K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 13. 05. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 13. 05. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Béda z Hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 09. května 2012 - 13:59:01    Odkaz na tento příspěvek  

Marťa: A co ti na tom vadí? Že se děcko chtělo podívat na vláček a zamávat panu strojvůdci? Kvůli tomu si přece nebude nikdo brát smoking. I když, chápu ,že pro zaryté odpůrce všeho železničního je to, že i malé děti zajímá železnice, opravdu otřesný zážitek...
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4200
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 09. května 2012 - 15:06:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale já nejsem zarytý odpůrce všeho železničního Naopak, jak rád bych své malé děti tahal ke kolejím, jen kdyby chtěli. Jen je mi divné, že si onen děda nevzal třeba sandále, klidně i v ponožkách, víme?
http://smoubernvald.rajce.idnes.cz/

http://www.loko-film-tv.cz
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5242
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 09. května 2012 - 16:35:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děda co něco kutí někde za barákem má v podstatě dvě možnosti - vysrat se na vnoučka s vláčkem nebo na přezouvání se při cestě na peron. U mně zvolil tu lepší možnost.
4 Marťa_rak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 96.44.189.176
Odesláno Středa, 09. května 2012 - 16:53:16    Odkaz na tento příspěvek  

Děda byl chytřejší něž ty s těmi sandály. Prostě nesl naboso kloučka a v chůzi se mu samy galoše bez dalších úkonů lehce navlíkly v chodbě na nohy. Jak prostě lidové.
B=da z Hor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 09. května 2012 - 21:17:09    Odkaz na tento příspěvek  

Marťa: Pokud sis ten můj výrok o odpůrcích železnice vztáhl na sebe, omlouvám se. Na tebe jsme ani v duchu nepomyslel, jsou tady úplně jiní, např. takovyý pan M.J.
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4204
Registrován: 6-2006

Odesláno Středa, 09. května 2012 - 23:12:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

4 Marťa_rak-galoše bez dalších úkonů lehce navlíkly v chodbě na nohy-galoše ano, ale pán je v holínkách, takže s tou chytrostí bych brzdil. Patrně je u dveří na zahrádce ještě neobjevil Petroleus mostensis z nedalekého Hořkovce. Doporučuji shlédnou krátkometrážní Ropáky, kde pan Emil Nedbal rozlišuje onu pracovní obuv.
http://smoubernvald.rajce.idnes.cz/

http://www.loko-film-tv.cz
4 Marťa_rak
Neregistrovaný host
Odeslán z: 96.44.189.176
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 03:18:47    Odkaz na tento příspěvek  

Marťa_rak, tož synku, to musiš trochu popatrat, bo na ostravsku su ty tvoje holinky nazyvane furt galoše a nejen tam.
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 09:04:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud holínkám říkáte galoše, jak nazýváte skutečné galoše? Polobotky? :-)
Jinak mě na tom pánovi spíše odpuzují trenýrky model "Prior 1975", to je dle mého názoru větší faux-pas. Ale proti gustu žádný dišputát, každý se na veřejnosti prezentuje jinak...
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
EM 475.1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.167.10
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 12:15:50    Odkaz na tento příspěvek  

Bože, ani neni to jedno, já si myslím, že chtěl jen děda udělat radost vnoučkovi, makal někde na zahrádce a vnouček chtěl vidět vlak, tak ho popadl a šel, no Bože. Já si myslím, že ve vlakách se vozí větší otřesy, kteří smrdí, sou oblečení kolikrát hůře atd.. Mě se ta fotka líbí, je prostě ze života. Bůh ví, kolik z nás bylo kolikrát takhle v náručí svého děti a dnes by za to dali, nevim co, vč. mne. Můj děda byl skvělej.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 13:18:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tess: Nezapominej, ze:

Když s dámou chceš prožít něžný sen,
pak přes balkon jseš vyhoštěn
a ve slipech jdeš noční ulicí,
v trenkách je to hned jiná,
v trenkách jdeš jak z kasina,
už ti chybí jenom chleba s hořčicí.

:-)
Utúlien aurë...
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4207
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 13:27:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je prostě ze života-to je ono. Proto jsem psal, že tohle ani v televizní inscenaci jen tak neuvidíte.
http://smoubernvald.rajce.idnes.cz/

http://www.loko-film-tv.cz
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 13:34:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět zážitek s dětmi:
velkoprostor 1. třídy, řvoucí dítě. Rodiče jej uklidnili nahlas puštěným seriálem. Sakra, pokud to tu čte někdo odpovědný, už zajistěte, aby se do jedničky dostaly oddělené oddíly pro děti a ty neotravovaly celý vůz
Tass
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 14:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arctia: Nádhera, co to je za básnické veledílo?
TASS je zplnomocněn prohlásit, že 3x3 je 9, pakliže Nejvyšší sovět nerozhodne jinak...
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5183
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 14:57:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel Dobeš, Zpátky do trenek.

K poslechu třeba zde.
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 6-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 16:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojitk. Tak, tak. :-)

Kdyz uz jsme u toho, tak neco k tematu... :-)


(Příspěvek byl editován uživatelem Arctia.)
Utúlien aurë...
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 20:44:22    Odkaz na tento příspěvek  

ad Negrelli : máte možnost požádat pracovníka obsluhy vlaku, aby se postaral o dodržování SPPO = cestující nesmí obtěžovat spolucestující hlukem apod. ... Pokud to nedodrží, mohou být vyloučení z přepravy ... možná by to bylo drsné, ale účinné.

Já si to i s bídnou němčinou dokážu vynutít ve švýcarských nebo rakouských "Ruheabteilech", třeba i když jen někdo otravuje s mobilem ... Na nějaké polozahalené Arabky jsem v ICE Ruheabteil zařval prostě česky, aby zavřely klapačky a netlachaly "o ničem" a velice rychle tomu porozuměly ...
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 21:06:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negrelli: až ČD budou do dětského vozu pouštět jen lidi co tam patřej, "řvoucí" děti nebudou roztahaný po celým vlaku
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 883
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 21:28:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Negreli: Dětský vozy bývaly kdysi pouze pro cestující s dětmi, bývaly uzamčeny a otevíraly se po nástupu těchto cestujících. Jenže pak se objevili takoví lidé vašeho typu, kterým toto opatření vadilo, protože proč oni tam nemohou a tak to dopadlo jak to dopadlo.
PS: Pořiďte si dítě a můžete otravovat ty cestující také. Ale je to o výchově, i když zase nemůžete po malém děcku chtít, aby bylo úplně zticha a klidné, pak to není dítě, ale hračka. Vaše budoucí dítě ale lituji. Dle vašich vyjádření spíš nevrlý důchodce.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 475
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 21:37:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363084: s tím s Vámi zásadně nesouhlasím.
I kdyby byly vozy pro děti zcela prázdné, polezou rodiče s dětmi kamkoliv jinam. Mám ověřeno na trati 220 i jinde po republice.
Skoro bych řekl, že rodiče (až na pár vzácných výjimek) se určeným vozům programově vyhýbají a vynucují si místo a schovívavost kdekoliv jinde.
V jejich voze není problém místa pro ně uvolnit, zatímco z ostatních vozů je nelze vykázat.
Jezdím často s vnučkami, vím o čem je řeč, s uvolňováním míst v určeném voze nebývá problém.
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 21:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa karel: no vidíte, já zas nesohlasím s vámi: nastupuji vždy do dětského vozu, ale skončím v 90% někde jinde, protože tam prostě není volno a dítě je v celém voze možná jedno..Na nějaké dohadování náladu nemám
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 22:10:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada 749: "Vaše práva začínají tam, kde končí moje".
Než začnete někoho urážet důchodci, vězte, že pokud se toho dožijete, jednou jím také budete.
Vemte laskavě na vědomí, že v tom voze nejste sám a pokud Vaše díte obtěžuje ostatní, není to jejich vina, nýbrž Vaše. Pokud je nedokážete zabavit či zvládnout, jezděte buď ve vyhrazené části nebo vůbec.
Na cestě ze Žiliny jsem zažil ve velkoprostoru na jednom konci maminku se třemi dětmi a na druhém konci rodiče se dvěma, všichni ve věku asi tak 4 až 8 let.
Od maminky klid, měla pro ně připravenu zábavu až do Prahy, zatímco na rodiče vystartoval i sám průvodčí, jakej dělali bordel.
Vadilo to nejenom mně jako důchodci, odcházeli i mladí lidé do jiných vozů.
Pilatus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 912
Registrován: 8-2007
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 22:22:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miroslav Zikmund: Mno, řekl bych, že vyloučení cestujícího z přepravy to už musí být opravdu "silné kafe". A vsadím se, že dotyčnej by si okamžitě stěžoval a nakonec by to odnesl ten, kdo ho vyloučil. Možná padákem, možná žlutou, možná jinak, ale bez škraloupu by nebyl. Dost bych se divil, kdyby to bylo jinak.

Lexa_karel: V poslední době často cestuji a občas bývám svědkem podobných scén. Vždy si vzpomenu na své mládí, kdy jsem jednou takhle taky vyváděl. Dostal jsem před lidma jednu přes hubu (od kohosi z rodiny) a byl klid. Už jsem si to nedovolil. Jó, dneska jsou jen samý práva, ale povinnosti a ohledy vůči jiným, to aby pohledal.
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 477
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 22:23:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363084: pokud jedu s dětmi, nastoupím s nimi do vyhrazeného vozu a cestujícím oznámím " promiňte, tohle je vůz určený pro cestující s dětmi, uvolníte nám prosím místo?" Nestalo se, že bychom si nesedli.
Samozřejmě nemám nárok na celé kupé, ale podle toho, kolik nás jede. Tady si s dětmi hraju bez jakýchkoliv zábran a ohledů na ostatní cestující - oni jsou na mém území, nikoliv já na jejich.
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 1-2010
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 22:37:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa: zažil jsem, že jsem s dětmi stál na chdobičce narvaného dětského vozu a nikoho (včetně průvodčích) nenapadlo nám místo uvolnit (jestli si dobře pamatuji, díte tam tenkrát nesedělo jediný..)
Karfík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 12-2006
Odesláno Čtvrtek, 10. května 2012 - 23:52:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pusu máte jen pro jezení?
Zavolejte Chocholouška, má tu práci!
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 1-2010
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 09:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karfík: aha, pán si myslí, že stačí vstoupit do kupé a slušně požádat. . Tak takhle to fakt nefunguje, možná má štěstí pan Lexa, já rozhodně ne. Navíc si myslím, že téměř všichni co dřepěli v kupé měli oči..
Pajas2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 10:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na svých cestách vídávám často v R Praha-ČT-Brno v oddíle pro děti kde koho, jen ne děti. A ti, pro které jsou oddíly vyhrazeny, bývají rozmístěni po celém vlaku. Jednou jsem dokonce zažil, že štíplístek odmítl řešit situaci, kdy ženě s dítětem nebylo umožněno si ve vyhrazeném oddíle sednout - bylo plno a nikdo je nechtěl pustit. Pak jsem to zažil ještě jednou, to je štíplístek nasměroval do jedničky.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1877
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 11:10:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mno, ja vidim trochu problem v tom, ze ten "detsky" vuz je zpravidla BDs nebo BDbmrsee, coz jsou zaroven vozy pro cyklisty a pohybove omezene... a tyto skupiny nebyvaji zrovna "cestovne kompatibilni", spis naopak.

Mladsi decka si chtej hrat, pobihat a vriskat u toho. Po batolatech se zase chce, aby toho co nejvic prospaly. Duchodci a invalidi zase zpravidla chteji mit svuj klid a kdyz uz se vydaji na cestu na zachod, to posledni, co chteji, je zakopavat se o decka na chodbicce. Cyklisti pri nakladani a vykladani kol jsou na tom stejne, navic je v zajmu vsech cestujicich, aby na/vykladka kol byla co nejrychlejsi, coz se zase nesetkava s pochopenim u vlakoveho personalu diky predpisu, ze cyklista musi nalozit kolo sluzebnimi dvermi, pak to obehnout na konec vozu, nastoupit a spolupracovat se stiplistkem pri umistovani kola v zavazadlovem prostoru.

Samosebou jsou (pomerne casto) k videni rvouci decka, ktere rodice bud nezvladaji, nebo ignoruji. Obe varianty jsou pro ostatni cestujici pruser, ale univerzalni reseni "maji jit do detskeho vozu BDs a tam si muzou rvat jak chteji, bo to nikomu nevadi" funguje jen na papire.

Paradoxem je, ze prestoze RegioJet nema zatim pro decka zadne vozy vyhrazeny (natoz specialne upraveny), jejich obliba u rodicu s deckama neustale stoupa; pricinou je cisty interier a koberec, na kterym si muzou decka hrat.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Glagol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 10-2006
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 12:49:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na mé děti zpravidla čuměli tak dvacetiletí bulíci všech pohlavních skupin-většinou studenti.
Tak nějak už nemám na dohady s těma přiblblama náladu. Jednou jsem se totiž dohadoval tak, až jsem si zlomil malíček - místo ksichtu jsem trefil papundekl a ten si to nenechal líbit. Častější opakování podobných akcí je mi tudíž dosti proti mysli.
"Detailní znalost předpisů, grafikonů a služebních pomůcek ke každému uprdnutí nenahradí všeobecný politicko-společensko-ekonomický rozhled" - Kuzma Atomovič Malomozkov, vedoucí noční směny JE Černobyl, 26.4.1986.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 884
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 13:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karfík: Ono se někdy s těmi v tom "dětském" nelze domluvit, zvláště když jsou "hluší"(myslím schválně). Úsek Pha - Ov úplná morma, pak je vám ta pusa víte nač.
LK: nikoho neurážím, bylo to konstatování. Vylévání srdce zde a usměrnění přímo na místě je rozdíl. Pouze jsem odpověděl, bohužel z osobní zkušenosti, kdy někteří nevrlí "D" jsou horší než ty řvoucí děti.
Paveldacicky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2038
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 16:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U SBB to maj vyřešený takto:http://www.sbb.ch/bahnhof-services/im-zug/familienwagen.html
a věřte,že i ty děcka to pak ve vlaku(vím z vlastní zkušenosti,když jsem byl s malou na návštěvě u známejch ve Švajcu) opravdu baví.A cestující bez dítěte si do tohoto oddílu ani netroufne si sednout.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3061
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 17:06:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

spolupracovat se stiplistkem pri umistovani kola v zavazadlovem prostoru

To po mně nikdy nikdo nechtěl, nemluvě o tom, že tam jako cestující nemám co dělat. Za umístění kolo zodpovídá vlakvedoucí, je to jeho práce.
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1879
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 17:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"... voda, limonady, neco k zakousnuti, pivo ... date si neco? Biiir? To jako pivo? Jo, tady mate ... vy taky? Taky biiir? Vam taky jedno biiir ... jo pockej, tohle neni studeny, tady mas studenejsi biiir .....

..... dobre, to je vsecko? Vic si nedate? Jo, tak to mame ... kolik jich mame? Jedno dve tri, ctyri a vy mate paty, to mame .... to mame draj ojro ... teda vlastne ne draj ojro, kurva, sorry, deset ojro. Jo, deset ojro ... eeeee? Ceeen ojro ... joo, dankeee ...... vodaaa, piiivo, date si neco? ...
"
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 478
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 18:38:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363084 a spol.: když nemáte pusu, tak si tady nestěžujte.

Požádali jste vlakový doprovod o uvolnění místa?
Že ne? Odmítnul Vám pomoci? Napsali jste obálku?
Udělali jste vůbec něco, abyste tam nestáli jako kůl v plotě?
Tak na co si tady stěžujete?

Výchova k ohleduplnosti je přece přežitek minulosti, každý se stará sám o sebe.
Když neučíte své vlastní děti k ohleduplnosti vůči ostatním cestujícím (jsou to přece děti, mají nárok být hlučné, sobecké, jinak by to ani nebyly děti) tak se nedivte, že Vás pak jiné (Vaším stylem nevychované) děti nepustí samy od sebe sednout.

I když se na to necítím, vizuálně věk důchodce nezakryju. V MHD se mi občas stane, že mi nabídne místo mládež ve věku kolem 15 až 18 let. Položte si otázku, proč právě tato věková kategorie.

Považuji za primitivní označit člověka za nevrlého důchodce jenom proto, že se mu nelíbí řev Vašich dětí a neomalenost jejich rodičů (doprovodu při skupinových výletech). Ale ona se Vám tato výchova časem vrátí. Každopádně to máte pohodlnější v tom, že nic nemusíte na cestu dětem připravit, tam to stádo vypustíte a po vás potopa. Kolik z Vás má v batohu pastelky a papír či pohádky? Zakoupenou bagetou je zabavíte jenom chvilku, než začnou zvracet. Ohlédli jste se někdy za sebou jak vypadá kupé po řádění Vaší rodiny?
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.170.96.60
Odesláno Pátek, 11. května 2012 - 21:34:10    Odkaz na tento příspěvek  

Sim: že by zážitek z poslední cesty vlakem Regiojet ?
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 1-2010
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 07:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pane Lexo, nehodlám se o tom s vámi dohadovat . Evidentně jezdíte jinými vlaky než já
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 65329
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 09:22:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejen on. Je pravda, že přístup některých čet může být stále méně aktivní nebo aktivní špatným směrem (třeba takové RCVD Plzeň se nemá moc čím chlubit...).

Na druhou stranu by bylo dobré si zejména u více obsazených spojů uvědomit, jaká práva a povinnosti cestující s dětmi mají.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 449
Registrován: 11-2011
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 11:23:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro všechny:
Pokud chcete vidět jak vypadají naprosto a neuvěřitelní frackové v různém věku, jejichž rodiče si s nimi totálně nedokáží poradit, tak vám doporučuji každý pracovní den R1240 Zliv-Č.Budějovice, vůz č.3. Tyto "děti" jsou slyšet po celém voze (B), v kupé poletují jak šílení. Přitom hned vedle je BDs.
Ta "rodinka" už je v tom vlaku dost "profláknutá", každý hned ví o koho jde a modlí se, aby nešli k němu do kupé.
červ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.179.208.6
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 11:40:42    Odkaz na tento příspěvek  

Martin Zlivský: vaše paušalizace: ¨(třeba takové RCVD Plzeň se nemá moc čím chlubit...)¨ svádí k jiné paušalizaci: všichni kameloti na SC jsou kokoti.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 886
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 12:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

L_k:Považuji za primitivní označit člověka za nevrlého důchodce jenom proto, že se mu nelíbí řev Vašich dětí a neomalenost jejich rodičů ....

Pane Lexo, do primitiva mám dost daleko, ale můj vztah k oněm "D" vychází ze smutných zkušeností, kdy jsem pochopil, že spousta z těchto je daleko více bezohledných než jiných cestujících. Vídám to dnes a denně i při výkonu svého zaměstnání (mimo koleje), a mohu vám říci, že s děckama se domluvím téměř vždy. S druhou skupinou skoro dětí, ale s vyšším číslem v letech je to horší,protože když dítě pod sebe nastele, tak mu stačí kolikrát říci, že i čuně si pod sebe takto nestele a uklidí si, ale co chcete a hlavně jak říci totéž "dospělým lidem",kteří si v tomto momentě na vás budou stěžovat, a bordel po nich zůstane.
Navíc má reakce byla na p. Negreliho, který si zde vylil srdce stylem, způsobem, který napovídá o narušeném vztahu vůči dětem: "velkoprostor 1. třídy, řvoucí dítě. Rodiče jej uklidnili nahlas puštěným seriálem. Sakra, pokud to tu čte někdo odpovědný, už zajistěte, aby se do jedničky dostaly oddělené oddíly pro děti a ty neotravovaly celý vůz ".
Mou reakcí jsem chtěl jen naznačit, že někdy stačí upozornit, říci(sdělit), že je takovéto chování nežádoucí a ono to stačí.Ale chtít "vystěhovat"určitou skupinu,abych měl klid, to může pak i opačně chtít i ta druhá skupina. A dopadne to tak, že se budem nesnášet navzájem.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 65331
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 12:41:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

červ:
Svádí, nesvádí, ale mám snad být raději konkrétnější a vypsat konkrétní případy? Co je na tom zlého, když napíšu, že v Plzni jsou na tom hůře než jinde? Stejně tak bych mohl vyjmenovat čety, jichž se to v Plzni netýká.
Ale dobrá tedy - míra neznalosti a neochoty (svalování svých pochybení na cestujícího) je v Plzni vyšší než jinde, a to nejen v přístupu k oddílům s vyhrazenými místy. Stačí?
Víc se o tom s "anonymem" bavit nebudu. Rád si nechám názor o plzeňských četách jejich činy zlepšit, zatím ho mám takový, jaký je a naštěstí nemám důvod se s tím názorem skrývat nebo ho šířit bezejmenně. (Klidně uznám, že za to může styl fungování "kontrolních orgánů", ale to už mi může být celkem ukradený, kde je příčina.)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1884
Registrován: 11-2009

Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 13:13:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster > kez by (pak by se aspon dalo rict, ze je to proste problem jedne soukrome firmy). Bohuzel je to vcerejsi projev v prvni tride mezinarodniho expresu pod hlavickou naseho narodniho dopravce. Korunu tomu nasadilo chybne hlaseni vlakoveho rozhlasu - skupine nemecky mluvicich turistu (shodou okolnosti te, ktere bylo prodavano "biiir za deset ojro") jsem vcelku bez problemu vysvetlil, kde jsme; ovsem spanelstinou nevladnu, takze dotycnou skupinku jsem odkazal na infopanely na perone.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Tonda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 9-2011
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 19:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se zájmem jsem si zde přečetl příspěvky ohledně (ne)možnosti cestování s dětmi v označených vozech. Obávám se, že v tomto případě opravdu platí "líná huba holé neštěstí". Pokud cestující bez dětí ani na požádání neuvolní místo cestujícímu s dětmi, pak je třeba požádat vlakový personál o zásah. Tento by pak měl na místě zasáhnout, nikoliv ovšem tak, že žene cestujícího s dítětem přes celý vlak na nějaké volné místo, nýbrž vykázáním patřičného počtu cestujích, kteří tam nemají co dělat. Jinak opravdu napsat obálce a ještě před tím upozornit dotyčného zaměstnance na ustanovení čl. 93 a 98 SPPO, které tuto situaci již desítky let řeší.
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 248
Registrován: 1-2010
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 20:27:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tonda: na dohadování přes vlak.personál ale člověk musí mít žaludek . Pro mě je jednodušší najít si volné místo jinde ve vlaku aa že pak moje děti někoho "rušej" je mi srdečně u
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 11-2011
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 20:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363084:
To se máte teda čím chlubit, takové lidi skutečně zbožňuji.
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 1-2010
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 21:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bombos: ale tohle ať si ti koho děti "ruší" vyřídí s dopravcem, který rodiče s dětma k něčemu takovýmu nutí . Proč bych se musel při každé cestě s někým dohadovat, když si můžu v klidu sednout jinde? Odhaduju, že tak v jednom z deseti případů mi lidi uvolnili místo v děcáku bez keců...
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 11-2011
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 21:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363084:
Nesouhlasím, dopravce zařídil vyhrazená místa a má tam personál na který se můžete obrátit. Což znamená, že pokud není dostatečný počet volný míst (vyhrazených pro rodiče s dětmi do 10-ti let), jaký potřebujete, tak máte právo požádat cestující o to, aby je uvolnili. Pokud tak neučiní je nutné se obrátit na vlakový personál. Ten takové cestující přesune a pokutuje dle SPPO. Za předpokladu, že se tak nestane zbývá jen podat stížnost. Každopádně tak či onak máte dvě varianty:

a) jízda ve voze, který je vyhrazeno pro rodiče s dětmi do 10-ti let
-vše v pořádku, je to vaše výchova a vaše děti

b)jízda v normálním voze
-děti nesmí svých chováním a zvuky rušit ostatní cestující, dle SPPO
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 1-2010
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 22:41:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bombos: můžu tě uklidnit, že v "normálním" voze (jak si takový vůz představit?..) moje děti nedělají větší bordel než pubertální mládež . A nejen ta
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3269
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 23:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to je teda opravdu obdivuhodné že vaše děti nedělají tak velký bordel ve vlaku než ožralá pubertalní mládež a tím pádem je vám to u Radost cestovat jak píše Bambos s takovýma..
AV 15-30
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 1-2010
Odesláno Sobota, 12. května 2012 - 23:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, až budete mít svoje děti, přijďte, podebatujeme. Do té doby je to jaksi o hovínku
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 889
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 08:40:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363084:,máte úplnou pravdu. A co se týče tý "pubertální mládeže", byla to zrovna tato sorta + důchodci, kteří se zasadili kdysi o ono zrušení nařízení o dětských vozech, protože měli pocit, že jim někdo omezuje jejich práva. Tak ať si to dnes vyžírají s plnou parádou, což jest risk uvolnění míst v případě, kdy na tyto místa dojdou cestující s dětmi, mohou přeci požádat jiné spolucestující, aby jim umožnili přesednutí.
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 9-2007
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 13:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi jste si nevšimli, že se zmiňuji o první třídě. Existují vůbec nějaké vozy ADs? Co já vím, tak ne. Takže vaše poznámky o přesunu do vyhrazených míst jsou totálně mimo. Jak chcete vyhradit oddíly pro děti s dětmi v jedničce, která má velkoprostorové uspořádání? Nebo nemožnost klidové zóny (kam bych se s radostí uchýlil) v podobném voze. Prostě kritizuji spíše vozy, než chování děcek, které za to nemohou.

A jen pro zajímavost, máte někdo přehled, kolik důchodců a pubertální mládeže se vyskytuje v 1. třídě? Já že tam tyto skupiny téměř nepotkávám

A už vidím ty čety, jak cizincům s dětmi vysvětlují, že mají děcka utišit

(Příspěvek byl editován uživatelem Negrelli.)
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 481
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 17:55:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada 749: a to jako sorta pubertální mládeže + důchodci někde demonstrovali za odstranění míst vyhrazených cestujícím s dětmi do 10 let?
Můžete prosím upřesnit?
Když nedokážete "dospělé děti" umravnit, bylo by dobře se zamyslet, zda je to Vaše zaměstnání pro Vás to pravé ořechové. Máte-li na mysli zařízení, odkud není návratu (tam už se ale jistě nejedná o lidi vnímající své okolí, natož nějaký odpad pod sebou), tak Vaše přirovnání silně kulhá na všechny čtyři končetiny.

363084: jezdím především vlaky po tratích 220,221, 010,011,270,280,320 + nějaké to Slovensko.
Děti mají vyhrazen svůj prostor, kde se mohou bez problémů s ostatními cestujícími třeba stavět na hlavu (pokud nebudou ničit cizí majetek).
V ostatních prostorách na ně neexistují žádné výjimky a musí, opakuji musí se chovat tak, aby nikoho neobtěžovaly. Že jim nedokážete vysvětlit "tady nejsi doma ani na hřišti, musíš se chovat slušně a nikoho neobtěžovat", to už je bohužel Váš problém vychování (za který asi budou moci Vaši rodiče) a Vy ho přenášíte dál na další generaci Vašeho rodu. Že je Vám to u , je bohužel Vaše vizitka, na kterou doplácí ostatní spolucestující.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3542
Registrován: 9-2002

Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 18:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyz neni Ruheabteil, tak ten dopravce, kterej ho bude mit, si nasbira velice rychle tuhle (zejmena sotousskou a duchodcovskou) klientelu.

A podle toho, jak se tady mnozi rozcilujou, tak ten Ruheabteil docela chybi.

(Příspěvek byl editován uživatelem agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 1-2010
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 18:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že jim nedokážete vysvětlit "tady nejsi doma ani na hřišti, musíš se chovat slušně a nikoho neobtěžovat", to už je bohužel Váš problém vychování (za který asi budou moci Vaši rodiče) a Vy ho přenášíte dál na další generaci Vašeho rodu.
Pane Lexo, kde jste prosím vás přišel na to, že moje děti jsou nevychované? Začínám mít pocit, že jediný správně vychovaný děti jsou vaše vnoučata..
Schválně jsem psal "ruší" v uvozovkách, protože někoho dokáže rušit i dítě, které jen nesedí jak bluma v koutě ..
O pubertální mládeži (nejen pubertální) už tu zmínka byla. Zajímavý, že ta nikomu z vás nevadí . Ale hlučnější dítě...
No nic, pane Lexo, asi k vám někdy budu muset do učení
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 18:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Dušek nezlobte se na mne, ale z celé té diskuze jsem si odnesl naprosto stejný dojem jako pan Lexa.
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 1-2010
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 18:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Shrnuto: pokud člověk cestující s dětma nemá náladu na dohadování s arogantníma lidma, který mu zabírají místo v dětském voze, má neprodleně vystoupit a jít pěšky. To by šlo
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 19:02:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363084:
Nevím, zda-li vám to stále nedochází, ale nikomu nebudou vadit vaše děti v normálním voze, pokud se budou chovat slušně a ne jako frackové, zvláště pak ve 1. třídě.
363084
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 1-2010
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 19:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ta mládež chovající se jako frackové je teda v pořádku nebo ne? Začínám se v tom ztrácet
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 482
Registrován: 12-2009
Odesláno Neděle, 13. května 2012 - 19:13:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363084: vycházel jsem z vašeho příspěvku č. 248.
S puberťáky je dohoda možná, pokud na ně nezačnete řvát - pak je to stejná diskuse jako s Vámi.
Já tedy dopředu nepoznám, kdo je arogantní a sedí na místě v dětském voze. Jak to řeším najdete v mém příspěvku č.477 ze čtvrtka 10.5.2012 ve 22:23:14 hod.