K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 30. 07. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 30. 07. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 22. června 2012 - 09:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa:
Téééda chvíli tady člověk není a dějí se tu věci.O co sem přišel???:-)Jaké pomluvy disp. aparátu:-):-)
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 22. června 2012 - 09:35:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa: souhlas.
Před vánoci jsem až jako reakci na pochvalu disp. aparátu v případě mimořádnosti (popadaných stromů okolo Phy Bubenče) naopak jejich postup kritizoval.
Vše, co jsem tam konkrétně slušně uvedl, bylo smazáno. V zazděném EC 379 jsem tehdy seděl.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2132
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 22. června 2012 - 10:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O co sem přišel???:-)Jaké pomluvy disp. aparátu

O Tobě vyjímečně nic .. tentokrát se jednalo především o východní gubernie ...


ICQ 237-113-861
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 2-2012

Odesláno Sobota, 07. července 2012 - 22:47:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc se omlouvám, že plevelím tuto diskuzi, ale byl jsem na dovolené v Poutnově nedaleko Mariánských lázní a byl jsem šokován vzhledem nádraží v Poutnově. Můj šok však narostl při pohledu na "dopravní cestu", ze které jezdí pravidelné vlaky (viz. video). První kolej od budovy je "očesaná" od půlky šroubů. Vzhledem nedaleké "ubytovně" snědších spoluobčanů je možno domyslet, jak ty šrouby dopadly. Nejsem "šotobonzák", ale chci upozornit na tento problém, neb zde jde o majetek (ale ten vem čert), ale i o zdraví cestujících a vlakového personálu.



EDIT: šrouby byly odmontovány "ob jeden" v délce asi 150 metrů.
ŽELEZNIČNÍ VIDEA - musíte vidět :-) - Videokanál o železnici
Zdraví vás 850.015!!!
Patnáctko, odpočívej v pokoji!
Pavlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2273
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 08. července 2012 - 19:38:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

850.015: Upozornil jste na to dopravní inspekci?
Poslouchám Kiss Publikum
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 2-2012

Odesláno Neděle, 08. července 2012 - 20:42:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavlík: Nakonec jsem se dozvěděl, že je to tak schválně... ale to fakt nechápu
ŽELEZNIČNÍ VIDEA - musíte vidět :-) - Videokanál o železnici
Zdraví vás 850.015!!!
Patnáctko, odpočívej v pokoji!
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 700
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 08. července 2012 - 21:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

015
To chápat nemusíš, stačí, když chápeš třeba tohle c^2 (s-t)^2 - (x_1-y_1)^2 - (x_2-y_2)^2 - (x_3-y_3)^2 = c^2 (s'-t')^2 - (x'_1-y'_1)^2 - (x'_2-y'_2)^2 - (x'_3-y'_3)^2
Matematik :-)
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.103.13
Odesláno Neděle, 08. července 2012 - 22:12:30    Odkaz na tento příspěvek  

850.015:
Když budeš znát počet pražců v uvedeném úseku a sumu příložnic a toto vložíš do výše uvedených matematických vztahů, vyjde ti počet šroubů - právě ob jeden.
850.015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 383
Registrován: 2-2012

Odesláno Neděle, 08. července 2012 - 22:26:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka3xl, Matematik :-) : Děkuji za vysvětlení
ŽELEZNIČNÍ VIDEA - musíte vidět :-) - Videokanál o železnici
Zdraví vás 850.015!!!
Patnáctko, odpočívej v pokoji!
Láďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 808
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 21. července 2012 - 09:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

přidám také jeden ostrý nedávno shlédnutý zážitek z plzně. Naštěstí se to nestalo mě, jinak už bych asi někde seděl.

Přestup od babin na prahu (rychlík od chebu). Od babin to přijelo dlouho, rychlík na prahu (který jsem fotil) samozřejmě nečekal. V celou deset když je postaveno a výpravčí "píská" přibíhá pán a ptá se výpravčího jestli je to na prahu (všichni stojíme u cestového návěstidla před přechodem) výpravčí opovídá že "ano, ale už odjíždí", vzápětí pozvedá výpravku...

Zkoušel jsem dotyčného pána vyprovokovat slovy "já bych mu teda za tohle šel rozbít hubu". Bohužel to nemělo potřebný účinek

Ani není třeba to nazývat něčím jako prozákaznickým přístupen. Je to jen o lidech a jejich obyčejné slušnosti a nebo spíš neslušnosti. Jsou slušní výpravčí, zažil jsem jich spousty a spousty snad jsou i hlavou uvažující a slušní dispečeři, ale ve vetšině případů je to parta extra hovad, na který může cestující působit bohužel jedině "ručně".

Když se potřebuju někam opravdu dostat tak jedu tak abych měl všude na přestup o jeden vlak navíc. Což je do práce místo 4,5 hodin ve vlaku asi 6, ale taková je realita
Láďa-2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.47.125.200
Odesláno Sobota, 21. července 2012 - 15:42:00    Odkaz na tento příspěvek  

Láďa_2, blbečci se neučili psát ve škole místopisné názvy a vlastní jména velkým písmenem na začátku?!
Do které třídy půjdeš po prázdninách? Do čtvrté? To by odpovídali i té interpunkci.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 21. července 2012 - 15:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďa 2: Ano, nabádat někoho aby dalšímu rozbil za něco hubu je velice oduševnělé a situaci by to jistě vyřešilo

jinak už bych asi někde seděl
Ano skutečně by sis měl někam na chvíli sednout, třeba někde v přírodě a popřemýšlet o sobě.
21.12.2012 - Konec světa jako tragédie všeobecně sdílená, není zase až takovou osobní katastrofou.
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 5-2003

Odesláno Sobota, 21. července 2012 - 17:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a situaci by to jistě vyřešilo

Situaci by to třeba nevyřešilo, ale dotyčný výpravčí by si to jistě dobře pamatoval.
Leda by byli výpravčí pod ochranou tety Džamily...
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3221
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 21. července 2012 - 18:48:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem už jsem kolikrát nastupoval do vlaku v době, kdy četa dávala souhlas k odjezdu. Jednoduše jsem si otevřel dveře a nastoupil. Pak je zas zavřel. Porušuju tím snad něco?
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 21. července 2012 - 22:26:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

^ A mně bude někdo vyčítat, že přecházím přes koleje
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Láďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 809
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 09:08:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

á, nečekal jsem v týhle diskuzi schvalování ujetejch přípojů, navíc ujetejch tímhle svinským způsobem. Jinak vím, že ujíždění je na zdejším fóru považováno za standard a není třeba se proti němu bouřit
Jen jsem vám chtěl popsat jak to taky může vypadat.

Samozřejmě bych se taky neptal a nastoupil, v plzni už jsem i párkrát držel dobíhajícím dveře (než četa dojde zavřít, lidi jsou tam...) ale tenhle pán prostě potřeboval poradit jestli to tam opravdu jede. Každý se nevyzná v běhu na každým nádraží.
Ale to asi někteří zdejší nechápou.

Jinak nabídněte lepší než "ruční" řešení dané situace. Ano onu hodinu vám to nevrátí, ale třeba by si to dotyčný pomatoval a neukrad další hodinu o pár dní později někomu (mnohým) jiným...

Stížnosti nic neřeší, to víme všichni, prostě ujíždění přípojů je sport vedení, masivně podporovaný lidmi z provozu
Dobíhač
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.254.173
Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 10:38:45    Odkaz na tento příspěvek  

Vím, že to není omluva, ale když se na to podíváte z druhé strany, tak to může dopadnout taky takto : Jeden známej je řidičem MHD. Když po několikáté byl trestán za to, že nepočkal a ujel "dobíhajícímu", tak udělal pokus. Na jedné zastávce zkrátka neodjel, neb pořád někdo "dobíhal". Některý dobíhač poděkoval, některý ne. Ale cestující v trolejbusu začali láteřit, proč nejede, že si budou stěžovat. Nu což, stížnost na to, že nepočkal a ujel, nebo na to, že čekal, vždyť to je jedno. A tak, když už byl čas odjezdu dalšího spoje ( interval 5´)a uvedený spoj již zastavil za ním, zavřel definitivně dveře dalšímu dobíhači před nosem a konečně odjel. A co myslíte že následovalo ? Ten poslední dobíhač si na něj stěžoval, že mu ujel
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3224
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 11:17:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stěžovat si na to, že na mě nepočkal spoj, který tam už několik minu nemá být?
Ale vysvětlujte mu to.

Někteří možná znáte Martina_J z Plzně, občas sem taky něco napíše. On sám je autotem tohoto povídání o ujíždění vozů MHD.
4 Mouka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.0.73.14
Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 12:56:14    Odkaz na tento příspěvek  

Mouka 3221: "Taky jsem už jsem kolikrát nastupoval..."

A to ste aku reču pisali, Kefalin?
for 4
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.140.7
Odesláno Neděle, 22. července 2012 - 13:01:16    Odkaz na tento příspěvek  

for 4...: Inteligent pochopí, blbec se ptá. K tématu opět nic?
chechtoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.184
Odesláno Pondělí, 23. července 2012 - 10:51:05    Odkaz na tento příspěvek  

nejotřesnější zážitek byl před 4 roky,když jsem jel parním vlakem mezi Berounem a Rakovníkem, tak jsme najednou zastavili v lese a začli nás vyhazovat,že proti nám jede bezdrev a srazí se s náma. No nestalo se tak, prej to celý zpackal jeden člen od kžc,co tu výpravu s párou pořádal,že prej to je écečkář....a nepochlubil se jak zazářil:-DDD
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3228
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 23. července 2012 - 11:53:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chechtoun: Na trati jsou výpravčí (nejedná se o D3), tak nevím, v čem byl problém. Výpravčí si vlaky mezi sebou předávají, takže by chyba musela být na jejich straně, pokud by tedy nedošlo k projetí stůj.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 23. července 2012 - 12:08:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, tam snad tenkrát odjeli na několikrát a bez výpravy ! A hlavní vyník snad tenkrát byl ten "écečkář" od KŽC.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 715
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 23. července 2012 - 12:16:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano tato akce s párou se ještě dlouho probíhala na různých školeních. (dlužno dodat že za hurónského chechotu všech zúčastněných i když je to spíš k pláči)
Výpravčí z Nižbora kde mělo být křižování s Bezdrevem se tehdy snažil totiž dohnat vlak na zhlaví na kole...
21.12.2012 - Konec světa jako tragédie všeobecně sdílená, není zase až takovou osobní katastrofou.
chechtoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.217.61
Odesláno Pondělí, 23. července 2012 - 12:31:40    Odkaz na tento příspěvek  

co to slyšim? Panečku,to jsou odborníci u kžc checheche
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1978
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 23. července 2012 - 12:47:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejotřesnější zážitek byl před 4 roky,když jsem jel parním vlakem mezi Berounem a Rakovníkem
Oni si střihli před 4 roky repete? Ta událost se stala 19.9.2004.

Výpravčí z Nižbora kde mělo být křižování s Bezdrevem se tehdy snažil totiž dohnat vlak na zhlaví na kole...
... a taky ho dohnal, neboť podruhé strhli záchrannou brzdu. (po prvním stržení tam došel pěšky)
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Cogwheel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 425
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 23. července 2012 - 14:49:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domnívám se, že ti elitní funkcionáři se od té doby už poučili - nyní už tu "poctivou motoráčkovou nostalgii" snad jen "manažersky řídí" a na dělání průšvihů v provozu mají podřízené "placené" zaměstnance. Nebo snad ne?
Sapér_vodička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 24. července 2012 - 13:25:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

application/mswordMÚ Nižbor
Nizbor.doc (86.5 k)


Viz příloha. Aneb jak to tenkrát bylo - popis MÚ pak koloval přes maily poloviny nádražáků pro poučení a jako odstrašující příklad. Nechť splní stejný úkol i po osmi letech.
Vy pacholci, my vám dáme láňok!
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1992
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 24. července 2012 - 17:02:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka#3224 > ohledne toho ujizdeni ... ono je zasadni rozdil mezi tim, jestli je to doprava intervalova (s intervalem v radu jednotek minut), nebo taktova (s taktem => 30 min). Zatimco v prvnim pripade je jasne, ze stiznosti jsou zbytecne, ve druhem by meli vsichni, kdo svoji nedbalosti nebo dokonce zamerne zpusobi "minutovy" nepripoj prijit minimalne o premie, ne-li o praci.

Zrovna v Plzni bylo jeden cas sportem auto/trolejbusaku ujizdet si na Doubravce. Coz o to, smerem do mesta to clovek prekousne (i kdyz to je mnohdy zbytecny, protoze trolejbus odjede z konecny a stejne stoji na trojuhelniku na krizovatce hned vedle), ale smerem z mesta ven, kde do nekterych vesnic pak dve hodiny nic nejede, je to proste napresdrzku. Nastesti se to po par stiznostech zlepsilo, nicmene i tak to odradilo nekolik lidi od pouzivani MHD natolik, ze si radsi poridili individualni gumokol.

A ohledne tech tramvaji nebo vlaku - me prijde logicka ta zasada, ze pokud se jeste nejede, melo by byt umozneno lidem nastoupit. Opet, typicke bylo, ze tramvajak zavrel dvere, popojel metr nebo dva k semaforu a tam cekal dalsich pul minuty na volno. A lidi at se treba poserou.

Takoveto chovani nazyvat profesionalnim proste nehodlam (i kdyz to zadnemu predpisu neodporuje), zvlast, kdyz tamvajak pres tu krizovatku jede nekolikrat denne a neni schopen si osvijit cyklus svetel tak, aby nemusel zbytecne cekat ... ja pres ni jedu nekolikrat rocne a z dalky bez problemu poznam, jestli ma smysl vyradit a dojet setrvacnosti, nebo esi mi tam padne zelena. Takze v takovemto pripade pak neni obhajitelne ani ujeti (k semaforu a tam cekani) v pripade petiminutoveho intervalu.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Úterý, 24. července 2012 - 20:43:35    Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Jenže on ten tramvaják na rozdíl od vás nemůže sledovat jen ta světla na semaforu, , ale musí především sledovat ty, cestující, kteří na zastávce nenastoupili( z různých důvodů(at už proto, že přišli pozdě, nevešli se už do plného vozu apod.) a nyní se snaží ještě do té tramvaje dostat třeba i za té jízdy k semaforu.(ano, i tacé jsou a není kich málo, kteří by vám nejraději snad skočili i pod kola, jen aby nemuseli dvě-tři minuty čekat na další spoj) A pokud by onen tramvaják před tím semaforem otevřel dveře a umožnil jim nástup, pište si, že by se hned našlo x lidí, kteří by dobíhali a tramvaj by tam stála dalších x minut a čekala na další signál volno na semaforu. Jinak souhlasím s vaším názorem na to, že za minutové ujetí přípojů při netaktové dopravě nebo delším taktovém intervalu by měl být dotyčný pracovník potrestán minimálně odnětím prémií, samozřejmě, pokud k tomu odjetí nemá opravdu závažný důvod(za takový ale nepovažuji třeba vratný spoj, křižování nebo další přípoje někde po trase a další). Oni dnes lidé většinou moc spěchají někam, aby potom ušetřený čas následně promrahali zbytečnostmi, které nejsou vůbec závislé na tom, zda je možno je udělat ihned nebo za 10 minut...
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3233
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 25. července 2012 - 12:03:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opet, typicke bylo, ze tramvajak zavrel dvere, popojel metr nebo dva k semaforu a tam cekal dalsich pul minuty na volno. A lidi at se treba poserou.
Tady je namístě podotknout, že pokud popojede a stojí již mimo prostor zastávky, tak nástup a výstup cestujících nesmí být umožněn.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 25. července 2012 - 12:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: jděte si to vyzkoušet, jediný doporučení pro pochopení, proč to dělají tramvajáci takto. Z pohledu cestujícího "sviňárna", z pohledu znalého nutnost.
Zážitek v Ol při výlukách tram, kdy na nám.Hrdinů autobus NAD vyčkával na dobíhače v zast.tram(musel tam najíždět, bo byl jako tram), padly kuličky pro odb.vpravo, než zavřel vrata, byly pryč a čekal dál, přičemž opět vpouštěl "dobíhače". Že za ním stála fronta tram a dalších busů, to bylo jedno. Co na to ti další? No myslím, že by jej nejraději nakopali. Spoje cca 4-6 min. Dlouhá doba na vyčkání dalšího spoje?
Neřkuli, že takový pospíchač vám na další zast.vystoupí.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 25. července 2012 - 12:30:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

850.015: To jste asi neviděl trať 073 u Svádova, tam ty chybějící svěrky asi nejsou pryč schválně.
Obrázek se zakroužkováním míst kde svěrky chybí, nebo jsou šrouby ohnuté.

Informoval jsem SŽDC a prý to již bylo napraveno.

Ale hlavní důvod proč jsem po dlouhé době nakoukl sem, byla příhoda, co se děla dneska v osobáku z Ústí do Děčína.

2 ženské cestovaly se psem, a protože pes při nastupování neměl náhubek, byly na to upozorněny průvodčí, že pes musí mít náhubek.
To se majitelce psa náramně nelíbilo a prý průvodčí ještě psa praštila, když za nimi zavírala dveře. Chudák pejsek, kvůli téhle "kr*vě" musí mít náhubek. Hned telefonovaly někam, kde zjistily která průvodčí zrovna jede a daly na ní stížnost. Na to jí nezapomněly upozornit, když procházela kolem.
Béda z Hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 25. července 2012 - 13:18:25    Odkaz na tento příspěvek  

V tom případě byla ona průvodčí hodně měkká. Já osobně cestujícího se psem bez náhubku(košíku) prostě do vozidla nepustím a odmítnu psa přepravit, pokud nebude splnovat SPP. A máte vidět, jak rychle ti psy ten košík dostanou... Oni ti páníčkové či paničky ten košík většinou sebou mají, jen jsou líní ho psovi nasadit a myslí si, že jim to projde... ,
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6273
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 25. července 2012 - 15:18:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě psi nevadí, ale nepochopím páníčky, kterým nevadí, když se pes natáhne do uličky a lidi přes něj musí přelejzat. To je známka totální debility majitele, když ho to samotného netrkne.
A o tom, že někteří jsou schopni svého miláčka cpát různě do tašek kvůli 15 korunám, nemusím snad ani mluvit. Chudáci zvířata.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 65846
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 25. července 2012 - 15:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pořád lepší, než když ho usadí přímo na sedačku. U látkových potahů bezva věc.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3755
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 25. července 2012 - 17:01:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam se tehdy asi hodne chlastalo, v tom Nizboru, co ? Ale o tom se v rozboru MU nepise ani slovo. Samotnyho by me to zajimalo.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6274
Registrován: 10-2003

Odesláno Středa, 25. července 2012 - 18:39:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mz: U látkových potahů bezva věc.

Na uniformě to taky dobře vyniká.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1993
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 25. července 2012 - 18:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čuřil > tramvajakovi nic nebranilo dal cekat v zastavce a cca 5 vterin pred signalem volno zavrit dvere a pak rovnou jet. Tomu pak rikam profi chovani, nekteri to tak delali (rekneme jeden z peti).

Mouka#3233 > jenze tramvajakovi nic nedava povinnost si k semaforu ty rekneme ctyri metry popojet. Pokud to uz udela, je jasne, ze s dverma mimo nastupni ostruvek je to o pruser.

Vlada749#993 > houbelez nutnost ... proste ulehcovani si prace a bezohlednost vuci tem, kvuli kterym ma sofer svoji praci. Jak jsem psal uz vyse, nasly se vyjimky s prozakaznickym pristupem ... takze to je pro me dostatecny dukaz pro to, ze to jde - aniz bych si to sam musel zkouset, jak mi doporucujete, kdyz vam dojdou argumenty. Odjede taxikar nekomu pred nosem (pokud neni obsazeny)? Proc asi ...

Cela vase uvaha pada na tom, ze zavira dvere az pote, co mu "padnou kulicky" ... to je samosebou pozde a to je to, co odlisi profika od amatera, co si jen honi triko. A uprimne, kde pospichac vystoupi, je mi (v pozici pilota) uplne fuk, pokud ma patricnou jizdenku.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 25. července 2012 - 21:07:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsme to "vyhráli", když jsme se rozhodli jet s Černou Dírou na výlet ze Kbel na Zbraslav.

~13:55, vlak 9511 měl být už ve Kbelích, ale nejede. Kontroluju Babitron, tam stojí, že do Měšic přijel včas. Po minutě aktualizuji Babitron a 9511 už má na odjezdu z Měšic zpoždění 16 minut. Rychlík, se kterým se 9511 má křižovat v Čakovicích, jsme slyšeli projíždět Kbelami včas. No je toto možné!? Asi jenom u ČD.

~14:13 konečně 9511 přijíždí. Bývali bysme se na to už asi vykašlali, jenže jsme si v 15:06, kdy začaly cinkat závory, unáhleně štípli lístky. To ale jel vlak do Všetat.

~14:35 přijíždíme na hl. n., smíření s tím, že vlak směrem na Pacifik nám ve 14:25 ujel. Tabule v hale ukazuje, že neujel, stojí u něj 15 min. zpoždění. Vyrážíme tedy na páté nástupiště.

~14:40, vylezli jsme na 5. nástupišti, kde stojí souprava 714 + 3× Baafx/Btax. Podle řazení na želpage měla jet regionova, ale co už. První bafík má rozbité dveře, nechtějí se zavírat a když náhodou ano, nechtějí zůstat zavřené.

~14:55 U rozbitých dveří se jen během naší přítomnosti vystřídali asi tři odborníci v oranžové kombinéze ČD. Padá rozhodnutí problémový vůz odstavit. Vlak je rozpojen a lokomotiva s ním odjíždí na zhlaví.

Vzápětí ale přijíždí Regionova na vlak 19011. Asi polovina cestujících z 9011 přebíhá na vedlejší nástupiště, vlak odjíždí v cca 15:01. 714 s bafíkem stále stojí na zhlaví.

Jak je toto možné!?
Jak je možné, že vlak, který jede včas a má se někde křižovat, dostane jen tak +16 zřejmě kvůli čekání na protijedoucí rychlík?
Jak je možné, že nikoho nenapadlo vadný vůz odstavit rovnou (lidí tolik nebylo, vešli by se), nebo ještě líp, na dveře i odstavování se vysrat a lidi nahnat do dvou zbývajících vozů? Tím spíš, když tu zrovna nedávno někdo psal, jak dveře u Bmto běžně nejdou otevřít, nebo nejdou zavřít, a nikomu to nevadí.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Vandrák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.78.121
Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 15:36:32    Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi:
Vy nepoužíváte služeb ČernéDíry dostatečně často. Jinak by jste věděl, že se jedná o běžný a setrvalý stav. Tenhle bordel na kolečkách používám (bohužel) již 30let - a stav je setrvalý. Prostě se smiřte s tím, že ČernáDíra je posledním pohrobkem socialismu se vším všudy.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3759
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 16:15:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No u Bundesbahnu se s tim neserou - dvere se zamknou, da se na ne samolepka a odjezd... Dtto RENFE...
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 18:40:22    Odkaz na tento příspěvek  

Sim- jak pozná šaliňák, že mu za 5s naskočí signál Volno? Se stopkami v ruce? Nebylo to spíš tak, že se párkrát některým podařilo trefit (vícer méně nechtěně)? Ty taky 2s před naskočením oranžové na semaforu začínáš mačkat spojku, abys ve chvíli, kdy naskočí zelená, mohl plynule vyrazit a nezdržoval ostatní?
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 18:44:01    Odkaz na tento příspěvek  

A abych psal trochu k tématu- včera jsem viděl něco, co bych asi nenazval "Nejotřesnější zážitek na železnici", ale spíš "Blbce člověk najde i na dráze"- jel jsem vlakem domů, spustil se docela slušný liják. Zastavili jsme v jedné nejmenované stanici vedle jednotky řady 560, která tam čeká na obrat. Spouštěcí okna dole, pršelo šikmo, bylo vidět že i do vozu. Na protější straně seděl průvodčí, četl si a vůbec jej netankovalo, že mu tam teče. Docela slušný kopr.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1064
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 19:34:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Agent: tyhle dveře byly podle amatérského pozorování rozbité tak, že ani zamknout nešly...
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 20:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal > jak pozná šaliňák, že mu za 5s naskočí signál Volno? To je prave ten "detail", kterej odlisuje profika od nekoho, kdo si na nej jen hraje.

Se stopkami v ruce? Nikoliv, rika se tomu spravny odhad a zkusenost; vy pri couvani do garaze vylejzate z auta a merite si (treba krejcovskym) metrem, kolik jeste muzete popojet, abyste nevrazil do zdi a pritom zavrel vrata? Nebo tam proste zajedete podle odhadu a ono to napopate az napodesate je spravne hned na prvni pokus?

Nebylo to spíš tak... ne, nebylo.

Ty taky 2s před naskočením oranžové na semaforu začínáš mačkat spojku, abys ve chvíli, kdy naskočí zelená, mohl plynule vyrazit a nezdržoval ostatní? Presne tak! Stejne jako se nezenu s plynem na doraz jako cvok k dalsi krizovatce, kdyz vim, ze me na ni stejne ceka cervena ...

Rika se tomu profesionalita, predvidavost a efektivita provozu
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
22Michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.123.3
Odesláno Čtvrtek, 26. července 2012 - 22:43:40    Odkaz na tento příspěvek  

Sim- a jak poznáš, že je přesně 2s před naskočením oranžové (vyloučíme situaci, kdy vidíš na semafor z bočního směru)? Možná v Plzni, kudy jezdíš, tak ano (přibližně, ne všude), já to v Brně taky tak nějak dokážu odhadnout. Ale jen tam, kudy jezdím častěji.
Couvání do garáže sem netahej, to je situace kdy jsou okolní jevy statické. Zatímco u toho semaforu se jedná o dynamický jev. Jako by ti (když už teda garáž) někdo cyklicky otvíral a zavíral vrata.
Je pravda, že se v semaforech nevyznám (co se týče technického provedení), ale není náhodou doba svícení jednotlivých signálů proměnná? Vím že se dnes používají indukční snímače před křižovatkami, nevidomí mají nějaké asistenční pomůcky, které by snad měly taky být nějak provázané. Taky existují nějaká dispečerská pracoviště, odkud se dá vstupovat do řízení křižovatek. Nevím, třeba někdo vysvětlí víc.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1996
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 07:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22Michal > jenze ono je to jako s tim couvanim. Klicove totiz je to Ale jen tam, kudy jezdím častěji. Tramvajaci se proste nemuzou vymlouvat, ze zde nejezdi casto.

I pri beznem dojizdeni do prace (tedy 5x tydne tam, 5x zpatky) mam po cca mesici vypozorovane, jak na ktere krizovatce bezi cykly, pripadne (diky promenne pracovni dobe nejezdim vzdy ve stejnou dobu) i ruzne varianty cyklu na stejne krizovatce v ruznych casovych polohach. V naproste vetsine pripadu je videt nejen na muj semafor, ale i na dalsi svetla a tak je napoved, ktere pomuzou predvidat moji zelenou spousta.

Pokud stale nekdo nevi, o cem pisu - staci se na to podivat logicky. To nejzakladnejsi je: pokud stojim na krizovatce a predemnou je prechod, dokud na nem je zelena, vim, ze muzu byt v klidu. Teprv kdyz padne cervena, je pravdepodobne, ze minimalne jeden z pruhu z meho smeru bude mit brzy volno ... a vedet, zda to bude ten muj, to je prave ta zkusenost.

Pokud ji tramvajak neziska a neumi ji vyuzit ani po par tydnech hoblovani stale stejne trasy (v Plzni jsou vsehovsudy tri linky, takze tady je to po mesici neomluvitelne vseobecne), je to lempl a nema v kabine co pohledavat.

Rizeni krizovatek by MHD vozidlum melo naopak pomahat, zpravidla je to postavene tak, ze pokud se blizi vozidlo MHD z jednoho smeru (a z ostatnich ne), je tento smer nejak zvyhodnen. Jak, to uz zalezi na konkretni situaci.

Sorry za OT.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Jirkaxxxl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 3-2010

Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 12:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dlouho jsem nečetl podobné pitominy.O co jde? Mít nohu na spojce a plynu, zataženou ruční brzdu a když se rozsvítí zelená, vyrazit jak magor s hvízdáním pneumatik? No, to je dobré pro puberťáky, zvyšují si tím v oflákaných feliciích ego. Ono se to kvůli vteřině či dvěma neposere. Takový blb pak vyrazí do křižovatky i po jinak nastavené změně sledu návěstí, třeba z důvodu rozkopané vozovky,aniž by se díval na semafor. A na neštěstí je zaděláno.
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 12:42:51    Odkaz na tento příspěvek  

Sim: A kolik ti, hochu, před tou křižovatkou, do toho tvého osobáčku nastupuje lidí? Asi nikdo, vid, takže se klidně můžeš na ta světla dívat a odhadovat, kdy padne jaká barva. Ale uvědom si už konečně, že ten tramvaják nemůže ty dveře na zastávce zavřít 2 vteřiny před tím, než naskočí volno, neb by v těch dveřích skřípl cestující, kteří neustále dobíhají a dobíhají.... Nejlepší by pro tebe bylo, kdybys šel pár týdnů jako tramvaják jezdit, potom bys tady určitě psal jinak...a jen tak mimochodem, ona ta plná tramvaj se při rozjezdu i brděění chová úplně jinak, než ten tvůj osobáček, což ty zřejmě vůbec neuvažuješ
P_z
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 959
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 13:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Achich... http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/deti-zustaly-samy-na-pero ne-vlak-se-rozjel-i-s-rodici-uvnitr-20120723.html
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3765
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 14:36:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_z: No ja bych se na celou obsluhu vyprd a zatahnul za zachrannou brzdu, udelal jsem to dvakrat, kdyz me vypekly rozjebnuty dvere ve vozech 021.

A pokud by se vlakvedouci rozciloval, ze pouziti zachranny brzdy nebylo autorizovany, tak si to vyresime jinak.

Pokud jsem u dveri vcas a chci vystoupit, jenze dopravce (at uz z jakykoliv priciny) mi to neumozni, tak si za tu brzdu trhnu.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 14:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: "Pokud ji tramvajak neziska a neumi ji vyuzit ani po par tydnech hoblovani stale stejne trasy (v Plzni jsou vsehovsudy tri linky, takze tady je to po mesici neomluvitelne vseobecne), je to lempl a nema v kabine co pohledavat."

Jen malinkatej dotaz.Seděl jste někdy za tím panelem tramvaje? A déle jak jednu jízdu, třeba ten váš měsíc? Nebo v trolejbuse, autobuse MHD? Dle vašich poznatků nikoli. Kamarád kdysi také takto vyskakoval.
Pak to šel dělat, a zmlkl. Opět mohu doporučit jen jedno. Zažádat o místo, projít všemi věcmi okolo, od doktora, psychologa, zacvikem a výcvikem, pak si tam uhačnout a ukázat všem pitomcům v tý kabině, jací že to jsou lemplové.

Pak můžete soudit a posoudit. Otázkou je, zda nenarazíte vy osobně na odborníka vašeho ražení, který to bude znát lépe, z tý ulice, jak se říkává.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2731
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 18:05:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ja bych se na celou obsluhu vyprd a zatahnul za zachrannou brzdu

To by bylo také nejrozumnější a nejrychlejší řešení.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6278
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 27. července 2012 - 22:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P_z: Tak uvažují nad podáním trestního oznámení...
To by mě zajímalo z čeho by jí chtěli obvinit. Jo chyba se stát mohla, jen si nemyslím, že by byla jen na straně vlakvedoucí. Některým lidem fakt dlouho trvá než vystoupí.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 850
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 11:43:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chyba se stát samozřejmě mohla, ale zajímalo by mne upřesnění a vysvětlení pár drobností z článku.

Prvně bych chtěl vědět co to bylo za soupravu? Protože se píše o pípání při zavírání a v tom případě text Byla to hrozná rychlost, ještě ani nebyly dovřené dveře a vlak už se rozjel na Domašov je blbost. Dovření dveří je hlídáno elektronicky a s nedovřenými dveřmi by se vlak jednoduše rozjet neměl.

Byla to chyba vlakvedoucí, synovec říkal, že jí ani neviděl venku.
Čekal by někdo, že synovec viděl něco jiného? A i tak bych tomu nedával moc váhu, když je v 17 letech nezletilý.

Prodala jí jízdenky na kola a neví, že jich bylo 5? Na jízdenkách na kola je snad uvedeno kam jedou?

Už vidím jak volá policii - "Naše děti zůstali na zastávce a my jedeme dál", "A kolik jim je a kde jsou?", "17, 14 a 11 a jsou v Jívové", "Si z nás paní děláte srandu ne? On je ten 17-letý nesvéprávný?"

Trvalo to tak 5 vteřin
Takže to bylo minimálně 10 vteřin a to je poměrně dost dlouhá doba na to dát souhlas k odjezdu. Vlakvedoucí zaleze a jestli někdo vyskakuje nebo naskakuje už pozná jen z věštecké koule.

Po více než měsíci přišla od železnice omluva, Elena Kalabisová však spokojená není .... Elenu Kalabisovou ale štve, že se dopravce prostě jen neomluvil a vinu dává jim.
Tak se dopravce omluvil nebo ne?
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2711
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 12:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modrá guma Glex:
v 17 letech nezletilý
je ten 17-letý nesvéprávný?
Samozřejmě, že na dráze je všechno v největším pořádku a nebýt těch protivných cestujících, tak by bylo ještě líp.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
redaktor, Rudá Vatra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 15:33:57    Odkaz na tento příspěvek  

Pospec: Jenže ono to velé není o tom, jestli je ten 17letý nezletilý nebo nesvérávný, ale HLAVNĚ o tom, že prostě některý z pánů novinářů zase našel důvod trefovat se do jednoho ze(ještě stále) státních podniků bez toho, aby si ověřil popsané skutečnosti, vyslechl i druhou stranu a případně si ověřil(nejlépe vlastní zkouškou), zda se událost vůbec mohla stát tak, jak mu ji ona paní popsala. Tomu by se potom mohlo říkat i nezávislá a objektivní novinařina, takhle to považuju jen za nesmyslný blábol nějakého pisálka, který ani neví, o čem vůbec píše, hlavně, že za to dostane honorář. A jen tak mimochodem, myslíte si, že by vznikl podobný článek i v případě, že by se událost stala u jiného dopravce, než u ČD? A nemyslím tím ted jen RJ, ale i další, třeba GTR, Arriwa... .
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3248
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 15:39:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nezávislá a objektivní novinařina
Ono něco takovýho existuje?
Novinář musí psát tak, aby to lidi zaujalo. Kdyby psal všechno přesně podle pravdy, kdo by pak takovej nudnej plátek četl?
Pospec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2712
Registrován: 2-2007

Odesláno Pondělí, 30. července 2012 - 16:37:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jasánek, to je mi jasné, že novináři jsou tupá hovada. Spíš jsem reagoval na Urpína, podle kterého je na dráze všechno v cajku.
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.