K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 06. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 06. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10032
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 22:30:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To samozřejmě myslím vážně. Problémem oblasti není, jak se jednotlivé autobusové linky jmenují, ale kolik lidí jede z Klamovky na Anděla v tramvajích, kolik v busech a zda by se ti lidé z busů nevešli do tramvají. Samozřejmě že je možné ukončit 217 a 130 na Klamovce a zrušit 149 , výsledek bude stejný, jako když se zruší 217 a 130 a rozšíří 149. Ba ne, bude horší, protože životní prostor obyvatel Klamovky zhorší přestávkující a a otáčející se busy. Čili ta průjezdnost 149 řeší i toto. odpovězte mi bručoune prosím v té všeobecné volné dopravní autobusové diskusi jak o ní píše mašotouš výše, a´t neplevelíme další vlákno a nepřivedeme jej k úpadku, jako se již jednou stalo. Do zmíněné diskuse nechodím, takže tam riziko sporu není, ano? Děkuji.
Jsem oběť, ne viník.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5985
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 22:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quor, Rzeczpospolita: Možná by stačilo, kdyby každý poctivě řešil, kam potřebuje kolik místních kaštanů, a ne jen vymýšlel, jak za každou cenu svézt všechny po kolejích. Když potřebuju z Vokovic do Zličína, a nabídnete mi jen to co dneska jezdí, tak pojedu autem (to je příklad z reality, žádná fikce).
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10033
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 22:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B5984: Bohužel, jsem toho názoru, že dva busy zatíží životní prostředí více než jedna souprava tramvaje. Dva busy navíc neodvezou to co jedna souprava tramvaje, ale jen asi 2/3. Odpovězte mi Bručoune prosím v té všeobecné volné dopravní autobusové diskusi jak o ní píše mašotouš výše, ať neplevelíme další vlákno a nepřivedeme jej k úpadku, jako se již jednou stalo. Do zmíněné diskuse nechodím, takže tam riziko sporu není, ano? Děkuji.
Jsem oběť, ne viník.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5986
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 22:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: k vizi tramvajových fandů o "silné" 149 a oslabení 130,191,217 se odmítám dále vyjadřovat. Je to totiž antikaštanská hovadina.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4718
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 22:41:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Mezi Kobylisy a Ládvím, tedy respektive mezi Kobylisy a Ďáblicemi je potřeba zrušit jednu tramvajovou linku. Bohužel, ale jiné rozumné efektivní řešení pro tuto oblast není. Dvě tramvajové linky tam nenaplníš, ani kdybys tam zrušil autobusy komplet. Vzhledem k tomu, jak je tam vedená doprava, jsou tramvaje v oblasti Ládví nejméně použitelný dopravní prostředek.
Jedna linka v Trojské by byla dost na hraně, tam je to tak na 1,5 linky, s tím souhlasím.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5987
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 22:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"dva busy zatíží životní prostředí více než jedna souprava tramvaje"

Byla řeč o zbytečné soupravě tramvaje a potřebném busu. MHD musí hlavně fungovat. Proto konec konců ty busy vznikly, aby to fungovalo. To co prezentujete jako lepší, by ve skutečnosti bylo výraznou degradací MHD.

"Odpovězte mi Bručoune prosím v té všeobecné volné dopravní autobusové diskusi .... Do zmíněné diskuse nechodím"

Jakou cenu by měla taková odpověď?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5988
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 22:48:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Jedna linka v Trojské by byla dost na hraně, tam je to tak na 1,5 linky"

V sedle je to tam kapacitně na 0,5 běžné linky, v odpolední špičce na 1 běžnou linku. I při těchto parametrech by šlo o menší vytížení, než třeba z Dejvické na Č.Vrch, nebo přes Letnou. Opět jsme u vadného poměru intervalů 8/10/8.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10034
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 22:49:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B5986: CIT:"Je to totiž antikaštanská hovadina." Prosím mírněji. Já už jeden ban zažil kvůli vám, nechci dostat další. Nemohl byste napsat třeba "je to snaha po vyvážení poměrů mezi možným a chtěným a tím na co jsou peníze a tím kolik je kde prostoru?" Znělo by to lépe.
Když mi odpovíte do té diskuse jak o ní píše mašotouš, má ta odpověď cenu zachování diskuse této. Což stojí za to, ne?
Jsem oběť, ne viník.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5989
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 22:52:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Už zase rozjíždíte styl "ad personam"? Brzděte prosím.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 9-2004

Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 23:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Možná zítra... Rád žiju i v reálném světě.
Orky: Vono je problém, že zrušením 1 liky v Trojské nezačnou tramvaje na st. 1,5 jezdit na st 3, ale ta 1 linka bude ráda, když bude obsazená stejně, protože to tam tu dopravu oproti metru velmi znevýhodní. Lidi by přešli do metra, ne do zbývající linky.

K Ládví: Ano, když se nechá 103 3xx a 17, bude to stačit, souhlas. ..- to asi není to, co jsi myslel, že?
Alpha 1983
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10035
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 23:20:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B:5989: Viz můj 10034.
Jsem oběť, ne viník.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5990
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 23:31:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"zrušením 1 liky v Trojské nezačnou tramvaje na st. 1,5 jezdit na st 3, ale ta 1 linka bude ráda, když bude obsazená stejně, protože to tam tu dopravu oproti metru velmi znevýhodní."

Pro Trojskou a přilehlé ulice je interval 8/10/8 přepychový. K preferenci tranzitu tímto směrem nevidím žádný důvod. Kvůli představě, že když koleje, tak ne jedna, ale rovnou dvě linky, se házejí z okna denně nehorázně obrovské sumy peněz. Podobně šílené fůry peněz lítají z okna kvůli nevhodné aplikaci metrolinek.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 9-2008
Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 23:39:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem 10031: Beru, ale já si právě myslím, že nemůžeme jen tak určit "ten a ten prostředek je důležitější než onen" a pak ho preferovat všude, ale musí se přistupovat s ohledem na situaci v konkrétním místě. Čili tramvaje v Modřanech jsou tak významné, že k sobě stahují i návazné autobusy (ač to někteří těžce nesou, je to tak), a naopak v Ďáblicích jsou tak nepoužitelné, že preferovat je za cenu rušení souběžných autobusů je naprostá pitomost, to už radši vážně zrušit tu trať. A o takové rozlišení se právě ve Volné dopravní snažíme.

A k 130/149 se už vyjadřovat nebudu (alespoň dokud tu bude Bručoun). Očividně to nemá smysl, to už si o tom kvalitněji popovídám s dubem.
HOC SCIO PRO CERTO: QVOTIES CVM STERCORE CERTO, VINCO, SEV VINCOR, SEMPER EGO MACVLOR.

Tím jsem si jist: kdykoli spor mám se špinavci, ať vítězím či poražen jsem, vždy pošpiním se sám.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5991
Registrován: 9-2007
Odesláno Úterý, 05. dubna 2011 - 23:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Uděláte lépe, když ty Vaše osobní vsuvky ukončíte.
LV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.144.13
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 00:57:39    Odkaz na tento příspěvek  

"Bohužel, jsem toho názoru, že dva busy zatíží životní prostředí více než jedna souprava tramvaje."

No to jsi měl říct rovnou, že sem píšeš za zelené fašisty. Já jako kaštan ti na ŽP seru, chci se dostat co nejrychleji z bodu A do bodu B. Chápu, K-Rep se stal hlásnou troubou zelených, pak je vše jasné.
LV
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.144.13
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 01:02:07    Odkaz na tento příspěvek  

Ad trať v Ďáblicích.

Pokud bude končit v Ďáblicích, je na zrušení. Bez milosti. Její jedinou šancí je prodloužení někam dál, kam nejede Céčko. Když jsem tu před rokem navrhoval protažení k OC Letňany a Tupolevovou na Výstaviště, bylo mi řečeno, že je to nesmysl. V tom případě nezbývá, než ukončit 14 a 17 na Výstavišti, 24 odklonit k VK, a trať v Ďáblicích zrušit. To není apríl, myslím to naprosto vážně.
Piktogram
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.187.250
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 08:39:16    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, občas to tu jen tak pročítám, čistě pro zajímavost nebo spíš pro zábavu. Ale co se tu píše teď, to se nestačím divit. Probůh brzděte Nevím, neodvažuji se soudit, do jaké míry tuhle diskuzi považujete za odbornou nebo do jaké míry dáváte rovnítko mezi pojmy šotouš a odborník. Ono to chce být nad věcí a nemyslet jen ve stylu "(já mám rád vozíky metra), (já autobusky), (já tramvajky)* a všichni ostatní jsou zlí a oškliví." * - nehodící se šktrtněte

Pokud má doprava mít nějaký koncepční cíl a smysl, musíme jí vidět jako celek se započítáním ekonomických parametrů jednotlivých dopravních systémů a s jasným vymezením jejich místního smyslu.

Takže k oblasti Kobylisy a Střížkova: podporuji Rzeczpospolitu a Káema. A teď proč. Uvědomme si prosím úlohu jednotlivých systémů v úseku Kobylisy - Ládví - Třebenická (-Sídliště Ďáblice):
a.)metro C: "expres" s výhradně dojezdovou a tranzitní úlohou ve vztahu vzdálenější část Prahy - centrum - severní terasa - Letňany. Nikdo normální nepojede z Kobylis do Ládví metrem a úvahy o superkapacitě jsou v tomto směru mímo toaletní mísu.
b.)tramvaj 10: řeší místní vztahy mezi Sídlištěm Ďáblice v oblasti Ďáblické a Střelničné ulice s dopravním a obchodním uzlem v Ládví, dále pak dopravní napojení s nemonicí na Bulovce, oblastí Libně (včetně MÚ Praha 8) a Palmovky, Žižkova a horních Vinohrad
c.)tramvaj 17: řeší místní vztahy mezi Sídlištěm Ďáblice v oblasti Ďáblické a Střelničné ulice s dopravním a obchodním uzlem v Ládví,dále pak dopravní napojení na oblast Troji (potažmo včetně ZOO), oblasti Výstaviště a univerzitní a kulturní oblastí v Praze 1, nebojím se zmínit ani Podolí.
d.)obecně autobusy: řeší místní vztahy oblasti Střelničné ulice s Bohnicemi (dva obrovské sídelní celky), Prosekem a Vysočany (zejména stanice metra směr terminál Černý Most a nádraží "S").
Piktogram
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.187.250
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 08:39:56    Odkaz na tento příspěvek  

Z toho plyne: tramvajové linky 10 a 17 je nesmysl omezovat. Jejich přepravní vztahy jsou neduplicitní - právě proto, že metro je "dálkové" (zrušíme osobáky Praha - Pardubice proto, že na té trati jezdí i EC, IC, SC?) a busy jedou jinam. Oblast Sídliště Ďáblice je sama o sobě velikostí podobná okresnímu městu a z tohoto pohledu je tramvaj skutečnou místní páteří. Každá ze zastávek na trati je přímo spádová nejméně pro 2500 lidí, v rámci osmiminutové izochrony je číslo ještě podstatně vyšší. A to je rozhodně ku..adůvod pro existenci tramvajové trati se dvěma denními linkami.

U autobusů vidím prostor následující: 103, 345, 368: ze směru od Březiněvsi ze zastávky Ďáblický hřbitov odkloněny přes zastávky Šimůnkova, Bojasova, Vozovna Kobylisy a Sídliště Kobylisy do zastávky Kobylisy, kde jsou ukončeny. 136 ve směru z Kolejí Jižní Město ze zastávky Střížkov odkloněna do zastávky Poliklinika Prosek, kde je ukončena. 183 ze směru Sídliště Petrovice ze zastávky Střížkov odkloněna přes zastávky Třebenická - Sídliště Ďáblice - Šimůnkova - Bojasova - Vozovna Kobylisy...Sídliště Čimice. O víkendu posílena vloženými spoji Vozovna Kobylisy - Vysočanská (- Českomoravská).
Hawk
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4719
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 08:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Piktogram: Základním pravidlem dopravy je to, že nabídka by měla převyšovat poptávku, ale zároveň by neměl být rozdíl mezi poptávkou a nabídkou propastný. Poptávka mezi Kobylisy a Ládvím je v tramvajích natolik malá, že by tam jedna linka v intervalu 8/10/8 stačila naprosto bez problémů. I poptávka v Trojské je větší!
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5993
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 08:58:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Piktogram: ad tramvaj 10: Souhlas.

ad tramvaj 17: Nesouhlas.
Místní obsluhu sídliště řeší také 10.
Pro místní obsluhu Trojské je přepych i jedna tramvajová linka.
Pro vazbu sídlišťě Ďáblice s konkrétní částí Prahy 1 je přemrštěné trvat na přímé lince. Kdyby šlo o tak významnou vazbu, jak uvádíte, tak by se nevozil vzduch. Jde zejména o ten vzduch.
Souběh linky 17 se třeni stanicemi metra (Ládví, Kobylisy, Nádraží Holešovice) by nevadil v případě že by byla vytížená. Vytížená ovšem není, takže je na místě prohlásit ji za zbytnou.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5994
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:04:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě k té vytíženosti v Trojské v ranní špičce: Kdyby se dala místo dvou linek jedna, tak určité malé procento místo 17 použije metro. Vytíženost by po odstřelení jedné linky z Trojské byla zřetelně méně, než je třeba v tramvajích z Červeného Vrchu na Dejvickou.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10036
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:09:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Já si myslím, že to "jen tak" neurčujeme, že je to daný ekonomickými podmínkami. A že mnoho šotoušů (míněno laskavě) ta ekonomická kritéria nerespektuje, nebo se je různě snaží ohýbat. Ono se to snese, pokud je dost peněz, ale těch není nakonec dost nikdy.
Piktogram: Kromě snů se tu snažíme odhadnout budoucí vývoj a mnohým to vychází (metrolinky), v mnohém se jistě inspirují i lidé, kteří to tu jen čtou a z principu přispívat nemohou. Takže to není úplně plané tlachání.
K těm Ďáblicím a Trojské - Piktogram mě pochopil vcelku přesně, možná bych to upřesnil: Jak tak o tom přemýšlím, tak bych do Ďáblic nechal linku 10 pro místní obsluhu a pro obsluhu směru, kam nevede metro - tedy Palmovka a dál. Bude to metrolinka a kdyby kapacita přebývala, lze polovinu točit na Kobylisích. K vozovně Kobylisy bych dal 17, která už od výstaviště pojede jako poloviční metrolinka (tedy dnešní stav). 24 a 14 nebudou, připrcávka 15 bude točit na Kobylisích. Dále bych nechal JEDEN bus pro vztah Bohnice-Prosek-P9, asi 183 a bus 152 bych vedl přes Vozovnu kobylisy. Dále by tam byl jeden vymeták 102 (od bulovky z Ládví: Sídl.Ďáblice-Šimůnkova - Vozovna - Kobylisy (Písečná)-Bohnice. 136 ukončit na Sídl. Ď a 177 zrušit. Posílit 200 a 144. Ony totiž ty busy stejně nemůžou v Ďáblicích jinudy než tramky a od Šimůnkovy se stejně chodí pěšky rovnou na metro.
Jsem oběť, ne viník.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10037
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:12:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: Moje úprava řeší vaši připomínku k 17 a snižuje její souběh o jednu stanici. Pokud myslíte že je 17 nevytížená na Trojské (i po zrušení 14), navrhuji ukončit 112 v kladiva na Trojské (v so+ne nikoliv, to se jezdí do Zoo)
Jsem oběť, ne viník.
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3314
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:25:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím Redakci o otevření vlákna "Optimalizace linkového vedení v Praze". Diskuse "Tramvaje v Praze" se stává nepoužitelnou, zcela se do ní přesunula optimalizační klika.

Pokud Vážená Redakce stále trvá na uzamčení Optimalizace, pak prosím o zabanování užovatele Bručoun.
To nejlepší nás teprve čeká.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5995
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:29:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absolut: Můžete napsat, jaký konkrétní "zločin" proti pravidlům fóra jsem podle Vás spáchal? A proč podle Vás někteří jiní žádný "zločin" nespáchali?
Piktogram
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.187.250
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:31:58    Odkaz na tento příspěvek  

Orky, Bručoun: respektuji, ale nesdílím Váš názor. Popravdě vzato, považuji "vzduch" na Trojské a ve Střelničné ulici za rozšířený přehnaný mýtus. Ano, tramvaje nepraskají zrovna ve švech, ale to by ani neměly. Ve špičkách je v Trojské každý vůz obsazen v rozsahu sedící+ několik stojících, dtto. ranní špička ve Střelničné, v úseku Třebenická - Ládví ještě víc. To, že se lidi "nesypou" ven, je jen a jen dodržování standardů kvality, a o ty snad usilujeme, ne? Ani o víkendu nemám pocit, že by zde tramvaje byly prázdnější než na jiném koncovém úseku v Praze. Až takový nulavzduch se v úseku S.Ď.- "konkrétní část Prahy 1" fakt nevozí, zkuste ranní špičku kolem 7:30 - 8:30 nebo kulturní špičku.
Problém vidím v soubězích, proklady nejsou nic moc. Takže bych souhlasil i s metrolinkizací. Pokud bude velmi krátký přestupový čas na Kobylisích, není problém nechat "M10" ze Sídl. Ďáblice směrem k Bulovce a "M17" z vozovny směrem na Trojskou. Ale čekat dvakrát 8 minut (na první tramvaj + při přestupu na druhou která akorát ujela). To se na to cestující z vysoka...
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5997
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:36:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Ve špičkách je v Trojské každý vůz obsazen v rozsahu sedící+ několik stojících"

No právě že ne každý vůz. Odpoledne bývá průměrná vytíženost nižší, než píšete. Když se sjede "vláček", tak je krásně vidět, že by jedna linka v Trojské s přehledem stačila.
Piktogram
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.187.250
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:38:53    Odkaz na tento příspěvek  

KM: To jsem to odeslal a až pak přečetl Váš příspěvek. Takže na M10 (a v metrolinkách obecně) absolutní shoda. Jen bych tu M17 nechal na Vozovnu celou... minimálně v prac. dnech špička, a večer celotýdenně. Autobusy si také tak umím představit.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5998
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:40:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co se týče standardů. Autobusy zřetelně plnější, než je standard Trojské by pořád někdo rušil. V leckterých trasách není nárok ani na takové standardy, které by vznikly "vyjednocením" Trojské, třeba zmiňovaný Červený Vrch. Začínám si myslet, že Trojská je spolu s 22 do Hostivaře a na BH nedotknutelnou posvátnou krávou pražské MHD.
Piktogram
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.187.250
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:44:15    Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: řekněme, že jste počítal v jinou dobu nebo jiný směr, nevím. Já jezdím prac. dny ráno dolů, odpoledne nahoru, zpravidla linkou 17 a moje dlouhodobá zkušenost je taková, jak píšu. A vláčky jsou chyba, to jistě - proto metrolinkizovat a metrolinkizovat:-)
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5999
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:45:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikrogram: Ještě před chvílí jste argumentoval nepostradatelností směrové vazby z Dáblic do oblasti Staroměstské, a hned vzápětí souhlasíte s M10. To je zvláštní.
Proč požadujete M do Ďáblic, kde je poptávka po jedné standardní lince?
Proč do Trojské M ukončená v Kobylisích, když se tím pár lidí přelije do metra, a bude to definitivně na jednu linku?
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6000
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:47:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"řekněme, že jste počítal v jinou dobu nebo jiný směr, nevím. Já jezdím prac. dny ráno dolů, odpoledne nahoru"

Právě tenhle směr jsem počítal. Vytíženost protisměru mě nezajímá, ten jezdí proto aby se "v dole nehromadili horníci"
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10040
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:49:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Piktogram: Součástí metrolinkizace by asi mělo být i rozvolnění jednotného intervalu - ML večer by mohla mít i 15 min., a pak je jedna linka snesitelná (řekl bych že 20´ int je brutální, 10 docela luxus). Vláčky se vyskytují i na 1+25, kde je jsaně vidět, že by stačila 1 v int. 6 (špička).
Jsem oběť, ne viník.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4720
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:49:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absolut: A proč tak strašně vadí, že se v "Tramvajích v Praze" rozebírá pražské tramvajové linkové vedení? Vźdyť je to podobný problém, jako jestli je tramvaj zelena či žlutá, jestli má dřevěné, platové či jiné sedačky... Je to o tramvajích? Je. Tak co.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6001
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:52:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Vláčky se vyskytují i na 1+25, kde je jsaně vidět, že by stačila 1 v int. 6"

A přímé spojení z Břevnova na Hradčanskou, Letnou a Vltavskou zaříznout?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10041
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:52:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: vaše dotazy na Piktogram vysvětluji já - polovina M10 končí na Kobylisích, polovina M17 na Výstavišti (což již je). Pokud by nestačily pobírat, lze s prodlužováním/zkracováním ML manipulovat jsitě snadněji a operativněji, než s měněním-rušením-a zaváděním druhé linky.
Jsem oběť, ne viník.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10042
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:55:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: nedávno bylo zaříznuto přímé spojení z dolní P6 (Evropská, Podbaba a kulaťák) na Vltavskou a NIC SE NEDĚJE. Nikdo neprotestuje, nechodí dopisy, nic. Z toho usuzuji, že spojení P6-Vltavská není mezi prioritami cestujících, ale jen šotoušů (míněno laskavě). S mým zrušením 25 by se samozřejmě pojilo prodloužení 15 na Vypič, takže by spojení k C bylo, ale holt na Holešovice. Ono se to takhle po kouscích psáno vysvětluje dýl, no.
Jsem oběť, ne viník.
Piktogram
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.187.250
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:56:17    Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun, standardy: obecně se z důvodů, které vystihl přesně KM preferuje doprava v posloupnosti metro - tramvaj - autobus. Než se postavilo metro, tramvaje zde jezdily natřísknuté a nikdo je před omezením nebránil (původně přeci jezdila na SĎ i 24). Autobus, který kouří, je mzdově i nákladově v přepočtu na nabízenou kapacitu při existující infrastruktuře náročnější, má ustoupit tramvajím. Tak to prostě je a snahou v soubězích má být větší nabídnutí tramvají. Tak to prostě je a my dva o tom můžeme nanejvýš vést spory. Že to tak teď všude není, je věc druhá.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6002
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:58:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem, 10041: Pro Kobylisy je to principielně jedna z možných variant.
Zůstávají ale otázky, zda je pro Modřany nejlepší M zrovna na Staroměstskou. A zda je tento model výhodný pro těch pár zastávek z Palmovky směrem k Vychovatelně, kde jezdí nejvíc lidí.
Piktogram
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.187.250
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 09:59:57    Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun, vztah centrum - Ďáblice: ano, hájil jsem ho, ale pak jsem ve stejném příspěvku dodal, že pokud bude zajištěný krátký přestup v Kobylisích, nemám s tím problém. Cituji se:

Takže bych souhlasil i s metrolinkizací. Pokud bude velmi krátký přestupový čas na Kobylisích, není problém nechat "M10" ze Sídl. Ďáblice směrem k Bulovce a "M17" z vozovny směrem na Trojskou. Ale čekat dvakrát 8 minut (na první tramvaj + při přestupu na druhou která akorát ujela). To se na to cestující z vysoka...
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6003
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 10:03:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Přímé spojení z Břevnova na Vltavskou je využívanější než bylo přímé spojení z Evropské na Vltavskou. Důvod je zjevný, délka cesty z Dejvické na Hradčanskou a snadnější fárání na Dejvické. Doporučuju více se zabývat těmimhle "jemnostmi", nesekat ty vize příliš nahrubo. Záměna 15 za 25 v Břevnově je hodně nešťastný nápad.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10043
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 10:04:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bručoun: I na to myslím: M3 a M17 do Modřan, zrušit 21. Tím mají Modřany ML i do centra. Kapacita se tímto zvedne jen nepatrně o 1 vůz (21 je sólo, 3 dvojice) což je myslím nákladově snesitelné). Pak ještě uvažuji o M17 via Myslíkova a Národní a via Malostranská (když bude zrušena 14, PF je obsluhována dostatečně 133), čímž v podstatě souhlasím s vámi, že Modřany žádnej tram rychlík na staroměstskou nepotřebují. Ona ta 17 tak stejně bude od léta jezdit - výluka tento nápad otestuje.
Jsem oběť, ne viník.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10044
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 10:08:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B6003: Nemyslím si to, ale asi by to bylo spíš otázkou pozorování. Myslím si taky, že některé jemnosti cestující moc nevnímají. Ale netvrdím, že to tak 100% je. Kdyby řev po zrušení 25 byl větší než ušetřené peníze, rád prohraju.
Jsem oběť, ne viník.
Piktogram
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.187.250
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 10:14:35    Odkaz na tento příspěvek  

Káem: rozvolnění intervalu - jasně souhlas.
S M17 přes Myslíkovu a Malostranskou nesouhlasím. Já bych z metrolinky vymeták koutků nedělal. Tam poslat nějakou připrcávku, která zbyde po vytvoření kompletní metrolinkové sítě.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 10:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Piktogram: I já se kloním k tomu, aby v Ďáblicích zůstala jen 10, 17 za natolik významnou pro tuto část Prahy nepovažuji.
Ale s těmi autobusy se Vám to opravdu nepovedlo. Mimo jiné likvidujete lidem z Přívorské spojení na metro, to jste si nevšiml? 345 a 368 Žernoseckou nemůžou, už takhle jsou velmi nešťastně zdržovány v Ďáblicích a pro cesty z líbeznické oblasti jsou nekonkurenceschopné oproti neintegrovaným linkám. Teprve až zcela oddělíme rychlou dopravu příměstskou (345 i 348 z Ládví rovnou do Ďáblic a Březiněvsi Ďáblickou ulicí přes zastávku K Letňanům) a 103 (pouze pro obsluhu Ďáblic po dnešní trase), můžeme o převedení 103 do Ďáblic uvažovat. A spojení Šimůnkovy s metrem můžeme hlavně daleko jednodušeji zajistit 29x (která by převzala i úsek 102 od Bulovky na Ládví), která by se protáhla Čumpelíkovou (takže trasa Šimůnkova - Poliklinika Čumpelíkova - Ládví - Bulovka - Nemocnice Na Bulovce - Bulovka - Ládví - Pol. Čumpelíkova - Šimůnkova).
Na Střelničné jsou dva zbytečné souběhy: 102 a 183. Obojí lze zrušit velmi jednoduše (resp. omezit na úsek Kobylisy - Bohnice/Čimice), aniž bychom museli vymýšlet kdovíco.
HOC SCIO PRO CERTO: QVOTIES CVM STERCORE CERTO, VINCO, SEV VINCOR, SEMPER EGO MACVLOR.

Tím jsem si jist: kdykoli spor mám se špinavci, ať vítězím či poražen jsem, vždy pošpiním se sám.
Piktogram
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.187.250
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 10:39:55    Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Však říkám, pokud bude M10 a M17, nechť jede první do Ďáblic a druhá k vozovně. Ale jde o kvalitní přestup a ten zajistíte jen metrolinkami. Jinak ale na stavu jak je teď mi nevadí vůbec nic a pocit zoufalé prázdnoty - stejně jako Rzeczpospolita - prostě nemám. Ono za každou cenu bez rozmyslu něco měnit je taky broskvovina. Jak už jsem řekl, měnit jen s tím, že se pražská síť zmetrolinkuje. S omezením SĎ na jednu linku á 8 minut nesouhlasím, ale to bych se jen opakoval. Autobusy: dobře souhlasím, to by byla hloupost. Tak jen 103. Ty třístovky mohou na Střížkov s obratem na Poliklinice Prosek. Smyčka tam je stejně veliká. Přívorská a metro: ale Střížkov je co? To metro není?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10045
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 10:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Moje verze Přívorskou nelikviduje - jela by tam 152, 183 by jela místo 177 do Bohnic. Ale těch variant je víc, taky by mohla jet 183 přes Přívorskou do Bohnic. ale to už jsou vcelku detaily.
Piktogram: když ona mi žádná připrcávka pořádně nezbyde . Aspoń tu Malostranskou - přestupní uzel mezi ML12,17,22.
Jsem oběť, ne viník.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 11:04:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Piktogram: Pozor, to si nerozumíme, já současný stav považuju relativně za dobrý a klidně bych tam nechal obě tramavajové linky, pokud ovšem zůstane i 177. Naopak Rzeczpospolita ho považuje za strašlivý a navrhl drastické redukce, podle kterých by ve Střelničné krom tramvají nezůstalo vůbec nic, tak na to říkám - radši ubrat jednu tramvajovou linku, než dávat pryč autobusy za každou cenu. Ale jinak preferuji jednoznačně současný stav (leda bez 102 a 183).
A s tou Přívorskou to nemůžete myslet vážně, že? Lidi z Čimic Vám určitě pojedou, když chtějí do centra, přes Střížkov... Buď to byl fór, nebo nevíte, kde je Přívorská.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
HOC SCIO PRO CERTO: QVOTIES CVM STERCORE CERTO, VINCO, SEV VINCOR, SEMPER EGO MACVLOR.

Tím jsem si jist: kdykoli spor mám se špinavci, ať vítězím či poražen jsem, vždy pošpiním se sám.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 11:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: 152 přes Přívorskou by určitě neprošla, dnešní trasou je to o 3 minuty kratší, to by čimičtí protestovali. U takovéhleho sídlištního bagru je prodloužení jízdní doby o třetinu těžko představitelné.
Lidi z Přívorské dřív spojení na Kobylisy neměli a chodili na Řepínskou, ale teď už ho pár let mají a vzít si ho rozhodně nenechají. Na druhou stranu vést do Čimic dvě plnohodnotné linky je trochu zbytečné. Buď by 153 Kobylisy - Sídliště Čimice (nahrazení 183) měla jezdit jen ve špičkách a jindy by holt z té Přívorské docházeli na 152, nebo by jezdila CD, CT polookružní 153 Kobylisy - Podhajská pole - Přívorská - Vozovna Kobylisy - Kobylisy. Pořád je to levnější než tahat obojí až na čimicku otočku. Každopádně 183 nahradit v Čimicích lze, a to celkem jednoduše, a můžeme ji v celém úseku od Kobylis až po Průmyslovou s klidným svědomím zrušit.

Omlouvám se, že už jsme zase u autobusů, ale tady je krásně vidět, že prostě není možné oddělit linkové vedení tramvají a autobusů. Tudíž by byla blbost dělit optimalizační vlákno.
HOC SCIO PRO CERTO: QVOTIES CVM STERCORE CERTO, VINCO, SEV VINCOR, SEMPER EGO MACVLOR.

Tím jsem si jist: kdykoli spor mám se špinavci, ať vítězím či poražen jsem, vždy pošpiním se sám.
Piktogram
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.187.250
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 11:39:29    Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Kde je Přívorská dobře vím Dlouho měla nejbližší metro na Kolbenově přes Krocínku. To není samozřejmě "omluva." Ale zkratkou by se dalo sjet čtrnáctkou z Voz. Kobylisy na Kobylisy... Když už ty souběhy Tím návrhem jsem chtěl jen nějak nahradit žalostně nespolehlivou 136, protože, když potřebujete např. od Vysočan doprava na Třebenickou - Sídliště Ďáblice - Bojasku atd., tak někdy čekáte hóóóódně moc dlouho. Jinak ale souhlas. Současný stav nechme jak je. Až do metrolinkizace tram i bus.
KM: Malostranská jako přestup budiž, ale ta Myslíkova se mi fakt nechce líbit.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10046
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 11:45:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Nemyslím, že by 3 minuty byly větší problém, to bych řekl že by byl větší problém to docházení. Stačej dva tři blbý semafory a 3 minuty jsou tu hned i na rychlejší trase. Já bych rušil spíš 177 než 183, protože 183 neplní úlohu napaječe, ale jen úlohu dálkový linky. 177 plní několik odlišnejch úloh a všechny blbě.
Jinak tentýž fakt, který ty interpretuješ pro jednotnou diskusi já vidím jako důvod pro rozdvojenou diskusi : takový detaily , jestli se má linka jmenovat 183,153 nebo 152 bych já asi nediskutoval a nechal prostor ostatním. Já bych skončil na konstatování, že obsluha by měla být zajištěna kapacitním napaječem a vymetákem pro lenochy přes celý město. A ne vyskládáním intervalu ze 3 blbě jezdících linek.
Jsem oběť, ne viník.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10047
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 11:46:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Piktogram: S váma je rozumná řeč. OK, ustupuju z Myslíkový a ponechávám Malostranskou.
Jsem oběť, ne viník.
Quor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 92
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 12:01:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče 10 jako jediné linky na Sídliště Ďáblice, tak souhlasím. 17 může na Vozovnu, když by se hodně vozil vzduch tak něco useknout na Výstavišti (jo, takový obratiště na NádrHol by se hodilo ) Zenklovkou bych to viděl buď na M10 nebo 10+24 (PROLOŽENY).

Mašotouši, ten Váš bus přes Čumpelíkovu vypadá celkem zajímavě. Jenom si pokládám otázku jestli by mírně posílená 186 (6/15/7,5 alespoň NH-Kbely;počítám, že 112 bude odkloněná přes Trojský most) stačila pro obsluhu MFF a kolejí 17. listopadu. Podle mě ne. (Takže něco a la 143 NH-Kuchyňka???)

Co se týče té Přívorské, nejsem příliš velký zastánce polookružních linek. Myslím, že by bylo lepší nechat jezdit tu Vaši 153 CD,CT a 152 přes Podhajská pole jenom ve špičkách PD, případně CD PO-PÁ. Důvod: 177,200.

(Příspěvek byl editován uživatelem Quor.)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10048
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 12:12:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quor: Mohlo by se to řešit závlekem 112 od trojské k VŠ kolejím. Pokud by to bylo kde otočit. Pospíchající z troje si přestoupí na Trojské na 17 (anebo přistoupí zpět do vracejícího se busu...)

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Jsem oběť, ne viník.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 12:20:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quor: Můj nápad to nebyl; já chtěl dlouhodobě nahradit 102 mezi Bulovkou a Ládvím nějakým midibusem a někdo tu navrhl to protáhnout až na Šimůnkovu, nepamatuji si už, kdo to byl. Nechci se chlubit cizím peřím.
Myslím, že pokud by mírně posílená 186 MFF nezvládala, nebyl by problém zavést 146 Nádraží Holešovice - Pelc-Tyrolka (zastávka pod mostem) s provozem dle potřeby.

KM: Na 177 se teda fakt neshodneme.
Když někdo jede autobusem 25 minut, tak mu přidání jedné či dvou minut tolik vadit nebude. Ale když někomu, kdo jede minut 5, prodloužíme cestu na 8, tak bude řvát. Takový sídlištní bagr, jako je 152, už prodloužení trasy z 9 na 12 minut jen tak lehko nesnese. A mimochodem, je vůbec v ul. K Ládví možný provoz kloubů? Ten klikyhák u Přívorské je dost ostrý... Skoro bych řekl, že je to jedno z mála míst v Praze, kde by kloub opravdu projít nemusel.
Jen připomenu, že na Řepínské je i velký domov důchodců a ti už by tuplem nemohli docházet někam na Katovickou či Přívorskou. To už je jen takový argument navíc. 152 je prostě v současné trase těžko změnitelná.

Piktogram: Pokud nabídnu Žernosecké spojení na Kobylisy nebo Ládví, tak směr Prosek a Vysočany je zcela vedlejší. 136 je problémová, ale to vlastně všechny linky ze svazku - 183 se dokáže na Průmyslové zdržet taky pěkně dlouho.
HOC SCIO PRO CERTO: QVOTIES CVM STERCORE CERTO, VINCO, SEV VINCOR, SEMPER EGO MACVLOR.

Tím jsem si jist: kdykoli spor mám se špinavci, ať vítězím či poražen jsem, vždy pošpiním se sám.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 12:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jeden drobný návrh - linku od Bulovky nechat ukončenu na Ládví a vést 236 v trase Podhoří - ZOO - Krakov - Odra - Přívorská - Vozovna Kobylisy - Kobylisy - Čumpelíkova - Bojasova - Šimůnkova. Šimůnkově se tak nabídne spojení na tu vůbec nejvhodnější stanici metra (aniž by se muselo manipulovat s březiněveskými linkami), spojení do ZOO a k přívozu se nabídne podstatně větší části Prahy 8. Do Zámků buď znovu prodloužit 102, nebo zavést miNibus Sídliště Bohnice - Zámky.
To je jen takový nápad, nejspíš je to pitomost.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
HOC SCIO PRO CERTO: QVOTIES CVM STERCORE CERTO, VINCO, SEV VINCOR, SEMPER EGO MACVLOR.

Tím jsem si jist: kdykoli spor mám se špinavci, ať vítězím či poražen jsem, vždy pošpiním se sám.
Piktogram
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.187.250
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 12:37:26    Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Kdyby problémová nebyla, neměl bych proti ní ani ň. Teď je to ale tak, že 183 je podstatně spolehlivější. S tím, že je směr Prosek a Vysočany "zcela vedlejší" nesouhlasím. Všimněte si kolik lidí ve 136 jede z oné zcela vedlejší oblasti přímo, zejména se soustřeďte na Vysočanskou. Jinak, chlape, co vlastně pořád máte proti přestupu na Střížkově Oč je přestup horší tam než na zmíněném Ládví nebo Kobylisy. Ve dvou minutách v metru navíc?

KM:
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 12:39:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Piktogram: Třeba to, že je tam narozdíl od Ládví a Kobylis pásmo?

Jinak se tu ukazuje, jaká je škoda, že stanice metra Ládví nebyla umístěna uprostřed sídliště, ale na Střelničné. Teď to mají lidi ze severní části daleko a na Střelničné toho zase jezdí zbytečně moc a tramvaje tam skomírají. A autobusy, které tam končily, se holt mohly na ty čtyři roky (než bylo zprovozněno pokračování do Letňan) spojit s kobyliskými do obousměrných napaječů. A bylo by. Škoda...

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
HOC SCIO PRO CERTO: QVOTIES CVM STERCORE CERTO, VINCO, SEV VINCOR, SEMPER EGO MACVLOR.

Tím jsem si jist: kdykoli spor mám se špinavci, ať vítězím či poražen jsem, vždy pošpiním se sám.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6004
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 12:39:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quor: Mám za to, že za normálního stavu jezdí z Palmovky směrem na Vychovatelnu 3 linky. Mám tomu rozumět tak, že by podle Vás kapacitně stačily dvě v prokladu nebo jedna metrolinka?

Co se týče vozovny, tak to je kapacitně určitě na jednu linku. Směrově se od vozovny asi víc hodí Palmovka než Trojská.

Dejme tomu, že z té Palmovky nahoru jsou opravdu třeba tři linky. Pak by to vycházelo například takto:
17 (půlka)- Kobylisy
(14 - změna trasy, zcela mimo Kobylisy)
10 - Ďáblice
24 - Kobylisy
25 - Vozovna Kobylisy

Pokud by z Palmovky nahoru kapacitně s rezervou stačily dvě linky, tak například takhle:
17 (půlka)- Kobylisy
(14 - změna trasy, zcela mimo Kobylisy)
10 - Ďáblice
25 - Vozovna Kobylisy
(24 - změna trasy, zcela mimo Kobylisy)
V takovém případě je otázka, které dva směry z Vychovatelny přes Palmovku jsou nejdůležitější, jestli by se nehodila ještě další rošáda.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4721
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 06. dubna 2011 - 12:40:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: někdo tu navrhl to protáhnout až na Šimůnkovu
To jsem byl já. :-)
Pokud by měla 186 interval 6/15/7,5, tak by ve většině případů zvládala. Možná nárazově několik spojů za den, ale to by spíš bylo na to vychytat konkrétní časy a ty případně řešit vloženými posilami.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“