podchod uzavřen a chodí se přes koleje). A nebo vlak může přijet k 1. nástupišti (což je ale moc komplikované).

O víkendu, protože autobusy do Přestanova jezdí pouze každé dvě hodiny (linka 1), mohlo by být zastavování ve větším rozsahu (tj. v časech, kdy nejede autobus). Dá se namítnout, že existuje i možnost s přestupem v Chlumci, na mezibusové přestupy bych se ale příliš nespoléhal (dokud se neudělá nějaký systém, kdy autobusy budou na sebe čekat).

RegioPanter by však měl umožňovat zastávky na znamení, aspoň podle tlačítek v nástupním prostoru. Toho by se mělo využívat - zájem o nástup a výstup zde logicky příliš vysoký nebude.

----

Přeberte si to jako variantní řešení, ne jako můj vlastní pevný názor. Je to pouze jedna z možností.

Zastavení v Chabařovicích by se hodilo i krátkodobě během letošní rekonstrukce bitvy u Chlumce, aby bylo možno přijet i z větší dálky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
johnny_z_carga
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 5-2013
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 20:25:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Smekám před Vaší naprosto vyčerpávající studií o používání nádraží v Chabařovicích, ale jsem již příliš dlouho na dráze a stár, abych věřil tomu , že se něco z toho dá realizovat.Možná ten nápad na dopravu návštevníků po dobu "Napoleonských oslav " by byl k užitku , ale do Chlumce je to ještě pořádná štreka a po silně frekventované silnici na Ústí , bych to asi návštěvníkům pěšky nedoporučoval.Nu nikdy neříkej nikdy.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 16. června 2013 - 21:50:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

johnny_z_carga: Co já vím, tak rekonstrukce bitvy se má odehrát v prostoru mezi Přestanovem a Chlumcem.

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1066
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 17. června 2013 - 09:57:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trocha humoru... Ještě mě napadla upozornění, která by se dala do Chabařovic umístit:

„Podchod zazděn! Pro příchod k vlakům použijte přechod přes koleje vedoucí z 1. nástupiště!“

a pod tím:

„Vážení cestující, od 14. prosince 2008 zde nezastavují žádné vlaky. Za způsobené komplikace se omlouváme.“

Konkurenci na železnici pouze v případě zavedení IDS ČR! Děkuji.
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 18. června 2013 - 19:02:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na švestce M131.1280 a M131.109.
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 05:56:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kde se tam vzaly?
BzS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.20.106
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 10:28:52    Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm

To je docela rychlost. Včera v půl druhý jedeš 6909 z Kralup a večer už jedeš s motoráčkama na výlet.
Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.14.186
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 13:06:32    Odkaz na tento příspěvek  

Kontrola budoucí rody švestek proběhla dopoledne, tedy návrat z "vejletu".
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 19. června 2013 - 13:20:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kpy. Ti vypadlo pismenko,ze by vedro?
Nguyen Quoc Bao
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.96.5
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 19:40:46    Odkaz na tento příspěvek  

Bdlm: to se toho stalo, jedno písmenko. Vy jste zřejmě pan neomylný, že? Hlavně dávejte pozor, ať v tom vedru neuděláte chybu vy.
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3121
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 19. června 2013 - 20:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kpy: a urodí se dost?

Švestková dráha - Lokálky Českého středohoří
Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet, nebo chválit. (K.H.B.)

ICQ 264305638
Chomutovák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1325
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 20:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K Chabařovicícm. Už 7 let bydlím v Teplicích a jezdím skoro denně z Proboštova do ÚL a za sebe musím napsat, že nezastavení v Chabařovicích je jeden z lepších počinů krajského úřadu při plánování veřejné dopravy. Nástup a výstup v Chabařovicích byl vždy zanedbatelný a to i ve špičce, kdy tam vlak zastavoval po půl hodině. Typický obraz - z ÚL jede takových 200 lidí, v habařovicích vystoupí jeden, v Bohosudově tak 40 (+nějaký nástup), v Proboštově tak 50, v Teplicích třeba až ke 100. Párkrát jsem se šel projít do Chabařovic a zpět vlak, vždy jsem byl jediný cestující ve vlaku. Suma sumárum, i v době, kdy byla nabídka prakticky ideální, se průměrný počet cestujících pohyboval kolem počtu zastavujících vlaků. Přes Chabařovice se jezdí 100 km/hod, nezastavením se ušetří možná minuta jízdní doby (ta skutečně v JŘ ubyla) a nepochybně nemálo energie.
Bdlm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 3-2007

Odesláno Středa, 19. června 2013 - 20:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bao. Chytrak ze? Ani se neumis podepsat. Takove blbce miluju.
JVM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.100.79
Odesláno Středa, 19. června 2013 - 22:28:12    Odkaz na tento příspěvek  

Boďo klid, buď nad věcí, na Tebe takový nějaký možná šotouš nemá. Klid a v duchu ho pošli do zadního otvoru.
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 08:30:57    Odkaz na tento příspěvek  

Kpy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.188.14.186
Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 09:00:18    Odkaz na tento příspěvek  

Někteří, zde diskutující, se znají dlouhá léta a podobné "najíždění" berou většinou s úsměvem, páč to bývá (opět) většinou skrytá hláška ze společných úsměvných příhod z akcí či oprav vozidel. Tak.

Karle, vím houby (ty tedy rostou), páč mi nebylo dovoleno se utrhouti se z práce..........
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5825
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 16:35:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli jste to viděli,tak se omlouvám..sesuv na dálnici a trať Lovosice - Teplice..příroda si vzala co jí patří..
http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2013/06/19/povodne- 2013-d8-sesuv-skoda/

..pořádná mašina má kotel a komín..
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.241.245
Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 16:44:52    Odkaz na tento příspěvek  

Alf: A zahrabala to co nechce.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4122
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 18:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262: " A zahrabala to co nechce"

Jo, jo. Trať 097 je v.
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 21:20:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf_33 : Koukám že je to Vaše zbožné přání.Vaše kasičková Veolie si brousí zuby,ale pokud vyrazí busy na trasu TP-Lovo,tak určitě po hlavní silnici jako kdysi linka do Litoměřic.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.241.245
Odesláno Čtvrtek, 20. června 2013 - 23:42:32    Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: Člověče, pokud takto uvažujete, tak si postavte na Milešovce parkoviště a budete rejžovat...ale jen chvíli
Cestující z vlaku sice na chvíli do busů naženete, ale je to časově omezené...a potom už nikdo busem, mimo těch hendicepovaných nepojede.
Ta trať se musí obnovit stejně jako ta pitomá dálnice, díky níž došlo k poddolování ujíždějícího kopce!
Na místo ujetého svahu by bylo dobré ke spokojenosti a funkčnosti zažité dopravy, se kterou byli cestující užívající tuto trať (trasy jsou pro sociální pracovnice šlapkami nazývanými) vybudovat v ujetém místě železniční most či viadukt!!!
Peněz na takovou stavbu je dostatek. Doufám, že již ti hrabišové na ouřadě v krajsko hejtmanském městě (vesnici plné zlodějských vidláků hrajících si na ouředníky) již sedí na svých "teplých flecích"!!!