K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 25. 03. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 25. 03. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2599
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 17:40:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iii: "Je správné vracet do silnic výnosy ze spotř. daně z PHM, ze sil. daně a mýta, ale ne víc"

Samozřejmě by pak bylo správné investovat např. do železnic jenom spotřební daně z PHM (v příslušné výši) a poplatek za dopravní cestu, neboť železniční daň se neplatí.

Blbost, co?
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2135
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 17:43:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jsme se tak pěkně rozparádili o efektivitě IAD, (teď nachvilku odmysleme ekonomiku provozu), vrtá mi hlavou jedna věc: Jakto že po městě jezdí lidé převážně sami ve čtyřmístném vozidle vyšší střední třídy, tj. optimalizovaném pro provoz na dálnici při rychlostech nad 100 km/h? Proč nejezdí vozidly pro 1-2 osoby otimalizovanými pro provoz ve městě?

obr: Souhlasil bys(te) se zrušením dotací do VHD, za podmínky, že nebudou také žádné státní dotace do údržby silnic, že se všechny zprivatizují, a provoz všech dopravců i provozovatelů infrastruktury by byl normálně zdaněn (DPH, ze zisku i z nemovitostí)?

Je v pořádku, že Malostranské náměstí slouží jako parkoviště?
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2136
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 17:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf33: Ne blbost, ale přehnání tvrzení. Třeba by to tak šlo. Proč vůbec investovat veřejné prostředky do infrastruktury? Ať si ji platí ti, co jí používají. Platili bychom za to výrazně vyššími dopravními náklady, ale zase nižšími daněmi. Takže by to bylo výhodné pro ty, co dopravují sebe nebo zboží méně než průměrně. Společnost a ekonomika by pak vypadaly úplně jinak, než vypadají, ale ne nutně hůř.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2600
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 18:01:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iii:"po městě jezdí lidé převážně sami ve čtyřmístném vozidle vyšší střední třídy"

To snad nemyslíte vážně. Škoda Fabia,Octavia,Superb nejsou čtyřmístné a řadit Superba do vyšší střední třídy taky není to úplně pravé, ořechové.

Pokud jde o Vaše nápady co privatizovat a zdanit, je jasné, že nevíte, o čem mluvíte. Státu patří jen dálnice, rychlostní komunikace a I. třída. Vše ostatní patří konkrétním fyzickým a právnickým osobám, většínou krajům a obcím. Takže navrhujete, aby kraje platily daň z nemovitosti obcím a obce samy sobě. K zasmání, že? Jakou chcete vybrat DPH ze silnic, to fakt nevím. To byste mohl vysvělit.

No a pokud jde o Malostranské náměstí, to byste se měl zeptat někoho z posledních Přemyslovců, za nichž vzniklo. Myslím, že si tam trhovci rozkládali boudy...
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2137
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 18:18:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No tak papírově pětimístné. Nebo snad je považujete za dvojmístná? Ve třídách aut asi mám maglajz, ale všechny uvedené jsou spíše vhodné pro jízdu po dálnici než ve městě.

Kraje a obce by je taky mohly privatizovat. Nebo z nich vybírat takové mýto, aby měly zpět nejen náklady ale i zisk odpovídající jejich kapitálové hodnotě.

Na Malostranské náměstí můžete mít nějaký názor i vy. To že se koňské povozy nahradily automobily nemůže být argument pro změnu využívání veřejného prostranství. Ve středověku nebylo pravidlem odstavovat vozy na ulici, ale vždy ve dvoře - ulice na to nejsou stavěny, zatímco dvory ano. Vůz byl široký cca 1,5 metru. To splňovaly i první automobily. Tím pádem císařské silnice o šíři cca 9 m byly vlastně dálnice. Nebyl důvod k tomu zavádět širší vozidla, když na ně nebyla infrastruktura.

(Příspěvek byl editován uživatelem iiii.)
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 18:19:44    Odkaz na tento příspěvek  

Do jiné diskuse jsem trochu s humorem nedávno psal, že řadu dopravních problémů např. Prahy by vyřešilo, kdyby se automobilisti trochu uskrovnili a místo aut začali používat invalidní křesla. Vždyť většina automobilistů ve městě používá auto jako protézu, aby nemuseli chodit pěšky. To křeslo by samozřejmě muselo být trochu vylepšené, s lehkou kapotáží (aby se dalo používat i za nepříznivého počasí) a stačil by malý motorek pod sedícího. Odhaduji, že tak 90% jízd aut v Praze by mohla zastat tato vylepšená invalidní křesla. Na plochu, kterou zabírá 1 obvyklé auto, by se jich vešlo 5-6. Ale ten nápad s invalidními křesly se nejspíš nikdy neuskuteční, protože automobilisti používají předimenzovaná auta k vyjádření společenského statusu a k honění svého ega.
Vzorem by mohlo být autíčko Peel P 50, které se před lety vyrábělo na ostrově Man a dodnes je v Anglii velmi populární. Viz např.: http://www.bbc.co.uk/isleofman/content/articles/2007/11/01/peel_p 50_feature.shtml
Jízdní pruhy by se daly rozdělit na polovinu a na místě, které dnes zabírá jedno obvyklé auto, by mohlo jet 6 takovýchto "miniautíček".
Jenže automobiloví vypatlanci typu Obra budou pořád chtít, aby se naše města přizpůsobila autům - a tím pádem nebudou vyhovovat lidem.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2602
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 19:11:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iii: Těší mě, že mi dovolujete mít názor. Byť jen na Malostranské náměstí.

Samozřejmě, že by kraje a obce mohly privatizovat silnice a místní komunikace. Otázka je, za jakou cenu. A kdo by je chtěl. A jak by se zajistilo, že po silnici budou moci jezdit i vlastníkovi nemilí dopravci.

Šířku běžného silničního vozidla nejsnáze zjistíte z tabulek, podle kterých počítají přepravné provozovatelé ferry-přívozů, ale i u ČD u autovlaků. Možná Vás udiví - současná osobní vozidla nejsou širší než žebřiňáky. Takže zase o ničem...Samozřejmě můžete odstavovat vozidla ve dvoře či průjezdě - než přijde hygienik, toho ve středověku neznali.
Ten by Vám vyhnal i ty potřebné koně.

Jo, Cogwheele, až všichni vezmou Váš nápad na zakoupení si invalidního vozíku jako prostředku dopravy (ostatně proč ne?), tak MHD zkrachuje na tom, že víc než deset vozejků do autobusu nenarve. A to bude muset bejt čtyřdveřová SORka se třema nástupníma plošinama. O metru nemluvím. Máte smůlu, Vy už nepojedete
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 19:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkusím Vám to tady narušit prosbou o čísla B vozů:
T3M 8064+....
T3R.P 8524+....
T3R.P 8523+....
T3R.P 8486+....
T6A5 8747+....
T6A5 8667+....
T3SUCS 7180+....
T3M 8102+....
T6A5 8653+....
T6A5 8604+....
T3M2 8076+....
T3R.P 8420+....

A jeden A vůz:
T3 ....+8072

Jde mi o stav z 21.3.2011, časem dodám i nějaké foto.
Děkuji, prostě v terénu nestíhám sledovat.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 19:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebylo by dobré začít parkovat také na nádvoří Pražského hradu ?
Já myslím, že do centra Prahy prostě auta,co tam nemají co dělat, nepatří.
Já pořád nechápu, proč by se MHD měla přestat dotovat, na západě jdou naopak dál, zavádějí poplatky do měst, omezují IAD ve městech, proč je to špatně ?
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2604
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 20:06:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam:1) "Já myslím, že do centra Prahy prostě auta,co tam nemají co dělat, nepatří"

Naprostý souhlas. Ale mimochodem, která jsou ta auta, která tam nemají co dělat?

2)"na západě jdou naopak dál, zavádějí poplatky do měst, omezují IAD ve městech, proč je to špatně"

Ne vždy. Ale tam kde to zavedli, to zpravidla ničemu nepomohlo. Pouze radnice získaly peníze, které obratem utratily za hovadiny.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 20:07:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvajak: Díky, věděl jsem, že tady bude někdo informovaný. Jinak jako poutač to rozhodně neslouží, je to instalováno ve značné vzdálenosti od silnice hluboko v oploceném pozemku a většina projíždějících ji nejspíš ani nezaznamená. Já jsem přicházel velmi netypicky po vedlejší silnici od Přezletic v takovém podivném úhlu a viděl jsem ji v průzoru mezi stromy na horizontu už značnou dobu předtím, než jsem vůbec došel na Mladoboleslavskou, takže jsem si chvíli myslel, že to je snad fata morgana...
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 20:27:42    Odkaz na tento příspěvek  

Iiii - především je třeba si ujasnit co je dotace a co investice.
Dotaci VHD dostává na provoz, který je ztrátový.
Investice je na vybudování a údržbu dopravdní infrastruktury.
Kde jsou zdroje ? U silnic a dálnic - daně od motoristů, které jsou větší nežli výdaje na dáýlnice a silnice včetně oprav.
U VHD takové určené daně nejsou, dotuje se z peněz daňových poplatníků, kteří z MHD nemusejí mít nic společného.
K privatizaci dálnic a silnic - ano pokud by dálnice a silnice byly privatizovány a zpoplatněny (podobně jako v řadě zemí) platili by opravdu ti, kdo je používají a mohli by být sníženy motoristům daně. Je to určitě spravedlivější nežli současný systém.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 20:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf_33, prispevek 2598: Kdyz uz tu nekoho verejne zostouzite, tak by bylo prima zminit prameny na zaklade kterych tak cinite. Nebo to "proste vite"? Vy tu diplomku znate? Z toho uryvku neni napriklad jasne, na jakem uzemi to autor posuzoval, nebo z jakeho mesta ta data pochazi.

Mimochodem, proc byt melo byt srovnani plochy zabirane IAD vs. VHD korektni jen pri uvazovani mist k sezeni? Pokud jsou vozidla jsou schvalena i s misty k stani a jsou tak i provozovana.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 537
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 20:53:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr: Vase argumentacni flexibilita je fascinujici...
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 21:34:23    Odkaz na tento příspěvek  

raquaci - podstata toho, co chci vnést do uvažování každého je přemýšlet i ekonomicky nad každým konkrétním zadáním. Nakonec prachy jsou na realizaci všeho velice podstatné.
Caracas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.0.22
Odesláno Středa, 23. března 2011 - 22:27:39    Odkaz na tento příspěvek  

Ad obr: Prosím, poučte nás. 1) Jaké daně motoristů jsou zdroji pro silnice a dálnice? 2) Proč si myslíte, že tyto příjmy jsou větší než výdaje na silnice a dálnice? V kterých zemích jsou silnice a dálnice privatizovány? Předem děkuji.
Zerr0
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 23. března 2011 - 22:30:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raquac: Děkuji za zastání.

Obr: Diplomka nebyla zaměřená na srovnávání IAD a VHD, tohle byl výňatek z úvodní, teoretické části. Kromě toho je nutné rozlišovat osobní motivaci na tom, proč MHD jet, a proč její funkční verzi podporovat, minimálně ze sobeckého zájmu, "aby na mě osobně zbylo na silnici dost místa."

Rudolf_33: Diplomka se primárně týkala jiných aspektů kolejové dopravy a obhájil jsem ji i bez toho, aby byl ing. arch. Kotas v komisi. Odkud je údaj 1,4 osob na vůz už nevím, ale z mých osobních pozorování v centru Prahy opravdu nemám důvod o tom příliš pochybovat, přijde mi, že nadpoloviční většina aut žádného spolucestujícího neveze.
Nesrovnávám MHD a IAD ekonomicky, ale funkčně a v oblastech a obdobích, kdy kapacita dopravní sítě začíná být byť jen trochu problémem, se mi poloviční celková obsazenost zdá jako dost opatrný odhad.

"možná bude možno se bavit." Nejsem si jistý, jestli o takovou zábavu vůbec stojím.
I am not useless! Just use-impaired.
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 06:38:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr: Aha, pak je ta flexibilita, absence cisel a vychozich podminek pri "ekonomickych" uvahach naprosto v poradku, bo slouzi vyssim cilum...
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2138
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 12:52:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr: Výdaje do infrastruktury nejsou investice, protože z nich není výnos (mýto), který by je vrátil. Naopak existující stavby pohltí náklady na údržbu. Infrastruktura je spíše luxus. Něco jako když si koupíte televizi s metrovou úhlopříkou. Dá se žít i bez ní. V určité míře usnadňuje život, ale když je jí moc, tak náklady na údržbu nejsou

"Daně od motoristů" Jestli myslíte jenom spotř. a sil. daň, pak asi nepokryje. Cestující MHD taky platí všelijaké daně.

Dejme tomu, že v městě X je modal split 50:50. Pak by bylo rozumné, aby se výdaje městského rozpočtu do dopravy dělily v tomto poměru, bez ohledu zda se jedná o údržbu, provoz či "investice". Možná by to nebylo ideologicky čisté, ale politicky přijatelné.

Rudolf 33. A kdo by je chtěl? Já bych si třeba koupil kus nějaké silnice, která je jediná do vesnice. A pak tam vybíral mýto 1000 Kč za kus. :-)

Pouze radnice [za mýto] získaly peníze, které obratem utratily za hovadiny. Ulice a náměstí jsou majetkem města, tudíž je rozumné, že si nechává platit za jejich využívání soukromými osobami - které notabene nemusí být občany toho města. Mnoho lidí považuje téměř za své lidské právo parkovat kdekoli zadarmo. Naproti tomu, když chcete někde postavit lešení, složit kupu písku, což je stejný zábor veřejného prostranství, musíte žádat o povolení a zaplatit řádově desítky Kč za metr čtvereční a den. Čím se liší auto od kupy písku?
Berryml
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 16:41:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza O: Z hlavy vím akorát
T6A5:
8747-8727 (byly změny)
8667-8668 (tutově)
8653-8654 (tutově)
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 16:44:28    Odkaz na tento příspěvek  

zerro "Nesrovnávám MHD a IAD ekonomicky, ale funkčně a v oblastech a obdobích, kdy kapacita dopravní sítě začíná být byť jen trochu problémem, se mi poloviční celková obsazenost zdá jako dost opatrný odhad. " pokud abstrahujete od reálných preferencí lidí, vyjádřených jejich ochotou nést náklady/sami platit za to, co chtějí, tak zůstáváte u výpočtu, který je podobný tomu, že nejvíce bílkovin je v usušeném hmyzu - a proto by to lidé měli jíst.
Iiii - považovat infrastrukturu za luxus, tak to je opravdu originální názor :-). Tomu odpovídají i ty další vaše představy. Vy zjevně rád aspoň luxus internetu...
Pokud jde o parkování na veřejném místě - motoristé platí daně a více nežli se do silnic/dálnic vrátí. Docela by mi zajímalo, kolik platí daní nemotorista - za používání chodníků, silnic, za to, že Vám někdo přiveze rohlíky, odveze Vás do nemocnice případně, přijede po silnici hasit.
Jinak ano, já jsem pro to, aby dálnice a parkování byly placenými, těmi kdo je používají. A tomu přiměřeně byly sníženy daně motoristům.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2139
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 17:17:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr: S poslední větou souhlas. Co se týče vození rohlíků, jen ať jsou náklady v ceně. Za stávající situace ztrácej místní producenti a obchodníci, oproti větší konkurenci. Luxus - no trochu provokuju, ale stavět velké dopravní stavby (včetně metra A) je v současném stavu veř. fin. opravdu luxus, založený na nepodložené víře, že nám to přinese prosperitu. Klidně ať si všichni jezdí autem, ale nemohou počítat s tím, že nikde nebude zácpa. Na to postavit všechny komunikace, které by se mohly hodit, jaksi nemáme. Kdosi spočítal, že postavit všechny dopravní stavby zakreslené v pražském úz plánu by trvalo při současném rozpočtu 50 let.

Ani s nimi však by všechny dopravní potřeby neuspokojila individuální doprava. Takže ideální stav být nemůže. Dotace VHD znamenají, že vlastně i vy můžete po silniční infrastruktuře relativně pohodlně, s menšími zácpami, než kdyby nebyla. Takže z ní mají prospěch i motoristé. Kdyby se přestala dotovat VHD, stály by silnice, které by ji nahradily, mnohem víc.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 17:29:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tedy já žiji v domění, že V.A se staví proto aby krtkostav měl co dělat a tady o nějaké prosperitě.
Zopakuji to po 1001. D nemá vyřešené trasování. Ani v centru a ani na jihu (nejprve okolo nemocnice, teď okolo nádraží, ...).
Proč by poplatek za parkování placený majiteli pozemku, kde parkuji měl snižovat nějaké daně?
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 18:38:16    Odkaz na tento příspěvek  

gabuliatko - parkování na soukromém pozemku souhlas. Bylo míněno parkování "zadarmo" na místě udržovaném z veřejných peněz.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 18:56:02    Odkaz na tento příspěvek  

Než se tu hádat s automobilistickým fanatikem Obrem, který má jediný cíl: věčně tu otravovat a ovlivňovat veřejné mínění ve prospěch individuálního gumokolismu - tak bych se pozeptal: Zdalipak už jste se byli podívat na opravu tramvajové trati v Zenkově ulici (2. etapa)? Zatím se tu ani neobjevil snímek "Kaliforňana" pod Bulovkou (od Vozovny Kobylisy tam zajíždí dočasná linka 30 v KT-8).
Pokud si vzpomínám z mladých let, v dolní Libni, mezi křižovatkou Palmovka a chátrajícím palácem Svět pod již vybagrovanými BKV panely nejspíš budou dřevěné pražce původního řešení tramvajové trati, zalité betonem (na to se pak dávaly BKV panely). Zdalipak ten starý beton bude důsledně odstraněn?
Myslím také, že gruntovní opravu by potřebovala i trať výše (mezi Bulovkou a trianglem na Stírce) - kolej byla špatná zejména v podjezdu MÚK Vychovatelna (tam v 1. fázi došlo patrně jen k nějaké havarijní opravě). Kdy přijde na řadu tento úsek? (Škoda, se se to nerekonstruuje celé najednou).
Za zmínku stojí také NAD mezi Bulovkou a Palmovkou, zajišťovaná autobusy Hotliner. Tam je podle mne špatné, že výstupní zastávka NAD Palmovka neslouží také jako nástupní pro "věčně" cirkulující autobus. Když se totiž chci dopravit od Bulovky k železničními historiky oblíbené restauraci U Rokytky (naproti žlutému komínu, pozůstatku býv. libeňského pivovaru, čepují tam Svijany - právě tam je 1. nácestná zastávka NAD ve směru od Palmovky), musím na Palmovce z autobusu NAD vystoupit a o několik metrů dále (v AN Palmovka) opět nastoupit .
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1628
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 19:14:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pane obr, každý pozemek někomu patří. Nevidím rozdíl v tom, zda parkuju před plotem na obecní silnici nebo za plotem na zahradě. Tedy pomilu-li to, že před plotem občas někdo potřebuje moje rádio. Nedovedu si představit, jak by se časově rozlišovalo, kde parkuju a podle toho platila daň.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3688
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 22:15:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cogwheel: Horní část Zenklovy by sice reko už taky potřebovala, ale bude se dělat až po ujasnění jejího definitivního trasování, tj. po ukončení "Doby Blankové"...
Nepochází z mé hlavy, aspoň tak nějak to bylo vysvětlováno.

obr: "aby dálnice a parkování byly placenými, těmi kdo je používají. A tomu přiměřeně byly sníženy daně motoristům."
Tak to je dobrej fór, takovou úlevu na dani bych taky chtěl, teď jen co na to Kalousek...
Něco jako, že by kuřáci platili nižší zdravotní pojištění, když už platí daně v cigaretách žejo.
To je zatim asi hit roku...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3689
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 22:21:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza o: Zcela bez záruky by to mohlo vypadat takhle:

T3M 8064+8013
T3R.P 8524+8525
T3R.P 8523+8522
T3R.P 8486+8487
T6A5 8747+8727
T6A5 8667+8668
T3SUCS 7180+7181
T3M 8102+8097
T6A5 8653+8654
T6A5 8604+8632
T3M2 8076+8077
T3R.P 8420+8421
T3M2 8051+8072
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 22:25:02    Odkaz na tento příspěvek  

pane Guliatko - soukromému vlastníku parkoviště neplatí nikdo daně, aby měl na náklady. Státu/obci - majiteli veřejného prostranství ano.
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 22:33:28    Odkaz na tento příspěvek  

daemone - dálnice platí jen ti, kdo po nich jedou, v řadě zemí světa. Proč kroutíte očima ? Stejně jako u nás za jízdu na kolotoči, kdy si také každý platí sám.
- kuřáci mají větší výdaje na doktora, ač platí stejně zdravotní pojištění jako každý jiný. Takže část toho rozdílu si doplatí ve spotřební dani. Podobně si platí motoristé silnice a dálnice. Uživatelům VHD platí i ti, co VHD nejezdí.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3690
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 22:38:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevim který země to jsou, každopádně tady u nás platí dálnice i ti, co ani nemají auto.
Takže přesně platí to, co jsem napsal a vy se už týden točíte v kruhu...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 22:47:23    Odkaz na tento příspěvek  

daemone, jak platí dálnice u nás ti, kdo nemají auto ? leda nepřímo přes cenu zboží, přes špeditéra, když si koupí něco, co přiveze po dálnici.
V Itálii a mnoha jiných zemích platí dálnice ti, kdo po nich jezdí, podle toho, kolik tam najedou, což jsem měl na mysli.
Guliatko - určitě k Vám přišel někdy výběrčí parkovného, či jste za parkování platil.
coqwheele - není ta rekonstrukce zenklovy předražená ?
coqwheele - nevíte, kolik stojí rekonstrukce Zenklovy ?
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 22:55:44    Odkaz na tento příspěvek  

S automobilovým vydlabancem, zbožňujícím svoji protézu, se bavit nemíním.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2140
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 23:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se s obrem klidně bavit budu, jen když dostanu odpověď na svůj přísp. 2139. Cog: ber to jako náboženství: tramvajofilové jako katolíci, autofilové jako protestanti, jenže pak existujou i heretici a neznabozi, kteří nevěří ani na tramvaje ani na autíčka. :-)
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Čtvrtek, 24. března 2011 - 23:21:19    Odkaz na tento příspěvek  

V tom případě dávám odkaz na studijní materiály: http://kie.vse.cz/studium/materialy/5ie410
Breník J.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.125.19
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 00:52:49    Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu 19. března odjížděla z Plzně hlavního nádraží v 7 hodin ráno do Prahy rekonstruovaná souprava metra 81 - 71M, jednalo se už o tu poslední soupravu ze Škody Transportation ?
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 03:47:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pouze krátký report z linky 17 posledních dní. Středa krátce před 20. hodinou 2 spoje z JN na PN, jedoucí načas, oba všechny sedačky obsazené a nějací stojící v každém voze. CCA st. 2

včera kolem 15:30 DC Z Palačáku na st.3, od ND na st. 4. Jela načas, pře ní díra nebyla. 17 naproti na st. 2-3.
Tolik tedy fakt. Faktem je, že 17 ve špičce prázdná nejezdí a velkou vytíženost si získala večer, kdy kdysi odrazovala dlouhým intervalem a nyní je suprová. 8min. int. na 17 tedy "never more", nikdy víc! (Cit. E. A. Poe - Raven)

Ad 130: Ve středu na Jinonicích - spoj 15:18 ze SN byla všechna sedadla obsazena a pár lidí stálo.


Mimochodem, jestli je tu někdo místní, mohli byste mi říct, jaká je vytíženost zastávky Tuchoměřice - Štěrbův mlýn? (Mašotouš, či někdo?) Ne, že bych ji chtl rušit, jen mě to zajímá.

PS: Vlastní ten mlýn skutečně ten Štěrba?
Alpha 1983
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 08:14:19    Odkaz na tento příspěvek  

včera jsem u Anděla potkal novou 15T. Je to moderní nástupce nádherných Kotěra/Ringhoffer tramvají i T3. Já jsem pro, aby tyhle nádherné 15T v Praze byly, ale jen tam, kde to má i nějaký ekonomický smysl. Přeci jen, kolem mě jelo čtvrt miliardy Kč.
Já jel autem - vezl jsem někam nutně otce 92 let, který by k zastávce tram z domu nedošel, cestou by prochladl a pak zase problém dopravy v cíli. :-(
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 08:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obr: Nejdřív si nastudujte fakta a pak se o něčem bavte. 15T jsou drahé, ale čtvrt miliardy naštěstí nestojí. A ekonomika v tom roli moc nehraje. Na to co se koupí má vliv spíš politika lidí, kteří dané věci vůbec nerozumí.

Jestli byl nákup 15T dobrý nápad se ukáže do 5ti let, až se prověří pravidelným provozem a bude se muset dělat nějaká údržba.

(Příspěvek byl editován uživatelem vlakoň.)
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 08:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr: nic si z toho nedelej, ja si zas pletu ary a hektary, 0 sem 0 tam ...
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7036
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 09:06:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr:
cena 15T není 250 mega, ale tak 60
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 955
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 09:32:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Ohledně toho Štěrbova mlýna - zkusím zalovit v paměti. Pokud se nepletu, byl jsem tam dvakrát, jednou nějakým odpoledním spojem, který tam končil (od Pastvišťat už jel ale naprázdno), poté ranním spojem (ten co tam zajíždí cestou od Lichocevsi) - a tehdy tam někdo nastupoval (1 či 2 lidé). Pár domků v okruhu 500 m přece jen je. Ale místní nejsem, možná má někdo lepší informace.
Každopádně jsem třístovky začal objíždět znova a brzo tam zase pojedu, tak podám zprávu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 10:19:24    Odkaz na tento příspěvek  

martine, dík a sorry. Úplně mi zmátl s tou cenou zastupitel Hudeček :-)
vlakoni - kvůli takovým, pro které ekonomika nemá vilv - obvykle ale jen pokud nejde o utrácení přímo z jejich kapes - tady tohle píšu :-)
Pamatuju, když začínaly T3, taky dost trvalo, nežli se vychytaly mouchy. I 15T je třeba dát čas "záběhu".
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 11:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obr: Jedno mi to není, přečtěte si co jsem napsal ještě jednou. Spíš mi vadí, že nejspíš nikdo na magistrátu nepřemýšlí nad všemi aspekty provozu nových vozů. Resp. v tom hrají úlohu úplně jiné věci než ekonomika a technické otázky provozu. Hlavně nakoupit nové od té správné skupiny a nechat se s nimi ukázat v médiích...

Nelibí se mi Váše protispolečenské názory alá diskutér idnesu a novinek. Trochu se podívejte do historie. V nějaké době se lidé zřejmě dopracovali k tomu, že třeba postavit silnici nebo v současnosti třeba tram. trať bude lepší dohromady, aby ji mohli využívat všichni. Ne aby si každý stavěl svojí nebo ji nabízel za úplatu jen komu bude chtít. Zkuste něco nastudovat o veřejných financích a veřejných statcích, když se tu oháníte tou ekonomikou. A potřeba jsou jak silniční stavby tak síť mhd. Obojí je v některých místech na hranici kapacity.
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 11:22:30    Odkaz na tento příspěvek  

vlakoni - vždyť vy píšete přesně totéž co já, jen jinými slovy.
- taky mi vadí, že se málo bere v úvahu ekonomika a příliš se berou v úvahu jiné parametry/zájmy a to nejen na magistrátě
- ano potřeba jsou silniční stavby i MHD či vlak a bus. O tom jak a kde je lidé potřebují, nejobjektivněji hlasují tím, jak jsou ochotni sami platit za jejich používání.
To kojzarovské "protispolečenské názory" - fuj, to si odpusťte.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5774
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 16:02:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

/topic off
Co se teď vlastně děje v Zenkově? Oprava, anebo rekonstrukce? Tedy repanelizace, anebo třeba w-tram?

/topic on
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7037
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 16:03:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp:
rekonstrukce
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5775
Registrován: 8-2003

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 16:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky.
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Madl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.64.35
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 17:17:52    Odkaz na tento příspěvek  

Obře, proč vlastně vůbec pečujete o svého 92-letého otce? Jako pracovní síla je přeci už nepoužitelný. A proč vlastně v tomto věku nejezdí sám autem? Určitě po něm budete dědit a těšíte se na to, protože jinak by se Vám to nevyplácelo.
Vám už může být také přes 60 let. Jako striktně ekonomicky uvažující zaměstnavatel bych se s Vámi už dávno rozloučil, nevyplatilo by se mi Vás zaměstnávat, v tomto věku jste už moc nákladný. Váš další provoz-život bude brzy ztrátový, proč ho dotovat?
Senioři nám, mladým řidičům, ujídají ze společného krajíce, stejně jako tramvaje. Podobně jako tramvaje se pletou ve vozovce a omezují nás v rozmachu - zrušit!
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3297
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 18:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin+Bkp: Pozor, Martin mlží. Rekonstrukce jen v úseku Palmovka - Divadlo pod Palmovkou. Zbytek pouze opravy.
To nejlepší nás teprve čeká.
Radek_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 778
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 19:23:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 19:41:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotka mi udělala moc velkou radost, kéž by to bylo takhle vzdušné a volné i dnes.
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 20:02:00    Odkaz na tento příspěvek  

Krása, ta dobová fotka od Koh-i-nooru: jak vypadala Praha ještě nezamořená .
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 20:16:40    Odkaz na tento příspěvek  

"madle", vy jste zjevně nepochopil ten předvolební klip a hloupě madlovi podsouváte necitelnost a sobectví - zjevně vám jako příznivci žití z cizích peněz tak blízké. To je vaším vysvědčením, ne madlovým či někoho jiného.
Nevím zda má smysl vám vysvětlovat, když jste schopen přirovnat dotace cestujícím v MHD, k péči o důchodce - že důchodci si na důchod platili celý pracovní život pojištění - a podle toho dostávají důchod. Kdežto v MHD jezdí lidé za peníze daňových poplatníků. Pokud jde o mě, živí mě moji zákazníci, kteří mi platí za moji práci tolik, kolik na trhu stojí. Žádné dotace nečerpám, daně platím.
Taky by vám při výchově měl někdo vštípit, že se máte postarat o vlastní děti a staré rodiče. A vyžírky vám podobného myšlení důsledně nakopat do pr...
Mmm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1067
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 20:18:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlakoň -ráno mezi 1-4h máš Koh-i-noorku vzdušnou a volnou i dnes
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 3-2011
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 20:26:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádherná fotka, kéž by Praha zase někdy byla volnější než je dneska. Stačilo mi dnes cestovat z Budějovické k nám do Kamenice 1 hodinu. To byly zácpy
obr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.189.231
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 20:28:18    Odkaz na tento příspěvek  

coqwheel - 20:02 - a pamatujete se, jak to vypadalo uvnitř těch tramvají a busů tak v 7 ráno ?
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1630
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 20:36:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že důchodci si na důchod platili celý pracovní život pojištění
Jo, do roku 1989 určitě. To by pak ale důchodový systém nebyl v průšvihu. Že se necháte nechytat. To je přeci jasné, že 90ti letou babičku nepoženu na zastávku MHD, dokonce ani roční dítě, protože s kočárem jaksí ve Štěpánské ani náhodou. Spíš je ale problém, že ani s IAD to na Karlově nám. není kdovíjaké a cesta k lékaři je zážitek a chce pevné nervy.
Peníze daňových poplatníků, kde sem to jen slyšel. Aha, od pána s oranžovou šálou kolem krku a zkaženými zuby v puse. Vždy když ho slyším, tak se mi otvírá kudla v kapse, protože jemu opravdu o nějaké peníze daňových poplatníků fakt nejde. Takže prosím uberte na frázích, ať se tu dá dýchat a debatovat o tramvajích.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2591
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 20:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obr: Super, takže když jezdím v MHD, daně platit nemusím? :-) To jsem zatím nevěděl, to je přímo OBRovská novinka :-). S veškerým respektem k vašemu otci, bohužel důchod a MHD jsou úplně totéž. Výše důchodu v žádném případě není odrazem toho co do systému jako pracující odvedu. Na velký díl, až půlku reálného důchodu mi přispějí aktuální daňoví poplatníci - v tomto případě odvodci pojištění. V každém okamžiku je jich zatím naštěstí víc, než těch, co potřebují vyplácet ten důchod. Ostatně to, že se tento poměr mění, je právě aktuální problém. A přispívají i ti, kteří se důchodu nikdy ani nedožijí.

Cestující si na MHD celý život nejen platí daně, ale ještě jízdné. V souhrnu s jízdným a daňovými odvody velmi pravděpodobně na službu MHD vynaloží procentuelně víc prostředků než důchodce na tvorbu svého základu vyplácení důchodu. A je pravda, že mu stejně jako u důchodů přispějí i lidé, kteří MHD nikdy nepojedou. Rozdíl je v tom, že u MHD je užitkem prostá cesta vozidlem, u důchodce ovšem fyzické peníze, o jejichž utracení teprve důchodce rozhoduje - byť vzhledem k aktuální sociální situaci omezeně.
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Pátek, 25. března 2011 - 20:48:52    Odkaz na tento příspěvek  

No, já bych se raději vrátil k (mírnějším) výše doporučovaným přirovnáním z oblasti náboženství. I když mě za to někteří "věřící" zase budou proklínat.
Propagátory další expanze automobilismu bych přirovnal k expanzivním mohamedánům. Obra k typickému džihádistovi (zatím "džihád slovem"). O tom, jak těžké je v prostředí barbarské autmobilistické/islámské totality uchovat si např. svobodu smýšlení, je tento článek: http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-generalove-bitev-minu lych-dx2-/p_spolecnost.asp?c=A110324_211133_p_spolecnost_wag I analogie s bolševismem se v automobilismu (jakožto ideologii) najdou.