K-report
 

Archiv do 23. července 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Trať 220/221 - čtvrtý koridor... » Archiv do 23. července 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 225
Registrován: 10-2009
Odesláno Neděle, 18. července 2010 - 18:18:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simba: "aktuální" řešení výpravní budovy v ÚNL se tak jako jinde nabízí - výpravní budova + využití jinými subjekty (sdružení prostředků). Bohužel, SŽDC chce stavět obludnou a nesmyslnou kůču na druhé straně kolejí (ta možná vyhoví charakteru obce opravdu lépe - městečko je kromě náměstí dost ošklivé). Technokratické plky typu "dráha zpátky nedává, to bychom teprve nic nevydělali" nezakryjí, že se SŽDC a ČD chovali velmi nestandardně (např. jaký byl důvod chtít dlouhou dobu za budovu ke sbourání částku přes 10 milionů?).
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 18. července 2010 - 20:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plesoun: ja myslel natazeni = useku na jih do tech Votic. (~ k Praze nebo az do ni dotahnout by byl zasluzny cin, bohuzel nad mentalni a organizacni kapacity ceskych zekezbuc.)
CD Line je zajimavy napad pro Prcice a pripadne Sedlcany, ale pokud mam nekde moznost nabidnout rychle spojeni do Prahy i bez autobusu, proc to neudelat (k tomu se vaze muj dotaz na zmenu trasy)...
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1310
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 20:59:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: souhlas.
těch 7ks Pendolin stačí obsloužit celou republiku Ten koridor se staví na dlouho dopředu. za nějakých 10 let může být v Německu k mání spousta ojetých 612. Když ty mohou dnes jezdit ze Žitavy do Liberce a Tanvaldu, tak by to zvládly z Prahy do ČB taky.
Pikehead: ať to votické nádraží postavíte kdekoliv, bude pořád daleko od obce.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1311
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 21:12:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simba: přesto si ale myslím, že je to budova krásná a že rozhodně stojí za zachování. Tady je problém: vlastnictví budovy s sebou nese nemalé náklady, které se v případě jejího nevyužití majiteli nevracejí. Kdo je pak má uhradit? Nebo jinak: má SŽDC nebo ČD ubrat peníze z údržby kolejí a použít je na údržbu nevyužité bývalé staniční budovy (jinak by to asi nešlo)?
Krása je velmi subjektivní věc. Mně se třeba styl, v němž jsou postaveny budovy na bývalé KFJB, vůbec nelíbí, obzvláště ta v Benešově ne. Třeba ty ze štuku nakašírované "rohové kameny" považuju za faleš, nevkus a neschopnost architekta vymyslet něco originálního.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13274
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 21:22:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rychlostník(y) u Svojšovic:
Kapitán_stejskal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 3-2009

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 21:31:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poborskiii:
Proč jsou některé ty rychlostníky jen u jedné koleje a ještě ke všemu jednou u správné a jednou u nesprávné?
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 654
Registrován: 7-2008

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 21:41:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr:SŽDC, RSM či ČD (každá budova totiž u nás v "blbákově" patří někomu jinému) ale nejsou majiteli, jsou jen správci - tj.zásadní rozdíl. Majitelem je v podstatě stát, SŽDC je s.o., ČD a.s., vlastněná státem, RSM patří pod ČD.
Nikdo je nenutí si držet ve správě budovy, o něž se stejně povětšinou nestarají - právě proto, že nejsou majiteli, ale jen správci.
O spoustu budov mělo/má zájem mnoho soukromých subjektů - bohužel většina z nich to nakonec vzdala pro nehorázné požadavky či obstrukce.
Stát a jeho dotyčný správce by měl být rád, že o nějaký objekt převážně v dezolátním stavu vůbec někdo zájem projeví a v podstatě odprodat za symbol.cenu, když do nich stejně tak či tak léta neinvestoval ani korunu.
A jak tady píše
Mkunt,je normální chtít za zchátralou budovu, původně určenou k demolici, 10.mil ??
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba nyní i na www.4koridor.cz
PHS je nejdražší a nejméně účinné řešení.
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 655
Registrován: 7-2008

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 21:46:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: tak jo, zbouráme i hl.n. v Praze - stejně to padá - magistrála tomu taky nesvědčí - místo toho můžem postavit nějakou hranatou modernu anebo nějakou chobotnici - nic proti Kaplického knihovně.
To nádraží stejně zprznili soudruzi magistrálou a tím se de facto stala nefunkční.

Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba nyní i na www.4koridor.cz
PHS je nejdražší a nejméně účinné řešení.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6820
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 21:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simba:
Odbory památkové péče jsou též je správci památek. I kdyby to bylo ministerstvo kultury, tak to zase bude jen správce. On totiž stát sám o sobě se o to jaksi starat nemůže - kdo by to měl být? Podle mě řešíte nesmysly.

Zajímalo by mne, zda ta "spousta" soukromých subjektů doložila, jak s těmi budovami chtějí smysluplně nakládat. Aby se budova nenechala stát a za deset let z ní nebyla zřícenina.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3032
Registrován: 3-2004

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 22:20:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán_stejskal: Oni tam snad časem taky budou, dál ku Praze zatím NS a Vvyj chybí úplně.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18178
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 19. července 2010 - 23:34:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SŽDC, RSM či ČD (každá budova totiž u nás v "blbákově" patří někomu jinému) ale nejsou majiteli

SŽDC myslím moc nádražních budov ve správě nemá, a toho zbytku ČD a.s. pochopitelně majitelem je.

Zas ten Jerevan...
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 09:40:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain : majitelem je de facto stát, ať už se jmenuje jakkoliv. A stát jak známo je nejhorší majitel.
Žádný rozumný soukromník by se totiž nechoval k nemovitostem tak, jak to s nimi povětšinou nyní vypadá - vylidněné a chátrající.
Nádražní budovy můžou přeci sloužit k jakémukoliv účelu - koneckonců i k tomu, k čemu sloužily dříve - např.k bydlení, či jako kanceláře apod.
Výmluvami se neschopnost nezakryje.
A když to tedy stát spravovat neumí, ať to nabídne k odprodeji za rozumnou cenu - znám spoustu nádražíček, o které projevil někdo zájem - obec, město apod. - ale dočkali se jen obstrukcí a nesmyslných nároků, především cenových.


Jinde ve světě to jde - zrovna teď jsem četl o využití budov po zruš.úzkokolejkách na Sicílii.
Tady než by se to někomu dalo - nechá se to záměrně vylidnit a pak zchátrat - a protože i demolice jsou drahé - tak to tam léta "straší", než to spadne samo.

(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba nyní i na www.4koridor.cz
PHS je nejdražší a nejméně účinné řešení.
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 657
Registrován: 7-2008

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 10:00:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikdo mi tu neodpověděl na to, o kolik by se zvýšila průjezdná rychlost dle původních plánů, počítající s demolicí VB v Ústí n/Orl.
Asi se budu muset poptat v patřičné diskusi.

Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba nyní i na www.4koridor.cz
PHS je nejdražší a nejméně účinné řešení.
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 10:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Odbory památkové péče jsou též je správci památek. Tak to ani omylem.
Mně se třeba styl, v němž jsou postaveny budovy na bývalé KFJB, vůbec nelíbí, obzvláště ta v Benešově ne Co se komu líbí nebo nelíbí je zcela podružné (bohužel i památkáři takto uvažují). Mě se nelíbí baroko a netahám to sem. Budova v Benešově je bastl, jejíž památková ochrana je dobově podmíněnou záležitostí. Na druhou stranu dovedl jsem si představit památkovou ochranu původní budovy ve Strančicích (zbourána); nové využití je hezky vidět na vodárně v Čerčanech (i když nová nástavba je dost hnusná). O obstrukcích apod. - na to se zeptejte ŽMZ, jak to bylo s výtopnouo ve Zlonicích.
Já jen doufám, že všichni lidé nejsou jako někteří zde diskutující
A stát jak známo je nejhorší majitel. - ano, to se nám ti lidé, kteří ten stát řídí, snaží už dlouhou dobu namluvit.
Simba: myslím, že tady odpověď najdete: http://www.stop-demolici.cz/index.php?cmd=dokumenty
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 429
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 12:45:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simba, Mkunt: když mluvíme o těch budovách, tak např. jsem už několikrát uvažoval, co se stane s dřevěnou budovou v Tomicích až bude zastávka přesunuta na jiné místo. Jde vlastně už o poslední budovu tohoto typu, která na trati přežila, a to snad i v relativně dobrém stavu. V době vzniku to bylo patrně jakési provizóruim, ale vzpomenu na staré Ješetice (zbořeno 1987/88) a nahrazeno panelovou krabicí, dále Roudná (zbořeno konce 70.let) a nahrazeno celkem slušnou cihlovou stavbou, Čekanice - zmizely v 50.letech bez náhrady....
Mít pozemek, tak by to tomické nádraží byla pěkná stylová chata.. J
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13276
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 13:14:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se tu zmiňují ty staré budovy, co říkáte na opravenou čekárnu u 1. koleje v zastávce Mnichovice? Aspoň navenek to vypadá pěkně, nová střecha, okapy, nátěr, dokonce tam dali i falešné okenice. Původně jsem se obával, aby jí nezbořili a nepostavili místo ní nějakou skleněno-plechovou obludu, ale dopadlo to dobře.
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 430
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 14:32:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pobo: tak musím říct, že v Mnichovicích mně "stavitelé drah a koridorů" velice překvapili, protože jsem tehdy očekával také likvidaci toho dřevěného přístřešku. Ale jak se zdá, když se chce...
Dokonce jsem byl i mile překvapen, že nebyla zlikvidována venkovní čekárna v Senohrabech , i když tam bylo vestavěno jakési zařízení, ale venkovní vzhled narušen zas tak nebyl. Myslím, že je i při modernizaci škoda všeho starého se zbavit.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18183
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 16:11:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A stát jak známo je nejhorší majitel.

V ČEZu si tohle řekl bych nemyslí.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18184
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 16:13:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rob - vzpomenu na staré Ješetice (zbořeno 1987/88) a nahrazeno panelovou krabicí, dále Roudná (zbořeno konce 70.let) a nahrazeno celkem slušnou cihlovou stavbou, Čekanice - zmizely v 50.letech bez náhrady....

Kdy byla zbořena původní, dosti originální, budova v Sezimově Ústí? A kdy vlastně byla postavena, někdy za války, nebo těsně po ní?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Ivo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2185
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 16:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byly by nějaké fotky původní budovy v Ješeticích a v Sezimáku?
V Dyníně na rozdíl od mnoha případů se moderní budova postavila o kus dál a stará se nezbořila, jen neslouží svému účelu.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3869
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 16:57:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simba(657): 120/130/160 v oblouku mezi zastávkou a stanicí (R=752 m, p=136 mm) a 140/150/160 v oblouku v místě stávající budovy (R=1450 m, p=60 mm) na hlavních kolejích.
Dokonce i ta proslulá "kolej na 80 km/h" má těch 80 jen ve výhybkách na třebovském zhlaví, jinak je na 100 (R=2000 m, bez p.). Touhle polopravdou to u mě přátelé budovy projeli na celé čáře.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3033
Registrován: 3-2004

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 20:05:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvu vás na malou projížďku po Voticích:






Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1312
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 21:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jo, zbouráme i hl.n. v Praze Kdyby ta původní budova překážela, tak klidně. Mimochodem, vždyť už k tomu jednou došlo: ten Fanta byl ale barbar, když na místě původní budovy postavil tuhle secesní modernu. Prostě by se historie zopakovala. Navíc i moderní stavby mohou být zajímavé a krásné.
Nádraží v ÚnO brání vylepšení paramemtrů koridoru (viz příspěvek Hajného) a já prostě a jednoduše dávám přednost modernizaci před zachováním památky. Navíc nevím, zda je hodnota výpravní budovy skutečně taková, aby vyvážila pokažení parametrů koridoru a jaké využití by si její příznivci představovali - všechny návrhy na stránkách "stop demolici" počítají s nějakými dosypy odjinud - mají je už přislíbené? Pochybuju. Ale tady je to OT, tak konec s tím.
Já jen doufám, že všichni lidé nejsou jako někteří zde diskutující Taky doufám, že jsou tu i tací, co si myslí, že prioritou SŽDC a ČD je zajištění moderní železniční dopravy, péče o památky je pro ně až druhořadá. (Tím nijak nezpochybňuji smysl státní ochrany některých vybraných stavebních památek.)
Něco jiného jsou třeba ty čekárny v Mnichovicích a Senohrabech - jejich oprava nebyla oproti náhradě novými stavbami o moc dražší, jejich další zachování také nevyžaduje žádné větší finanční prostředky a využité budou tak, jako dřív. Tedy jejich zachování nepřináší další náklady, tak proč je bourat.
Mimochodem, z jaké doby pochází současné výpravní budovy v Bystřici a Voticích?
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 21:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain:
Toto je článek z Novinek ze Sezimova Ústí, vydání 1/2008 (viz http://www.sezimovo-usti.cz/_novinkysu/novinky200801.pdf):
V současné době asi všichni sledujeme rozšíření železniční trati o druhou kolej. Možná si i zanadáváme, když se ploužíme po silnici kvůli omezenému průjezdu pod mosty. Ale vždy něco zlé je pro něco dobré. I ty jižní Čechy si tu vylepšenou dopravu určitě zaslouží. A tak mě napadlo podívat se do kroniky a přečíst si a Vám to i potažmo ve zkrácené podobě napsat do Novinek, jak vznikla doprava v našem městě. Není o tak dlouho, co první vlak zastavil v nové železniční zastávce. Příštím rokem to bude 70 let.
Tak tedy čtěte: Roku 1938 splnilo se konečně dávné
přání zdejšího občanstva – zřízení železniční zastávky. Dne 29. ledna konalo se komisionelní šetření o zastávce u Čápova Dvora. Obec žádala město Tábor o prodej pozemku ke zřízení cesty přes pole, ale bezúspěšně. A tak se zvažovala druhá varianta, zřídit zastávku u Velkého Dvora s tím, že by se vybudovala silnice od Mýta přes zastávku a kolem Velkého Dvora k Nechybě s připojením na turoveckou silnici.
Pro tuto variantu bylo i tehdejší obecní zastupitelstvo. Ředitelství drah požadovalo 15.000 Kč, ale nakonec se spokojilo s příspěvkem obce 500 Kč. Počalo se upravovati nástupiště. Tyto práce hradila obec. Náklad činil 1254 Kč.
V neděli 15. května 1938 byla zastávka slavnostně otevřena. V půl jedné se sešlo místní občanstvo, obecní zastupitelstvo, hasičský sbor, školní mládež a za zvuku hudby se celý průvod vydal k zastávce, kde byla zřízena velká tabule ozdobená chvojím a státními vlajkami, nesoucí jméno nové stanice – Sezimovo Ústí. V jednu hodinu vlak zastavil. Vystoupili zde mimo pasažérů i zástupci ředitelství státních drah, aby pronesli projevy stejně jako i starosta obce Vesecký.
Tak takto jednoduchý začátek byl na našem nádraží. Nastupovalo se do vlaku ze strany od státní silnice. Cesta z obce byla polní – neupravená. Později se zde postavila malá dřevěná bouda, která sloužila jako osobní pokladna. Čekárna pro cestující nebyla. Nádraží se postavilo až v době, kdy začal rušnější život v nové části Sezimova Ústí, v roce 1941- 42. Nástupiště se zřídilo na straně opačné než bylo původně. Vybudoval se i důležitý nadjezd od státní silnice. Cesta k zastávce, která byla rozbitá a blátivá, byla po okupaci upravena mládežníky, osazená třešněmi a nazvána „Cesta mládeže“. Autobusové spojení s Táborem a ostatním okolím nebylo. To vzniklo až později. Dělníci jezdili do továrny výhradně vlakem, na velocipedu, někteří na motorce a hodně i pěšky.
Doufám, že po přečtení tohoto zápisu z kroniky přestaneme být nespokojeni s tím, že občas šlapeme bláto, ale začneme se těšit na to naše nové, vylepšené, moderní nádraží v Sezimově Ústí.

fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6823
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 22:38:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mkunt:
Sice mi připisujete i výroky, které jsem nenapsal, ale od Vás mi to nemůže vadit.
A toto: Odbory památkové péče jsou též je správci památek. Tak to ani omylem. byste mohl trochu rozvést, když jste přes památky takový odborník (já uznávám, že nejsem).
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Mkunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 22:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:
1) reagoval jsem na víc diskutujících, vypsal jsem jen Vás. Pokud se Vás to dotklo, omlouvám se.
2) odbory památkové péče jsou útvary pověřených obcí; jedná se o výkon státní správy a jde o správní úřady. Nemovité památky v resortu Ministerstva kultury spravují především regionální pracoviště Národního památkového úřadu. Ten vystupuje jako konzultační orgán vůči odborům památkové péče a MK (bez vlastních rozhodovacích pravomocí) a současně spravuje - jak píšu - vybrané památky. Ústřední pracoviště NPÚ je celkem zbytečný ouřad, vše podstatné řeší regiony. Památky obecní také spravuje někdo jiný, než odbor památkové péče, protože je to úřad.
3) odborník na památky nejsem, ale trochu o tom něco vím - ostatně stačí se projít internetem
Zdeněk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4031
Registrován: 11-2003

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 23:16:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koudy: super reportáž
SINE AMICITIA VITAM ESSE NULLAM. (MARCUS TULLIUS CICERO)
Bez přátelství není pravého života - bez přátelství je život nicotný.

SAC 2000-2022: Život okolo nás
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 07:43:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: chápu lidi bydlící u trati, že jsou pro PHS, byť se mi osobně zásadně nelíbí.
Díky nesprávně postaveným PHS v Plané n.Lužnicí slyším nyní každý projíždějící vlak, což dříve bylo pouze tehdy, když např.bouchnul HV apod.

Je falešné obhajovat lidi bydlící v Benešově podél trati na Prahu. Jak konstatoval OC, trať tady byla tedy rozhodně dříve, než oni se svými novostavbami - ráčej se tam zajít podívat a porozhlídnout, já tudy vlakem jezdím již drahnou řádku let, roky výstavby domů a domků si samozřejmě nepamatuji, nicméně jsem přesvědčen, že dobu výstavby dráhy tam obydlený pozemek nepamatuje.
Tam by měli PHS zaplatit všichni ti, co si tam postavili a nyní je dráha ruší - přišli až po ní a tedy věděli co je okolo jejich domečku (pokud byli svéprávní).
Chrástecký
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.177.72.123
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 15:52:04    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Lexa_karel: souhlasím, vždyť mnozí ty domky stavěli v dobách silného nákladního provozu (hlavně v noci) s 556.0 a Sergeji. To bylo tóčo ve dvě v noci, když v Benešově u vjezdu se začal rozjíždět náklad s postrkem poté co si třeba 5 minut postál. Současný (elektrický) provoz je jen slabý zvukový odvar těch 70. let.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3907
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 22:41:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nicméně jsem přesvědčen, že dobu výstavby dráhy tam obydlený pozemek nepamatuje.
....vždyť mnozí ty domky stavěli v dobách silného nákladního provozu (hlavně v noci)


- Od té doby se taky velmi zásadně změnila měřítka lidí.

- A kde si ti lidi měli teda ty baráky stavět ? V nějaký i, kde není práce ? Nebo by měla být zachováno rozmístění obyvateltva na území dnešní ČR podle roku 1840 a byla by nějakám uvedomnělým panovníkem -šotoušem zakázán další vývoj průmyslové revoluce, migrace a urbanizace ?

PS: Ti lidi samozřejmě hlasujou peněženkama protože bez tý PHS mají ty nemovitosti znatelně nižší hodnotu, resp. se prodávají mnohem dýl.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 09:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trať tady byla tedy rozhodně dříve, než oni se svými novostavbami Právě proto, že tam občas chodím, bych toto rozhodně netvrdil. Spíš bych řekl, že tam před těmito novostavbami byla normální vesnická zástavba.
A netvrďte, že vlak ruší pouze v blízkost i trati. Zrovna odporné kvičení žabotlamů bylo hodně slyšet i na druhé straně údolí, před výstavbou PHS třeba i u bývalého kláštera z 1. poloviny 13. století.
Taky by se dalo říct, že dráha měla v době výstavby (některých) domků provoz v podobě 3 párů vlaků přes den, nic víc.
A hlavně je tahle diskuse naprosto mimo, zákonné normy mluví jasně a podle nich se řídíme, ne podle představ šotoušů. Jestli se to někomu nelíbí, ať přesvědčí dostatek poslanců, aby prosadili změnu. Já považuju za rozumné, že se svět mění a tím i nároky na dráhu, včetně pravidel o tom, jak ovlivňuje své okolí. (Příklad: ty domky, které v době výstavby dráhy už stály - pokud šotouši připustí existenci něčeho takového - mohly vypouštět domovní odpady rovnou do potoka. I kdyby u nich neproběhla žádná jiná stavební úprava, myslíte, že by jejich dnešní majitel uspěl s tvrzením "měl jsem to tak odjakživa, tak mi dejte pokoj s nějakými předpisy o ochraně vod, já nic měnit nebudu"?)
Co bylo, bylo, teď jejiná doba. To bylo tóčo ve dvě v noci To šlo tenkrát, když dráha byla strategická polovojensky řízená organizace, na kterou normální smrtelník nemohl. Tak si dráha mohla dělat, co chtěla. Kdyby si desetinu z toho zkusila teď, tak se zvedne taková vlna odporu proti ní, že by to těžko rozdýchávala. Takové vymoženosti jsme si vycinkali.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3875
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 11:15:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr: Myslím, že jste nadhodil relevantní argumenty a celkem nezpochybnitelné. Já tohle mohu těžko posuzovat, znám to jen z kolejí. Jestli jsou ty PHS pro obyvatelstvo přínosem, tak není o čem dikutovat. Nejsem sice přesvědčen, že musí jich být tolik a tak mohutné, ale to nechť posoudí zainteresovaní.
RadekŠ: V nějaký p...i, kde není práce ? Zrovna tohle mnoho "satelitů" splňuje na 100%. Není práce, není infrastruktura, těžko dosažitelné služby...
bez tý PHS mají ty nemovitosti znatelně nižší hodnotu No že by zrovna "Berlínská" zeď, jako plot, zvyšovala hodnotu??? Jen žert, vím jak to myslíte.
O tomhle tématu by se dalo dikutovat do nekonečna. Prostě rada moudrých vymyslela tohle jako nejlepší řešení a my všichni ostatní musíme ohnout hřbet (jako vždy). Tak to bylo,je a bude.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Mirko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 11:37:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry: Jo, přínosem jak pro koho. Já bydlim v Senohrabech vzdušnou čarou asi 700 metrů od kolejí směrem nahoru a předtim jsem vlak skoro neslyšel, teď ho slyšim jak kdyby byl daleko 100m a né 700. Nejlepší je ta odhlučněná E55 u Pyšelky , to fakt někdo dokonale myslel, ještě to je krásně modrý asi aby se to v přírodě ztratilo . A co třeba až se někde mezi těma zkurve.ejma zdma vyseká třeba ešus, Ústí 2, fujtajbl a ještě se k tomu RZS ani pořádně nedostane.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3909
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 11:55:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zrovna tohle mnoho "satelitů" splňuje na 100%.

To splňujou z nula %, protože v dosahu toho satelitu se dá najít slušná práce a proto se tam ti lidi primárně stěhujou z nějakých í.

PS: í samozřejmě nemyslím jen faktické díry typu Zbytiny, ale třeba města typu Frydek-Mistek.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3910
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 12:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bydlim v Senohrabech vzdušnou čarou asi 700 metrů od kolejí směrem nahoru a předtim jsem vlak skoro neslyšel, teď ho slyšim jak kdyby byl daleko 100m

No tak ho teď slyšíte, ale asi to nebude nad normu.

Řešení, který by vyhovovalo všem a za všech okolností prostě neexistujou.
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 658
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 12:09:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Argumentace některých diskutujících kolem PHS mi zde připadají velmi úsměvné (nic ve zlém) - jestliže se lidé nezajímají (a nikdo je neinformuje) o tech.pokroku v této oblasti a někdo jim nabídne jako jediné a supervýhodné tyto beton."zrůdy" - nelze se divit.
Proti lobby se dá účinně bojovat - viz Ústí (ať už na to máme jakýkoliv pohled), jen se musí chtít - ono totiž zásadním má být ten HLUK NEVYTVÁŘET, NIKOLI ODRÁŽET JINAM.
A nepochybně jsou účinnější AKTIVNÍ prostředky než PASÍVNÍ.
Ale to bych se tady opakoval.

Brr: rozšířené VOTICE a BYSTŘICE jsou z první republiky, z dob zavádění elektromechaniky (20.-30.léta min.stol.).
ZBOURAT HL.N.v Praze ? - k tomu není co dodat - stejně jako v příp.Těšnova by se to celé Evropě zřejmě moc nelíbilo - o Vašem názoru smysluplnosti magistrály centrem města ... - nechť si jej každý přebere sám - město tu bylo a mělo by být pro lidi - aby se v něm dalo bydlet - ne pro tranzitní dopravu.
Všechno souvisí se vším - taktéž i názory o velké vzdálenosti nádraží - v době expanze plechových miláčků tohle neberu - supermarkety taky stojí na okrajích města. Můžem se tu bavit o ceně jízdného - ale dráhy mají takové množství slev, že každý si jistě najde to své.
Je to spíš o lenosti - bez auta už nedojdeme ani do hospody.
Ať si každý šáhne do svého svědomí, jak dává příklad svým potomkům apod. - to, že se ruší tratě (provoz na nich) s tím též souvisí - každá mince má dvě strany a stav voz.parku (a někde i svršku) s tím též souvisí - a jsme zase na začátku - u PHS - co je lepší - myslím si, že NOVÁ kolejová technika by vyřešila několik problemů naráz.
A o šotoušství nejde. Domky, které stály u dráhy, byly strážními domky (tzv.vechtrovny). Jejich účel padl se zaváděním zab.zařízení - co se týče jejich odpadů v potoce - myslím, že následné řešení - přepadová jímka, byla jen o něco málo lepší a dělala se drahně let. A měl (a má) ji kdekdo.
Ale to jsme úplně mimo.
Co se týče těch panťáků - nějak zřejmě nechápete, že prostě do tří let dojezdí a ty betonové krasavice (s graffitti) a za nimi ty rozflákané a počmárané skleněné přístřešky tady budou stále a až budou úplně nové vlaky - budou už úplně zbytečné a do budoucna i ekolog. zátěží dalším generacím - zřejmě nám poděkují.
A zákonná norma? Je špatná a nahrávající beton.lobby.
A může mi někdo zodpovědět otázku kolem zvýš. hluku a teploty uvnitř vlaku - ČD tvrdí, že na to žádný právní předpis neexistuje. Cestující zřejmě nemá žádná práva ???
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba nyní i na www.4koridor.cz
PHS je nejdražší a nejméně účinné řešení.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3877
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 12:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simba: taktéž i názory o velké vzdálenosti nádraží - v době expanze plechových miláčků tohle neberu - supermarkety taky stojí na okrajích města
Jenže u toho ***marketu mohu toho miláčka zaparkovat a celkem nic hrozného se mu tam za tu hoďku-dvě jednou tejdně nestane.
U nádraží to s tím parkováním bývá horší (parkoviště jako mají třeba v Uttwilu můžeme ještě dlouho závidět) a to auto tam stojí půl dne pětkrát do tejdne.

Co se týče těch panťáků - nějak zřejmě nechápete, že prostě do tří let dojezdí
Zato se po skončení výluk vrátí náklady, z nichž většiná má nějaké ty obuté vozy.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3876
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 12:44:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ:v dosahu toho satelitu se dá najít slušná práce
Jen definovat ten "slušný" dosah .
Postavením těchto satelitů se dostali do problémů starousedlíci (kapacita kanalizací, vodovodů, silnic, VHD a pod). Mnohé jsou jen paneláky na ležato. Necháme toho, s vámi je těžké dikutovat. To se dá přežít....
Řešení, který by vyhovovalo všem a za všech okolností prostě neexistujou. Ano, v tom se shodneme.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3877
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 12:48:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:Zato se po skončení výluk vrátí náklady Obojí je v nedohlednu, z nichž většiná má nějaké ty obuté vozy. Ale jděte, zas tak tragické to není. Možná víc dupou Os a R. Jestliže vezmeme počet náprav, tak osobka suveréně vyhrává...
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 659
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 12:58:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej : ano, parkování je mnohde problém - otázka je proč se za ty mld.utopený v koridorech taky neupraví přednádražní prostranství v parkoviště a třeba i dopravní terminál, je-li to jen trochu možné.
Samozřejmě by se na tom mělo finančně spolupodílet i město či obec - zejména, mají-li všichni plnou "hubu" podpory veřejné dopravy.

Většinou to však nejde z prostorových důvodů /(ne)výhoda nádraží v centrech měst/ - není však pak lépe využít MHD s příp.záchytným parkovištěm?
Co se týče menších obcí a měst (zde Votice, Olbramovice apod.), není to až takový problém (viz výše)- neřku-li byla by-li zřízena navážka busem uvažovanou službou ČD LINE, bylo by to ještě lepší.

Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba nyní i na www.4koridor.cz
PHS je nejdražší a nejméně účinné řešení.
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1314
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 13:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZBOURAT HL.N.v Praze ? To byla diskuze stylem "coby kdyby": kdyby snad náhodou tato budova bránila modernizaci nádraží, tak bych dal přednost modernizaci před konzervací. Naštěstí nebrání, a tak můžeme mít opravenou nádražní budovu a zároveň moderní nádraží.
město tu bylo a mělo by být pro lidi... ne pro tranzitní dopravu 90% jízd aut v Praze má start nebo cíl v Praze, 40% jízd má start a zároveň cíl v Praze. Jasně, část z nich by se dala dostat do kvalitní hromadné doravy, část ale ne. Město má být pro lidi, to ano. Ale oni, potvory, taky čas od času chtějí jezdt autem. (Aby bylo jasno: já nehoruju pro vyasfaltování kdečeho a úpravy měst do americké podoby. Ale úplné potlačování automobilismu je stejný extrém.)
Fůůj, dneska jsem jel autem po magistrále (Benešov - Kobylisy). Zkuste mi říct, kudy jinudy jsem to měl objet (auto budu potřebovat večer, pojedu do jedné díry v okrese Příbram, kde hromadná doprava není, protože tam není ani pořádné osídlení, tak snad to Vaše kritéria smysluplného ježdění autem splňuje.) Tím neříkám, že je krásná - naopak, je hnusná. Ale občas mi poslouží.
Oboje je tady OT, nechci v tom pokračovat. Ale stojím si za tím, že s postupem času občas vzniká mezi starým a novým konflikt, a v něm straním novému.
Domky, které stály u dráhy, byly strážními domky A o kousek dál stály zas jiné, nestrážní domky. Drtivá většina sídel podél našich tratí stála už před stavbou tratí. Nejsme na Sibiři ani v USA, aby byly tratě stavěny pustinami.
S těmi odpady to byl příměr: co šlo před několika lety, může být nyní zakázané. Všude.
zřejmě nechápete, že prostě do tří let dojezdí Opravdu nechápu, kde berete tu jistotu, že do tří let dojezdí. To se o nich říkalo už koncem osmdesátých let. Obzvláště u podniku, který je silně závislý na státních penězích, mi to tak jisté nepřijde.
NOVÁ kolejová technika by vyřešila několik problemů Problém je v tom, že na plošné nahrazení staré kolejové techniky novou nikdo nemá. (Proto tu taky furt ty staré panťáky straší.)
PHS na Str - Host vyšly na 300 mil. - kolik by za to bylo nových vozidel? asi tak jeden ešus.
Shrnutí: nejsem pro PHS úplně všude, ale někde, třeba při průchodu trati skrz Benešov, svůj účel mají a je dobře, že tam jsou, byť jsou ošklivé.
A hlavně. ve slušné společnosti by mělo být zvykem, že každý - od jednotlivce až po obří společnost - se snaží negativní dopady své činnosti na okolí minimalizovat. A ne, že řekne "trhni si, byli jsme tu dřív". Slušnost se tomu říká...
Brr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1315
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 13:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

proč se za ty mld.utopený v koridorech taky neupraví přednádražní prostranství v parkoviště Taky si myslím, že je škoda, že parkoviště P+R u nádraží nevznikají. A s těmi penězi: třeba v Říčanech byla při koridorizaci zapojena kusá kolej u skladiště a taky vlečka odbočující ze 4. koleje. 2 výhybky, 6 návěstidel, 2 výkolejky. Kolik toho tam za ty roky jelo? Odhaduju, že nic - vlečka byla jeden čas dlouhodobě (skoro rok) blokovaná odstavenými vozy Metransu a ta kusá kolej taky, i když jen kratší dobu, takže ty koleje až tak potřeba nejsou. Možná se za ty prachy mohlo skladiště nechat projet buldozerem a udělat parkoviště tam.
V Benešově by toto šlo asi taky - skladiště vypadá jako ruina, až na přístavek. Původnímu účelu už neslouží, to by před ním nebylo parkoviště nějaké autoškoly a sociálky.
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 660
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 15:38:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TOMICE - 22.7.2010 :

www.4koridor.cz/storage/simba/Tomice-22.7.2010

(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba nyní i na www.4koridor.cz
PHS je nejdražší a nejméně účinné řešení.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18194
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 19:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brr - řeba v Říčanech byla při koridorizaci zapojena kusá kolej u skladiště a taky vlečka odbočující ze 4. koleje. 2 výhybky, 6 návěstidel, 2 výkolejky. Kolik toho tam za ty roky jelo?

Před koridorizací se na vlečku jezdívalo, tohle jsou fotky z jara 2004:



Je to sklad, tehdy pronajatý Ese Kladno. Pak tam ještě pravidelně chodívaly cisterny pro firmu Dr. Kulich Pharma, s.r.o. Během odpojení vlečky si firmy našly nové způsoby dopravy (jaké asi, že), a po znovunapojení už při nich prostě setrvaly.

U skladiště v Říčanech se nakládat dá (i když dost krkolomně), tohle proběhlo 2. prosince 2008:


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Mirko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 20:11:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: To mi ani tak nevadí, to byla jen konstatace. Mě se.e celková deb.lita stavění těch zdí, na spoustě míst jsou naprosto, ale naprosto zbytečný a hlavně zasr.ně vysoký. Odkud pak jde hluk? Že by od podvozků? Holt betonová loby mele svý, hlavně, že si někdo nahrabal.
Když ta stavba začínala, fotil jsem to jak blázen, ale postupem času jsem při těch hrůzách rezignoval. Už je to o ničem, zmršený stanice, pro Cargo nepoužitelný (kecy typu "měsíc tam nic nejelo" nesnášim).
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3881
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 07:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirko: na spoustě míst jsou naprosto, ale naprosto zbytečný
Tu zbytečnost račte posuzovat z mašiny nebo místní pochůzkou...?
Rail2005
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 753
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 10:29:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono už bylo vydáno stavební povolení i na 3. část stavby, tedy Zahradnice - Bystřice?
http://rail2005.euweb.cz (aktualizace 30.3.2008 / sekce IV. koridor)
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 12:16:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivo-2186/20.07: omlouvám se, že jsem neodpověděl. Nějakou tu fotku dodám.
Jinak je zajímavý ten zápis z kroniky co uveřejnil Simyv. Ona ta stará dřevěná budova zastávky v Sez.Ústí byla dost rozlehlá (nebo tehdy se mi alespoň tak zdálo) a zanikla také tak na přelomu +/-70/80 let, kdy vlastně vznikla nová budova, kde bylo umístěno i hradlo - které vlastně nahradilo původní hradlo U potoka umístné v plecháčku u mostu nad Kozským potokem. Rozhodně tak v roce 1985 bylo funkční nové hradlo.
Kromě toho (ale vzpomínky už blbnou) mám pocit, že nějaká dřevěná budova byla v Horusicích někde poblíž té nové.
Kolegové, vzpomínejte a napište. On každý střípek vzpomínek je ohromně zajímavý!!!
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 18203
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 13:00:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ona ta stará dřevěná budova zastávky v Sez.Ústí byla dost rozlehlá (nebo tehdy se mi alespoň tak zdálo) a zanikla také tak na přelomu +/-70/80 let

Budova v Sezimáku určitě dřevěná nebyla a zanikla těsně před el. provozem, někdy kolem toho roku 1985. Žádnou fotku samozřejmě nemám.

Byla to taková dost atypická nádražní stavba, v duchu celého baťovskéhu Sezimáku a Kovosvitu.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Ivo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2186
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 13:18:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, dle Želpage se elektricky přes Sezimovo Ústí jezdí od 17.12.1985. Ale v knize Lokomotivy a historie, kde jsou mapky s elektrizací tratí z roků 1946, 1966 a 1986, tak ta z roku 1986 úsek Veselí - Tábor neobsahuje. JŘ 1985/1986 měl nad tabulkou tratě 220 poznámku "Praha hl.n.- Benešov u Prahy a Planá nad Lužnicí-České Budějovice elektrický provoz.

Jen co bylo hotovo (elektrický provoz do Tábora od jihu), se s největší pravděpodobností začalo s úsekem Tábor-Benešov. Bylo už v kalendářním roce 1986 někde nataženo trakční vedení (pokud ani, tak kde)? Ono to totiž bylo na přeskáčku, na některé úseky se trakční vedení dostalo až v zimě 1987/1988.

V roce 1981 (dle Želpage už 1978) se začalo jezdit elektricky v úseku Veselí - Soběslav. Mělo toto krátké prodloužení nějaký přínos?
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 432
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 14:35:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivo: úsek Tábor-Benešov byl hodně na přeskáčku. Někde bylo hotovo někde nebylo kopnuto

Co se týká toho prodloužení elektrifikace z Veselí do Soběslavi, nepamatuji nějaký velký význam. Rozhodně v osobní dopravě ne a jestli tam občas zajel nějaký manipulák pro rašelinu vedený 210 to je otázka. V tom bych nevěřil ani SJŘ. Ono vlastně dokud nebyl hotový Tábor, tak ty kousky z Veselí asi valný význam neměly.

Ten údaj 17.12.1985 - elektricky do Tábora je uveden i v jednom krátkém článku v tehdejším Železničáři. Spíš to byl údaj "administrativní" jako dohotovení stavby na konci kalendářního roku.
Ivo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2187
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 14:52:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 1)Takže třeba v Heřmaničkách bylo hotovo v posledním kvartálu roku 1986? Byl tedy naopak úsek, kde ještě v prvním kvartálu roku 1988 chybělo trakční vedení? Rád bych uvítal fotky právě z tohoto úseku v 80. letech. Včetně té původní budovy v Ješeticích.

ad 2)taky myslím, že to nemělo význam. A také tu kdysi na K-reportu padlo, že v úseku Veselí-ČB jezdila svého času přípřež plecháče a brejlovce - že když nebyl čas na přepřah, tak se to řešilo tou přípřeží.
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 433
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 15:05:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivo: Proberu doma zápisky a napíšu co vím o těch úsecích.

Zda-li pak poznáte odkud je fotka nákladního vlaku se štokrem?? - i když je to hodně zmenšené.
Ivo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2188
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 15:10:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předem dík

foto vlaku se štokrem: byla by nápověda?
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 434
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 15:23:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě návod je - po 37 letech na stejném místě a je to v úseku o kterém jsme se výše bavili.
Ivo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2189
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 15:27:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Roudná
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 15:30:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ivo: . Bylo to foceno v březnu 1973. Jen ty křoviny povyrostly, mechanika zmizela, přibyly dráty a mně nějaký ten rok navíc... (a časem možná zmizí i ta trať)
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 18:49:47    Odkaz na tento příspěvek  

Rail 2005 23. 7.
Stavební povolení na úsek Tomice - Bystřice bylo vydané začátkem července:
http://www.du-praha.cz/drurad/2010/3429366223_vyhlaska.pdf

Brr 20. 7.
Výpravní budova nádraží v Ústí nad Orlicí nemá na rychlost přes stanici vliv, rozhoduje předchozí oblouk přes soutok Třebůvky a Tiché Orlice. Čili ponecháním budovy se rychlost proti předchozímu projektu (s demolicí) nesníží.

Ivo 20. 7.
Výkresy a fotky dřevěné výpravní budovy v Ještěticích jsou v nějakém Železničáři z druhé poloviny 80. let.

Rob 20. 7.
Dřevěná výpravní budova v Tomicích se zboří, protože v těch místech se koleje posunou už o 7 m vlevo. Leda rozebrat a postavit jinde...

Mkunt 18. 7.
Novou odbavovací budovu v ÚnO nechává SŽDC projektovat zejména ze dvou důvodů:
- bude u ní přednádraží (k staré VB nebude příjezd) a je blbé nechat lidi chodit dvakrát nahoru a dolu po schodech (ke kase a pak na nástupiště - pochopitelně ne u všech vlaků),
- nová odbavovací budova je v platném územním rozhodnutí a město ji chce (původně SŽDC navrhovala na jižním konci podchodu jenom "zastřešený prostor pro automat na jízdenky").
Rozdělení majetku a činností mezi ČD a SŽDC řešení taky nepomohlo.
(když už jsme mimo téma: netušíte, jak vzniklo rozdělení obce/katastru na Kerhartice a Gerhartice?)

Pikehead 18. 7. (posun nádraží k Voticím)
V územním plánu měly Votice trasu prakticky přímo přes Střelítov, tzn. bez přiblížení. Zbourání Střelítova je pochopitelně nesmysl, tak se SŽDC a projektant snažili hlavně se vyhnout zástavbě a výsledkem je průchod lomem. Přiblížení stanice/zastávky městu by šlo teoreticky jen asi o 800 m, za cenu objetí Střelítova z jihu poměrně dlouhým tunelem.

Racek 16. 7.
Zajímavý odkaz, děkuji! Chápu-li to dobře, tak v ŽUB navrhli projektanti kolejiště, pokusili se ochránit okolí pomocí PHS - a tam, kde ani s PHS v maximální výšce nebyly "nové" limity splněny, tak to posoudili i na starou zátěž (a vůči stávajícímu stavu). V tom případě jsou výsledky posuzovaní ze strany KHS "jinde" dost podobné.
Simyv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1034
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 21:07:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádné fotky o zastávce na SÚ se zde neobjevily, tak přidám jednu sám. Vznikla zřejmě při pracích na zavedení parovodu do sídliště Nad Lužnicí z teplárny Silon. Zastávka je bohužel jenom v pozadí.

Poznámka pro všímavé: Ty koleje vedou perfektně rovně, jenom je zvlněná ta fotka
fotoarchiv 4.koridoru: http://koridor4.vypravci.com
OndrejTomsa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.23.218.50
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 22:42:11    Odkaz na tento příspěvek  

Vzpomínám si, že budova zastávky v Sezimově Ústí částečně reinkarnovala do rodinných domků na adrese SÚ, Okružní 699 a 700 (při pohledu od zastávky do ulice Okružní po levé straně).
Období bourání zastávky se překrývalo s dobou výstavby zmíněných domků a tak stavebníci tehdy využili možnosti přijít levně k cihlám z nedaleké bouračky.