K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 06. 05. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 06. 05. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 512
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 10:44:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z..- Ano jezdím po Praze autem, kombinuji dopravu s metrem jak se to hodí.

Osobně mi to nevadilo. Ani ten hluk nebyl tak hrozný.

Možná by stálo za to abyste přestal ostatní urážet a chovat se sám trochu snášenlivě.

Za prvé. Víte jak vůbec funguje semafor pro chodce? Na zelenou můžete vstoupit a i když vám v půlce padne červená, tak pořád máte dost času dojít v klidu nadruhou stranu.

Za druhé, ta dlouhá zelená pro auta je vlastně pro Vás, aby auta projela na zelenou vlnu a v těchto místech trávila co nejmín času.

ZA třetí, Pokud tady tak hrozně proklamujete zdraví a jak vám na něm záleží. Co Vám brání jit podchodem, aby jste na tom jednom přechodu nestál Když dokážete jet na kole, tak zvládnete vyjít i schody.

K autům na chodníku- Taky mi vadí, že auta stojí NEPŘEDPISOVĚ na chodníku. Pokud tam můžou být tak nevadí. Takže ano ser... mě cyklista i auto, pokud jsou NEPŘEDPISOVĚ na chodníku.

Celkově. Pokud budou cyklistiku prosazovat lidé vašeho ražení, tak to ani nemůže dopadnout dobře, protože jsou naprosto neschopni se domluvit a ve výsledku se chovat jako auta, která byla před nimi.
A zopakuji to znovu, pokud se bojíte jet ve vyhrazeném cyklopruhu/bus pruhu, tak nemáte na silnici co dělat a jedte radši MHD než abyste kvůli SVÉ srabotě ohrožoval další lidi.

Já břevno v oku nemám ;-). Svův názor jsem Vám napsal. Pokud se chovají předpisově, je to v pohodě. Pokud jsem rád, když je MP osolí. A je mi jedno jestli to řidič tramvaje, auta, kola.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10234
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 11:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak když tabulky nezaujaly... ani blbý proklady, tak tedy něco k věci
Zas ta bilance není tak dramatická řekl bych...
Zaslechnuto v rádiu:
Osmačtyřicetiletý cyklista zemřel v noci na dnešek v Praze 6 po srážce s osobním autem. Záchranáři na místo nehody v Lipenské ulici dorazili sedm minut po ohlášení, přesto se jim nepodařilo muže zachránit, uvedla pražská záchranná služba na svých webových stránkách.
Podle jejich informací je to letošní první smrtelné zranění cyklisty, u kterého zasahovaly posádky pražské záchranní služby. Od začátku roku evidují ale 44 zraněných cyklistů, přičemž zranění dvou z nich byla velmi vážná.
Jsem oběť, ne viník.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1038
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 11:59:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Záleží, kdo je viník. Já jsem v Oslu poslal jednoho na vozíček, páč hošánek namachrovaně jel na červenou, což je tu docela nešvar u cyklistů. Já to bral z příčné ulice s kloubákem a sedmi minutama sekery, takže bez šance zastavit.V autobuse to odskákala ještě 3 malá děcka, která prošla sklem. Kvůli jednomu debilovi.
Ale jinak s cyklistama problémy nejsou, MHD využívat mohou s tím, že řidič rozhoduje o počtu kol v buse. Cyklistika je tu velmi rozšířená navzdory kopcovitému terénu,i já sám jezdím denně na kole do/z práce. Cyklostezky jsou většinou vedle silnic, ale odděleny svodidly, ale v centru na toto není místo, takže jenom pruh. Smí se jezdit i po chodníku s ohledem na chodce. Problém, že by cyklista nastupoval nebo nechtěl opustit bus jsem neměl. Oni,když už vidí, že je plno, tak se ani netlačí dovnitř.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 12:04:20    Odkaz na tento příspěvek  

takze:

zaprve: kdyz uz jsme u toho "neurazeni", ktere tak pozadujete, nevim, proc toto doporuceni doprovaztie tim, ze se mne ptate, zdali jsem videl semafor. videl, vim jak funguje, ale narozdil od vas i chapu, ze pomer 95: 5 ve prospech aut rozhodne neni to prave orechove, jak by to melo vypadat v centru mesta.

zadruhe... tak tomu se snad nelze ani smat. co kdyby tam vubec neskakala zelena pro chodce a vmax se zvysila na 350 km/h? to by tam tam teprv auta travila malo casu...


zatreti: poradte mi, jak mam na pavlaku prejit sokolskou podchodem? myslite ten na fugneraku, nebo ten u celakovskeho sadu?

co se tyce te predpisovosti: takze chapu-li to dobre, pokud nekdo zmeni befehlem chodnik v parkoviste tak, ze se chodci plazi pulmetrovym zbytkem kolem zdi, je to v poradku. ale kdyz jede po chodniku cyklista, ktery vadi milionkrat min nez ta "povolena" auta, je to spatne. nejenom jamam asi problem pochopit tuto logiku.
mimochodem napadlo vas nekdy, kolik byvalo v praze po ulicich stromu, nez bylo treba zacit "zvysovat pocty parkovacich mist"

clovece, ta poznamka s brevnem byla z mych ust mnohem trefnejsi, nez jsem se domnival.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 12:10:52    Odkaz na tento příspěvek  

akribius: nevyhodou vami popsaneho systemu je ten, ze je malo buzeracni a malo akcentuje vysadni postaveni iad, jenz je vrcholnym projevem lidske touhy po svobode. a navic to je v norsku, coz neni zdaleka tak vyvinuta a slozita spolecnost, jako ta nase, cili to tam si lze aplikovat, ale u nas ne, my sme specificky.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3817
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 12:29:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nu ono z hlediska vstřícnosti k chodcům stačí zkusit jít z IPP k Muzeu. Kličkovaná. Podobně nejde projít Legerkou po pravý straně od mostu - důvod? Chybí přechod. Tam je ale nejpůvabnější to že na ten roh co je nouzovej východ z metra nevede přechod ani jeden neboli buď se musí jít až k Lublaňský a nazpátek nebo to nějak přeběhnout....

To jen k "vstřícnosti" okolí IPP k chodcům.
Akribius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1039
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 12:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já si na cyklisty nestěžuju, prostě tamten byl blbeček, stejně jako jednoho kolegu na kole srazilo auto, co mu nedalo přednost- naštěstí jen zlomená noha bez následků. Jinak vcelku vzato žádný problém a hlavně chápou, že ve špičce na některých spojích fakt ne.
Blbečci se najdou mezi všema profesema i mezi náma řidičema busů.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 13:32:08    Odkaz na tento příspěvek  

akribus: no dyt jo. akorat tady nekteri kluci, zejmena ti, co jezdej sami autem po praze, trpej predstavou, ze cyklisti sou do jednoho pitomci, ktery kazdyho strasne omezujou a do mesta vlastne vubec nepatrej, protoze do mesta patrej dalnice a sedmivterinovy zeleny pro socky, co nemaj na auta.

petr vlcek: ja myslim, ze vstricnost je to dostatecna. ja bych vsechny chodniky voplotil, aby chodci nemohli narusovat dopravu vubec.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 14:00:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z. - Až se psychicky uklidníte, tak můžeme v diskuzi pokračovat. Tímto jí z mojí strany končím.

Co píšete jsou lži a když nejste schopen najít kompromis, tak si nemáme co říct.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 14:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

škoda kéeme, že jste sem nedal i ty trasy náhradní busové dopravy, co tam bylo jinak.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 14:08:42    Odkaz na tento příspěvek  

9001: coz o to, ja jsem uplne klidny a vubec nevim, kde jste prisel k opaku. spis jsem narazil na hranici vasich argumentacnich schopnosti.

takze jeste jednou a zcela v klidu pokladam jednu z otazek. zodpovezte a vratte se k dalsim a prestante se chovat teatralne.

takze: mam tiu sokolskou na pavlaku podlezat podchodem u muzea, nebo tim na fugneraku?
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 14:14:36    Odkaz na tento příspěvek  

(jinak - pokud nekoho obvinujete ze lzi, budte konkretni. pak to skutecne vypada, ze ve skutcnosti proste nemate odpoved.

jestli tu nekdo lze, pak jste to vy s tvrzenim, ze na pavlaku mohu magistralu podlezt podchodem.)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 14:25:46    Odkaz na tento příspěvek  

Jistěže můžete, dokonce z celých 25%
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3820
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 15:51:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to sice jo ale podchodem se např. nedá dostat "do parčíku" neboli k tomu bloku co je v něm hasičárna. Neboli když půjdete tamo směrem od Nuseláku po pravý straně, tak musíte přejít 2x na křižovatce s Rumunskou, pak sejít do podchodu, podejít jím tramvaj, zas vylízt a počkat si na další světla. Podobně při cestě Sokolskou "od Pešků" - totéž nebo 3x světla. Taky tam denně jsou vidět odvážní přebíhači co se jim nechce trávit mezi autama 4 minuty čekáním 3x na zelenou.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 16:59:32    Odkaz na tento příspěvek  

hlavne se neda podlezt ta sokolska primo u hotelu legie. zbyva ta sedmivterinova zelena, na kterou se vzdy snazi prjit 100 lidi v kazdem smeru. pac ve meste je fakt hlavni to, aby mela dost prostoru auta a jejich ridici, kteri svoji existenci a chovani berou jako neco, co je dane a nemenne a jedinne spravne a jakmile by nekdo chtel ve meste alespon kousicek prostoru na jejich ukor, je zle. ze oni funguji na ukor vsech ostatnich, to neresej, naopak chtej, aby pred nima odstatni zalezli nejlip od zem.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 17:06:51    Odkaz na tento příspěvek  

To je myslim jen drobnej vývojovej rozdíl, ve vyspělejších zemích cpou pod zem radši ta auta.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 17:27:11    Odkaz na tento příspěvek  

bohuzel spousta lidi si mysli, ze vyspelou cast sveta nejlip dozeneme zkratkou pres stredni asii zavadenim standardu, ktere jsou standardy fakt snad jedine tam.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 9-2008
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 17:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Belgické město trápí "cykloteroristé"

Jó, "cykloterorista", to tu ještě nebylo...
HOC SCIO PRO CERTO: QVOTIES CVM STERCORE CERTO, VINCO, SEV VINCOR, SEMPER EGO MACVLOR.

Tím jsem si jist: kdykoli spor mám se špinavci, ať vítězím či poražen jsem, vždy pošpiním se sám.
Cestující101
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.113.2
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 21:02:42    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, omlouvám se, že Vám zde zasahuji do diskuse, ale prosím, dají se někde sehnat odjezdy tramvají z vozovny Žižkov? Díky moc za odpověď.
Zerr0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 21:35:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkuste pohledat tady:
http://www.prazsketramvaje.cz/jizdnirady/20110502.xls
I am not useless! Just use-impaired.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5284
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 10:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V neděli jsem z auta viděl v Praze Vinoři tramvaj. Docela jsem čuměl jesli nemám nějakou haluz,ale opravdu tam byla:-)
Máte někdo její foto ?? Neměl jsem čas se tam na ní jít podívat ...
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 11:13:21    Odkaz na tento příspěvek  

Z areálu někdejší Rustonky byla do přilehlých objektů přemístěna Pražská strojírna: http://www.pstroj.cz/ Tramvaj u vjezdu by měla sloužit jako poutač a snad i jakási "zasedačka".
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3715
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 11:44:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je tam tahle krasavice někdejšího ev.čísla 7043.
Vnitřek byl upraven do podoby jakési letní zasedačky, aspoň tak znělo zadání...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 9-2003
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 12:41:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam bude v lete pekelny vedro teda...
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1912
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 15:37:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cyklodebata: koukám, že se to tady po mém prvotním příspěvku pěkně rozjelo. omlouvám se za "zaplevelení" tématu tímto problémem, ale vidím ho jako celkem důležitou a i vzhledem k tramvajím relevantní záležitost. nicméně raději volím menší font...

na kole jezdím momentálně v berlíně párkrát do týdne, v praze se taky občas svezu. autem jezdím taky, ale málo (když už, tak spíš delší vzdálenosti), nicméně řidičská zkušenost mi rozhodně nechybí. takže se považuju za celkem zkušeného cyklistu i řidiče (a samozřejmě chodce).

mrzí mě, jakým způsobem většina české veřejnosti na cyklisty (a vůbec občanskou společnost - viz 9001 - a teď snad bohužel i Rzeczpospolita) nahlíží. tady v berlíně jezdí na kole spoustu lidí a denně vidím desítky, možná i stovky drobných přestupků - ale i tak to vše funguje. a když koukám, že to u nás všichni vidí dost černě, jsem optimista. když to jde jinde, musí to jít i u nás. a navíc, moje zkušenosti s ježděním na kole po praze nejsou vůbec tak hrozné, jak tady větina z vás líčí. zkoušeli jste to vůbec někdy?

"chodníková cykloinfrastruktura" už je passé - drahé a stavebně náročné, málo kapacitní (nelze předjíždět), problémy s údržbou, zimním úklidem atd. i v německu se už od těchto řešení před pár lety ustoupilo. řešením je vytvoření společného dopravního prostoru, kde se všichni navzájem více respektují. tomu napomáhají právě cyklopruhy a cyklokoridory na silnicích, a to včetně vytížených komunikací. v nevytížených bočních ulicích pruhy nejsou potřeba - tam patří zklidněná zóna - naopak jsou potřeba tam, kde jezdí aut hodně.

přijeďte se podívat do berlína, vše funguje prakticky bezproblémově, včetně provozu v cyklopruzích na vytížených, širokých komunikacích. a často i bez cyklopruhů: já například jezdím často po silnici "2+2 pruhy" bez cyklopruhů nebo po 1+1 bez cyklopruhů s tramvají přímo ve vozovce (něco á la seifertova, jen ne do kopce), také tu mám u domu křižovatku 2+2 x 2+2 bez cyklopruhů a s hojným provozem kol, včetně levých odbočení. a nemyslete si, že tady jezdí nějací závodníci v dresech - naopak, úplně normální obyvatelé nejrůznějšího věku i fyzické kondice.

hlavní roli hraje doopravdy přístup řidičů a společnosti vůbec - a podle mě platí, že čím více cyklistů, tím méně agresivního chování. když vím, že moje žena/dcera/dívka/etc. sama na kole jezdí, nebudu k ostatním agresivní. když vím, že cyklisti jezdí všude a pořád, nezapomenu je pustit (podobně jako chodce) v případě pravého odbočení auta a přímé jízdy cyklisty. když uznávám, že kolo je součástí zdravého životního stylu a že nezatěžuje životní prostředí, budu taky tolerantnější.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 16:22:22    Odkaz na tento příspěvek  

pawel: mate samozrejme pravdu. zeptam se na jednu otazku - co by se v berline stalo, kdyby nekdo zaparkoval auto na cyklopruhu?
problem neni v tom, ze se cyklopruhy maluji, ale jak - mnohdy to svedci opravdu pouze o tom, ze to nekdo slibil namalovat, ale realna pouzitelnost mu byla u riti. a prijde mi, ze pro kluky od mestske policie je daleko dulezitejsi zbotickovat nekoho, komu pred dvema minutama propadlo parkovani v placeny zone, nez resit blba blokujiciho cyklopruh.

jinak, samozrejme, ze asi neni predstavou cyklistu motat se po chodniku kdekoli - spise je tu rec o "perifernejsich" castech mesta, kde jsou chodniky dostatecne siroke a chodci mene vyuzivane, procez lze jejich cast prostym namalovanim cyklopruhu zmenit na bezpecnou trasu pro kola.

jinak ja po praze problem vicemene nemam, neb se "nebojim vlastni krve" a jezdim klidne i po schodech (dolu :-), kdyz neni zbyti. jen kroutim hlavou nad tim, co za ty penize mame, a co bychom pri trose snahy mohli mit...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 16:43:55    Odkaz na tento příspěvek  

Mno jednou jsem viděl ve Strašnicích na autě zaparkovanym v cyklopruhu botičku, to je asi optimální řešení .. je zaručený že tam vydrží nějakou dobu překážet

Vztah "čim víc cyklistů, tim míň agresivity" je naprosto logickej, protože po vypracování podmínek začne jezdit kromě úzký vrstvy extrémistů i průměr běžnýho obyvatelstva. V současný džungli obstojí jen speciálně trénovanej a vybavenej jedinec.

Nechcete jít do tý cyklistický? Chcípaj tam všechny domácí zvířata odkaz
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3825
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 18:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nojo, ono ale stačí jet třeba i v tom Německu jen kousek po silnici za čárou. A pokud někdo bude předjíždět v zatáčce kam lautr nevidí nebo když jede něco proti s tím že "se tam nějak vejdem" (= cyklista uhne do škarpy) tak z 95% disponuje českým číslem. němci není zatěžko těch 100 m než bude moct bezpečně předjet jet za cyklistou. Platí i na "divokém východě" někdejší NDR.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1655
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 08:59:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z ... se svými názory bys krásně zapadl do včerejší parlamentní diskuze.
Chodníky na periferii slouží velice často k procházkám maminek s dětmi a důchodců se psy. Když do toho vjede borec na galuskách a řítí se čtyřicítkou ...
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 11:28:49    Odkaz na tento příspěvek  

gabuliatko: a jsem opet u toho - vymysleet neco, co univerzalne plati pro kazdy chodnik ve vesmiru. zkus pochopit, ze nevolam po nicem jinem, nez o pouzivani mozku. proste nekde podminky jsou, nekde nejsou, a dle toho by se melo jednat.

jinak teda, jezdim na kole fakt dost a v zivote sem nevidel po chodniku nekoho na galuskach svistet 40. ty ano?
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 04. května 2011 - 17:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: Že já vůbec něco psal. Rozhodně jsem to nemyslel proti občanské společnosti, v níž se osobně si troufám říct hodně angažuji a jejíž výhody plně využívám, vadilo mě akorát nadbytečné množství akcí ovlivňující dopravu. A to, že nemám rád Automat přeci ještě neznamená, že jsem nějaký technokrat, ne?

Mimochodem:
http://www.urm.cz/cs/mestske-investice/detail/1258/vodni-tramvaj
Alpha 1983
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1656
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 17:45:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměřil jsem to, ale stává se mi že jedu autem, za mnou sportovec na kole a když musím přibrzdit, ohne to na chodník. 30 to je určitě. Odvolávám to na galuskách.
P_v
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 04. května 2011 - 20:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzecpospolita: Co je to za humory, adrenalinový průplav šlajsnou u Štvanice?
Lax151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 12-2008
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 11:36:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdarec, odbočim..

Jakožto studenty dopravky nás úkolují dopravními průzkumy a kámoš by se ho rád zbavil, takže dávám do placu nabídku DOPRAVNÍHO PRŮZKUMU DNE 11.5.2011

Nástup je na Palmovce v 11:30. Spočívá to v počítání cestujících v tramvaji přepravených mezi jednotlivými zastávkami.

Měl byste někdo zájem?
Kdyžtak napište.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 11:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

za mnou sportovec na kole a když musím přibrzdit, ohne to na chodník Protoze se boji, ze na nej zacnes troubit nebo ho zajedes. Ten pocit netrpeliveho ridice za zady je velmi neprijemny... Coz nerikam, ze je Tvuj pripad, ale vetsina ridicu takova v Praze je :/
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 12:43:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lax151:Docela odvaha tohle veřejně prezentovat.

Nemáte na to náhodou den volna? ;-)

Narovinu bych řekl, že tohle dokazuje kvalitu výstupu daných průzkumů...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1657
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 13:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: a to je mi novina ...
Lax151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 12-2008
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 13:38:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane kolego, děkuji za věcný příspěvek s vysokou vypovídající hodnotou. V čem je podle Vás ohrožena kvalita výstupu? Jedná se o to, že kamarádovi se to zrovna nehodí a tak mi příjde jako rozumné řešení nabídnout to někomu, pro koho je to zábavou. Věřím, že tuto nabídku zdejší šotouši ocení
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10269
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 14:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ještě jedny historický jízdní řády - takto vedel sebe nikdy nevisely, byly sestaveny jen pro účel fotky.

Jsem oběť, ne viník.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2178
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 16:17:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Jo to musela bejt nádhera přijít v sobotu vpodvečer na zastávku a vědět, že to pojede za 14-20 minut.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1658
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 16:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K 17 v trochu pozdějším čase (ráno 6) mám vozáky, kdyby byl zájem.
V té době to stejně jezdilo podle plotu s mnoha technickými a personálními výpadky. A stěžovat si nikdo nedovolil.
Lax151: pane, jak se k průzkumu staví studenti ... on je pro mnohé z nich trochu problém ty lidi spočítat z nejbližší hospody.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2010
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 16:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Iiii: Někde úsměvná vzpomínka, někde krutá realita 21. století, a to mají některé linky interval i 60 minut (možná i 120, ale tím si nejsem jistý).
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19428
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 17:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

za mnou sportovec na kole a když musím přibrzdit, ohne to na chodník Protoze se boji, ze na nej zacnes troubit nebo ho zajedes. Ten pocit netrpeliveho ridice za zady je velmi neprijemny...

Klavíristo, přečti si pořádně, co napsal Gabuliatko.
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 501
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 18:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lax151:

Tak kvalita ohrožena ani být nemůže, protože ani nikdy žádná nebyla Taky jich už mám pár za sebou a kromě šotoušů je poctivě dělalo jen pár procent studentů. Zbytek v lepším případě odjezdil pár koleček, v horším jedno a našli se i tací, co odjeli jen kousek nebo také vůbec nic. Zbytek se dodělal doma (nebo také o přestávce před odevzdáním). Více méně je to fraška, nevím o někom komu by průskum hokus pokus o přestávce neprošel. Pokud někdo z města či ROPIDu ten průskum bere vážně tak se ani nedivím, že to tady vypadá jak to vypadá
Jiří_t
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 19:17:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Průzkum je tentokrát ošéfován kontrolní jízdenkou. Takže sčítání provádějící student/pracovník bude muset aspoň na začátku a na konci na určenej spoj dorazit.
Martan2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 11-2010

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 20:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak toto jsem se dnes dočetl v Listech hlavního města na téma 15T: Se Škodovkou však zástupci metropole vedou jednání o možnosti snížení dodávek v letech 2011-2012 v návaznosti na dodávku takzvané light verze tramvaje 15T.
Měl bych k tomu pár dotazů, snad mi to dovede někdo z místních osvětlit:
1. proč snižujeme dodávky? Už tak bude mít škoda problém stihnout vyrobit všech 250ks do roku 2017. Nebo na to už teď nemáme?
2. co je ta jejich "light" verze? To je ta s nemotorovým předním podvozkem? Zase si našli důvod, proč se to zpozdilo.
Observer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 4-2011
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 20:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Věřím, že se ty dodávky do roku 2017 ztihnou. Kolik jich je už dodáno?
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3007
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 20:42:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Observer:

9201-9225


nějaké včerejší na d-18...
včerejší 15T na d-18 -> ev.čísla 9204, 9206, 9214, 9219, 9220 a 9222



World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou

Zerr0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 167
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 21:12:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martan2:
1)Pokud vím, jedná se o dodání snad 50 "heavy" verzí, se všemi podvozky hnanými, zbývajících 200 má být s prvním podvozkem běžným, ale s klimatizací celé tramvaje. Protože příprava, testy a schvalování nové verze chvíli potrvají, pozmění se harmonogram dodávek. Celkový počet tramvají dodaných do roku 2017 by se snad měnit neměl.
2) Tohle rozhodně není výmysl škodovky, ani nějaké její pokusy o zdržování.

(Příspěvek byl editován uživatelem zerr0.)
I am not useless! Just use-impaired.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2633
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 21:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martan2: "Zdržuje" Praha, bo nemá penízky :-)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7092
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 22:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:
Praha nezdržuje nic. Opravdu se jedná o snížení dodávek současných verzí bez klimy. Od čísla 9251 by měla být nová verze s klimatizací pro cestující. Letos je smlouva na 50 ks, pak každoročně na 35.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3718
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2011 - 23:04:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Nefabulujte, jediná smlouva, která je podepsána, opravdu není na letošních 50 ks ! Letos má dle ní být 35 kusů, to jen z loňska má výrobce skluz...
Praha zdržuje bo fakt panuje zoufalá finanční situace.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 09:26:44    Odkaz na tento příspěvek  

To bude tim, že to Bém předal ve skvělym stavu a bez dluhů, jak sám řekl -- nepodepíše se ten běžnej první podvozek nějak negativně na jízdních vlastnostech v těsnym oblouku, když to pak bude vlastně sunutá souprava s řidícím vozem?
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2634
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 09:26:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Praha zdržuje takticky chytře. Objednává, jedná, mění, dolaďuje, požaduje ;-). A opravdu nejde pouze o snahu vylepšovat vozítko (byť v některých případech určitě jde i o snahu pozitivní), ale penízky hrajou nezanedbatelnou roli...
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7093
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 10:02:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon:
Proč slovíčkaříš? Smlouva je podepsaná tak, že má Škodovka dodat do konce letošního roku 50. kus.

Praha zdržuje bo fakt panuje zoufalá finanční situace
Prosil bych uvést zdroj, ze kterého čerpáš, že to tak opravdu je. Tvé zdroje se totiž již mnohokrát mýlily - budiž příkladem archiv k-reportu. Praha se rozhodla pro klimatizaci a pro první nehnaný podvozek. Jedná se o vozidlo, které není schválené DÚ a jeho homologace chvíli potrvá. Přímo z úst někoho od Škodovky jsem tento víkend slyšel, že se jedná akorát o tom, jestli by klimatizaci neměly dostat tramvaje již nižších čísel. V tuto chvíli snad stále platí, že až od 9251.

MŠ:
Praha zdržuje takticky chytře. Objednává, jedná, mění, dolaďuje, požaduje ;-). A opravdu nejde pouze o snahu vylepšovat vozítko
Aha, takže dolaďovat vozidlo za 60 mega je zřejmě špatně. Netvrdím, že je na tom Praha finančně nejlíp, ale rozhodně bych za dolaďováním produktu v zakázce za 17 miliard nehledal zdržování.
Stejně tak mi bylo řečeno, že by nová verze 15T měla být někdy v půlce roku a zkoušet by se měla souběžně s dodávkou normálních 15T. Pak by dodávka plynule přešla na novou verzi. To mi nepřijde jako snaha o zdržování, ale spíš jako chronická snaha šotoušů zkritizovat co se dá.
Bobek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 11:51:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale ony peníze opravdu nejsou. Třeba se kvůli tomu letos škrtla 3. etapa reko Michelské.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Ronnie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 9-2008

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 11:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Zdarec, odbočim..

Jakožto studenty dopravky nás úkolují dopravními průzkumy a kámoš by se ho rád zbavil, takže dávám do placu nabídku DOPRAVNÍHO PRŮZKUMU DNE 11.5.2011

Nástup je na Palmovce v 11:30. Spočívá to v počítání cestujících v tramvaji přepravených mezi jednotlivými zastávkami.

Měl byste někdo zájem?
Kdyžtak napište."

Upřímně doufám, že kámoš školu nedodělá, miluju lidi, kteří se příhlásí někam na školu a chtěj jen titul a nejsou schopný udělat ani blbej průzkum.. A věř, že neni problém si to najít
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 505
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 14:38:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ronnie:

Těch průskumů se učastní spousta lidí, u kterých nemá jejich studovanej obor s dopravou absolutně co dočinění. A jediné, co jim hrozí, že nebudou mít den volna.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pershink.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10276
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 14:43:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

průkumů? apsolutně? snad aspoń počítat do 50 uměj...
Jsem oběť, ne viník.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3722
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 06. května 2011 - 15:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Tak kdyžtak smlouva počítala s dodávkami 32 ks ročně, tj. ke konci tohoto roku bylo v plánu 66 kusů (včetně 2 prototypů).
Zdrojem je ekonomický a obchodní úsek a mé zdroje se opravdu často nemýlí - budiž příkladem třeba i archiv K-repu...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...