K-report
 

Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 24. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Ústí nad Labem » Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 24. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 5-2011
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 05:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím jak velký je archiv, ze kterého čerpáš, ale jen tak dál. Tohle mi vždycky po ránu neuvěřitelně zvedne náladu. Opravdové poklady!!!
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1821
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 10:57:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lomcování s dveřmi si taky velice dobře pamatuju...

Další problém byl samozřejmě motor, i na takový Střekov už supěly se značnými problémy. Problémy byly i s měchem - byl celý z gumy, takže bylo zvykem, že v kloubu v létě pršelo a v zimě sněžilo. Vzpomínám, jak jsem jednou jel vozem, kterej měl ve vleku regulérně nasněženo. Navíc dělaly hrozný kravál. Mně se jejich zvuk teda líbil, ale normální člověk to asi moc neocenil.

Mimochodem, v dobách, kdy na Skalce končily linky 2, 5, 8 a 9, byla točna ve špičce pravidelně zcela zaplněná. Řešilo se to různě, vozy se stavěly na silnici už pod konečnou (to si pak pár let zažily i trolejbusy, ve své době byl u konce protihlukové zdi označník a na zemi byla namalovaná místa na stání - dokonce i s číslem pořadí), nad konečnou směrem k hospodě a podobně. A právě pod hospodu se Ikarusy dostávaly tak, že projížděly po okružní komunikaci sídlištěm. Dnes nemyslitelná záležitost. Doteď pamatuju, jak vyloženě řvaly v kopci od výměníkové stanice.

Byly to zajímavé vozy. Velká škoda, že nikoho nenapadlo nějaký zachovat. Ostatně této tradici zatím zůstáváme věrni.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ústečák.)

Slovan!
Člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 11:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty kráso to je prostě boží, taky se vrátím k ikárům, jejich zvonek a plechové schody do kterých se duplo a krásně zazvonily, byly nenapodobytelné a ta vejška.
Ve vleku samozřejmě byla vždy zima a ještě se zvlaštně kymácel a při tom vydával klapavé zvuky z kloubu, jo to už je vše pryč, bohužel.

No a 267 nádhera, tou jsem jezdíval na školy v přírodě a naposledy jsem se svezl s 277 na tábor. Super byly i rekrační výlety třeba do doks za 10 korun a jelo třeba i 5 autobusů nebo když jela celá naše škola do Rychnova nad Kněžnou s 8mi autobusy, ale často si pro nás jezdili Rychnovští.
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5327
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 11:46:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nenašel by někdo fotku Karosy č.150 s CVR na výročí 95 let MHD v Ústí? Zajímalo by mě, jak ta reklama vlastně vypadala.

Jinak fotky nádherné, člověk by ty časy na chvíli hned vrátil, co jsem tak koukal, v Ústí se vystřídalo hooodně Ikarusů, všechny postupně zmizely do roku 1998, ale taky se jich spousta vyhazovalo již kolem roku 1989-1990 - to mělo určitě souvislost s zaváděním trolejbusů, je to tak?

Plzeňští strojvůdci
Člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 11:58:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je ta 150
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1822
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 12:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.cnds.cz/ul/evd/ulev02_150.html
Tak jsem ji náhodou našel...

Byla dost jednoduchá, bílý podklad a poměrně decentní polep. Já měl rád Eurotel, to byla snad 177, 170 byla Auton, pokud se nepletu... Ale víc CVR na krátkých Karosách si takhle z hlavy nepamatuju.

Slovan!
Krtek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 9-2011

Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 14:23:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Kašpar: Kvůli těmto "pokladům" se tu strhla tak obrovská diskuze, že jsem to všechno nepřečetl,takže nevím zda někdo reagoval. Mimo chvály které jsem psal soukromou cestou, bych jen poopravil to, že vůz č.144 bílá čísla na střeše neměl, byly to vozy č.122 a 340.
Člověk: Člověče ta 150 je sice hezká, ale v originále byla ještě hezčí, p.Weit si ji vyšperkoval a jezdil s ní nastálo l.č.13, Martin kašpar ji sem v černobílém provedení dal, ale v barvě by byla supr, totiž jak určitě všichni vědí, tak trojsérie vozů B731.04 a B732.00 č.139-152 byla v takové divné vínové barvě a jediné 150tce to díky zásahům slušelo

(Příspěvek byl editován uživatelem Krtek.)

MHD vůbec nevyužívám, radši chodim pěšky, ale rád o ni diskutuji.
Člověk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 18:25:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krtek: Krtku já vím,že před GO byla hezčí a moc hezky udělaná, matně si jí i pamatuju, pepa chtěl vidět jak vypadala když měla tu reklamu, proto ten odkaz
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 973
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 17. dubna 2013 - 20:04:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco z podzimka 1987 - sem tam trochu místopisu:



Jurajs_89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 08:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_kašpar: No to je bomba, doufám, že jsou ještě dostatečně velké zásoby . Bohužel, jsem dobu nezažil, ale o to víc mě tyto fotky fascinují. Díky za ně.
PS: Na předchozí sérii, která je focená z gymplu v Jatečce jsou vidět rozestavené garáže (nad současným Oplem). Nemáte náhodou v archivu ještě nějaké fotky, kde by byly vidět? Případně, ještě nějaké fotky z Krásného Března? Děkuji
ULičník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.111.73.140
Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 08:40:29    Odkaz na tento příspěvek  

Ikarusy to je na román. Pamatuji si, kterak jsem v jednom seděl a při odjezdu ze zastávky se ozvala ohlušující rána a do kabiny se začal hrnout modrej dým. Cestující měli těžké potíže s dechem a řidič nic. Byl zavřenej ve své kukani a jel. Nu co, Ústečáci, ti na nějakou ekologii nehledí
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1823
Registrován: 3-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 10:18:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ikarusy vlastně byly pro ústecký provoz dost strašné vozy, i proto nechápu, proč jsem je měl tak rád. Zajímalo by mě, jestli bychom měli tak rozsáhlou trolejbusovou síť, nebo jestli bychom vůbec nějakou měli, kdyby se ve své době místo Ikarusů uchytila ŠM 16,5 s nějakým pořádným motorem... Samozřejmě, důvodů ke stavbě bylo mnoho, ne pouze ten, že se tehdejší kloubové autobusy nedostaly na největší ústecká sídliště (dlouhodobě bych nevěřil ani těm současným), ale přesto by mě to docela zajímalo.

Jinak ten naprosto vylidněný Mírák má něco do sebe. Taky mě trochu těší, že interval jeho přestavby je přibližně něco pod dvacet let, tudíž doufám, že se ještě dožiju další přestavby na něco lepšího než je současná hrůza okořeněná bambusem ve skružích.

Slovan!
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 5-2011
Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 10:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Citara dorazila, foto pouze mobilem.

"A DP překvapil, podle čelního transparentu mají vyjet na linku 9..."
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5329
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 11:10:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na tom asi nezáleží, co je na transparentu, třeba to jen zkoušeli...

Ta 150 byla celkem hezká, na tu dobu...

Plzeňští strojvůdci
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 5-2011
Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 11:20:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_103: Vždyť to taky byla ironie uvedená v uvozovkách. Když se podíváš do historie, tak najdeš poznámku na dopravní průzkum a klouby na lince 16...
Pepa_103
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5330
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 11:37:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jpvv: jasný, hlavně by se měl někdo z vyšších míst zamyslet, jestli by nebylo konečně třeba řešit linku 11.

Plzeňští strojvůdci
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 5-2011
Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 12:31:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do konce platnosti stávajících smluv, tj. do konce roku 2014, se nic nejspíš nezmění. Jediné řešení do té doby jsou podle mě klouby. Od roku 2015, tedy do nového 10-tiletého období, by pak obsluha Chlumce stála za změnu. Minimálně úprava jízdních řádů linek 11 a 451 by nastat měla. Když, jak píše Carry tady: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2779384, jezdí prázdný stáťák hned za 11, tak to asi není v pořádku. Jestli by se dala doprava do Chlumce oddělit od té městské k Tescu nedokážu posoudit i vzhledem k tomu, že město by mělo i nádále obsluhovat zastávky Palivový kombinát a Úžín (byť se jedná jen o obsluhu firem ležících u I/30 - Český Újezd i Střížovice patří k Chlumci). Na tohle téma se tu diskuse objevuje v pravidelných intervalech. V tomhle směru je podobně špatně řešen i JŘ 11 přes Klíši ve vztahu k lince 52 (jezdí taky za sebou). Těch problémů je tu víc. Já hlavně doufám, že provedený dopravní průzkum nepovede k omezení dopravy, ale přispěje hlavně k jejímu zlepšení a zefektivnění (což se zrovna 11 týká hodně)!!!
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 974
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 20:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na některé linky se ty Ikary hodily dobře, byly určitě prostornější, než ŠM11 resp. 16,5. Na Terasu běžně nejezdily, jednou jsem o víkendu náhodou jel na Terasu, byl to asi záskok, a už se nám jej nepovedlo vyfotit. Když bývaly v Ústí povodně a všechna doprava do Kr.Března a Neštěmic se převáděla přes Stříbrníky, jezdily to samozřejmě i Ikary. Musely však dost trpět, neb jedna povodeň trvala více dní a DP se v tisku nechal slyšet, že odmítá na odklony posílat kloubové vozy z důvodu jejich přetěžování. Zase na Terasu byla dost hustá doprava krátkými busy, ve špičce to bylo oběma směry 1, 20, 22, 24, 25 (R), 26, 28 a tangenty 7 a 23.
Jednou jsem pozoroval z předního místa řidiče, bylo to na 17 směr Klíše, kdy při řazení vždycky zašátral nohou pod sedačkou a zavadil tam jakýsi čudl, po jehož stisknutí resp. zašlápnutí to zezadu zabručelo.
Dodávka první série vozů 15TR umožnila vyřadit poslední ŠM11, které se vypjaly k poslednímu výkonu při březnové výluce, kdy se u Hraničáře montovaly předjížděcí stopy. Od té doby se při cestě k směrem divadlu mezi oběma zastávkami přebíhá resp. postává mezi.
Pida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 12-2004

Odesláno Čtvrtek, 18. dubna 2013 - 20:26:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechny problémy s linkou 11 má cenu řešit komplexně a to s celkovou změnou koncepce MHD, která sice existuje v nějakých variantách, ale stále není schválena.
Nemyslím si, že by průzkum vyloženě odhalil nevytížené spoje v takové míře, že by stálo je zrušit, protože i pro tři lidi ta doprava má smysl, když se potřebují např. dostat večer z práce a nebo ráno do práce či na vlak. Ono rušit a říkat že je něco nevyužité a prázdné je totiž dvousečné! Zrušit spoj je jednoduché, ale co ti lidi co využívají ty spoje?
Změny musí nastat komplexní a ne řešit jednu linku, jednu oblast. To je jen přesouvání problému z jednoho místa do druhého. Vyřešíme Klíši ale problém pak může nastat na druhé straně.

http://www.sht.cz
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 5-2011
Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 08:03:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koncepce? To se mi líbí! Taková slova tu ještě nezazněla! Můžu s Tebou jen souhlasit.

Mě ta 11ka pálí z prostého důvodu, jezdím s ní pravidelně, je to moje základní spojení do města. Chápu i situaci před koncem platnosti stávající smluvy. Když nejsou s krajem dojednány podmínky po 1.1.15 (nebo už ano?), tak je nesmysl nakupovat nové vozy, které by pak něměli uplatnění.

Spíš mě zarazila ta Citara. Tak nějak jsem je na 11 už viděl. Po tom co jsem shlédl interiér, který je vysloveně pro příměstskou dopravu, uznávám, že jejich nasazení na 1 a 12 má své opodstatnění. 11 jako klasická příměstská moc není.

Tohle jsou všechno broky. Všichni víme, že ten nejpalčivější problém je vozový park trolejbusů.
Pepapol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 528
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 08:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pida: Souhlasím, dovolte mi však jeden dotaz. Jakto, že linky 1 a 12 se řeší přidáním kloubů a 11 ne? To někdo v DP považuje za komplexní nevypravit kapacitní vozy na více vytíženou linku? Na 1 a 12 mi přijdou ideální kapacitou SU15. Je mi jasné že jich není dost ale aspoň něco přičemž prioritu v řešení by měla dostat více vytížená linka. Třeba teď zrovna jedu opět 12m Tedomem, našvihaným po střechu lidmi nadávajícími na DP - to není dobrý způsob jak přesvědčit cestující aby jeli s ním.

edit: Tak Jpvv mě částečně předběhl jak to píšu na mobilu... pravda, interiér Citar není na 11 zcela ideální ale je stále kapacitnější, než SU15.

(Příspěvek byl editován uživatelem pepapol.)
Xanri05
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 08:35:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se bohužel důvodně obávám, že zmíněná "koncepce" je založena na silném omezení trolejbusového provozu na úkor autobusů. Mám k dispozici jisté pracovní materiály z DP k tématu změny koncepce a jen se modlím, že už to není aktuální.
Ruku v ruce s tím jdou zájmy některých pracovníků podniku najezdit méně vozokm s vyšším celkovým počtem vozidel. Tedy snížit efektivitu provozu čili produktivitu práce.
Cesta k záchraně značně zdestabilizovaného podniku a technickým stavem ohroženého provozu je však přesně opačná.
Lze dokázat, že propojením jednolivých větví trolejbusových tratí tak, aby vznikly nové linky, každá z oběžnou dobou do 60 min. (občas to ale nevyjde) lze výrazně ušetřit vozidla a zachovat stávající JŘ.
Př.: stávající linka má oběžnou dobu 64 min. (32 min. v každem směru) tím je třeba 5/4 vozidel pro zajištění intervalového JŘ 15/20min. Nová linka bude mít dobu jízdy 28 min. a jednu okružní konečnou /Klíše,Střekov,Globus, Majžíř,.../ tedy 56min.+4min. na otoč (na okružní točně otoč nepočítám). Závěr: oběžná doba 60 min. a na takt 15/20 stačí 4/3 vozy == výrazná úspora vozidel i řidičů, skokový nárůst produktivity práce bez úbytku cestujících a tedy bez úbytku tržeb.
Takto to sice nelze udělat u všech linek, ale na společných konečných lze zase tvořit přejezdy vozů mezi linkami a dojít tak k podobným úsporám. Bohužel je k tomu třeba změna myšlení v podniku a změna organizace práce - např. střídání řidičů, operativní řízení apod.

xx
Pida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 09:09:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Xanri05: Nevím co máš přesně za materiály. Každá koncepce počítá s omezením provozu, ale ne ve špičkách, ale ve večerních hodinách a o víkendech, kdy se to dotkne menšího počtu cestujících. Jinak ve špičkách je navržen 12 minutový interval což je naopak oproti současnosti rozšíření počtu spojů. Dokonce by se to navýšení mohlo dotknout i Chlumce, ale díky tomu, že tam objednává dopravu kraj, se v zárodku můžeme těšit na úsměvné odmítnutí. Což je ale vlastně škoda a zároveň dobrá zpráva, protože do výběrek od 2015 může linka 11 zmizet z Chlumce úplně a může ji provozovat někdo jiný......
Samozřejmě celý materiál pak obsahuje i jednu ekonomickou variantu s výrazným úbytkem výpravy trolejbusů. Ale to je jen jedna z pěti-šesti variant. Takže tak černě bych to rozhodně neviděl.
A co se týká pospojování různých směrů a úbytku linek - jenom dobře když z 11 linek zbude jen 6-7 linek s kratším intervalem. A také je pravda, že většina koncepcí nepočítá s dopravou do Starých Předlic trolejbusem, Globus by zůstal zachován. Na co tolik linek, když lze Ústí obsáhnout i méně linkami.

Co nakonec bude schváleno a předloženo ještě není jisté, protože by se taky mohlo stát, že páni radní si vyberou tu ekonomickou koncepci a ve výhledu se pak můžeme rozloučit s trolejbusy úplně, protože při předpokládané výpravě cca 35 vozidel s intervalem cca 30 minut už pak nemá smysl trolíky provozovat. No, předbíhám, ale i to může být jedna z variant výhledu co se bude dít s dopravou.

A dobrá zpráva pro všechny - nakonec to vypadá, že jedno kloubové Citaro bude nasazeno trvale na linku 11.

http://www.sht.cz
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2838
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 10:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, chci se zeptat, na jakých linkách, a v jakých časových polohách jezdí ex Hradecké Trolejbusy? Budu v Ústí během víkendu..Děkuju za informaci
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 10:27:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uff, tak nevím, bojím se bojím ekonomické varianty, ale zároveň doufám ve zbylé.

Situace se bohužel u trolejbusů vyhrotila. GO a VO sice vrací do provozu některá dlohodobě odstavená vozidla, ale stále tomu chybi alespoň nějaký nákup nových. V provozu je stále 20 vozů řady 501 - 540. Některé absolvovaly aspoň nějakou opravu, kolik je těch těsně před vyřazením nevím.

DP má vysoutěžené financování k neproplacené dotaci. Pan Zavoral, se v nějakém rozhovoru vyjádřil, že by to použili a koupilo by se z toho alespoň něco. Jestli se nepletu vlastní prostředky tvořily cca 40% celého záměru. Tzn. že teoreticky by bylo možné koupit cca 10 nových vozů (teda jen ne proboha 15m).

EDIT: S Citarem je to dobrá zpráva.
(Příspěvek byl editován uživatelem Jpvv.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Jpvv.)
Pida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 446
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 10:44:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Adalbertinum: nelze říci kde budou hradecké vozy o víkendu, jezdí v turnusu a podle toho vyjíždějí na linky.

S tím financování to nebude tak jednoduché, protože ten úvěr je účelový a má sloužit k pokrytí dotace z ROPu a ne na libovolný nákup vozidel, takže se modleme, aby se mohli změnit podmínky čerpání, jinak ty peníze jakoby neexistovali.

http://www.sht.cz
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 10:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ve špičkách je navržen 12 minutový interval což je naopak oproti současnosti rozšíření počtu spojů.

To sice ano, ale na konkrétní lince pouze, jak už jsme se bavili, pro většinu lokalit to bude znamenat úbytek spojů z prostého důvodu: tam kde dnes jezdí normální linka + školní linka = 6 spojů/h. Pro pořádek, 1 linka po 12min = 5 spojů. Ale samozřejmě předpokládám i omezení tam, kde jezdí dosud dvě normální linky, tam ten úbytek na 5 bude z 8 spojů/h. Čili prodloužení souhrnného intervalu 7,5 na 12... Ale co, pořád je to jedna z těch nejlepších variant, dobře už bylo... Katastrofa toto město už, celkově.

Adalbertinum: stačí si stoupnout mezi zastávky Revoluční - Divadlo (zastávka na ostrůvku) a je to... Určitě jich venku bude většina.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Jpvv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 12:02:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud budou linky redukovány jak naznačuje Zbynďa, tak zní sice 12 min interval hezky, ale je to vlastně horší. 5 spojů v pravidelném intervalu vidím jako lepší než 4+2, ale pokud se toto omezení týká i větví kde normálně končí dvě linky v souhrném intervalu 7-8 minut, tak to rozhodně dobrý není.

Sám sem si při tehdejší diskusi o koupi 16ti 15m trolíků zkoušel udělat změněné schéma linek. Výchozí bod byl právě nákup těch 15m a zachování stávající obslužnosti. Už před tím jsem počítal, že do Starých Předlic se zajíždět nebude. Spravilo to 7 linek. Při intervalu ve špičce 12 min (na dvou linkách 6 min - náhrada dvou stávajících linek a s provozem 15m) mi vyšla výprava nějakých 47 vozů.
Pepapol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 12:16:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: Když Pida píše o rozšíření počtu spojů, tak jsem to pochopil jako 12 min na každé lince zvlášť. Upřímně řečeno si při té variantě co popisujete nedokáži nějaké fungování MHD vůbec představit - to by bylo opravdu drastické omezení počtu spojů a o tom Pida vyjma té ekonomické varianty nepíše. Tak snad to dobře dopadne.

Tak mě napadlo, co by se vůbec dalo dělat s nepoužívanými trolejemi v případě zastavení provozu do Starých Předlic? Bylo by možné je využít k zadrátování nějakého důležitého (nevím jakého) úseku s minimálními náklady?
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1824
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 14:01:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vzdálenostně by to odpovídalo například Štefánikově ulici nebo úseku rondel - Lipová (zde by se dalo krásně zatlačit na nájemce všebořického obchodního centra, říct něco ve smyslu - podívejte se, my prodlužujeme až sem, pokud si přispějete, dá se to táhnout až k vám, jinak končí trolejbus na Lipové a to pro vás bude problém). Úseky by se jistě našly. Nicméně se mi moc nezdá, že by to bylo realizovatelné. Přece jen už to tam taky visí téměř dvacet let. Určitě by se daly použít sloupy a výložníky, u zbytku pak ale docela pochybuju. Na druhou stranu - trať do Globusu je taky z velké části postavena ve stylu co dům dal a funguje to. Ale jak říkám, to tu silně vařím z vody, tomuto nerozumím.

K případné (anti)koncepci - jsem zvědav, až vyleze něco oficiálního. Teď to asi nemá smysl řešit. Naopak pokud se otevřeně ukáže, že se tu trolejbusy chtějí postupem času umrtvit, což by mě ale vůbec nepřekvapilo, bude třeba se trochu zaktivizovat. Uvidíme.

(Citaro na 11 je dobrá zpráva.)

Slovan!
Pida
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 447
Registrován: 12-2004

Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 14:18:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, s tím omezením v okrajových lokalitách to třeba nemusí platit, protože např. se zvažuje v rámci toho dát opět linku 5 na Skalku čímž by to znamenalo navýšení ze současných 7 na 8 spojů!
Takže bych neřekl že se bude jednat o omezení jako takovém, ale naopak o navýšení a navíc v rozsahu celého týdne. Proto bych ještě byl opatrný v tom, říkat že se bude ve špičkách omezovat, jestliže se neuvádějí celkové koncepce, ale vytrhne se něco z konceptu a ještě jeden druh dopravy.

Pro příklad třeba doprava v relaci Všebo-Dobětice (tj. 54) by se zrušila sice 53 Mírová-Dobětice a např. přesměrovala 56, ale 54 by jezdila v 1/2 intervalu, tj. 6 minut (10 minut dopolední sedlo) a to je stále ve špičce nárůst - o dva spoje v hodině, z dnešních 8 na 10!

Opravdu v současné chvíli říci že na základě průzkumu se má pouze omezovat je nesmysl a nikdo tady k tomu tak nepřistupuje. Ale zároveň všichni víme, že v některých časových obdobích ta nadbytečná kapacita jako taková je. Jedná se zejména o večery a víkendy rána či celé dopoledne v neděli. Tam jsou ty skryté úspory, ale nejsou skryty ve špičkách PD, kde jsou naopak místa se silně přeplněnými vozy.

Ostatně co všechno nakonec projde či neprojde opravdu ukáže až výsledek z průzkumu a chuť objednatelů dopravy tuto dopravu řešit a nebo se k tomu stavět tak, že budou úspory vykázány bez ohledu na to, jak se jezdí či nejezdí.

A to ještě nevíme o všech koncepcích které samovolně od různých občanů chodí přímo na magistrát - měl jsem možnost do takové jedné nahlédnout a to by jste teprve viděli ty prasárny.

http://www.sht.cz
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2840
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 18:33:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: Aha, děkuju moc, a tyhle zastávky jsou kde? (kdyžtak, jestli by bylo možný mi poslat schéma na mejl, budu v Ústí zítra poprvé)
canis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.159.30
Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 19:26:56    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych byl k případnému "rozšiřování" rozsahu MHD UL velmi skeptický. Technický stav vozového parku Tr busů nic takového neumožňuje.Vždyť již dnes denně zaskakuje za nepojízdné Tr NAD. Ani případný nákup nových TR situaci nezlepší, protože se DP bude moci konečně zbavit 20ks 25let starých trolíků.
V autobusovém provozu máme 35ks 15let starých citybusů, které již také vyhlížejí náhradníky. Mladší kloubové busy již také trpí častou poruchovostí, těch máme 10.
Je sice pravda, že v roce 2015 se rozšíří městský provoz o několik vozů z krajských linek(nezlobte se, ale současný DP nemá žádnou šanci ve výběrku vyhrát). Zde tedy také není prostor pro nějaké zvyšování turnusové potřeby.
A že by dokázal v nové koncepci DP snížit turnusovou potřebu vozů a řidičů, při současném navýšení spojů...malý příklad za všechny: když krajský úřad objednal u DP l.č.1, počítal s turnusovou potřebou 3 vozů, s tím ,že by přejížděli na l.č.6 nebo l.č.2. DP zajištuje dopravu 4 vozy, řidiči jsou využití na 50% a ještě si musí pujčovat vozy, protože je nemá...

A pokud chce vlastník DP, město UL, šetřit, redukce ve večerních hodinách a o nedělích moc velkou finanční úsporu nepřinese. Ale když se šáhne do denního provozu...

(také poděkuji za jedno CITARO na l.č.11, ale stejně si myslím, že na l.č.1 a 12 stačí 15m)
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.115.31
Odesláno Pátek, 19. dubna 2013 - 22:28:24    Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďo, dnes jsem se konečně potkal s tou 503, sedl jsem si ke kloubu a pozoroval ubíhající vozovku, a vzpomněl jsem si na tebe, že sháníš fotky interiérů. Tak tady máš něco do alba:

Nepsal si, že je po nějaké opravě?
Karbanatek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.155.75
Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 00:26:55    Odkaz na tento příspěvek  

To jsou přesně takové ty podstatné "detaily", kterými se všechno akorát ku*ví, ale nikdo to neřeší. Kdyby to bylo jenom ta těchto dosluhujících vozech, ale ono je to i na těch, které tu mají sloužit ještě mnoho let.
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 426
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 12:33:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no když vidím tu fotku tak se fakt nedivím, že MHD už využívají jen neotrlejší...
já si to vyzkoušel po delší době myslím v úterý... tak nejdříve jsem jel 11 z chlumce, kde i přes evidentnost, že naši spoluobčané strkají do strojku snad 50x píchnutý lístek, že už ho tam skoro ani nemohli vdolovat a cvaknutí trvälo cca 30 sec každému, tak s řidičem to ani nehlo a s klidnou tváří je sleduje... takže se do vozu dostali 3 smradlavý a hlučný "cestující", kteří dělali takový bordel a linul se zadním článkem takový puch, že jsem usoudil že na rondelu vystoupím a sjedu do města trolíkem... ten sice v zápětí přijel ale celej zadní článek byl v mlze a smrad spáleniště byl tak výrazný že všichni se mačkali ve předu... takže jsem to nějak přetrpěl a u polikliniky jsem raději vystoupil, jelikož už to nešlo... k divadlu sem si udělal menší procházku... cesta mi trvala 2x tak dlouho než běžně jinými způsoby přepravy...
za 18Kč neberte to :-)
Nostalgia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 6-2010
Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 18:53:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Několika slovy:

Ústecká MHD = socka
Teplická MHD = MHD

Vlast tě volá!
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 20. dubna 2013 - 23:30:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ü: Předevčírem to v té 503 ještě nebylo. Trochu horší bylo, když občas začala po sešlápnutí jízdy brzdit a že cikáni vzadu vyrvali držák na cedule...

Mimochodem, to jsi byl zase ty, kdo fotil včera 571 v podloubí a dnes 605 u nemocnice? Neplánuješ založit nějaká fotoalba na internetu, když jsi tak rozjel aktivitu?

Carry54: nedokáže mě nic víc nasrat, než když si při nástupu předem cigoš cvakne stokrát cvaklou, ze země sebranou či z koše vylovenou jízdenku... A už to znají skoro všichni šmejdi, vozí se tak denně stovky. Bohužel, co s tím? Žádná radikálnější varianta neprojde, ani ta, která něco stojí, revizorům se vysmívají, nebo hůř. A nejradši bych si došlápl i na úřady a doktory, nevím, proč by tolik obyčejných cikánů, co se vozí do Globusu a zpět, nebo Mojžíř - K. Březno, Předlice - centrum atd. pořád dokola mělo mít ZTP/P... Evidentně chodit umí normálně, chovají se stejně, jako ostatní soukmenovci, tak na co proboha mají mít průvodce? Průvodce je akorát další šmejd, co se veze legálně zadarmo a podle toho pak vlek trolejbusu vypadá. Přál bych si mít silnější žaludek na tu verbež...

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1825
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 07:39:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že se bude verbež vozit nadále zdarma s několikrát cvaknutým lístkem, zatímco slušní cestující budou nástupem otravováni, o tom se tu taky už hovořilo. A jak je vidět, je to tu. Pořád tak trochu doufám, že neprojde celodenní nástup na trolejbusech předem, ale co se tak vyjadřují někteří naši potentáti, zdá se, že je to nevyhnutelné (Bojujeme proti nepořádku ve městě!).

Slovan!
canis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.115.23
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 09:24:22    Odkaz na tento příspěvek  

Určitě by pomohlo zavedení jiného odbavovacího systému, ale to už jsme zase u těch peněz, které v UL prostě nejsou.
Na druhou stranu tomu napomáhá velmi laxní přístup mnohých řidičů při nekontrole jízdních dokladů. I když za to dostávají příplatky ke mzdě, tak to berou spíše jako přilepšenou, než aby za to vykonávali nějakou činnost. Někteří si totiž tu 100x cvaklou jízdenku nechaj ukázat a dotyčného z busu vyloučej, ale to je tak 1 ze 100
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1826
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 10:06:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

canis: Upřímně - moc se těm řidičům nedivím. V době, kdy si svoloč dovoluje čím dál víc, asi nemáte moc chuti se s tlupou cikánů v Předlicích dohadovat o tom, že lístek si už cvakli pětkrát poté, co ho našli na zemi. Švestky zatím hlídaj každej krok mimo přechod a rejžujou v centru na Němcích, co se motaj tak dlouho, až se vymotaj v zákazu, ale aby se každý den, opravdu pravidelně dělaly zátahy ve spolupráci s revizory, to ne. Žádný lepší systém než důsledné kontroly tu totiž v současné situaci bez větších investic nevymyslíme. Nástup předem je nemístná šaškárna, která buzeruje slušné, zdržuje dopravu a zbytečně zatěžuje řidiče (kteří stejně nemají šanci všechno pořádně kontrolovat). Na druhou stranu se místní komunální žumpa, vulgo politická reprezentace, může v místní žumpě mediální kasat tím, kolik že toho pro obyvatele nedělají.

Vážně nechápu, jak má řidič večer, nejlépe v zavřené velké kabině, studovat, co má kdo natištěné na lístku. Obávám se, že v místních podmínkách pomůže pouze za a) DŮSLEDNÁ, PRAVIDELNÁ a VIDITELNÁ PŘEPRAVNÍ KONTROLA, za b) turnikety v předních dveřích. Vše ostatní se bude vojebávat. A víme, jak dobře se v tomhle městě vojebávat umí.

Slovan!
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 11:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

canis: I když za to dostávají příplatky ke mzdě

Tohle jsi nemyslel vážně, viď? Nevím, kdes to vzal, asi bys měl někoho poprosit, ať ti ukáže výplatní pásku. Tam se nejen ukáže, že takový příplatek neexistuje (ani příplatek za úklid, když v zimě řidič musí lopatičkou likvidovat sníh na schodech...), ale ukáže se i trochu důvod té, jak říkáš, laxnosti. A co když to není laxnost, ale spíš obyčejná ochrana svého zdraví? Je to zas pár dní, co řidič busu na l. 3 dostal pěstí. A on si to pak každý rozmyslí, jestli to za to stojí. I blbou starou cigošku vyhazuješ 2 minuty, protože oni s náma bílejma musej hrát divadlo za každou cenu, prostě snažit se nás, jak už tady padlo, vojebat všemi způsoby, takže divadlo je nejlepší metoda a nejde to po dobrém... Takže to už máš dvě minuty zpoždění, u divadla přípoj a teď na další zastávce ti nastoupí skupinka 4 černejch, 3 si zády k tobě něco cvaknou a upalujou dozadu, čtvrtej ti mezitim co oni cvakají zamává starou Nokií před nosem a upaluje za nima, evidentně aspoň dva jsou na perníku, všichni špinavý a určitě celý den nebyli na džusu, co uděláš? A teď ti zopakuji začátek: nemáš za to žádný příplatek. Ve finále každý konflikt se obrátí proti tobě. A i kdybys měl příplatek 500 Kč/h při NPD, běž se zeptat toho, co v Předlicích skončil v kaluži krve a probral se až v nemocnici, jestli by to za ten příplatek stálo...

S těma strážníkama je to těžký, peníze taky potřebujou... Já na vlastní uši slyšel od jednoho výše postaveného policajta říct něco v tomto smyslu: "V našem městě se nehody dějí skoro jen z nepozornosti, vidíte, že rychlost nehraje žádnou roli. Takže když nás někde vidíte měřit, je to jen rejžování peněz."

Co bych víc chtěl, aby se dělaly akce mezi zastávkámi, tj. řidič zastaví třeba na Předmostí, pustí do vozu bandu revizorů a strážníků, ti bleskově zkontrolují a rovnou si vemou hříšníky a jede se dál. V Ústí jsem to zažil jednou, je to asi 2 roky zpět na l. 101. V ČR jsem to zažil naposled minulé úterý, ve Zlíně, kde jsem byl jeden den - smutné. Jo a tam nikoho nechytili. Ale jak říkám, většina té lůzy se revizorům stejně jen vysměje, proto většina z nich v KB a Předlicích rovnou vyhazuje bez pokuty (a oni jedou dalším)... Taky vám připadá, že to zde trošku nefunguje? Nejen, že se do vozu dostanou bez problému, ale v podstatě je pak skoro nikdo nekontroluje a když, je to pro ně prakticky bez následků.

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1827
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 12:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pamatuju si, že jsem několikrát zažil následující - při zátahu se od Mírového náměstí k Přístavu kontroloval ve spolupráci s policií celý trolejbus, u Přístavu stála stará Karosa, do které se to všechno nahnalo a případně odvezlo na služebnu.

Rejžování ve městech, obzvlášť v Ústí, to není žádná nová věc, velice smutná záležitost. Máme štěstí, že MP nemohou měřit rychlost, leč nedivil bych se, kdyby se to v brzké době díky lobbingu měst opět nezměnilo. Zoufalost situace podtrhuje vyjádření v novinách před rokem či dvěma, kde se avizovalo, že strážníci budou v pokutování nekompromisní, jelikož má město málo peněz, a při pokutách se nebude odpouštět. Natvrdo se přiznalo, že o nějakou ochranu obyvatelstva vůbec nejde, že vždycky šlo o takovou pěknou městskou daň navíc. No, uvidíme, čeho se v Ústí ještě dočkáme.

Slovan!
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2987
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 12:44:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stranu, pokud by občané dodržovali právo, tak nebudou mít z čeho rejžovat. Hold, když jsou lidi hloupí a pořád to zkoušejí.

:::jihlavskymhd.g6.cz...MHD v Jihlavě
:::www.zhta.ic.cz...stránky o.s. Za záchranu historických trolejbusů a autobusů
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2946
Registrován: 3-2005

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 13:27:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa:http://www.dszo.cz/?section=spolecnost&file=tiskovky&id=391
Za takové akce jsem rád, slušné cestující významně neomezuje/neobtěžuje.

Problém je v systému (kde jinde, že), lidem na sicálních dávkách není v podstatě co vzít (ani pokuta), bydlí, jezdí, jí za naše daně a na co jim nestačí, tak si přividělají trestnou činností...
Jak se říká - na chudý lid přísnota, kontroly (účinné), sankce (např. krácení dávek) - ale to už jsme mimo náš stát...

http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.96.5
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 14:20:46    Odkaz na tento příspěvek  

Zbynďa: 571 jsem v pátek u podloubí fotil já, ale vždyť jsem Vám tu fotku poslal na e-mail. Trochu upravená je tady:

canis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.115.23
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 14:29:05    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Zbyňa: našel jsem to v platné kolektivní smlouvě. Jestli ty příplatky nedostávají, není problém můj.
Netrvrdím, že dbát na dodržování pravidel v tomto městě není o hubu. Ale vždy si při hodnocení řidičů vzpomenu na jednu drobnou řidičku trolejbusu, která nelení a v zastávce vyleze ze své budky a poctivě kontroluje jízdní doklady, zatímco jiní řidiči hromotluci v zastávce radši počítají drobky, které mají pod sebou.
A jen zopakuji. Současný způsob odbavování je úplně nahovno a vážně by mě zajímalo o kolik klesl počet černých pasažerů...
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2848
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 16:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu jsme byl v Ústí nad Labem, a maximální spokojenost. Hradeckých trolejbusů jsem viděl poměrně dost, některé jsem i vyfotil, ale mám jeden dotaz.. Jestliže jsem na zastávce na znamení, kupuju si lístek u řidiče, a on mi řekne že nemá na vrácení, a kontroloval by mě revizor, odnesu to já, že? (podotýkám, že jsem chtěl platit padesátikorunou
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.96.5
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 18:21:08    Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: cestující má mít přesnou částku na nákup lístku u řidiče. V dopravní špičce navíc řidič není povinen lístek prodat. Tak to aspoň bývalo napsané v přepravních podmínkách.
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 427
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 18:50:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: takže prostě když jsem na odlehlejší zastávce bez automatu a bez trafiky tak bud to lajznout načerno nebo dojít na nějakou zastávku kde je automat, ten ale 50 koruny nebere takže jste nahraný tak jako tak :-) zbývá SMS jízdenka.

nejlepší je kombinace, kdy trafika nemá lístky, automat mimo provoz a u sebe přesně 18Kč, takže se nákup ani u řidiče nekoná

(Příspěvek byl editován uživatelem carry54.)
čmelák 770
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.96.5
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 19:31:15    Odkaz na tento příspěvek  

Tak, tak. A málokterá trafika má lístky.
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2852
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 19:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Carry Čmelák: Pánové, děkuju, já preventivně šel pěšky
Karbanatek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.175.99
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 21:09:01    Odkaz na tento příspěvek  

Nedávno došlo, k rozšíření Google Street wiev i na Bulharsko, proto hledejme po Varně bývalé ústecké trolejbusy. Jeden jsem už i našel! http://goo.gl/maps/osuW6
Zbynďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 21:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

čmelák 770: Díky, ale na druhé straně přímo v podloubí mě v ten moment fotil i "ü".

Karbanatek: Díky, já často šmíroval jestli už Varna je. Ještě si zhruba pamatuju kudy 88 jezdí, tak se zkusím podívat po trase a kdyžtak nahážu odkazy.

Adalbertinum: Opravdu u řidiče není žádná kasa, ze které by ti vracel a není na to ani čas. Cestující s 50 Kč mincí to většinou řeší tak, že dostanou dva lístky (46 Kč) a 4 Kč nechají jako dýško... Rozumná varianta. To, že se v našem městě automaty na jízdenky skoro neuchytily je smutné, ale jsou hrozně drahé a oblíbený terč místních šmejdů....

¨Edit: Už mám 502 :-) odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem Zbynďa.)

ICQ: 221-908-090
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky

Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 428
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 15:36:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak dnes jsem stav už ale zdokumentoval...
v poslední době s železnou pravidelností na jeden z nejvytíženějších spojů v 9:21 z Chlumce jedoucí ještě k tomu už z Přestanova, dorazil opět krátký TEDOM... situace viz foto 1 ( povšimněte si rozčílené paní s igelitkou DM)
autobus odjížděl napěchovaný po střechu už defacto z výchozí zastávky, kolik lidí se dokázalo dopěchovat do busu na Lipový vážně netuším


mnoho lidí, včetně paní s kočárkem, to vzdalo a raději čeká na linku 451. Paní s igelitkou z předchozího obrázku stojí na zastávce též, ta to vzdala už předčasně hned jak zpozorovala příjezd krátkého busu


v kontrastu s touhle situací v pozadí čekající kloub na lince 12, na který čekal slovy "jeden" cestujícící po našem odjezdu...
když DP na to nemá, tak at se na to už s prominutím vy**re! at linky přenechá někomu schopnějšímu, pustí ty linky už teď a ne že se tady ještě přes rok a půl budou vozit lidi jak v dobytčácích! ještě za ty nehorázný pracchy!

(Příspěvek byl editován uživatelem carry54.)
Karbanatek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.175.99
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 17:41:20    Odkaz na tento příspěvek  

Proč vlastně chlumečáci, kteří jedou do města využívají hlavně 11ctku? Co znám lidi z Chlumce, kteří používají MHD, tak všichni jezdí 11ctkou a to i z centra.
Vilda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 17:56:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karbanatek: Taky to nechápu, zvláště když je to přes Chabařovice o 4 minuty rychlejší.
ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.91.101
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 00:49:16    Odkaz na tento příspěvek  

Tak aby to tu nebylo jen samé hořekování, tak pro změnu trochu vzpomínání. Tentokrát na dobu, kdy se po Ústí ještě proháněli ŠeMíci (1987).


ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.91.101
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 00:53:18    Odkaz na tento příspěvek  

a ještě něco:


ü
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.91.101
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 00:57:24    Odkaz na tento příspěvek  

a vedle ŠeMíků bylo Qidění na Míráku třeba i tohle:
pekařský Robůůůr