K-report
 

Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 07. 11. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Vlečky, vlečkové systémy, důlní dráhy » Archiv diskuse Vlečky, vlečkové systémy, důlní ... do 07. 11. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 762
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. října 2013 - 11:22:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram - nevím, proč rozlišujete mezi dráhou a tramvají, všechny uváděné nuance vznikly za Franze Josefa, kdy pro oboje pro profil kola platila stejná norma s jedním typákem
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3893
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 17. října 2013 - 16:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmb: Tak takhle velký blábol už jsem hodně dlouho nečetl[crazy].

Buď opravdu od té dobroty a zdrž se v tomto směru dalších komentářů, protože NIC o této problematice nevíš. Respektive ani nevíš, že bys měl něco vědět a radíš. Tohle se opravdu hned tak nevidí.....


Jediné provozy, kde tramvaje měly profil kola víceméně shodný s železničním, byly na území bývalého Československa pouze Ostrava Brno a Košice. A to díky provozu železničních vozů na tramvajové síti........
Motoráček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 963
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. října 2013 - 17:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Past: já to před lety zdokumentoval a udělal k tomu kratičkou zmínku na náš web. To už se tam ale dlouho nejezdilo. Viz odkaz

Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. října 2013 - 18:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram - rád bych poslech dobře míněné rady, nebyla-li by u té rady snůška blábolů svědčící o naprosté neznalosti vývoje profilů kola a historických faktů. Netvrdím, že jsem na tuto tématiku odborník, ale napsat takové nesmysly, jak ve vašich příspěvcích 3891 a 3893, tak si dám pár facek a budu se aspoň týden stydět
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3894
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 17. října 2013 - 20:45:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmb: Víš co, když jsi tak znalý a chytrý, tak mi osvětli, proč mají tramvaje v Praze a v Ostravě dodnes jiný profil kol.

Jsem opravdu zvědav, co se dozvím[biggrin].
81-71
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 5-2012
Odesláno Čtvrtek, 17. října 2013 - 21:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemusím být odborníkem na obruče železničních vozidel abych poznal, že tramky v Praze mají výrazně jiný profil kol než železniční. Ačkoliv jsem pouhý elektrikář, tak vycházím ze skutečnosti, že tramvaj musí projet mnohem menší poloměry než vlak a tudíž vyžaduje jiný profil. Proto se kloním na stranu Brama
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. října 2013 - 22:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram - určitě očekáváte, že skočím na vaši hru a odpovím něco o nákladní dopravě, jenže já na to nepřistoupím. Odmítám odpovídat na otázku, která je postavená tak, že jen z volby slov v otázce je zřejmé, že ji položil někdo, kdo o vývoji profilu kol nemá ani páru.

Jak jsem se již zmínil, koncem 19 stol. pro profil kola platil pro všechny typy drah jeden výkres, kde byl nakreslen základní tvar s kótami, které byly v jistém daném intervalu, takže profil kola na tehdejší tramvaji v Praze, místní dráze v Ostravě, či na železnici byl dle tohoto výkresu, tedy by se dalo říci stejný, i když se rozměry lišil. Všechny jmenované dráhy prošly do dneška vývojem, jehož popis je nad rámec diskuzního příspěvku v tomto fóru

81-71 - velikost poloměrů nemá vliv na profil kola, to ovlivňují jiné faktory, velikost poloměrů má vliv na průměr kola, porovnejte si kola železniční a kola průmyslových drážek s poloměry ještě menšími než tramvaj
81-71
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 489
Registrován: 5-2012
Odesláno Pátek, 18. října 2013 - 05:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmb: Tak to je vysvětlené, že to chápu i já. Vím, že vývoj v PRaze v minulých dvou letech způsobil jiný profil kol, aby se lépe vystřeďovala a mohla jezdit po železničních kolejich
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3895
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 18. října 2013 - 06:10:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmb: Drobnosti typu válcový a kuželový profil lehce unikají, že. Stejně tak i šířka žlábku v kolejnicích NP3 (například Praha) a NP4 (například Ostrava). Že tomu odpovídá pro stejný rozchod kol třeba i jiný rozměr rozkolí, opět nic. Nějaká z toho vyplývající vodící šířka dvojkolí asi také nic. Nu co se dá dělat. Třeba na místní dráze Vídeň - Báden zjevně asi používají na výhybkách pojížděných jak tramvajemi, tak i železničními vozidly přestavitelné srdcovky jen tak z legrace. Divím se, že jsi jim tam ještě nešel vysvětlit, proč to dělají blbě a měly by používat na výhybkách mnohem levnější nepřestavitelné srdcovky, vždyť je to přeci zbytečnost, když vlastně tramvaje ve Vídni mají vlastně dle toho, co tvrdíš, stejný profil kol[biggrin].

A tím, že jsi se vyjádřil jako chytrá horákyně..... že profil kola na tehdejší tramvaji v Praze, místní dráze v Ostravě, či na železnici byl dle tohoto výkresu, tedy by se dalo říci stejný, i když se rozměry lišil........ dáváš najevo, že o tom opravdu nic nevíš. Vyložit si to mohu totiž tak, že kola v Ostravě a v Praze měla stejný a zároveň různý profil. Aneb nejspíš ty ven chodíš oblečený a zároveň neoblečený, mám li to vztáhnout na úroveň tvých myšlenkových pochodů[biggrin].

Prostě se smiř s faktem, že profil kol v Ostravě a Praze byl a dosud je díky zcela odlišným podmínkám v dřívějších dobách (zejména provoz železničních vozů v Ostravě) zcela odlišný.

Velikost poloměrů oblouků má na profil kola velký vliv, byť nepřímo - u tramvají se díky tomu používal válcový profil, protože na obloucích malých poloměrů nefunguje přirozený difernciál, tj. dochází vždy k prokluzu kol a kuželový profil by na nich dlouho nevydržel......
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3896
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 18. října 2013 - 06:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

81-71: Vysvětlené je to špatně. Použití bežlábkových kolejnic v Praze bránil JEN nízký okolek (pominu li tedy předsudky některých pracovníků DP Praha), došlo tedy ke změně míry na které se může v provozu opotřebit. A proto ty tramvaje, které ho mají dostatečně vysoký, mají v Praze značku bílé Vignolovy kolejnice na zeleném podkladu, čili moho jet na úseky s těmito kolejnicemi.
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 7-2005
Odesláno Pátek, 18. října 2013 - 08:32:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Bram - od pondělí je toto označení v Praze zrušeno, protože skoro celý vozový park má profil kol upraven tak, že může jezdit na kolejnicích S49. Pražský DP používá 3 profily nákolku a rozdíl v nich je míra opotřebení, aby ještě mohl vyjet na kolejnice S49 (u profilu PR-1 odchází ze soustruhu s výškou 22 mm a lze ho používát do 17 mm).
Jsem sice v tomto laik, ale nevydala na toto téma Vysoká škola železniční v Žilině před x lety nějaká skripta nebo nějakou studii ? Matně si vzpomínám, že jsem něco takového viděl.
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 767
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 18. října 2013 - 10:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram - popsané drobnosti mi rozhodně neunikají, to jen vám díky neznalosti unikají fakta, proto se ve svých příspěvcích uchylujete k osobnímu napadání.

Popisuji-li profil kol v 19. stol., tak nemohu zmínit pojízdnou plochu válcovou, protože se v té době nepoužívala. Ta se začala používat se zaváděním normovaného profilu NP s tím, že válcová pojízdná plocha je méně hlučná než kuželová. Argument, že při používaných poloměrech tzv přirozený diferenciál je nefunkční, se také objevil. Jak jsem napsal, popsat vývoj za minulé století není možné pár slovy, aby jsem se vešel do možností příspěvku v této diskuzi. K problému nákladní dopravy, jistě to byl fenomén, který se podepsal i na profilu kol, ale ne tak zásadně, jak je tu kolegou popisováno. Spíš se podepsal na vrchní stavbě. Např. v Brně (stejný provozovatel jak v Ostravě) před (i po) zavedením nákladní dopravy na trakčních vozidlech (parních lokomotivách) drážní profil kola, vlečné vozy profil kola jiný (užší s menším okolkem) spíš zděděný po éře koňky. Toto se projevilo i v roce 1900 (elektrifikace), kdy v provozu 3 profily kola (všechny dle již zmíněného výkresu). V Ostravě to bylo podobné, jen se tam nepoužil třetí typ profilu, neboť se nestavěly trati v normativech jen pro provoz osobní jak v Brně.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3899
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 18. října 2013 - 12:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmb: Ano i s užším kolem se dá jet po stejných výhybkách, jako se používají u železnice. Je tu však jedna podmínka a tu je nutné dodržet - vodící šířka dvojkolí. To proto, aby nedocházelo na výhybkách k vykolejení. Viz třeba vozy metra R1 z ČKD měly šířku kol 115 mm a jediný problém byl stav tratí ČSD, kdy díky přílišnému rozšíření rozchodu došlo k vykolejení během pepravy do Brna.

Ad osobní napadání: Nebyl tady někdo natolik chytrý, že chtěl poslat všechny rádce někam? Byl viď? Tak si laskavě hochu zameť před vlastním prahem a pak tu dělej mravokárce. A fakta unikají zejména tobě, jinak bys nerozporoval to, co zde píšu. A odmítej si odpovídat klidně na cokoliv. Když na něco díky neznalosti odpověď nemáš, mne to nikterak nepálí. Já se bez tvé neznalosti obejdu v životě i nadále[biggrin].
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 771
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 18. října 2013 - 13:47:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve svých příspěvcích většinou osobám mi neznámým většinou vykám (ve zmíněném případě mi to ujelo, za což se kwasimu omlouvám, tykám zde jen těm, kterým tykám i v osobním životě) a osobně nenapadám, nejsem-li sám osobně napaden. V daném případě nebyl myšlen nikdo osobně, jen jsem chtěl sdělit kwasimu, že téma je pole neorané, žádnou normou ani předpisem ošetřené, tudíž mu žádný radil s problémem nemůže pomoci, že si tohle musí nastudovat sám, sám si rozhodnout a experimentálně vyzkoušet. Jestli to někdo pochopil jinak, tak to se omlouvám, neměl jsem v úmyslu nikoho urážet.

Jinak k vykolejení jednotky R1, jak píšete, problém byl stav trati ČSD a navíc tažné vozidlo, které se při rozjezdu svým třínápravovým podvozkem zavrtělo právě v místě se zvýšeným rozchodem díky chybějícím upevňovadlům. Profil kola jednotky byl plně dle tehdy platných normativ na ČSD, jen šíře kola byla rovna minimální šíři možné pro vozidla pohybující se po kolejích ČSD, tedy měla projet bez problému po síti ČSD i při maximálním rozšíření rozchodu povoleným nornami. Nechce se mi ten rozměr hledat, ale mám z výše uvedeného pochybnosti k vámi uváděnému rozměru šíře kola.

Jinak, i já se obejdu též bez těch vašich "znalostí", jen se snažím, aby je nebraly za bernou minci ti, kteří sem přijdou znalosti získat
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1750
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 18. října 2013 - 14:31:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to machrování se znalostmi může někdy být kontraproduktivní. Připomeňme si, kvůli čemu toto hádání vlastně vzniklo: Kvůli profilu kol na soukromé drezínce, s kterou by její majitel+ stavitel, echtšotouš Kwasi chtěl jezdit po úzkém i normálním rozchodu a pokud možno i po tramvajových kolejích. Stojí to za to, hádat se kvůli tomu?

Možná, až v Praze zruší tramvaje - viz aktuálně vlákna "Transformace DP Praha" a "Optimalizace linkového vedení" v tramvajové sekci (tedy, pokud tam nějaký čas po zastavení provozu tramvají vůbec vydrží koleje) se na opuštěných pražských tramvajových tratích takové drezínky začnou vyskytovat častěji (podobně jako t.č. na železnicích v Kambodži [biggrin]) - zatím ale nepovažuji za účelné to na tomto fóru řešit. [crazy]
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 773
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 18. října 2013 - 15:58:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kwasi - díky poslednímu příspěvku jsem si uvědomil, že trochu podobný problém byl řešen počátkem 90. let při opravě lokomotivy Caroline, kdy dostala na kola profil, který měl umožňovat provoz v tramvajových kolejích i případný průjezd železničními výhybkami. Možná by tento profil kola a zkušenosti s ním mohly být pro váš problém užitečné
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3900
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 19. října 2013 - 07:20:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmb: Poradil jsem kwasimu, když jsem viděl, že kola má úplně špatně navržené a dal jsem mu návod (a správný, výkres kuželového profilu je nezpochybnitelný), jak s tím něco udělat. Přišel jsi sem ty, v podstatě jsi napsal, že jsou všichni, co se mu snaží poradit, uplní blbci a pak jsi dával najevo, že vše víš nejlépe. Neuvedl jsi tu nic, co by mu pomohlo v této věci a přiznávám se, že jsi mne svými výroky o profilech kol pěkně pobavil. Naopak, toto téma je pole orané a na železnici ku spokojenosti všech víceméně i vyřešené. Nemá smysl v tomto směru objevovat Ameriku nějakými experimenty v prostředí domácího kutila, protože skutečné experimenty jsou dlouhodobou záležitostí, na kterou domácí kutil nikdy nebude mít čas a ani nebude mít možnost zkoušky správně vyhodnotit. Jak by je měl vyhdonocovat? Podle toho, kolikrát vypadne z kolejí za jeden den? Kolikrát by měl profil kol měnit? Dvacetkrát? Padesátkrát? Proboha snad nejsme v železničním pravěku za dob Stephensona?

A tramvajové profily sem raději netahej, stejně asi jejich výkresy k dispozici také nemáš, navíc najít nějakou neprovozovanou tramvajovou trať, kde se dá jet s drezínou, u nás nejde, to jde leda tak v Polsku, nebo Maďarsku či dále na Balkáně. Navíc v Maďarsku kuželovým profilem na neprovozované tramvajové trati nic zkazit nelze - většinou se po tramvajových tratích dopravovaly i železniční vozy, takže se tam s provozem kol s kuželovým profilem počítalo.

Takže kuželový profil je jediné, co lze doporučit a co šikovný soustružník v pohodě vysoustruží. Ne tak už profil UIC ORE.

Ad profil kol u Caroline: O něm vím, ale jeho výkres nemám a zkušenosti s jeho chováním na kolejích také ne, takže ho neuvádím. Je hezké, že o něm píšeš, ale ještě hezčí by bylo, kdybys měl k dispozici jeho výkres a zkušenosti s ním. Obojí nejspíš nemáš, takže píšeš ve smyslu možná a kdyby. Čili informace zcela k ničemu.

Ad tykání a vykání: Na diskusním fóru zásadně tykám a s tykáním mají problém vesměs lidé zakomplexovaní či nafoukaní a také ti, jejichž odborné znalosti nestačí a uchylují se kvůli tomu k napadání ostatních diskutujících řečmi typu: Kolik ti je, jsi nevychovanec, husy jsme spolu nepásly a pod.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3901
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 19. října 2013 - 08:01:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: Pochopitelně, že hádky jsou k ničemu. Ale proč mám ze sebe někým nechat dělat pitomce? Zejména někým, kdo evidentně o problému nic neví a prozradil se sám?

Viz třeba básnění o různých profilech kol na různých rozchodech. Minimálně u JHMD na úzké by měl být profil kol (třeba až na šířku kola) víceméně totožný s profilem kol u vozidel normálněrozchodných. Musí projet stejnou srdcovku a stejnou přídržnici, jako vozidla normálněrozchodná - je tam tříkolejnicová splítka. Přiznám se, že nevím, co používají i JHMD za profil kol, ale díky tomu, že je tam tříkolejnicový splítkový úsek, tak prostě jsou podmínky dopředu dány.
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 774
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 19. října 2013 - 11:16:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram - vážený "znalče profilů kol", ještě jste zapomněl zhodnotit jednu mou připomínku k vaším příspěvkům. Jistě si nemyslíte, že by někdo kompetentní mohl dát povolení k přepravě po prohlídce vozmistrem vozidlu s šířkou kola 115 mm po síti ČSD bez pomocného vlaku? Nebo snad ano?
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 775
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 19. října 2013 - 11:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kwasi - ještě jednu připomínka, jak zde již naznačil kolega Zmar (příspěvek 779) a dle vývoje posledních let, kdy profil kola se blíží spíš válci (přechod z úklonu 1:20 na 1:40), není nutné, aby pojížděná plocha byla kuželová, kužel bych použil jen tam, kde při jiných rozchodech by plná šíře kola v provedení s válcovou plochou byla na závadu (i kužel s úklonem 1:10)
kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.197.144.157
Odesláno Sobota, 19. října 2013 - 18:23:19    Odkaz na tento příspěvek  

Na svych kolech jsem nechal vyrobit zvyseny nakolek ze stocene kulatiny. Nyni je nakolek vysoky asi 30 mm
Jinak na ruznych (zejm. amaterskych) drezinach jsem videl ruzna kola, treba na tomto dvoucestnem Barkasu https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=882175.jpg&httpref =54342/249920
Jinak v Budapesti dreziny po tramvajove siti obcas jezdi :-)
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Sobota, 19. října 2013 - 18:41:56    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na výluce Pardubice - Přelouč: výhybka vlečky rozvodny v Opočínku vytržena!
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 776
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 19. října 2013 - 19:24:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kwasi: Na našem území byla pravděpodobně max výška neojetého okolku 28 mm (tedy víc než na dráze) na tramvaji v Plzni, to bych jako problém neviděl, spíš šířka okolku a velikost rozkolí. Na 1435 mm by šířka okolku nemusela být při správně nastaveném rozkolí na dráze problém, horší by to mohlo být u tramvaje a na úzkých rozchodech (platí-li přibližně stejné šířky okolku jak v době, kdy se tu nezaváděly evropské móresy, které nestačím vstřebávat). Též šířka kola s válcovou plochou by mohla dělat problémy, na dráze, myslím, že by mohlo 120 při rozkolí 1360 mm být málo, u tramvaje a na úzkých zase moc (proto ta rada - kužel na okraji dvojkolí). Chce to studovat a bádat, až se dostanete k jádru problému konzultovat, pak experimentovat. A pak to možná nevykolejí ...

Ještě jedna rada, na zaoblení přechodu okolku na pojížděnou plochu a na zaoblení okolku ze strany rozchodu nešetřit, pod 13 mm bych nešel, i těch 15 mm by nemuselo být moc. Aby to jezdilo po všech uvažovaných tratích bude potřeba vyřešit tvar kola ze strany rozkolí, aby rozkolí mohlo vyhovět všem požadavkům (rada ohledně Caroline, zkušenosti s profilem se těžko dozvíme, protože to nikdo nesleduje a nevyhodnocuje. Navíc stejně jezdí téměř stále po tramvajových kolejích).
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3905
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 19. října 2013 - 21:33:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmb: Jednotka R1 jezdila s pomocným vlakem.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2202
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 19. října 2013 - 22:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výhybka vlečky rozvodny v Opočínku vytržena!
Někdo přesvědčil ČEPS, že tu vlečku skutečně potřebovat nebudou? Nebo je pryč jen výhybka, zbytek vlečky zůstane a v případě výměny technologie rozvodny se jednoho dne veksl na dobu určitou vloží zpět?

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 777
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 19. října 2013 - 22:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jak přeprava z Prahy na Velim (pravděpodobně bez pomocného vlaku, přepravu si zajišťovala pravděpodobně ČKD vlastními silami), ale z Velimi do Brna určitě bez pomocného vlaku, po propadení podvozku mezi koleje se dráha snažila shodit vinu na majitele jednotky, ten ale měl vše z místa události fotograficky zdokumentované, takže nakonec událost byla uzavřena s tím, že viník dráha. Proto byla snaha přepravu dále neumožnit, po dlouhých tahanicích nakonec povolena přeprava s pomocným vlakem. Do Brna pak a po Brně až do likvidace již přepravy bez jakéhokoli problému
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3906
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 20. října 2013 - 06:29:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jmb: Doporučuji před vynášením nějakých chytrostí si zakoupit a hlavně pozorně přečíst si knihu Projekt R1, aneb vozidlo, které nedostalo šanci od R. Mary a zejména se podívat na stránku 96, kde je kopie Zápisu o komisionelní prohlídce rychlodrážní jednotky R1, která vykolejila 13.10.1980 ve 23:12 hodin za odjezdu vlaku 56315 v žst. Havlíčkův Brod.

A v zápisu této prohlídky je na závěr konstatováno, že naměřené hodnoty profilu dvojkolí odpovídají tolerancím, ale šířka obručí 115 mm neodpovídá ustanovení předpisu V30.

Pochybuji, že pracovnící ČSD měli tendenci si s šířkou kola vymýšlet, zejména šlo li o nehodovou událost[crazy].

A přeprava z okruhu do Brna (respektive jen do H.B.) byla asi jedna z mála, která nebyla v rámci jízdy s pomocným vlakem. A dopadla tak, jak dopadla, stav kolejí byl tehdy nejspíš daleko zoufalejší, než je dnes.....
T2 1492
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.38.73
Odesláno Neděle, 20. října 2013 - 11:18:39    Odkaz na tento příspěvek  


Pánové zasílám pár obrázků profilů kol historických vozidel TMB.Jedná se o vozidla koňka,letní vůz a Caroline.Je to z akce hotelu Voroněž a Gárni.Ve výřezu Caroline máte její profil.
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 778
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 20. října 2013 - 17:15:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram - nehodlám se hádat, ano v protokolu je to přesně tak uvedeno, jak uvádíte. Pravdu se asi nikdy nedovíme, z kol jsou už dávno naběračky (asi i z těch podvozků ze zrušených vozů v roce 1972, i když o jeden snad měla zájem VŠD Žilina), osoba, která vedla jednání s dráhou o této události není od rok 1982 mezi námi. Mám o uvedené míře pochybnost, někde v literatuře je uveden jiný rozměr. K mým pochybnostem přispívá i to, že přeprava byla s dráhou dojednávána téměř 3 roky (od listopadu 1977) a dráha měla tisíc námitek, pro které nejde přepravu povolit po kolejích, ale ani jedna se netýkala šířky kola. Dle pracovníka tehdy jednajícího s dráhou měla jednotka profil kol šířky, která tehdejší platná norma povolovala jako minimální, což mu tvrdil vozmistr, který provedl prohlídku pro povolovací orgán. Nevím, nebyl jsem u propadnutí podvozků, ale v protokolu je prý uveden rozchod 1481 mm, na kterém měly podvozky propadnout. Což je další důvod k pochybnostem

T2 1492 - k snímkům, Caroline má železniční profil kola UIC ORE, co se týká šířky, upravený má okolek, aby se vešel do žlábku kolejnic s úzkým žlábkem, rozkolí by mělo být ve výšce přídržnic 1360 mm, možná je upravená i pojízdná plocha tak, že kužel na krajích je strmější, aby jízdou po dláždění nedošlo k vykolejení. Ostatní vozy by měly mít válcový profil platný pro dvouosé brněnské tramvajové vozy z doby před ukončením jejich pravidelného provozu (což byl jiný profil, než na vozech řady T, který je už v Brně taky minulostí)
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 10:51:12    Odkaz na tento příspěvek  

Vlečka strojírny v Brezové pod Bradlom zastávce:

Stanin84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 12:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím pánové,

nevíte tu někdo, jaký je sklon na vlečce v Brně na hlavním (u Nových sadů)? Označil jsem ji na mapě.
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7640
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 29. října 2013 - 19:00:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přejezd v Adamově - neměli bychom také ve městech zakázat tramvaje? I tam se přece běžně nacházejí místa, kde kolař může žlábkovou kolej křížit v blbém úhlu a rozbít si tlamu...

Je to pravda, zvlášť v místech zátkových tramvajových zastávek.

Když se cyklista v provozu chová asertivně, je to skoro vždy kvůli vlastní bezpečnosti a větší efektivitě jízdy na kole, ne kvůli tomu, že by vedl válku s auty.
Zababa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 15:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera se mi díky mimořádné události v Praze-Bubenči podařilo zvěčnit ne až tak častý úkaz - obsluhu vlečky holešovické teplárny v režii 742.126-6 ČDC:

Abych předešel případným dotazům, upřesním zásluhu předmětné MU na vzniku výše připojených snímků.
Vše začalo nevinně několika telefonáty ohledně skromné "piatiky" s místem konání v bubenečské nádražní občerstvovně, jež je vyhlášená kromě neopakovatelného výhledu na zde stále celkem intenzivní provoz, především lahodnou podkováňskou jedenáctkou. Po upřesnění časové polohy dané akce, jsem pro cestu zvolil pravidelného osobního vlaku ČD Os 6912 do Ústí nad Labem. Jeho jízda však nečekaně skončila ve Stromovce, neb před jeho jízdou došlo k poškození trakčního vedení zde pracujícím mechanismem. V důsledku toho se vlak vrátil do Prahy-TGM, odkud byla zajištěna náhradní doprava metrem do stanice Dejvická, návaznou kyvadlovou dopravou do Roztok u Prahy a dále náhradní vlakovou soupravou, dle operativně pozměněného oběhu. Toto organizační opatření se však dostalo do rozporu s mými plány. Proto jsem pro další přesun zvolil individuální Náhradní pěší dopravu ze zastávky v Praze-Holešovicích, kde byl rovněž umožněn výstup a nástup cestujících. Během něj byl pak zaznamenán známý zvuk motoru K6S230DR, jež patřil právě zde posunující lokomotivě 742.126-6, provádějící obsluhu zmíněné vlečky, kam již chybělo jen několik kroků...
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 16:48:42    Odkaz na tento příspěvek  

Dětřichov vlečkový, jarně sněhový:
vlečka pily:



a jeden obrázek několik měsíců předtím amputované vojenské vlečky:
Bouřka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1622
Registrován: 12-2003

Odesláno Sobota, 02. listopadu 2013 - 17:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak přidám dva té bývalé vojenské...

Každý by si jednou měl dát RUC.
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 7-2011
Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 10:28:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zababa - Co se do tý teplárny ještě vozí? (uhlí už to asi dávno nebude[biggrin])
Mě překvapuje, že to ještě funguje.

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Jakub_helmich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 608
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 11:47:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobik:Cisterna Síranu železitého při čištění vody.

http://www.flickr.com/photos/32969935@N05/
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 3-2011

Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 19:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zaspomínajme
K dátumu 1.6.1960 sa zmenilo riadenie mlynskej výroby na Slovensku s cieľom uplatnenia špecializácie. Po prvý krát vznikol celoslovenský mlynársky podnik Mlyny a cestovinárne, n. p. Piešťany. Jeho základom bol Ružový Mlyn, ktorého vzniku môžeme poďakovať Winterovi, to známemu človeku, ktorý stál pri zrode kúpelného mesta Piešťany. Ružový mlyn, jeho názov nie je výsledkom ružovej farby mlynu, ale podľa toho, že Winterovci pomenovali mlyn podľa dcéry Ruženy. Názov Ruženin mlyn sa však neujal a už čoskoro ho všetci poznali ako Ružový mlyn. Zrejme preto, že v logu mlyna sa objavil znak trojruže symbolizujúci prosperitu a rozkvet mlynárskeho remesla. Sortiment rozšíril o dnes už legendárny BB puding či výrobu vtedy absentujúcej detskej výživy pod názvom Panvita. V roku 1948 mu ho však komunisti bez milosti vyvlastnili. Výroba múky a pekárenskych výrobkov prebiehala v Ružovom mlyne aj počas socializmu. Pracovný ruch za jeho bránami, žiaľ, ustal v roku 2002. V roku 2008 bol Ružový mlyn vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. História mlynárčenia sa v ňom ukončila a teraz čaká na svoj ďalší osud...
Čo sa týka železničnej dopravy,tak Winter sa snažil napojiť mlyn priamo na hlavnú tepnu a teda vlečka ústila do stanice Piešťany. Posun zabezpečovala Mandelínka. Mlyny a cestovinárne mali aj vlastné Raj-ky. Osud vlečky spolu so zánikom podniku je na fotkách.

http://banskemodely.jex.cz/rubriky/hbp
Ross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 10-2005

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 19:34:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je škoda, rád bych to viděl [sad]

Punk's not dead! blesk happy
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 3-2011

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 21:31:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na novo.
Foto zachytáva mlyny a cestovinárne v čase funkčnosti. Prvá fotka stála ako vzor pre Cestovinárne Piešťany. Bol to mlyn v Trnave. A následne foto súčasného stavu-



(Příspěvek byl editován uživatelem E27.)

(Příspěvek byl editován uživatelem E27.)

http://banskemodely.jex.cz/rubriky/hbp
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 97
Registrován: 3-2011

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 21:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Posledný obrázok ukazuje koľaj, ktorá viedla popri mlyne k cestovinárňam.

(Příspěvek byl editován uživatelem E27.)

http://banskemodely.jex.cz/rubriky/hbp
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 3-2011

Odesláno Středa, 06. listopadu 2013 - 21:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  




Pohľad na mlyn a silá, kde stávali Raj vozy. Mlyn bol napojený aj na cestovinárne. Ono sa jednalo o rozsiahly komlex vlečiek. Je to škoda. Koľaje vytrhali, kde tu zbytky ostali. Paradoxne zo stanice vedie krížom cez cestu priecestie, čo bolo modernizované (prechod cez koľaje) Ale zbytočná investícia.

(Příspěvek byl editován uživatelem E27.)

http://banskemodely.jex.cz/rubriky/hbp
Zazaoffice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 03:11:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brrr, poslední serie fotek je depresivní až strašidelná, zvláště první a předposlední foto...

ICQ 245 788 650
http://www.modelyh0.webnode.cz
*Z
Vihorlat_snina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 08:16:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli myslíš kvalitu fotek, tak ta je strašidelná u celé série [ko].

Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 99
Registrován: 3-2011

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 09:14:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nuž, nie každý je dobrý fotograf alebo má dobrý foťák. Cieľom bolo priblížiť históriu mlynov a cestovín v Piešťanoch a nie to, že tá fotka nie je kvalitná. Proti gustu žiaden dišputát. Na budúce sem už nič nevložím.

http://banskemodely.jex.cz/rubriky/hbp
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3928
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 10:33:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

E27: Pokračuj ve vkládání fotek dál a lidi jako Vihorlat_snina ignoruj.

Vihorlat_snina: Ty jsi ale neskutečný blbec.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8121
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 10:48:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na budúce sem už nič nevložím.
Díky. Fotky, na kterých není nic vidět, jsou pro tuto diskuzi velmi přínosné. I server kvůli nim spáchal sebevraždu. Škoda, protože text k fotkám je plný zajímavých informací (tedy alespoň pro mne), ale kvalita fotek hází tvé příspěvky rovnou mezi odpad [ko]

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)

http://atmosferaci.wbs.cz/
Ross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 526
Registrován: 10-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 11:18:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já kvalitu fotek neřeším. Jsem rád za každý přínos.

Punk's not dead! blesk happy
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 3-2011

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 12:00:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel som si, že toto je diskusná téma o vlečkách. Teda pár zaujímavostí, čo človek na cestách stretne alebo si všimne. Je to námet pre tých, čo sa zaujímajú a s dobrým foťákom a schopnosťami tam prídu a spravia o tom viac záberov. Je to za šera a nie počas pekného dňa. Ja nie som fotograf alebo modelár a občas niečo zazriem a odfotím to a dám na vedomie. Ak je toto fórum zamerané pre fotografov, tak som sa zrejme sekol a poprosím admina alebo moderátora, aby fotky s príspevkami vymazal. Inak, tým som diskusiu ukončil a nebudem Vám tu spamovať vlákno, aby Vám náhodou server opäť neľahol. ďakujem.

http://banskemodely.jex.cz/rubriky/hbp
Zazaoffice
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1836
Registrován: 1-2009

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 14:33:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Citím tady jistou stránku: mázlé, hruška, bez kresby, tmavé, kolize pantografu se stožárem, přepal,středovka....

ICQ 245 788 650
http://www.modelyh0.webnode.cz
*Z
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8124
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 14:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To cítíš špatně. Nikdo tady neřeší "zelpageovské manýry", ale minimálně tyto fotky:

https://www.k-report.net/discus/obrazky/15/71/891571.jpg
https://www.k-report.net/discus/obrazky/15/78/891578.jpg
https://www.k-report.net/discus/obrazky/15/80/891580.jpg

jsou s nulovou informační hodnotou. Tmavý neostrý flek a nějaké obrysy čehosi kolem. Já tam nic jiného nevidím.

http://atmosferaci.wbs.cz/
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 7-2011
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 15:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak hele vy chytráci, co kdybyste místo přemoudřelejch keců raději dotyčnýmu vysvětlili - slušně samozřejmě - co dělá blbě a jak by to měl dělat líp? Blbě kecat umí každěj ale poradit málokdo. Já to tu většinou jen čtu a nevkládám nic, protože taky fotit neumim a o nějaký přemoudřelý kecy rodilejch géniů nemám zájem. A osobně jsem rád za každou, i blbou fotku z míst, kam se těžkokdy dostanu.
S tímhle přístupem sem příště nikdo nedá nic.

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8125
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 15:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nač vysvětlování, když má dotyčný přístup "tak já sem už nikdy nic dávat nebudu"? To je házení perel sviním. Pokud někdo nedokáže přijmout kritiku na své dílo a jediné, co udělá je, že se urazí, nevidím jediný důvod mu něco vysvětlovat nebo mu radit. Mimo to si myslím, že když se na tu fotku podívá, tak snad vidí, co je asi tak zhruba špatně.

P.S.: Kopat kolem sebe umíte pěkně. Připadá mi, že jste taky poněkud přemoudřelý.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)

http://atmosferaci.wbs.cz/
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 496
Registrován: 7-2011
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 15:47:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No po tom co mu sem bylo napsáno, lze se divit, pokud se urazil? Já jsem na těch fotkách nic špatnýho neshledal. Prostě dokumentační fotka, žádný umění. Taky na tý fotce nevidím "co je asi tak zhruba špatně". Je to možná smutný, ale takový lidi holt existujou.[wink]

Kopat kolem sebe umíte pěkně.
Jistě, držím se hesla na hrubý pytel hrubá záplata. Zajímavé, na mém příspěvku vady vidítě, ale na příspěvcích "kritiků" vám nic divného nepřijde?

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8126
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 15:59:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak, podíváme se znova, co napsali "kritici".

Brrr, poslední serie fotek je depresivní až strašidelná, zvláště první a předposlední foto...

Jestli myslíš kvalitu fotek, tak ta je strašidelná u celé série

Fotky, na kterých není nic vidět, jsou pro tuto diskuzi velmi přínosné.

Inu, pouhá konstatování. A teď se podíváme, co napsali nekritici:

Ty jsi ale neskutečný blbec.

Tak hele vy chytráci, co kdybyste místo přemoudřelejch keců...

...o nějaký přemoudřelý kecy rodilejch géniů nemám zájem

Inu, samé urážky kopání kolem sebe, ale konstruktivní příspěvek - nebo rady, o které žádáte - v tom nějak nevidím. Proč bych měl ztrácet svůj drahocenný čas tím, že se budu vybavovat s někým, kdo ani neumí služně požádat o to, co po ostatních chce? Čímž jsem také odpověděl snad dostatečně na Váš dotaz - cituji - ale na příspěvcích "kritiků" vám nic divného nepřijde. Ne, nepřijde.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)

http://atmosferaci.wbs.cz/
E27
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 3-2011

Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 18:20:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážený pan Mauricio. Po prvé som sa neurazil, mňa len tak uraziť nemožno. Iba som skonštatoval Vážený pane, že sa hlboko ospravedlňujem, že som vložil fotky, ktoré podľa Vás nemajú vypovedaciu hodnotu. Bohužiaľ ste vôbec nepochopili význam príspevku, chcel som len ukázať, že tu niečo je, aby to odborníci išli zdokumentovať.
Ja nepotrebujem poradiť ohľad fotiek, ja to beriem ako samozrejmosť a nie ako koníček fotografovanie. Tak ako iný len kupujú modely a nevyrábajú. Odporúčam Vám tam ísť vycestovať a komplet to zdokumentovať.
Každý má svoj názor Vážený pane a nikto Vám ho neberie. Ale človek chce spraviť možno radosť sebe alebo iným a namiesto toho, aby mu bolo povedané, zaujímavé ale} nie sú dobré snímky, skúste to vyfotiť na novo alebo vyzvať na vyfotenie niekoho, tak som dostal od Vás facku. A teraz Vy mňa idete ešte upozorňovať na to, že som sa urazil? Nie, konštatoval, že do Vašej kasty nebudem siahať. A to je aj tento citát:I server kvůli nim spáchal sebevraždu.
Ja s Vami môžem len súhlasiť. A ešte raz sa hlboko ospravedlňujem, že som sem niečo vložil.

http://banskemodely.jex.cz/rubriky/hbp
Bobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 497
Registrován: 7-2011
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 18:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fajn, podíváme se na to z druhé strany. A začnem tam, kde to celé vzniklo. Tedy u fotek.
Uživatel E27 sem dal fotky. Vezměme pro příklad jednu z nich, třeba tu předposlední. Co vidíme: Zarostlou bránu za šera. Konkrétně ne moc kvalitní fotku zarostlé brány za šera, lehce mázlou.
Tedy pokud je na fotce brána, nejspíš je tam proto, že ji autor chtěl vyfotit. Je za šera, nejspíš proto, protože se k ní autor za lepších světelných podmínek nedostal. Tipuju že kdyby mohl, tak by to udělal, "uměleckej záměr" to šero nejspíš nebude. Dále je ta fotka zrnitá (nekvalitní), pravděpodobně proto, protože autor má jen nějakou "mejdlovou krabičku" nebo lepší mobil a víc z toho prostě nevytáhne. Mázlé to bude proto, protože to na dlouhej čas neudržel v ruce. Předpokládám že tohle autor všechno ví, ostatně sám se přiznal že fotit neumí a kvalitní vybavení nemá, tedy netřeba mu tato zjevná fakta připomínat, neboť je zřejmé, že si je jich vědom. Ostatně předpokládám, že kdyby to uměl a měl lepší vybavení, takovéto fotky by sem nedal.
Zbývá tedy otázka, proč to sem dal.
Inu nejspíš proto, protože se o dané místo zajímá, má nějakou možnost se k němu dostat, "zvěčnit ho" a o fotografie (jejichž ne/kvality si je jistě vědom) se podělit s těmi, kteří tuto možnost nemají.
A čeho se mu dostalo?
Jestli myslíš kvalitu fotek, tak ta je strašidelná u celé série
Skutečný objev! Toho by si slepej nevšim.[happy]
Dále: To cítíš špatně. Nikdo tady neřeší "zelpageovské manýry", ale minimálně tyto fotky:...jsou s nulovou informační hodnotou. Tmavý neostrý flek a nějaké obrysy čehosi kolem. Já tam nic jiného nevidím.
Jistě. Je to názor, prosím. Ovšem jak toto "pouhé konstatování" pomůže dotyčnému se napříště zlepšit? Navíc pro mě třeba nulovou informační hodnotu nemají a i se svými třemi dioptriemi jsem schopen rozpoznat, co je na obrázku.[wink]
A teď příspěvek (reakce) pana Mauricia 8121 v celé své kráse:
Na budúce sem už nič nevložím.
Díky. Fotky, na kterých není nic vidět, jsou pro tuto diskuzi velmi přínosné. I server kvůli nim spáchal sebevraždu. Škoda, protože text k fotkám je plný zajímavých informací (tedy alespoň pro mne), ale kvalita fotek hází tvé příspěvky rovnou mezi odpad.

Paráda. Autor, jak sem již psal výše, se tady snaží ostatním něco přiblížit (byť nekvalitně) a toto další "pouhé konstatování" mu zajisté zvedne náladu, sebevědomí a dodá chuť do další práce.

Takže ještě jednou, autor sem dal co sem dal především s nějakým úmyslem (podělení se) a v kvalitě jaké to je (bo to zřejmě líp neumí). Místo ocenění a rad co dělá blbě se mu dostalo sprchy.
Schválně, který "modelový příspěvek" bude pro podobné "neumětely" jako je E27 a jako jsem například já přínosnější?
A) Strašná kvalita, nulová informační hodnota, Fotky, na kterých není nic vidět, jsou pro tuto diskuzi velmi přínosné.
B) Dobrý, ale máš to mázlý, což to asi víš. Zkus si to kdyžtak příště něčim podložit, třeba cihlou, ty dlouhý časy se z ruky blbě držej. A pokud ti to foťák zvládne, zkus větší rozlišení, takhle je to moc zrnitý, přijde mi to jako škoda. Tu bránu na druhý fotce zkus příště vzít z jinýho úhlu, aby bylo víc vidět i to za tím, takhle tam moc zasahuje ta návěst na vratech a je špatně vidět co je za tím, což je škoda.
Schválně, který příspěvek bude asi tak pro autora podnětnější? A nebo B?[wink]

A teď něco ke mě.[biggrin]
Inu, samé urážky kopání kolem sebe, ale konstruktivní příspěvek - nebo rady, o které žádáte - v tom nějak nevidím. Proč bych měl ztrácet svůj drahocenný čas tím, že se budu vybavovat s někým, kdo ani neumí služně požádat o to, co po ostatních chce? Čímž jsem také odpověděl snad dostatečně na Váš dotaz - cituji - ale na příspěvcích "kritiků" vám nic divného nepřijde. Ne, nepřijde.
Ano, svůj příspěvek jsem psal, jak jsem psal a bylo cílem popíchnout. Bylo mi totiž naprosto jasné, že se najde nějaké zbytnělé ego co vyletí, nějaká "potrefená husa" co začne kejhat, nicméně říkal jsem si třeba ne, třeba se pletu a dotyční se chytí za nos a dojde jim, kde přestřelili. Dále - já jsem si nezačal, jen jsem reagoval na dle mě zbytečně odrazující a nekonstruktivní kritiku, která autora nejenže nepovzbudí, nýbrž spíš odradí. Což se stalo.
A aby bylo jasno - ne, nedělá mi dobře psát takovéhle rýpavé příspěvky, nijak se v tom nevyžívám a raději se s lidmi bavím normálně. Nicméně jak už jsem psal, zastávám názor, že na hrubý pytel patří hrubá záplata. I za cenu toho, že dotyčný "potrefený" nejdřív vyletí, neboť mu samozřejmě hned nedojde že by mohl někde udělat chybu i on. Ovšem z další diskuse obvykle vyplyne, zdali se jedná o inteligentního člověka, neboť tomu to po vzájemné argumentaci dojde, své chyby uzná , diskuse se uklidní, pokračuje dále v přátelském duchu a obě strany si z ní odnáší poučení.
Takže asi tak
Hezký den[happy]


P.S. Mimochodem Brrr, poslední serie fotek je depresivní až strašidelná, zvláště první a předposlední foto... na tomto příspěvku nic závadného nevidím, jen prostý popis atmosféry a jak na dotyčného působí.

P.P.S. A abych dodržel ducha toho co jsem psal výše, tak tento příspěvek "Ty jsi ale neskutečný blbec" taktéž shledávám závadným, neboť je zcela nekonstruktivní. Autor má na názor jistě právo, nicméně to dotyčného nikam neposune, neříká mu co dělá špatně a co udělat aby blbcem nebyl. A bohužel, konstatováním "že to je přece zřejmé, proč" se to odbýt nedá, neboť se domnívám že to zřejmé není, nebo alespoň jmenovanému ne. Kdyby bylo, nenapsal by co napsal a autor by neměl na co reagovat.
[biggrin]

Ostatně soudím, že Ropid musí být zničen.....
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8127
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 19:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fajn, podíváme se teda na ty fotky, kvůli kterým to vzniklo. Ke zbytku se vyjadřovat už nebudu, protože jak vidno, nemá to smysl. Snad jen - rozhodně nikoho neodrazuju od toho, aby dělal to, co ho baví nebo sem vkládal příspěvky. Sám jsem dvakrát naznačil, že příspěvky, o kterých se tu bavíme, mají alespoň nějaký zajímavý text a autor o tom asi něco ví. To je v pořádku. Ale kvalita těch fotek tomu opravdu hodně škodí. Ale:



Srovnejte s originálem. Dvě minuty práce v běžně dostupném free programu. Žádná sláva, ale alespoň něco. Tak jen, ať víte, o čem se tady celou dobu bavím.

http://atmosferaci.wbs.cz/
http://zeleznicni.wbs.cz/
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8128
Registrován: 4-2005
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 19:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A protože vím, že bude následovat reakce, ať ukážu něco mého, když jsem tak chytrý, no tak ideální dokumentaci vlečky si představuji například takto (už jsem na svém počítači, tak to můžu konečně napsat). Podotýkám, že rozhodně nebyly ideální podmínky - pršelo a úplné světlo taky nebylo. Fotovybavení základní.



Plus by k tomu měl pochopitelně následovat popis. Ten bude tady - až to někdy dodělám (musím se tam ještě někdy vydat vyfotit i to, co jsem minule nestihl, do té doby to nemá smysl zveřejňovat).

Neberte to, že si snad dělám reklamu. Ne. Jenom, aby bylo jasno, proč mě tak pan E27 zvedl ze židle a že netlachám jen tak do prázdna. No a kritiku také přijímám. Stejně tak názory a rady. A že mi někdo napíše, že jsem blbec a že sem nemám přispívat? No tak napíše, i to je kritika, až se vám to líbí nebo ne. A mojí povinností je se podle toho zařídit.

Takže už je to všem snad jasné, dále se k tomu nebudu vyjadřovat.

http://atmosferaci.wbs.cz/
http://zeleznicni.wbs.cz/
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2970
Registrován: 12-2005
Odesláno Čtvrtek, 07. listopadu 2013 - 19:38:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upřimně, tyhle fotky taky nic moc, kompozičně ještě máte co dohánět ...
To já jen tak, když už rejpete do druhých ...
A na tu kompozici co a jak nee, najdete na internetu spoustu keců, tak proč bych to tu měl rozpatlávat ? A rozhodně to není o výbavě.
Pavel

Web page
Facebook
Google+