K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 19. 02. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 19. 02. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
814914
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 20:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka:
Asi jsi vůbec nepochopil, o čem tu Urpín píše.
Konce samozřejmě svítí jenom na posledním voze.
Ale...
Jedu do konečné stanice, vlakvedoucí má své stanoviště za HV. Zastavím, vlakvedoucí vyvěsí (za mne) HV, zůstane na tomto konci vlaku, rozsvítí si "konce", já objedu soupravu, na druhém konci soupravy se zavěsím a zhasnu na tomto konci soupravy původní návěst "Konec vlaku" (za obsluhu vlaku). Skoro to není nic proti ničemu. Trochu vážným legislativním problémem může být rozpojování kabelu el. topení mezi HV a soupravou. A nesmí si vlakvedoucí vymknout palec při vyvěšování (či jiný úraz).
Mmalousek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 4-2009

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 22:11:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych na placku průvodčím napsal: DĚKUJEME, ŽE MRZNETE S NÁMI.... to, co každý den zažívám při cestě za studii do Brna je fakt otřesné. Mám však podezření, že vlaková četa je v tom nevinně a strojvedoucí mají povinnost vypnout topení vlaku cca. 20 km před konečnou... aspoň tak to mám vypozorováno.

(Příspěvek byl editován uživatelem mmalousek.)
http://soticsotici.rajce.idnes.cz/ - moje fotoalba z provozu lokomotiv.
814914
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 09:07:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmalousek:
Souhlas,až na poslední větu. Strojvedoucí naopak mají nařízeno TOPIT AŽ DO KONEČNÉ STANICE! A dá se i snadno sledovat. Alespoň v našich končinách se toto dost hlídá.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4874
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 09:25:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tou konečnou stanicí teď v poslední době zařehtal úřední šiml. Třeba rychlíky Bohumín - Brno - Praha (Havlíčkův Brod). Když se odjelo z Vyškova [poslední zastávka před Brnem], tak vlaková četa při průchodu vlakem již otáčela cedulky na dveřích z "Bohumín - Brno" na "Brno - Praha". Tedy vlak zastavil v Brně u peronu již řádně označen na své pokračování.

Bohužel si toho asi všiml někdo na vedení, a protože neměl co dělat, tak vlaky musí dojíždět až do koncové stanice označeny svojí trasou. Tudíž vlak zastaví u nástupiště v Brně, na Solari je vyhozeno "Praha hl.n.", ale na vlaku je "Bohumín - Brno". A teď vznikají zmatky-> jede to dál, nebo to končí, nebo jak? A průvodčí se musí prodírat davem a točit cedule až při pobytu. Vzhledem k tomu, že se v Brně mění čety, tak je to tím horší.
814914
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 207
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 09:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtík:
S tím úředním šimlem souhlas. Ale s topením do konečné stanice je to přece jenom o něčem jiném.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 10:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: Ideální by bylo, kdyby to bylo zdvojená cedule podobně jako na rychlících (Šumeperk/Jeseník) - Olomouc - Brno - Č. Třebová - Praha.
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.92.124
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 10:11:35    Odkaz na tento příspěvek  

Jo jo o těch směrovkách vím,hledají se zbytečně problémy tam ,kde nejsou a ty důležité jako například topení se neřeší,páč to je složitější k vyřešení. Takhle se jen ze strany kontrolního orgánu vyrychtuje vlakový doprovod a máme zápis červenou tužkou v bloku nějakého VLR nebo HKOP. Přitom v Rakousku jsem to viděl běžně dělat na klasických Lasičkách běžně.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 12:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

814914 Strojvedoucí naopak mají nařízeno TOPIT AŽ DO KONEČNÉ STANICE! A dá se i snadno sledovat. Alespoň v našich končinách se toto dost hlídá.

Co je to platné, když při přejezdu ze stejnosměru na střídavinu (nebo naopak) topení vypadne. Z příjemně vytopené soupravy se pak stává mrazák. Viníkem není četa, ani strojvedoucí. Kdo je tedy za tento stav odpovědný?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 12:26:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli > moje zkusenosti jsou podobne, jen ... jen ne na prechodu na stridavinu; typicke jeste pred nedavnem bylo, ze cesta z Prahy do Ostravy byla po Pardubice saunovaci, po Olomouc normalni a od Hranic chladici. Bez ohledu na rocni obdobi nebo na to, jestli se jednalo o klasiku ci potemkina.

Pricinu netusim.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Mmalousek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 12:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci polemizovat, ale takto to mám vypozorované. Vždy je záhadně 20 km před Brnem topení studené. Už mi několikrát bylo řečeno vlakovým personálem, že zamrzá nafta. Má tedy topení vlastní nádrž na naftu?
http://soticsotici.rajce.idnes.cz/ - moje fotoalba z provozu lokomotiv.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1512
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 12:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mmalousek > pouze u vleku k motorakum. Jinak je topeni z masiny.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.74
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 13:07:54    Odkaz na tento příspěvek  

Mmalousek: Tak to snad záleží na tom,čím do toho Brna jedeš,ne? Pokud je to něčím v motorové trakci s vozy třeba řady 010 (topí naftou horkovzdušně) nebo Btn( topí naftou teplovodně) atd. Ty mají svoji nádrž na topnou kapalinu.Říká se tomu nezávislé topení a v tom případě na mašině až tak nezáleží.
Mmalousek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 13:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do Brna jezsím soupravou 854 + 2x ex054
http://soticsotici.rajce.idnes.cz/ - moje fotoalba z provozu lokomotiv.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 14:51:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

814914: Proto jsem to napsal jak jsem napsal a více bych to nerozváděl


V Rakousku vůbec je menší "buzerace" než tady. Vlakové čety například stále rozpojují a spojují soupravy, hlídají čas odjezdu (ono to pravda taky jde, když v celém Rakousku jsou jednotné hodiny i s vteřinovkou). Ale naopak jsou na vlaku pány, až udělají kontrolu jízdenek, tak ji udělají, směrovky otáčejí tak aby je měli včas na další vlak, souhlas k odjezdu se dává zvednutím ruky, kolem vlaku bez problémů v rozepnutém saku a při nějakých mimořádnostech? Vlakové čety ČD a informovanost od nich je proti tomu přímo ukázková. A nedejbože, že bych si v současných mrazech nasadil kulicha. To je na sundání.
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.74
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 14:59:01    Odkaz na tento příspěvek  

Mmalousek: Takové soupravy jezdí i u nás a až na na některé případy "ohne problem".
nasraný !
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Čtvrtek, 09. února 2012 - 23:58:52    Odkaz na tento příspěvek  

vzkaz pro kapitalistický rejpaly: zkuste si to venku na mrazech -20C při studený fujavici bez kulicha!!! i nádražáci jsou jen lidi!! cestoši ve vlaku se chovaj jak ovce ale dovedou jen rejpat!
nasraný !
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 00:24:31    Odkaz na tento příspěvek  

dveře za sebou nezavřou a pak jen " proč jedeme zpožděný? a proč se tady netopí??" ...PRO H...O!!! ono otevřenejma dveřma docela táhne a něž je četa zavře tak to chvíli trvá,,,každej zná jen svý práva a výhody a tečka. každej je absolutně dokonalej a sám je ten největší lajdák. chodí sem kde kdo držkovat jak to na ČD stojí za H...O, ...a kolik z vás si stěžuje na GŘ at se zlepší situace, at s tim něco udělaj??? jenom kecáte a hudrujete a na H... Kdepak můžete si to všecko vyzkoušet. Běžte dělat taky na dráhu, udělejte rekvalifikaci, psychotesty, zdravotní prohlídku, úspěšně několik zkoušek, držím vám palce vážení přátelé!! budete jezdit soboty neděle svátky noční, na štědrej den budete chrápat 200 km od domova, během života 50% z vás bude rozvedenejch a zjistíte že ještě v 70 letech budete muset vidět slyšet a bejt při smyslech abyste si vydělali na chelba.nehledě na neskutečnej vlezdopr.elkismus zákazníkům co vás budou slovně i fyzicky napadat kudlou či střelnou zbraní, a slavný gř vám po konfliktu sdělí že jste se měli nechat zabit , protože zákazník má dycky pravdu!!! agresivita lidí přibejvá a chcete aby nádražáci měli profesionální přístup?? za co?? za to jak někěří cestující se chovaj jak kanálové a ho..da?? hoši odsuzujte si mě jak chcete mě to je fuk , každej tady je borcem, ale sám v práci nejspíš taky moc neválí
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2556
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 07:58:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak ty jsi případ, uvědom si, že jsou mezi lidmi i slušní jedinci. Podle tvého přístupu jsou všichni průvodčí nasraní labilní cholerici. Ty psychotesty asi nebudou tak účinné, doporučuji opáčko. Odkud jsi, prosím tebe?
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Kenca2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 7-2011
Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 08:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: neexistuje zde moderátor, který by odlišil vhodné příspěvky od takovýchto blábolů a ty následně mazal? sice nejsem pro cenzuru v diskuzích, ale když je tu několik stránek jen o tom, jak si někdo potřebuje pozvednout ego...
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 10. února 2012 - 11:14:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nasraný: Včera jsem viděl na peronu u nejmenovaného ranního rychlíku průvodčího jen v bundokošili s krátkými rukávy. Asi jste moc zimovřivý
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 08:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nasraný: Včera jsem viděl na peronu u nejmenovaného ranního rychlíku průvodčího jen v bundokošili s krátkými rukávy. Asi jste moc zimovřivý
===================
Jenže Vondráček je anomálie...
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 12:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: To je tak známý? Ani jsem nenapsal co to bylo za rychlík (je to tedy ten, co vypadá jako Frank z M.A.S.H?)

I když v pátek jel na Vindoboně taky nějaký krátkorukávák...
4 moli
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.193.236.38
Odesláno Neděle, 12. února 2012 - 16:49:16    Odkaz na tento příspěvek  

Toho naděláte ... na metru taky jezdí nějaký cvoklouš v bílé košilce s krátkým rukávem. Nejspíš při/ehřátý často viděn na nádr.Holešovice.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2919
Registrován: 3-2007

Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 09:55:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: nevím proč, ale taky jsem si na něj okamžitě vzpoměl
Dement_642
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 7-2011

Odesláno Pondělí, 13. února 2012 - 21:19:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kenca2-jsme v demokratickým státě,každý má právo se nějak vyjádřit.Cenzur už bylo dost...To není žádné zvyšování ega,to je popis života železničáře

Pospec-A ty pracuješ jako průvodčí?Já né,a ani jim tu práci nezávidím.

Nasraný-řekl bych že s tebou celkem souhlasím.Bohužel to odnesou i slušní lidé.No není to nádhera?Cestující Vám suveréně nastoupí bez jízdenky, vystoupit nechce,když se spolucestující složí oné osobě na jízdenku,páč by rádi dojeli do cíle včas a né se zpoždění kvůli čekání na policii,tak ta osoba Vám ještě při vystupování řekne že jste:"kurvy zasraný"!A ještě riskujete že Vás píchnou kudlou do zad?!To Vám přijde jako blábol?No tak to je nádhera....
Já bych tu práci dělat nechtěl....
Gerome_Morrow
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 14. února 2012 - 10:39:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I já pracuji jako vlakvedoucí osobních vlaků a když už zde řešíme naše cestující: vyloučil jsem z přepravy cestujícího bez platného jízního dokladu (odmítl zaplatit jízdné + manipulační přirážku), odmítl předložit občanský průkaz. Cena jízdenky byla 59 korun českých. Při výstupu mě jako člena vlakového doprovodu fyzicky napadl pěstmi do obličeje (zlomil nos), narazil jsem si zápěstí, levý kyčel, dodnes mám silné bolesti bederní části zad. Cestující mě fyzicky napadal i na nástupišti, i v době kdy jsem ležel na zemi a tekla ze mě krev. Než přijela Policie ČR, kterou přivolal strojvedoucí, mi na pomoc přiběhl polský pán s polskou paní a jeden nádražák. Naši čeští cestující z toho měli jen divadlo jak nějaký chytrák mlátí průvodčího, nikdo z Čechů mi na pomoc nepřiběhl. Jeho útok vyřešila Policie ČR jako přestupek proti občanskému soužití a bez dalšího prošetřování odeslala na městský úřad. Cestující byl rom.
A teď mi někdo z vás můžete povyprávět, jak se průvodčí mají, jakou mají skvělou práci!
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 14. února 2012 - 12:20:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to od cumilu hnus, JENZE bez si dneska nekomu na pomoc...
V nasem "pravnim" state skoncis sam s podminkou za napadeni nebo neprimerenou obranu a do konce zivota budes platit zmetkovi za ujmu na zdravi.
A pokud jsou v tom cikani, tak ti jeste pripocitaj rasismus...
Utúlien aurë...
Kenca2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 7-2011
Odesláno Úterý, 14. února 2012 - 12:22:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OT: D_642-svůj příspěvek jsem neadresoval nikomu konkrétnímu, takže Vaše poslední věta byla docela zbytečná (nic ve zlém). Nemyslel jsem cenzuru, jen udržení nějakého jména K-repu, než se tu začnou přebývat nesmyslné hádky atd. a úplně odbočování od tématu konec OT

GM-to je bohužel náš absurdistán. kdyby se útočníkovi nedejbože něco stalo, tak ještě budete na vině vy, nebo někdo, kdo se vás zastal
242.216-0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1376
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 14. února 2012 - 19:07:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad. průvodčí...
Dnes na trati 220 jeden průvodčí fyzicky napaden a pokousán psem...
Dement_642
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 7-2011

Odesláno Středa, 15. února 2012 - 08:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kenca2-o.k
EM 475.1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.167.10
Odesláno Středa, 15. února 2012 - 09:42:42    Odkaz na tento příspěvek  

Taky přidám poznatek, jak máme skvelou práci, před x lety, jsem doprovázel poslední osobák z Prahy hl.n. do Benešova u Prahy, někde za Říčanama mi přistoupil pán vyšší postavy, brýle, netipovali byste ho na agresora, v pohodě, při kontrole mi jen řekl, peníze nemam a jedu do Benešova a dělejte si co chcete, inu dobrá, tehdy ještě nebylo nějaké SŽDC, tak jsme zastavili ve Strančicích, šel sem uvědomit výpravčího, že budeme čekat na PČR, neboť mam ve vlaku cestujícího bez jízdenky, OP dát nechce a odmétá vystoupit, fíra to pochopil a lidí moc nejelo,výpravčí na mě, proč to řeším, ať jedu a nekecám, tak sem mu řekl, že nejedu a ať koná svou povinnost (mobily jsme tehdy ještě neměli, takže osobně jsem PČR zavolat nemohl), jediné co udělal, bylo to, že šel do panťáku k pánovi a řekl mu, jestli má jízdenku, tak zas znova, že ne a bla bla bla, a výpravčí mi jen řekl, že mi PČR zavolá do Benešova, tak dobře, kompromis, kývnul sem mu na to, tak jsme jeli a já si připravil hlášenky na úseky, přijeli sme do Benešova (doba cca 30 minut mu stačila zavolat na 158 a i k příjezdu na nádraží), přijeli sme do Bene a PČR nikde, pan cestující ke mě přišel a začlo to, tak ty č.... budeš na mě volat fízly?! Tak sem mu řekl ať si jde po svých a on se otočil a šel, já jak jsem procházel panťák, tak sem vystoupil a jdu říct fírovi, že je to prázdný, najednou rána, spadl jsem na zem, vzal mě za bundu a ohnul mě přes zítku do podchodu a znova rána, krev, na jen jsem stačil vykřiknout, na pomoc mo přiběhli výpravčí z Bene, strojvedoucí z jednotky a trhali ho ode mě, no ani to nebudu popisovat. Na můj dotaz zda výpravčí ze Strančic volal PČR, tak o ničem nevěděli. Po příjezdu PČR, která byla přivolána až k tomuto napadení, jsem se ji ještě jednou zeptal, zda jim někdo volal, oni že ne. Pán dostal hlášenky na úseky, a z PČR mi přišlo, že to byl jen přestupek, přestupek, který trval 1/2 roku nemoci se zády... Kdyby pan výpravčí ze Strančic, na kterého jsem pak napsal stížnost, který ho stála fleka, dostál svého, nemuselo se to stát, i tady vidíte, jaké máme kolegy. Dneska mam s sebou kasr a jakmile ucítím nějakou agresy tak ho ned vytahuju, abych se včas bránil, nutno podotknout a musim to zaklepat, že jakmile toto agresoři vidí, jsou krotcí a hned platí. Pčed týdnem jsem měl na mále, kdy už se napřahoval a už mi ji chtěl dát, já ho jen tak, tak vytáhl a jento viděl, uhnul , hodil po mě 50,- a utekl, v příští stanici vystoupil... Myslím si, přítomnost PCŘ, které měly služebny přímo na nádražích, byla přínosem, stejně tak OSOŽ, nemuselo se na nic čekal, vše se řešilo hned a agresoři věděli, že jim to jen tak neprojde.

A JINAK MÁTE PRAVDU, CESTUJÍCÍ BY NÁS NECHALI I ZABÍT
nasraný!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.217.63
Odesláno Středa, 15. února 2012 - 12:18:12    Odkaz na tento příspěvek  

přesně tak.... ,komunistická metla,to na ně platilo, každej takovej agresor byl zrubanej osoožákama,nebo esenbákama a byl pokoj,dneska ta havěť co někdy jezdí vlakem by potřebovala seřezat jak prase drbání
Jakub
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1058
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 15:47:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak zde bylo psáno výše, vše je o lidech. Přidám do placu svůj zážitek k tématu "zavírání dveří". Situace: Někde někdy stál u peronu vlak Regiojetu, který měl cca 10 min. do odjezdu, na protější hraně téhož peronu se chystal k odjezdu rychlík ČD sestaven z cca osmi vozů B & spol. Uprostřed soupravy někdo nezavřel dveře, průvodčí byla o cca 4 vozy dál. Než by doběhla, tak steward Regiojetu, který měl tyto dveře doslova před nosem, šel a dveře zabouchl. Ano, pomohl "zlému monopolu" s odjezdem. Průvodčí ČD to viděla, při míjení onoho stewarda ne sebe pořátelsky mávli a jelo se.

A teď do něj, servěte mu všichni tu růžovou košili...

P.S: Časoprostorové údaje této situace záměrně neuvádím.
ICQ: 155-617-186
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7051
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 15:56:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já nějak nevím, co tu řešíte s dveřma? Pokud je mi známo, nemusím plnit povinnosti vlakové čety - to za prvé, a za druhé, oni neumí rychlý krok? Pokaždé se belhají pomalu jak na smrtelné posteli. Pak samozřejmě zpoždění vzniká. Druhá stránka je ovšem solidnost - osobně teda dveře zavírám (nemylím si, že by u mne otočení se a pohyb ruky bylo smrtelné), a k tomuto bych měl vlastně jeden dotaz - jak je to u vozů 810/010 a klonů (nemyslím Regionovy)? Já jsem tam nikdy dveře zavírat ručně nezkoušel, ale hodně lidí to dělá. Osobně mi pijde, že ten mechanismus dveří tímto hodně trpí. Jak to je? Může se to zavírat (nebo spíš přivírat) ručně, nebo ne?

Pak se tu řešilo topení. Je pravda, že jezdím pořád ty samé trasy, ale dlouho se mi nestalo, že by byla ve voze zima, a to ani 20 km před cílovou stanicí. Tak buď si toho jenom nevšímám, no a nebo záleží na četě. Samozřejmě neberu vozy, kde topení z nějakého důvodu nefunguje (a zatím mi to bylo vždy při kontrole jízdenky oznámeno). Teď v zimě teda lehce fouká kolem netěsnících oken, ale že bych kvůli tomu mrzl, to zase ne.

Cestující nemá mnohdy smysl komentovat, z pohledu linkové dopravy ČSAD k tomu řeknu asi tolik - vždycky nejvíc křičí ten, co nemá něco v pořádku, moc dobře o tom ví a nedá se s ním vůbec mluvit. A o tom, jak to mnohdy končí, tu už psal EM 475.1. Napadení není málo a (alspoň tedy u autobusů) většinou kvůli naprosté kravině (+ smaozřejmě ožralci).


Mě teda vadí jiné věci než obslužný personál, se kterým jsem už hodně dlouho neměl jedinej problém (což je taky dáno tím, že ho nevyvolávám). Kupříkladu, abych se držel tématu o otřesných zážitcích, stav hajzlíků u nádraží. Chápu, že jsou pronajaty externím firmám nebo lidem, ale když už za to musím platit, požadoval bych teda jinou kvalitu... 8 Kč za to, že šlapu po pomočené podlaze a cítím lehkou vůni výkalů, no to fakt raději půjdu za roh do křoví.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1978
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 15:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já tedy dveře v 810/010 zavírám ručně v zimě. Jinak není důvod.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5318
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 20:57:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V zavření dveří 810 ručně není problém,mechanismu to nevadí.Vadí spíše opačný extrém kdy se násilím pod tlakem vzduchu nebo rázem dveře dorazí do krajní - otevřené polohy..bývají pak potíže s horním vodícím hřebenem-zaseknutí v krajní poloze atd..Někdy mechanismus v zimě jde ztuha,nebo zůstává vzduch ve válci a dveře nejdou ručně zavřít..
..pořádná mašina má kotel a komín..
nasraný !
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.87
Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 21:59:49    Odkaz na tento příspěvek  

mauricio: a proč by měli průvodčí zrychlovat krok,jen kvůli lenosti cestośů,co mal doma místo dveří korále,nebo v pr..li voj???to že za sebou nezavřou dveře,jen dokazujou že nikam nespěchaj,tak ať si pak počkaj, nádražáci nejsou placeni za atletickej výkon ,ono se už kolikrát stalo,že na 5vozovym vlaku v osazeni 1/0 se průvodčí vydal na konec vlaku zavřit dveře,a když tam došel,tak nákej bulik,co dobíhal je zas nechal otevřený na začátku. Kvůli debilitě českejch lidí a cestošů zejména vám nikdo nebude lítat sem tam.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 22:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes opět páteční zábava na Karlštejně. V momentě kdy vlak už vjel na Berounském zhlaví do stanice tak se teprve futrují drobné do automatu, potom ještě cvaknout lístek v označovači (který je ve vchodu do podchodu) a pak hurá přímo před čumákem vlaku do kolejí na druhé nástupiště.
Na takové ignoranty už vůbec nereaguju, ale chudáci fírové teda
A je to horší a horší, přitom označovače jsou přímo už pět kroků v podchodu
21.12.2012 - Konec světa jako tragédie všeobecně sdílená, není zase až takovou osobní katastrofou.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7056
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 22:33:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Alf - díky, nikdy jsem si nebyl jistej, jak to vlastně je, a když jsem si říkal, že se zeptám, tak jsem samozřejmě zapomněl :-)

nasraný ! - já si myslím, že je i dost lidí, kteří buď zapomenou (to se stává někdy i mně, a přitom, jak píšu, většinou zavírám) nebo si to neuvědomí (kolikrát jsem na něco myslel a zapomněl třeba vystoupit). Samozřejmě, většina je ignorantů (imho jistě jste si někteří všimli, že jsou lidi, co za sebou nezavírají dveře například do hospody - za to bych osobně lámal ruce), ale nelze to až tak paušalizovat. Ještě je třeba i případ, stalo se kolikrát i mně, že jsem nastoupil s vědomím, že za mnou je ještě jeden pacoš, tak nezavírám, no a dveře zůstali otevřený, protože pacoš si to rozmyslel a nastoupil jinama. A znovu opakuju - já nejsem povinen zavírat dveře (nebo jsem to teda nikde v SPP nenašel), od toho je vlaková četa, která by opravdu ten krok někdy zrychlit mohla (neříkám, že snad přímo běhat). Zavírání dveří dělám jen proto, protože by mě taky nebavilo chodit pořád kolem vlaku a zavírat. No a taky proto, že jsem prostě tak naučenej a logicky, když někam jdu, tak za sebou zavřu (i přechodovky nebo dveře představek/chodbička). Asi i proto mě to vaše paušalizování trochu sere :-)
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 23:11:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio:
Zdá se, že vliv americkýho práva zanechává u nás trvalé následky na myšlení lidí.
Chyba asi bude v tom, že ve školních osnovách nebude nácvik otevírání dveří před sebou a zavírání dveří za sebou. Ti ministři školství fakt za nic nestojí.
Nevidím jediný důvod k tomu, aby vlaková četa kvůli primitivům pobíhala každou stanici kolem vlaku. Také asi nikde nebude napsáno, že má kvůli kaštanům klusat. Jako bezpečák bych je za to naopak trestal.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7058
Registrován: 4-2005
Odesláno Pátek, 17. února 2012 - 23:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

První část příspěvku nějak nechápu - ani nevím, proč je na mne směřována. K druhé části - pokud je zpoždění vzniklé díky nezavřeným dveřím, pak je vina na obou stranách - na pacošovi, co nezavře, i na vlakové četě, kterou by předběhl i důchodce o holi. Nicméně pravdou je, že o klusání nikde nic napsáno není. Stejně tak ale není nikde napsáno, že má pacoš zy dveře zavřít. V obou případech jde jen a jen o ohleduplnost k okolí - a oblíbenou činností kohokoliv je říkat, že když není ohleduplný on, nebudu ani já. No a to je špatně.

Od začátku se snažím naznačit, že to celé nelze shazovat jen na jednu stranu, ačkoliv obě strany tak nějak chápu. Problémem zdejší diskuze je, že je většina lidí tak nějak jednostranně zaměřených (včetně mne) a nějak nedokáže pochytit a pochopit argumenty protistrany. Znova opakuju, že jsem neříkal, že cestující nemají zavírat, ani, že se má kvůli tomu vlaková četa přetrhnout. Ale z pohledu obyčejného cestujícího budu logiky naštvaný na obě strany (pokud si toho všimnu) - jak na toho, co nezavřel, tak na četu, která se ke dveřím šine rychlostí slimáka. Pak se nikdo nesmí divit, že jsou průvodčí brány tak, jak jsou brány.

P.S.: Dodržování předpisů doslova a dopísmene může mít mnohdy fatálnější následky, než jejich lehké nedodržování.
Ú.Di.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.235.32.65
Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 00:32:56    Odkaz na tento příspěvek  

V době, kdy buzerace dosahuje čím dál větších obrátek nemá cenu spěchat s mnohem závažnějšími věcmi, než je zavírání dveří po někom, kdo má doma korále nebo negry...
Mauricio, příklad: Otevřený dveře, aktivně popoběhneš, vyvrkneš si kotník nebo cokoliv jinýho se ti přihodí. Uvidí tě bezpečák Lexa (mmch, trefil hřebíček na hlavičku ) a nejen, že se tě nikdo nezastane, ale ještě budeš zjebán jak malej Jarda a cestující se ti akorát vysmějou do xichtu.

Mysli si o mě co chceš, ale jsem z těch, který dokážou za zavřený dveře, který "nemam na dosah" poděkovat mávnutím ploutve nebo hlasitým "díky", stejně jako dokážu těm korálkům připomenout, že ty dveře mají kliku i zvenku...
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7059
Registrován: 4-2005
Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 00:44:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OK, to beru. Ale na smyslu mých příspěvků a mého názoru to nic nemění, zejména ne s tím, co jsem psal posledně. Už to taky asi zůstane, no.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2273
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 08:20:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obecně by mělo být normální, že "za sebou zavřu dveře." A jestli sou to dveře od bytu, do hospody, od vagonu, na nádraží,atd. by mělo bejt jedno. U nás v Čelákovicích máme na nádraží dveře na kliku a moc lidí ty dveře nezavírá... U vagonů je to podobné. Když vystupuju jako poslední, tak zavřu. Když vystupuju jako poslední a na peronu vidím lidi jít ke dveřím, nechám otevřeno,aby mohli nastoupit. Taky se občas stane, že nechám otevřeno,ale ti lidé jdou dál... Nebo dveře zavřu a lidi sou nasraný, že je musej otvírat. Ale obecně by mělo platit, že za sebou dveře zavírám.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5985
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 09:04:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost: A je to horší a horší

Mým snem je na takové přechody rozházet kusy figuríny a potrhaného masa, třeba by to někoho trklo. Bohužel by z toho nebyli nadšení asi ani fýrové.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7060
Registrován: 4-2005
Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 12:04:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak schválně, já se třeba tak nějak automaticky vždy podívám, když přecházím od vlaku k budově přes koleje, zda něco nejede. A většinou to dělám já a jen pár lidí (což je zajímavý, protože na silnici se dívá skoro každej, zda nic nejede). A že už jsem zažil i situaci, kdy se jeden nepodíval (a ještě k tomu vystupoval z vagónu špatnou stranou) a sbírali ho pak v rozsahu několika set metrů.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mauricio.)
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 12:56:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Přechody měli tam kde nejsou potřeba už dávno vytrhat.
Tam kde jsou modří výpravčí a nechodí se na druhou stranu vypravovat měli přechody zrušit.
Já budu raději občas s nějakým tím rozkazem chodit sám podchodem, než abych se na tohle pořád musel dívat a čekal kdy to někoho fikne před mýma očima.

21.12.2012 - Konec světa jako tragédie všeobecně sdílená, není zase až takovou osobní katastrofou.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2924
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 15:03:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A neni náhodou přechod přes koleje na karlštejně (a nejen tam) zakázán?!
bejt výpravčím tak: Vy!pojďte sem!Tady dáte každej 500 pokuty.A ono by to ty neomalený blbý knechty přešlo.Ještě lepší případ by byl kdyby je nějaký NEXák rozvláčel až do Srbska a byl by od nich klid na dobro.Co s takovou pakáží..
AV 15-30
Někdo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 2-2012
Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 15:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: Kdybys jim vysolil tu pokutu tak druhej den zkončíš s ksichtem v blátě
Nejdřív si zameť před vlastním prahem.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2925
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 15:59:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ten nex by byl učínější to je pravda
AV 15-30
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5988
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 16:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6120: bejt výpravčím tak: Vy!pojďte sem!Tady dáte každej 500 pokuty

Nedávno byla v televizi reportáž z Radotína, jak odchytávali "přecházeče". Nejlepší z toho byla reakce jednoho takového debila, který místo toho aby sklopil uši a raději držel hubu a krok, tak chtěl po policajtovi, aby se mu legitimoval. Takže když si tohle dovolí k "orgánovi", tak výpravčího a kohokoli od dráhy pošle rovnou do . Z vlastní zlušenosti můžu říct, že už jsem se na přechodu v Řevnicích, takhle 2x přetlačoval s cestujícím, protože co on bude chodit podchodem a co já mu mám co rozkazovat. Takže od určité doby mi to může být kdesi a řvu na ně jen když lezou přímo pod rychlík.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 3-2010

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 17:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, nevím, jestli výpravčí může dát někomu pokutu a jak,zvlášť, když jeden peron je SŽDC, druhý ČD a třetí nikdo nezametá. Policajti u nás v Havl.Brodě udělali pár takových akcí, když jich tam bylo jako kdyby utekl Kajínek, jenže k čemu? Všichni je vidí,lepší než tenhle "hurá systém" odchytu cestujících,kteří nejdou podchodem, by bylo, kdyby tam jeden policajt postával pořád. A nebo takový ten panák z papundeklu v uniformě ,jak je známe od silnic.
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2946
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 19:56:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy!pojďte sem!Tady dáte každej 500 pokuty.A ono by to ty neomalený blbý knechty přešlo.
Je vidět, že vůbec netušíš o čem píšeš . Rád bych se vrátil ze směny živ a zdráv . Není to tak dávno, co jedna kolegyně těsně před důchodem napomenula jednoho mladíka, že na služebním přechodu nemá co dělat. Reakce? Zeptal se jí jestli chce rozbít hubu přímo tam nebo s ním půjde do podchodu kde je nikdo neuvidí
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 805
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 20:44:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tohle se mi líbí Německo a Rakousko. Vlakem i po nástupištích prochází dvojice "tajných" v civilním oblečení a podobné individua hezky odchytávají.
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2926
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 21:17:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: ono se jinak troufá na ženskou a na stokilového chlapa
AV 15-30
Johnson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1169
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 21:25:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už jsme u toho přecházení, v létě sem byl fotit v jedné koridorové stanici (dálkově řízená, snad už ani pokladní tam není.) přijel osobák k ostrovnímu nastupišti a lidi byli tak blbí že místo toho aby šli podchodem, čekali než ten osobák odjede aby mohli jít přes koleje.

Mám pocit že za ty tři hodiny co sem tam byl sem ten podchod použil jako jedinný....
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 10-2006

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 21:27:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlakem i po nástupištích prochází dvojice "tajných" v civilním oblečení a podobné individua hezky odchytávají.
Možná se zeptám blbě, ale nebylo by v současné situaci (policajti na nádražích věčně stát nebudou, policajti v civilu nejsou na pořadu dne, drážní personál pitomci ignorují nebo mu rovnou vyhrožují) nejjednodušší rozjet nějakou mediální kampaň, kolik takového osla stojí, pokud pod tím vlakem skončí? Kolik stojí náhrada škody za zpoždění a za další náklady na odstranění následků nehody? A že v případě úmrtí je škoda vymáhána z pozůstalosti?

I když tedy vůbec nejlepší by bylo sdělit veřejnosti to, co mi před časem jen tak mimochodem řekl člověk z nejmenované pojišťovny: Jak někdo skončí pod vlakem, tak se vždycky ptáme svědků, jestli se jim náhodou nezdálo, že tam ten člověk skočil úmyslně. A jak máme svědectví, že to vypadalo jako úmyslný skok, tak šup šup, jasná výluka ze všech úrazových a životních pojistek.
Samozřejmě chápu, že tohle se nedá ventilovat oficiálně, ale možná by nebylo od věci, pokud by to kapku vešlo ve všeobecnou povědomost...
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2929
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 18. února 2012 - 21:37:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák:ještě k tomu tvému příběhu s kolegyní..zřejmě mu to primárně neřikala jen proto aby ho zbuzla ale varovala pro jeho dobro před možným nebezpečím.Za to jí vyhrožoval fyzickým násilím je to tak?

Na tomto příkladu vidíte že takovej dobytek si zaslouží rozvláčet mašinou po trati a po jeho pozustalých pak vymáhat vznikle škody.Takový člověk si žádnou radu a upozornění do života nezaslouží ten si musí nabít tu držku rovnou.

Johnson:tohle je běžně k vidění právě i na koridorové trati 170/171.
AV 15-30
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 19. února 2012 - 15:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezastávám se vůbec cestujících, kteří nepoužívají podchody. Ale když se vžiji do pozice cestujícího ze zpožděného přípoje, kterého rozhlas stupidně vyzývá k urychlenému přestupu, ani se mnohým nedivím,že to "vezmou" zkratkou...
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2952
Registrován: 3-2007

Odesláno Neděle, 19. února 2012 - 15:31:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: Noo, já ti nevím. Většinou u zpožděného přípje stojím abych lidi nasměroval k jejich vlaku a zároveň je ujistil, že beze mě žádnej vlak neodjede. Stejně všichni mířej na přechod, klidně i pod přijíždějící vlak, protože nekoukaj napravo-nalevo..