K-report
 

Archiv do 8. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Trať 220/221 - čtvrtý koridor... » Archiv do 8. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1745
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 14:31:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Elektromechanikamá poruchovost daleko, daleko větší. A to nepočítám "chybu lidského faktoru"
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 27.12.2009
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 18:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mkunt:
A neměl byste prosím čistě náhodou ty plánky pro budovy (i bývalé) ve Strančicích?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1746
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 19:37:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mkunt: poslal jsem vám mailíček
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 27.12.2009
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 713
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 20:08:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tu mluví o JD, tak jsem si udělal takový malý přehled Hlavák -> Benešov v průběhu věků:

(Rok doufám konce JŘ)
1919 - 64 min.
1944 - 72 min.
1982 - 65
1991 - 52
1998 - 46
2003 - 46
2006 - 52
2007 - 56
2008 - 53
2009 - 50
2010 - 42

Těch 46 minut 1998 a 2003 se stíhalo?

(Příspěvek byl editován uživatelem tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1749
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 20:16:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1935 - 95-100 min.
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 27.12.2009
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 714
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 20:22:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: Tolik? Visí to na netu?

Uvádím zásadně rychlíky. (Přidal jsem i 1919.)
Zajímavé je srovnání Vilímkova (1918-)1919 a (1981-)1982.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1750
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 20:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevisí to na netu, u mě v PC. Jsou to osobáky, rychlíky cca 65-81 podle toho, kde všude stavěly, asi polovina byly asi dnešní Sp
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 27.12.2009
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 717
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 20:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun:
Takže během dalších 50 let žádný pokrok.

Chystáte se ten JŘ někdy zpeněžit nebo je cizí? Jinak bych ho totiž rád měl, třeba i jen nějaký výsek pro srovnání...
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1755
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 21:20:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zpeněžit určitě ne, poněvadž mám jen naskenovaný a ven ho nedám, je z cizí sbírky. Majitel by asi souhlasil se zveřejněním, ale nechávám si ho do fotogalerie se starými fotkami z tratě 220
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 27.12.2009
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12445
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 21:28:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: těch 46 minut se stíhalo
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 91
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 22:24:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel: původní Strančice mám jen nafocené, než je zbourali. Je jich velká škoda, protože šlo o jedinou budovu ještě s vodárnou. Nemáte někdo fotky zbytků čerpadla? Viděl jsem ho jen klíčovou dírkou a výpravčí tehdy už klíče neměl. Podle pana Kavky se jednalo o trosku bez ceny, ale nevím...
Nové Strančice je typák transverzálky. Mám jen typ J.Hradec (Neuhaus) - tedy Uhří Ves a Hostí Vař. Sehnat se dá, ale já teď nemohu z časových důvodů. Vyjde asi v dalších Českých nádražích (což bude ovšem za dost dlouho).

Jinak
1873 - 99 min. (výstavní do Vídně)
1872 - 100 a 105 min osobák, 88 min. rychlík, 153 min smíšený (víc jich nejelo )

Plešoun: dík, odpovím.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3324
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 22:35:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vladas: Když tu téměř každý týden čteme o problémech kvůli poruše ZZ na hotových usecích koridoru...
...kdežto v době předkoridorové nebylo kde číst, popřípadě to nikoho nezajímalo.
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 23:03:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Elektromechanická poruchovost je větší, ale zařízení je také výrazně starší (aneb střední doba do poruchy) a udržování složitější (třeba štelování drátovodů) - pokud ho ještě někdo vůbec umí (Ještě že maj zápaďáci Plešouna ;-)).
Prásknutí blesku do ESA a do elektromechaniky má také dost rozdílné důsledky. Také životnost zařízení se neustále zkracuje (udržování křemíku je stejný problém jako u počítačů) - žlutomodrá písmenka maj pré . O energetické náročnosti už šla v těchto místech také řeč.
Nepopírám však, že výhody křemíku jsou jasné (lidé, bezpečnost, údržba, centralizace obsluhy, prostor - i když tam mi to tak nepřijde). Snad se to časem odladí
PS: kdo máte Schreierovu knihu o historii železnic - je tam výňatek z hradlového schématu traťoviny Veselí - Tábor.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1756
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 05:46:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ale musím smeknout před těmi, kdo elektromechaniku vymysleli a před těmi, kteří ji dovedli k dokonalosti. Zlatá stará elektromechanika. A to myslím tu, která byla zcela nezávislá na vnějších zdrojích. Prostě induktor a petrolej (do osvětlení návěstidel, vč.výhybkových). A když došlo i na TZZ typu HPB, byla, při zachování předpisů, blbuvzdorná.
Ovšem, na starou elektromechaniku jsem svého času denně jezdil někam na poruchy. Opravdu, denně. A to jsem měl třeba čtyři stanice, sem tam nějaké to hradlo. Hlavně to bylo rukama, únavou materiálu...
Pro neznalé, zkuste se podívat, třeba do této fotogalerie, jak vypadá řídící přístroj ve větší stanici zevnitř a pochopíte, o čem je tu řeč.
Ale tato diskuze patří spíš do jiného fóra
Dnes tu máme momentálně -21, takže večer můžeme porovnat, které zařízení, z kterého století, je spolehlivější
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 27.12.2009
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3326
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 09:34:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mkunt: udržování křemíku je stejný problém jako u počítačů
Křemíková střeva do Krakena jsme spáchali v roce 1993 a ještě loni fungovala bez ztráty kytičky.
Problém je spíš ve velmi rychlém vývoji komerčních počítačů, který spolu nese výrazné zkrácení životního cyklu elektronických součástek v tom smyslu, že ne že by dlouho nevydržely, ale přestanou se brzo vyrábět, protože je už "in" něco lepšího nebo aspoň menšího (zkuste třeba dneska sehnat 32KB EPROM v pouzdře DIL28).
Takže jestli má někdo pré, tak to jsou spíš výrobci součástek. Ti ostatní spíš než pré mají problémy, zejména když mají nést záruku dodávky náhradních dílů. Nevím, jak to řeší zrovna žlutomodrá písmenka u ZZ, ale modrooranžovofialová písmenka u vozidlových ŘS to zpravidla řeší nákupem klíčových součástek (zpravidla procesorů) do zásoby a jejich skladováním v mrazáku (aby se co nejvíc zpomalila difuze, degradující geometrii PN-přechodů).
Pokud se někde elektronická střeva (nejen) ve vozidlech mění, tak je to třeba i proto, že ta původní už nestačí na nově požadované funkce (třeba doplnění IS pro cestující) a/nebo je levnější je vyměnit než udržovat...
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.194.212.139
Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 10:02:08    Odkaz na tento příspěvek  

"skladováním v mrazáku"

Nesmějte se mi jako laikovi, ale nebylo by ještě účinnější skladovat je v tekutém dusíku? Není drahý a -70 je -70.

Viděl jsem "tuningové" video, kde tekutý dusík používali na chlazení (hodně přetaktovaných) PCček (2 GHz -> 5 GHz).
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 670
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 13:08:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marian: fyzika nám uniká ? Stále dodávat tekutý dusík a udržovat to při -70°C nemůže být levnější než to mrazit mrazákem na -10...

Řekl bych, že v tomto případě by bylo nejvýhodnější, aby se do ZZ dávaly jako řídící součástky nějaká (byť s jiným původním určením) jednoduchá sériově vyráběná a dlouhodobě kompatibilní zařízení jako PC, routery, atd.. A veškerou speciální funkčnost zařídit softwarově.
Vím o tom asi tolik co norek o módě, ale myslím že v tomhle by budoucnost mohla být.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3301
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 13:15:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není drahý

Téměř ve všech dobách platí, že je kapalný dusík drahý zhruba jako pivo (mimochodem, cena kapalného hélia pak odpovídá lahvi dobrého koňaku).

Nikdy jsem se nezabýval fázovými přechody křemíku, ale byl bych s podobnými úvahami opatrný.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Racek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 732
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 13:22:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libcha: aby se do ZZ dávaly jako řídící součástky nějaká (byť s jiným původním určením) jednoduchá sériově vyráběná a dlouhodobě kompatibilní zařízení jako PC, routery, atd.

On bude zakopaný pes nejspíš v tom, že jednoduchá sériově vyráběná a dlouhodobě kompatibilní zařízení obvykle nemají potřebný bezpečnostní certifikát, který se u součástí ZZ vyžaduje. Certifikace je drahá záležitost, a i kdybyste si to sériově vyráběné zařízení nechal certifikovat, tak si nepomůžete, protože výrobce ho za půl roku inovuje a můžete začít znova.

Mibl: Téměř ve všech dobách platí, že je kapalný dusík drahý zhruba jako pivo

Fakt stál za komunistů půllitr kapalného dusíku korunu sedmdesát??
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.194.212.139
Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 13:24:05    Odkaz na tento příspěvek  

Fyzika nám neuniká. Nevíme ale, v jak kvalitních izolačních nádobách se dá příslušný tekutý dusík sehnat.
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 95
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 15:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: díky
aby se co nejvíc zpomalila difuze, degradující geometrii PN-přechodů
To je velmi zajímavé. Co tam vlastně difunduje? Není z hlediska degradace problém spíš v zalévací hmotě a vývodech?
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3303
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 15:45:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fakt stál za komunistů půllitr kapalného dusíku korunu sedmdesát??

Takto se to glosuje v rámci přednášky u nás na fakultě. Pan docent je ve věku, že to jistě pamatuje. Neměl jsem důvod mu nevěřit.
1899-2009 - 110 let blatenských lokálek!
Lišák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 8-2006
Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 16:33:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tekutý N2 má -196. My kupujeme bandasku asi za 400 Kč (jen si nemohu vzpomenout, jestli je to 5 nebo 10 litrů). Nicméně pohodlnější jsou mrazáky na -80 (což je mimochodem +- i teplota sublimace suchého ledu, ten se dá taky použít, např běžně k transportu). Podle mého by procesor ponořený do N2 popraskal, ale ještě mě nenapadlo to vyzkoušet. Ještě pro info - z kvalitní Dewarovy nádoby se 10 litrů vypaří tak za měsíc, z polystyrenové bedničky asi 2 cm tlusté se cca 2 litry vypaří do druhého dne.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3330
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. ledna 2010 - 16:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M.Kunt: Co tam vlastně difunduje?
No právě ty troj- a pětivazné příměsi, co dělají z monokrystalu křemíku polovodič typu P a N.

M.Kechlibar: nebylo by ještě účinnější skladovat je v tekutém dusíku? Není drahý a -70 je -70
...jenže skladovací teploty bývají běžně tak -55°C (i když jsem už viděl i -65°C).
A ty mrazáky taky leckdy umí víc, než -18 ty v domácnosti...
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 09:14:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jde přece o to, že na zkapalnění dusíku někdo musel někde jinde využít stejně (tady se dopouštím chyby ale řekl bych že v můj neprospěch) energie, jako to mrazit rovnou na místě. Jinak řečeno, změnou média nedojde k systematickému zlevnění provozu...

To že se "nadupaný" procesory chladí kapalným dusíkem je proto, že je potřeba chladit hodně a rychle. A samozřejmě že se to neleje přímo na proc, při takových teplotních rozdílech by pukla i skála.

Pomalu bychom ten OT měli uzavírat...
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12466
Registrován: 6-2003
Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 12:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obyvatele Srbic rozčilují nákladní auta stavby koridoru
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 13:02:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Olbramkách už se tahají s modrýma korytama pro kabel z Votic - by se mi tak chtělo v těch kupách bílýho nesmyslu to hrabat
Kdy to dorazí i na místní St. , toť otázka - zřejmě příští rok.
Definitivní návrh podoby kolejiště žst.Olbramovice by někdo neměl - zůstanou napojeny všechny místní vlečky?
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 14:13:24    Odkaz na tento příspěvek  

Simba: Olbramovice by měly vypadat takhle

Vlečky zůstávají obě.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53453
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 16:07:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za perfektní plánek!
Výhybky tam mají být jaké?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2010 - 16:34:55    Odkaz na tento příspěvek  

Votice: V=50 (1:9-300 a 1:11-300) vyjma zatimního začátku dvoukolejky s 1:18,5-1200 pro V=80.

Olbramovice: spojky votické zhlaví V=60, benešovské V=70/80 (rychlé spojky jsou na dolním konci stanice, aby se usnadnil rozjezd přes stanici se sníženým sklonem). Čtvrtá V=60, třetí kusá V=50, pátá V=50/60, sedmá V=50. Výhybky vesměs nějak transformované (Obl-o, Obl-j), od 1:9-300 po 1:14-760.
Tkan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1765
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 30. ledna 2010 - 15:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Hrdějovicích na poli nad místem budoucího tunelu probíhají vrtací sondáže.
http://tkanlokopage.ic.cz/
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 53540
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 01. února 2010 - 02:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K. A. F.:
Díky. Žádnej odvaz to sice není, ale s ohledem na tamní podmínky to je asi celkem maximum reálného. Je dobře, že benešovské zhlaví Olbramovic bude poměrně rychlé.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


MP michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.251.41
Odesláno Pondělí, 01. února 2010 - 09:28:16    Odkaz na tento příspěvek  

Diskusi jsem proběhl velmi rychle, takže nevím, jestli to tu už zaznělo, ale jestli mám správné informace, tak z úterka na středu bude v Čerčanech brousit SPENO. Pokud vím, tak výluka je psaná od 20:30 někdy do rána.

Michal
MP michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.115.177
Odesláno Pondělí, 01. února 2010 - 18:58:09    Odkaz na tento příspěvek  

Tak zase je ta výluka pro SPENO prý zrušená, protože při broušení ve Velenicích byly nějaké problémy s množstvým sněhu a s ledem nalepeným na kolejnicích a tak je broušení v Čerčanech pro nepříznivé povětrnostní podmínky odloženo zatím na neurčito...

Michal
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 900
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 02. února 2010 - 01:05:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové rád bych se Vás zeptal, jak je na tom tato trať se zdvojkolejněním, respektive, kde už máme hotové dvojkolejky, může někdo vypsat úseky, které už jezdí? Vím, že:
Praha-Benešov
Tábor-Planá nad Lužnicí
Dynín-Ševětín
Chotýčany-odbočka Dobřejovice
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 02. února 2010 - 02:03:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense:
Ofiko mapa zde.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 901
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 02. února 2010 - 03:13:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tom: Dík, tak mapu mám taky, jen jsem byl zvědavý, jak moc je to aktuální, jestli už se nestihlo někde třeba něco otevřít, kousek třeba. Jinak díky za ochotu.
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 729
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 02. února 2010 - 10:21:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense:
Ty mapy visí různě a jsou různě staré, poslal jsem na tu nejnovější, co má druhou kolej za Benešovem ve stavbě (teď končí kus před Bystřicí, ale nevím, jestli se na ní dá už vjet, kdyžtak aspoň mimořádně). Datum je vpravo dole, za ty dva zimní měsíce se toho až zas tolik nepřihodilo. Jistě to tu ještě někdo potvrdí nebo upřesní...

(Příspěvek byl editován uživatelem Tommasel.)
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 731
Registrován: 10-2008
Odesláno Úterý, 02. února 2010 - 11:20:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že se tady dostalo už i na rychlosti na 221 (519).
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12507
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 02. února 2010 - 14:48:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na tu kolej u Bystřice se mimořádně možná vjet dá, ale jelikož je asi tak dvacet metrů dlouhá, tak by se po ní stejně nikam nedojelo. Dvojkolejný provoz v úseku Bystřice - Benešov by měl být spuštěn až během listopadu tohoto roku. Jelikož druhou letos dokončenou stavbou bude pouze stanice Votice, tak jiný dvojkolejný úsek už letos nebude. A další případné letošní stavby na jihu se mají týkat také jen stanic (Veselí a České Budějovice).

(Příspěvek byl editován uživatelem Poborskiii.)
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2847
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 02. února 2010 - 21:18:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Heřmaničkách je už na MUVce připraven základ odjezdového návěstidla, co zmiňoval Plešoun. Kopat bych na něj díru bych teď nechtěl

Tábor-Planá nad Lužnicí
Drobné doplnění - dvojkolejný úsek je až. k odb. Doubí. Detailněji (včetně postupu výstavby) je úsek zobrazen na mapce.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Pepan680
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.108.137.142
Odesláno Středa, 03. února 2010 - 18:42:14    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, nevite jak je to s rychlostníky pro NS na trati z Prahy do Benešova, popřípadně jak to má býti. Děkuji za odpovědi.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2848
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 03. února 2010 - 23:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepan680: Zatím nejsou osazeny.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 12:36:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A už je to tady :
Devastace komunikací je problém - vloni nově potažená silnice přímo v obci Olbramovice (vedoucí i kolem žst.) je již ve značně zbědovaném stavu především od nákladních "osmikolek", vozících vytěženou horninu od Zahradnického tunelu přes Božkovice na prozatímní deponaci k Olbram.tunelu, o busech NAD nemluvě.
Nevím proč se nevybudovala prozatímní 2.kolej od tunelu Zahradnice do Tomic a nevozí se vytěžená zemina rovnou na Arnoštovice (s vykládkou např.v Heřmaničkách). Ad absurdum :v době výluk by to šlo sypat ze stráně rovnou do údolí Mastníku u Arnoštovic
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 12:42:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obchvat nebude...
A už je to tady - takže to zaroste břízkami ??
A přitom jak jsem říkal: všechny opouštěné úseky trati (vč. likvidovaného úseku Olbramovice - Zahradnice) by se dali využít na OPRAVDOVOU cyklostezku, nedej bože in-line dráhu.
S drobnými úpravami (spojky mezi úseky) by tak mohla být cyklostezka v délce několika desítek km od Votic až do Bystřice.
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 457
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 12:44:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K.A.F. : Díky za plánek - takže toto je definitivum ála verze 2013 ?
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3421
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 15:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K. A. F.: jen dotázek. Proč ta třetí kolej ve Voticích je tak zkrácená? Se nevešla ? Mohlo být o pát cestnesmyslů méně...Bude podchod? Proč dva perony když by stačil jeden uprostřed?
Poznámka na okraj. Ve Voticích z hlavní koleje (2) skladištní jde.(díky za to) V Seno se to nesmělo...
V Olbra mi chybí odjezdové ze 7 směr Votice. Jen chyba plánku?
Jinak jdu do kostela zapálit svíčku a o jako neznaboh jdu vzívat nebesa, neboť celá tahle nesmyslná stavba na dlouhou dobu končí...Takových peněz a výsledek je dost rozpačitý...
Akorát to vypadá, že ten Košťálov se dělat bude. To už mi tedy opravdu připadá jen naschvál ve stylu "To by bylo abychom tu železniční dopravu na jih totálně nezlikvidovali!"
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3362
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 17:12:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: jdu vzívat nebesa
Hlavně si u toho nevylomte panty...

ten Košťálov se dělat bude
Eehm, Košťálov znám jenom ten mezi Semilema a AltPákou, na 220 se tak říká čemu...?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3423
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 18:50:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: pro vaše seznání: České Budějovice = Bulhaři (Bulíci). Odvozenina z názvu města a zároveň trochu hanlivé pro krajskou "elitu". Veselí n/L = Košťálov (Košťálníci). Pěstovalo se v okolí zelí. No a na férovku Tábor = Modré pupky (Pupíci). Pracovníci koželužen používali na loužení modrou skalici. Takže měli modré panděra.
K nebesům zívám (jsem neznaboh) vzývají pánbíčkáři. (Bez jakéhokoliv úmyslu urážlivého.)
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 19:06:18    Odkaz na tento příspěvek  

Simba: ano, snad definitivní.

Oldcerry:
- votická třetí je tak dlouhá, jak se vešla mezi dva oblouky, 445 m. Měla by být hlavně pro místní nakládku, popř. pro uhnutí obracejícího osobáku. Právě kvůli případným končícím/začínajícím Os jsou hned za perony ty cesťáky a holt nedostatečná k následujícímu návěstidlu.
- podchod na nástupiště u 1. koleje žst. Votice bude těsně jižně od výpravní budovy. Kdyby byl jeden ostrovní peron, bylo by to dražší (roztažení osové vzdálenosti by sahalo hluboko do skalního výrubu v kamenolomu) a cestující by museli i ve směru do Benešova do podchodu (dolů-nahoru)
- VNVK ve Voticích je zapojená z přímé, ne z oblouku s dost velkým převýšením.
- v Olbramovicích odjezd (resp. cesťák) ze sedmé na jih být má, prosím o ruční dokreslení
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 104
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 21:44:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Veselí n/L = Košťálov (Košťálníci)
Tak leda pro zastávku. Stanice je v Mezimostí, takže jen a pouze Chramošťáci!
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3424
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2010 - 21:50:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mkunt:Stanice je v Mezimostí Je mi známo, takže jen a pouze Chramošťáci! Tak tohle slyším prvně..Co to???
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Libcha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 683
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 00:57:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: chceš jako říct že 4K definitivně končí tam kde skončí dostavění již rozestavěných staveb ? Teda že se udělá Bene-Olbra a VnL a 50ky v Mezně budou ještě věky věků ??
Zbyněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 578
Registrován: 1-2004

Odesláno Pátek, 05. února 2010 - 07:56:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libcha: já bych se nebál, že tam budou 50ky na věky věků...ještě chvíli a budou tam 30ky...:-))
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3426
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 00:14:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Libcha: To už mělo skončit před rokem. Jenže na chytráky si nikdo nepřijde, honem rychle rozkopali Ben -Vot aby to už de facto nešlo zastavit. Jen by mě zajímalo jak se zdůvodní tyhle vyhozené miliardy s nulovým přínosem. Ale on se nikdo ptát nebude...
No a pokud se bude kopat to Veselí, tak už je to jen opravdu naprosto šílená zhovadilost. To bude takové třešnička na dortu zaražená tečkou ČB- Nem.
No co nadělám, já jsem jen tupec od uhláků...
Jen takové snění...R se vyřítí 60 z Heřmaniček, roztáhne na 100 razantně přibrzdí na 50 pak zas 100 opět přibrzdění na 80 rozjetí na 160 (zlaté oči, jednině že by snad "ZÁZRAK") takže spíš na 120, 140?) opět brzda v Olbra na zastavení. Rozjezd ála koryto..průlet krtinama a brzda před kopcem na 100 Bystřice...Tomu se říká rychlostní cimbuří... Zkrácení jízdních dob kolik? 2,3 min nebo snad dokonce 5 ??? Super,bomba, extra, cool... Jen ještě najít ty kaštany kteří se budou roky trápit po přesedání vlak/autobus/vlak. S jízdní dobou ále pára či brejle.
Rychlíky jezdí narvané a osobáky přímo praskají ve švech (bohužel jen stářím). JJ bude to hezké..koryto na 160 a po něm se řítící bednosráč či jeho dvojklon 80...moc pěkné, již teď pláči dojetím.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
LK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.111.194
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 07:48:51    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: vystihls to přesně, jen bych tam snad ještě zvýraznil plánovité odrazování cestujících při výlukách.
Klopýtání v blátě ve stanicích na straně od Tábora a týrání podchodem od 3.nástupiště v Benešově (když u pohodlného 1.nást. stojí 810 do Vlašimi).

A rázem tu máme sabotáž železnice na všech stupních řízení (aby to nebylo jenom na papaláše, ono je to v bord.lu také dole).
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 105
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 11:26:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: http://www.veseli.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=18068&id=8636&p1 =3540
A to zelí se ve Veselí pěstovalo právě tam, kde je dnes sídliště u zastávky. Vztah mezi Veselím a Mezimostím býval (a někdy i dnes je) asi jako mezi Pardubicemi a HK. K sloučení došlo až v roce 1942, resp. 1947. Vztah mezi Veselím a Soběslaví je zcela nepokrytě Pardubicko-Hradeckokrálovský dodnes.
PS: pocházím z Mezimostí.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3431
Registrován: 7-2007

Odesláno Sobota, 06. února 2010 - 12:34:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mkunt: Děkuji, za poučení. Ten chrt+most jsem vůbec netušil.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 07. února 2010 - 19:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OC: kolik těch nákladů dnes po 220 jezdí (průměrně)? Mně se zdá, že je už nějak málo vídám. A taky bych rád věděl, co byste jako chtěl místo opravy této trati - existuje jiná další možnost, než toto nebo nechat definitivně zchátrat?
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 10-2008
Odesláno Pondělí, 08. února 2010 - 00:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Veselí a Mezimostí:
Doplním ještě odkaz na známou mapu.
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech