K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 08. 09. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 08. 09. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
FiJi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.82.13
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 19:32:31    Odkaz na tento příspěvek  

To jako ti průvodčí nevěří předchozí vlakové četě a musí to vše zkontrolovat znova? Nestačilo by zkontrolovat přistoupivší, stejně jako když se vlaková četa nemění? Výměna vlakové čety je problém dopravce, nevím, proč kvůli tomu musí dělat problémy cestujícím. Posílat cestující do lehátka/lůžka je jen projev zabedněnosti. Navíc ta opakovaná kontrola otravuje i ty, kteří spát nechtějí.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5341
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 20:17:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nestačilo by zkontrolovat přistoupivší, stejně jako když se vlaková četa nemění?

A jak nová četa pozná, kdo ve vlaku už jel a kdo jen přistoupil?
Honza02
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 22:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FiJi: souhlas, jenom se to sem asi nehodí psát, zde se uvažuje jinak. Ve dne se průvodčí také střídají? Uznávám, že kontrola otravuje, zvlášť když jsou všichni najednou poctiví a tu inkartu si fakt musí načíst... Ne, končím s tímto zde. podělil jsem se o zážitek, který jsem si dokázal odpustit a sklidil kritiku za to, že jsem si špatně sednul... ono totiž třeba to lehátko též není zadarmo...
Nová četa se třeba ve stanici může dívat, kdo na vlak čeká... např. ale to v popisu práce nikdo nemá, tak proč by to dělal, že áno?
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 23:17:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza02: Jak si má prosím pěkně nová četa zapamatovat například 50 lidí?
Honza02
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 3-2009
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 23:28:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: A jak si je prosím pěkně zapamatuje běžná četa, co má na starost např. 4 vozy (běžný osobák IDS JMK linka S3) nebo jednotku 560 (IDS JMK linka S2)?? I ta četa, co v tom rychlíku byla z Chebu, ke mně do kupé šla jen jednou, na začátku, a pak už si mě pan průvodčí, stejně jako desítky dalších, pamatoval... jestli vadí, že srovnávám denní a noční vlak a rychlík s osobákem, napíšu jiné srovnání, není problém.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 23:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad HonzaO2: Běž dělat průvodčího a garantuji, že když to budeš dělat tak, jak navrhuješ, bude třetina cestujících jezdit bez jízdenky na černo. Osobně jsem si to kdysi vyzkoušel na Os Pardubice - Kolín - Praha. Nechal jsem si poslední dva vozy z Pardubic do Kolína bez revize. Tu jsem šel dělat až za Poříčanama s tím, že jsem jen "přistoupili prosím" kontroloval jen "přistupující". A v těch dvou vozech ( celkem bylo šest vozů) jen sedm cestujících předstíralo, že "nepřistoupili" a že jsem je již kontroloval. Dokonce jeden to vážně tvrdil, s tím, že už jízdenku ukazoval mému kolegovi před Kolínem. Takže v tom nočním R by jich bylo daleko více, kdyby se nedělala revize jízdenek opakovaně.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2022
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 27. srpna 2012 - 23:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza02: Ano, přes den se také střídají, zpravidla v Ústí.

Nová četa se třeba ve stanici může dívat, kdo na vlak čeká...
Ten vlak je dlouhý 250 m a jede v noci.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.212.230.52
Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 08:07:13    Odkaz na tento příspěvek  

Na některých rychlících Liberec - Pardubice se doprovod také střídá ( Hradec,Jaroměř ) a je vidět jak se cestující s tím jestli průvodčí udělá změnu nebo jen ty co přistupovali srovnají. Včera jedna dáma nastoupila ve Dvoře Králové n.L. obložila se a hned zavřela oči. Pokud by průvodčí dělal jen ty co přistoupili jak by zjistil, že ta dotyčná je mezi nimi nebo ne? Zvlášť ve Dvoře, kde je u rychlíků docela cvrkot. Ona by dělala,že spí a bylo by to. Takhle to měla jízdné + 40 jako bonus ;-)
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 6-2010

Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 11:50:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza: I ta četa, co v tom rychlíku byla z Chebu, ke mně do kupé šla jen jednou
Mozna to bude tim, ze to kupe a ksichty v nem je mozne si zapamatovat daleko snaze, nez stejne ksichty neusporadane na perone.
Vzpomen si, kdyz jsi jako maly hral pexeso, jestli se lip hralo pekne srovnane do ctverce, nebo jen "rozhrnute" po stole. :-)
Utúlien aurë...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6333
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 19:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: Dokonce jeden to vážně tvrdil, s tím, že už jízdenku ukazoval mému kolegovi před Kolínem.

To znám.
...
"Mě už ale kontrolovala Vaše kolegyně."
"Myslíte toho pána s plnovousem?"


My jsme se minulý rok střídali na Švejcích v Berouně a taky to někteří jedinci nemohli překousnou, přitom zrovna v Berouně byla poměrně velká výměna frekvence.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.92.124
Odesláno Úterý, 28. srpna 2012 - 19:39:57    Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: A nebyl jeden z těch jedinců jeden nejmenovaný manažer z odboru 012 GŘ ČD
Béda z Hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 12:12:42    Odkaz na tento příspěvek  

Boreček: A proč nejmenovaný? Zrovna takové bych já osobně uvedl celým jménem i s případným titulem...
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 6-2010

Odesláno Středa, 29. srpna 2012 - 13:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se mi stal uz i opak, kdy nutim po prestupu v JIhlave do jineho vlaku pruvodcimu jizdenku a on povida: "Jsem vas uz kontroloval." :-) Vubec mi nedoslo, ze je to ten samy. :-)
Utúlien aurë...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2049
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 12:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyz flamewar, tak flamewar .

Proc se tohle (vymena pruvodcich, predlozte jizdni doklady) deje i u povinne mistenkovych vlaku?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.92.124
Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 18:29:29    Odkaz na tento příspěvek  

Aby se měl Simtal na co ptát
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2242
Registrován: 5-2007

Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 21:12:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neni to nejotřesnější zážitek,přesto ale,kdo se bojí sere v síni.Foceno ne v Čechách.Ale trať docela frekventovaná:

Simtalovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 176.62.193.191
Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 21:18:20    Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby se to nekontrolovalo, tak by si tam mohl průvodčí posadit zadara známého nebo jiného kaštana za menší peníz do kapsičky.
Je to podle SPP v pořádku? Je. Tak nepindej a ukaž bumášku.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3307
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 21:19:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se děje spíš v autobusech. U některých řidičů/dopravců hodně ve velkém.
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9238
Registrován: 11-2002
Odesláno Čtvrtek, 30. srpna 2012 - 21:44:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paveldacicky: to bude v Pl, ne?
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2050
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 11:49:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby se to nekontrolovalo, tak by si tam mohl průvodčí posadit zadara známého nebo jiného kaštana za menší peníz do kapsičky.

Blbost ... co tam mate dal?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 5-2010

Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 11:49:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napřed si můžete přečíst tento článek :-)
http://ekonomika.idnes.cz/drahy-prohloubily-ztratu-na-pul-miliard y-f1x-/eko-doprava.aspx?c=A120831_111113_eko-doprava_neh
A pak se podívejte na diskuzi pod článkem, je docela výživná, vyzdvihnul bych tento komentář :-)

,,já jel po letech EC Praha-Bratislava a už dlouho nepojedu
První třída je s druhou v jednom vagonu bez kupíček, od 2. oddělená plexisklem. Cesta do Blavy trvala écéčkem 5 1/4 hodiny, zpátky o něco méně. Jízdenka 1500 Kč. Autem to udělám tam a zpátky za cca 6 hodin a stojí to nádrž, tedy 1800 Kč. Ty tři stovky mi za těch ušetřené 4 hodiny stojí (ani nepočítám ty 2 hodiny cesty na bahnhof a čekání na vlak).''


Tak za 1. nejsem si vědom, že by v ČR jezdil vagon (včetně cizí želzniční správy), který má 1. třídu oddělenou plexisklem. Sklem ano např. ABfbrdtn, které ale nejezdí do Blavy. Za 2. i tu cenu co zaplatil, tak jí mohl mít klidně sníženou o polovinu.Stačilo navštívit e-shop a zakoupit si sporotiket a mohl je tam i zpět již od 774 KČ. Jízdní doba je 4 hod. 9 min, takže když jede samotný člověk autem, tak ho to vyjde na té nádrži o 1000 KČ více, ale chápu, že dotyčného pána peníze netrápí. Tyhle názory mě opravdu dokážou zaskočit...
Já preferuji soukromé železniční dopravce.
Ich bevorzuge private Bahngesellschaften.

Die Bahn macht mobil!
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9239
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 12:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fiqwert: bylo by dobré si uvědomit, že běžný substrát řeší a porovnává cestu zhruba následovně. "přijdu na nádraží, koupím si lístek" vs. "přijedu k pumpě, natankuju". Na nějaké e-shopy se může vyprdnout a ani se mu nedivím...
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 549
Registrován: 12-2003
Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 13:16:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Což se právě postupně mění. Nemá náhodou RegioJet podstatnou většinu prodaných jízdenek přes eShop?
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1668
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 13:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo substrát:-) Lidé nikdy nebudou spokojení:-)
Já minulý čtvrtek dělal Teplice-Bratislava za 3 1/2 hodiny ve špičce a z Brna nabral ještě tři krásné slovenské stopařky. A je fakt nádrž stála 1800kč tam a zpět.Jo bylo o sebrání řidičáku za tu jízdu, ale pracovní problém se řešil hodně akutně:-)
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.13.92.124
Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 14:07:42    Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer o11: Takže papíry v prádelně,
minimálně jedny alíky posílané na Slovač a další cesty sockou.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1669
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 16:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne neboj řádná prádelna :-). Když ti tam hoří problém za par tis eur, jinak to nejde. Cestou sem polici potkal akorát Česko-slovenské hranici kdy koukala dalekohledem na auta. Oni fakt nemají na benzín :-)
A holky byli fakt zoufalé stali už dvě hodiny na benzínce v Brně a nikdo je nechtěl vzít.To taky nechápu. Na zadělání alíků nebyl čas:-)
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 17:54:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na zadělání alíků nebyl čas

Času netřeba - stačí, když si pamatujou místo, čas a SPZ - zbytek už si vzájemně dosvědčí
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 17:58:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady se píše v šifrách?
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 31. srpna 2012 - 18:30:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hungry_bear:
Sakra to mě nenapadlo..... ale stejně by to neklaplo, jsem na kamerách od Brna, až po Bratislavu a byli vysazeny v Lamači na OMV. Velký bratr nás hlídá:-)
nnc
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.157.15
Odesláno Sobota, 01. září 2012 - 09:42:10    Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer_o11: Záběry kamer se asi po nějaké době přehrávají novými záběry, devět měsíců je nejspíš syslit nebudou. V případě nejvyšší nouze pomůžou testy DNA
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 02. září 2012 - 13:42:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jena

Jojo v Pl.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Neděle, 02. září 2012 - 21:11:17    Odkaz na tento příspěvek  

ad opakované kontroly jízdenek : ono jde spíše o to, aby turnusy vlakových čet byly zpracovány tak, aby se prostě nestřídaly na ose.
V době, kdy jsem se také zabýval štípáním lístků se jezdilo prakticky v celé trase, na rameni Praha - Žilina se něco jezdilo skrze až do Košic, resp. české čety se se slovenskými střídaly v Žilině.
Pardubické vlakové čety před desítkami let doprovázely Košičana z Prahy do Košic, z Pardubic do Prahy a naopak měly zaturnusován nějaký osobák, takže se nemusely střídat v Pardubicích. S těmi osobáky hodila šichta se spaním v Košicích za dva dny skoro 30 hodin.

Na nočních EN vlacích v Rakousku jednak průvodčí jede celou trasu, jednak si píše na lísteček kdo kam jede nebo to vidí na rezervačních lístcích, takže má přehled a podle potřeby si zkontroluje jen ty přistoupivší.
Svého času se střídali průvodčí v Innsbrucku, to v době, kdy na Wienerwalzrovi jezdil rakouský průvodčí až do Zürichu, ale nová kontrola jízdenek se nedělala. Podobně to platilo i o vlaku 246/247
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 66032
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 02. září 2012 - 22:10:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A teď se třeba na R 441 střídá vlakvedoucí v Chomutově a pak hned zase v Ústí nad Labem.
Navíc se jezdí bez průvodčího, takže nelze moc chtít, aby si jeden člověk pamatoval, kdo kde přistupoval, když krom 4 dvojek má na starost ještě hytlák, jedničku, lehátko a dvě lůžka.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.5
Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 17:58:12    Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: To už je ale hodně dávno. Děčínský si před revolucí udělali osobák do Ústí a zpět a pak noční Korvínu do Štůrova. Přes den spánek na nocležně nebo nákup v Ostřihomi a další noc obrat zpět. No a Jičínské čety v té době tahali sezonní rychlík Lipsko - Košice přes noc ze Staré Paky do Margecan.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 18:54:22    Odkaz na tento příspěvek  

ad Martin_zlivský : na rakouských EN také není minimálně druhý rok vlaková četa ÖBB, ale dopravně komerční povinnosti tam plní jeden pověřený průvodce ubytovacího vozu ... Na švýcarském území paradoxně jeden konduktér SBB z Buchsu SG do Zürichu. Podobně na 235/236 (+ derivátech) do Itálie.

ad Borecek 13 : ano velmi dávno, v minulém tisíciletí, ještě tak koncem 80. let. U těch letních rychlíků se taky dalo dojet do Budapešti, zpáteční jízdenka platila 2 měsíce, v kupé pro celníky a pasováky při hlídání jejich materiálu Maďar nekontroloval ...
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1684
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 20:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund:
Taky to podle toho vypadá u těch rakouských EN. Různé existence bez jízdenky mezi Vídní a Salzburkem, kradou tam jak straky.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 20:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečer: Už jsem pár rakouskými EN jel, ale tohodle jsem si nikdy nevšiml...
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1685
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 20:26:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No popravdě já to tam zažil skoro pokaždé, když jsem s nimi jel. A většinou byli okradeni turisté z Asie. Zajímavé bylo, že se vše řešilo celkem rychle s policií a vlak měl do 20 min zpoždění.Nejčastěji to bylo na EN 462 a 466. Člověk je tady od nás, nějak naučen z nočních rychlíku. A ono je fakt divné když ti několikrát projde jedna osoba kolem kupé nebo velkoprostorem a vyhlíží si kořist. A jak ti lidé vypadají nechci popisovat abych nebyl za rasistu. :-) Prostě klasika východu.
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 20:33:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsem viděl spíš v Polsku, párkrát projde chodbu a do kupé čumí jak vosa na bonbon... Ale v Rakousku cestování bez problémů...
To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 20:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli mohu přidat co považuju za otřesné, tak jsou to kontroly lístků v Excelsioru po průjezdu Přerovem. Řvoucí průvodčí vtrhající do kupé, žádajíce jízdenky je přesně to co spící cestující chce. Myslim, že ani pro ty průvodčí to není med (překvapivě snad vždycky to byla žena).
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1686
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 03. září 2012 - 20:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No měl si štěstí, já byl okraden jednou v Selesii při cestě do Polska někde mezi Olomoucí a Ostravou, přišel o bundu, kterou sem později našel na WC a o režijku. No a taky se mě pokusil obrat ožralý germán v nočním ICE, bohužel pro něj mě vzbudil, tak dostal přes hubu a pak následně i od policajtů na nástupišti co si pro něj přijeli.
Borecek 13
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.93.7
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 07:15:34    Odkaz na tento příspěvek  

Jo noční vlaky, to je romantika.
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 5-2007

Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 10:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle je dobrá fotoreportáž, teda nic nového či neznámého, ale než sem budete příště psát stížnosti na přeplněnost pátečních či nedělních vlaků, doporučuji prohlédnout....
Zejména předposlední fotka z čínského nádraží a její komentář...
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/asie-a-pacifik/fotogalerie/2 012/08/14/foto-preplnena-doprava-v-asii/
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 412
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 10:59:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda_krapas - připomělo mi to nedávnou dobu, kdy v 15 hod. jezdilo z Brna na Prahu SC. Skoro podobná situace nastávala u rychlíku na Prahu ve 14:40 A ani do té Indie jsem nemusel
PepaN
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 15:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza02: zase nějakej středoškolskej studentík tady dělá chytráka.. Máme nějaký předpisy, nějaké kontrolní pracovníky, tak se nediv, že většina to dělá podstivě... Navíc máš v SPPO napsáno, že jsi poviný předložit jízdenku kdykoliv během přepravní smlouvy a to i opakovaně. (tedy třeba i mimo vlak na nástupišti)...

(Příspěvek byl editován uživatelem PepaN.)
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 12-2003
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 17:02:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PepaN: myslím, že tady všichni chápou, že je vícenásobná kontrola v souladu s předpisy.

Tady se řeší otázka, zda je taková kontrola nutná, účelná, slušná a prozákaznická.

Předpisy jsou jen prostředek, nikoliv cíl ...
Honza02
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 3-2009
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 20:19:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pepaN: asi na vás nemá cenu reagovat... vím, že to je povinnost, jen jsem napsal, že mi to nebylo a není po chuti a jak tak sleduju, jedinej asi nejsem. jinak by mě zajímalo, jak s tím souvisí co dělám a kolik mi je. Nějak tam nevidím souvislost.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5622
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 04. září 2012 - 20:38:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já teda nevím jak má u nočníka typu Excel průvodčí poznat kdo kdy kde přistoupil když jsou lidi zašitý za zataženejma záclonama.

Mch když jsem tím jednou na sedačku z Ovy jel tak mi to jako echt rušení nepřišlo.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7997
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 05. září 2012 - 00:08:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... Navíc máš v SPPO napsáno, že jsi povinný předložit jízdenku kdykoliv během přepravní smlouvy, a to i opakovaně. (tedy třeba i mimo vlak na nástupišti)...
Jo, třeba i pětkrát, jak mi jednou odvětil jeden průvodčí na můj dotaz (položený právě při té třetí kontrole), jestli je normální, abych byl v jednom a tom samém zastávkovém osobním vlaku (ranní příměstský vlak, tedy vlak, u kterého se dá očekávat, že někteří cestující - byť já tehdy nikoliv - mohou chtít během jízdy dospat; bohužel v tomto vlaku není řazen žádný lůžkový vůz, kde by se takovéto opakované kontrole vyhnout ) kontrolován během 40 km jízdy již potřetí (z toho podruhé jedním a tím samým průvodčím).

Jinak, komu se líbilo moje video na téma "Potkani na nádraží Salzburg Hbf.", tak mám pro vás dobrou zprávu - tady je další video se stejnou tématikou (pořízené v jiný den než to předchozí). Sice tam je tentokrát jen jedno zvířátko, ale je zdokumentováno možná o něco detailněji než zvířátka v předchozím videu.

Salzburg Hbf. a potkan na schodech vedoucích na 4. a 5. nástupiště

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 07:44:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je nářků kvůli oprávněné kontrole jízdenek.
Vžijte se do situace průvodčího, který by si měl podle Vás pamatovat všechny lidi ve vlaku. Na počátku jeho směny to asi nebude problém ale ke konci určitě ano.
Pamatovat si Vás bude obvykle tehdy, pokud se na něj usmějete, odpovíte na pozdrav a případně i něco prohodíte - jsou samozřejmě jedinci, kteří nemají fotografickou paměť a o jízdenku Vás požádají opakovaně - co porušili?
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9251
Registrován: 11-2002
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 08:26:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa_karel: Pamatovat si Vás bude obvykle tehdy, pokud se na něj usmějete, odpovíte na pozdrav a případně i něco prohodíte - takže chci-li jet zadarmo, musím se chovat nenápadně, s průvodčím nekoketovat a vůbec dělat, jako bych tam nebyl...

Ne - jinak máš pravdu, zapamatovat se to prostě úplně nedá. Já tady dělám s lidma a není zábavnější sitauce, kdy za mnou někdo přijde s dojmem, že hned ve dveřích vím, o koho jde a co má za problém, neboť on si mne taky pamatuje, když tu před půl rokem byl... Sem tam si sice někoho zapamatuju, ale víceméně přesně podle Tebou popsaného pravidla...
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 09:42:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebo je to jen sběratel dvacetníků za načtenou InKartu.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6353
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 05. září 2012 - 10:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pajas2: A nebo je to jen sběratel dvacetníků za načtenou InKartu.

Ještě se to daní.


Oběcně není problém si zapamatovat "xichty", horší je si zapamatovat co a kam mají. Většina to chápe a není problém jízdenku předložit, jenže pak se najdou jedinci, na kterých je vidět, jak je nesmírně obtěžujeme a ty pak s chutí "obtěžuji" rád.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pavelxyz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 178
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 05. září 2012 - 23:08:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

POMOZTE OBNOVIT PAMĚTNÍ DESKU
„Ku výstavbě tisícího kilometru železnic lokálních v Království českém“

Pamětní deska pripomínající, že právě v tomto místě byl vybudován tisící kilometr lokálních tratí v tehdejším Království českém, byla umístěna na trati č. 023 z Doudleb nad Orlicí do Rokytnice v Orlických horách na portál pečínského tunelu v roce 1906. Deska vysoké umělecké hodnoty přečkala dvě války a byla prohlášena kulturní památkou. V roce 2010 ale neušla rukám bezcitných zlodějů.

http://files.klub-pratel-lokalek.cz/200017619-e76e4e8682/pametni% 20deska.pdf
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 7-2009

Odesláno Pátek, 07. září 2012 - 22:39:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska zajímavý incident s asi 14-15letými kravkami puberťačkami v "R 1145" v Turnově.
Měl jsem místenku na místo 36 v hydře (854-033); vlak byl navíc docela plný (byť to není podstatné), a poprosil jsem jednuz nich s ukázáním místenky o uvolnění místa k sezení pro daný úsek jízdy vlaku s tím, že je mi líto, že to tu není označené. "Půvabná" puberťačka mě ale poslala do hajzlu se smíchem i svých kamarádek.
Takže vše musela řešit celkem důrazně až vlaková četa (a velmi dobře vyřešila) a muselo dojít k výhružce pokuty a posléze ode mě i k výhružce zavolání na linku 158...
Vlakvedoucí to vyřešila dobře, ale mohlo by dojít k povinnému značení místenek a to i ve vozech 854. Pak zbytečně dochází k těmto komplikacím a v mém případě i značné hádky na celý vagon s účastí vlakové čety.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 866
Registrován: 2-2010

Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 00:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mapl: Vsadím se, že označení místa by v tomhle případě bohužel neřešilo zhola nic

Navíc bych se nedivil, kdyby se slečinka pochlubila doma a na vlakvedoucí od rodičů přišla stížnost, že na chudinku naši holčičku byla ta ošklivá průvodčí hnusná a že žádají okamžité propuštění! (z vlastní zkušenosti, i když tehdy se jednalo o neuznání studentského průkazu a byl jsem hnusný na chlapečka)


MZ: To bývalo v poněkud jiné době. Například i vlakové čety žst. Polička (dnes zde po vlakových četách není ani vidu ani slechu ) vozívali rychlík (Lipsko -) Zittau - Košice, rychlík ROH "Odra" Praha - Olomouc a R1175 Praha - Zvolen. Časy se však mění.

(Příspěvek byl editován uživatelem Urpín.)
Turista_762
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 962
Registrován: 4-2011
Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 01:25:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PepaN Ty jsi taky student, jen o tridu vyš.
Ty budes nejotresnejsi zazitek pro zamestnance zeleznice, az budes na funkci.
Opravdu nic ve zlem. Me tvoje nazory pripadaj tak, ze nejsi clovek, ale chodici predpis.
Mapl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 7-2009

Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 10:39:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: No tak hnusná na ní fakt nebyla. Bohužel podobná verbežv tomto věku nemá úctu k ničemu a sere na všecko. Mlátit, mlátit, mlátit.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 16:29:20    Odkaz na tento příspěvek  

Mapl : jenže ve vnitrovlacích se rezervovaná místa neoznačují ...
FiJi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.67.82.13
Odesláno Sobota, 08. září 2012 - 17:41:16    Odkaz na tento příspěvek  

Vžijte se do situace průvodčího, který by si měl podle Vás pamatovat všechny lidi ve vlaku.
To je přesně argument proti opakované kontrole při změně průvodčího. Průvodčí si nemůže zapamatovat třeba 500 cestujících v ranním ešusu, takže co se týče informací o tom, kdo už ve vlaku jel a kdo přistoupil, není na tom nový průvodčí hůř. Když není důvod pro opakované kontroly po každé zastávce, není důvod ani pro opakovanou kontrolu po výměně průvodčích.