K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 05. 09. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 05. 09. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11016
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 09:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera se už projelo 15T do Podbaby. Ale žádnou profláklou tvář jsem v něm nezpozoroval...
NIC NEBYLO
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2415
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 10:13:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Noné, včera jsem si tam všimnul jen malých cvičných.

V každém případě tam profláknuté tváře budou právě teď. Stříhá se mašle.
A 15T tam stojí na výhybce.

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Láďa_2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 13:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mohu opět poprosit o informaci jak to aktuálně bude vypadat s cedulákama po posílení provozu od počátku září? Kde (bude zěmna v linkách?) a cca v jakém poměru?
Díky
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2416
Registrován: 10-2008
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 19:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc jsem tomu nevěřil, ale v Podbabě se 15T vešla i na "předjízdnou" kolej ve smyčce. Moc rezervy tam ale neměla. Už se tam vesele točej cvičný a na semaforu ani nemusej mačkat čudlík. Nakopnout označníky asi není jednoduché, ale vypadá to, že se zítra vážně pojede naostro. Cyklisti vypadají na nové křižovatce dost zmateně, ale to se dalo čekat.
Pročpak si asi KT8 postála na výhybce, že by tramvaják zaváhal, jestli do toho esíčka může?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2746
Registrován: 2-2004
Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 20:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si jen smutně povzdechnu. Zastávka Staroměstská dnes. Jízdní řády, mapy nočního i denního trvalého stavu vyvěšeny - fajn, tentokrát se to dělá všude, to jinak nejde. Ale mastodont neukazuje nic (no jeden ukazuje čas vzhůru nohama). Velké MIMO PROVOZ asi neumí. Představuju si to tak, že nějaký projektant navrhne, jaké puntíky mají svítit, zkreslí to, za dva měsíce to někdo nahraje do systému a jednou to tam možná půjde vložit. Takhle okolo čtvrté a páté odpoledne stálo na zastávkách Staroměstská vždy tak 30 lidí. A servírka z přilehlé restaurace se smála, že se tam zoufalými výbuchy hněvu lidí baví od rána... A pak také samozřejmě pomáhala informovat. Tak už jsem viděl informovat v poslední době cestující od metařů, městských policistů, trafikantky, ale DP pořád nic. Takže námět - mastodonta naučit velkým písmem MIMO PROVOZ. Prosím prosím, smutně koukám...
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3787
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 22:48:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Já teda nevim, ale otevřu noviny a tam "otevřeno od 1.9.", spustim počítač a "otevřeno od 1.9.", vlezu do tramvaje nebo do metra a "otevřeno od 1.9.", nakonec i na tý zastávce je JŘ od 1.9., tak kde je ta chyba ???

Tomassel: Momentálně mačkat čudlík musej (resp. volit kličkou), bo navolení nefachčí, ale do rána by snad mělo...

Jenda: Bohužel terčem vandalů jsou mastodonty enormně často. S obavami tak sleduji trvanlivost LCD mastodonta na Podbabě...
Zobrazovače obecně používají data z Dorisu, dle odhlášení předchozí zastávky.

Láďa: Není nejmenší důvod k tomu, aby se vypravení ceduláků lišilo od předprázdninového provozu, takže lze očekávat nejmasivnější nasazení ceduláků na l.22, 11, 19, 26 a určitě se pár kusů najde i na 1, 5, 9 nebo 15.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 01:39:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Martin_Šubrt: Aspoň "Zastávka mimo provoz", mimo provoz bych pochopil tak, že je mimo provoz mastodont.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11028
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 10:35:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D3: A zase ty 18ky! Co proti nim máš? A ostatně myslim že i na 8 by se mohly... A 3 jsem nedávno taky viděl...
NIC NEBYLO
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11032
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 10:57:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč to sakra v tý vozovně neumejou???!!!

NIC NEBYLO
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2748
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 11:19:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: No, ovšem turista přijde do info středisek, všude dostane plány trvalého stavu, plechové tabule mu odstraní a na zastávkách má jízdní řády a také mapky trvalého stavu a maličkým písmem psané platí od, to fakt nemá šanci zaznamenat.

Já si tam včera s pár lidmi povídal. Přijeli do Prahy po prázdninách, někdo o výluce ani nevěděl, někdo už byl myšlenkami v září, nedošlo mu, že je ještě 31.8. Jedna paní šla s kočárkem od Čechova mostu, bo tam nenašla 17. Byla úplně nešťastná, když zjistila, že ani tady nic a říkala, že ví, že jí nic nejede v Podolí, ale že by nečekala, že to nejede i tady. Turistů byla tak půlka. Co se chtěli projet tramvají po nábřeží, chtěli na Seifertovu, nebo jen k divadlu, směrem k Hradu a podobně.

Kde je chyba? Nevím, ale mohl ses zeptat včera těchto lidí...:-).



Bugear: Přemýšlím, zda by se mastodont z provedení slova ZASTÁVKA vzpamatoval :-). Ale samozřejmě souhlas.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3789
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 11:49:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM 11032: Protože to nejde ? Na to pomáhá jedině smirglpapír a taky se hojně využívá...

KM 11028: No jasně, ale vybíral jsem linky s vyšším podílem ceduláků, což tebou označený nejsou. Pravda na 8 bývají aspoň cedulové kachny, jinak na 18 nebo 3 se může vyskytovat tak 1 nebo 2 soupravy.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11035
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 12:03:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D3: a) O to je to větší rarita, 8 nebo 18
b)Nějaký ředidlo?
NIC NEBYLO
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 12:33:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM, Demon: Instalace kamer do VŠECH tramvají od T3R.P k novějším toto již dávno mohla vyřešit a tyto zničené prostory ty kamery již dávno mohly splatit.
atilopsopzcezR It Will Be a Good Day (The River) Alpha 1983
Údržba silnice je zadarmo zatímco údržba železniční trati je velmi nákladná. - aneb stop rušičům železničních tratí.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3939
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 13:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: to pomoci nemusí, protože kamery nemají záznam a pokud budou tak jen pro vymezené případy z důvodu ochrany osobnosti (viz autobusy).
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 18:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na trojce dneska cedulový kachny, plus T3M, jedna kachna viděna i na 17ce
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3790
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 18:38:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita : Neblázni, neni ani na základní náhradní díly a každej kvartál zásobování losuje, co nám tentokrát nekoupí.
Prvada může být i hůř, můžou třeba losovat co koupí...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5894
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 20:34:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vrznu vám sem něco fotek při dnešní letecké přepadovce Prahy...takže:

Těšnov a kachny


15T mezi Bělehradskou a nám. Bratří Synků



Tady bych měl poznámku takovou, že jsem čekal ještě pořád ojedinělý výskyt pátnácttéčka, tudíž, že svez nebude jednoduchá záležitost. Ovšem po náměstí Bratří Synků dobrou čtvrthoďku nejezdilo nic jiného...



Takovej dotázek, kolik vám těch reklamních poršáků jezdí?

(Příspěvek byl editován uživatelem janatak.)
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
huh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.201.73
Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 20:49:44    Odkaz na tento příspěvek  

Proč je na Podbabě společná zastávka tramvaje a autobusu jen v jednom směru? Taková šikovná věc...
Zxs91
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 22:02:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janatak:
ad 15t - taky už jich máme skoro třicet a nejvíc jsou právě na d-11 a d-18.

ad reklamní 14t:
9111 - Komerční banka
9112 - BBC
9113 - Alza/Canon
9117 - Pražská energetika
9121 - Kyocera
9122 - Alza/Philips
9146 - Emirates/Letiště Praha
9152 a 9154 - Citibank
9153 - Turkish Airlines
Takže deset kousků
S T3 na věčné časy a nikdy jinak...
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5896
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 22:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díkec moc za doplnění
Správný cyklista jede na kole pouze do kopce - z kopce nese kolo na zádech!
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1707
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 01. září 2011 - 23:36:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Buď rád, že si nešotoušil včera na Staromáku, to bys narazil na pražskou garnituru v 15T (politická jízda do Podbaby a po Smetanově n.).
A to je asi i odpověď MŠ, proč tam lidi stáli (první viděli ocas tram, ale netušili jaké).
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2749
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 09:12:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis: Garnitura tam byla v půl jedenáctý, lidé tam stáli třeba ve čtyři ;-). A ten, co viděl ocas, ten by to asi tak dlouho nevydržel :-). Ale na druhou stranu tam jezdily cvičky, takže ocasů bylo víc...
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2261
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 11:07:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě mě napadá k těm mastodontům a k zážitku Martina Šubrta ze Staroměstské: Umí to aspoň ukazovat třímístné časy do příjezdu? Kdyby tam bylo třeba 620 minut do příští 17, nikdo by na ní nečekal.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1289
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 16:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco o možnosti zklidnění nábřeží. Škoda jen, že nijak není zmíněna Karmelitská, bez jejíhož současného zneprůjezdnění je toto zcela nemožné. Ale Automat má u mě

http://www.auto-mat.cz/smetanovo-nabrezi/prinosy/#iad
atilopsopzcezR It Will Be a Good Day (The River) Alpha 1983
Údržba silnice je zadarmo zatímco údržba železniční trati je velmi nákladná. - aneb stop rušičům železničních tratí.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 17:09:14    Odkaz na tento příspěvek  

Mno já bych naopak řekl, že Karmelitská je naprosto jinej šálek čuča .. dyť je to až na druhym břehu. Ostatně Březina to v té diskusi staví jako boj proti malostraňákům, kterym tam pak pojedou všichni (už neřiká, jak .. že by ve vrstvách?)
Viz záznam ze středeční diskuse v Klementinu, taky to tam nakousnou odkaz
Mop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 671
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 20:55:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nově zrekonstruovaná tramvajová trať v Podolí je super, ale může mi proboha někdo vysvětlit henten bazmeg?

Myšleno je samozřejmě místo pro otáčení IAD před zastávkou Dvorce zc.
1/ vozidla i souběžná tram jedou 50km/h
2/ úhel odbočení je v ostrém úhlu !!
3/ nejvíce nehod vzniká z levého odbočení
= nehod tam bude jako máku!
Místo, abychom krizová místa redukovali a zpřehledňovali, tak je naopak zřizujeme!
Který idiot místo pro otáčení proboha vymyslel, natož schválil? OKAMŽITĚ ZRUŠIT!
Fotožurnál, toť mé dítko
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2751
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 21:32:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mop: Tohle tipuju na hodně velký zvíře, co něco takového prosadilo, když i malá zvířátka na to dala razítko... Byl jsem tam večer a už jsem skoro fotku nehody měl, bylo to o fous.

Je to něco příšerného... Auto, co si bude nadjíždět, uvidí v zrcátku tramvaj max. co bude do 20 metrů. Při její rychlosti 50 km/h tedy neuvidí většinu tramvají, co se mu do předních dveří vzápětí juknou...

Tohle se nebude rušit Mope, tam se dá na trolej třeba 20 km/h a bude se čekat na "nešťastnou náhodu", při níž tramvaj auto odhodí na protější ostrůvek zastávky a pro někoho z ostrůvku přijedou havrani...

Pak to bude velké téma a vyvěsí se pomalu... Čuchám v tom velkou politiku, tady správci tratí, policie, projektanti apod. budou malí páni.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2442
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 21:37:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zas kdo by po něčem takovém toužil? Hlavně nechápu na tomhle konkrétním místě ten účel... obraceč pro případ akutní zácpy? Zkratka, aby se dalo dostat z/do nějaké boční uličky i z/do opačného směru?

Ale třeba v Polsku - např. v Białystoku - jsem takovéhle (z)vratky viděl skoro před každou velkou křižovatkou. Ale pravda, nemají tam tramvaje...

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)
Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 419
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 02. září 2011 - 22:28:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt: Možná máte pravdu. Ono se bude z oslav narozenin lépe z parkoviště otáčet zpět do centra.
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 11:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obracení: Vypadá to fakt hezky. To možná už bude skoro bezpečnější se obrátit na světlech

Ted vážně. Myslím, že i těch 20 metrů je optimistické. Podle mě to vychází naprosto přesně na mrtvý úhel do kterého není vidět.

MŠ: Tady bych to spíš viděl na havrany pro řidiče auta bez ohledu na typ. Když ho nedobije T3, tak to trubkové zábradlí to jístí...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.115
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 12:11:09    Odkaz na tento příspěvek  

Asi maj ty Žlutý lázně nějaký mocný kouzlo. Jako by nestačilo, že to tam je odpoledne o hubu i tak, když zničehožnic je ze dvou pruhů jeden. Teď ještě to bude v levym někdo vždycky šmidlat krokem, aby se do toho obloučku trefil .. no já už tam naštěstí moc nejezdim.
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 13:55:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo, jo taky jsem na to koukal, tam bude těžkejch bouchanců ... a díky S49 i vykolejení. A toková vykolejená tramka ve 40 když bouchne do dojíždějící do zastávky v protisměru ......., slast si to předtstavit. Todle je opravdu bezpečnostní průjem a autorovi bych polechtal koule položené na kovadlině 5 kilovou palicí, aby se mu trochu rozproudila krev v mozku, než zase něco podobného vymyslí.
Asi jsem z jiného světa.
Carry54
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 12-2009
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 14:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z jakého důvodu je na zastávce Kublov dc obyč zastávkový sloupek a nikoli mastodont? a taktéž v zastávce pobřežní cesta...
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 14:37:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

carry: Velmi dobrá otázka. Přitom směr DC je na této trati důležitější...

Brejšín: Jaký má vliv S49 na vykolejení? Ptám se spíš z neznalosti. Samozřejmě se bavíme o případu kdy tam něco tram nabere.
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 16:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No toto by snad dokázal odvodit i člověk pouze se základním vzděláním.

Jestliže mám žlábkou kolejnici, je okolek kola veden z obou dvou stran, čili teoreticky by druhé kolo na nápravě vůbec nemuselo mít okolek a být to prostě ocelový válec (obdobně funguje lanovka na Petřín, ovšem tam nahrazuje žlábkovou kolejnici kolo s okolky na obou stranách). Takže jestliže mám dokonce obě kolejnice žlábkové mám 4 x jištění proti jití ven, takže i v případě absence jedné kolejnice (třeba přizdvižením jednoho kola v rámci energie získané od odporu mačkaného gumokola, je druhé kolo bezpečně vedeno „ z obou stran“ žlábkem dál). Kdežto jsme li na bezžlábkové kolejnici je to přesně ten model o jednom okolku pro jeden žlábek (ten žlábek je vzdálenost kolejnic od sebe) a tedy je li jedno kolo přizvednuto, druhé už není jištěno „z obou stran“, ale jen z jedné a tím pádem je jaksi velice pravděpodobné že z té kolejnice spadne právě do toho volného směru. Toť fyzikální model, prakticky to je složitější nicméně ta pravděpodobnost se dle mého odhadu zvyšuje tak o 30%, neb je pravdou že většinou ten náraz tu tramvaj přitlačí v tom směru do kolejnice na protější straně.
Asi jsem z jiného světa.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 658
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 17:18:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za vysvětlení . Hodně jsem se snažil přejit tvoji štiplavou poznámku a nakonec ji přejdu.

Osobně mi přijde, že při téhle rychlosti jestli trefí něco většího tak by vyletěl tak jako tak. A pokud ho navíc shodí do toho otevřeného svršku tak to sním pěkně zoře jako to známe z přejezdů...
130nula3
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.181.117.77
Odesláno Sobota, 03. září 2011 - 22:48:01    Odkaz na tento příspěvek  

Nová linka ? Jel jsem tramvají č 17 a na Staroměstský hlásili přestup na linku "stotřicet nula tři"
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 02:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

130nula3: Taky jsem čuměl. Teda slyšel. Evidentně se někdo na oddělení hlášení již zcela zbláznil. Ono stačí ta tříhlasá zpomalen mluva... Přitom česky mluvící lidé by rozuměli i normálnímu hlášení a cizinec stejně nemá šanci.
atilopsopzcezR It Will Be a Good Day (The River) Alpha 1983
Údržba silnice je zadarmo zatímco údržba železniční trati je velmi nákladná. - aneb stop rušičům železničních tratí.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2997
Registrován: 11-2007
Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 06:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejšín: s vaším odůvodněním č. 1052 nelze bez dalšího souhlasit. Jestliže nadzdvihnu pravou část nápravy, pak mě gravitace bude tlačit celou nápravu (podvozek, vozidlo) vlevo. Nákolek levého kola se bude opírat o hlavu kolejnice, nikoli o přídržnou část žlábku. A to tím pevněji, čím více bude pravé kolo nadzdviženo. A je-li pravé kolo nadzdviženo nákolkem nad hlavu kolejnice, pak pro něj přestává mít žlábek jakýkoli význam.

U železnice se téhle situaci říká převýšení a využívá se ke zvýšení rychlosti jízdy v oblouku.
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1053
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 09:34:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_33: jasně, jen vám z té vaší rovnovážné teorie vypadla ta síla vzniklá bortícíse schránkou gumokola umocněná jeho zapřením buď o sloup trakčního vedení, nebo začátkem nástupního ostrůvku (konkrétní případ diskutované zastávky Dvorce). A jestliže dojde k přizvednutí kol na jedné straně touto silou, momentovou podmínkou se přítlačná síla z jedné nápravy přenese na druhou jako naopak „odtlačná“ a to je přesně ten okamžik kdy ten žlábek chybí.

A ještě něco, ta jízda ve stavebním převýšení funguje jen za jedné jedinečné ideální rychlosti, aby jak jste napsal přírustek příčného zrychlení vykompenzovalo gravitační zrychlení a tím byla pro okolky jízda v oblouku stejná jak na přímé trati (a stačila by pouze vnější kolejnice oblouku, při zanedbání hmotnosti vlaku). Ovšem jak už jsem řekl, to platí jen pro jednu jedinečnou rychlost vozidla, pak je průšvih když vlak v takovém místě jede výrazně nižší rychlostí, nebo dokonce v takovém místě zastaví. Potom jedou okolky ve velice neideální stopě v tkz. vzpříčené poloze přičemž první dvojkolí je vodící a působí na něj síla od koleje (aby vlak zatáčel, vlastně takový idealizovaný volant), nicméně přes stejnou momentovou podmínku je druhé dvojkolí vytlačováno a musí tam být ta druhá kolejnice aby ho zachytila, no a když přesně v tento okamžik by to kolo bylo přizvednuto – tak se stane co? Odpovím sám – vykolejí se. A to je ten moment, že pokud by byli přítomny žlábkové kolejnice to přizvednuté kolo by vysuplovalo druhé kolo zapřením o přírubu žlábku.

No celé je to složité, a vlastně teoreticky chování vztahu kolo / kolejnice nikdo nikdy nepopsal a tak se dají stanovit jen základní vztahy a zbytek je na praktických zkušenostech a zkouškách.

A vlastně díky tomu suplování bezpečnosti žlábkovou kolejnicí se u vozidel jezdících po žlábkových kolejnicích nemusí počítat bezpečnost proti vykolejení. Protože i kdyby na jedné straně okolek začal šplhat po kolejnici, tak po vyčerpání vůle v kolejovém kanálu to chytne protější kolo o přírubu žlábku a jede se dál…….
Asi jsem z jiného světa.
Koďas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 864
Registrován: 10-2006

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 11:07:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejšíne, moc to dramatizuješ. Pocházím z Ostravy, tam po S49 jezdíme tramvajema běžně už dost dlouho. Brňáci mají totéž, úseky s S49. A nikdy se nestal tak katastrofický scénář, jako ty říkáš. Teorie je sice hezká věc, s tou bych i souhlasil, ale v praxi se to asi těžko stane. Vzpomenu například nehodu vozu T3SU 777/II před cca 4-5 lety. Tehdy taky smetla v plné rychlosti otáčející se auto a přimáčkla ho ke sloupu trakčního vedení. K žádnému vykolejení však nedošlo, tramvaj zůstala všema 4 nápravama na kolejích. Navíc pokud se dobře dívám na tu fotku otočky na Dvorcích, tak tam vidím jakoby žlábky (kovové profily, které usnadňují čištění), takže i když to není úplně klasický žlábek, tak z části jeho funkci nahradí. Sice je to prvotřídní blbost udělat otáčecí místo takto pitomě, ale že by zde byly nějaké masakry strach nemám...
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1715
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 11:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte na to někdo pixlu bílé syntetické barvy na zamazání přerušovaný čáry a flexu a šroubováky na případné DZ?
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Blenderman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 9-2010
Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 13:06:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

každopádně jízda s T3P po bezžlábku přináší zajímavé akustické efekty, hned v 1. den provozu jsem slyšel poznámku jedné slečny, že jí z toho bolí uši a že se jí zdá, že ta tramvaj jede hrozně pomalu
tak jsem zvědavý na 14 a 15T, předpokládám, že pro 14T to bude úplně ideální trať
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2755
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 13:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis: Ono tam myslím žádné DZ ani není :-). Což mě vede k otázce na tramvajáky. Když jsem si procházel Podbabu i Podolí, tak jsem si uvědomil jednu věc. Jak jsou všude teď dělána signalizovaná i nesignalizovaná místa pro přecházení, či přejezdy (třeba ten u porodnice), tak mi připadá, že když se nevyznačí zebrou nebo jiným vodorovným značením, tak na ně tramvaják vlastně není nijak upozorněn. Musí o nich vědět "ze zkušenosti". Na Jugoslávských partyzánů je to hodně patrné. Vlastně všechno, co jde přes trať, se poslední dobou znenápadňuje. Přechod tam být vyznačen nemůže, tak zmizely i značky. Připadá mi to jako dost blbej trend, který řízení tramvaje rozhodně neusnadňuje...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11039
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 14:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že se neudělal obyčejnej přejezd u Žlutejch blázní???
Jinak - co je na tom nebezpečného? Dlouhej rovnej úsek, rozhled na všechny strany, max. rychlost 50 km/h... nedovedu si představit bezpečnější místo. Viník navíc bude jasnej.
Hele, ty bezžlábkový kolejnice - do Podbaby jsou taky a nejsou vyvýšený, ale tak jako zadělaný do hlíny vokolo, ani tam neni takovej ten plastickej trávník jako např. na Hrádče ale obyčejněj přírodní trávník, sem tam roste, sem tam ne.... Co to je zas za novinku? V těch místech ta TT vypadá jak za dob dvoutisícováků a krasínů....
NIC NEBYLO
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 15:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: To byste měl chválit. Ekonomika - místo nákupu travního koberce se zasel trávník přímo na místě.
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 659
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 15:41:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Ty si tam asi nebyl. I z té fotky je vidět, jak obrubník navede auto tak, že tram je v mrtvém bodu a tedy není vidět.

Za druhé k čemu ti bude znát viníka, když tam budeš muset poslat na 4 hodiny NAD, protože auto budou muset tahat bergrem, protože v tý 50 ho to tramvaj rozšmelcuje na kousky. Viz železniční přejezdy. Tady jsou prakticky srovnatelné podmínky...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11042
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 15:58:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlakoň: já neříkám tak ani tak, já se ptám, co je to za novotu, nic víc.
9001: Já nevim, esli se to tak nějak jako moc nedramatizuje. Přímo tohle jsem ještě neviděl, ale řekl bych že velmi podobných míst po praze je... Jen mezi Naddžbánem a Červeným Vrchem hned 4.
NIC NEBYLO
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1054
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 16:47:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koďas, podobnejch míst je spousta, ale takhle „podobných“ není ani jedno.

Většina přejezdů kde to tramvaj mastí 50 je v místech kde i auta jezdí 50, takže pakliže se někdo chce otáčet či odbočovat přes TT je snadno odhalitelný, neb najednou tak 30 metrů před potenciálním místem odbočení začne brzdit z ničeho nic, takže řidič tramvaje už ví o co jde a už zvoní a stojí na záchranné brzdě. A pokud dojde ke střetu tak auto někam odletí, ale nikde není v „doletové“ zóně nástupní ostrůvek, nebo stojící tramvaj v protisměrné zastávce a ta pravděpodobnost, že by se do střetu a následného vykolejení zamíchala protijedoucí tramvaj je opravdu nízká, kdežto tady při traťovém intervalu 2 minuty a 20 vteřinách staničení je ta šance obrovská.

Ale zde v tomto konkrétním případě se většinou nachází pomalu se šinoucí kolonka IAD ZC dojíždějící k SSZ Dvorce, tzn. řidič IAD má relativně velkou šanci otáčecí místo zaznamenat na poslední chvilku a prostě strhnout volant a to právě bez toho nápadného přibrždění které jediné prozrazuje jeho úmysl, takže tramvaják NEMÁ vůbec žádnou šanci střetu zabránit, prostě to do něj práskne a ani nestihne začít brzdit. A odlétnuvší IAD holt pomlátí několik lidí na těch refížích.

Trošku obdobné to je na Sokolovské ve Vysočanech, kde TRAM má 50 ale IAD díky hrbům jezdí do 20, takže tramvajácí taky nemají šanci jejich úmysl odhalit dopředu, a jestli se nepletu je tu těžká nehoda tak 2x do týdne.

Jo ten masakroidní scénář jsem přehnal, ale věřím že do 5 let se tu nějaká obdobná nehoda odehraje.
Asi jsem z jiného světa.
Straßenbahnfahrer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 3-2009

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 17:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se byl podívat na tu přeložku konečné zastávky Podbaba a marně jsem tam hledal tu železniční stanici, neboť mi utkvělo v hlavě chvástání se návazností na železnici, ale už ne to, že to bude až někdy v budoucnu. Kdy že tam má ta nová železniční stanice vzniknout?
Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1688
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 18:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osobně si troufám říct, že nikdy. Co jsem pochopil, tak cílem bylo vyklizení náměstí.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11048
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 18:28:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dráhy se zaklínaly rokem 2014. TT bylo potřeba postavit hned, blížej se volby. To bylo jeko s Radlicema. Ve svejch věštbách jsem nějak na volby zapomněl.
Ale vypadá to tam pěkně, když tam ten pantograf projíždí, na druhou stranu Peršing a pod tím parkuje KT a úplně nejníž pádí pidibus na 116 a na to vše kouká Baba. A nějakou loď lze tam kdesi vzadu taky tušit. Šotomalebné.
NIC NEBYLO
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7095
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 22:50:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pátelelé, nutně sháním na model názvy zastávek z boční vnější cedule linky 3, směr Lehovec - Modřany.
A co na to počítač? Že mlčí?!?
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3791
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 22:59:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Podbaba: Co jsme tak podebatovali na seznámení, tak se taky přiklánim k názoru, že nikdy, páč zastávka v oblouku prý odporuje normám, na mostě z prostorových důvodů taky nejde a dál směrem DC už jsou výhybky takže taktéž ne-e...

Ad Dvorce: Taky se mi to hrubě nelíbí a bojim se, že to nevydrží bez smrťáku ani těch Brejšínem odhadovaných 5 let.
Do roka a do dne...
Jinak to teda sviští velmi slušně až jsem se nechal unést k rychlostem dříve nevídaným.
Hlavně úsek PodVod - Kublov je opravdu cobydup, maličkou kaňkou na kráse je nefunkční preference právě na PodVod-u...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2262
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 04. září 2011 - 23:07:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dál směrem DC už jsou výhybky takže taktéž ne-e... Žst. Bubeneč se snad bude celá rušit včetně jmenovaných výhybek, ne?
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2256
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 05. září 2011 - 02:19:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Iiii: To předpokládám ne, v posudku EIA se hovoří pouze o zrušení nástupišť (i o nezrušení), ale nejspíš se bude posouvat roztocké zhlaví, 700m předjízdné by měly vyjít, v současné podobě se tam 170 m nástupiště opravdu nevejde. Stavba je v návrhu rozpočtu SFDI 2012 pro období OPD2.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11057
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 05. září 2011 - 11:10:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A hele... Tak já sháním horkotěžko "50" a ona už jezdí "70" !

NIC NEBYLO
Jon_pimmon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 05. září 2011 - 11:15:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: Pokud se ještě nikdo neozval, mohu jí odpoledne nafotit.
PAPÍROVÉ MODELY (NEJEN) AUTOBUSŮ KE STAŽENÍ

[CINK] "Příští zastávka je na znamení"
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pondělí, 05. září 2011 - 14:45:59    Odkaz na tento příspěvek  

Brejšín:Doporučuji nastudovat alespoň toto a ještě případně toto a toto a pak teprve pokračovat v diskusi o bezpečnosti proti vykolejení.

K akustickým efektům: Není náhodou kolej v Podbabě přebroušená? Na drážkovaném povrchu to pěkně hvízdá, a nejen na S 49.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 591
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 05. září 2011 - 14:57:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejšín: Že proti S 49 řvou ortodoxní šotouši typu Čuněte "nikdy se to tak nedělalo", bych ještě se skřípěním zubů chápal.
Že proti nim budou řvát i lidé, o nichž jsem si myslel, že jsou i kvalifikovaní, jsem nečekal. Proč asi nejezdí dráha po žlábkových kolejnicích, když je to bezpečnější? Proč nehlásí Ostrava, Brno, Bratislva denně vykolejení?
Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.