K-report
 

Archiv diskuse Erwes - simulátory výpravčího do 30. 07. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Hry a simulátory » Erwes - simulátory výpravčího » Archiv diskuse Erwes - simulátory výpravčího do 30. 07. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
aldo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.133.77
Odesláno Středa, 12. ledna 2011 - 20:08:22    Odkaz na tento příspěvek  

dobrý den co mám dělat pro to, aby mi šla na windows xp nebo vista
Pinpinela
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 9-2009

Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 17:10:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro: aldo
Zkusit na *.exe souboru klik pravým tlačítkem, Vlastnosti, Kompabilita - nastavit win95 nebo 98
Kozel205
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 19:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mohu se zeptat proč nemůžu poslad do sousední stanice vlak?
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 20:49:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kozel205: Zkontrolujte si, zda máte splněny všechny podmínky pro odjezd vlaku, popsal jsem je výše v příspěvku číslo 254.

Pokud jste splnil vše potřebné pro odjezd vlaku a stejně vám vlaky nechtějí odjíždět nebo pokud se jedná o jiný simulátor než pro jaký je výše uvedený postup, napište konkrétní informace - o jaký simuátor se jedná a jaké úkony jste provedl pro výpravu vlaku do sousední stanice
ICQ: 368229645, mail: cityelefant@navara.wz.cz www.navara.webnode.cz
programuji železniční simulátory zabzař (Kamenice)http://erwes.michalhanzlik.cz/
Kozel205
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 13. ledna 2011 - 21:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně nefunguje telefon nevím proč?
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 00:34:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kozel205: Co přesně Vám na telefonu nefunguje?
Je mnoho možností co může nefungovat, například vám sousední stanice nenabízejí vlaky, nabízený vlak nelze přijmout, nebo se nemůžete dovolat do sousední stanice a nabídnout vlak, nebo sousední stanice vlak nepřijímá či neodpovídá atd...

Pokud je problém ve způsobu obsluhy, napíšu přesný popis obsluhy, stále ale nevím o který se jedná simulátor, a proto nemohu zaručit že Vám poradím správně, protože obsluha telefonu se může v jednotlivých verzích simulátoru lišit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Cityelefant.)
ICQ: 368229645, mail: cityelefant@navara.wz.cz www.navara.webnode.cz
programuji železniční simulátory zabzař (Kamenice)http://erwes.michalhanzlik.cz/
Josepdep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 2-2007
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 09:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Telefon většinou nejde z důvodu chybné obsluhy - (chybí odhláška za vlakem, nesprávně přijatý vlak)
Kozel205
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 11-2010
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 16:02:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně nejde nabídnout vlak do vedlejší stanice.
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 18:04:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kozel205: Vlak lze nabídnout pouze za těchto podmínek:
- Trať musí být volná (pokud byl na této trati nějaký předchozí vlak, tak za tímto vlakem došla/byla dána odhláška);
- Musíte nabízet vlak správným směrem (podle jízdního řádu);
- Musíte správně obsluhovat telefon - takto:

Kliknutín na sluchátko jej zdvihnete, stiskněte tlačítko stanice kam chcete nabídnout vlak, a stiskněte tlačítko vyzvánění. V dialogovém okně se zobrazí hláška např. "Chřibská - vytáčí se..."

Po chvilce se Vám ohlásí výpravčí sousední stanice jménem stanice - čili text "vytáčí se" zmizí. Nyní v seznamu vyberte požadovaný úkon, ve vašem případě tedy Nabídka vlaku nebo Předvídaný odjezd. POZOR na to, který z těchto dvou způsobů nabídky zvolíte. Na trati z poloautomatickým zabezpečovacím zařízením lze provádět (pokud není zavedeno telefonické dorozumívání) pouze Předvídaný odjezd, a na trati bez traťového ZZ lze provádět pouze Nabídku vlaku. Pokud vyberete úkon opačný než má být, sousední stanice nebude na hlášení reagovat. Dále klikněte na číslo vlaku, který chcete nabídnout. V telefonu se Vám zobrazí text hlášení. Podle potřeby můžete upravit čas posuvníkem níže.

Klikněte na tlačítko Sdělit. Pokud bylo hlášení sestaveno správně, sousední výpravčí vám odpoví podle své dispozice (vlak přijme nebo odpoví Nikoliv, čekejte).

Uvedený postup a obrázky jsou ze simulátoru Jedlová, v Simulátoru Benešov n.Pl. je postup stejný.
ICQ: 368229645, mail: cityelefant@navara.wz.cz www.navara.webnode.cz
programuji železniční simulátory zabzař (Kamenice)http://erwes.michalhanzlik.cz/
Kozel205
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 11-2010
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 19:47:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale nejde mi postavit cesta z do Kamenice nebo do Chřipské?
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3692
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 19:49:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chřipská neexistuje.
Kozel205
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 11-2010
Odesláno Pátek, 14. ledna 2011 - 19:56:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pardon. A co to ve za stanici?
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 01:05:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kozel205: Cestu do Chřibské umožníte postavit stisknutím a podržením dvojitého hradlového tlačítka na řídícím přístroji v DK, tím dojde k uvolnění návěstního hradla, a zároveň k uzavření Počátečního traťového hradla - které Vám znemožní toto tlačítko znovu stisknout a postavit další cestu, dokud vám sousední stanice nedá za vypraveným vlakem odhlášku (která se projeví uvolněním Počátečního trať. hradla)
Pak musíte ještě stisknout a podržet zvonkové tlačítko na budíku na poličce nad tlačítkem. Zbytek úkonů provede automatický signalista, postavení cesty je indikováno uzavřením Závěru výměn od/do Chřibské.

EDIT: Mohu se zeptat kde se vzala ve Vašem příspěvku vzala Kamenice, když simulátor Kamenice vlastní zatím pouze dva lidé? (já, protože provozuji jeho tvorbu, a kolega který provozuje testování)
Přepodkládám že k žádnému úniku nedokončené verze simulátoru České Kamenice nedošlo, a že jste měl na mysli směr MARKVARTICE (a dále Česká Kamenice) v simulátoru Benešov n.Pl.

(Příspěvek byl editován uživatelem cityelefant.)
ICQ: 368229645, mail: cityelefant@navara.wz.cz www.navara.webnode.cz
programuji železniční simulátory zabzař (Kamenice)http://erwes.michalhanzlik.cz/
Kozel205
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 11-2010
Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 13:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant:dík moc.
Kozel205
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 11-2010
Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 13:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych se chtěl zeptat posun lokomotiva mi odjede a už se nevrátí.
Co stím?
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 289
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 14:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kozel205: Po té co odposunujete lokomotivu na záhlaví, přejděte na stavědlo, a ručně si přestavte výhybky pro vjezd na kolej na kterou chcete aby se lokomotiva vrátila. Nyní se klávesami F6 nebo F7 (podle toho kterým směrem stavědla jste lokomotivu odposunoval - F6 = St.1, F7 = St.2) V náhledu uvidíte odposunovanou lokomotivu a pod ní tlačítko "Souhlas k posunu". Pokud jste výhybky postavil správně, lokomotiva se rozjede zpět.
ICQ: 368229645, mail: cityelefant@navara.wz.cz www.navara.webnode.cz
programuji železniční simulátory zabzař (Kamenice)http://erwes.michalhanzlik.cz/
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 15:20:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kozel205: Omlouvám se, v předchozím příspěvku mi vypadlo slovíčko, poslední věta měla znít: Pokud jste výhybky postavil správně, lokomotiva se po stisknutí tlačítka rozjede zpět.
ICQ: 368229645, mail: cityelefant@navara.wz.cz www.navara.webnode.cz
programuji železniční simulátory zabzař (Kamenice)http://erwes.michalhanzlik.cz/
Kozel205
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 126
Registrován: 11-2010
Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 15:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co mám udělat když se mi nechce lokomotiva rozvet z nádrazí?
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 21:02:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kozel205: K tomu aby se vám HV rozjelo, musí být toto HV odvěšeno (poznáte podle mezery mezi HV a ostatními vozy), na stavědle ve směru posunu HV musí být správně postaveny výhybky z koleje na které HV stojí (je jedno na které zhlaví, pokud na je více traťových kolejí, například v Jedlové na stejnou stranu směr Mlýny nebo Bor - je jedno, do které traťové koleje budete HV posunovat). Správné postavení výhybek lze otestovat přeložením kolejového závěrníku od určené koleje na stavědle. Po odvěšení HV a správném postavení výhybek klikněte na peroně dole na tlačítko Posun a dále "Posun >" nebo "< Posun" podle toho, kterým směrem chcete HV posunovat. Pokud byly splněny všechny podmínky - samotné HV se rozjede na zhlaví, v opačném případě se HV nepohne.

HV = Hnací vozidlo, lokomotiva.

PS.: Prosím Vás, čtěte si po sobě příspěvky než je odešlete, chápu že překlepnout se může každý... ale přecijenom, jedno přečtení vlastního příspěvku jako kontrola toho co jsem napsal by nebylo od věci. Děkuji.
ICQ: 368229645, mail: cityelefant@navara.wz.cz www.navara.webnode.cz
programuji železniční simulátory zabzař (Kamenice)http://erwes.michalhanzlik.cz/
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 22:00:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kozel205: Malá oprava předchozího příspěvku - zapoměl jsem na jednu věc:
Posunovat jde jak HV, tak celou soupravu, čili podmínka pro posun samotného HV je že musí býti odvěšeno, ale pokud HV neodvěsíte, připravíte posunovou cestu a stisknete "Posun >" nebo " < Posun" tak v případě správného postanvení posunové cesty se jako posun na zhlaví rozjede celá souprava. Bohužel nemám velkou zkušenost s posunem v simulátorech Jedlové a Benešovu, protože to není moje tvorba, narozdíl od posunu v Kamenici - ale postupy by měly býti všude stejné...

A ještě jedna věc na kterou jsem zapoměl: Pro posun je možné (a nevím jestli to není přímo nutné) ze stavědlového bloku rozsvítit na příslušném návěstidle návěst Posun dovolen - rozsvěcí se kličkou s popiskem Se1 a číslo udává kolej ke které toho návěstidlo patří.
Zapoměl jsem na to proto, že jsem hodně dlouho neměl spuštěn jiný simulátor než připravovanou Českou Kamenici - a v tomto simulátoru podle reálu není možné na odjezdových/cestových návěstidlech rozsvítit návěst "Posun dovolen" a proto se tento krok přeskakuje... Omlouvám se za chybějící informace.

(Příspěvek byl editován uživatelem cityelefant.)
ICQ: 368229645, mail: cityelefant@navara.wz.cz www.navara.webnode.cz
programuji železniční simulátory zabzař (Kamenice)http://erwes.michalhanzlik.cz/
Kozel205
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 11-2010
Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 22:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant:To nevadí.A moc děkuji.
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 15. ledna 2011 - 22:36:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kozel205: Za málo, doufám že Vám ta malá nápověda byla užitečná a kdykoliv zodpovím další dotazy
ICQ: 368229645, mail: cityelefant@navara.wz.cz www.navara.webnode.cz
programuji železniční simulátory zabzař (Kamenice)http://erwes.michalhanzlik.cz/
Kozel205
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 11-2010
Odesláno Neděle, 16. ledna 2011 - 10:58:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant:Mohl bych se zeptat kde se dá stáhnout Jedlová 2 , opočno a Liberec?
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 17. ledna 2011 - 09:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kozel205:
O všech verzích Jedlové se informujte na našich stránkách erwes.michalhanzlik.cz.
Informace o simulátoru Liberec naleznete zde: Odkaz Liberec.
Opočno - informace o vývoji zde Odkaz Opočno.
(podle mého pochopení byla tvorba simulátoru Opočna pozastavena a nedokončený simulátor byl uvolněn jako open-source):
ICQ: 368229645, mail: cityelefant@navara.wz.cz www.navara.webnode.cz
programuji železniční simulátory zabzař (Kamenice)http://erwes.michalhanzlik.cz/
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 1-2004

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 14:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Cityelefant: Jako autor simulátoru Opočno můžu potvrdit, že je už prakticky mrtvý. Podobně to bohužel vypadá s Libercem, jehož autor to ovšem dotáhl mnohem dál než já, a uvolnění dalšího vývoje zájemcům by ho podle mého názoru (na rozdíl od Opočna) mohlo vzkřísit.
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1557
Registrován: 11-2002

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 16:56:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud jsem správně pochopil, autoři vícero simulátorů (kromě Liberce se týká asi i Brna?) mají lepší hračku .
Kdo nezná, doporučuji třeba obrázky JOP DOZ, VEZO, taky VEZO.
Btw. v záhlaví webu je vidět (v podkladu pod logem ČVUT) Kolín s "kouďáckým" rukopisem (é, pokud snad křivdím M. Novotnému nebo jinému autorovi, tak se omlouvám - nic o tom nevím, jsou to jenom takové moje spekulace...)
2koridor.websnadno.cz
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 295
Registrován: 11-2007

Odesláno Čtvrtek, 20. ledna 2011 - 22:46:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirekm: Po tom dotazu na Opočno který se tady objevil mi došlo, že jsem o tvorbu Opočna měl vlastně zájem (hlavně díky naprosto věrné grafice simulátoru vůči originálu, čímž se Jedlová+Benešov+Kamenice skutečně pochlubit nemohou, ačkoliv jsem měl snahu Českou Kamenici trochu graficky přiblížit hru realitě. Zatím se mi přiblížit hru realitě povedlo jen ve směru funkčnosti a možností) ale také to zkončilo dříve než začlo, díky rozdílnosti programovacích prostředí...
Myslím ale, že by simulátor nemusel být tak mrtvý jak se zdá, mohl bych se (již podruhé) pokusit vzít to, co je ke stažení na Tvých stránkách, a začít nějak oťukávat tvorbu ve Flashi.

Nebude z toho asi hnedka něco famózního, protože na prvím místě je u mne stále tvorba simulátoru České Kamenice, popřípadě oprava chyb a poruch v simulátorech Jedlová a Benešov, a navíc s tvorbou ve zmíněném prostředí nemám naprosto žádné zkušenosti...

Balik: Autor Brna má pokud vím celkem obsáhlou praxi v řízení skutečného provozu na ČD, narozdíl od ostatních tvůrců (jako například já, praxí se sice mohu pochlubit, ale jednak velmi krátkou, ne v řízení (nýbrž jako signalista) a dále taky ne zrovna moc praxí zveřejnitelnou, protože na šichťáku by jste mě ještě na žádném stavědle nenašel. Nevím jak je na tom v tomto směru autor Liberce).
Pokud se pletu tak mne oprav

(Příspěvek byl editován uživatelem cityelefant.)
ICQ: 368229645, mail: cityelefant@navara.wz.cz www.navara.webnode.cz
programuji železniční simulátory zabzař (Kamenice)http://erwes.michalhanzlik.cz/
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3701
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 21. ledna 2011 - 14:30:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autor Liberce by měl pracovat jako výpravčí na JOPce na koridoru :-)
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 21. ledna 2011 - 20:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vojtik: To se celkem divím tomu rozdílu mezi zařízeními na jeho skutečném pracovišti a v jeho tvorbě, i když na dálkoviny tady máme (měli jsme) staničáře, a proč vytvářet něco, co už tady jednou je (tím se samosřejmě nechci dotknout kolegy Mirekm, protože kdyby bylo Opočno jenom trochu funkční, tak daleko předčí simulátory Erwesu i se všemi novinkami v Kamenici).
Já byl odjakživa na elektromechaniky a v poslední době ještě možná trochu na číslicové reléovky a moje tvorba se od mojí skutečné (částečně ještě budoucí) práce celkem neliší z pohledu zařízení...

Ovšem tohle je jenom taková moje poznámečka, je to samosřejmě věc každého autora, co chce vytvářet.

(Příspěvek byl editován uživatelem cityelefant.)
Tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1389
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 09:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant - zaujala mě zmínka o číslicové reléovce - něco v tom tvoříš? já byl nadšen reléovkou Liberec, škoda že autor nepokračuje... pak byl rozdělán podobný simulátor reléovky, ale autor snad skončil pod koly vlaku.... pak Děčín východ bez vývoje...a nic jiného asi u nás na toto téma není.... škoda
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1242
Registrován: 1-2004

Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 10:54:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: Celé Opočno začalo vznikat v reakci na především grafickou nedokonalost Jedlové. Jenže časem jsem zjistil, že jsem si vytyčil dost nereálný cíl, protože práce na simulátoru vycházela časově tak, že to byl měsíc patlání s grafikou vůči dnu programování. Kdybych měl pokračovat, asi udělám grafiku ve stylu Erwes, aby to šlo rychleji.
Je mi tedy líto, že jsem to nemohl dokončit, zároveň to však byla bezvadná zkušenost pro další život, abych si vždycky vzpomněl, že to se svým perfekcionismem nesmím přehánět.
Pohled „proč vytvářet něco už hotového“ se zdá být logický, ale praxe ukazuje, že konkurence pohání lidi dopředu. U simulátorů zadarmo není tak patrná, protože autory nezajímá podíl na trhu, ale i tak existuje: Brnosim a Multi-4 pokojně koexistují a každý uživatel si může vybrat.
O autorovi Brnosimu mám jiné informace – měl by to být zaměstnanec AŽD.

Vojtik: Autor Liberce by měl pracovat jako výpravčí na JOPce na koridoru
Jako výpravčí? S vysokoškolským vzděláním?
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 16:42:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirkem: Vojtik má pravdu. Pokud se od loňského šoto silvestra nic nezměnilo, jakože myslím že ne, tak by měl být stále výpravčím na JOPce. Je to jeden z nás, kreporťáků
Čeština je freeware, ale ne opensource!
ICQ: 315559622
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 22. ledna 2011 - 23:02:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirekm: A co by jsi říkal tomuto návrhu: Dát dohromady funkčnost Kamenice s výsledky Tvojí tvorby v oblasti grafiky pro simulátor Opočna a tím vytvořit všestranně kvalitní simulátor s naprosto realistickou grafikou.
(Samosřejmě že bych to nechtěl jen tak zadarmo, protože předpokládám že už takhle bude vydání Kamenice počátkem celkem úspěšné série simulátorů. Pokud by byl zájem, tak detaily mailem, nebo klidně tady)

Mzitka: Váhal jsem, zda se o své tvorbě číslicovky mám zmínit zrovna tady... Ano, tvořím simulátor číslicové reléovky, ale jen tak občas bokem, třeba ve chvíli kdy už mi Kamenice lidově "leze krkem..." Když už jsem tu tvorbu zmínil, přihodím pár screenů ze současného stavu několika mých pokusů:


Jasoň: Díky
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Josepdep
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 2-2007
Odesláno Neděle, 23. ledna 2011 - 22:08:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Číslicovka vypadá dobře.
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 24. ledna 2011 - 00:23:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Josepdep: Díky, určitě se již brzy najde čas dát tu číselnici do hratelného stavu, jak graficky tak funkčně.

Všichni kdo čekají na Kamenici: Bylo mi zakázáno (nebo spíše jsem si zakázal) vymýšlet další vylepšení na simulátoru České Kamenice, protože jinak "by Kamenice nevyšla asi nikdy". Čili se v simulátoru skutečně pouze dokončují rozpracované funkce, nové se již nerozpracovávají a jsou pouze přidávány na seznam novinek které by se měly vyskytnout až v dalších verzích simulátoru(ů).

Současný stav je takový, že zbývá v simulátoru dokončit, nebo spíše již jen doladit poslední novinku - telefonické dorozumívání na St.2 a St.3, hru řádně otestovat a doladit všechny detaily - a poté by konečně mohlo dojít k vydání první verze.

(Příspěvek byl editován uživatelem cityelefant.)
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1243
Registrován: 1-2004

Odesláno Čtvrtek, 27. ledna 2011 - 07:58:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: Pokud ti stačí výsledky dosavadní práce v oblasti grafiky, máš volnou ruku. Jestli si ale dobře pamatuji, ani po grafické stránce není hotový ani celý řídicí přístroj, chybí mu minimálně směrové závěrníky při pohledu shora. A stavědla nejsou vůbec…
Já už bych teď vývoj simulátoru nestíhal. Ten projekt vznikl, když jsem byl na gymplu, měl jsem relativně dost volného času a nemohl jsem se k železničnímu provozu a zabezpečovačce přiblížit jinak než simulací na PC (že bych si mohl zkusit sehnat brigádu jako signalista, mě nějak nenapadlo… ). Postupně jsem ovšem došel k názoru, že pro seznámení laiků s tím, co obnáší elektromechanika, jsou simulátory Erwes dostačující a jsem zvědav, s čím novým přijdeš ty v Kamenici .

Ta číslicová reléovka vypadá moc zajímavě. Vzhledem k tomu, že takový simulátor ještě není, potěšilo by mě jako potenciálního uživatele víc, kdyby ses věnoval jeho dokončení než další elektromechanice, navíc bez návaznosti na sérii 081, která by v budoucnu mohla umožnit síťovou spolupráci. (Mimochodem, já jsem ještě před Opočnem koketoval s myšlenkou dělat simulátor elektrodynamiky, aby byla nabídka bohatší, ale na to jsem nenašel ve svém okolí dostupný vzor.)
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 28. ledna 2011 - 00:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirekm: Díky, stačí naprosto i když je možná ani nepoužiju. Při sepisování toho minulého příspěvku jsem již byl asi myslí napůl ve snu - čas odeslání by tomu odpovídal - a nedošlo mi, že obrázky z Opočna potencionálně nepotřebuji, protože jsem v podstatě vzal jenom vystřižený určitý prvek z fotky, resp. z PrintScreenu Opočna, a implantoval jsem ten kousek do simulátoru namísto původního kresleného obrázku.
Proč k tomu nepotřebuji Opočno: jednoduše jsem zapoměl, že pro tyto účely mohu přebohatě využít své velmi objemné zásoby fotek elektromechanik z ČR a SR (a některé fotky svým stářím i ČSR heh), a nebo jednoduše si nějakeý den vzpomenout, a vzít si na Stavědlo foťák...

Tady je jenom ukázka z první chvíle co jsem si s tím hrál: vystřižené hradlové tlačítko(a), jeho pant, a kroužek clonky v souhlasovém hradle.

Nelze si nevšimnout jak je to ledabyle udělané. .Například, že vložka/pant tlačítka je zmavě zelený (z fotky St.1 Praha-Horní Počernice) a tlačítko samotné je světle zelené (z Opočna) a to příšerné umístění kroužeku clonky (z St.? Trenčín), které má navíc úplně jinou velikost než kreslený kroužek vedle. Samosřejmě to byl jenom narychlo pokus, a v první verzi Kamenice se to nebojeví

Reléovka: Mám radost že ten obrázek vyvolal takový ohlas - mohu slíbit že si na tu číselnici najdu mnohem více času, jenom co se konečně vydá první verze Kamenice a nebude se tolik spěchat. Samosřejmě že mám zájem na tom, aby ta číselnice byla taky hratelná co nejdříve, i kdyby to zatím měla být ta malá stanička na zkoušku toho, co a jak naprogramovat - a poté by se principy přenesly na simulátor daleko větší stanice v mém blízkém okolí, ve které funguje právě číslicovka a která mi tedy dost dobře může posloužit jako předloha. (+ vím o někom z té stanice, kdo mi nejlépe může pomoci při tvorbě a přibližováním simulátoru k realitě z pohledu funkčnosti RZZ.)
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Baresm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 12-2008

Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 19:26:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: Ta číslicovka zatím vypadá opravdu líbivě. Byla by škoda jí nechat někde v šuplíku.
Máte ve svém počítači zajímavá hlášení, fotky a videa pragotronů nebo nějaké zajímavé dokumenty?
Podělte se o ně s ostatními - hlaseni.webnode.cz
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 29. ledna 2011 - 20:01:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Baresm a ostatní: Buďte si jisti že v šupleti nezůstane

(Příspěvek byl editován uživatelem cityelefant.)
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Howky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 13. února 2011 - 13:23:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant : Já na tebe dohlédnu XD
Zadaný jak to tak vypadá :-)
Přerov :-)
Elektromechoš DPOV Přerov
Miko247
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 12-2010
Odesláno Neděle, 13. února 2011 - 16:49:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant - fuha toá číslicovka vyzerá naozaj dobre... držím palce :D
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 11-2007

Odesláno Pondělí, 14. února 2011 - 07:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Howky: Nech si toho... Kdybys ses radši pokukoval po tom vašem DPOV po něčem - víš co myslím (prosimtě hlavně to sem nepiš!). Programování a vše ostatní s tím související přenech mě a kolegovi MJ.

Miko247: Dík.

(Příspěvek byl editován uživatelem Cityelefant.)
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
7majkl7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 4-2009
Odesláno Pondělí, 14. února 2011 - 16:41:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal Janko
Ale no tak mládeži, nehádejte se :D.
Jinak vážení. Předpokládám, že do měsíce, nejpozději dvou už by mohl jít simulátor Kamenice ven, chybí jen dodělat nějaké věci.
http://zabzar.webnode.cz/
simulátor práce výpravčího
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 748
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 16. února 2011 - 17:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

City:
Fíha... A budou obě číslicovky ? .
Samože ten českej brod má přednost.
PS: Ozvi se mi někdy na skype i když tam moc nebejvám :-)
když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.. a když né to tak použij flexu !! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla !
Fotka má vyjadřovat skutečnost ne fikci !!
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 16. února 2011 - 19:16:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knapído: Pokud jde o ten panel, který má v záhlaví napsáno DESKA _nove, tak to se prosím nejedná o Český Brod, ale o mojí domovskou: Úvaly. Ten Český Brod je sousední stanice, tedy po dvou zastávkách Tuklaty a Rostoklaty.

Mimochodem, nepřipomíná Ti ta menší reléovka s nafocenými průsvitkami nějaké, tobě jistě moc zmáné kolejiště?
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Miko247
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 12-2010
Odesláno Sobota, 19. února 2011 - 19:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nenašli by sa ešte nejaké fotky Kamenice ???
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 20. února 2011 - 00:00:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Miko247: Předpokládám že myslíte obrázky simulátoru. K tomu vám pouze řeknu, že něco už je k vidění na našich stránkách, v sekci simulátoru Kamenice. Nějaké screeny jsem také umisťoval sem do diskuse (příspěvek č. 278 ze 06. října 2010). Myslím že to, co bylo zveřejněno stačí bohatě košatě k představě o vzhledu sumilátoru. S ostatními částmi vzhledu se nechte překvapit.

Pokud jste měl na mysli fotky stanice, pak mohu posloužit také, ozvěte se na mail.

O tvorbě: Znovu se objevil již známý problém - "prázdný telefon". Tato závada se dříve objevila ve více situacích a byla odstraněna. Nyní se bohužel objevila znovu. Naštěstí jen u jedné procerudy. Urychleně se pracuje na odstranění závady. Doufám, že je to poslední překážka před vydáním.

(Příspěvek byl editován uživatelem cityelefant.)
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Knapido
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 10. března 2011 - 17:35:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

City: Připomíná, připomíná a stále se na něm pracuje. 50% releovky už funguje . Promiň sem se o pár km seknul.
když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.. a když né to tak použij flexu !! Jinak tě už nic nezachrání... Je to v řiti. Dneska ani flexa nepomohla !
Fotka má vyjadřovat skutečnost ne fikci !!
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 12. března 2011 - 00:37:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Knapído: Paráda kolego, už se také pracuje chvilkama i na obdobném simulátoru, i když zdaleka není tak daleko.
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Jardap
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 9-2006
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 08:07:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, jak to vypada s Kamenici??
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 352
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 00:08:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta Kamenice je podle mého skutečně před vydáním. Bohužel momentálně nás zaměstnává zkouškové období které se týká všech členů... proto tedy nemohu slíbit termín. Jediné co mohu řici je, že v rámci velmi malých časových možností již pouze odlaďujeme "mouchy". Případně ať se vyjádří ještě kolega.
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
7majkl7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 03. května 2011 - 15:50:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, potvrzuji, že Kamenice je opravdu ve fázi těsně před vydáním, nicméně nás zaměstnává již zmíněné zkouškové období. Buďte, prosím, trpěliví. Děkuji

Michal Janko
http://zabzar.webnode.cz/
simulátor práce výpravčího
Helpdisc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 16:46:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda jen, že mezi těmi novinkami, není i vjezd na obsazenou kolej . Ale jinak paráda
http://motoraky.wgz.cz/
Janson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 636
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 22:37:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vím že jsem netrpělivý, ale přeci jen měsíc fuč a Kamenice stále nikde... Chápu že je na tom spousta práce, znám z vlastní zkušenosti, ale nemám rád salámovou metodu....
Sledování sudé Avaly ¤×פ Sledování havlíčkobrodských regionov v TS 876
Čeština je freeware, ale ne opensource! ¤×פ ICQ: 315559622
7majkl7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 22:40:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Helpdisc:
Vjezd na obsazenou kolej je pro programování velmi komplikovaná dopravní situace, ale i o této možnosti uvažujeme do budoucna. Děkujeme
http://zabzar.webnode.cz/
simulátor práce výpravčího
7majkl7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 4-2009
Odesláno Čtvrtek, 02. června 2011 - 22:41:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janson:
My také nemáme rádi salámovou metodu, nicméně je pro nás důležitější postoupit do dalších ročníků a složit všechny zkoušky.
http://zabzar.webnode.cz/
simulátor práce výpravčího
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 05. června 2011 - 22:39:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abych se taky přidal:
Chápu Vaše rozhořčení, vždyť na konci tohoto měsíce to bude přesně dva roky, co jsem začal tvorbu ŽST Kamenice. Mohu Vám přísahat že v poslední době snad není den, kdy bych alespoň pár minut té Kamenici nevěnoval. Pokouším se vyplnit každou volnou minutu, kdy jsem ještě s to něco na programu udělat. I když se jedná třeba jenom o to, že si vyzkouším a prověřím nějakou funkci, co se mi zdála jako ne100%tní a alespoň si potvrdím nebo naopak vyvrátím pochybnosti, napíšu poznámku do zdrojáků pro rychlejší vyřešení atd atd... Jde to sice pomalu, ale i toto jsou malé krůčky k dokončení.

Opravdu mi toho nynější časové podmínky neumožují udělat více, natož pak ještě provádět testování, které je také nutné provádět a znamená to prostě odehrát hodiny a hodiny a naprosto se tomu věnovat. To testování si také nelze představit jako pustit si pustit hru a učit se u toho nebo něco podobného. Tomu je nutné se věnovat, sledovat každou maličkost, což opravdu nelze, alespoň v nejbližší době.
Ovšem i tak se na tvorbě neustále pracuje. Pomaličku, ale pracuje.

Děkuji za trpělivost
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Pinpinela
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 9-2009

Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 14:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám malý dotaz: Co dělat, když zeleně bliká vjezdové návěstidlo (nejspíš je v poruše). Vlak před ním stojí. Přivolávací návěst je neúčinná. Bliká-li odjezdové návěstidlo většinou se mi povede odjezd na písemný rozkaz pro poruchu návěstidla. Díky za rady.
Cityelefant
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 371
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 16:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pinpinela:
- pokud na návěstidle nelze rozsvítit návěst PN tlačítkem, rozsviťte ji pomocí diagnostiky.
- pokud se vlak nerozjede ani na návěst PN, pak nevím...

(Příspěvek byl editován uživatelem CityElefant.)
Signalista, tvořím simulátory stanic s elektromechanickým zabezpečovacím zařízením: Odkaz na stránky
Nejkrásnější autí Nissan Navara a Renault Thalia - my ICQ: 368229645
Pinpinela
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 9-2009

Odesláno Sobota, 30. července 2011 - 17:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cityelefant: jedná se o simulátor ŽST Jedlová z edice 081. PN lze dle mne běžně rozsvítit jen když svítí na návěstidle červená - k ní se rozbliká spodní bílá. Jaký je postup při pomoci diagnostikou?