K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 26. 03. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 26. 03. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 20:50:01    Odkaz na tento příspěvek  

gabuliatko - i dnes si platí každý kdo pracuje na důchod sociální pojištění. Máme "průběžný systém". Peníze daňových poplatníků (veřejné peníze) existují bez ohledu na kohokoliv vč. Dluhoslava.

O tramvajích se debatuje, patří k tomu i to, za kolik se jezdí a že mnohdy prostě MHD nelze.

Pokud tady jiní diskutující propagují Prahu bez aut a nemyslí na ty babičky, děti atd. - já propaguju Prahu s tramvají, busy, metrem i auty - podle toho, jak si která doprava na svůj provoz přirozeně vydělá, bez dotací.
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 20:55:19    Odkaz na tento příspěvek  

MŠ - tak to co jste napsal je prostě nesmysl. Chtělo by to trochu ekonomického vzdělání. I do těch vašich jinak technicky zpracovaných studioí dopravy.
Začněte třeba vzděláním na téma - průběžný systém financování důchodu a pak druhé téma dotace k udržení ekonomicky neefektivních činností a třetí téma určení daní.
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:02:02    Odkaz na tento příspěvek  

coqwheele - vy si opravdu myslíte, že to co jste napsal 20:48 není vyjádřením netolerantního fanatika ?
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2592
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:05:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr: Tak mi, když jste patřičně vzdělán, vysvětlete, kdo mi v případě dalšího pokračování průběžného systému doplatí cca půlku důchodu, když z toho, co na sociálním pojištění odvedu, bych měl důchod poloviční, než by mi cca náležel, a to ještě jen na 10 let důchodování?

Ekonomicky neefektivní činnosti jaksi mohou být efektivní z hlediska fungování společnosti jako takové. Všechno se jen penězmi měřit nedá.

Pokud mi tak důvěrně radíte, taky si dovolím malou radu. Vzdělání určitě máte, ale člověk se kolikrát diví, co z něho odvozujete...
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 373
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:12:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady to začíná být OBRovský problém
...jiní propagují Prahu bez aut a nemyslí na babičky, děti atd.
Dokonalá myšlenka Já tou tramvají jezdím a potkávám v ní dost babiček a dětí

- já propaguju Prahu s tramvají, busy, metrem i auty - podle toho, jak si která doprava na svůj provoz přirozeně vydělá, bez dotací.
No taková Ječná nebo Anglická si na sebe asi vydělají, když jsou celodenně pokryté auty. Já bych tam provedl asanaci a rozšířil to na 4 pruhy
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2593
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:17:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr: Proti praze s tramvají, busy, metrem i auty nic nemám, ale ujišťuju vás, že bez dotací byste se jako automobilista totálně nedoplatil :-).

Když vezmu třeba rok 2009 v Praze, výdaje na komunikace 53%, na MHD 47%. Nějakých 13 miliard ku 12 miliardám ročně. A 25% z výdajů na MHD ještě cestující zaplatí na jízdném. Fakt bych byl zvědavý, jak by motoristé zaplatili 13 miliard ročně jen v Praze? Stejně jako by cestující MHD nezaplatili 12 miliard. Na oba druhy přispívají i ostatní, prostě proto, že oba druhy patří k funkci města stejně jako kanalizace...
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2594
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:18:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VlakoŇ: A pak přijde Redakce a taky to tu zamkne :-)))
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardon, trochu to přeháním... Ale je to tu diskuse v kruhu. Zjistit ekonomický přínos individuální a hromadné dopravy v Praze reálně není možné. Ten kdo by to dokázal by nejspíš dostal nobelovku. Pak tu jsou ještě jiné dopady, viz příspěvky výše (plošná náročnost, bezpečnost, zatížení emisemi, hlukem). Ale to někteří asi nejsou ochotni připustit.
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:33:27    Odkaz na tento příspěvek  

MŠ - průběžný systém důchodu je založen na tom, že každá generace platí na důchody té předchozí - a to ve výši, aby držela důchodcům nějakou životní úroveň. Platili tak současní důchodci a budou tak platit současným pracujícím (tedy i Vám) i jejich potomci. Současní důchodci drželi životní úroveň svým rodičům/důchodcům na % vyšší úrovni k průměrnému platu nežli sami dnes od potomků (těch nadělali málo) dostávají. A současní pracující od svých potomků - těch je ještě méně a navíc ksčssd podporuje rodiny s dětmi, které taky nikdy dělat nebudou, na tom budou asi ještě hůře. Navíc je zde prvek pojištění - tedy kdo umře v 60 z peněz zaplacených na důchod nic nemá, kdo umře ve 100 dostane více. Když umře brzo někdo s milionovými příjmy, příjde o důchod stejně jako ten, kdo si platil minimální.

O tom co je efektivní právě rozhodují sami lidé sami svými penězi, protože to jsou ochotni zaplatit. Jiná je, že se mocní rozhodnou použít veřejné peníze - z daní - na něco, co sami považují za efektivní - třeba korumpovat voliče, placením dotací, někomu přispějí na jízdenku v MHD, jinému miliony na hotel nebo pěstování kukuřice "na Sněžce" či miliardou na něco většího.

Vlakoni - jezděte si čím chcete, a jiným tu volnost ři mnohdy nutnost (staří, nemocní, řemeslníci, lidé jedoucí za prací/obchodem atd.) dopřejte také. Pokud jde o Ječnou - tram tam má samostatný pruh. Přesto tam lidé volí auto, proč asi ? Ječnou by uvolnilo, dokončení MO, SOKP a rekonstrukce SJM.
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 375
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiná je, že se mocní rozhodnou použít veřejné peníze - z daní - na něco, co sami považují za efektivní - třeba korumpovat voliče, placením dotací, někomu přispějí na jízdenku v MHD...

Nebo pár desítkama miliard na Blanku... tak, kde je problém?

(Příspěvek byl editován uživatelem vlakoň.)
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:42:00    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Vlakoň + ostatní: Chápejte, právě o to "točení se v kruhu" Obrovi jde: Stokrát, tisíckrát, stotisíckrát opakovat tytéž kecy, prostě typická Goebbelsovská propaganda. On se přeci jen někdo najde, kdo tomu uvěří a bude se s Obrem podílet na likvidaci zatím ještě funkčního pražského tramvajového systému.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr: Marně přemýšlím, co jste mi prvním odstavcem chtěl sdělit, když je to totéž, co jsem napsal v prvním odstavci příspěvku 2591... Já vám jen sděloval, že běžný člověk si sociálním příspěvkem nezaplatí tolik, aby mu to důchod zaplatilo a tak mu jej "dotují ostatní". A vy jste mi to teď potvrdil.

A přirovnal jsem to k tomu, že i na MHD si přispíváme nějaký díl, často dokonece vyšší než důchodce pomyslně na svůj důchod, protože se díl skládá z jízdného a daní.

A MHD je efektivní čistě proto, že zajišťuje, aby město mohlo fungovat, a aby i IAD, byť s problémy, jakž takž projela. Jediné, s čím s vámi polemizuji je skutečnost, že bez dotací může fungovat jak IAD tak MHD. Nemůže.

A jak v Ječné volí lidé auto? Ve směru k I.P.Pavlova je počet přepravených osob 2/3 ku 1/3 ve prospěch MHD. Ječnou pochopitelně uvolní jen fyzické zúžení SJM, že tam auta neprojedou, protože jinak do okolí Ječné a centra směřuje 80% cest a MO či SOKP na tom nezmění zhola nic. Naopak. Úbytek cest typu Anděl - Muzeum - Prosek je pak ihned vykompenzován cílovými cestami Prosek - Anděl - Karlák, bo většina cesty k cíli může přejít na kapacitní komunikaci. Otevření SOKP na jihu i Blanky se na dopravě v Ječné projevuje dočasně snížením dopravy o max. 1% - dorovnáno do půl roku cestami cílovými.
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2596
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: Budu polemizovat. Pražský tramvajový systém už funkční téměř není. Z pohledu cestujícího jsou tramvaje stále hlučnější (14T), tratě stále rozbitější (dlouhodobé podfinancování a téměř zoufalá snaha to napravit poslední dva roky, ale bez přísunu peněz), v tramvajích je stále měně místa (viz citace níže), provoz je stále nepravidelnější (střídané přestávky a problémy s dispečerským řízením při nehodách, tvrdošíjné M-linkování bez preferencí příslušných úseků). Nové tratě se staví jen nekonfliktní, od Barrandova se 8 let nepostavilo ani ň významného...proč taky, kdo by takovej zastaralej neprogresívní systém chtěl? A na jedinou novou trať se poslal vlastně tramvajový napaječ, který by v pohodě zastal bus. Moji známí vědí, že se o tramvaje zajímám, ale to, co od nich poslední tři roky slýchám, to jsem ve vztahu k tramvajím ještě neslyšel...

Dneska jsem dostal takovýhle mail. Jsou stále to reakce na ten můj článek na blogu o obsazenosti. A to je 15T ještě proti 14T luxusní. "Bohuzel jsem mel tu cest se svezt 15T novou tramvaji a musim konstatovat ze zaplat buh za T3. 15T je neco otresneho. Bezne na lince 11 jezdim z Nusli na I.P. Pavlova. Ano T3 byva zaplnena ale nikdy jsem nemel pocit toho ze se nedostanu ven nebo nedej boze za by se mi delalo spatne.
Svezl jsem se tedy i onovou tramkou 15T. Musel jsem po 1 absolvovane zastavce vystoupit... a nebyl jsem sam. Prostor se stani opravud 0. Duchodci, mamky s detma, a stojici pasazeri nemaji sanci se vubec nikam hnout, natoz vystoupit. Prislo mi to jako hra o preziti. Jak jsem leta nikomu neslapl na nohu tak se mi to v tomto "uzasnem" novem kuse povedlo hned asi 8x a zdupanej jsem byl jak z festivalu rockove kapely."


(Příspěvek byl editován uživatelem Martin Šubrt.)
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2964
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:56:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_o:

je to tak jak píše Demon3......

a nějaké

8064-8013

8076-8077

8050-8037

World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou

prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.178
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 21:59:26    Odkaz na tento příspěvek  

Ječnou by mohlo částečně uvolnit jedině znovuotevření Národní, Příkopů, Václaváku, Hybernské a Republiky pro automobilovej provoz .. tim by místo jednoho spojení nábřeží-kopec vznikly tři a zátěž by se aspoň trochu rozložila, než by se to všechno znova ucpalo dalšíma autama, která by byly touto neobvyklou příležitostí mobilizována ze stavu "v klidu" ;-)

Obrovi prosím založte nějaký politicky-ekonomický podfórum, ať se může vyřádit tam. České dálnice ho asi taky moc neuspokojily :-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.178
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 22:05:07    Odkaz na tento příspěvek  

A k těm tramvajim, asi jsem atypickej cestující, ale když mi přijede 14T tak mě to potěší .. a neni obecně hlučnější než T3, jen hlučí jinak a jinde. Záleží u ní o dost víc na stavu trati. S 15T jsem zatim neměl tu čest, ale trochu mě deprimuje i při náhodnym setkání zvenku svym nešťastnym výrazem ve ksichtě ;-)

No a co se týče místa na stání, celej problém bude v tom, že si magistrát poručil sedadla 2+1, s tim by ve špičce byly neprůchodný i T3 (však se taky ty exportní souběhy rychle přestavovaly na standard "k stání"). Nejspíš by stačilo vyházet polovinu sedaček ve dveřních článcích a bylo by hotovo.
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 22:09:59    Odkaz na tento příspěvek  

MŠ - pokud se vyjadřujete k pojištění/důchodům, prosím doplňte si vzdělání, ještě o princip pojištění, případně pojistnou matematiku.

Pokud jde o fungování tramvajového systému - ano, postihuje ho to co vše, kde se hospodaří se ztrátou, tedy nedostatek peněz. Řešením jsou jen další dotace nebo zvýšit jízdné nebo efektivnější hospodaření DPP (efektivita = hospodárnost a účelnost)- omezit tram tam, kde si na sebe vydělá.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2597
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 23:19:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr: Panenko skákavá, velmi sice oceňuji, že tak dbáte o mé vzdělání, ale pořád polemizujete s něčím, o čem nemluvíme. Nerozebírám s vámi ani průběžný systém, ani nediskutujeme o principu pojištění.

Jediné, co jsem vám chtěl sdělit, je prostá skutečnost, že abych jako důchodce měl důchod v nějaké výši, musí se na mě složit ostatní, protože sám si za celou svou pracovní činnost "nenaspořím" ani půlku. Neřeším systém, byť jsem s ním srozuměn, čistě píšu o pěnězích daných a přijatých.

Jinak zrovna u důchodů pojistná matematika platí pouze v případě, že někdo zhebne před plněním. Zbytek je 100% jistota plnění, což by u většiny běžných pojistných matematik znamenalo pro pojišťovnu stav, kdy by proti takovému "riziku" nepojišťovala.

prag: Pro optimální funkci 15T by stačilo ubrat 7-8 sedaček.
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.178
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 23:30:34    Odkaz na tento příspěvek  

Mno myslel jsem i 14T, tam bych nechal v nesených článcích jen po jedný řadě a jen mezi dveřma a mohlo by se na plošině třeba tancovat.
Jinak jistota plnění je 100% ale hlavní je kolik let plnění se kdo dožije .. a nebojim se že bych si neuložil dost, jak tak koukám na ty procenta a částky, samozřejmě nikoli v nominálních částkách roku 1980 ale v současný hodnotě. On ten průběžnej systém má podstatnou výhodu, že je proti inflaci samosvorně odolnej i bez toho aby nějakej pofidérní fond hrdě připisoval dvě procenta "zhodnocení", což tu inflaci ani nekreje, natož aby zděšeně zjistil že je nějaká krize hypoték a cenný papíry klesaj. Právě tim, že jsou současný důchody krytý současnejma odvodama ze současný úrovně mezd.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3692
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 23:56:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: Jenom taková věcná, kde má 15 "nedveřní" články ?
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 01:10:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je nutné si říci podstatnou věc. Pokud společnost nebude schopna uživit důchodce průběžným systémem, tak je nebude schopna uživit ani jiným způsobem. POkud by to tak bylo, tak to bude doba zániku civilizace, takže už to může být všem jedno.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 04:27:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: Přece v kloubech, ne?

Martin Šubrt 3596: Určitě máš do značné míry pravdu, ale já bych to tak černě neviděl. Já bych řekl, že tramvaje do značné míry funkční jsou, ale potýkají se s několika obrovskými problémy, které jsi v zásadě popsal. Přesto:
1)Stav tratí - není dobrý, ale že by akutně odcházela polovina sítě se říct nedá. to, že je teď více úseků dožívajících je dáno také tím, že v 80 letech během 10 let proběhla prakticky kompletní reko celé sítě a po 30 letech provozu odcházejí ty delší úseky, mohlo to být lepší, ale katastrofa to není. JDCT je teď jediná fungující složka v celém městě a označit její snahu zlepšit stav TT na zoufalou je dle mě přehnané, tratě nejsou Stále rozbitější. Uvidíme ale, jak to půjde dál, až přijdou škrty...

2) M-linky. Ano, zde je obrovský problém ve vedení 22, 12/22, 17 do míst, kde tramvaje nejsou odděleny od IGK a postižena je půlka města. Ropid si myslel, že to někoho pohne k akci, ale mýlil se. Znovu jsem si to uvědomil, když jsem 5 min. vyčekal před Karlovými lázněmi, což je pro M linku zdržení devastující. A to po druhém břehu radši nejezdím. Na tomto je plně vidět neschopnost politické reprezentace vést město.

!za cílenou sabotáž považuji odlezd linky 21 ZC odpoledne ve stejnou minutum jako 3. I když pokud přijede d.3 o 4 min, zpožděná, tak ten proklad vychází,že?

3) Snížení obsaditelnosti. 15 i 14 T by skutečně skušelo vyházení pár sedadel, ale trvat na 2 řadách jako v T3 považuji za anachronismus. Pokud by tramvaje měly sloužit nadále jako dobytčáky tak jsou skutečně ztraceny. Dnes je prostě standardem to, že všichni sedí a pár lidí stojí. Žádné 4 nebo dokonce 8 os/m2. Ony ty tramvaje také již skoro nikde těchto hodnot nedosahují. Ani v Ječné. Ale i 1 os/M2 má ve 14 T problém - a to je špatně a tady souhlas. 14 T je pouze pro sedící. üž 1 stojící překáží. To, že pak někdo 15T nasadí na poddimenzovanou 11 je zoufalost. Pro 15 T by to chtělo snížit int. na 6 min. alespoň. A dál vozíme vzduch na okrajích M 22, Libeňáku, Vysočanech...

4) Rozvoj systému - zde souhlas, ostatně není tak úplně od věci přirovnání, že co se přestane rozvíjet, to upadá. Bohužel dokud se nedostaví D, tak se asi těžko očkáme čehokoliv. V tomto ohledu vidím Vývoj velmi černě. Jestli za 10 let bude stát Modřany - Libuš a Horní VN, možná Jeremenkova a Podolský most tak to bude moc.

Jinak souhlas.
Alpha 1983
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 05:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A napadlo už někoho, že když doprava nebude dotovaná, že jaksi lidi nebudou mít na to,aby si to zaplatili ? Takový kapitalismus odmítám. Jak se budou dopravovat lidi do zaměstnání, děti do škol ? Už teď jezdím busem za 40 Kč do Prahy. A neumím si představit další zdražení jenom proto,aby se to ekonomicky na sebe vydělalo. Pane Obře, asi si neuvědomuje co by vaše myšlenka nedotované dopravy udělala s životní úrovní obyvatel. Někdo prostě na to peníze nebude mít. Co s takovými lidmi uděláte ?
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 544
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 08:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xHonzik: Pokud společnost nebude schopna uživit důchodce průběžným systémem, tak je nebude schopna uživit ani jiným způsobem. POkud by to tak bylo, tak to bude doba zániku civilizace, takže už to může být všem jedno. Takze civilizace vznikla az s prubeznym duchodovym systemem?
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 08:11:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já nevím, ale 15T má od dveří ke dveřím vždy 1,7 metru, takže tvrdit že někdo nemůže vystoupit ......(ještě v okamžik kdy tam nejsou žádné schody).
Jestli ten autor toho mejlu nechtěl říct: jezdí to tam narvané k prasknutí pořád, jen mě neskutečně sejří že narvaná jezdí i ta nová elektrika, což jsem přece vůbec nepředpokládal.
Asi jsem z jiného světa.
Jva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2372
Registrován: 6-2002

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 08:17:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ2593:Fakt bych byl zvědavý, jak by motoristé zaplatili 13 miliard ročně jen v Praze?. Stačí se podívat na daně z PHM, které tvoří více než polovinu celkové ceny, pak počet aut v Praze (skromně půl milionu) a vyjde, že ročně stačí 1700km/vozidlo, tedy něco pod 5km denně. Navíc na auto průmysl je nabaleno plno pracovních míst napříč výrobním spektrem (proč myslíte, že se experimentovalo se šrotovným?).

Takže když to přeženu, motoristé (stejně jako kuřáci a alkoholici) jsou vlastně dobrodinci národa, neboť stát z těchto daní látá co může.

Čili naženete nuceně lidi do MHD = z čeho tu MHD zaplatíte? Protože náklady na vkm se nijak radikálně nesníží, pokud z MHD neuděláte sardinkoid (T3 se sedačkami 1+1 vrchol luxusu).

Berte to jako nadsázku, ale nechte každému na výběr. Omezení v centrech jsou na místě, ale nikoli diktát typu "nábřeží úplně bez aut".
Cynik - tak říká optimista realistovi...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3640
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 08:22:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Stav tratí - není dobrý, ale že by akutně odcházela polovina sítě se říct nedá. to, že je teď více úseků dožívajících je dáno také tím, že v 80 letech během 10 let proběhla prakticky kompletní reko celé sítě a po 30 letech provozu odcházejí ty delší úseky, mohlo to být lepší, ale katastrofa to není"

No krása ale taky ne.

Modřany no comment - snad letos skutečně ta Ukrajina s několika plíženíma zmizí.
Libeňský most - Ukrajina (už léta a civilizace v nedohlednu).
A Nádražní od nádraží po Lihovar s dírama v panelech a zjevně i pod nima (za mokra gejzíry) se tomu začíná blížit.

Raquac: no tak jistěže ten průběžnej systém vznik jako důsledek rozvoje společnosti. Jeho zánik pak berme jako návrat někam k roku 1800. Jen je drobnej problém že snad vše je dnes poněkud jinak nastaveno než tehdy...
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 08:43:24    Odkaz na tento příspěvek  

Fkame - pokud jde o děti do škol, docela dobře ve světě fungují třeba školní autobusy. Právě podpora neefektivního dotacemi vede do bídy, zažili jsme si to v ČSSR, zažíváme to teď s EU. Zrušení dotací by dlouhodobě životní úroveň v ČR jen zvedalo.

Jsem se zrovna díval na stavbu nové centrály Komerční banky v Jinočanech, jde z centra. Jako předtím ČS i ČSOB a mnoho dalších firem. Taky proto, aby byly dostupné auty. Automobilově nedostupné a prostorově stísněné centrum se vylidňuje, stává se turistickým skanzenem. Pokud nepracujete v hotelu nebo státním úřadě. Ale už se objevily i návrhy prodat i budovy státních úřadů a přestěhovat je na okraj Prahy. Je to i stěhování pracovních míst k bydlení lidí, tedy omezení dopravy.

Pokud jde o 15T zákonitě přichází období, kdy uživatelé budou získávat zkušenosti z provozu a dávat náměty na vylepšení. Ano, lidé dnes chtějí jezdit vsedě, ne narvaní jako v dobytčáku. Toto pohodlí ovšem zase je třeba zaplatit.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 08:55:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jva: Ta Vase financni uvaha ma zavazne mezery - ne vsechny pohonne hmoty jsou spotrebovany pro IAD, dokonce ne vsechny pro silnicni dopravu jako takovou. Navic muzete tezko tvrdit, ze vsechna auta v CR najedou stejne a ta registrovana v Praze (coz jsou ale i auta mimoprazskych firem najata od leasingovky registrovane v Praze) najedou vsechno na jejim uzemi. Krome toho dane plati i uzivatele MHD i firmy s ni jakkoliv spojene. Mimochodem, prinejmensim nekolik desitek procent uzivatelu MHS jsou zaroven motoriste... Navic - zadny z diskutujicich tu nehodla nucene nahanet vsechny do MHD, ani M.S.

MHD jako takova by prezila i bez dotaci, potiz ale je, v jake forme a rozsahu. Osobne si myslim, ze celkova spolecnosti zaplacena cena za dopravu ve meste by pak byla vyrazne vyssi. Koneckoncu i zeme, ktere lze jen stezi podezrivat z neekonomickeho chovani (prinejmensim pokud jde o dopravu), podporuji vystavbu a casto i provoz MHD z verejnych zdroju. A to jak ve mestech kde se stavi "na zelene louce", tak i ve mestech, kde pred par desitkami let doslo k masivni nahrade MHD prostredky IAD. Pak je tu dalsi aspekt, a sice prudke snizovani kvality zivota v oblastech s intenzivni silnicni dopravou.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 546
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 09:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinymi slovy - ze je nejaky system dotovan z verejnych zdroju jeste nutne neznamena, ze je z pohledu spolecnosti ztratovy - muze totiz usetrit prostredky, ktere by jinak musely byt vydany at uz spolecnosti, nebo jednotlivci, popripade zabranit jinym potencialnim ztratam - coz muze byt napriklad zhorseni zdravotniho stavu obyvatel, nebo zvyseni nakladu na dopravu jednotlivcu i firem, snizenim kvality bydleni snizovanim poctu obyvatel, snizovanim kvality a kapacity infrastruktury snizovani atraktivity lokality pro podnikani atd.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 09:33:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brejsin: ...jen mě neskutečně sejří že narvaná jezdí i ta nová elektrika, což jsem přece vůbec nepředpokládal. No, kdyz nastoupi stejne pocetne obecenstvo do 2xT3 a do 15T (nedejboze 14T), tak je v "plnosti vozidla" dost velky rozdil.
Brejšín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1043
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 09:56:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajímavé že nikdo nepoukazuje na zoufalství a nekapacitnost cca půlky vozů T6 které jaksi mají horší obsaditelnost než 15T a nakonac na úplně nejtragičtější obsaditelnost starých KT8 dovedenou do dokonalosti úzkými dveřmi na představcích.
Asi jsem z jiného světa.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 10:05:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak, o KT8 i novejsich T6 se to vseobecne uz dlouho vi, takze na to poukazovat neni tak zajimavy. Navic tam neni proti vetsine dveri dvojsedacka.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4654
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 10:35:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xHonzík: Průběžný systém bude fungovat do doby, kdy bude skladba obyvatelstva taková, že bude schopná ty důchodce uživit. Vzhledem k tomu, že počet důchodců neustále narůstá, tak to bude čím dál tím větší problém. Ano, je možné průběžný systém zachovat, ale to spěje ke třem možným alternativám:
1) Odchod do důchodu vypočítávat podle stavu financí, které pracující právě odvedou do systému, což bude mít za následek stále pozdější odchod do důchodu.
2) Budou se stále zvyšovat odvody z mezd do důchového systému, čímž se bude snižovat reální mzda.
3) Nebude se zvyšovat ani jedno a budou se snižovat investice státu do ostatních věcí.
Samozřejmě, je tady další alternativa, že zajistíte další babyboom.
Můžete si vybrat. Nepočítejte s tím, že ekonomická situace bude natolik růžová, že dokážeme zvýšit příjmy natolik, že bude možné průběžný systém zcela zachovat bez toho, aby si lidi alespoň částečně spořili na sebe.

Fkam: Praha je schopná z jízdného pokrýt cca čtvrtinu nákladů. Kolik by stála roční tramvajenka, aby se doprava dotovat nemusela? Já to odhaduju na 20 tisíc, tedy pokud by si ji všichni koupili a nikdo nepřešel do aut.

Petr_vlček: Libeňák už dneska nikdo neopraví. :-) Ten snad má jít komplet dolu a má se postavit nový most.

Dotace: Nelze porovnávat jenom vklad uživatele do systému, a to co do něj vložít stát prostřednictvím dotací. Proč, to tu už někteří napsali. Co je pro společnost lepší? Mít betonová sídliště plná ošklivých prakovišť plná hluku a bez zeleně a nedotovat to (teoreticky, protože i parkoviště jsou postavena z daní) a nebo mít klidná sídliště se zelení a dětskými hřišti s tím, že daň za to bude nutnost jezdit veřejnou dopravou?
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2598
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 10:53:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzík: Poslední dobou to vypadá, že je třeba si přiznat, že nejlepší "reformou" je navyšování odvodů průběžného systému až do dnes téměř nepředstavitelné úrovně. Možná s tím malým dobrovolným spořením vedle. Je asi lepší lidi naštvávat postupně, než různými pády měn a fondů v budoucnu. Jen je potřeba si to přiznat.

Brejšín: Však víš, že jsem ve svém blogu srovnával všechny typy a zavedl novou měrnou jednotku "pohodlné stání" :-), tj. stání, kde nemusím při pohybu substrátu v tramvaji na každé zastávce někam ustupovat. Jediný úkrok na takovém místě je povolen v okamžiku, kdy vstane "můj" sedící u tohoto místa.

Takových "pohodlných stání" je:
- 82 v soupravě T3 (T6)
- 71 v KT8RN2
- 63 v KT8D5
- 58 v soupravě T3 (T6) s dvojsedačkami
- 50 v RT6N
- 40 v 15T
- 29 ve 14T

Takže když na ranní spoj linky 11 nasadíš místo běžné T3 vůz 15T, při stejném počtu lidí bude mít hned 42 lidí pocit, že si nemá kam stoupnout. A někdo napíše podobný mail. Když se na ranním spoji objeví KT8RN2, tak ten pocit bude jen mírný a mail nenapíše. Pokud by tam jelo KT8D5, ten pocit bude vyšší, a kdyby se nasadily ráno na 11 jen dvojsedačkové T6 - pravděpodobně ten mail napíše taky. Ostatně na sólo pětce s double sedačkami je často tento pocit rovněž velmi výživný.

Jsou samozřejmě výjimky, ale dle pořadí "pohodlného stání" má většina také oblíbené/neoblíbené tramvaje. Zároveň j ovšem pravda, že ten mail zároveň sděluje, že by bylo vhodné linku ze Spořilova posílit, a to bez ohledu na typy tramvají.

Rzeczpospolita: Snahu JDCT označuju za zoufalou proto, že potřebují daleko větší podporu jak od vedení DP tak města. A to i ve směru k vozidlům. Samozřejmě souhlasím, že to je aktuálně jediná funkční složka města s výhledem, ale vnější okolnosti jí tedy moc nepomáhají. Řeknu to jinak, kdybych tratě měl na starosti já, kolikrát bych zoufalý byl. Jsem přesvědčen, že aktuální správci zatím naštěstí trudnomyslnosti nepropadají :-).
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2599
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 11:20:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita, Brejšín: Samozřejmě žádné rubání všech druhých sedaček z 15T. Vzít jich max. 8, vytvořit ještě zadní plošinu a rošířit prostory u dveří. A 15T bude naprosto dokonalá tramvaj.

Jva: Já diskutoval pouze o tom, že bez dotací by si lidé nezaplatili ani IAD ani MHD. Daně z PHM jsou samozřejmě velký příjem. Pořád ale přemýšlím, jak ta hromadná doprava funguje, když na ní nejsou nabaleny ty daně a spousta pracovních míst...A jízdné je přímým příjmem města... Jinak možnost výběru je samozřejmostí, ale musí být v mezích. 100% lidí si nemůže vybrat to, či ono, protože by následně omezovali sami sebe. Vzhledem k tomu, že profesně dělám pro IAD a bydlím u magistrály, velmi dobře chápu nutnost fungování automobilové dopravy, ale i v tom smyslu, že i ona má hranice, kde začne ničit funkci sebe sama. A MHD jí v tom může paradoxně velmi pomoci, ne uškodit.

obr: Automobilově nedostupné a prostorově stísněné centrum se vylidňuje, stává se turistickým skanzenem. Je zajímavé, že z rozboru schopnosti obsloužit centrum Prahy dopravou naprosto nejlépe vychází IAD, a to i před dopravou pěší. Pravda, řešeno ve smyslu, kdy se po širším centru něco vyřizuje a jsou tam oba cíle cest.

Bohužel, v ranní špičce znamená vyhovět 10 sedícím navíc, nevyhovět 50 stojícím. Buď musí nová drahá tramvaj jezdit 2x často, takže musíme koupit dvě, nebo musí být vnitřně uspořádána tak, aby zvládala. Jelikož na dvonásobek tramvají nemáme peníze a dvojnásobný provoz nesnese síť, holt se musíe mrknout do vozu.

Orky: Otázkou je, zda jsme schopni garantovat výplatu z fondů za 30 let. Vzhledem k ekonomickému stavu světa asi bohužel ne. Ještě nedávno se to zdálo jako nesmysl, ale vypadá to, že obyvatelstvo spíše pochopí ty drastické odvody a průběžný systém než pokusy o cokoli jiného.
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Geographieführer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 12:49:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všímaví jistě zaregistrovali, že od 1.4. se mění JŘ všech tram. linek - odvodil jsem, že důvodem pro změnu jejich časových poloh je změna jízdních dob mezi některými zastávkami. Nakolik je tato změna jízdních dob opodstatněná, si udělejte názor sami :-) Chtěl jsem tím jen říct, abyste nebyli nepříjemně překvapeni např. tím, čím jsem byl nepříjemně překvapen já: do 31.3. se tramvaje z Ortenova nám. na Výstaviště prokládaly při intervalu 15 min. v poměru 5-5-5. Od 1.4. to je 1-9-5.

Martin Šubrt: nevíš prosím, kolik "pohodlných stání" je ve waně (T3R.PLF), která je o metr delší než sólo T3? Koketuji totiž s myšlenkou, jestli by vznikl nějaký přínos, kdyby na pětku byly nasazeny wany místo T6 s double sedačkami, kterých jezdí na této lince (bohužel) spousta. No jo, kdyby se nevyhazovalo za nesmysly, jako páteřní soupravová 22 do Hostivaře a Břevnova, mohla by 5 mít soupravy hned.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4655
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 13:00:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Geographieführer: Udělat proklady není zas taková sranda, jak to vypadá, všude to zkrátka vyjít nemůže. Oblast kolem Ortenova náměstí je další oblast, kde by se nějaká koruna dala ušetřit. Tři linky v současných paramterech je tma dost luxusní záležitost. Vzhledem k tomu, že i Libeňský most je poměrně předimenzovaný, tak se nabízí spojit 5 a 15 do linky 5 Olšanské hřbitovy - ... - Bílá Labuť - Těšnov - Vltavská - Dělnická - Nádraží Holešovice - Výstaviště - Stross.nám. - Špejchar. Dost možná by stačilo odstřelit 15 bez náhrady (jen na 25 dát 2T CD/CD), ale to by zase Praha 7 měla poznámky, že není přímé spojení Letná - Výstaviště
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2600
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 13:34:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Geographieführer: 5 ani moc soupravy nepotřebuje. Prostě je to sólo na zatížené Seifertce a občas schytá, když se něco dalšího zpozdí. Dvojsedáky se na komfortu ovšem projeví častěji už při běžných provozních zdrženích o 2 - 3 minuty.

T3R.PLF a "pohodlná stání". Počítal jsem to ze svých obrázků na blogu, možná, že by někomu vyšlo + - maličko něco jiného. U wany to bude +- podobné jako u T3. Větší délka se kompenzuje těmi schody, na kterých stát příjemné zrovna není. Tipoval bych tak 80 "pohodlných stání" na soupravu wan - 40 na vůz.

Orky: Spojení Republika - Vltavská - Tržnice - Dělnická je na P7 vyžadováno rovněž jako Výstaviště - Letná a 5 by těžko mohl potkávat sama sebe na Strossu :-). A jak to občas pozoruju, nejezdí na tohle úseku v 5 zrovna málo lidí. V Praze 7 bys spojení 5 a 15 prosadil jen se současným prodloužením 12 na Vysočanskou a 3 přesunem přes Stross.
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Geographieführer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 13:50:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: jako bývalý zaměstnanec DP a externí u ROPIDu a umístěný na 2. místě v šotosoutěži 2010 Ti mohu s klidnou hlavou říci, že Ortenovo náměstí je skutečně ta poslední oblast, kde by se dalo ušetřit. Důvod: proklad linek 5 a 12 neexistuje, což by znamenalo, že Ortenovo náměstí by bylo jediné místo se dvěma tram. linkami bez jejich vzájemného prokladu. Navíc zde jen 2 linky už dávno nedostačují. Proto je potřeba linka 15, která skutečně opodstatněná je, páč její obsazenost je oproti 22 v Břevnově a Hostivaři jaksi jinde. Toto ale nelze směšovat s Libeňákem, který, pravda, předimenzovaný je, ale jak to vyřešit? Jedině vratným trojúhelníkem pro 12 nebo 25, který kdysi v Tusarově býval. 5 před Těšnov je politicky neprůchodná a odstřelení 15 taky (obojí kvůli ÚMČ P7). Poslední poznámka: dle posledního přepravního průzkumu 2008 na tom je z hlediska obsazenosti Ortenovo náměstí stejně jako Korunní ulice - u obou míst je součet vozů zde jezdících roven číslici 4, takže omezovat tram. provoz na Ortenově náměstí by byl kardinální nesmysl.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4656
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 13:50:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Já bych provedl ekonomickou kalkulaci a podle toho bych P7 nechal vybrat. V téhle oblasti se hází prachy do luftu podobně jako v Hostivaři. V Holešovicich by to dost možná zvládla samotná 12 ve standardních intervalech. Jestli chtějí mít spojení odevašad všude, nechť si to ze svého rozpočtu.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4657
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 14:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Geographieführer: Kdepak, Holešovice dosahují cca 75% poptávky Korunní ulice, tudíž 12+něco v 1T je zcela dostatečné. Myslím si, že v případě prokladů dvou linek by tato oblast měla dostat přednost. Podobná poptávka jako v Holešovicích je v tý Hostivaři, takže uznávám, tam se plýtvá mnohem více. Takže do Hostivaře půl 22 a 19. :-)
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1240
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 14:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Geographieführer : Nu, a co linku 15 poslat nahoru do Kobylis, linku 8 zpět do Vysočan, jako jezdívala? Dvě linky ve Kbelské ulici je moc, tam to trojka zvládala sama myslím solidně. To samý Trojská. Tam by rovněž jedna linka stačila, a teď tam jezdí linky dokonce tři.
Orky: s Hostivaří máte pravdu, tam by stačila jen 22. Otázkou ale je, kam s 26kou? Jedině na Kubáň, pokud by její ukončení mělo mít nějakej smysl..
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4658
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 14:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adalbertinum: Alternativ Hostivaře je celá řada, blízko jsou dvě smyčky (Kubáň, Radošovická). Klidně by tam mohla jezdit 24 a 19, 22 ukončnaá na Kubáni a 26 ve Strašnicích. :-) Ale teď nejde o čísla a směry, ale o poměr poptávky a nabídky.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 14:24:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:Radošovickou okupuje linka 19, která, pakliže se nepletu končila jeden čas na Kubáni.. Mno, a co se poptávky týče, řekl bych, že právě jedna půlená linka by v Hostivaři stačila, (možná k ní přidat něco špičkovýho)
Geographieführer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 14:40:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: na Ortenově náměstí bydlím, denně tudy jezdím a denně mi obsazenost linek 5, 12 a 15 potvrzuje, že každá linka tu má své místo. Skutečně mi toto věř, kolikrát jsem posílal ROPIDu důkazní fotografie přeobsazenosti z 2. pololetí roku 2008 a 1. pololetí, kdy 15 nejezdila. Je sice hezké, že bys linkám 5 a 12 aspoň nechal vzájemné proklady, ale toto bohužel z principu nelze realizovat: 12 je zatížena Barrandovem a 5 Žižkovem.

Kdo chce pořídit hodnotnou šotofotku, mám pro něj super tip, který mi připomněl Martin Šubrt se vzájemným potkáváním pětky na Strossu: každé pondělí až čtvrek přijíždí od Dlouhé třídy v 19.51 na Stross pravidelný spoj pětky a zároveň v ten samý čas jede vyjíždějící spoj pětky z Vokovic, přijíždějící od Kamenické na Stross. Protože signál "Volno" padá pro odbočení od Milady Horákové na Dukelských hrdinů souběžně s odbočením od Dukelských hrdinů na Vltavskou, je možné si souběžně jedoucí pětky vyfotit, jak odbočují v křižovatce a každá jede odjinud jinam a čumákem hezky vedle sebe. Všiml jsem si toho náhodně, když jsem jel jednou ze Žižkova, na Strossu se koukám vlevo a místo odbočující 15 tam odbočuje 5. Ale pozor, stačí jen mírné zpoždění nebo nadjetí jednoho ze spojů a máte po divadle
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 703
Registrován: 5-2009
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 15:25:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je sice hezké, že bys linkám 5 a 12 aspoň nechal vzájemné proklady, ale toto bohužel z principu nelze realizovat: 12 je zatížena Barrandovem a 5 Žižkovem.

Oc lepe by se zilo s ML12 do Vysocan mimo spicky s kazdou druhou v sole.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4659
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 15:52:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Geographieführer: Co to je přeobsazenost? Že si nesedneš? Pokud průzkumy nekecají, jsou dvě možnosti: Buď jsou Holešovice předimenzované nebo to na Korunní jezdí na dveře. Mně tam ty 3 linky nevadí, pokud to vysloveně nepřeváží vzduch, ale pokud jsou kvůli tomu předimenzované i další vedlejší úseky, měla by se zvážit úprava. Na Libeňáku nemá 5 linek co dělat, na to tam není poptávka, minimálně jedna by měla jít pryč.
Klavirista: 1T za chvíli nebudeš mít. Nevím, na jak dlouhou jsou reko T3 plánované. Teď si můžeš z 1T ještě hrát, ale co za 10 let? Navíc 2x 1T je logicky dražší než 1x 2T, neboť máme jenom jednoho řidiče.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Geographieführer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 16:32:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Holešovice (konkrétně Ortenovo nám.) předimenzované rozhodně nejsou - v Trojské je součet vozů zde jezdících taky roven číslici 4, ale obsazenost tu je oproti Ort. nám. sotva dvoutřetinová, spíše poloviční. Nevadí mi, když si nemohu sednout, ale za přeobsazenost považuji, když si nemohu ani rozmumně stoupnout. Dále je taky dobré zvážit, zda je tak potřebné, aby z Vltavské na Palmovku jezdily v prac. den tři soupravové linky (dvě linky v prokladu by to zajistily spolehlivě). Pro zachování současného provozu na Ort. nám. a zároveň omezení Libeňáku jsou dvě možnosti: 1) řetězení z 12 na 25 na Dělnické (cca před 2 lety bylo zavedeno v souvislosti s havarijním stavem Libeňáku - jezdily přes něj jen 1, 3 a 15, což bylo skvělé, ale jediné, co mě štvalo, bylo jejich vzájemné neproložení) nebo: 2) vybudování obratiště pro linku 12 nebo 25 v ulicích Přístavní a Na Maninách objezdem kolem bloku domů, jako to je na Palmovce.
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1367
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 17:22:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za informace k B vozům, jsem rád, že se tu dotaz neztratil.
A slíbená fototapetáž :
Podbaba


Trojský tramvajový most


Vozovna Kobylisy

Libeňský most


Palmovka a Zenklova



a zpátky k Nádraží Libeň

Jezdí ještě někde čistokrevné T3 bez přívlastků?
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3298
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 18:44:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza_o: Ano, jezdí - celkem 5 ks.
To nejlepší nás teprve čeká.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19304
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 19:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedině vratným trojúhelníkem pro 12 nebo 25, který kdysi v Tusarově býval.

A ten tam býval kdy?
Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2588
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 20:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trojúhelník v Tusarově ulici? Neplete si to tu někdo s ne až zas tak vzdáleným bývalým trojúhelníkem v ulici U Uranie?
Geographieführer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 20:26:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: v roce 1984, bylo to blízko dnešní zastávky Tusarova v Jateční ulici. Pravdou je, že byl provizorní, ale v dnešní době by se v souvislosti s předimenzovaným Libeňákem docela hodil Více viz: http://www.prazsketramvaje.cz/view.php?cisloclanku=2010021401
7036
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 7-2003

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 21:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Geographefuhrer: Orky: jako ... umístěný na 2. místě v šotosoutěži 2010 Ti mohu s klidnou hlavou říci...
jsem myslel, že "dopravní teoretici" berou šotosoutěž za něco podřadného.. a ono ne, ono se to docela dobře dá zařadit mezi životní úspěchy
"pro tebe nejsem Plačko když už tak Martin Plačko nebo pan Plačko.. "
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4660
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 21:09:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trojúhelník jako obratiště dneska nikdo v Praze dělat nebude. Předimenzovaný Libeňák jde řešit jinak, stačí nedbat na všechny požadované přímé vztahy pro Prahu 7. Pokud by teda bylo potřeba ponechat současnou nabídku v Holešovicích, tak by šlo udělat toto:
5 z Dělnické místo linky 15 na Nádraží Vysočany
12 místo 25 do Kobylis
15 zrušena
25 z Dělnické odkloněna přes Holešovice na Výstaviště
Základní filozofií je to, že jedna linka od Pražské tržnice pojede místo linek 5 a 15 do Holešovic.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1631
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 21:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V klidu, já si zas myslel, že zaměstnanci dávaj možnost užít si výhru šotoušům.
Orky: co ušetříš prohozením 5 a 15? Budeš se divit, ale 15 vozí docela hodně. Na rozdíl od 5, kterou bych naopak vedl po 26 na Špejchar a ne objezdem Holešovic.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4662
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 21:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Jde mi o to trošku zvýšit vytížení tramvají na Libeňském mostě, tzn. něco tam zrušit.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2601
Registrován: 2-2004
Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 21:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7036: Teorie platí pro dopravní praktiky, nikoli teoretiky :-).

Orky: volná inspirace
3 ... - Těšnov - Tržnice - Dělnická - Holešovice - Výstaviště - (když bude P7 zlá Špejchar, ráno Šárka)

5 ... - Stross. - Vltavská - Maniny - Palmovka (špičky Nádr. Libeň - Starý Hloubětín)

8 ... - Lehovec

12 ... - Palmovka - Nádraží Vysočany - Lehovec

15 ... zrušena

19 ... - Nádraží Vysočany
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Geographieführer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 26. března 2011 - 22:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7036: já se domnívám, že ty otázky v šotosoutěži od ROPIDu mají docela úroveň. Pokud se letos umístíš na lepším místě, než já, pak klobouk dolů.

Orky: přesně takhle to až na drobné rozdíly v Holešovicích jezdilo do listopadu 1998. Jenže: toto by Praha 7 v dnešní době neposvětila, bo by nic nejelo z Letné na Výstaviště nejkratší cestou přes Veletržní. Na odboru dopravy v Praze 7 okliku z Letné přes Dělnickou na Výstaviště nechtějí, ptal jsem se na to. A vést 25 z Dělnické přes Trojskou, jako jezdila do 11/1998, to zas nechce ROPID (a nelze se moc divit, protože by to moc smyslu nemělo). Já to do budoucna vidím asi takhle: Libeňák vzhledem ke jeho technickému stavu stejně za chilku spadne, takže tyto záležitosti pak nebudeme muset řešit