K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 28. 12. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 28. 12. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 16:48:59    Odkaz na tento příspěvek  

ad Lc937gt11 : máte pravdu, ty mapy na sedadlech jsou od potu, kdysi jsem o tom debatoval se šéfem uklízecí firmy. Původně jsem měl zato, že to je polité nápoji.

Proč se "TO" nevyčistí ? Protože časy na čistění souprav jsou tak krátké, že se to prostě nedá stihnout.
Viz ten váš příklad s autobusem ...

Vlada749 - vozy BD > jenže v těch dávných dobách nebyly vozy BD zařazeny do všeobecného místenkování, kdy místo lze obsadit u kteréhokoli rezervačního místa v Evropě zapojeného do rezervačního systému.
Jízdenkový automat např. v Hamburgu umožňující rezervaci místa nerozlišuje nějaká místa "pro cestující s dětmi", ten pracuje s pojmy velkoprostor, oddíl, okno, střed, ulička ...
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 17:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense 2093: Zdá se, že to vykázání z promoce na vás zanechalo neblahé následky.

Vláďa749 1329: A kde to T.H. píše, že požaduje, aby byly děti zticha a seděly v koutě?
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2099
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 17:36:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S4991023: Nic ubožejšího napsat nešlo už?

Byl to příklad, že když se děti neumí chovat, tak do některých míst zkrátka nepatří. Vymalováno.
A že by nebylo na škodu, využívat ty oddíly pro ně určené... Ale asi chci moc.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1455
Registrován: 1-2006

Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 18:18:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokuste se konečně pochopit rozdíl mezi právem a povinností - cestující s dětmi mají právo na uvolnění míst v určeném (půl)voze (= služba dopravce pro ně) - ovšem tím jim rozhodně nevzniká povinnost cestovat jenom tam (není to koncentrák).

Pokud po dopravci chcete cestování v klidu, pak po něm chtějte vyhrazení "tichých vozů/oddílů", ve kterých byste na toto měl právo - v "normálních" vozech ho totiž vy (a ani nikdo jiný) nemáte.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1214
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 18:28:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Miroslav Zikmund: ono by to šlo rychleji...,
dělat to "suchým" čištěním,kdy se nemusí čekat na uschnutí sesle,ale bohužel "suché" čištění pomocí účinného chemického práškového čistidla je však oproti "mokrosuché" variantě zhruba ještě o půlku dražší (a to ceny čištících firem vlivem velké konkurence hodně klesly) a navíc tím nejde dělat stropní a boční čalounění.
Jinak ono samo vyčištění seslí je docela rychlé,řekněme 51+1 za tři hodky (i s cigárpauzou), ale to schnutí, to je trabl...Od dopoledne do podvečera otevřenej autobus dokořán :-) a to byl konec září a venku teplo

Tím samozřejmě nikoho neomlouvám,textilní čalounění hold chce takovou údržbu,což by se fakt mělo asi pečlivěji dělat.Ale jak říkám, je to o tom,vyčistit a nechat celý den stát.
Asi by všem pomohli designéři...volit méně náchylné odstíny :-)
(ale oni počítají s tím,že látky budou mět odpovídající údržbu)
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2950
Registrován: 8-2006
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 18:58:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HB: Tak ono je hlavně o lidech. Pokud v "tichém" voze/oddíle např. pěti lidem nezávisle na sobě zazvoněj mobily, tak je smysluplnost "tichého" oddílu v hayslu.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 19:46:43    Odkaz na tento příspěvek  

Lc937gt11 : já jsem tu zoufalost viděl na vozech Bmz s tmavomodrým čalouněním při cestě z Němec. I na té tmavé barvě byly zřetelně viditelné fleky.
Naproti tomu v rakouských vozech a to jsme se jimi najezdili dost, nikdy nebyly fleky ani na světlých potazích. Že by se v Rakousích cestujícím nepotilo sedací pozadí ??? Ono to asi není jen barvou čalounění, ale i materiálem.
Lc937gt11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1216
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 10. prosince 2012 - 20:05:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Miroslav Zikmund:samozřejmě, na použité materiály jsem zapoměl. Já se těmto materiálům nebráním,ale přeci jen je třeba si uvědomit, že hold chtějí odpovídající údržbu a péči.A to i za cenu,že hold něco stojí.Jinak samozřejmě existují různé "impregnanty",které vznik těchto "skvrn" silně potlačují, ale opět zase něco stojí.

Apropo,nyní jste mi připoměl článek v aktuálním čísle ČD pro Vás o graffitti...Ve kterém,se doslova píše:"Mezi žhavou novinku patří impregnační prostředky na bázi nanotechnologií.Na takto ošetřeném povrchu není schopna se žádná nečistota chemicky spojit s podkladem a její odstranění je tak opravdu velmi snadné.České Dráhy tuto technologii zkušebně aplikují,většímu rozšíření, stejně jako v případě antigraffiti nátěrů,však zatím brání cena."

Jen dodám,tyto technologie jsou na západ od našich hranic už běžně více jak 10 let používány.
A pro orientaci v ceně...tato novinka Vám např.u fasády domu prodraží zhotovení o cca.25% na její pořízení,což vzhledem na schopnost ochrany považuji za částku naprosto v toleranci.
Ale zároveň též dodám,že chápu cenu,která je přímo zvyšující se násobkem počtu subdodavatelů...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 641
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 13:36:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HB: No jo, zase ta "prava", kde by stacila uplne obycejna slusnost a ohleduplnost od vsech zucastnenych. Nu coz, je nova doba...
Utúlien aurë...
K6S310DR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.64.242
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 16:56:26    Odkaz na tento příspěvek  

Tohle by mělo viset v každým vagónu
kaer_morhen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 1-2012
Odesláno Úterý, 11. prosince 2012 - 19:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč ne rovnou do šrotu?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2301
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 13. prosince 2012 - 12:59:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K6S310DR > ja vim o uzitecnejsi cedulce :

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Milanm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 16:16:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není to nejotřesnější zážitek, ale...včerejší reakce průvodčí v rychlíku Praha-Cheb na nové jízdenky z termotiskárny, po kratším rozhovoru, "Věříte, že co jsou tyhle jízdenky, tak mi ta práce přestala bavit."
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 16:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ptal jsem se už v Tarifu, ale nebylo mi odpovězeno.

Přežívá ještě někde u ČD pokladna s jehličkovou tiskárnou (tedy s původním, netermocitlivým papírem)?
T4783363
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 16:36:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik: Už asi ne. Co vím, tak poslední dojížděly v několika velkých stanicích (Praha Hbf., Plzeň, Pardubice ...) během října.
K6S310DR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.64.242
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 16:47:21    Odkaz na tento příspěvek  

Sim: jo jo.......
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3425
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 17:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě v listopadu se v Pardubicích tisklo na jehličce.
Vilda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 4-2010

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 17:53:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Ústí n/L taky, ale od 29. jsou už ty nové.
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 17:56:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milanm: "Věříte, že co jsou tyhle jízdenky, tak mi ta práce přestala bavit."
Vyzvěděl jste i důvod? Zajímaly by mě postřehy z provozu k novým jízdenkám, jaká jsou pro a proti. Konkrétně ty z pokladen na silnějším termopapíře, ne na tenkém z POPek. V jednom nejmenovaném provozu se termojízdenkám bráním a stále tiskneme na obyčejný papír, nicméně ekonomika a rychlost tisku jsou silný soupeř, proto bych potřeboval nějaké argumenty. Současné ČD jízdenky mi připadají jako docela rozumný kompromis. Díky
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5511
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 18:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepřehlednost - údaje jsou psány menším písmem a jsou na sobě více nahuštěné...
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 18:38:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: To ale nie je vlastnosť termotlače ...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6629
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 21:02:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono otáčení každé jízdenky pro oražení razítkem je také docela sranda.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 22:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

další nevýhody:
- nevkusnost (asi jako Nejhnus)
- živ.prostředí - napuštěno různými svinstvy (jistě ve větší míře než normální jízdenka), když to nějaký hňup odhodí, tak se to rozkláda kur.vsky dlouho
- bledne - časové předpl.jízdenky
- na "esku" nutno ohnout (což ocením zejména já jako šotouš sběratel, který se snaží nemít na jízdence ani ohnuté rohy)
- nepříjemné na dotek
- po kontaktu s kelímkem kafča jste v

Obecně nemám termocitlivé papíry rád.
Ale pokrok nezastavíš

Dílo zkázy tedy už bylo završeno a jehličkové tiskárny už jsou ?

Mimochodem, nevíte, kteří autobusoví dopravci ještě používaji normální papír?
Poličský dopravce Zlatovánek údajně na neintegrovaných linkách.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1398
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 22:30:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ke všemu způsobují impotenci
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 887
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 17. prosince 2012 - 22:36:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdá se mi, že i hůře fungují v označovačích. Máte někdo podobnou zkušenost?
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 832
Registrován: 2-2012

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 00:24:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jako sběratel jízdenek musím říct, že mi to přestalo bavit sbírat. - K čemu, když to za rok zmizí.... Snad poprvé v životě jízdenky vyhazuji.
ŽELEZNIČNÍ VIDEA - musíte vidět :-) - Videokanál o železnici
http://zeleznicni.blog.cz/ - MŮJ NOVÝ BLOG O ŽELEZNICI
Patnáctko, odpočívej v pokoji!
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.81.158
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 00:40:17    Odkaz na tento příspěvek  

850.015: tak to jsme na tom stejně. Naštěstí už nejezdím vlakem tak často jako dřív, a těch krásných papírových jízdenek mám doma opravdu dost.

K čemu, když to za rok zmizí....
Ale na zadní straně se píše, že při dodržení níže vyjmenovaných podmínek zaručuje výrobce trvanlivost tištěných údajů 10 let
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 833
Registrován: 2-2012

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 00:52:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dodržení níže vyjmenovaných podmínek zaručuje výrobce trvanlivost tištěných údajů 10 let

Výrobce může zaručovat co chce, ale praxe je jiná. Vzhledem k tomu, že jsem věděl, že budou jízdenky na klasický tiskopis končit, tak jsem požádal uklízečky vlaků brněnského nádraží, jestli by mi jízdenky vyhozené neschovávaly. Byly moc hodné a lístky mi sbíraly. Tím pádem jsem získal ještě větší sbírku lístků. První, co byly na nový tiskopis jsem zachytil kolem 16. 3. 2012 a na nich je i přes dodržení podmínek skladování vidět, že už pomale blednou... jak přijedu ve čtvrtek domů, tak jsem hodím screeny.
Nedávno jsem napsal článek spolu s jedním z největších odborníků a sběratelů článek - k přečtení ZDE

(Příspěvek byl editován uživatelem 850.015.)
ŽELEZNIČNÍ VIDEA - musíte vidět :-) - Videokanál o železnici
http://zeleznicni.blog.cz/ - MŮJ NOVÝ BLOG O ŽELEZNICI
Patnáctko, odpočívej v pokoji!
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 01:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Razítkovat na druhou stranu se musí z důvodu zachování čitelnosti jízdenky, nebo razítko na přední straně nedrží?

850.015: Zkoušel jsi zátěžový test s jízdenkou ČD (kontakt s horkým předmětem, vliv slunce po dobu platnosti jízdenky atd)? Ne každý termopapír je stejný shit, jaký dostaneš z pokladny u wongů a nebo jako stvrzenku v bankomatu.
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 836
Registrován: 2-2012

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 01:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick: Já zátěžové test dělat nemusím, protože termojízdenky jsou pro mě nezajímavé - tudíž u . Cena hraje asi pro ně, ale praktičnost proti... a to není výlev jen šotouška a sběratele, ale i majitele dlouhodobých jízdenek...
ŽELEZNIČNÍ VIDEA - musíte vidět :-) - Videokanál o železnici
http://zeleznicni.blog.cz/ - MŮJ NOVÝ BLOG O ŽELEZNICI
Patnáctko, odpočívej v pokoji!
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 940
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 07:21:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick: Oboje. Paradox ofšem je to, že když se na zadní straně sejde víc jak dvě razítka, tak ta čitelnost jde taky do háje. Kord když není po ruce pevná podložka a každý to tam otiskne jak ho napadne. Já na razítko rezignoval - píšu propiskou a stále silněji uvažuji, že si na vlastní náklady pořídím kleště.

Sranda je ale u mezinárodních jízdenek z termotiskárny, které se označují normálně zpředu. Ty jsou ale abnormálně hladké a razítko na nich prostě nedrží a nedrží, takže když takovou jízdenku někdo strčí hned do peněženky, tak na ni má jednu velikou čmouhu.


Kdyby idioti místo vymýšlení 3,14ovin raději nakoupili kleště od fy. ZIFA z Německa jako celá Evropa. Snadný, malý a perfektně čitelný tisk. Jo holt štábní kultura dopravce se projevuje i v takových oblastech jako zaprasené jízdenky se změtí ingoustu.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6630
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 11:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nick: Hlavním důvodem prý byly stížnosti na umazání cestujících od razítka. Na zadní straně to prý drží lépe a nešpiní to.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 19:57:33    Odkaz na tento příspěvek  

Urpín : idealisto - na nákup kleští se musí vypsat výběrko, je to přece akciovka ve vlastnictví státu, přednost má nejlevnější nabídka = určitě to bude tuzemský výrobce > to už tady jednou bylo (poslední desetiletí minulého tisíciletí) a kleště (model západní Evropa) se lámaly ... jedny zapůjčené na nějakou "marketinkovou akci" jsem taky vracel "správci" kleští ve stavu "nepoužitelný šrot".
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 578
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 21:32:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín, Zapa: Díky za info. BTW: Proč se vlastně kleště zrušily a nahradily razítky?
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1400
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 22:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Možná proto že jsou těžké, mají špatně čitelný tisk a potřebují náročnou údržbu. Ale určitě jsou lepší než razítka, že ano?
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 976
Registrován: 7-2006
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 22:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď aby průvodčí fasovali na sebeobranu pepřák Dřív stačilo vzít zloducha po kebuli kleštěma, dnes už by to razítkem takovej efekt neudělalo... Leda ho majznout POPkou, ale to už je trošku drahej špás
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 892
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 18. prosince 2012 - 22:31:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V poslední době se mi zdá, že čím dál víc čet používá kleště. Jestli to souvisí s novými jízdenkami nevím.
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 08:51:53    Odkaz na tento příspěvek  

nick: a co třeba Bisfenol A (BPA)? Tady v cz to nikdo neřeší, ale stačí prohnat gůglem, těch studií je celkem dost, vládou Kanady už prohlášen za toxickou látku...viz. wikipedie (anglická), apod. Kolikrát si vzpomenu, když si někdo vezme účtenku/jízdenku, a pak se tou rukou začne cpát třeba rohlíkem...nebo i svoje děti...no peníze jsou až v první řadě...přeju Vám v boji hodně úspěchů.
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 10:00:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hmmm: On žádný boj neprobíhá Kolik milionů je ty nové tiskárny stály? Když už zde ten "termomor" je, tak aspoň by to chtělo zvětšit font písma a rozprostranit informace na jízdence tak, aby to bylo lépe čitelné
Celkem je podle mě zbytečný ten pseudoQR kód, který akorát zabírá místo a znepřehledňuje jízdenky. Obávám se, že průvodčí od toho věčného obracení jízdenek musí bolet ruce a stojí je pro ně ten cenný čas. Vemte si, minimálně 2,5 vteřiny trvá, než si nachystá jízdenku tak, aby tam mohl "hodit buchara".
Tyto nové jízdenky jsou nepraktické, ale obávám se, že jehličky se již nevrátí.


Edit: Toto není výlev šotouška a sběratele jízdenek, ale zde jde hlavně o praktickou stránku věci. Víte, kolik lidí na to nadává skrz spektrem? Od průvodčích přes pokladní až po cestující.



(Příspěvek byl editován uživatelem 850.015.)
ŽELEZNIČNÍ VIDEA - musíte vidět :-) - Videokanál o železnici
http://zeleznicni.blog.cz/ - MŮJ NOVÝ BLOG O ŽELEZNICI
Patnáctko, odpočívej v pokoji!
hmmm
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 10:14:48    Odkaz na tento příspěvek  

tak podle mě je tam kód proto, aby průvodčí mohli do budoucna brát všechny jízdenky čtečkou...znalí určitě doplní. Každopádně myslím, že zvětšení písma by nebylo na škodu, prostor tam ještě je. Možná i zvýraznění zásadních údajů pro průvodčí by nezaškodilo...
A ten bisfenol jsem zmiňoval pro nicka, samozřejmě chápu, že než se to provalí a lidi se začnou víc zajímat, bude termo všude...peníze jsou peníze...ony i toho terma byly dřív dva druhy, ale to toxický je levnější, tak zvítězilo... To už je ovšem offtopic, a kdo chce, najde si:-)
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 944
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 11:55:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

minimálně 2,5 vteřiny trvá, než si nachystá jízdenku tak, aby tam mohl "hodit buchara
To počítáte i s vysmrkáním či poškrábáním se na pytlíku?
Za vteřinu to mám i s otočením a oštemplováním... (teď jsem si to několikrát zkoušel, byť namísto jízdenky "štempluji" jídlenku a místo štemplu na ní bouchám krabičkou od filmu)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6631
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 16:32:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AL: Není problém jízdenku během 2,5 vteřiny otočit a oštemplovat, ale zpracovat správně všechny informace co jsou na ní napsané, a pak teprve oštemplovat. Ono bohatě stačilo, když se teď trochu změnily názvy jízdenek a hned si oko musí zvykat na něco jiného než dříve. Výhoda nových jízdenek je, že padnou lépe do POPky, kde se dají štemplovat na relativně rovném podkladu. Nevýhodou je, že tam někdy tak dobře zapadnou, že nejdou vyjmout zpět. A slintat prsty si kvůli tomu fakt nehodlám. Na to se mám hodně rád, ač jsem očkován proti žloutence.


hmmm: tak podle mě je tam kód proto, aby průvodčí mohli do budoucna brát všechny jízdenky čtečkou...

Prý ne. Je tam jen pro kontrolní účely. Fakt si nedokážu představit, jak každou jízdenku čtu čtečkou a pak porovnávám jestli je tam napsané to samé co na displeji POPky. Nehledě na to, že takhle bych asi udělal jen jeden vlak a mohl jít vyměnit baterii.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 21:09:34    Odkaz na tento příspěvek  

Nick : kleště se zrušily proto, že byly nekvalitní, lámaly se a oprava nebyla možná. Prostě se koupilo něco levného, které sice bylo vyrobeno podle "vzoru západní Evropa", ale nikoli ze stejně kvalitního materiálu ...
Pokus servisovat ty kleště uskutečnila někdejší DOM Pardubice, ale nic to nepomohlo. Servisováním výrobku nízké výrobní kvality se kvalita nezlepší.
Zkrátka šetřilo se na nesprávném místě ... Typická situace 90. let > přihrát zakázku spřátelené (kamarádově, příbuzného) firmě a ten se pochopitelně odvěděčil ...
Na Slovensku si vystačí s klasickými dírkovacími kleštěmi.
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 846
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 21:14:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Ona ta razítka také nejsou výhra. Viděl jsem spoustu průvodčích, kterým nešel zpětný chod...
ŽELEZNIČNÍ VIDEA - musíte vidět :-) - Videokanál o železnici
http://zeleznicni.blog.cz/ - MŮJ NOVÝ BLOG O ŽELEZNICI
Patnáctko, odpočívej v pokoji!
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2402
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 21:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedavno mi na Slovensku v rychliku z Trnavy do Blavy průvodčí označil jízdenku klasickýma kleštičkama,co dělaj dirku .Po dotazu,jestli to ještě můžou,mi odpověděl,že to NENI zakázané..
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 848
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 21:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paveldacicky: Taky mám jednu ze Slovenska S DÍRKOU
ŽELEZNIČNÍ VIDEA - musíte vidět :-) - Videokanál o železnici
http://zeleznicni.blog.cz/ - MŮJ NOVÝ BLOG O ŽELEZNICI
Patnáctko, odpočívej v pokoji!
Ú.Di.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.235.32.65
Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 23:02:28    Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Nehledě na to, že takhle bych asi udělal jen jeden vlak a mohl jít vyměnit baterii.
Anebo hodit pastelky na ponk a na to Neni baterie = neni láska, bržděnku otočíš (na panťáku netřeba), max. napíšeš OOZ a si z obliga...
Naposled se mi po výměně baterie v POPce odporoučela čtečka karet, hned byla ta revize rychlejší, ke smůle cestujících tisk jízdenek probíhal bez potíží
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 849
Registrován: 2-2012

Odesláno Středa, 19. prosince 2012 - 23:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu si myslíte, že je možno uchovat jízdenku 10 let?! Zde je pro srovnání. A to dodržuji, podotýkám DODRŽUJI skladovací podmínky výrobce. Devět měsíců po vydání vypadá doklad takto :


Pro srovnání březen 2012 a prosinec 2012 - odstín písma

(Příspěvek byl editován uživatelem 850.015.)
ŽELEZNIČNÍ VIDEA - musíte vidět :-) - Videokanál o železnici
http://zeleznicni.blog.cz/ - MŮJ NOVÝ BLOG O ŽELEZNICI
Patnáctko, odpočívej v pokoji!
Majkl007
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.81.158
Odesláno Čtvrtek, 20. prosince 2012 - 14:39:53    Odkaz na tento příspěvek  

850.015: já těm 10ti rokům taky nevěřím, to jsem jenom psal proto, že se na zadní straně píše, že to výrobce "zaručuje". Praxe bude skutečně jiná, viz. tvůj obrázek jako důkaz.
Mám jednu jízdenku uloženou ve skříni, kde je sucho a tma, tak uvidíme, jak bude vypadat za rok...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 20. prosince 2012 - 15:24:02    Odkaz na tento příspěvek  

No fakticky byste je museli mít uložený ve vzduchotěsnym kontejneru vyplněnym dusíkem. Protože různý sajrajty, který ten tisk degradujou, se uvolňujou prakticky ze všeho. Mně spíš fascinuje že se tim termotiskem údajně šetřej prostředky a že tiskopis na normálnim papíře stál bůra .. jedinej odolnej tisk tohodle druhu je přes termofolii, to má životnost laserovky (taky je to de facto jen natavenej toner na běžnej podklad) ale je to zas drahý jak sfiňa, ovšem výrobci nejrůznějších bazmeků to používaj, protože kdyby se popisy na pytlíkách s dílama do roka ztratily, tak s nima odběratelé pěkně vyběhnou.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 20. prosince 2012 - 15:35:31    Odkaz na tento příspěvek  

A jenom některej výrobce odkaz to zaručuje. A spotřebák se dá vždycky nahradit nějakym sajrajtem, když se ekonom rozhodne ušetřit na dobrý pověsti
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 952
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 20. prosince 2012 - 15:47:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem kupoval Openkupony a hned jsem se umazal od razítka na termotiskové účtence :-(. Nicméně doma jsem pak zjistil, že mám 4 paragony čistého papíru, dole s razítkem Dopravního podniku (loňský a předloňský paragon krát 2). Škoda, že to nedávají na větší papír, zkusil bych nad to něco žertovného (dlužní úpis apod.) dopsat :-)))
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 20. prosince 2012 - 15:59:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aleš L.: Naštěstí u nás v IDS JMK se předplatní jízdenky tisknou u DPMB stále jehličkovou tiskárnou, a u autobusových dopravců a na poštách se údaje o platnosti vypisují ručně na předtištěný tiskopis.

V IREDU se předplatní čtvrtletní vydávají pouze na pokladnách ČD.Nebyl náhodou jeden z argumentů ten, že t.č. dráhy netiskly na termohnus a jízdenky nebledly?
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 954
Registrován: 9-2011
Odesláno Čtvrtek, 20. prosince 2012 - 17:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vlastní kupon se "tiskne" elektromagneticky přímo na kartu a tam to "vybledne" po hodně dlouhý době :-), tohle byly jen účtenky.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 23. prosince 2012 - 23:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem dostal od ČD pěkný vánoční dárek - nebyli schopni mě dopravit do cílové stanice Problém vznikl na Os 4228, kdy v Otrokovicích zdechlo syslí Eso, tak se ho snažili opravit, jenže nakonec to bylo nad jejich síly, tak to stejně odtáhlo nesyslí Eso. +90 min a přípoje na Kyjov v háji. Tak nakonec to bylo za 460 Kč taxíkem.
Jedinné, co od ČD oceňuju je, že se mi průvodčí osobáku do Veselí n.M. hodně věnoval a vše mi po telefonu domluvil a řekl, jak nechat proplatit ten taxál. No rozhodně na tyto vánoce s ČD nezapomenu
http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 705.913-2, 113.001-2
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1845
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 24. prosince 2012 - 01:21:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik: Ja som dostal ročnú šalinkartu na termopapieri ...
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 10-2010

Odesláno Pondělí, 24. prosince 2012 - 11:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja som dostal ročnú šalinkartu na termopapieri
Tak to jste si ji asi koupil u ČD.Na Dopravním podniku stále tisknou jehličkovou tiskárnou.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8459
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 25. prosince 2012 - 10:00:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja som dostal ročnú šalinkartu na termopapieri ...

Tam je to vůbec zajímavé - ten "kupón" musíte mít vložen v obalu (v tom "pouzdru", kde v jedné části máte samotnou šalinkartu, tzn. údaje o jméně, příjmení a s fotkou; ve druhé části pak je vložen "kupón")a vytištěné údaje se toho obalu dotýkají.

Moc bych za to nedal, že i v tomto případě by šlo o "porušení skladovacích podmínek", při kterém výrobce už nemůže "zaručit" tu "desetiletou čitelnost údajů".
http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1847
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 25. prosince 2012 - 20:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: Písal som v tomto smere na kordis a odpísali v zmysle, že nie je dôvod k panike, že skúšobný kus už necelý rok opatrujú v onom puzdre, na slnku, v teple, vôbec že porušujú snáď všetky tie podmienky, a furt to drží. Každopádne ale, že si mám kupóny skopírovať, prípadne naskenovať a v prípade vyblednutia dostanem bezplatne náhradné.
Vagonet
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Pátek, 28. prosince 2012 - 15:14:13    Odkaz na tento příspěvek  

Ne že bych je sbíral, ale zůstala mi z cest: gumokolní termocitlivka: