K-report
 

Archiv diskuse 362, 363 - esa do 23. 08. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Železnice » 362, 363 - esa » Archiv diskuse 362, 363 - esa do 23. 08. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 12:18:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rob: Díky, ale s tím slovem super bych obzvláště tady šetřil.....
Sám nejlépe víš, když je pěkně, jaké je to v lesích okolo Roudné.

Flaizer: Také díky, dvě třetiny tlačítek vpravo se hodně dobře mačkají při jízdě v automatice.
"A ta zbývající třetina je na vysouvání zrcátek, centrální zamykání dveří, GPS a jiné drobnosti" ....
Flaizer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 12:54:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Union_pacific No mě spíš šlo o to, jak jsou ty tlačítka tuhý na mačkání, aby brzo ty co se často mačkají neodešli jak tlačítka na dálkovém ovladači laciného settopboxu... některé stroje tam mají klasické mikrospínače...

PS: Nějak jsem nenašel kam se strkají klíče do zapalování a kde se startuje motor asi to má taky ABS,ESP,ASR, ale nenašel jsem trojůhelník parkovaček
Audio nahrávky - http://flaizer.wgz.cz
Video - http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4545
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 13:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dvě třetiny tlačítek vpravo se hodně dobře mačkají A ještě lépe hledají...
Z 50 tlačítek je úplně k ničemu 8(rychlost 130-160). Nepotřebných 20 (AVV). V A použitelné 20.
V ručním řízení se používá jen 1 (KPJ) ale mají funkci i dalších 6.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Vasekpetr1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 15:08:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A návěstní opakovač je prosím skryt kde? Za tím tmavým sklem vpravo u manometrů? Pokud ano, tak je to důmyslné v zorném poli.
Ú.Di.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.158.110
Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 17:21:45    Odkaz na tento příspěvek  

065 má již krásnou novou ceduli...napsanou bílou barvou Štětcem. A hlavně to 363 je kravsky velké
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4547
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 17:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vasekpetr1: oprávněně připomínkováno, bude prohozeno s manometry.
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3261
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 17:54:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebyla by ta radiostanice šikovnější na takovém tom nástavci, jako mají 162 pro RegioJet? Je na tom displeji něco takhle vidět?
Vlevo vidím termostat - to tam doplnili po Oldcerryho "řevu", nebo tam je od začátku, ale funguje blbě?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4548
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 18:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: Nebyla by ta radiostanice šikovnější na takovém tom nástavci, byla, ale šikovnější by byla vedle displeje. Třeba se dočkáme... Je na tom displeji něco takhle vidět? jestli myslíš VS67 tak velké kulové, jestli myslíš hlavní displej, tak v bočním slunci taky prd....
Termostat - umístění špatně, zapojený blbě. I po řevu (ccc... spíš ironického výsměchu), bude zapojen dle našeho (respektive dle stávajícího doplněného na starých). Ovšem kdy, to je ve hvězdách....
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Krimitz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 18:31:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Puvodni Esa mela opakovac LVZ jeste vic v pravo a manometry vlevo od ni. Byl s tim problem? Ptam se.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4550
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 18:40:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krimitz: na opakovač nemusíš šahat a provádět za jízdy na něm manipulaci. Každopádně základní údaje a ovládací prvky musí být v přímém pohledu strojvedoucího. (To není můj výmysl.)
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
11162823
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 7-2010

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 18:43:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebyl. Pořád je stejně a nevadí to, lébrž tenhle opakovač se neobsluhuje. Jenom že odborníkům z fabriky po několika nezdařených pokusech ještě nedošlo, že s opakovačem Mirelu se něco dělá v celým průběhu směny. Tak že je dobrý, když na něj ten fíra může čumět a nějak pohodlně ho obsluhovat. Tohle je totiž k posrání...
Taurus: stark, schön und dynamisch...
Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3262
Registrován: 3-2004
Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 19:14:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry
Co se dá na termostatu zapojit blbě?
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1576
Registrován: 4-2009

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 19:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Krimitz: Nehledě k tomu, že ty ledky MIRELu nejsou v bočním světle vůbec vidět. Po úspěšném prohození bude více ukryt před takovým světlem.

Ovšem kdy, to je ve hvězdách.
Oldcerry, ještě chvíli vydrž. Škodlivka nemá čas, neb už dva dny kreslí konkurenční projekt pro Siemensí RailJet.
Musíš holt počkat.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4551
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 19:57:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl: To že neovládá všechny topná tělesa, respektive ho zapojili dle původní dokumentace, pouze na kalolifer (ten jsem snad ještě na 363 nepoužil). To je prkotina vyvolávající úsměv...
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9269
Registrován: 4-2007

Odesláno Čtvrtek, 18. srpna 2011 - 22:32:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pouze na kalolifer (ten jsem snad ještě na 363 nepoužil).
Tak to jsi asi původem Eskymák
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1995
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 08:27:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Topení stanoviště na 363/163 je vůbec věda.
Je několik zapojení,která jsou použita.
Původní z výroby-termostat ovládá snad jen ventilátor topné spirály karoliferu(uplně na ).
Termostat tyčový nad topnicema pod oknem(některé Děčínské 163)
Termostat pod pultem,nebo nad pultem,nebo mezi oknama,nebo nad bočním oknem(podle toho,jak to kdysi v depech dodělávali).
Způsob zapojení-nemusí být zapnuté topení v T1(nejlepší systém),u jiných zase musí být zapnuté(zbytečně ).

Když za směnu vystřídám 4 lokomotivy a každá to má jinak,je to k nasrání a v zimě mrznu,nebo se peču,než zjistím,jak to zrovna na tomhle stroji funguje.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4823
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 13:54:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Flaizer: mě to připadá takové to tlačítkové pole z mikrovlnky, co brzo odejde do křemíkového nebe
Tak to máš asi pěknej šmejd mikrovlnku, na tý mý neodešly ani za skoro 20 let...

OC: Z 50 tlačítek je úplně k ničemu 8(rychlost 130-160).
Asis chtěl napsat 130-200, protože přece jen nevypadáš na to, že bys neuměl do osmi počítat...
Když jsme dávali tutéž klávesnici na 750.7 a 842 s Vmax=100, přišla do placu myšlenka dát tlačítka po 5 km/h, aby se nevozila žádná zbytečně. Bylo jednomyslně konstatováno, že vožení zbytečných (na daném vozidle) tlačítek je menší zlo, než když si fíra přesedlavší jinou kobylku po paměti navolí dvakrát tolik, než kolik měl v úmyslu (zejména když jede něco mezi tím, takže to místo kýženého brzdění vezme kramle).
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3398
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 14:14:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není fakt lepší tam mít tu páku jako na německých mašinách? Pravda, nejde to honit po paměti, ale problémy skoky tu po pěti, tu po deseti tam prostě nejsou. A už jsem si na to dost zvykl a nemám problém tu žlutou šipku po displeji honit dost přesně. Dokonce už si troufnu s AFB i brzdit a docela to jde. Teda brzdit na omezení rychlosti, do zastavení ne.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9275
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 14:22:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo17:
No vidíš, a já zjistil, že úplně nejlepší je v zimě na ty ovládače nějakou dobu vůbec nesahat, protože v 99% případů jsou nastaveny od předchozího kolegy a po čase je tam rozumné klima. Řekni sám, jestli při odstavu vylínáš důsledně topení stanovišť. ;-) Obzvláště se týká děčínských s tyčovými termostaty pod okny. Na ty lépe vůbec nemakat.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9276
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 14:23:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Š.:Není fakt lepší tam mít tu páku jako na německých mašinách?
U osobky určitě ne. To bych si pak rovnou mohl vzít z depa 151 a mám to s tím mrdáním pákou nastejno.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 72.167.232.55
Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 14:32:23    Odkaz na tento příspěvek  

Na českých mašinách jsme si na ten integrační charakter zvykli a je to lepší a přesnější v celém instalovaném rychlostním rozsahu než proporcionální na německých, kde se zhoršuje přesnost nastavení s narůstajícím rozsahem rychlosti díky stále stejnému snímači úhlu páky.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3399
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 15:00:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Drn: Hele, já se sice na X6X svezl před mnoha lety a něco málo si pamatuji. Ale z Tvého vyjádření mám oprávněné obavy, že tys na něčem takovém jako je ER20, ES64 či TRAXX prostě nebyl. Nechceš nastoupit ve 4:00 v pondělí v Uhři? Jedu do dílen, můžeš si to vyzkoušet do alelujá. Alespoň to nebudeš přirovnávat k odporovce.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4721
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 15:33:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U osobky určitě ne. To bych si pak rovnou mohl vzít z depa 151 a mám to s tím mrdáním pákou nastejno.

Kvrdlat se stupni (výkon) na 151 je snad trochu rozdíl, než si nastavit pákou rychlost na AFB (ARR)...
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2885
Registrován: 8-2005
Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 19:08:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To já bych se PŠ hned přidal. Stále si nejsem jist některýma funkcema PZB hlavně ty křivky nějak lehce nechápu, teda možná chápu ale nevím zda správně.
Martin
11162823
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 20:49:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral, Martin 2: Taky jsem pro Geschwindigkeits-Fahrschalter. Občas se tady najdou soudný lidi .

Drn: Jardo, a druhej den si vezmi z depa plecháče nebo lamu, ať si to mrdání vyzkoušíš někde jinde !
Taurus: stark, schön und dynamisch...
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9278
Registrován: 4-2007

Odesláno Pátek, 19. srpna 2011 - 23:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Š.:
No nebyl. Ale jsem spokojenej s tím, že po paměti, bez neustálého čučení na hodnoty VP/VS, prostě zmačknu klávesu a rychlost je nastavena.

V Po mám sice volno, ale zas tak volno, abych vstával na 4. do Uhří a ještě k tomu zase na mašinu, to fakt nee. Ostatně, má být krásně, tak si vychutnám volníčko pěkně v sedle jiné mašinky, která nepotřebuje ani zadávací páku AFB, ani koleje.

Ale díky za nabídku.

Aleš:
To bych nemohl, páč neoplývám E2

Čokl:
Aby ti ty tvoje vypoulený bulvy nevypadly, ratlíku. To bylo jen přirovnání. Dovoluji si tvrdit, že tak nějak trošku vím, jaký je rozdíl v zadávání rychlosti pákou (třeba na x6x bez piána) a mrdáním pákou na 15x.

(Příspěvek byl editován uživatelem Drn.)
11162823
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 00:17:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn: To bych nemohl, páč neoplývám E2

Tak tě Jardo někdy zvu. Domluvím nějakou pěknou směnu. Jinak ty 150, 151 i 350, jsou lokomotivy poplatný svojí době. A přesto že mám rád Tauruse, 152, 185, 189 a jiný škopky DB, zrovna tak jako naše 162-363, považuju je za královny lokomotiv Škoda. Jen mě mrzí, že k nim už nemám přístup, byť ty ÚZZ E1 mám. Totiž to, co se plodí dneska, stojí lautr za hovno.
Taurus: stark, schön und dynamisch...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 01:13:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Drn:já zjistil, že úplně nejlepší je v zimě na ty ovládače nějakou dobu vůbec nesahat, protože v 99% případů jsou nastaveny od předchozího kolegy a po čase je tam rozumné klima.

Já mám zase zkušenost,že dost lidí jezdí s topením naplno a otevřeným oknem(většinou kuřáci).
11162823
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 01:20:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.S.:

Já mám totiž někdy takovej divnej pocit, že ve zdejší komunitě je 150 a 151 v podstatě nepoužitelná lokomotiva. A vždycky si vzpomenu, když jsem začal jezdit v Plzni a dělal jsem jednou denní rychlíky Plzeň-Praha-Fr.Lázně-Plzeň. Večer mě střídal starší kolega, dnes v důchodu a první otázka byla, jestli funguje ARR. A já jsem nevěděl. Nesáhl jsem na něj celých 466 km, kromě parkování. Ale ono opravdu nešlo a dotyčný udělal brajgl, že musel 230 km mezi Plzní, Prahou a zpět řídit sám. V podstatě to hrál na neschopnost a jak on to zachránil. Naštěstí nebyli KV v depu blbci a poslali ho velice hbitě do . Lokomotiva bez ARR není samozřejmě neschopná. A od té doby, jako kdybych klávesnici na mašině neměl. Ani ty tři pakeťáky nad ní. Když tam bude kus plechu nebo popelník, budu spokojenější.

To je Jardo můj postoj k ARR...
Taurus: stark, schön und dynamisch...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2751
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 01:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nebo popelník

Ten je na bzucivkach pekne blbe.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 8-2007

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 02:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tam bude kus plechu nebo popelník, budu spokojenější.


To je Jardo můj postoj k ARR...


Já si myslím,že tento názor je mezi strojvedoucími velmi menšinový,spíše výjimečný.Proto bych navrhoval místo popelníku nainstalovat klávesnici ARR(odpůrci ARR můžou jezdit na všech mašinách bez problému "na ruku"-bohužel kvedlat stupně nahoru a dolu na nových mašinách už jdou blbě).
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3402
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 02:11:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 11162823: Tak si říkám, že už by jste měl mít věk na to, aby jste měl rozum. :-)

Automatizační prvky i na lokomotivách výrazně snižují zatížení strojvedoucího. Ono kvrdlat pákou támhle + 10%, támhle - 10% a jet s tím taky 800 km v kuse, to docela štve. Úplně mi stačí, když u výkonu do Bratislavy musím mít AFB vypnuté na slovenském území, aby mi nezačalo brzdit rekuperačkou. A už těch 77 km x 2 je opruz.
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4727
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 07:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hergot, to se ještě bratia Slováci nevyrovnali se střídavou rekuperací?
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4552
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 07:33:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: To neznáš? To je tajný písmo..myslím 5, píšu 3 počítám jedna...
Klávesnici po pětí....jak těžká? To bych jí opravdu vyrval z pultu a omlátil bych jí dotyčnému o hlavu. Už taklhle stojí za vyliž...
Není náhodou reklamační lhůta 30 dní? Nějak zaostáváte mistři....
Petr_Šimral: No AFB Taur páka je opravdu na prd, fakt jen odhaduješ a než s tímhle si hrát, tak radějí růčo.
AFB páka Herky je mnohem lepší cuk sem cuk tam po 5.
Ale klábosnice 363 je to nej. Ono i to zadávání pomocí páky na 754 bylo lepší jak na 1116.
11162823:Totiž to, co se plodí dneska, stojí lautr za hovno. Amen
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9289
Registrován: 4-2007

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 09:34:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že ve zdejší komunitě je 150 a 151 v podstatě nepoužitelná lokomotiva
Ale tak to nemyslím. Bral jsem ji jako zajimavé zpestření. Ale pravidelné ježdění s ní přenechám s radostí Čoklům a spol.
Roman97
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 1-2011
Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 10:57:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČDC 363 059-7 ve stanici Praha hl.n s nočním nákladním vlakem

http://www.youtube.com/watch?v=0rR7yKcylTc&feature=channel_video_ title
11162823
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 11:15:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Šimral: A už těch 77 km x 2 je opruz.

Tak potom už ke zmenšení opruzu nezbývá, než tu Bratislavu celou opravdu objet na 350-ce !

Oldcerry:

Proč se ti to nezdá? Rajčák AFB je na Taurusu úplně stejně proporcionální, jako na tom brejlovci. Ještě napiš, že bys chtěl na brejlovci klávesnici, protože se neumíš aripotem trefit světelnou stopou na DIMce kam potřebuješ. To hned v úterý zapijem.
A doufám, že ses naučil na Taurusu přecházet z ručního řízení na AFB za jízdy .

(Příspěvek byl editován uživatelem 11162823.)
Taurus: stark, schön und dynamisch...
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 11:38:31    Odkaz na tento příspěvek  

Jak tak čtu, tak už nejste strojvedoucí, ale jen řidiči, zhýčkaní novou technikou. To řidič METRA by Vám asi vyhovoval lépe.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4553
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 12:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

11162823: No to tedy není. Na 4 když si vzal za páku, tak se ukazatel Vp hýbal hned s pákou. Na Tauru má zpoždění a poskakuje. A zdálivě by o zoubek tam/zpět mělo být o 5km. Prd..trefuješ to jak klování vrány do hovna. Na Herkulu byla/je páčka nahoru dolu (+/-). Taky docela trefovačka, ale lepší jak na Tauru. Je to o zvyku, určo se to dá naučit, ale proč se smiřovat s horším než bylo???
A doufám, že ses naučil na Taurusu přecházet z ručního řízení na AFB za jízdy V tom je nějaký zádrhel? Nevšiml jsem si..(až na tu tchýni za uchem
ex fíra: Ale prd, jenže dnes musíte najednou provádět tolik úkonů pitomých a ještě pitomnějších, že vlastní vedení vlaku je to poslední na co tam vlastně fíra je....
Jak nemá vypadat plánování dopravní stavby a jak likvidovat železniční dopravu jest zářným příkladem stavba 4.koridoru.
Nikdy tak mnoho nevděčí za takovouhle svízel, tak málu. Parafráze citátu W.Ch.
host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 72.167.232.55
Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 13:04:53    Odkaz na tento příspěvek  

ex fíra:"Jak tak čtu, tak už nejste strojvedoucí, ale jen řidiči, zhýčkaní novou technikou. To řidič METRA by Vám asi vyhovoval lépe."

To ne, pane bývalý kolego.
I v METRU jsou to strojvedoucí, takže těch pár, co si z metra občas odskočí na vložáka na ČD/ČDC/.. i ti, co to činí obráceně od ČD si odskočí na vložák do metra, to mají pořád jaksi nastejno.
Horší to mají ti, co na vložáky odskakují na tramvaj. Chvíli je strojvedoucí a vzápětí řidič a tak se to střídá ... no to by se z toho jeden ...
11162823
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 13:19:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: ...má zpoždění a poskakuje.

Neříkej, že má takový zpoždění, že než běžec vSoll dojde na požadovanou hodnotu, tak mašina vystřelí a překročí rychlost. Podle mýho odhadu se pohybuje rychle asi jako běžec vPož na Tramexu.
A nebo vám to Rakušani dávají schválně rozbitý ...
Taurus: stark, schön und dynamisch...
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4728
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 13:42:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drn, 9289: Díky, nechci. Kvrdlej si sám.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 14:16:49    Odkaz na tento příspěvek  

Mi stačily zprvu 3 řady-110, 140 a 18x. Nakonec jsem se svezl i na 163, 183 a nejoblíbenější 131. Nyní Vám není co závidět. Takže mé příspěvky berte s rezervou.
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 11-2009
Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 21:44:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohledně 363.5, neplánuje se i nějaká verze s trafem i na 15 kV/16,7 Hz aby se s tím dalo zajíždět do Rakouska nebo Německa (alespoň za hranice). Protože řada 340 s tím že na 15 kV má jen třetinový výkon asi není úplně to pravé...
http://www.youtube.com/paul2no
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2886
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 22:23:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 11162823 č.:149 jen nevím zda jsi mi teď nenadával, po Německy bohužel kvákat neumím.

Martin
P.S. jak jsem ti teď odepisoval, tak jsem si říkal, že jsem tě možná kočíroval, ale pak jsem zjistil, že to byl 262 stroj.
Tadis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 9-2010

Odesláno Sobota, 20. srpna 2011 - 22:43:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

363.013 se dnes pototo, někde mezi Břeclaví-Přerovem (zástavku si nevzpomenu)... Pokud by, někdo věděl proč zablokovala celý provoz na té trati, tak ať se ozve...
(Já 363.013 tímto "děkuji" za +40 na EC 104...)
YOUTUBE kanál
Být debilem je těžké, konkurence je obrovská!!
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1991
Registrován: 2-2005

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 05:17:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tadis
363.013 je ČDC ... byla to fakt ona?
Pingu93
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 10:52:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duš: Proč by ne? Jestli jsem to správně pochopil, tak 363.013 nejspíš chcípla s nákladem, zablokovala trať a tím způsobila zpoždění EC 104.
Ale možná to je jen šototeorie.
zabublame.cz - portál o vodních dýmkách
-------------------------------------
oblíbené číslo 17 + jméno Vojtěch + místo bydliště Olomouc => 954.217 "Vojta" DKV: Olomouc :D
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9294
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 11:31:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:
Já myslel, že je to tvoje vysněná meta. :-D Už jen podle toho, cos na ní "najezdil". :-P
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4729
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 13:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To si mě ohledně 151 s někým pleteš, sám jsem říkal,ať si užije ten, koho baví kvrdlat 56st. nahoru a dolů.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Tadis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 9-2010

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 14:00:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pingu - né, šototeorie, ale reálná situace... Jestli stála s nákladem na vyhýbce, nebo co se tam všechno stalo... nevím, na postrk přijela z Přerova modromodrá ČDC 363 a vystrkala jí do stanice...
YOUTUBE kanál
Být debilem je těžké, konkurence je obrovská!!
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9295
Registrován: 4-2007

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:54:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:
Jestlipak víš, kolik má 810(809) stupňů v režimu AUT?
Mafo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 1-2010
Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 21:55:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes som sa nahodou vyskytol v Otrokovicich a chcel odfotit 380.007 na EC137 (podla danone mala ist) a islo toto:

Nevie niekto preco ? Dik
Union_pacific
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 21. srpna 2011 - 22:16:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


363.501,363.041 Dynín 17.8.2011
363.126 Soběslav 18.8.2011
362.006 Bratislava-Vinohrady 21.8.2011
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 10471
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 21:49:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mafo: No hlavně ta maďarská jednička je v těchto končinách unikátní! Čert vem Zázrak!
FZF » ozvd.ic.cz
TS 101TS 704
Čiernohronská železnica » čHž
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4730
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 22:27:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestlipak víš, kolik má 810(809) stupňů v režimu AUT?

Samozřejmě tři stupně: 1 - 2 - 2B , pokud to nevíš, tak se příště ptej v odpovídající diskuzi.

PS: Vím, na co mě chceš nachytat.
Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Drn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9301
Registrován: 4-2007

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 23:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pes38:
Ale nevíš. Podle mých občasných zkušeností a pozorování má pro některé kolegy jen dva stupně.

1. Koule do vokna
2. Koule do držky
Maršál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1119
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 22. srpna 2011 - 23:32:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaký dnešní esíka. Dnes tu jezdila 112 bývalá naše. Na tu jsem štěstí neměl.

T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.
Kalous65
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 11:18:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Maršál:Ta 363 115 vypadá skvěle,ty led světla a najbrt spolu krásně ladí:-)
Maršál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 23. srpna 2011 - 11:50:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, tento najprt se mi taky líbí. Akorát tu střechu to chtělo ještě ošplíchnout. Najprt s tou šedivou je na dvě věci!!
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.