K-report
 

Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 29. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Tratě v Ústeckém kraji » Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 29. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8696
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 21:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia:
A ty přípoje snad dneska nefungují? Fungují, jen ne bus-vlak, ale bus-bus.

Pro ty, kteří to nezaregistrovali, tak v předchozím příspěvku jsem záměrně zvolil určitou nadsázku.

Mimochodem, jezdit někam z Dubí vlakem přes Novosedlice, to tedy moc nevím kam. A kam jinam byste se potřeboval ze Sněžníku dostat než do Děčína, popř. do Ústí?
Je řada tratí, které si myslím, že má smysl zkoušet zatraktivnit. Ex-132 to ale není, protože jí prostě naší předci nepostavili od Děčína do Teplic, ale do nějakého Oldřichova (resp. kdysi Duchcova) - tehdy to mělo svůj smysl (byť i tehdy byl poněkud rozporuplný), protože hlavním cílem trati byla přeprava uhlí, ne lidí.

262:
V prvé řadě zkuste v dalším příspěvku sestavit nějaké věty a souvětí, aby člověk vůbec pochopil, co chcete ostatním sdělit. Na tento sled náhodně seřazených písmenek, slov a teček se těžko dá nějak reagovat.
V druhém kole se pak zkuste zaměřit na fakta a ne na pisatele a do třetice můžete ubrat na interpunkčních znaménkách.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8362
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 22:12:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

262: že oběhy vozidel, či lokomotiv musí být dle potřeb provozovatele dopravy...
Jenže i o tomhle je ekonomika dopravy. Tři páry na jedné trati zajištěné jedním vozidlem budou pro objednavatele o dost levnější než stejné tři páry zajištěné dvěma vozidly.

Každá železniční trať má svůj, byť víkendový potenciál...
Jenže ten potenciál musí být rozhodně větší než jednotky cestujících denně.

Nostalgia: A vám přijde ekonomické, aby vozidlo stálo skoro 4 hodiny v Oldřichově? Hezké přípoje na určitou linku ve směru tam i zpět a osa v nule jsou fajn, ale jsou případy, kdy to takhle nejde. Když s tímle přijdete za dopravcem, tak Vás s tím vyhodí a nebo zaplatíte třeba o tři čtvrtiny vyšší cenu, než byste musel, protože musíte zaplatit dvě vozidla a dvojnásobek lidí.
A to opomíjím záležitost, že odjezd 8:37 je pro výletní vlak dneska dost brzo.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 849
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 22:18:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže i o tomhle je ekonomika dopravy. Tři páry na jedné trati zajištěné jedním vozidlem budou pro objednavatele o dost levnější než stejné tři páry zajištěné dvěma vozidly.

Souhlas.

Jenže ten potenciál musí být rozhodně větší než jednotky cestujících denně.

Potenciál - okolo stovky denně (a to je dost podhodnocené číslo).

Nostalgia: A vám přijde ekonomické, aby vozidlo stálo skoro 4 hodiny v Oldřichově? Hezké přípoje na určitou linku ve směru tam i zpět a osa v nule jsou fajn, ale jsou případy, kdy to takhle nejde. Když s tímle přijdete za dopravcem, tak Vás s tím vyhodí a nebo zaplatíte třeba o tři čtvrtiny vyšší cenu, než byste musel, protože musíte zaplatit dvě vozidla a dvojnásobek lidí.

Hlavně o ty přípoje mi šlo. Když jsem se díval do posledního JŘ, který zde platil, v Oldřichově nic nenavazovalo na Litvínov. Možná, že to byl jeden z důvodů, proč došlo k poklesu počtu cestujících.

Symetrie v 00 je důležitá pro přípoje v Děčíně - v Oldřichově bezpředmětné kvůli 60-minutovému taktu na hlavní trati. Mimochodem, symetrii v 30 jsem zkoušel - s přípoji v Děčíně to vyšlo mizerně.

Pokud nebude 2-hodinový takt, ten motorák něde hnít bude muset.

A to opomíjím záležitost, že odjezd 8:37 je pro výletní vlak dneska dost brzo.

Ano, toto jsem navrhnul špatně.

----

Zkuste navrhnout nějaké jiné řešení. Třeba i autobusové, ale fungující v celé trase.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)

Vlast tě volá!
MichRt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 04:48:08    Odkaz na tento příspěvek  

Je to fajn, že je tady taková diskuze, spíše by mně zajímalo, kdo z těch "chytrých" lidí, co tady píšou takové bláboly vůbec někdy jelo po té trati za dob pravidelného provozu, kdo vůbec někdy viděl provoz vlaků v letech 1993 - 2007, tohle přirovnávání a přiklánění se k čistě jen autobusům může napsat jen s prominutím blb a přál bych si, aby ten "blb" bydlel u hlavní silnice, například Teplická a každým rokem investoval nemalé peníze z přetížené nejen nákladní dopravy. A proč? Protože kdysi fungovala trať, fungovaly na ní i Mn vlaky, sice v malém rozsahu, ale i tak to bylo znát. Co se týče osobní dopravy, sloužil vlak pro cestující nejen z Jílového, ale převážně z Telnice, či Krupky, lidem, kteří dojížděli za prací a studiem... Laskavě bych prosil, rádoby optimalizátory dopravy, aby se vyvarovali jakéhokoliv hodnocení a první si prošli různé záznamy a zjistili, jak to na té trati ve skutečnosti bylo...
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 08:09:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím o pomoc dobré duše. Kam mám napsat e-mail nebo zavolat, když jsem včera (sobota 20. 4.) zapomněl tašku v Os 5275 (přeshraniční motorák z Bad Schandau do Děčína)? Když vlak je sice DB, ale jezdí tam český průvodčí. A podle řazení na želpage je to poslední večerní spoj a motorák zůstává asi přes noc v Česku, tak nevím, jestli je šance, že ji někdo našel...

Já vím, jsem tele.

„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8364
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 09:03:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Zkusil bych najít nějaký telefon na nádraží v Děčíně. Tam by mohli poradit, kam zavolat dál. Zkusil bych třeba kontakt tady.

Nostalgia: V Děčíně příjíždí osobák od Ústí každou hodinu, což je nejdůležitější směr. Při 3 párech vlaků budete muset někde ustoupit.

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1681
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 09:41:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

" A vám přijde ekonomické, aby vozidlo stálo skoro 4 hodiny v Oldřichově? Hezké přípoje na určitou linku ve směru tam i zpět a osa v nule jsou fajn, ale jsou případy, kdy to takhle nejde. Když s tímle přijdete za dopravcem, tak Vás s tím vyhodí a nebo zaplatíte třeba o tři čtvrtiny vyšší cenu, než byste musel, protože musíte zaplatit dvě vozidla a dvojnásobek lidí. "

Ale vždyť tam nemusí stát. Vám příjde ekonomické, když jede Os Ústí - Most, a v závěsu jede další Os Tp - Litvínov? Zbytečné, protože ten Dc - Te - Ol může pokračovat na Litvínov. Bývaly doby, kdy takto několik vlaků jezdilo.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 10:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky, Orky. Volal jsem tam, z informací mě odkázali na pokladnu, paní pokladní byla ochotná, ale taška se bohužel nikde nenašla.

„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8365
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 10:23:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: Z Teplic do Oldřichova je to 5 km (bez nutnosti navýšit vozidla a personál, což je dost vysoká položka) a pro vlaky do Litvínova je důležité, aby z Teplic jely. Jednak je důležitá vazba na rychlíky z Ústí (pochybuji, že by MD přistoupilo na zastavení R v Oldřichově) a taky nutnost přestupu by snížila atraktivitu takových vlaků.

Lukfi: Já jsem myslel zkusit získat kontakt někam do depa, kde by se dalo dopátrat zodpovědného personálu (průvodčí, úklid...). Zkusil bych zavolat po víkendu ještě jednou, druhý den může být ještě brzo.
Vašek_modrá
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 6-2010

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 11:43:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak něco z Kozí dráhy opět fotem Vaška a Gabči Modrá.



Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 10-2010
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 12:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Orky: Pokladní mi tvrdila, že obvolávala, kde se dalo, ale tašku nikdo neviděl. A vážně mi pomůže volat do českého depa, když jsem tašku nechal v německém vlaku?

„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 12:19:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám řešení!

Napřed vysvětlivky (aby nebyl v textu zmatek):

U1 = Os Děčín - Ústí nad Labem - Most (- Chomutov)
U3 = Os Děčín - Telnice - Oldřichov (- Litvínov)
U24 = Os Teplice - Litvínov

Číslo U3 jsem si vybral, protože momentálně není obsazeno žádnou linkou.

Došlo k výraznému zahuštění linky U3, tentokrát na dvouhodinový interval.

Došlo k posunu U24 tak, aby se odstranil nepřípoj od U1 z Děčína. V Teplicích jsou nyní 4 minuty na přestup.

Využívám toho, že U3 přijíždí do Oldřichova v jinou hodinu než U24 do Litvínova. Podrobněji:

- příjezd U3 z Děčína v S:05
- odjezd U24 do Litvínova v L:27

U3 po svém příjezdu vyčkává na příjezd U1 z Děčína, který je stanoven na S:22. Odjezd U3 do Litvínova tedy bude proveden v S:27 a pojede v hodinovém prokladu s U24.

Ve špičce, kdy U24 jede každých 60 minut, je linka U3 zkrácena do Oldřichova a místo prostoje je zde přestup.

----

V opačném směru opět využívám hodinového nesouladu. Tedy:

příjezd U24 z Litvínova v S:26
odjezd U3 do Děčína v L:48

Opět řešeno prodloužením U3 z Litvínova tak, aby do Oldřichova přijela před odjezdem U1 do Děčína, a aby jela v úseku Litvínov - Oldřichov v hodinovém prokladu s U24.

Ve špičce, kdy U24 jede každou hodinu, začíná U3 až v Oldřichově.

Názorná ukázka:

application/vnd.ms-excelNový JŘ pro trať 132 - verze 2
132.xls (38.9 k)

application/vnd.ms-excelNový JŘ pro trať 134
134.xls (42.5 k)


Toto zároveň vyřeší i zbytečné hnití soupravy v Oldřichově.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)

Vlast tě volá!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8367
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 13:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: A kdo to zaplatí?
Vaše návrhy mají vesměs jednu vadu. Snaží se zachránit malé vztahy na úkor těch velkých.
To, že trať do Lítvínova váže na rychlíky (resp. spěšné vlaky v PD) od Ústí má svůj význam. Vlak z Prahy je sice o 20-30 minut pomalejší, ale zase jede oproti autobusům z centra Prahy, což rozdíl stírá.
Trať 132, zejména v západní části, vede dost špatným směrem (tangenciálně vůči hlavním proudům), řekl bych, že je tady jistá analogie s tratí 161, byť tedy osídlení kolem 132 je několikanásobně vyšší. Tady je potřeba říct, nakolik je velký vztah Krupky, Chlumce apod. směrem k Děčínu a nakolik je tato trať pro lidi kolem dostupná.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 855
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 14:08:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: A kdo to zaplatí?

Můžou to být buď obce podél trati, nebo kraj, podle toho, kdo bude mít zájem. Já ale tady jen představuji, jak celý systém může fungovat.

To, že trať do Lítvínova váže na rychlíky (resp. spěšné vlaky v PD) od Ústí má svůj význam. Vlak z Prahy je sice o 20-30 minut pomalejší, ale zase jede oproti autobusům z centra Prahy, což rozdíl stírá.

Tento problém je vyřešen - základní dvouhodinový takt U24 navazuje v Teplicích na R z Prahy.

příjezd R z Prahy L:04
odjezd Os do Litvínova v L:20

Opačně:

příjezd Os z Litvínova v S:33
odjezd R do Prahy v S:50

Trať 132, zejména v západní části, vede dost špatným směrem (tangenciálně vůči hlavním proudům), řekl bych, že je tady jistá analogie s tratí 161, byť tedy osídlení kolem 132 je několikanásobně vyšší. Tady je potřeba říct, nakolik je velký vztah Krupky, Chlumce apod. směrem k Děčínu a nakolik je tato trať pro lidi kolem dostupná.

Dojížďkový proud z Krupky do Děčína je velmi slabý kvůli totálnímu zničení spojení po zastavení dopravy na trati 132. Koho zajímá dlouhý přestup mezi autobusy v Chlumci?

Před zastavením dopravy byli lidé, kteří do Děčína jezdili, nebylo jich mnoho, ale toto spojení využíváno bylo.

Všechny stanice a zastávky v Krupce jsou velmi dobře dostupné - sice z centra je to trochu do kopce, ale není to vůbec daleko.

Nádraží v Chlumci je daleko od obce, o Chlumec by se mohl postarat spíše autobus.

A já o tom něco vím - v Krupce bydlím.

Vlast tě volá!
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 14:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Vlast tě volá!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8368
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 14:32:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před zastavením dopravy byli lidé, kteří do Děčína jezdili, nebylo jich mnoho, ale toto spojení využíváno bylo.
A vo tom to je. :-) Jestli jde o jednotky lidí, pak takové spojení po kolejích je dost drahá legrace, obzvášť v době, kdy se převrací každá koruna. Železniční dopravu je především podporovat tam, kde těch cestujících je (nebo může být) mnoho.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 857
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 14:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A vo tom to je. :-) Jestli jde o jednotky lidí, pak takové spojení po kolejích je dost drahá legrace, obzvášť v době, kdy se převrací každá koruna. Železniční dopravu je především podporovat tam, kde těch cestujících je (nebo může být) mnoho.

Vezmeme-li všechny čtyři zastávky v Krupce, šlo o desítky lidí. Dnes takhle nedojíždí nikdo. Koho to zajímá, dvakrát přestupovat, skákat z autobusu do autobusu a dlouze čekat?

Vlast tě volá!
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4047
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 18:14:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: 1)"Vezmeme-li všechny čtyři zastávky v Krupce, šlo o desítky lidí"

Právě, že šlo jen o desítky lidí. Kteří, když chtěli do Teplic a jet vlakem, stejně museli v Novosedlicích přestoupit na MHD. I v dobách "silného provozu" Koziny většína cestujících z Krupky směr Teplice jela autobusem, právě proto, že se dostali do cíle přímo a ne oklikou s přestupem.

2) "Koho to zajímá, dvakrát přestupovat"

A ve kterém směru se dvakrát přestupuje? Pokud vím, tak přímé bus linky jezdí z Krupky do Teplic, Duchcova, Oseka, Hrobu, Košťan, Dubí, Ústí n.l. a Chlumce. Většina z nich v intervalu 30/60 min.

Prostě, několik desítek lidí je spojení pro autobus, nikoli pro vlak.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 858
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 18:46:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě, že šlo jen o desítky lidí. Kteří, když chtěli do Teplic a jet vlakem, stejně museli v Novosedlicích přestoupit na MHD. I v dobách "silného provozu" Koziny většína cestujících z Krupky směr Teplice jela autobusem, právě proto, že se dostali do cíle přímo a ne oklikou s přestupem.

Bavil jsem se o směru na Děčín. Směr na Teplice navrhuji řešit autobusy.

2) "Koho to zajímá, dvakrát přestupovat"

Mám to ověřeno dle vyhledávače IDOSu - musí se přestoupit buď jednou nebo dvakrát:

Krupka,Bohosudov,MěÚ 5:23 (VTT 148)
Chlumec 5:39/6:21 (DPMD 445)
Děčín,,aut.nádr. 7:14

Příšerně dlouhé čekání v Chlumci.

Krupka,Bohosudov,MěÚ 7:00 (VTT 131)
Chlumec 7:13/7:31 (DPMD 445)
Děčín,,aut.nádr. 8:14

Jedno z mála použitelných spojení.

Krupka,Bohosudov,MěÚ 12:24 (DPMUL 1)
Přestanov 12:32/12:34 (DPMUL 11)
Chlumec 12:41/13:01 (DPMD 445)
Děčín,,aut.nádr. 13:44

Tady se přestupuje dvakrát - je to ale spojení mimo špičku, takže to tolik nevadí.

Krupka,Bohosudov,MěÚ 14:10 (VTT 131)
Chlumec 14:23/14:30 (DPMD 445)
Děčín,,aut.nádr. 15:19

Jedno z mála výborných spojení.

Krupka,Bohosudov,MěÚ 15:06 (VTT 131)
Chlumec 15:19/15:30 (DPMD 445)
Děčín,,aut.nádr. 16:14

Dost dobré spojení.

Krupka,Bohosudov,MěÚ 15:56 (VTT 131)
Chlumec 16:09/16:51 (DPMD 445)
Děčín,,aut.nádr. 17:44

Hnus.

Krupka,Bohosudov,MěÚ 17:52 (VTT 135)
Chlumec 18:08/19:22 (DPMD 445)
Děčín,,aut.nádr. 20:14



----

Výsledek - některá spojení jsou zajištěna dobře, jiná velmi špatně - zkrátka náhodné výstřely. Není divu, že v současné době tím nikdo necestuje, když tím vlakem jelo těch 20 lidí z Krupky do Děčína + ještě jiní z Novosedlic, Oldřichova a před JŘ 2006/2007 ještě z Litvínova.

Nehledě na to, že trať 132 byla během svého provozu hojně využívána jako MHD - lidé se takto přepravovali z jednoho konce města na druhý.

Vlast tě volá!
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2254
Registrován: 3-2006

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 19:32:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Podle mapy.cz je to ze zastávky Krupka, Bohosudov, MěÚ na nádraží Bohosudov 1,3 km. Nic tragického, já chodím pěšky na nádraží 1,8 km.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4048
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 19:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Já bych byl s tím výběrem spojů poněkud opatrnější a pro tuhle trasu bych si v Idosu zadal kombinaci autobus + vlak. A zjišťuji, že existuje řada spojení z Krupky linkou č. 1 MHD Ústí k nádraží v Ústí, odkud jezdí vlaky do Děčína. Jinak v Krupce je i nádraží Bohosudov na trati 130. Nevím, proč ten slavný IDOS nedovede najít přestup mezi 139, 142 MHD a tratí 130 právě tam (i když v linkových jízdních řádech je tato možnost vyznačena), jakož i nezná přestup Teplice, Masarykova - Teplice, nádraží (a dokonce u některých spojů honí cestující až na Benešák, odkud má jít cestující na vlak pěšky!).
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2783
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 19:45:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milí optimalizační odborníci, nechcete Kozí dráhu nechat spát a nechat její provoz na těch, kteří se funkční dopravou živí a nehrají si s ní za peníze daňových poplatníků? Víte, on ten takt je dobrý, ale máme na něj? Máme na vození vzduchu v taktu? Máme na provozování zcela prázdných autobusů? Vy máte své kaštany a substrát, své studie. Nechte prosím dopravu těm, kteří vozí lidi. Až skončí krize, můžete někde v nějaké školní zahradě se šlapacími autíčky pokoušet vymyslet dokonalou optimalizaci, ale do terénu prosím nelezte, těch škod už bylo doopravdy dost. Díky!

Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Ojakup
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 12-2009

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 20:03:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Nechybí vám tam pár (velmi podstatných) spojení? Mně IDOS našel docela dost spojení přes Ústí, která byla dokonce kratší a rozhodně rychlejší. (36 km, max. 1:19) Např:
Krupka, Bohosudov, MěÚ 6:09 595 001
ÚnL, hl.n. 6:37 - 7:00 Os 6805
Děčín hl.n. 7:28
nebo
Krupka, Bohosudov, MěÚ 7:09 595 001
ÚnL, hl.n. 7:37 - 7:42 EC 178
Děčín hl.n. 7:58
Dopoledne např.
Krupka, Bohosudov, MěÚ 10:24 595 001
ÚnL hl.n. 10:52 - 11:00 Os 6813
Děčín hl.n. 11:28
Odpoledne např. co vy uvádíte nebo
Krupka, Bohosudov, MěÚ 15:09 595 001
ÚnL hl.n. 15:37 - 15:42 EC 172
Děčín hl.n. 15:58
A večer
Krupka, Bohosudov, MěÚ 20:25 595 001
ÚnL hl.n. 20:52 - 21:00 Os 6833
Děčín hl.n. 21:28
Takže situace rozhodně není tak špatná, jak uvádíte.
Tak Rudolf_33 byl rychlejší než já.

ŠkodAris=dokonalý trolejbus
Moje video ,foto
Co máš proti krabičkám?
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 859
Registrován: 6-2010
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 20:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf_33: Nádraží v Bohosudově je ale daleko od centra, proto se touto variantou příliš nezabývám.

Ojakup: Aha, takhle. To jsem si neuvědomil.

Já jsem se snažil hledat spojení „tradiční“ trasou přes Chlumec, ale tohle mě nenapadlo. Já to mám zkrátka zažité tamtudy.

Vlast tě volá!
742_089
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 20:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašek a Gabča Modrá:
Nostalgia:Zdravím vás, zajímavé návrhy gvd na kozině,já sám si dovedu představit něco okolo 7-8 párů vlaků denně,pokud se skutečně zadaří do budoucna ,ale je potřeba zohlednit potřeby skutečných přeprav cestujících,tak budem muset být do začátku o něco skromnější,také se bude vše odvíjet dle fin.možností.........
532
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.16.99
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 20:58:50    Odkaz na tento příspěvek  

Jsou někde v Děčíně východ stále odstaveny vlečkové Karkulky z Kyselky, děje se něco , díky ?
132
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.19.193
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 07:03:22    Odkaz na tento příspěvek  

Vašek Modrá - Vaše fotky z Kozí dráhy jsou opět na jedničku.
Škoda,že vlaky končí v Telnici,jistě by byl zájem cestujících i ze směru od Oldřichova u Duchcova na Děčín.Stále mi nejde do hlavy,že na jednom úseku se jezdí bez problémů a druhý je stále nesjízdný...
Cernys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 9-2004
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 07:47:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia (příspěvek 848): Přípoje z Čermné? To asi nemyslíte vážně. Tam je trvale obydleno celých 9 domů, dokonce tam už zrušili i školní autobus
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 07:58:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cernys: Tak to holt nemusí být, není to nezbytné.

Vlast tě volá!
Cernys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 9-2004
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 08:02:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Neberte to prosím osobně. Jsem velkým fanouškem obnovení provozu, sám sem se najezdil do Kamence až dost, ale i ultrašotoušské návrhy by měly zůstat alespoň trochu blíže realitě
MichRt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.243.170
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 08:42:27    Odkaz na tento příspěvek  

Nostalgia: Nechci nic říkat, ale tvůj návrh jízdního řádu je naprosto k ničemu a opět by vedl k tomu, co bylo postupně nastavováno x let, když potřebovali úmyslně utlumit co nejvíc provoz. Vlak vyjede prakticky ve stejný čas jako bus z Děčína, tudíž zájem lidí o cestování do Jílového a Libouchce bude minimální. Nehledě na to, že takt na této trati je nerealizovatelný a natahovat kvůli tomu jízdní doby je naprostý nesmysl. Ale nemá smysl se s vámi dohadovat, jak už napsal T_m, mnohem lepší by bylo, kdybyste se zajímali o něco reálnějšího, než řešili a navrhovali nesmyslné "optimalizace". Opravdu je lepší nechat návrhy lidem, kteří s tím mají zkušenosti, a navíc pánové, kteří jsou schopni tyto JŘ sestavovat spolupracují s lidmi, kteří mají přehled o dění na trati a své zkušenosti ...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1682
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 09:13:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: "... Ex-132 to ale není, protože jí prostě naší předci nepostavili od Děčína do Teplic, ale do nějakého Oldřichova (resp. kdysi Duchcova) - tehdy to mělo svůj smysl (byť i tehdy byl poněkud rozporuplný), protože hlavním cílem trati byla přeprava uhlí, ne lidí."

Nemáte tak docela pravdu, ta trať nebyla stavěna z Dc do Ol, nýbrž až do Chomutova. Bohužel ložiska uhlí se dosti podstatně podepsala na zničení této trati, která je od Tp Lesní Brána - Oldřichov vedena od r.1961 po přeložce.

Před zastavením dopravy byla poměrně hojně využívána v letním období na dojíždění na Barboru, kdy byl občas problém dostat se i do posílené sv o vůz Baafx.
JVM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.100.79
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 09:22:54    Odkaz na tento příspěvek  

132: zeptejte se oldřichovského traťmistra.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 09:48:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednoduše řečeno. Moldavská trať je přednější než kozina.......
dst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 4-2013
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 10:43:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, sháním informace k lokomotivě V60/716, která nějaký čas sloužila v Tonasu v Ústí nad Labem. Za info předem díky.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 11:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No mě by zajímalo, kde vůbec skončila V60 co byla na teplárně v Novosedlicích...
JVM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.100.79
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 12:06:59    Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer: no a co ta v Barevce? Ta by mě zajímala taky. Ale o té z teplárny předce tatík musí něco vědět.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2212
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 12:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nooo když tam byla, mně bylo asi 7-8 let.Táta na ní nejezdil. Dělal si papíry, když šla pryč. Vím, že snad do Trmické teplárny a pak se po ní slehla zem. A v Barevce byla V60...? Já vím akorát o banglích v Rudolfce a dvou rosničkách na Lesní Bráně.
JVM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.100.79
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 12:28:02    Odkaz na tento příspěvek  

Jo byla tam, vedle mě bydlí bývalý strojvedoucí, co na ní jezdil, tak se pokusím zjistit více, pokud budeš mít zájem. Já ji pamatuji, když jsem dělal seznání na Lesní bráně a to na bráně byla karkule a vozilo se do Barevky uhlí, protože se tam vyráběl generátorový plyn pro vytápění van.
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 12:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MichRt: Tak můžeme udělat to, že bus pojede jinak, nevidím problém. Můžeme takto vyřešit chybějící návaznost od Os z Rumburka.

Dělat války mezi vlaky a autobusy už zkrátka nejde.

Pozorně se podívejte na jízdní řád současné autobusové linky DPMD 445: http://portal.idos.cz/Data/pdf/L512445_121209_124844.pdf Sám navrhuji objednat podobný počet spojů spojený s redukcí (ale ne zrušením) autobusové dopravy.

Cernys: Kritiku si osobně neberu. Naopak, pokud je zde kritika, jsem rád.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nostalgia.)

Vlast tě volá!
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2213
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 13:11:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo rád pochytím nějaké informace. Stačí napsat na mail..
JVM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.100.79
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 13:42:43    Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer: provedu
Standa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 767
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 20:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna fotografie z místa, které už dávno vypadá docela jinak:

Walty
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.77.122.105
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 21:18:50    Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych se také přihlásil o informace o teplárenské V60. Pamatuji si jí jako dítě.
Kdyby měl někdo fotku V60 nebo hektora z doby nasazení v Novosedlicích, byl bych mu zavázán.
schneefall
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.98.121
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 22:59:42    Odkaz na tento příspěvek  

Standa:
To sem ani netušil že ta trať nedávno vedla trošku jinudy.Díky
Karloslt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3114
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 23:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

schneefall: během stavby mostu nad dálnicí se jezdilo po dočasné přeložce

Švestková dráha - Lokálky Českého středohoří
Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet, nebo chválit. (K.H.B.)

ICQ 264305638
schneefall
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.98.121
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 23:23:44    Odkaz na tento příspěvek  

Aha no já jsem si po důkladnějším prohlídnutí fotky všimnul že ty dva patníky jak tam je to T (nevím co to je), vypadají nějak zašle a né zrovna nově.Rovněž ta krajina vypadá tak jakoby už usedle.
Tak jsem zas chytřejší.
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.242.181
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 10:55:59    Odkaz na tento příspěvek  

Karloslt, schneafall: V dnešní době po té dočasné přeložce již není ani památky. Byla vybudovaná právě pro výstavbu toho mostu co fotka zachycuje.
Jinak je na té fotce dost zajímavá vzpomínka na řadu 460.
Mirek2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 17:03:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 975
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 20:39:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se tu objevil most přes D8, tak už to bude deset let, co jsme se zatáhli do zorganizování jedné odpolední zkoušky.
dé8
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 11:22:33    Odkaz na tento příspěvek  

Jen přidám:
Den otevřených dveří na D8, info ze stránek ČD, dole i plakát v pdf. Jen jsem zvědav, kde budou ty dveře :-)

http://www.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/832-na-pravidelnych-vlacich -pojedou-historicke-vozy
262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.242.181
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 19:37:50    Odkaz na tento příspěvek  

Včera se konal den otevřených vrat na stavbě dálnice D 8. Takto to vypadalo v prvním vlaku...kdy jela sólo regína. Další vlaky byly vedeny jak dvojící regín skýtajících dostatečnou kapacitu pro cestující, tak i historickou soupravou motorových vozů řad 830 + 020 + 831. Ten druhý vlak snad ani nikdo mimo různých úseků stavby nefotil.
Českým drahám (pokud se o jízdy historické soupravy podílely, patří děkovačka)
schneefall
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.98.121
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 22:13:19    Odkaz na tento příspěvek  

Nikde žádné fotky ze sobotních jízd historického motoráku na trati mezi Teplicema a Lovosicema.A to bylo po cestě celkem dost šotoušů.Jinak pochvala ČD s navýšením kapacity.Dvě spřažené regionovy byly tak akorát.
lukas1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 9-2011

Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 22:15:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco ze dneška, při čekání na zpožděný EC 177 v Děčíně
http://www.youtube.com/watch?v=UdHpeHUbKOI

Můj YouTube kanál, najdete zde pár filmů o osobních vozech a další videa vlaků : odkaz
schneefall
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.98.121
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 22:23:53    Odkaz na tento příspěvek  

Tak 262 mě předběhl.To je tak když má člověk diskuzi otevřenou celej den a až večer se odhodlá sem poslat příspěvek a nezaktualizuje si tu stránku
Ještě teda dodám že my jeli ve 12:34 z TP tím historickým a v Úpořinách jsme už potkali právě dvojici regionov, kterou jsme pak z Dobkoviček cestovali v 16:24 zpět do TP.
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 22:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poděbraďák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.192.239
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 15:53:39    Odkaz na tento příspěvek  

Včera na 073


W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.49.12
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 20:07:24    Odkaz na tento příspěvek  

Poděbraďáku, zamyslel jsi se, jestli není lepší si podobný odpadky nechat pro sebe?
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10027
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 21:22:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

122 025 ...


123 020

ICQ 191300062
Pépa_rákos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10029
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 21:57:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

380 019 - Dobříň ...


380 007 - Hněvice ...

ICQ 191300062