K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 31. 08. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 31. 08. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dvoraku
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 9-2008

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 16:25:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobré odpoledne zítra jedeme s kamarádama do Prahy na šotovýlet, tak bych se rád zeptal jak je to aktuálně s 15T, na kterých linkách jezdí a kde je největší šance na ně narazit. A ještě jeden dotaz existuje u vás něco jako v Brně celodení jízdenka kterou se dá jezdit i v katastru města vlakem?
www.paperworld.webnode.cz

Matuu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 6-2011
Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 16:54:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvoraku: 15T se vyskytuje na linkách 11, 17, 18 a 24 - viz. odkaz
Jízdenka celodenní existuje - za 110 Kč můžete jezdit po Praze vším, nad čím "bdí" ROPID.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3778
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 16. srpna 2011 - 23:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Máš recht, hlava posypána.

Matuu: Najde se i na 3.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1482
Registrován: 1-2010

Odesláno Středa, 17. srpna 2011 - 15:19:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych se zeptat, kolik už máme v Praze CVR Samsung? Vím o jedné Vokovické, asi dvou Kobyliskejch, a zbytek je na Pankráci??

Díky za upřesnění
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1271
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 17. srpna 2011 - 15:47:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvoraku: Závidím možnost jet na šotovýlet do Prahy. Musí to být hodně hustý. Jako místní, co to tu zná totiž těžko můžu vnímat město stejně jako někdo odjinud.
atilopsopzcezR It Will Be a Good Day (The River) Alpha 1983
Údržba silnice je zadarmo zatímco údržba železniční trati je velmi nákladná. - aneb stop rušičům železničních tratí.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3779
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 17. srpna 2011 - 21:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: Na Pankráci je 9 souprav, v Kobylisích a Vokovicích po jedný.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1487
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 13:42:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: A to jsem myslel, že je to ta nejrozšířenější reklama, a ono asi nee
Pikis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 8-2011
Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 17:14:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se včera konečně projel šalinou 15T. Konkrétně to byla 9216 na lince 24 v úseku Slavia-Albertov. Dojem nic moc. Jízda byla klidná asi jako v šukafonu, jakákoliv nerovnost se projevila prudkým škubnutím ve vertikálním směru. Nic přijemnýho, nedalo se ani pořádně napít minerálky, o čtení ani nemluvě. V prvním kloubu imrvére něco bouchalo, takže s tichostí to taky nebyla žádná sláva, je o trochu lepší jak 14T, ale zlatý T3 a kačeny. Takže si stále stojím za tím, že Škodovka prostě tramvaje dělat neumí. Jestli to tak pude dál, no potěš koště
Krtek11
Moderátor

Číslo příspěvku: 1047
Registrován: 8-2008

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 18:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvaje 15T jsou deponovány v Pankráci, nebo už zavítaly i jinam? Případně jaké jsou v tomto ohledu plány do budoucna?
Česká železnice - Jedno velké železniční muzeum
Kontakt: krtek11@k-report.net/ICQ 438187387/Skype CZkrtek11
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3893
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 20:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikis: Možná jen první dojem. Já 14T nemusím, a čas dal za pravdu. Ale u 15T? Samozřejmě ŠT není důvěryhodná fabrika, ale dá se v tom jezdit (a nehodnotím za kolik). Vlastně mi vadí jen nízká podlaha všude, protože já mám rád výhled a izolaci od karambolů s IAD. Na to jsou zalomené vany a kt8n ideálnějším řešením. No pokrok mezastavíš. Jen ta ŠT možná skončí jako Zličín s M1 (ale ten má za sebou zahraničního následovníka)
Zxs91
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 3-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 21:05:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krtek11:
Zatím jenom Pankrác.
S T3 na věčné časy a nikdy jinak...
Pikis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2011
Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 23:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Možná to byl jenom tenhle konkrétní kus, nevím, 15T jsem jinak jel pár zastávek na stojáka. Ale to občasný, na Vršovický častější, škubnutí bylo dost nepříjemný na záda a to jsem relativně mladej člověk ještě. Když to srovnám s klidnou houpavou jízdou v tétrojce, je to jak nebe a dudy.
P.S. Nejsem vůbec proti pokroku, spíš naopak. Ale než takovejhle pokrok, to radši nic
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.178
Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 00:29:26    Odkaz na tento příspěvek  

Pikis: jestli spíš to neni tim, že DP neumí dělat koleje ;-)
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1494
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 10:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předpokládá se návrat starých KT8 po otevření Modřan na linku 3? Celkem mi tam už scházej..
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 11:59:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 15T: Je přinejmenším zajímavý, že na nových úsecích to neškube. Tak čím to asi bude. Jak už tu bylo tolikrát psáno, ost provoz a west tramvaje, to není a nemůže bejt úplně kompatibilní systém. Že by T3 dokázala jezdit snad i po dřevěnejch plaňkách přes pole, mít za sebou pluh a orat je sice pěkné, ale nedá se v tom jezdit věčně, čas na generační obměnu už byl před ví bůh kolika lety a 15T beru samu o sobě jako dobrou tramvaj a dost user-friendly. Takže jen houšť. Ale to je porád dokola.

Prostě: ta tramvaj se při vývoji přizpůsobila pražský infrastruktuře dost, teď je řada na infrastruktuře, aby se přizpůsobila tramvaji.
Slovan!
Mop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 2-2005

Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 13:45:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ustecak: Infrastruktura se tramvajim prizpusobuje od vyvoje a provozu KT8D5 dodnes. Stale jeste existuji mista, kde je zakaz potkavani..
Fotožurnál, toť mé dítko
3973
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 9-2009
Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 14:02:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A před tím se infrastruktura přizpůsobovala T3 a před tím T1.

(Příspěvek byl editován uživatelem 3973.)
AO 53-54
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1548
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 14:17:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No však. Vím a o tom píšu. :-)
Jen mě udivuje, že některým vadí špatné chodové vlastnosti nové tramvaje na starých úsecích tratí a vinu dávají tramvaji.
Slovan!
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 637
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 20:58:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ústečák: Viděl jsi někdy spokojeného člověka? Nebo možná nejlépe vystiženo klienta?
Dakob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 320
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 15:41:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

15T je báječná tramvaj, nejradši mám, když si sednu úplně vzadu do "kupé", zakloním hlavu a koukám se tím obrovským oknem na ubíhající domy a oblohu. Romantik :-)
Trochu se nemůžu smířit s vnitřním designem - vynikne to, když srovnáte použité barvy a materiály v interiéru 14 a 15T. 14T je v tomhle ohledu lepší - uvnitř je použité omezené množství barev a je světlejší. Když nastoupíte do 14T, hned víte, kde co je (i když je to blbě :-)).

15T je uvnitř přeplácaná barvami a materiály - koukněme se na to od podlahy: Podlaha typická (nevím, jak to popsat), stříbrné ostění, světlé obložení, tmavé rámy oken, světlé obložení, červený pruh, pod stropem jakási imitace dřeva. Do toho jsou dveře orámované červeně a obložení kloubu má také úplně jinou barvu. To je prostě moc vjemů najednou a působí to nepřehledně.
Krtek11
Moderátor

Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 21:30:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě se naopak design interiéru 15T líbí, připomíná mi to můj oblíbený západní styl, známý třeba z německých vlaků (podobnosti tam jsou, například zapuštěné info panely, či strop). Dřevěné sedačky mě zpočátku děsily, ale ve finále se na tom sedět dá, rozhodně lepší, než třeba v 810.
Česká železnice - Jedno velké železniční muzeum
Kontakt: krtek11@k-report.net/ICQ 438187387/Skype CZkrtek11
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3906
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 21:46:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen mě udivuje, že některým vadí špatné chodové vlastnosti nové tramvaje na starých úsecích tratí a vinu dávají tramvaji. - no když starší typy tramvají jsou OK, tak to v té NOVÉ tramvaji tak nějak bude (použiju-li mozek). To že nový typ tramvaje požaduje generálku všech TT v Praze, to je jiná věc, ale kdy to bylo v historii Prahy finančně možné. Nikdy.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.178
Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 23:37:20    Odkaz na tento příspěvek  

Tak ste si měli objednat tramvajku s výškou podlahy metr nad kolejnicí a dalo by se tam klidně dneska nacpat i vzduchový vypružení .. po tankodromu jak v bavlnce, nevšimnete si ani když to v oblouku vypadne a pofrčí po dlažbě ;-)
Chodec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 9-2007

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 23:57:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na streamu sem narazil na video

na
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 3-2004

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 13:52:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: A to je přesně ono.

9001: ?

Otázka líbivosti interiéru je tak krásně individuální věc - jak jen je to možné. Leč 15T se mi imho líbí moc. Coupé vzadu? Ano. To považuju za geniální. :-)
Slovan!
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2394
Registrován: 10-2008
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:05:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem v pátek měl tu nevšední příležitost vidět, jak na to slavné podbabské prodloužení TT prší.

Byl to naprosto SUPER!
Panstvo zdá se nějak nezvládlo sklony. Takže na poslední křižovatce těsně před smyčkou voda vesele proudí kolem kanálu, který je na suchu - např. ten u obrubníku mezi vzduchem od benzinky a vozovkou směr Hydrologičák. Na kolejích před výhybkou smyčky zase rozsáhlá potopa ze směru od bývalých garáží. Když v zimní den trochu roztaje a přes noc přituhne, nebude moct ráno ven ze smyčky ani kolo. Dokonalé využití peněz.

Takže hoši, rozkopat, znova a lépe.
(No já vím, kdo by se to odvážil reklamovat, že?)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3780
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 23:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No naštěstí páteční průtrž asi nebude úplně stadardem, přeci jen se deseticentimetrová řeka nevalí ulicemi, kanál nekanál, každý den, takže bych s hodnocením rekonstrukce ještě posečkal...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 09:56:19    Odkaz na tento příspěvek  

Na t.č. vyloučené a částečně rekonstruované tramvajové trati Výtoň - Modřany mou pozornost upoutal pracovní vozík fy. Skanska, který byl včera odstavený před plaveckým bazénem v Podolí. Má velké, typicky železniční okolky. Také žlábky na přejezdech jsou na obnovovaném úseku širší - "železniční". Na to jsme dosud v Praze nebyli zvyklí.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 12:27:13    Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem koukal. A přejezdy nejsou řešený přechodem na žlábkovou kolejnici, ale nějakýma profilovýma příložkama.
Mop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 662
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 12:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobré jitro Cogwheele a Pragu, přejezdy jsou řešeny stejně jako Poděbradská x Slévačská. Tedy nic nového pod sluncem.
Fotožurnál, toť mé dítko
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2396
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 13:25:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3:
Hm, vaše reakce vypadá rozumně, ale víte, všimněte si, že nekritizuji jasné věci. Jako že kanál nepobírá nebo že hlavní "řeka" teče jinudy.
Kritizuji kanál co je kvůli sklonu na suchu a tůň. Ale chápu, jistě se vyčká, stavba se převezme, a pak se to bude "řešit" k nevyřešení.
Mrkněte se také na "dokonale rovné" chodníky před Podbabská 16 a okolí. Tam je snad až deseticentimetrový propad.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 14:13:46    Odkaz na tento příspěvek  

Dobré odpoledne, milé Mope, tam já ale kolem kolejí nechodim, neni tam žáden plavečák ;-)

Nicméně svýho času na ty přechody nabízela pražská strojírna nějaký extra frézovaný čuda z ingotu a dva sváry navíc na každý straně, tak jsem celkem rád že z takový blbiny sešlo.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3782
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 16:22:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: Nejsem stavař, jen jsem podal svůj náhled na věc a imho průtrž, která je Praze 2x za rok, dokáže udělat paseku i na bezvadný stavbě, ale je-li to tak zřejmý jak popisujete, přijde se na to ještě před kolaudací a nepřevezme/opraví se to.
Keine problem.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1699
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 20:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad žlábky - Stačí se podívat, co se teďka páchá na Podbabské.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 652
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 22:49:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer, dobrou noc, dobré ráno, dobrý den (já nevím kdy to budete číst)!
Milý pragu, že v blízkosti Poděbradská x Slévačská není žáden plavečák je sice pravda, ale je kousek od zastávky Hloubětín. A tam jsou ty přejezdy také.
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 14:26:57    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Kalanis: Kdo tvrdí, že S 49 nejdou zatravnit? Odkaz
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1700
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 20:37:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dyť už jsem to tu psal .
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 26. srpna 2011 - 17:55:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vůz 6153 ještě za plného provozu ZDE
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2887
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 08:37:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak mimochodem, zaregistrovali jste již další typ kolejnic, které se nám teď v Praze na TT vyskytly? Asi ne, jde totiž zhruba o desetimetrové kusy v každé koleji v zastávce Pobřežní cesta. Koukal jsem a říkal jsem si, že byla instalována dilatace z kolejnic S49, když jsem jel kolem. A při blížší obhlídce se z toho vyklubaly R65. V tomto místě jejich použití chápu, ale jinak pro tramvajové tratě je to zcela zbytečný luxus.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3448
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 14:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohl by mi někdo jakožto občasnému cestujícímu vysvětlit, jaký význam má (podle tabulí provizorní, při výluce?) zastávka na Karlově nám. před ČVUT směrem k Národce? Dík.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2738
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 19:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy: Zajištění přestupu hrana-hrana mezi linkami 3 a 17 od Výtoně a linkou 22 směrem k Národnímu divadlu, kam 17 jaksi po odklonu přes áclavák nedojede. Přece jen už se přelézá na Výtoni a na Karláku od Moráně je rovně k divadlu jen 18. Zastávka bude 1.9. zrušena.
K_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 197
Registrován: 8-2002
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 19:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A je nějaký důvod ji rušit? Někdo tu myslím na začátku výluky psal že když se osvědčí tak by mohla zůstat zachovaná.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 649
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 20:09:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K_k: Protože to blokuje ostatní linky a díky ní, resp díky světelné signalizaci vzniká špunt.

Jinak nedoporučuji moc rozebírat. Tohle narazilo rozklad modrého fora
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2740
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 21:16:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K_k: Zastávka se neosvědčila. Polovičaté řešení suplující absenci denních zastávek Lazarská a bez úpravy okolních SSZ nemělo naději na přežití.
Prox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 3-2004

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 21:46:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt:
Té druhé zastávky KN je škoda, protože se podle mne u cestujících docela osvědčila. Dělal jsem zde opakovaně průzkum a nebyl snad spoj, kdyby někdo nevystoupil či nenastoupil. Na druhou stranu je pravda, že část lidí byla tou druhou zastávkou zmatení a vystupovali omylem.
Chlapci, to jste si spíš měli vyfotit toho bobra, co tu chcípnul minulý týden!
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5941
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 21:54:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No hlavně ta zastávka ještě více prodlužuje už tak nesnesitelně dlouhý průjezd Karlovým náměstím.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2741
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 27. srpna 2011 - 23:26:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prox: Řada lidí ji určitě přivítala, nicméně ne dav, který by zařídil, že by se před objektivními provozními problémy přivřely oči a zastávka se ponechala. Jinak by brzy mohla mít ze dvou třetin obrat jako třeba Moráň - významově je na Karláku vlastně stejná. Nicméně tady prostě visí ve vzduchu větší úprava (posun Štěpánské nad křižovatku, denní Lazarské 3x před křižovatkou nebo 4x v poloze dnešních nočních s mysy a posun Myslíkovy do středu ulice). Z čehož kromě budu jedna druhé dva jaksi měly být udělány loni, ale byť o ně lidé se vztahem ke kolejím v různých stupních bojovali, Praha 1 a 2 se nepřidaly...
Breník J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.252.242
Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 01:26:07    Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu 15T č. 9228 na zkušební jízdě. Když jsem jel na lince č. 20 vozem 14T č. 9139, spatřil jsem, že má v interiéru ještě 1.5 sedačky - to je snad jediná ?
Mop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 667
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 09:58:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tusim jsou s jednoapul sedaky jiz jen dva vozy - 9121 a 9139. Nejak se na ne pozapomelo..
Fotožurnál, toť mé dítko
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10994
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 15:58:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: No prostě v tom prostoru je zastávka potřeba. Ona Zelená taky byla jen dočasná...
NIC NEBYLO
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3785
Registrován: 2-2006

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 21:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MOp: Já mam tušení, že spíš 9123 než 9121.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Mop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 28. srpna 2011 - 21:40:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pardon je to ta 9123. prekouk jsem se.
Fotožurnál, toť mé dítko
Str
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 6-2010
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 13:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no ja jsem nedavno videl na zkusebce uz 9233
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2403
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 14:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Ona Zelená taky byla jen dočasná...

Však také už neexistuje.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11001
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 15:17:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A japase menuje???
NIC NEBYLO
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2404
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 29. srpna 2011 - 15:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je fuk, ať se jmenuje třeba Holiday.Inn, Čínská, Zelená nebo Na barikádách. Ale na místě oné provizorní zastávky už nic není - jen travička zelená.

(Nová tramvajová zastávka mezi bývalou dočasnou Zelenou a bývalou z. Podbaba ve smyčce zdědila název Zelená. Zatímco autobusová zastávky Podbaba u té bývalé smyčky je přejmenovaná na Čínská. Nově se Podbaba jmenuje nová tram. konečná u vlakové trati a na Podbaba je přejmenovaná také trochu přemístěná bus zastávka Ve Struhách, dříve Garáže Dejvice.)

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11005
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 11:20:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach bože, co se toho dovede napsat o prostém posunutí zastávky pod křižovatku... No dobře, je to tak. Teď by mě ještě zajímalo, zda tomu bylo tak v plánech i před zřízením zelené. neměla se Lotyšská posunovat níž a zastávka Podbaba jmenovat tuším Nám.Družby?
NIC NEBYLO
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2408
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 13:02:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
Pokud je téma provizornost zastávky, tak je zajímavá její existence fyzická, ne že se něco jmenuje stejně. Bagry (jimž patří budoucnost ) přijely a sežraly ji. Pro cestující byla samozřejmě "posunutá", přímo "odsunutá" od stejnojmenné zastávky busu.

O nějaké Družbě nevím, ale Lotyšská byla - udělám vám radost - posunutá ke Kulaťáku (fyzicky tedy spíš výš).
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3921
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 30. srpna 2011 - 13:31:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pohled odjinud ale i do Podbaby:
25. květen je den ten…

A doporučuji i sekci
Nádražní restaurace a Historky z nádražky
Jenda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 615
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 31. srpna 2011 - 00:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, v těchto dnech jsem zavítal po delší době do Prahy a velmi mě zaujal stav tramvajových tratí - hlavně směr Sídliště Řepy, kde jsem se pohyboval nejčastěji. Jízdy jsem si opravdu užíval, tramvaje jely svižně a zároveň klidně. Bohužel jsem si také všiml často rozbitých skel u nových označníků - jsou hodně terčem vandalů? Vypočítávají zpoždění dle předešlého odbavení zastávky, nebo reagují i na zdržení mezi zastávkami? Děkuji za objasnění.
Olomoucká tramvajová doprava ve hře Microsoft train simulator - MSTS MHD OLOMOUC
Parková dráha Olympia Brno - S.M.P.D.