K-report
 

Archiv do 5. května 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Trať 220/221 - čtvrtý koridor... » Archiv do 5. května 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6618
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 16:48:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Racek:
Na jednu stranu uznávám, že Váš (a Poborskiiiho) výklad je nejspíš logický. Na druhou stranu pokud by bylo možné dělat úpravy alá 221 s korekcí na starou zátěž, tak bych byl jednoznačně nadše, unešen, ... No prostě si myslím, že by to bylo ku prospěchu věci (tj. k lepší projednatelnosti i finančním úsporám).
Jsem zvědav, jak SSOl uspěje.

Plešoun:
Já teda také nějak nechápu, proč tento jeden vlak jede takhle divně. Všechny ostatní jezdí plus minus ve 36 a tento jeden je tak podivně "přizpůsoben poptávce". (Boblick by třeba věděl...)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 16:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: ten vlak bude, dle mého pokrouceného názoru, od GVD zrušen, protože pomazané hlavy zjistí, že je prázdný. A kraj samozřejmě nebude platit za vzduch.
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 03.04.2010
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12849
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 18:17:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mám obavy, že důvodem je to, že je na ten osobák plánována sestava 810+012, která nestíhá jízdní doby klasiky, což se vyřešilo prodloužením JD, přičemž příjezd do Tábora zůstal zhruba stejný, ale odjezd z Benešova se proto posunul na dřív. Resp. on se tedy posunul i příjezd Tábora o osm minut dříve. Pokud by se teď odjezd z Benešova posunul o dvacet minut později, tak osobák bude před Táborem dojet rychlíkem. Ale možná pokud by posunuli odjezd o 16 minut na 14:26, tak by to těsně vyšlo, s těsným přestupem z osobáku od Prahy.
Prostě tam měli nechat tu klasiku, která to ujede za 60 minut a ne za 80 a bylo by po problému. Takhle to zmršili nejhůř, jak to šlo.

Teď jsem si to zkoušel malovat do plachty, ale při těch JD mi ten posun o 16 minut nevychází, většinou kvůli křižováním, stejně by byl před Táborem dojet.

(Příspěvek byl editován uživatelem Poborskiii.)
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 18:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doplním fotky od Simby galerií ze soboty, taky z Vopic a navíc jsem tam dal pár fotek pro srovnání před/teď


Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 03.04.2010
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12850
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 18:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtělo by to fotku toho nového zářezu vzniklého v lomu, dá se to nějak rozumně vyfotit? Třeba od toho mostu ve stanici nebo kousek blíž...?
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12851
Registrován: 6-2003
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 18:50:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Anebo možná z druhé strany od vjezdu, jsem to zkoušel z vlaku, ale netrefil jsem se přesně - nová trasa má jít zářezem vlevo od toho prasátka:

http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1832
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 19:09:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čerstvé nemám, tlačil mě v sobotu čas, poslední z konce března ale vidět to je. Každopádně ten kus masívu mezi starou a novou trasou tam zůstane. hmmm, dobrý.
Čerstvé fotky má Simba, ale nevím kdy sem přijde

Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 03.04.2010
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 399
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 19:19:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chotik, Ivo, R_b,Martin_b a Oldcerry: přidávám slíbený příspěvěk týkající se naší dnešní diskuze o býv.Hr.Moraveč:
Opravdu jsem se seknul v letopočtu, kdy přeložka byla uvedena do provozu. Provoz byl zahájen v říjnu 1987.

A k přejezdu: "Dne 27.10.1987 bylo odstraněno poslední kolejové pole přejezdu Moraveč a tím i zrušen poslední přejezd na E55" tolik citace zprávy. Ale ještě nějaký čas tam bez kolejí stálo torzo závor a blikačů.
Jinak jsem narychlo a trochu neuměle zakreslil do fotomapy a tur.mapy jak zhruba šla původní přeložka. Kdo chce zkoumat původní hradlo,je to ten dražní domek dnes v polích, kde hradlo sídlilo. V mapě označen. Je fajn, že tato historie bývalých hradel apod. se zde občas objeví.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3696
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 19:55:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen trochu upřesním. Když jedete od Chotovin, tak ta bývalá trať jela doleva zhruba na začátku zářezu před dálničním mostem. (Jěště blíže k Choto než na mapce výše,) Napojení zpět bylo na konci zářezu, než vlevo začne les.(Zhruba tak jak je na mapce výše)
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1834
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 20:21:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 03.04.2010
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 400
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 26. dubna 2010 - 20:45:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: a helemese, že by v rakouských štábních mapách byla již vize dálnice?? Ale docela bych to v té době tam rád viděl... to tam musela být nehostinná pustina a hlavní událostí dne pak jistě vlak od Vídně po Franz-Joseph-Bahn
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 07:47:02    Odkaz na tento příspěvek  

Moraveč
Oldcerry má pravdu. Původní trasa je stále v katastru (z http://mapy.1188.cz):

Původní I/3 vedla určitě přes osadu Moraveč, ten obchvat obce je taky z 80. let nebo je starší (tzn. přejezd byl na silnici do obce nebo pak i na obchvatu)?

Racek
Započítání staré hlukové zátěže při "koridorové" rekonstrukci už SSOl někde prošlo, nebo to zkoušejí až teď u ŽUB? Zdí třeba v úsecích Zábřeh - Přerov nebo Mosty - Třinec je taky dost. V Čechách HS neakceptují starou zátěž u "velkých staveb" (rozsahu koridorových rekonstrukcí) ani při nezměněné poloze a rychlosti v kolejích. Naopak požadují splnění limitů s dvoudecibelovou rezervou na nejistotu měření - tedy třeba v Královské oboře mimo ochrannné pásmo chtějí 53 dB ve dne.
Něco jako "metodické sjednocení" jsme teď dostali od MZdr k Hostivaři: ministerstvo zrušilo stanovisko HS s tím, že HS nemají právo vymáhat vyhlášení ochranného hlukového pásma. Zároveň napsali, že u staveb schvalovaných v rámci stavebního řízení nelze překročení venkovního hluku řešit žádostí o časově omezené povolení k provozu zdroje hluku.
Rbx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.129.241.239
Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 08:48:17    Odkaz na tento příspěvek  

Mám prosbičku. Nevíte někdo plán výluk 17. - 20.6.? Bude šance dostat se s koly po trati 220/226 až do Třeboně? Moc díky za info.
Křemík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 9-2007

Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 09:03:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rbx: 17.6. denní výluka 8:45 (po 636) - 15:45 (před 8272) Votice - Olbramovice, zbývající dny prozatím bez výluk.
Ivo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2097
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 09:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaký je přibližný harmonogram zprovozňování přeložek? Která bude dřív : Tomice - Olbramovice nebo Olbramovice - Votice?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3697
Registrován: 7-2007

Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 09:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K. A. F.:Ta silnice mimo ves Moraveč je už na mapě z roku 1880 a je vedena v této trase. Odbočka do vsi byla za přejezdem.
http://oldmaps.geolab.cz/
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Rbx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 95.129.241.239
Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 11:51:41    Odkaz na tento příspěvek  

Křemík : díky !
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 27. dubna 2010 - 16:22:28    Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry
Dík. Koukám, že silnice mimo Morawetz je dokonce i na mapě I. vojenského mapování, tedy kolem roku 1780.
Koudy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2927
Registrován: 3-2004

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 00:06:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S největší pravděpodobností je již vykolíkována přeložka od Veselí zastávka k Veselí, vypadá to i vč. drobné přeložky silnice do Drahova.

Ať máme dost sil přestát věci, které přijdou...
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17760
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 00:48:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rob - Dne 27.10.1987 bylo odstraněno poslední kolejové pole přejezdu Moraveč a tím i zrušen poslední přejezd na E55

Takže přejezd Mezno byl zrušen dřív? No asi jo, už mi to nějak splývá... A už v té době to byla E55? E14 (jak zpívá Karel Gott ) to byla do kdy?
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 401
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 09:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

McBain: tak víte, že jste mně dostal?? Sice vzpomínám, jak když zastavil v Mezně (dříve Miličín) osobák složený z mnoha "krabiček" Be, tak pěkně blokoval po tu dobu přejezd hlavní silnice, ale přesný rok zrušení vám neřeknu. Domnívám se, že to bylo někdy v polovině 70.let. Ony se ty vzpomínky někdy začínají "slévat" dohromady a když u něčeho nemám zápisky, tak používám různé "historické" mnemotechnické pomůcky . Totiž v těch letech (počínaje od 1968) padlo dost těchto velkých přejezdů na I/3. Už jsem i uvažoval o tom, že by stálo takovou mapku udělat, něco podobného jsem začal, ale nedodělal.
No, a třeba Mezno bylo dříve docela osamocenou stavbou, dnes tam za zády hučí D3 a jak se zdá, tak v blízkosti bude i benzínka s velkým parkovištěm.
Když se tak nad tím zamyslím, tak z Mezna mám za celou dobu minimálně fotek - asi to budu muset napravit dokud je hradlo funkční.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1954
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 11:05:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I já něco vylovím ze vzpomínek. Jel jsem po silnici č.3 autobusem do Budějovic právě tehdy, když přejezd v Moravči ještě existoval, ale původní trať už byla už na straně od Budějovic odpojená, jezdilo se už nově podjezdem (tam ale ještě chyběla trolej, ačkoliv už všude jinde byla) a na původní trati stál jeřáb a trhal kolejová pole a nakládal je na vagony, které stály za ním. Když jsem se vracel o čtrnáct dní zpátky, koleje na staré trati už byly pryč vyjma přejezdu, kde se právě likvidovaly.
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 402
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 12:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: tak to bylo. Takže jste tam jel někdy během října 1987. Věřím, že dáme dohromady třeba i ucelenější vzpomínky o Meznu.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17765
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 14:09:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Domnívám se, že to bylo někdy v polovině 70.let.

No to určitě ne. Protože Mezno si pamatuju funkčí i já (z jízdy autem i vlakem), a do polovimy 70ek moje vzpomínky rozhodně nesahají.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 15:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mcbain: teda, teď jste mně uvedl do rozpaků, nebýt dnes pracovní den, tak se jedu na ten most podívat, jestli tam není letopočet!! Myslel jsem to tak, že budování přeložky silnice mohlo začít ve druhé polovině 70.let a samotné zprovoznění mohlo proběhnout někdy začátkem 80.let.. Ono se tehdy stavědlo na dost dlouhé časové etapy. Alespoň si nevzpomínám, že bych v takovém roce 1983,84 přejižděl ještě mezenský přejezd. Ale říkám, omluvte lehkou sklerózu kombinovanou se senilitou a idealizováním historie. Je fakt, že ty šraňky tam byly myslím ještě v době, kdy silnice nebyla již provozní. Berte údaje s rezervou, třeba se dopátráme pravdy. Zatím jsem to nikde nenašel. Tak kdopak bydlí nejblíž a půjde to prozkoumat?
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 16:54:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, nepletete si dohromady dva přejezdy? Tam totiž dva byly: Moraveč a Mezno
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 03.04.2010
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 17766
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. dubna 2010 - 17:08:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tam totiž dva byly: Moraveč a Mezno

No dyť jo.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 08:40:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: nepleteme! Akorát se nemůžeme dopátrat přesných dat. Třeba v sobotu pojedu kolem a něco vypátrám.
Natix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 29. dubna 2010 - 22:28:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pomalá 50 v Sezimově Ústí je konečně zrušena! Jinak mezi Strančicemi a Benešovem jsou zdá se osázeny už všechny naklápěcí rychlostníky s příslušnými předvěstmi.
Pepan6680
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.246.127.118
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 06:59:54    Odkaz na tento příspěvek  

A kdy budou mezi Strančicemi a Hostivaří?
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 529
Registrován: 7-2008

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 12:04:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad skála ve Voticích :
Zdravím pánové, á ano, skálečka mezi starou a novou tratí zůstane - super pomníček, no ne? Doufám, že do ní naperou kubíky betonu, aby nám po pár letech nezačala opadávat do nového díla
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 7-2008

Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 12:06:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hr.Moraveč :
Jo, jo, vechtr s pův.hradlem jsem viděl - ale je to v zoufalém stavu - majitel a jeho pes nebyli moc rádi, když mě viděli s aparátem - mám jen 1 snímek přes stromy - příště
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1836
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 17:32:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nová kolej u Bystřice po vysměrování a podbití vypadá zdánlivě strašidelně:


Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 03.04.2010
Tommasel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 17:57:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun:
K čemu je dobrý ten oblouček do výhybky "s rozběhem"? Snad něco jako aby výkolejka vykolejila raději do lesa než do vlaku proti?
Chystám se žst. Strančice a kus trati 221 (22a) na Senohraby modelovat v TT. Budu vděčný za každé info (foto, zab.zař., rozměry a umístění budov, používané loko i vozy, i upozornění na materiály k prostudování...) použitelnou pro rekonstrukci místního stavu a provozu v 70. nebo i 80. letech
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12874
Registrován: 6-2003
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 18:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To bude kvůli potřebě větší osové vzdálenosti - větší, než je mezi traťovými kolejemi.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1837
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 19:19:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, netuším. Ale každopádně ta výkolejka tam nebude, od 31.května bude 2.TK v provozu a zapojená do provizorního zabzař. s JOP
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 03.04.2010
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Pátek, 30. dubna 2010 - 20:09:56    Odkaz na tento příspěvek  

Tommasel
Kvůli délce mezipřímé mezi protisměrnými oblouky. Oblouky jsou R=300m, mezipřímá musí být alespoň 6m, úhel je daný výhybkou (1:9-300), takže protioblouk nevychází do traťové osové vzdálenosti 4m - proto to "zvlnění".
Na odbočce Doubí je obdobný problém vyřešený použitím štíhlejší výhybky: "stovková" 1:18,5-1200 při rychlosti do odbočky 80km/h, totéž bude ve Voticích.
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1839
Registrován: 9-2005
Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 06:11:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší fotky Bystřice - Benešov
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 03.04.2010
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 7-2008

Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 23:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TAK JDE ČAS ...



Na prvním páru jsou Votice z r.1905 a 2010, na druhém z r.1899 a 2010.

Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 7-2008

Odesláno Sobota, 01. května 2010 - 23:59:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TAK JDE ČAS ...

Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 7-2008

Odesláno Neděle, 02. května 2010 - 00:12:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotografie z nitra Olbramovického tunelu jsou na ofic.stránkách fy.Subterra ve fotogalerii v sekci Z našich staveb. Zřejmě jsem neobjevil Ameriku
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3714
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 02. května 2010 - 10:48:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Simba: bomba Srovnávací foto přibližně ze stejných míst je nádhera.
Zastavte stavbu pomníku hlouposti,neschopnosti,omezenosti a arogance jež se zove 4.koridor.
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 03. května 2010 - 10:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun, Mcbain, Oldcerry: Ještě k diskuzi z minulého týdne týkající se mostu v MEZNĚ a bývalého přejezdu na I/3:

Tak jak jsem slibil, vyrazil jsem na průzkum do Mezna, protože mi to prostě nedalo. Co se týká mostu na přeložce I/3 hledal jsem marně rok výstavby, nikde ani náznak. Lezl jsem tam jak píďalka, ale opravdu v té době si nikdo s namalováním roku výstavby nedělal násilí. Musím konstatovat, že nosníky mostu i opěrné pilíře na bocích by docela potřebovaly opravu. Horní část mostu včetně vozovky je po rekonstrukci před pár lety relativně dobrá. Takže to uzavírám s tím, že přeložka byla otevřena tak v letech 1981-83.
Prolezl jsem také kamenný mostek u km 98,9, kde je jedna z těch nešťastných "50". Mostek opravdu není v nejlepším stavu a navíc je v dost silně podmáčeném terénu. Osobně bych s nejnutnější opravou moc neotálel, ale majitel objektu má jiný patrně názor... Dá se tam najít i základní kámen s letopočtem (1870?) Pro ilustraci přidávám z Mezna pár fotek.


Sexuolog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 03. května 2010 - 10:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zvlastni, ze most silnicniho nadjezdu ma trolejove krytky pro dve koleje.
Ivo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2100
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 03. května 2010 - 10:35:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rob: bezva

byly by i nějaké fotky z doby těsně před elektrifikací - tak roky 1985-1987?

Našel jsem ovšem pár nesrovnalostí mezi zahájeními el. provozu. Veselí-n.L. - Soběslav; většinou se uvádí rok 1981. Ale já viděl i verzi, že to bylo 1978. Nebo Soběslav - Tábor: 17.12.1985. Ale v knize Lokomotivy a historie, kde jsou tři mapky se stavem elektrického provozu pro roky 1946, 1966 a 1986, tam právě u roku 1986 je chyba: podle ní nebyl elektrický provozu v celém úseku Veselí - Benešov. A přitom mezi Veselím a Táborem už byl
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1843
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 03. května 2010 - 10:51:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rob: dík, tak už tam nemusím. Doufal jsem že se mi povede v sobotu, ale nevyšlo to.
K Meznu mám pár svých postřehů: na této trati jsem od cca března 1981. V té době se teprve stavěl most na I/3. 1982-84 jsem sloužil vlasti, pak už se jezdilo po nové silnici. Jsou to vzpomínky mlhavé, kdyby někdo šáh do archivu... Jeden pán sem chodí, mohl by.
Ten z archiv.kvalitne.cz
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 03.04.2010
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 406
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 03. května 2010 - 11:23:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Plešoun: no, já mám bohužel výpadek v archivu z let 1978-80, kdy jsem sloužil vlasti já. A potom jsem měl trochu jiné starosti, takže musím se přiznat, že v letech 1981-83 mám tak trochu slušně řečeno nedostatky. Samozřejmě doplnění historie bych uvítal.

Simba: k Moravči jsem chtěl v sobotu dorazit, ale už jsem neměl sil. Takže pokud máte nějakou současnou dokumentaci starého hradla rád se podívám.

Ivo: jo fotky by byly, ale na diácích, možná něco na čb-fotkách. Myslím, že něco ze Střezimíře a Č.Újezda. Podívám se.

Mimochodem, všimli jste si u té detailní fotky klenby mostku té díry?
Jinak, proč tam jsou na mostě dva ochranné plechy nevím, protože ten z pohledu první visí nad skalnatým útesem a je zcela mimo kolej. Ale asi nějaký důvod to má - a nebo, že by vize druhé koleje již před třiceti lety?

Je to stejně smutné, když vidíte ploužící se rychlík přes ty "50". Do vedlejšícho vlákna dám pár fotek ze sobotního odpoledne z Mezna.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 55393
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 03. května 2010 - 11:39:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sexuolog:
S druhou kolejí se počítalo i při stavbě mostu přes E55 mezi Ševětínem a Chotýčanama.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Sexuolog
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 644
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 03. května 2010 - 11:50:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ: Dvoukolejnych mostu z osmdesatek je tam vic, treba u Jirovic, i most u Doubi mel byt pro dve koleje, kvuli spatnemu podlozi nakonec postavili jen jednokolejny.

Me zaujaly ty krytky pro troleje pro obe koleje. To vypada, jako by chteli pokladat druhou kolej v radu mesicu...
Plešoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1847
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 03. května 2010 - 13:25:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tou kolejí se "hýbalo" při předelektrifikačních úpravách, původní zábrany zůstaly, nové se přidaly. Bral toto vysvětlení, navíc tam byla v 80.letech nová pokládka koleje, čištění lože atd
Neoficiální stránky o výstavbě IV.tranzitního železničního koridoru aktualizace 03.04.2010
Rob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 408
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 03. května 2010 - 13:48:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tomto případě se přikláním k Plešounově vysvětlení.
I když je pravdou, že nové mosty 70. a 80.let patrně s možností druhé koleje počítaly (když pominu ty mosty a mostky Bene-Votice, kde jen historické okolnosti zabránily stavbě druhé koleje). V tom Doubí se to nepovedlo, to nestabilní podloží jako důvod jsem také slyšel. Bohužel, to nemohu potvrdit ze vzpomínek neb jak jsem říkal byl jsem tou dobou asi ve zbrani.
K. A. F.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.2
Odesláno Pondělí, 03. května 2010 - 17:32:53    Odkaz na tento příspěvek  

Na http://www.4-koridor.cz/index.php?t=builds&n=stavba-clanky-dokume nty-52&ofr=18 jsou vyměněny podklady ke stavbě Horusice - Veselí n. L. za aktuální (dopravní schéma Veselí, situace se všemi silničními nadjezdy, architektonické návrhy). Ještě je třeba v textu opravit traťovou rychlost, bude V=135-160km/h.

Ve vedlejší diskusi se řeší šířky schodišť. Aby ve Veselí nemusela mít schoditě normově minimální šířku 1,6 m, padly za oběť dvojici ostrovních nástupišť hned tři koleje. Schodiště mají šířku 2,2 m, výtahy vnitřní délku ca 2 m.
Boban222
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 04. května 2010 - 09:33:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Do konce měsíce by měl být proražen Olbramovický tunel.
Martin z Votic
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.207.99
Odesláno Úterý, 04. května 2010 - 10:34:36    Odkaz na tento příspěvek  

kde se zacne jezit tema novyma tunilkama? za 2 roky? nebo snad uz drive???dik
Boban222
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 04. května 2010 - 10:46:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle harmonogramu výstavby by se celý úsek Benešov-Votice měl stavět do 31. května 2013. Co se týče olbramovického tunelu, tak jeho dokončení je plánováno na 31. březen 2012. O dalších tunelech zatim nic nevim.
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5492
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 04. května 2010 - 21:02:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kde se zacne jezit tema novyma tunilkama? za 2 roky? nebo snad uz drive???dik

Podle zkušenností z jiných staveb bych to minimálně mezi Olbramovicema a Voticema viděl na zprovoznění v létě příštího roku. Ale záleží třeba i na návazných kouscích trati.
Když jsem já byl tenkrát kluk svět na dlani jsem měl a v očích hejno sluk
i k nebi měl jsem blíž než hvězdář, nebo kněz co dneska, co ty víš jak tehdy voněl bez...
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 04. května 2010 - 21:15:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KAF - díky za info, dosud jsem si těch dokumentů nikdy nevšiml. :-( Dovolil bych si jeden dotaz: Proč musí být v Budějovicích ta přechodová Vmax 100 km/h? To jsem bohužel nepochopil. Samozřejmě pro rozjezd těžkého vlaku to může stačit, ale lehký vlak (např. směr Plzeň) nebo brzdění to může omezit. Ocelový most nebo tak něco?

Dále mi připadá, že je nějaký starý graf rychlosti BN-Votice. Jednak nesouhlasí V (150 km/h) s navazující stavbou SuVo (160 km/h), a jednak asi obsahuje ještě původní podobu bez tunelu Tomice II (esíčko na 105 km/h).
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12903
Registrován: 6-2003
Odesláno Úterý, 04. května 2010 - 21:22:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad tunely: harmonogram bohužel neznám, ale tipoval bych to podobně, možná jedna kolej v létě - po dokončené polovině Olbramovic, a druhá na podzim. Na webu 4-koridor.cz docela postrádám schémata stanic, takže těžko odhadovat, kde bude která výhybka a jak to půjde či nepůjde postupně napojit.

Ač teď vlastně koukám, že Plešoun má na svém webu v článku o stanici Votice následující větu "Celá rekonstrukce stanice, včetně asi 1,5 roční přestávky, bude dokončena propojením se stanicí Olbramovice v září 2012." Tak nevím, asi by to fakt chtělo zveřejnit celý harmonogram stavby, jinak se nedoodhadujeme konce.

(Příspěvek byl editován uživatelem poborskiii.)
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 7-2008

Odesláno Středa, 05. května 2010 - 09:54:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oldcerry : díky, to potěší - snaha byla, takových kopií starých perokreseb a fotek by potěšilo mnohem víc.

(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 7-2008

Odesláno Středa, 05. května 2010 - 11:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš_záruba : odkaz na výňatek mapky tunelů Tomický I. a II. zde :http://www.4koridor.cz/download.php?sekce=5

(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
Jezdit autem zbytečně je největším projevem hlouposti.
Fotogalerie : www.picasaweb.google.cz/simbianis