K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 01. 03. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 01. 03. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 12:19:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: myslíte si, že se tady budu vychloubat? Nemám zapotřebí. Na to jsou zde jiní, kteří si své mindráky musí chtě nechtě vylívat zde.
Ale jen chci říci, že pokud něco chci řešit, musím jít za tím na ty správná místa, a obtěžovat, obtěžovat a obtěžovat. Byť si o vás nedotknutelný úředník myslí své. On tu totiž takovýto člověk sedí pro nás, nikoliv jak se mylně domnívá, že my jsme pro něj.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 7-2009

Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 12:26:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: 50 metrů je tak krátká vzdálenost, kterou jsem ochoten akceptovat a případně si jí zajít. Sám si myslím, že toto porušuji naprosto minimálně zvláště a důrazně pak v místech méně přehledných.
Navíc porovnáváme celkem nesrovnatelné - podstatně více lidí - chodců (!!) umírá pod koly vlaku než pod koly silničních vozidel. A i pokud vyškrtneme sebevrahy, tak přesto statistika hovoří v mírný prospěch (tedy méně smrťáků) silnicím.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 464
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 12:38:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: myslíte si, že se tady budu vychloubat? Nemám zapotřebí. Na to jsou zde jiní, kteří si své mindráky musí chtě nechtě vylívat zde.
================
Jen jsem myslel, že konkrétní příklad by mohl ostatní motivovat. Když chybí, nelze se s ním ani vychloubat, to je zřejmé.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 12-2003
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 12:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl> Navíc porovnáváme celkem nesrovnatelné - podstatně více lidí - chodců (!!) umírá pod koly vlaku než pod koly silničních vozidel. A i pokud vyškrtneme sebevrahy, tak přesto statistika hovoří v mírný prospěch (tedy méně smrťáků) silnicím.

Ročenka dopravy 2007,2008,2009,2010 (MD ČR):

6.1.2. Oběti vážných nehod v železničním provozu
Mrtví (Počet)
nehody osob způsobeny pohybujícími se železničními vozidly : 1,9,5,12

6.2.2. Počty usmrcených (do 30 dní od data nehody) a zraněných osob podle místa a druhu nehody v silničním provozu
Usmrcené osoby při nehodách
Při nehodách mezi vozidlem a chodcem: 228,231,169,160

od roku 2006 jsou z údajů vyloučeny sebevraždy a pokusy o sebevraždu

---

I kdybyste tato čísla převážil podílem železnice na pozemní dopravě (tedy cca 7%), vyjde vám, že přecházení kolejí je 2x bezpečnější než přecházení silnice (228+231+169+160)/(1+9+5+12)*0.07 = 2.04.

Další korekci byste mohl provést podle místa. Jistě bude jiná "fatality rate" při přecházení na na širé hlavní dvoukolejné trati s Vmax 140 km/h a na stavebně upraveném přechodu s Vmax 40 km/h jako je na hlaváku.

---

Ještě se vyjádřím k sebevrahům. Sebevraždy tvoří (jak lze nahlédnout z uvedeného zdroje) zhruba 95% přejetých. Chcete-li tedy dělat prevenci, nevybírejte pokuty na přechodu na hlaváku, ale raději dělejte osvětu mezi lidmi, co si chtějí potencionálně vzít život (krizové linky , poradci ve školách, atd.). Málokdo ví, že na deprese (které jsou hlavní příčinou sebevražd) už dnes existují účinné léky 3. generace SSRI, prakticky bez vedlejších účinků a lékař tedy pomůže.

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
Beňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 12:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém této republiky spočívá v tom že nikdo nedokáže uznat svoji chybu. Klidně si tam choďte, ale nerozčilujte se když dostanete pokutu za porušení zákona. Nicméně tady je to zcela normální, každý nadává na policajty že dostal pokutu třeba za rychlou jízdu, nechápu ale proč. ten policajt dělá jen svoji práci a dělá ji dobře. Já když dostal pokutu tak jsem byl naštvaný na sebe protože jsem porušil zákon. Pokud chcete změnit legislativu tak to běžte řešit tam kde to lze. Kecama na Káčku to nevyřešíte. Já osobně modráky moc v lásce nemám, jsem nucen jezdit denně a cítím se jako rukojmí, ale zrovna v tomhle bych nehledal problém u nich. Sepište ve škole petici, běžte na magistrát, předejte ji sždc, řekněte to na místních radnicích nebo co tam máte. Zveřejněte to jako protiakci v médiích - "Nechodili bychom přes přechod pokud by nám protáhli podchod na druhou stranu!" Ale tím že budete nadávat tady nic nevyřešíte. Lukfi, proboha, to nedokážeš jako student VŠE tohle sepsat a obejít školu, případně zrovna obětovat třeba pár hodin a stát u toho přechodu a od těch lidí co tam lezou si to nechat podepsat? Buď to chceš změnit, a pak se rozčiluješ správně, a nebo tě sere to, že máš pocit že tě někdo omezuje, a pak jsi obyčejný blb.
Ale klidně se tu hádejte dál kluci, tím toho hodně vyřešíte.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 12:56:46    Odkaz na tento příspěvek  

No i ten vůl jedoucí stovkou má možnost zatočit volantem a vyhnout ti .. jasně, a může si vybrat jestli to narvat do stromu, do svodidel, do auta v protisměru nebo do rodinky s kočárkem na protějšim chodníku. Eventuálně chytit nekontrolovanej smyk a nevybírat si. Situace většiny silnic je taková, že jedete taky "po koleji" s odchylkou plusminus půl metru. A co neubrzdíš, to neukecáš.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2997
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 13:27:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hoši, navrhuju už Turistu a spol. neřešit. Je stejně nepřesvědčíme, že jednou je přecházení kolejí zakázané a tak to bylo, je a bude. Stejně tak Vám nikdy nebudou reagovat na to, když je pošlete do Rakouska, Německa ať tam jdou zkoušet štěstí..Nakonec, nemusí jít jen o "civilizované" země, stačí vzít jako příklad Slovensko. Tam bych si koleje přejít neodvážil . Ale oni si stejně budou mlet pořád dokola, že přejetých na služ.přechodech je málo, takže můžou vesele dál přecházet. Co k tomu ještě dodávat? . Přát si, ať zrovna nesedíme ve vlaku až zrovna takovýho joudu přejedou..
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 13:33:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: Závadný děravý vůz v soupravě,který nikoho nezajímal, rozbité schody na lávce, přechody na silnicích nevhodně umístěny, zastávky autobusů. Co chcete ještě více, přesný popis, datum akcí, a bůhví co ještě.
Jezdíte jako strojvedoucí? Nebo řidič hromadné dopravy? Myslím že zde je pořád co řešit. A máte snad dojem, že váš šéf vždy něco zařídí. Většinou si to stejně vše oběháte sám. Tím končím, protože to nemá cenu.
Až budete mít takové typy viz Turista a Lukfi sesračkované pod koly, protože chtěli nermomocí ušetřit 10 min., pak můžete vyskakovat na ně. Anebo až budete takovému kázat něco o zákazu, tak se nedivte, že vás pošle někam. A co vy, budete zticha?
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 1-2006
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 13:35:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: Mozna je to dvojnasobek, protoze *nekteri* lide jeste dodrzuji zakony.

Zkusime umoznit lidem prechazeni koleji vsude, stoupne pocet prechazejicich lidi a tim i pocet smrtaku.
Pak se to da porovnat. Do te doby jsou takove vypocty blabol.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 12-2003
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 14:03:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jednou je přecházení kolejí zakázané a tak to bylo, je a bude

§1 Vždycky se to tak dělalo
§4 Na to je předpis

Stejně tak Vám nikdy nebudou reagovat na to, když je pošlete do Rakouska, Německa ať tam jdou zkoušet štěstí.

Byl jsem v obou zemích a potřebu přecházet koleje jsem tam neměl. Podchod byl totiž vždy zhruba tam, kde se mi hodil. Asi to byla náhoda.

Klidně si tam choďte, ale nerozčilujte se když dostanete pokutu za porušení zákona.

Já se kvůli žádné pokutě nerozčiluju, protože jsem nikdy žádnou nedostal. Vadí mi to kvůli ostatním cestujícím. I těm, kteří cestujícími nejsou, protože přístup nádražáků.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 7-2009

Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 14:44:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: Ježiši kriste jaký přístup nádražáků?? Kdo vybírá pokuty? Může řadkový nádražák za to, že tam není pro "chytráky" z VŠE podchod?
Za statistiku vřele děkuji, byl jsem překvapen (evidentně mi stačilo mrknout do ročenek ) nicméně i na PK často policisté pokutují chodce nebo cyklisty a to v daleko VĚTŠÍ míře než na železnici - zejména městští strážníci. Chcete-li tedy toto skutečně srovnávat, pak četnost kontrol na silnici je mnohem mnohem vyšší oproti železnici a je naprosto normální a zdravé, že ke zmíněným kontrolám a hlídkám na nádražích dochází a nebál bych je zintenzivnit a rozšířit (Úvaly chůze v kolejišti, Říčany dtto,...).
Pokud tvrdíte, že je to špatně, začněte rovněž někde jezdit na červenou, protože někde jsou také SSZ seřízeny v do očí bijící neprospěch té či oné strany....

(Příspěvek byl editován uživatelem mapl.)
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 12-2003
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 15:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ježiši kriste jaký přístup nádražáků?? Kdo vybírá pokuty? Může řadkový nádražák za to, že tam není pro "chytráky" z VŠE podchod?

Dle katastru je to pozemek ČD, pravděpodobně ho má SŽDC v užívání. Nezlobte se na mne, když si myslím, že s tím nádražáci mohou něco udělat - je to logické, kdo jiný. Nebo čekáte, až vám zabezpečení přechodu či výstavbu podchodu někdo přikáže a dosype vám? (§2 Ještě nic nepřišlo).
Mimochodem nevím, proč sem taháte "řadové" a "neřadové" nádražáky. Je to jedna firma a má se chovat konzistentně. Ve správné firmě funguje komunikace i zdola nahoru, nejen shora dolů. Pokud tomu tak v ČD a SŽDC není, je to firma shnilá.

Stejně tak mi připadá poněkud nestandardní, když zde mnozí jménem své firmy (jelikož každý tuší, kdo je zaměstnavatel většiny z obhájců modrogumních dogmat), nadáváte svým zákazníkům.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2998
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 15:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: čoveče, tak ti nevím, jestli máš větší mindrák z dětství z policajtů nebo nádražáků . Ale vypadá to, že ti vyvraždili minimálnmě půlku rodiny..
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 12-2003
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 16:21:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: opět argumentum ad hominem?

Mimochodem můj názor skutečně je, že česká averze vůči železnici (mezi veřejností jasně patrná) je daná z velké míry zaměstnanci ČD a SŽDC (ať už těmi "nahoře", nebo těmi "dole").

U ČD jsem např. nikdy nezažil, že by vlakvedoucí vlakovým rozhlasem oznámil aktuální výši zpoždění a omluvil se za něj. Nebo že by třeba ve stanici, kde je pravidelný dlouhý pobyt, vlakvedoucí upozornil cestující, že se bude déle čekat a do kdy. Nebo před příjezdem do stanice vyhlásil, na které straně vlaku bude nástupiště. Nebo před přestupní stanicí upozornil na navazující spoje a čísla jejich nástupišť. Nebo doporučil cestujícímu s obyčejnou jízdenkou z pokladny, že po internetu si koupí lístek levněji ...

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 465
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 17:07:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turisto Kušmíre, trefíš sám na WC nebo ti to také musí někdo napovědět? Asi je to na tebe mnoho, ale prvotně zde šlo o nepoužívání podchodů tam, kde jsou. Ale to by, Kušmíre nebylo ono, to bys nemohl rejpat, viď? Možná nemáš příjmení Kušmír, ale chováš se úplně stejně, tedy hloupě
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 867
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 17:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud někde podchod je, tak tam není problém. My tady ale rýpeme do situace, kdy podchod není, ale pro cestující nelze zřídit třeba přechod se světly. Jenže když tady uvádíme důvody, proč přecházení kolejí není nebezpečné (nebo alespoň není nebezpečnější než přecházení větší ulice), odpověďmi jsou nám akorát drážní paragrafy (zejména §1).
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 17:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak si ty světla panebože zaplaťte. Udělejte si projekt,vše co k tomu patří,tzn.povolení od kdekoho,najměte si odbornou firmu a hurá do výstavby. Sejde se vám tisíce děkovných dopisů od tisíců radoby zkracujících si docházkovou vzdálenost. Doporučuji u východu pořídit kasičku,možná vás někteří i odmění.
PS: Ještě dohodu s nějakým pohřebním ústavem,protože byť světla,stejně občas nějaký ten nebožtík bude, při myšlení a přemýšlení některých.
A bude konečně od vás klid.

Měli byste konečně pochopit,že když lezu tam,kde nemám co dělat,nesu si důsledky svého jednání výhradně sám. Tím se řiďte vážení VŠ.
EM 475.1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.167.10
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 18:23:02    Odkaz na tento příspěvek  

ad Turista:
Saláme, jel jsem v Německu obyčejným Personnenzug, jak je možné, že mi tam nikdo nevyhlásil stanici, k jakému peronu přijedeme, délku pobytu a ty další věci co tu píšeš?! To je divný, tak dokonalá země a oni to nedělaj. Jinak jsem viděl jak někdo z příživníků si to valil v Německu přes koleje, na druhé straně už čekali Bundespolizei a zuchlag byl na místě. Já si myslim, že ani ty bys s nima moc nediskutoval. Já bych ti doporučil týdenní poznávací zájezd po indické železnici a budeš našim ajznbónům líbat dolní končetiny.
Abys nelezl kam nemáš, to by asi musel dát děkan befelem
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 19:29:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: lžete.
Najděte si můj příspěvek, kde jsem Vás odkázal na jistý zákon, kde se cosi praví o odpovědnosti, to nemá s Vašimi přiblblými drážními paragrafy co dělat.

Byl jste vyzván ke zpracování přínosu cesty přes firemní neveřejné prostory - to jste svými plky zazdil, zkuste vypotit alespoň jednu jedinou studii proveditelnosti včetně ekonomických ukazatelů. Možná (při seriozním přístupu) přijdete k závěru, že kromě hrstky líných studentů VŠE je jinak pro okolí nezajímavá.
Zadání začněte stanovením bodu, ke kterému budete porovnávat trasu legální a Vaši línou - navrhuji pokladny ČD.
Do studie proveditelnosti neopomeňte zahrnout i nutná technická opatření k zajištění bezpečnosti osob a majetku v neveřejném prostoru (kam nyní bez oprávnění vnikáte)- tedy nejenom Vaše závory přes koleje. To byste jako student VŠE s inteligencí vyšší(?) než pakrová či ještěrkář mohl zvládnout, co Vy na to? Samozřejmě od studenta nelze očekávat výkony hotových mistrů oboru, přesto byste měl své teze obhájit.

Omluva všem pakrovým a ještěrkářům, on chudák Lukfi asi ani netuší, kdo všechno tyto práce z různých důvodů vykonává.
1001101
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.53.150
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 20:12:47    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení přátelé. S velikou radostí zjišťuji, že se u nás už nerodí žádní tupci, ale lidé s odpovědností a ctící zákony. Proto zásadně na nikoho nehoukám. V kolejišti se pohybuje jen placený kompars, který k našemu obveselení hraje překvapení a někdy i zděšení, když zjistí, že jede vlak.
Trsmk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 7-2010
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 20:23:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lufki: Proč by někdo měl v dnešní době utrácet peníze kvůli pár lidem co sou líní udělat pár(set) kroků navíc. Minuly pátek sem si zkusil jak dlouho to trvá od té vaší VŠE na nádraží (měřeno pouze od křižovatky před VŠ až k cca pokladnám). Ušel sem to ne zas tak rychlejším krokem za 8 min. A to sem ještě stál 2x na křižovatce na červené. I kdybych k tomu připočetl 5-7 min na cestu z učebny ke křižovatce a od pokladen k nástupisti, tak ten vlak ve .47 stihnete. Z hlaváku většina vlaku nejezdí přesně na čas takže můžete připočítat další dvě minuty. Samozřejmě jízdenku si koupíte den předem, abyste nemusel travit 4 minuty ve frontě u pokladen. Nebo i odejde dřív z přednášky, ono to studium asi nebude tak náročné když máte čas si ještě tady stěžovat. Jenomže dnešní mládež pokud nemusí, tak jen sedí u počítače na facebooku, apod. a jen si stěžuje.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 20:25:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Lexa_karel: takže PČR hlídá "firemní neveřejné prostory". Úžasné.

=>Trsmk: Tož, stihnout se to nějak dá, ale je to dost s jazykem na vestě. Ono k 6. nástupišti to není úplně nejblíž.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 12-2003
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 20:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Saláme, jel jsem v Německu obyčejným Personnenzug, jak je možné, že mi tam nikdo nevyhlásil stanici

Všechny zmíněné zážitky jsou z DB (... erreichen wir XXX, ausstieg in Fahrtrichtung rechts ...). Asi jak na které trati.

týdenní poznávací zájezd po indické železnici

Tady jsem za Vámi pozadu. V Indii jsem nejezdil vlakem týden, jel jsem jen jednou. V ceně jízdenky bylo jídlo jako v letadle (tj. lepší než ČD). Pravda, kvůli koupi jízdenky jsme museli, jako cizinci, vyplňovat formulář (narážel jsem na to zde, tj. byrokracie horší než ČD).
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 351
Registrován: 12-2003
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 20:32:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zadání začněte stanovením bodu, ke kterému budete porovnávat trasu legální a Vaši línou - navrhuji pokladny ČD

Považuji toto zadání za neodpovídající realitě. Dnes již při cestě vlakem není nutno navštěvovat pokladnu, už i ČD vynalezly eShop. A i kdyby ano, po povolení cesty z východu coby oficiální lze předpokládat otevření pokladen a automatů i u této cesty.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 12-2003
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 20:36:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak si ty světla panebože zaplaťte. Udělejte si projekt, ...

Teď se v tom trochu ztrácím. Mluvíte k ČD, SŽDC, nebo snad k cestujícím (tedy zákazníkům, fyzickým osobám)?
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 353
Registrován: 12-2003
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 20:46:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do studie proveditelnosti neopomeňte zahrnout i nutná technická opatření k zajištění bezpečnosti osob a majetku v neveřejném prostoru ...

V této souvislosti mě napadá následující dotaz.

Na zmíněném místě probíhá dvakrát denně nakládka autovlaků. Zatím jsem se na to nebyl podívat. Jak to vypadá?

Předpokládám, že při této akci neškolení zákazníci přijedou na zmíněný neveřejný pozemek dokonce svým vozidlem, které za asistence zaměstnanců dopravce naloží. Poté se předpokládám (již bez vozidla) chtějí odebrat do haly, aby tam vyčkali odjezdu autovlaku, případně přímo do tohoto vlaku.

Jak je tato situace řešena? Doprovodí je někdo přes zmíněný přechod, nebo musí celé nádraží obejít (a tím se ovšem vlastně také pohybovat po neveřejném pozemku, než ho branou opustí)? Nebo nějak jinak?

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 12-2003
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 20:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turisto Kušmíre, trefíš sám na WC nebo ti to také musí někdo napovědět?

Zmíněná hlášení, na DB běžná, považuji za docela užitečné informace pro cestující, zvlášť pro ty, co nejezdí často a trať neznají. Vy ne?
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 12-2003
Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 21:00:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Turista: ... Abys nelezl kam nemáš, to by asi musel dát děkan befelem

Jaký děkan? Nejsem student, jak už jsem několikrát napsal. A i kdybych byl, děkan nemůže studentům přikazovat, co mají dělat mimo areál školy.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3000
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 22:37:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6 příspěvků po sobě od jedné osoby? Admini, zavíráme, jednoznačný SPAM
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2591
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 28. února 2012 - 23:32:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jaké zavíráme?! My chcem ještě rundu!
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 00:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro Turistu a Lukviho:Tak si ty světla panebože zaplaťte. Udělejte si projekt, ...

Turista: Teď se v tom trochu ztrácím. Mluvíte k ČD, SŽDC, nebo snad k cestujícím (tedy zákazníkům, fyzickým osobám)?

Má odpověď:To bylo určeno vám a vašemu příteli Lukfimu.
Když o to tolik stojíte, zkuste to.Máte na to odpovídající vzdělání, my ostatní jsme jen pitomci, kteří vám chtějí znepříjemňovat život.
A ještě něco, vy dva byste měli být viditelně označeni, aby se okolí mohlo vašim osobám více věnovat, smývat vás z kol nebude zrovna příjemné.
"Nejsme líní, jsme vysokoškoláci!"
EM 475.1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.167.10
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 07:06:55    Odkaz na tento příspěvek  

ad Turista:
Jak na které trati... Hm, oponuji, u nás, jak ve kterým vlaku :p
Jinak, víš o tom, saláme, že porušuješ i zákon? Zákon ti přímo zakazuje, pokud nejsi osoba oprávněná (zaměstnanec železnice, organizace, která provádí údržbu trati...) vstupovat na těleso dráhy. Mě se prostě zdá, že si jeden z těch, kteří sou hrdiny jen do té doby, než tam uvidí policii, po té sklopí ocas mezi nohy a hold zpátky přes 7 peronů, no, hold sis to prodloužil. No, i na tebe čeká lůžko na JIPce a řezník, který ti v tom lepším případě, ufikne některou z končetin, faktura od SŽDC o přerušení provozu, od ČD za nevyjeté a opožděné vlaky o IZS za výjezd, neboť, jak se říká, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu....
Tak v té Indii, to byl zájezd organizovanej? Hm, to ne, musel bys soukromně, já bych ti tu taky ukázal je to nejlepší, co tu máme.
Já, bych tě vyfotil, dal na každou mašinu a pod to nápis, ředitel zeměkoule. Docela se tebou bavim. Hele, taky v metru na Vyšehradě, nebo na Hlavním nádraží lezeš přes koleje, když si spleteš směr? Přeci to nebudeš obcházet xD xD
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 29. února 2012 - 07:20:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že diskuze se už dávno odebrala špatným směrem...
Ale mě jako zatím nezaškatulkovaného diskutujícího zcela vážně zajímalo.
1)Jak je organizována nakládka auto na vagón a hlavně jak poté, co cestující opustí svého plechového miláčka, kudy se vydá od nakládající rampy?
2)Kolik by hrubým odhadem stálo vybudování zabezpečení přechodu přes ty dvě koleje u sedmého nástupiště?

Upozorňuji spoludiskutující, že nejsem líný vysokoškolák ani nemám vrozenou averzi vůči všemu modrému, jen mě to prostě zajímá.
Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
EM 475.1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.167.10
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 07:45:57    Odkaz na tento příspěvek  

ad Iaya:
Po nakládce automobilu se vydají do lůžkového vozu, neboť jízdenky a lůžkové lístky si musí zakoupit spolu s dovozným za autíko. Tudíž jsou již odbaveni. Lůžkový vůz je přistaven u té plechové boudy. Takže žádné chození přes koleje.
ad 2) Tímto bych se ani nezaobíral, oni by ty závory stejně byly pořád dole, frekvence vlaku, posun...
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2972
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 09:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U přechodu/přejezdu na trati/koleji s rychlostí do 60 km/h snad ani světla být nemusí. Ale tam zase záleží na tzv. dopravním momentu, takže v tomto případě kdoví, jak by to vyšlo.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 869
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 09:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Vlada749: Bohužel, odpovídající vzdělání na *stavební* projekty minimálně já nemám.

ad nakládka autovlaků - přepravu auta můžete využít pouze společně s cestou lůžkovým vozem? To je ale nelegální. Co vy na to, vy drážní Mirkové Dušínové? http://www.spotrebitel.cz/index.php?option=com_content&task=view& id=11114&Itemid=88
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 09:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po nakládce automobilu se vydají do lůžkového vozu, neboť jízdenky a lůžkové lístky si musí zakoupit spolu s dovozným za autíko. Tudíž jsou již odbaveni. Lůžkový vůz je přistaven u té plechové boudy. Takže žádné chození přes koleje.

Opravdu jdou vždycky do přistaveného vozu, když se přece jezdí i ve dne a do odjezdu přece jen nějaký ten čas zbývá? Nevypustí někdy řidič spolucestující, ať si zatím jdou do Burger Kinga, než se dočká nakládky?

Jinak, víš o tom, saláme, že porušuješ i zákon? Zákon ti přímo zakazuje ...

Jistě, že vím, že to zákon zakazuje. Ale rád bych znal objektivní důvody (tedy to, co byste napsali do věcného záměru příslušného zákona). Zákony tvoří lidi a pokud je totiž nějaký zákon nelogický, zastaralý a/nebo neodpovídá potřebám společnosti, může být vhodné ho změnit, často se tak děje.

Tak v té Indii, to byl zájezd organizovanej?

Nebyl to zájezd, sám jsem si v cizinecké pokladně vyplňoval ten formulář. Nemyslím, si, že by se mně tam někdo snažil vnucovat to nejlepší. Samozřejmě vím, že jsou v Indii i horší vlaky, ale proč s nima jezdit, když i tohle bylo levnější než jízdné ČD?

No, i na tebe čeká lůžko na JIPce ...

Myslel jsem, že objektivní míru rizika jsme již spočítali. Je menší než na silnici.

Mě se prostě zdá, že si jeden z těch, kteří sou hrdiny jen do té doby, než tam uvidí policii, ...

Zopakuji ještě jednou, že tamtudy nechodím a takže mi jde spíše o ostatní cestující a o zjištění objektivních přičin situace. Taky se mi tu líbí, jak tu v reakci na poměrně slušné a věcné dotazy a citace faktů krystalizuje neochota cokoliv udělat pro zákazníky, vyhrožování, ba i hrubé nadávky (které naštěstí moderátoři mažou, např. od "Borecka13"). Taková psychologická sonda :-)

Hele, taky v metru na Vyšehradě, nebo na Hlavním nádraží lezeš přes koleje, když si spleteš směr?

V metru na Vyšehradě je podchod. Na hlaváku sice ne, ale vstupy z haly jsou zřetelně označeny podle směru.

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4319
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 29. února 2012 - 10:01:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezlobte se na mne, když si myslím, že s tím nádražáci mohou něco udělat - je to logické, kdo jiný.

Tak před tou věčně oteřenou brankou stála před časem boudička a ní správně po nádražnicku vykukoval nějaký správně usmolený nádražník na kolemjdoucí. A kolem chodily davy a bylo na ně vykukováno.

Dovoluji si upozornit na malý, ale podstatný detail - že ta branka se dá prostě zamknout.

Máte na to odpovídající vzdělání, my ostatní jsme jen pitomci,

Vy se tak bohužel projevujete, protože z člověka na ulici se to zda je a nebo student a ještě k tomu VŠE poznává v pražských ulicích docela těžko. To že mladý lidi mají averzi ke konvencím platí obecně.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 10:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Melete tu jen a jen to své. Jste bezohledný sobec, díky nimž je naše společnost taková jaká je. Setkání s vámi musí být tedy zážitek. Jste jako jeden manažér nejmenované firmy, který rád slyší jen a jen sebe a to co mu řekne někdo druhý, neslyší, poněvadž nechce slyšet.
Přeji vám hodně setkání s lidmi vašeho ražení, budete mít v životě vystaráno.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 10:26:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To dává zcela smysl. Protože nehodlám zadarmo zpracovávat projektovou dokumentaci pro nějakou firmu, se kterou nemám žádný smluvní vztah, a vedle toho na vypracovávání takových projektů nemám vzdělání, tak jsem bezohledný sobec
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
lipovjan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.142.39
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 10:46:08    Odkaz na tento příspěvek  

Turista:
Myslel jsem, že objektivní míru rizika jsme již spočítali. Je menší než na silnici.

Ale přesto je počet usmrcených chodců zhruba stejný. Přecházení přes koleje je tedy paradoxně objektivně mnohem rizikovější. Vzhledem k rozdílným intenzitám provozu, které vidí každý, kdo se postaví na hodinu k silnici a pak k trati, dokonce řádově! Zdá se to divné, důvody jsou velmi různé, ale je tomu tak.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 11:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: Vaše chápaní řečeného ..... .

Vy požadujete, vy to chcete, tak vy proto něco udělejte. Připadáte mi jako mimino, kterýmu berou hračku. Jste prozatím jeden ze dvou, kteří požadují něco, co něco stojí. A tak si myslím, že máte netušené možnosti, jak to zařídit.
Já bych toho taky chtěl, ale mohu, v rámci svých možností a nenutím to ostatním okolo, kteří to nepožadují. Ale vy nás zde přesvědčujete o tom, že vaše záležitost se týká xxx počtu lidí, ale důkaz pro vaše tvrzení nějak chybí. Že by ostatní používali to, co nosí v hlavě? A také zachovávali pud sebezáchovy, nikoliv své vlastní destrukce.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 11:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lipovjan: promiňte, ale nevidím ve vašem příspěvku ani jedno číslo. Mohl byste prosím slova jako "zhruba", "mnohem", "řádově" nahradit alespoň orientačním výpočtem jako já v příspěvku č. 346? A uvést alespoň jeden zdroj dat?

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.216.7
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 11:07:15    Odkaz na tento příspěvek  

Hlášení o přípojích jsem slyšel už vícekrát třeba na rychlících z Liberce do Ústí. Pokud je řazení vlaku v podobě 843+nová Btn tak funguje infosystém jak hlášení tak info panely. Jo a tím,že smažete příspěvek adresovaný jednomu zabedněnci,názor většiny zde diskutujících nezměníte !
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 11:16:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: Zase se vracite k porovnavani cisel, ktera nejsou porovnatelna, protoze neco zakazane je a neco neni?

Pokud zakazu prechazeni silnice klesne mi pocet prejetych, protoze lidi budou dodrzovat zakaz. Znamena to, ze prechazeni silnice se stalo bezpecnejsim?
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 7-2003

Odesláno Středa, 29. února 2012 - 15:17:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel #429: Možná (při seriozním přístupu) přijdete k závěru, že kromě hrstky líných studentů VŠE je jinak pro okolí nezajímavá.

Kecy. Jakžto "hrdý" Žižkovák, bydlištěm v ul. Vozová, tenhle nelegální a nebezpečný přechod používám ke zkrácení docházky na hlavní nádraží už cca 5 let, a rozhodně nejsem sám, po příjezdu nedělního Ex od Pardubic se nás směrem zpět na Žižkov vydává tak cca pět kousků.
Stejně jako si uvědomte, že při použití výhradně "legálních" cest je to na hl.n. neúměrně daleko, ale mnohem blíž je zastávka autobusu 135, co mě pohodlně doveze na Florenc, odkud lze dál pokračovat autobusem, (který jen tak mimochodem v některých významných relacích (Brno) jezdí dokonce častěji) a na vlak se zvysoka vykašlat.
Velká verze obrázku již prošla K-reportizací? Nevěš hlavu!
"pro tebe nejsem Plačko když už tak Martin Plačko nebo pan Plačko.. "
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 522
Registrován: 7-2003

Odesláno Středa, 29. února 2012 - 15:20:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EM 475.1: po té sklopí ocas mezi nohy a hold zpátky přes 7 peronů
Kdepak. Hezky zpět do podchodu a vylézt na šestém. Švestky stojící na sedmém se za mnou nepoženou (vyzkoušeno) a na nějaké volání "občane, stůjte" nereaguju.
Velká verze obrázku již prošla K-reportizací? Nevěš hlavu!
"pro tebe nejsem Plačko když už tak Martin Plačko nebo pan Plačko.. "
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 29. února 2012 - 15:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi, nechme toho s těmi přechody kolejí. Kde je podchod, je to jasné, kde není, je bezpečnost cestujících na výpravčím.A že tady nějaký anonymní "turista" Kušmír do nádražáků vandruje? Nechme ho, každý, kdo má komplexy méněcennosti, se je snaží nějak léčit a Kušmírovi dělá dobře,že na něj reagujeme...
Východočech
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2012
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 19:05:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

teda řeknu vám,mezi mé nejotřesnější zážitky někdy patří to,když se nacházim na k-reportu.divim se někerejm rejpalum,že je to furt baví do něčeho šťourat.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 29. února 2012 - 19:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ale myslíš, že jen kejvání je to pravé?
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 20:50:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: je vidět, že jste chápající vysokoškolák.
Nikdo po Vás nechce prováděcí projekt, ale studii proveditelnosti, pokud to jako budoucí ekonom dokážete pochopit co to asi tak může být.
Soudě podle Vašich příspěvků problematice přístupové cesty dobře rozumíte, tak to neokecávejte a předveďte se.
V zadání
- k množině líných vysokoškoláků ještě přidejte uživatele 7036 + 5 kousků.
- v nákladech ještě přidejte výstavbu pokladen a automatů dle návrhu uživatele "Turista".

Spolu s Turistou zkuste pochopit, že pohyb cestujících ve firemních neveřejných prostorách spojený s nakládků automobilů a nástupem do lůžkových vozů je s vědomím a odpovědností provozovatele.
Pohyb Lukfiho, Turisty, 7036 a dalších líných exotů či zlodějů ve firemních neveřejných prostorách není s vědomím ani souhlasem provozovatele.
Pro Vaše snazší pochopení k tomu už ani nepřidávám porušování dalších právních norem v obavě, že už i tohle asi bude nad Vaše možnosti chápání. Dobrá rada: nepovyšujte se nad pakrovou, ta dobře ví, jaký je rozdíl mezi souhlasem a nesouhlasem - ale to Vás asi na VŠ neučí a na základce jste zrovna byli za školou.
To je tak těžké pochopit, že se motáte po dvoře fabriky, kde můžete dojít k úhoně, nebo také být obviněn např. z přípravy krádeže čehokoliv?
T. H.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 21:07:18    Odkaz na tento příspěvek  

nebo také být obviněn např. z přípravy krádeže čehokoliv?
A protože mám chuj, tak taky z přípravy znásilnění.
Zacker
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 1-2012
Odesláno Středa, 29. února 2012 - 23:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzhledem k tomu, že jídelna umístěná v daném areálu nabízí služby nejen místním zaměstnancům, ale široké veřejnosti, asi tyto firemní prostory zase tak uzavřené nebudou. Svého času dokonce lákali na jídlo tabulí postavenou venku u branky.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 01. března 2012 - 08:49:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zacker: a z toho plyne, že se mohou "cizí" strávníci potulovat celým areálem?

Buďto je valná část příznivců "vstup kdykoliv-kamkoliv" absolventy plzeňských práv, nebo nikdy neměli za cokoliv odpovědnost (resp. rychle to ve svaté válce proti ČD zapomněli, jak už to u zhrzených lásek bývá).
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 523
Registrován: 7-2003

Odesláno Čtvrtek, 01. března 2012 - 08:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co konkrétně může způsobit pohyb nepovolaných osob po ploše, kde se večer nakládají vozy na autovlak? Termonukleární reakci?
Velká verze obrázku již prošla K-reportizací? Nevěš hlavu!
"pro tebe nejsem Plačko když už tak Martin Plačko nebo pan Plačko.. "
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. března 2012 - 09:02:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připadá mi to jakoby se dvě skupiny zdejších diskutérů zakopali na svých pozicích a zpátky ni krok. Myslím, že je to zbytečné. Myslím, že každý ví, že v současné době se tam prostě nesmí a pokud bude chycen, pak zaplatí pokutu, to snad tady nikdo nerozporuje.

Otázka stojí přece tak, zda je pro správce nádraží výhodné umožnit cestujícím legální přístup i ze strany Žižkova. Myslím, ža by nebyl problém vypracovat technicko-ekonomickou analýzu, která by na tento problém vnesla světlo.

Osobně si myslím, že přechod těch dvou kolejí by snad nebyl takový vážný problém, takový provoz tam zas není (Děčíňáci, posun od Budějek, nějaký ten Ešus/žába S9). Takže si myslím, že není třeba užívat zbraně typu:
Nikdy se tak nedělalo.
Není na to předpis.
Příp. cestující by to mohli zneužít.

a na druhé straně není třeba nadávat na vše modré, co se zde mihne.

Toť můj názor.
Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Brandýs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.225.201
Odesláno Čtvrtek, 01. března 2012 - 16:42:36    Odkaz na tento příspěvek  

Jakpak zdejší soudruzi okomentují toto:

http://zpravy.idnes.cz/vypravci-dostal-podminku-za-smrt-zeny-v-ko lejisti-fwm-/krimi.aspx?c=A080731_093043_krimi_cen

Jo, něco jiného je cestujícím nadávat a buzeračně je pokutovat, něco jiného je zvednout zadek ze židle, vyhrnout rukávy a jít posypat nástupiště.
Turista z Brandýsa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.248.47
Odesláno Čtvrtek, 01. března 2012 - 16:54:51    Odkaz na tento příspěvek  

Brandýš: vidím, že o tomhle případu víš jen to co napíše nějakej bulík, takže si nech blbý kecy od cesty
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 616
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 01. března 2012 - 17:06:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brandýs: Nemůžu si pomoct, ale jdi s těma kecama do

To by mě zajímalo jak zohlednili frekvenci vlaků v Brandýse, jestli vůbec výpravčí při dodržování všech předpisů (volnost vlakové cesty, příprava, sledování vlaku) měl čas jít někam sypat přechody
Ano mohl jít sypat přechody a třeba nechat 20 minut všechno stát jako vidle v hnoji, to by na hlavním "koridoru" v ČR potěšilo jistě spoustu lidí. Ten rozsudek totálně nechápu.
21.12.2012 - Konec světa jako tragédie všeobecně sdílená, není zase až takovou osobní katastrofou.
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 01. března 2012 - 17:27:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám pocit, že o neposypaném přechodu "postižená" strana zpočátku vůbec nemluvila. Nebo se pletu?