K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 08. 02. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 08. 02. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
ad Michalcz 70
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.192.159.86
Odesláno Pátek, 03. února 2012 - 17:11:50    Odkaz na tento příspěvek  

Michalcz Číslo příspěvku 70:
"Nebudu zde zbytečně plyvat na chudáka průvodčího, ... No jo, ale kdo by se s tím substrátem zahazoval že?."

Jakoby tušili, pro jakou klientelu budou ten vlak sestavovat. Lopaťákům to musí stačit až až.
ad Michalcz 70
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.192.159.86
Odesláno Pátek, 03. února 2012 - 17:43:52    Odkaz na tento příspěvek  

Michalcz:"(Příspěvek byl editován uživatelem michalcz.)"
Kdyby se někdo divil, vo co go, tak to posléze opravil.
U někoho to prostě jde za pomocí vyšších práv.
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1886
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 03. února 2012 - 17:44:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Michalcz 70: do 30 minut lze svůj příspěvek editovat. Platí samozřejmě pouze pro zde registrované.
a2s
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2012
Odesláno Pátek, 03. února 2012 - 18:19:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé pohledy jak cestujícího tak zaměstnance. Tento příspěvek píšu z paluby vlaku RJ. Kolikrát jsem takto v minulosti spílal ČD. V živé paměti mám cestu Praha - Luhačovice, kdy přistavili vagón po povodních (1. třída). Smrad jak vypuštěný rybník a stačilo se podívat do jakékoliv škvírky, nebo pod sedadlo kde stálo ještě pořád bláto. Bylo to v létě a okno se nedalo otevřít (jen cca. 2cm). Když jsem si stěžoval, že v tomhle mám jet 4 hodiny, tak mi průvodčí řekla, že ji to nezajímá a mám si podat písemnou reklamaci.
Nebo když jsem donedávna jezdil za přítelkyní z Olomouce do Uničova. Jezdily tam nějaké historické motoráčky, které sice z pohledu milovníka dráhy mohly vypadat krásně (a uznávám nějaké své kouzlo z venku měly), ale uvnitř to bylo příšerné, hlavně záchod mám doteď někde na fotce. Tam jsem se ani jako chlap neodvážil.
Dodnes mám IN-kartu, ale jak to napsal Slim, ze zásady už s vlaky ČD nejezdím. Můj pohled jakožto zákazníka je v dnešní době bohužel ovlivněný tím, co jsem zažil. Jak se říká, důvěru lze ztratit lehce, ale daleko hůže se získává.
Nicméně ještě k té úvaze o generálním řediteli ČD. Kolik lidí zná Jančuru a kolik Žaludu? A schválně který z těch dvou pánů má větší sympatie veřejnosti?
ad Michalcz 70
Neregistrovaný host
Odeslán z: 199.192.159.86
Odesláno Pátek, 03. února 2012 - 18:45:20    Odkaz na tento příspěvek  

Pavlík, což po 11 hodinách již podmínku nesplňuje, pokud se nejedná o zneužití vyšších práv, žeáno.
Dotaz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.173
Odesláno Pátek, 03. února 2012 - 18:52:22    Odkaz na tento příspěvek  

ad a2s: Říkáte, že jste jezdil z Prahy do Luhačovic a z Olomouce do Uničova. Byl jste nespokojen s ČD a proto dnes jezdíte zásadně s RJ. čím jezdíte do toho Uničova, nebo Luhačovic ? Tam už tajy jezdí RJ ?
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 03. února 2012 - 20:25:44    Odkaz na tento příspěvek  

No že třeba Zdeněk Pohlreich si při všem to vaření a mrdání kuchařů .. samozžejmě, až bude televize točit nějakej zábavnej pořad s novym Žaludou, tak si mezi vás taky popovídat zajde, i potřást levicí .. ale zatim to PR oddělení asi teprve zpracovává
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.162.36.227
Odesláno Sobota, 04. února 2012 - 00:21:33    Odkaz na tento příspěvek  

Prag: jistě, tohle je ode mě trošku nadsázka. Počítám, že skoro vše co vidím v televizi, je nějakým způsobem upraveno, pozměněno, doladěno k obrazu zajímavému pro veřejnost a odpovídajícímu pohledu vedení příšlusné TV. Na druhou stranu, Z. P. by mohl ty své moudra vyřvávat někde v bezpečí kuchyně a čekat, jak to na placu dopadne. Místo toho jde ven, jak se říká s kůží na trh. Třeba já si toho cením. Prostě za celým tím pořadem vidím nějakou tvář, stejně jako ji vidím za firmou SA. Sice jinak, ale vidím. Tohle už je ale hodně off-topic.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 04. února 2012 - 10:28:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, já bych začal tím, kdo tam ty nejvyšší dosadil a jaká zadání dostali. Tam to vše začíná a končí.
Především tady na K-R vadí všem anti modrým jakýkoliv človíček, kterého u ČD vidí, všude se jen plýtvá - no a tak to někdo vzal za bernou minci a přestal plýtvat.
Že se netopí/nepředtápí 010? Co takhle vzít v potaz, že na to je třeba člověka, který to zapne a bude také dozorovat chod. Který z těch človíčků by to měl být? No asi strojvedoucí, jenže ti jsou do počtu v turnusech. Závady topení - asi jenom dílna a ta je kde? Navíc, když to zatopí a bude "jenom dozorovat" bude tam nečinně sedět a z Vašeho pohledu se flákat, protože "Černá díra".

Aby bylo jasno, nesouhlasím se stavem, který spěje k záhubě a vyhánění cestujících. Vše je o penězích a politickém zadání.
Příkladem budiž DPP, kde v okamžiku mocenských změn na Magistrátu okamžitě odstoupil generální ředitel a jeho šest vybraných z nejvyšších postů. Vše samozřejmě "odborníci", kde nejvyšší kvalifikace byla ředitelování Primy.

Než začnete srovnávat vystupování v TV, zkuste se v klidu zamyslet nad chováním moderátorů k účastníkům - mají své oblíbence, které chrání a na ostatní bez jakýchkoliv skrupulí zákeřně útočí (lhostejno, zda se jedná o ředitele, politiky či ekoteroristy).
jzb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.63.26
Odesláno Sobota, 04. února 2012 - 12:56:06    Odkaz na tento příspěvek  

Michalcz: Průvodčí se určitě mohl za náhradní soupravu omluvit. Ale vyprávění o příšerných zážitcích mi připadá přitažené za vlasy. Myslím, že náhradní souprava přistavená včas je za daných podmínek spíše k pochvale než ke stížnostem a každej snad může pochopit, že se občas prostě něco podělá a tak jednou vydrží snížený komfort. Máte opravdu velké štěstí, pokud vše ostatní va vašem životě funguje tak, že jste nikdy nemusel žádné nouzové řešení použít.
Nemám žádný vztah k ČD, jen nerozumím tomu, proč se u nás musí na všechno jen nadávat...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2711
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 04. února 2012 - 13:07:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemám žádný vztah k ČD, jen nerozumím tomu, proč se u nás musí na všechno jen nadávat...

Přesně tak.
Mně připadá, že si tak prostě někteří jedinci potřebují dokazovat, jací jsou Mistři Světa.
A většinou jsou to tací, kteří toho ještě v životě moc nezažili ani nedokázali. Žejo, Livingproofe ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Sobota, 04. února 2012 - 13:24:18    Odkaz na tento příspěvek  

No neměl by se spíš za náhradní soupravu omluvit někdo tomu průvodčímu? "Budou vám všici nadávat, ale jinak to nešlo .. dostanete dvě stovky bonus"? Kdepak, ten to prostě musí skousnout a bejt za idiota, i když s příčinou záměny netopenim nemá vůbec nic společnýho, kromě mundůru. Já bych to dělat nemoh.

Bobmaster: ten manekýn ZP si předevšim dělá v TV soukromý PR a reklamu pro svuj Imperial, tak co by nešel "mezi lid" .. sice to berete jak řikáte s rezervou, ale měl byste bejt schopen dešifrovat proč tam je a co je skutečnym, ne deklarovanym cílem. Já bejt šéfem nějaký tý kuchyně, tak celej TV štáb vyženu tyčí ;-)
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 14:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag > supr pristup napred si nekoho pozvete a pak ho vyzenete tyci, jen tak dal!
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 786
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 15:58:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo .. není nad to vlézt do vymrzlého vozu s úsměvem na tváři a plackou na hrudi s nápisem "Děkujeme, že jezdíte s námi"

Na kolegu také zřejmě přijde stížnost od jednoho takycestujícího. Byméčka vytopené na 20 celsiusů, vlezl chlap a sedl na zadek. Samozřejmě ale nechal otevřené vrata až ven, takže pan mráz nastoupil spolu s ním. Došel vlakvedoucí, slušně požádal o jízdenky a chlápek si hned opsal jeho číslo. Bez jediného pozdravu nebo slůvka co se mu nezdá. Po dotazu kolegy zda je něco v nepořádku, když si opisuje jeho číslo, chlápek odvětil, že si na něj bude stěžovat, protože je mu zima.

Celkem netušená skutečnost v -20.

Co na to ale můžete říct? Kolega se zmohl pouze na omluvu (ačkoliv neměl za co) a požádání o přesednutí. Pouze kdosi z davu vykřikl "Se nediv, když necháš otevřený až ven kre*éne".
Opavák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 16:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: Tohle je úplně normální. Já trávil celý víkend v 809 a pokaždé když jsem šel v obratové stanici na druhé stanoviště, tak dveře do oddílu i ven byly otevřené. Mě to je v celku jedno, já měl na stanovišti teplo, horši ti lidi co jeli dalším vlakem. Kdysi jsem chodil a zavíral dveře, teď na to kašlu, ať si tam klidně umrznou, když se neumí chovat a zavřít za sebou dveře aspoň do oddílu, ty venkovní celkem chápu, dost často jdou velmi těžko.
qwe
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.123.142
Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 20:08:38    Odkaz na tento příspěvek  

Já myslel, že pro zavření venkovních dveří na 809 není třeba nikam chodit a že stačí použít příslušný přepínač na pultě strojvedoucího... (a pak je zase odjistit, aby se další cestující dostali dovnitř)...
Plno strojvedoucích to tak při delším pobytu dělá...
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 788
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 21:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejvíc mne ale štve jedna věc. Do práce jezdím cca 4x týdně autobusem. Ani jednou se nestalo, že by v něm bylo teplo a pára od úst je naprosto běžná. Avšak i přesto všichni dřepí na a spokojeně jedou. Jen vlezou do vlaku už je 18 stupňů děsný problém.
Vrakosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.156.147.90
Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 21:49:40    Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: kretén se vždy najde. Zase na druhou stranu, jseš si jist že vždy přijdeš do vozu se slovy: "Dobrý den, prosím připravte si jízdenky ke kontrole"? Dokonce bych tuto formulaci vylepšil takto: "Dobrý den Vážení cestující, vítáme Vás ve vlaku Českých drah a prosíme o předložení cestovních dokladů ke kontrole."
Co tomuhle návrhu říkáš? myslím, že je to mnohem účinnější reklama pro ČD, než současné jř. A OREDO vynech, nikdy se nenarodil nikdo, kdo svoji práci udělá bez chyby.
Na druhou stranu souhlasím s Tebou, že je potřeba určité věci pod OREDO určitě napravit. A odpovědným pracovníkem není Vámi zde neoblíbený přispívající pracovník.
Zase tomu odpovědnému nelze závidět rozsah. Chyby se musí najít, nikdo není dokonalý. U všech Vás mě sere, že neberete krajské zadání.
Dělám jízdní řády od 1988, ale na Pardecu nikomu nezávidím tvorbu. Mají rozumný základ v tom, postavit páteř na nedotovaných dálkových linkách, doplnit již objednanými vlaky a místními busy. Sám jsem odpůrce taktu, páč nemá v místní dopravě oprávnění. Co vidím, je zavedení účelových spojů. Takže moje heslo. Nechte tedy současný stav dojít do revidovaného stavu. Pak se uvidí i na Poličce.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 561
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 22:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zato autobusáci jsou vzorem vstřícnosti k cestujícím a každého zdraví div mu ruku nelíbají a želajú príjemnú cestu...
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1898
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 22:11:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jezdí vždy včas a podle jízdního řádu že?
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4854
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 23:28:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tomhle je zlaté IDS JMK. Když si řidič začne vyskakovat, tak z 90% stačí zamyšlený pohled a slova "myslím, že napíšu na Kordis, o vašem chování". Případné redukce prémií zjevně fungují, protože řidič pak zmlkne a může si o cestujícím leda něco myslet. Což je mi pak už šumák :-)

Rozhodně nepatří k těm, co píšou stížnost na každou 3,14čovinu. Ale když nastoupím do busu a řidič na mě začne vřískat, tak co zbývá jiného Blbci se dají najít všude, jak mezi cestujícími, tak bohužel i za volantem.

Co sleduji za poslední roky, tak se naopak velice zvedla úroveň právě vlakových čet. Chápu, člověk se může třeba špatně vyspat, ale vybíjet si svoji zlost na cestujících taky není dobré. Musím říct, že poslední konflikt s četou jsem měl asi 2 roky zpátky, kdy mě jedna pražská průvodčí v brněnském rychlíku dosti arogantně vyzývala, ať ukážu průkazku k základní jízdence. Na moji otázku, k čemu průkazku, když jde o základní jízdenku se na ni podívala a s nasraným pohledem mi ji vrátila. Beze slova omluvy
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 562
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 06. února 2012 - 23:38:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, takže když chci aby se ke mě řidič choval slušně, tak mu musím vyhrožovat?
Občas sem rád, když mi vůbec řekne cenu jízdenky nebo mi ji podá...
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 317
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 08:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechen personál ve veřejné osobní dopravě si musí uvědomit, že jej zákazníci (cestující) živí. Měl by tedy v rámci možností tak k tomu přistupovat, zejména profese, které jsou nejvíce vidět. Pokud se totiž cestující začnou dopravovat jiným způsobem, je židle čím dál vratší a může se stát, že najednou zmizne.

Chtěl bych vidět někdy podnikatele, který zákazníka seřve za to, že otevřel dveře do obchodu aby vstoupil...

A také nezapomeňte, že cestující si zaplatil přepravu, nikoli posilovnu v podobě zavírání dveří.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 09:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: "...posilovnu v podobě zavírání dveří."

Pokud je Vám dodržování JŘ šumák, pak klidně za sebou nezavírejte. Vy jste vystoupil a po Vás potopa.
Podle zákona namazaného chleba zůstanou otevřeny ty nejvzdálenější dveře od průvodčího, t.j. 4 až 5 vozů. Spočtěte si doby, které jsou třeba k překonání vzdáleností a násobte počtem zastavení. Neřešme tech.vybavení vozů - je dané.
A to pomíjím vyvětrání vozu zbytku cestujícím, kteří díky takovým neposilujícím exemplářům sedí v zimě. Ale to už se Vás netýká, Vy putujete domů.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 09:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa - proč si nestěžujete ČD, že někde se zavírá samo, jinde zase musí být obsluha.

Nebo rovnou vylepte vedle každých dveří, nejlépe z obou stran návod, jak dveře otevřít a zavřít. Nepoučený cestující, když vidí někde, že se dveře automaticky zavírají, tak on se přece nebude namáhat a je mu jedno, zda jede Bdt nebo Bmz. Vlak jako vlak. To, že je u nás skanzen, ho nezajímá. A kde je v SPP, že cestující je povinen zavřít dveře vlaku?

Zavíráním dveří venkovních dveří se obvykle nezabývám - mám to štěstí, že jezdím modernějšími vlaky, kde toto můžu pustit z hlavy.

Ale chápu pohodlnost pana Lexy - je snazší seřvat cestujícího, než nadřízeného, že mu zhoršuje pracovní prostředí přistavováním zastaralých vozidel.
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 1-2006
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 10:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a taky by se do SPP mohlo dat, ze se nema flusat na zem a chcat do kouta.
Paneboze zavreni dveri za sebou je snad zakladni slusnost. Na urade taky nechavate otevrenou kancelar, kdyz odchazite? Nebo tam maji nalepku "POZOR dvere nejsou vybaveny automatickym zaviranim. Prosim zavrete."?
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 319
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 10:48:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosac ..a taky by se do SPP mohlo dat, ze se nema flusat na zem a chcat do kouta.

Domnívám se, že to tam je nepřímo...
143. Za porušení přepravních podmínek se považuje, pokud cestující:
u) znečišťuje ostatní cestující nebo znečišťuje či poškozuje zařízení ČD.

Nikde jinde než u železniční dopravy není tolik způsobů otevírání - páčka, tlačítko, klika. To by jste se divili, kolik lidí se marně snaží otevírat jiným způsobem, než tím jediným správným.

Vysvětlete cestujícímu, že ve vozech B má zavírat dveře, když obvykle cestuje 460/560 případně starými vozy ÖBB/DB, kde se zavřou samy.

Na úřadě, jsou li dveře vybaveny klikou, pochopí i malé dítě, že se nejedná o poloautomatiku.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 2-2009
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 12:04:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: Zkusím - poznám.Nezkusím - líný.
Seřvat nadřízeného - zkusil jste to někdy? Cestujícího,je to na pováženou říci, že průvodčí jej seřval. Možná důrazně upozornil, úhel pohledu. Jenže dnes je průvodčí drzý i tehdy, když žádá o jízdenku. Kdežto cestující je svátost sama.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 790
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 12:06:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrakosa: S tím, že když vstoupím do vozu/kupé a řeknu "Dobrý den/ráno/večer, prosím jízdní doklady a průkazy na slevu (příp. doplněné o slova kdo přistoupil)" jsem si naprosto jist. Rovněž jsem si jist s tím, že každému poděkuji (pokud teda měli jízdenku).

Na místní lince tu jezdí takový vousatý strejda a ten nejen, že nikdy netopí, nezdraví a cestující jej vůbec obtěžuje ale nedávno sousedce dokonce zavřel batoh do dveří, čímž tedy naštěstí utrhl popruhy, protože s batohem následně ujel.


Negrelli: Nepochopil jste téměř nic. Kolega vlakvedoucí se danému cestujícímu omluvil (ačkoliv neměl za co) a požádal jej o přesednutí do malého oddílu, kde je vždy tepleji, ten kdo ho seřval byl jeden pantáta jedoucí z noční co tam seděl dávno před ním. Další věcí kterou jste nepochopil je to, že nezavřel nikoliv dveře venkovní (které se u Bymáčů zavírají dálkově), ale právě dveře do oddílu a to snad pochopí i ten co jede poprvé vlakem, že se zavírají na kliku a že když je nechá otevřené, tak musí počítat se zimou. A ukázkou slušného chování je dle Vás zřejmě i to, že daný "cestující" nejen, že neodpověděl na pozdrav, ale neřekl ani fň, že je mu zima a rovnou si opsal číslo vlakvedoucího, který jediný může za to, že daný za sebou nezavřel dveře. Nejste vy náhodou onen stěžovatel?

Mmch. když už jsme u té slušnosti cestujících a podnikatelů v obchodech. Vy když vlezete do obchodu/kanceláře tak také nezdravíte a rovnou ze sebe vyhrknete "kilo slaniny" nebo "novou občanku"? Mám vysledováno, že při kontrole jízdenek (kdy vždy zdravím jako první) mi na pozdrav odpoví průměrně pouze 10 procent cestujících, 30 procent dokonce nevydá ani hlásku a 10 procent z nich se na Vás ani nepodívá. Zajímavá čísla na to, že ten kdo není slušný je vždy vlakový doprovod že?

Ovšem to, jak jste celý můj příspěvek krásně stočil proti vlakvedoucímu a z cestujícího udělal oběť, zasluhuje obdiv
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4857
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 13:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, takže když chci aby se ke mě řidič choval slušně, tak mu musím vyhrožovat?

Jestliže se chovám slušně, tak očekávám, že se dotyčná osoba bude chovat podobně. Ale když mě začne poučovat, že jízdenka platná na 60 minut mi neplatí, byť byla označená před 30 minutami a nedá si to vysvětlit, tak co zbývá jiného? Když na někoho začnu hulákat bezdůvodně, tak musím očekávat reakci.
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 504
Registrován: 4-2011
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 14:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrakosa Takoveho pruvodciho znam. Jmenuje se Kozel. Tu kouzelnou formulku pronasi pokazde pri vstupu do oddilu. Jezdi v Protivine, nebo CB a neni tam jediny, takto uctivy. Uctiveho ridice autobusu jsem jeste nevidel, tu a tam trosku zovialniho a i to se jen tak nevidi. Jinak jsou to spis nerudni morousove. Mezi nimi kraluje byvaly pomocnik VB pan Marousek od byvaleho Zaruby. Hodne lidi, kdyz ho vidi, pouziji radeji dalsi spoj.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4858
Registrován: 2-2007

Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 14:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paneboze zavreni dveri za sebou je snad zakladni slusnost.

Ještě k tomuto. Bohužel, dokud tu bude na jedné trati lítat mix vozů, tak bude cestující zmaten. Ono stačí, když jezdí panťákem 560-> dveře zavírá fíra centrálně. Pak se sveze Bdmtee, tam dveře zavře průvodčí (vlakvedoucí... jeden z nich :-)) též centrálně.

Pak sedne do rychlíku, složeného z Béček a ejhle. Je zvyklý dveře nezavírat, protože nejdou (panťák), nebo jdou blbě (Bdmtee). A buch, vlak stojí, protože průvodčí služebním krokem míří dveře zavřít (služební krok mu nevyčítám, běžet nemůže). A pak sedne do dalšího rychlíku, kde jsou dveře zase na kličku, u shodných vozů. Co si má pak myslet?

Možná by bylo lepší lepit samolepky znění "Prosím, zavřete za sebou tyto dveře!", než "Hlídejte si své dítě". Jenže to by odpovědné osoby musely zapřemýšlet a vcítit se do kůže cestujících i čety. Je hrozně příjemné v každé stanici šlapat 100 metrů po peronu, aby se mohly zavřít dveře. A když ten rychlík zastavuje na každé mezi :-(
Cog.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.84.165.98
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 14:54:43    Odkaz na tento příspěvek  

Vystoupivší cestující (třeba poslední ze skupiny), kteří za sebou nezavřou dveře (nesamočinné), jsou sobci a hulváti. Titíž jsou pak schopni se rozčilovat, proč narůstá zpoždění vlaku - vinou takových, jako jsou oni.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 15:19:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: "Ale chápu pohodlnost pana Lexy ..."
Jak jen to říci, abych Vás neurazil. Jako cestujícímu mi právě vadí kaštani Vašeho typu, kteří jsou tak důležití a nafoukaní, že za sebou nezavírají. Podle toho co píšete, cestují vlakem úplní blbci neschopní rozeznat kliku u dveří - no pokud soudíte podle sebe, nemám námitek.
jregent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 10-2011
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 16:04:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud, jako právě vystoupivší cestující, jdu okolo otevřených dveří, zavírám je.
Nemyslící spolucestující, a že jich není málo mě také vadí
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 999
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 16:39:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, "nemyslící cestující", těch poslední dobou je čím dál tím více. A zajímavé, že dost často mají přes rameno notebok a v ruce mobil. Ale poznat, která je "třetí kolej od staniční budovy", to nedokážou .....
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1504
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 17:21:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy > mno, dokud se bude pate nastupiste nachazet nikoliv za ctvrtym, ale pred prvnim, bude se bezny cestujici pro sichr ptat i na to, jestli treti kolej od stanicni budovy je skutecne ta treti, nebo nejaka jina ...

Cog. > podle ceho poznam, ktere dvere jsou samocinne a ktere nikoliv? Povazuju se za cestujiciho, ktereho drahy uz naucily ledascemu, takze v Tornadu se s dvermi uz neperu, zatimco v Becku se zcela totoznymi to zkousim ... ale jak poznat, jestli jsou samocinne nebo nejsou, to fakt dotedka nevim.

Btw ... trochu popichnuti vlakovych cet ... schvalne, jaky je pomer cestujicich, kteri po nastupu/vystupu za sebou nezavrou pred tim zavrene dvere, vuci pruvodcim, kteri po kontrole jizdenek za sebou nezavrou dvere od kupe, prestoze byly pred jejich prichodem zavrene?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 17:34:06    Odkaz na tento příspěvek  

Sim .. jednoduchá a všeobecně používaná metoda? Necháte je otevřený. Když se zavřou před odjezdem samy, tak byly automatický
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2862
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 17:59:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zato autobusáci jsou vzorem vstřícnosti k cestujícím a každého zdraví div mu ruku nelíbají

nevím proč do toho taháte "autobusáky" připomínáte mě malé dítě ve školce které jako výmluvu při prohřešku používá věty typu - ale on to taky dělá
AV 15-30
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 18:07:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme u toho zavírání dveří, běžně vídám, že pytel brambor v uniformě průvodčího dává v půli vlaku návěst pohotovi či souhlas k odjezdu a na konci nemá zavřené dveře, které následně zavře až výpravčí, než dá "odjezd".Označovače jízdenek a PAJky by přišly levněji, než tihle zbyteční placení cestující...
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 18:13:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag Sim .. jednoduchá a všeobecně používaná metoda? Necháte je otevřený. Když se zavřou před odjezdem samy, tak byly automatický

Vojtik Je hrozně příjemné v každé stanici šlapat 100 metrů po peronu, aby se mohly zavřít dveře. A když ten rychlík zastavuje na každé mezi

Myslím si, že názory obou skupin jsou těmito dvěma příspěvky jednoznačně určené

Jinak s dveřmi nemám problém. Kolikrát (když jsem jezdil brněnskými R) jsem při náhodném povšimnutí zavíral dveře, aby četa je nemusela chodit do posledního vozu zavírat. Můžete hádat, kolik čet mi poděkovalo za zcela dobrovolnou aktivitu. Někteří dokonce demonstrativně došli na ten konec vlaku, otevřeli a teprve potom odmávali odjezd. Potom Vás chuť pomoci dřívějšímu odjezdu vlaku brzy přejde. Ale hlavně, že čety jsou
1543
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 11-2009
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 18:43:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zavirani dveri.: Rad to sleduji z 645.., jak cestujici na "hradecaku" prohanej pruvodci minutu pred odjezdem, neb vetsinou minutu po odjezdu a muzu rict, ze to neni normalni co dobehnu vlak tak potesim pruvodci tim ze za mnou muze zavrit dvere pro ni treba pres tri vozy....? Opravdu jsou cestujici tak dementni, ze nedokazou za sebou zavrit dvere jako doma, ci v aute....?? Tam taky nemaj napsano, ze maj za sebou zavrit dvere...! Jo holt nekteri cestujici se chovaj, jak bez mozku...! Tim to preji pevne nervy vlak. cetam.....
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 18:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: jezdím hlavně na trati 220. Pokud mne četa vidí, že ji zavírám dveře, tak 8 z 10 mávne jako výraz poděkování. I když jenom železniční fanda, chuť pomoci při rychlém odjezdu mne kvůli zbývajícím 2 z 10 nepřechází.
Problém je v tupcích nechávajících za sebou otevřený vrata, kdyby jich nebylo, netřeba pomáhat.

Jirkaxxxxl: problém asi bude v tom, že vpředu nevidíte výpravčího, který jde dveře uzavřít.
Ještě jsem v ČR neviděl, že by výpravčí stál u otevřených dveří a čekal, až je podél vlaku dojde četa uzavřít a přitom už byla dávána výzva k odjezdu.
Pro Vás asi nemožné, ale už jsem viděl i fíru hbitě jdoucího zavřít dveře prvního vozu, zatímco četa vzadu makala na vykládce kol.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 355
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 18:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel
Viděl jsem fíru zavírat dveře vozu za mašinkou, zatímco ten materiál, kterému se teď říká "doprovod vlaku",jen tupě civěl...
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 19:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jaj. Svůj příspěvek jsem myslel naprosto jinak než kam se to nasměrovalo. Pravda je někde uprostřed vás všech. Nikdo po nikom nechce aby zavíral venkovní dveře 10 minut před odjezdem, když chce mrznout, ať mrzne. Pokud však někdo dobíhá v čase odjezdu do pátého vozu ode mne, tak ten by už pravda zavřít mohl. Šlo mi o dveře do oddílu a přístup cestujícího.

Jirkaxxxl: Tobě musel nějaký kolega přinejmenším zabavit režijní a přitom šlápnout na kuří oko. Už se těším až budeš 10 vozové R vozit sám. Sice, se za pytel v uniformě nepovažuji ale s těmi dveřmi se mi to také stalo. 3xB, jdu od konce soupravy a vše zavřené, tak dám souhlas, otočím se a dveře na posledním voze rozvalené. Ale jistě, moje chyba. Mám mít oči i vzadu.

A to, že strojvedoucí občas zavře dveře za lokomotivou? Dělá to dobrovolně a nevadí mu to. Nejčastěji se jedná o strojvedoucí DKV Brno. Naopak jeden nejmenovaný pražský fíra ve stanici vždy jde do vozu na záchod a dveře za sebou nechá rozvalené.

Každopádně klobouk dolů, že ty jsi neomylný. Každopádně nenahraditelný nejsi. Na Kralicku, Heřmanoměstecku a Skutečsku se mnozí strojvedoucí také považovali za nenahradilné ... považovali


Viděl jsem fíru zavírat dveře vozu za mašinkou, zatímco ten materiál, kterému se teď říká "doprovod vlaku",jen tupě civěl...
A je ti jako strojvedoucímu 0/0-S, jistě znalého dopravních i přepravních předpisů známo, že do doprovodu vlaku patří i strojvedoucí?

(Příspěvek byl editován uživatelem Urpín.)
Hyvrysák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2895
Registrován: 3-2007

Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 19:16:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: já ti bohužel můžu říct, že kolegů,co se chovají tak jak popisuje Jirka je stále víc a víc. Jasný, nemůžeme házet všechny do jednoho pytle, ale pokud má rychlík dvoučlenný doprovod a oba jsou v hytláku, tak je fakt něco špatně . A můžu ti říct, že v těchhle případech je moje ochota jim ty dveře jít zavřít, když je mám poblíž, menší a menší . Vrchol všeho je, že ti ty mamlasové z hytláku dají Souhlas a půlka dveří je dokořán..A děje se to častějc než by sis možná uměl připustit.
Je to všechno o lidech..
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 19:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hyvrysák: Já netvrdím, že nejsou. Strojvedoucí a vlakvedoucí má o nich určitě větší přehled než já, který si hlídám jen ten "svůj" vlak. Avšak bohužel i já musím uznat, že jsou a není jich málo. I ze své domovské stanice bych za možná více jako polovinu lidí nedal ruku do ohně a u některých, když je vidím na vlaku, tak se jen pokřižuju. To jsme však od mého příspěvku naprosto jinde.

Co mi však u Jirky vadí, je to, že nás všechny hází do jednoho pytle. Nebo to z jeho příspěvků alespoň vyzařuje. Ani strojvedoucí však nejsou všichni košér. Jak píšeš, je to o lidech ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Urpín.)
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 3-2010

Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 19:40:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpíne, nejsem neomylný, jsem hříšná nádoba plná neřesti,vyčůranosti a lenosti.Ale v práci se snažím chovat jako profesionál, za to jsem placený. Nepaušalizuji všechny průvodčí, jsou mezi vámi jednotlivci,proti nimž nemám půl slova a přispívají k dobrému jménu svého zaměstnavatele. Ale hodně lemplů vám to kazí.
Smiliropucha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 19:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: ano, je mi jasné, že Vám jsou otevřené dveře jako obyčejnému člověku s dráhou nemajícího nic společného úplně ukradené. Ale Vy jste mi připomněl jednoho cestujícího, na kterého ,,velmi" ráda vzpomínám.
Loňské léto, sobotní rychlík z Brna do Olomouce přes Břeclav. Kolem Břeclavska a Starého Města samý cyklisti, takže v každé stanici nakládání a vykládání cca 10-15 kol + zboží. Díky tomu, že jsme byli na 6 vozovém rychlíku dvě se nám kupodivu dařilo udržet zpoždění do 5 minut. Haluz,
zpocení jsme byli ani nebudu radši psát kde až. A teď si představte, že dojedete do stanice Hulín, vyložím opět 8 kol, zavřu dveře od hytláku, vykouknu ze služebního okýnka, průvodčí ve předu, píská a čeká na mé pohotovi k odjezdu. Jelikož byly všechny dveře zavřené, mávám. V tu chvíli ovšem vyběhne z podchodu ještě jeden pán. Průvodčí
si jej všimne a tak čeká až nastoupí. Ovšem pán se
neobtěžuje zavřít dveře. Takže než by průvodčí přešla přes 4 vozy, vydávám se dveře zavřít já. Vlak se rozjede, já ve voze průvodčí procházím vozem a tento pán, kterého bych jinak nechala být(jízdenku by kontrolovala kolegyně) na mě přes celý vagón začne řvát, že zase jedeme se zpožděním.
V takových chvílích se nejdříve nadechnu, jinak bych musela vraždit. Ano, máme 4 minuty zpoždění...ovšem pokud si pamatuji, Vy jste vyběhl
z podchodu už 3 minuty po odjezdu a tu 1 minutu jsme nabrali kvůli tomu, že jste nezavřel dveře. A teď si představte, že by ta průvodčí musela jít až od toho vozu prvního, to by bylo zpoždění 6 minut.
Úspěch v mém kupé byl oceněn potleskem, pán byl rudý jako rajče :-)
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 19:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: Děkuji za objasnění. Tu první větu bych mohl použít i za sebe

A s tou druhou se nedá jinak než souhlasit. Bohužel :-(
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Úterý, 07. února 2012 - 22:59:14    Odkaz na tento příspěvek  

Smiliropucha- arogance se naší společností šíří větší měrou, než asi kdokoliv čekal. Můj názor je, že se tak děje díky dnešní době, individualita je brána jako vzor, i se všemi negativními aspekty.
Osobně s takovým chováním nesouhlasím, 99% lidí by se nedokázalo jako jedinec uplatnit, kdyby občas nešlápli na hlavu někomu pod sebou. Tak alespoň tu pokoru by mohli prokazovat.
Ale jinak bych podotknul ki problému zavírání vnějších dveří- osobně jezdím vlakem skoro každý den, na lince S2 IDSJMK potkávám jen řadu 560 nebo Bdmtee. čili zavírám dveře jen z oddílu, nikdy vnější. Jednou za rok vlezu do rychlíku nebo EC, a už nevím. Zkusit zavřít a rikovat zablokování dveří (u řady 560 to není neobvyklé)? Nebo to nechat a pak způsobit prostoje?
Už tady zaznělo, že by nebyl špatný nějaký nápis, podle mne by byl lepší jednoduchý, ale jednoznačný piktogram. Na každých dveřích.
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 06:33:48    Odkaz na tento příspěvek  

Tak se nám sem zase chodí vyblejt tlustej Jirka. Mám takovej pocit,že se na jiném vláknu před nedávnem zakopala válečná sekyra a jedno pako z Vysočiny se nudilo a muselo ji vyhrabat. Pokud já vím tak tohle vlákno se nejmenuje " Tlustý Jiřík do pytle lezoucí". Tak se vrať k tématu nebo se to tady zbytečně zvrhne.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 361
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 11:19:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borecek 13
=============
A co dál,pinďo? Ještě nějaká další snaha o urážku z tebe vypadne?
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 11:57:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borecek13: Já bych to zbytečně nevířil. Je sice pravdou, že by zde vlakový doprovod při každé vhodné i nevhodné příležitosti urážet nemusel, kord když defacto podkopává svého zaměstnavatele a kord zde, kam tito "takyvlakvedoucí" a "takyprůvodčí" nechodí. Ale částečně ho chápu a souhlasím s ním.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 4861
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 12:31:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejhorší situace s dveřmi byla v září (loni, nebo předloni) na brněnské lince R5. Poslední rychlík do Brna (příjezd 19:24), souprava bez centrálního zavírání dveří a krásné počasí, které vylákalo ven hromadu turistů. Do toho v rámci šetření v Břeclavi odstupoval průvodčí (konec směny) a na zbytek cesty zůstala jen vlakvedoucí.

Samozřejmě, okolí Pálavy je turisticky velmi známé a krásně se tam jezdí na kole. Takže hned v Podivíně nástup asi 20 kol a takhle to pokračovalo v každé další stanici. Odhadem mohlo být v tom BDs narváno přes 50 kol, naskládaných všude možně. Zpoždění bylo již z výchozí stanice asi 10 minut, které jsme dlouhými pobyty natáhli na 25 minut.

A důvod? Vlakvedoucí musela označovat a skládat kola, čímž nebyl nikdo, kdo by lítal zavírat dveře a kontroloval lístky. Tak jsem jako brigádník (zapisovatel Kordis) lítal okolo vlaku a zabouchával dveře, aby byl vůbec možný odjezd. Fíra pochopil, že se nehneme, tak chodil zavírat dveře u prvního vozu (než bych se tam zrychleným krokem dostal, zavřel je a pak se vrátil zpátky, tak uplynou další 2 minuty). Vlakvedoucí pak s obtížemi (než se dostala přes kola) vypravila vlak a jízdenky jsem šel zapisovat s revizorem.

A podle zákona schválnosti opravdu zůstaly otevřeny vždycky dveře uprostřed vlaku, kdy četa byla vzadu a strojvedoucí vpředu (:-)). V poslední stanici jsem měl chuť vraždit.
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 13:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpíne
Kdysi jsme jezdili "letní" vlaky na trati Světlá nad Sázavou - Čerčany. Krásná trať, klasická souprava-brejlovec nebo bardotka vepředu, za ní pět nebo šest klas. Jezdil bych to pořád, radši než s nějakou RSkou.Ale to jen na úvod. Co jsem chtěl napsat je toto. Ve Světlé se mašinka odvazovala, pak objela a zase se přivazovala.Tehdy tahle povinnost připadala vlakové četě. Můžeš mi věřit nebo ne, vždycky jsem se tam odvěsil a přivěsil sám, přišlo mi blbé, aby to dělala ženská nebo průvodčí v uniformě.Viděl jsem totiž, jak vlakvedoucí(chlap)čumí s rukama v kapsách na průvodčí(ženu), jak zápolí s kuplí a spojkou parního topení. Už tehdy se mi "otvírala kudla v kapse". Možná odtud pramení moje averze k určitým jedincům...
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 797
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 14:03:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirkaxxxl: Však jak říkám, nedivím se ti. Jenže tady na káčku to nevyřešíš. Sem tito nechodí. Zde potkáš vesměs jen ty, pro které je železnice i zábava.

Vidíš, my před relativně nedávnem vozili Luhačovice a na brejli sem chytal stále stejného fíru. Měli jsme spolu domluvu, že on nemusí na jedné straně z mašiny a já na druhé zhasínat konce

(Příspěvek byl editován uživatelem Urpín.)
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 14:11:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máš pravdu, všechno je v lidech...
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2948
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 08. února 2012 - 19:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: Ale konce přece musí svítit jen na posledním voze, jinak se vystavuje vlakvedoucí/fíra postihu. Tímto bych se zde moc nechlubil.
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 08. února 2012 - 20:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Mezi řádky - vlakvedoucí na jedné straně odvěsí lokomotivu a zapne konce a fíra na druhé straně přivěsí loko k vozům a zhasne konce.
Čeština je freeware, ale ne opensource.
ICQ: 315559622
Upozorňujeme cestující, že příspěvek může obsahovat stopy nadsázky, cynismu a dalších blbostí...