K-report
 

Archiv do 3. července 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » 750.7, 752.6, 753.7, 755 a 756 - modernizované brejlovce » Archiv do 3. července 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Cz_logistics_sro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 12:48:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení železniční nadšenci,

je mi líto, že musím tento problém řešit tímto způsobem, ale jinak to zřejmě nejde.

Dovolte mi, abych Vás jednou a snad pro vždy vyvedl z velkého omylu, ve kterém zřejmě pořád žijete.

Věci, které se dějí ve firmě CZ LOKO, a.s. nejsou v žádném případě VEŘEJNÉ, a v ŽÁDNÉM případě nemáte žádné právo na jejich získání nebo jejich shánění.

Proto bych velice ocenil to, abyste nevytvářeli spekulace o tom, co se chystá, co se realizuje a jaké lokomotivy z továrny vyjíždějí. Potažmo, jak a jakým způsobem se tyto lokomotivy zkoušejí nebo přepravují.

Pokud máte zájem o informace, týkající se této firmy, obraťte se na mluvčího, p.Brancuzského, který Vám rád Vaše dotazy zodpoví, samozřejmě pokud nebudou kolidovat s obchodním tajemstvím firmy CZ LOKO, a.s.

Zároveň Vás chci upozornit, že zaměstnaci CZ LOKO, a.s., případně CZ Logistics, s.r.o., kteří tyto informace vynášejí na veřejnost budou řešeni vnitřně.

Pro užovatele PAST:
V CZ LOKO, a.s. se žádné "SUPERZBRANĚ" neprodukují a těžko Vám vysvětlovat něco o focení, či nefocení lokomotiv v CZ LOKO, a.s. Zřejmě by se Vám taky nelíbilo, kdyby někdo fotil to, co se děje u Vás doma a okamžitě to dával na internet, nemluvě o tom, že běháte v Třebové mezi kolejemi bez výstražné vesty s foťákem na krku a pochybuji, že s "Povolením vstupu do kolejiště"

Zároveň touto cestou prosím administrátory tohoto diskuzního fóra, aby si vytvořili pravidla pro zadávání příspěvků, případně citlivé informace ihned mazali.

Je mi jasné, že jsem někomu zřejmě pošlapal ego, ale mé argumenty se mi zdají naprosto v pořádku !!

Díky za pozornost a přeji hezký den všem,

Michal Pudil, CZ Logistics, s.r.o.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 14:42:14    Odkaz na tento příspěvek  

Vážený pane Pudile
ač do této diskuse téměř nepřispívám, nedá mi, abych Vám trochu neoponoval.
Plně chápu Vaši (ve smyslu "vaši firemní") nevoli nad VYNÁŠENÝMI údaji, nicméně SPEKULACE o tom, co se kde chystá a jak to asi bude, jsou osobními názory jednotlivých diskutujících a NIKDO nemá právo jim tyto názory upírat. Tudíž když budu spekulovat, že se u vás ve firmě bude asi vyrábět lokomotiva pro Antarktidu (doufám, že jsem nechtěně nevyzradil nějaké obchodní tajemství ), a tato spekulace bude vycházet z toho, že jsem (jako náhodný chodec) před vaší vrátnicí viděl hejno tučňáků s diplomatkami a batohem s penězi, můžete k tomu akorát říci, že nemám pravdu, ale nemáte právo mi tento názor upírat či žádat admina o jeho odstranění.
Samozřejmě jiná situace by byla, kdybych byl Vaším zaměstnancem a zmíněné tučňáky např. dovedl do jednací místnosti či jsem slyšel jejich štěbetání uvnitř firmy a na základě toho bych zde prezentoval daný názor.

Je mi jasné, že máme odlišné názory na stejnou věc, ale i mně se mé argumenty zdají naprosto v pořádku.
Též děkuji za pozornost a přeji hezký den.
A.L.
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1088
Registrován: 11-2005
Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 15:11:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážený pane Prudile.
Mohu Vás ubezpečit, že povolení ke vstupu do kolejiště mám a v něm je přímo uvedené, že mohu vstupovat do obvodů ČD nejen za plněním svých pracovních povinností, ale i fotografování. V CZ Loko jsem byl naposledy vloni fotit (legálně)lokomotivy, pak mi ale bylo sděleno, že další fotografování nelze v prostorách CZ Loko provádět na základě nařízení ředitele. (Myslím si, že přesnou citaci znáte, já ne). Přesto Vám pak byl Past dobrý, když jste sháněli dokumenty a fotografie k výročí firmy.
Dále se k tomuto nebudu vyjadřovat. Fota lokomotivy 753.738 jsem pořídil ve stanici a nevidím v tom nějaké vyzrazení firemního tajemství.
Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Mik
Moderátor

Číslo příspěvku: 460
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 15:22:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážený pane Pudile,
co se děje uvnitř společnosti CZ LOKO je opravdu vnitřní záležitost firmy. Ale dění mimo společnost ovlivnit bohužel nedokážete. Spekulace na téma, která lokomotiva je teď zrovna ve výrobě, jestli bude žlutá nebo fialová apod. nejsou nijak tajné. Samozřejmě v případě, že to nepíší zaměstnanci, na výrobě se podílející. A už vůbec nemáte možnost někomu zakázat fotografování vašich strojů, které byť jenom na pár minut opustí areál firmy.
Tak pak snad jezdit na zkušební jízdy s lokomotivami zabalenými do plachty, aby nebylo vyzrazeno nějaké tajemství.
www.trainfoto.eu
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 7966
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 15:28:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážený paně Pudile,
tak já bych si dovolil taky pár řádků:

Spekulace se vždy vytvářet budou. Protože jsme na diskuzním fóru. Za špatnou informaci se zde nestřílí, a dřív nebo později se uvede na správnou míru. Nikdo se zde právně po informacích nepídí.

Já jsem měl zájem o informaci. Taky jsem ji podal na příslušné oddělení, ovšem ne provozní, ale personální. Ale odpovědi jsem se zatím nedočkal...

Jak já mám vědět, jaké informace jsou citlivé?
My nejsme zde o toho, abychom stáli za zadkem někomu a hlídali ho, jesli nevynáší interní z CZL, ČD, ...

Každý je za obsah svého příspěvku odpovědný.
1. 6. 2010 - 3 roky FZF s Vámi
Děkujeme
Cz_logistics_sro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 15:33:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážený pane A.L.,

samozřejmě, že máte v tom, co píšete pravdu, ale řeší se tu dvě věci, které jsou naprosto odlišné ...

Jedna věc je, když se zde diskutuje o tom, zda je lokomotiva červená, modrá nebo jestli ji koupí tučňáci apod..., je mi totiž jasné, že CZ LOKO není za vysokým plotem a mnozí všímavci mají potřebu sdělit ostatním, co v aeálu firmy zaznamenali nového, ale je zde druhá věc, mnohem závažnější, a to když se zde řeší zásadní věci, týkající se vlastní činnosti našich firem. A znovu opakuji, to co jsem napsal v mém předchozím příspěvku ... taky by se Vám asi nelíbilo, kdyby někdo na internetu veřejně prezentoval, co se děje u Vás "doma", nebo ano ??

Samozřejmě máte pravdu v tom, že každý má právo na svůj názor a na jeho veřejnou prezentaci. Naopak, já názory jiných respektuji .. můžu maximálně protestovat, nebo nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím nadělám ... žádal jsem admina pouze o to, aby mazal případné příspěvky, či informace, které jsou vzhledem konkurenčnímu prostředí a obchodním tajemstvím citlivé .... ale v žádném případě nikomu nic nenakazuji .. pokud Admin usoudí, že příspěvek je v pořádku, tak ho tam stejně nechá ...

Určitě mi dáte zapravdu, že prezentace plánů výroby a dalších výrobních procesů, nebo přeprav, zkušebních jízd, TBZ apod. zrovna nejsou informace, které by měly být veřejně prezentovány ..

Já jen doufám, že ti, kterých se to jmenovitě týká jsou natolik inteligentní, že přehodnotí to, co dosud veřejně prezentovali nebo se prezentovat chystají.

Abych Vám pravdu řekl, už jsem zažil, co se stane, když to jeden nadšenec se svými příspěvky na internetu přehnal a věřte mi, že tsunami byla proti tomu malá vlnka.

Jistě mě tedy chápete nejen vy, ale i ostatní, že se snažím tomuto raději předejít.

Díky za pozornost,

Michal Pudil, CZL
Atmák
Moderátor

Číslo příspěvku: 2120
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 15:44:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Pudile, vy trpíte větší paranoiou, než někteří sovětští soudruzi.

Když už máte potřebu dělat "své" firmě takovou nehoráznou veřejnou ostudu, mohl byste si nastudovat příslušné zákony, abyste věděl, co se dneska může a co ne. Nebo se poradit se svými právníky, ti by to mohli vědět.

Imperialističtí západní špioni vám brzo ukradnou i tajné plány na výrobu nové kliky od dveří
ŠD11 2040 Čedok Bratislava
Cz_logistics_sro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 6-2010
Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 15:49:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě závěrem ... tím, co jsem zde dnes napsal,jsem si splnil lojaální povinnost vůči našim firmám ...

Dále už je každý za obsah příspěvku odpovědný sám, jak správně uvedl uživatel Šari.

Ještě jedna poznámka pro uživatele Past:

Pokud máte povolení pro vstup do obvodu ČD, tak je samozřejmě vše v naprostém pořádku ... a za tu poznámku se Vám veřejně omlouvám .. jen jsem Vám chtěl ukázat jak je příjemné, když někdo píše spekulativní názory na internetu o tom co a jak to děláte, aniž by informace měl jakkoli podložené ... nic moc, co?? Jinak se jmenuji Pudil, ne Prudil ( což bylo zřejmě zamýšleno jako ironie )

Hezký den všem, a nebojte už Vás tu nebudu "prudit".

Svou povinnost jsem si splnil.

Děkuji za pozornost a mnoho dalších úspěchů v tom, co děláte.

Michal Pudil, CZL
xxxxxxxxxx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.20
Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 15:57:41    Odkaz na tento příspěvek  

Vstup do obvodu ČD v pořádku není, bylo by v pořádku pokud by tam bylo SŽDC.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3829
Registrován: 4-2003
Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 16:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

před vaší vrátnicí viděl hejno tučňáků s diplomatkami a batohem s penězi,

Dokonce je můžeš fotit, protože vrátnice CZ Loko, a.s. se dozajista nachází na veřejně přístupném místě a tučňák je z právního hlediska věc, nikoliv osoba.
Babica_z_tv
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 17:15:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě, že nemám s CZ Loko nic společného, proto veřejně mohu fotit mašinky ( i zkušebky HV z CZ Loka ) stejně tak jako každý Třebovák nebo náhodný cestující !!! Dejte si na to samolepy, jako to dělá Škoda MB.
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 8-2009

Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 18:12:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Pudile

Pouze pro upřesnění pro Vaše zaměstnance kteří by zde chtěli přispět a nás zájemce o dění na železnici mohl by jste tady veřejně uvést zda je či není firemní tajemství která lokomotiva ČD příp. ČDC se ve Vaší firmě podrobuje aktuálně plánované opravě většího rozsahu? To jen pro to aby jsme zbytečně nevyzvídali. Předem děkuji za odpověď. Mé jméno pokud by Vás zajímalo (nejsem, nikdy jsem nebyl Vašim zaměstnancem) si můžete přečíst i v mejlové adrese u nicku.

P.S.: Aby jsme se nemuseli obracet na tiskového mluvčího mohl by jste nám sdělit, zda CZL uspěla ve výběrovém řízení na modernizaci lokomotiv řady 750 pro ČD? To snad není tajná informace.
fotič_ČT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.95.127.234
Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 18:23:26    Odkaz na tento příspěvek  

Pane Pudile
A co jste zde chtěl Vy říci?
Vy máte něco společného s CZ Lokem?že za firmu píšete???

Zkušební jízdy, přepravy..adt..vše je normálnímu železničáři přístupné, kord po isoři.Na vše je nějaký papír...Takže???

jste tady veřejně uvést zda je či není firemní tajemství která lokomotiva ČD příp. ČDC se ve Vaší firmě podrobuje aktuálně plánované opravě většího rozsahu

To asi neuvede, protože to ani nemůže vědět a je mu po tom...

Také na dráze existuje-přístavba do dílen, takový malý plán na každé čtvrtlétí, kdo se o to zajímá, vždy si to určitě v patřičném DKV, PJ dohledá.

Nechápu, nechápu, co nám zde autor chtěl říci
lokocz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.150.169.46
Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 18:55:13    Odkaz na tento příspěvek  

fotič_ČT: Na stránkách CZ Loko se píše že pan Pudil je vedoucí logistiky CZ Logistics.....
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 8-2009

Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 18:57:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotič : Jestli narážíš na můj příspěvek tak tím jsem měl na mysli to, že třeba konkrétně se téměř žádné informace např od PJ Bohumín takhle veřejně nedozvíš, nejsem zaměstnanec dráhy a třeba mě to zajímá proč ta která nejezdí. A ptal jsem se zda takovou informaci může nějaký zaměstnanec zveřejnit ne zda to ví on.
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 11-2005
Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 19:15:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pane Pudile, omlouvám se za zkomolení Vašeho jména.
Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Drerror
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 10-2006

Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 20:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážený pane Pudile.

Do zdejší diskuse nepřispívám často, ale dnes to "musím" udělat.
a) Srovnávat Vaší firmu a "domov" zde diskutujících je trošku špatné srovnání. Pokud se ráčím nastěhovat do domu, kde bude vidět, nemohu po případných zvědavcích chtít, aby mne byť uvnitř domu nefotili. Takže ideální by opravu byla ta vysoká zeď okolo Vaší firmy. Myslím, že všichni zde diskutující včetně Vás ví, že je to nereálné. Proto považuji za zbytečné, pitvat tady myšlenku, aby se nefotilo cokoliv v areálu firmy z prostor mimo Vaší firmu.
b) Právo na získání, respektive shánění jakýchkoliv informací o výrobě ve Vaší firmě MÁME! Pokud se budu vyptávat zaměstanců firmy a on mi odpoví, tak já tuto informaci mohu bezstarostí dál šířit. K informaci jsem přišel legálně a domnívám se, že za šíření takovéto informace mne nehrozí žádný trest. (pominu-li pomluvu) Případně lze tyto informace výhradně o firmě CZ Loko vždy upravit: "Domnívám se, že v CZ Loko se vyrábí ..."
c) S požadavkem aby se obyčejní lidé nebo zaměstnanci ČD + ČD C + SŽDC nepohybovali v kolejišti patřícím SŽDC, nebo v kolejišti nepořizovali jakékoliv dokumentační údaje, se prosím obraťte na příslušná oddělení těchto firem, ne zde na diskusním fóru. Samozdřejmě na to máte právo, je to Váš názor, Vaše prosba, ale mám dojem, že jako prosba je to plýtvání časem.

d) Admin zde na fóru sice funguje jako cenzor nevhodných příspěvků, avšak pochybuji, že bude zjišťovat, kde ten či onen přispěvatel na informaci / domněnku přišel.

Z Vašeho příspěvku mi tedy vyplynulo, že máte problém s vynášením interních informací z Vaší firmy přímo zaměstnanci. Možná by bylo vhodnější konkrétně tyto informace udržet ve firmě a ne se s takovýmto problémem "chlubit" na diskusním fóru.

S přáním mnoha pracovních úspěchů Lukáš Rybár

(Příspěvek byl editován uživatelem dr.error.)
Lexa_karel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 29. června 2010 - 22:13:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je mi z toho, co právě bylo okolo CZ Loko napsáno nějak smutno.

Jistě, co vidím mohu zveřejnit. Existují ale jisté hranice slušnosti či profesní hrdosti jejichž porušování tak často vytýkáme drtivé většině novinářů. Je tak těžké pochopit, že firma nemá zájem o zvěřejnění pro ni citlivých údajů?

Výsledkem bude totéž, co se stalo se Škodou Plzeň v diskusi o řadě 380 po řadě zde napsaných konfrontačních až urážlivých příspěvků - totiž to, že se nedozvíme vůbec nic a uvidíme to až hotové před vraty firmy.
Pokud chcete tohoto dosáhnout, tak pokračujte. V CZ Loko se jenom utvrdí o neserioznosti zdejší komunity a budeme mít po ptákách.

Je tak těžké pochopit, že na informace nemáme žádný zákonný nárok a je to jen o dobré vůli firmy? Já být na jejich místě, tak po reakcích na slušnou žádost p.Pudila s každým slušně, ale důrazně vyrazím dveře.
Aleš Liesk.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Středa, 30. června 2010 - 09:09:50    Odkaz na tento příspěvek  

Karel_L: jenže p. Pudil plakal sice krásně, ale na špatném hrobě. Cílem zřejmě bylo zabránit vynášení informací z firmy. To je chvályhodné a pochopitelné, ale není možno to řešit zde na Krepu - je nutno to řešit interně ve firmě. Ovšem přitom zároveň spláchnul i "legální" šotouše, kteří si fotí mašinky vně areálu firmy (zkušebky apod.) a to už je trochu překročení jeho pravomocí. A právě na toto se zde startovalo (G1, G2 ).
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3835
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 30. června 2010 - 09:19:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě, co vidím mohu zveřejnit. Existují ale jisté hranice slušnosti či profesní hrdosti jejichž porušování tak často vytýkáme drtivé většině novinářů.

Prosímvás neblbnete trošku ?

Prostory CZ loko jsou viditelné na dálku z veřejných prostor, lze je zcela v souladu se zákonem z těchto prostor fotit a samozřejmě se lze o těchto poznatcích bavit. A není na tom nic nemorálního, ani škodlivého. Pokud tohle CZ loko, vadí tak ať si tam postaví 10 metrů vysokou zeď. Koneckonců ŠA má teď zadeklovanou Česanu, aby tam nebylo na ty prototypy stojící na dvorku vidět ani z trati.

- Pokud CZ loko vadí, že zaměstnaci vynáší informace, tak to je interní starost této firmy.

- Pokud CZ loko vadí, že někdo šotí z kolejiště a porušuje svou přítomností zde tak zákon o drahách, tak ať to oznámí PČR či SŽDC. Jde ovšem o obyčejný přestupek, za který se dává bloková poukuta v řádu stokorun.

- O tom co půjde ven z firmy si rozhoduje ta firma sama jak uzná za vhodné a obávám se, že existence šotouštva a jeho projevů na to nemá podstatný vliv. Představa typu ""šotoušci budou hodní"" a tiskové oddělení Škody Transportation jim "za odměnu" odtajní, která 380 a kdy vyjede jako první fnajbrtu mi trhá bránici.


PS: Osobně si myslím, že jsou lepší aktivity, třeba honění holek.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1278
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 30. června 2010 - 18:40:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už dlouho jsem se tak nezasmál.... Pane Pudile mohl byste mi sdělit co Vám je po osobách, pohybujících se v kolejišti, jež Vám nota bene nepatří? Vy nemáte sebemenší právo v tom komukoli bránit, od toho jsou jiní. Rovněž tak nemáte sebemenší gebír studovat má či nemá - li někdo jakékoli povolení k čemukoli.
Starejte se svou firmu a práci, pečujte o firemní kulturu aby Vám zaměstnanci nevynášeli citlivé informace. I když bych, na základě Vašeho příspěvku, rád věděl, co je u Vás citlivá informace. Toto je svobodná země svobodných občanů se vším všudy. Na to si budete muset zvyknout rychlokvašený kapitalisto - manažere.
A rada nakonec - než abyste se zde ztrapňoval dejte zaměstnancům do smlouvy , že vynášení informací je hrubé porušení pracovní kázně a pak Vám stačí Zákoník práce.

Ty,co Vašimi zaměastnanci nejsou a nevnikají na území firmy / vaší/ můžete jedině pronásledovat zavilým pohledem , toť vše, nač vám prvomoce stačí.

Apropó - CZ Loko nemá mluvčího ?
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 30. června 2010 - 18:53:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lexa Karel - o čem to mluvíte ? Vite to alespoň sám ? Vy jste zde zaznamenal něco, co by, byť vzdáleně,představovalo citlivou informaci o firmě CZ Loko ? Já ne. A obecné informace - k smíchu. To by bylo tajné i to ,že Siemens taky vyrábí lokomotivy.A to už nemluvím o tom, že část produkce CZ loka je via ČD placena z peněz daňových poplatníků a to nejméně do doby než budou zprivatizovány , ergo v nedohlednu.
LXX
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.48.77.18
Odesláno Středa, 30. června 2010 - 22:27:27    Odkaz na tento příspěvek  

Jsem tedy jen obyčejný čtenář, ale dovolte mi malou poznámku.

Nevím, jestli jsem četl, co p. Pudil napsal, správně, ale evidentně nikomu nic nezakazuje, spíš jenom žádá a píše to, co se mu nelíbí, i když velice zajímavým způsobem, který vás tu tak rozohnil.

Naopak, v jeho posledním příspěvku se smířil s tím, že stejně nic nenadělá, tak nerozumím, proč ho tady pořád masírujete, potažmo častujete oslovením typu "rychlokvašený kapitalisto" nebo "jste více paranoidní než někteří sovětští soudruzi"?

Rozhodně měl dost "odvahy" na to, aby se neschovával za žádnej anonymní nick, stejně jako někteří ostatní, a přesto se vyjádřil, i když mu muselo být jasný, že se strhne vlna brutální kritiky...

Nechci se ho zastávat, protože s jeho názorem úplně nesouhlasím, ale urážet bychom se tu neměli, alespoň myslím.

Tak ho nechte a to, co napsal, napokoji a věnujme se dál naší práci!!!!

Šotoušům Zdar !!!
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 2-2009
Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 08:42:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád Vám to ,pane LXX, vysvětlím. Pan Pudil na některé zdejší diskutující nastoupil ve velkém stylu, lidově řečeno ramena přes celý záda.
Pak zřejmě naznal,že výrazně přestřelil a snažil se to korigovat. Vyjma toho,že nejapně argumentoval osvědčoval i svou bezradnost coby manažer.
A aby nežil v bludu je vhodné mu připomenout, kde začíná a končí jeho pískoviště - t.j. na vrátnici jeho firmy.
Vámi citované výrazy nejsou urážka jen konstatování faktů. Viděl už jsem hodně manažerů, jejichž jedinou kvalifikací byl silný hlas a padnoucí manažerský stejnokroj. A viděl jsem i dost firem, které statečně zničili právě svou (ne) schopností řešit to, co mi náleží a neřešit věci ,které se mě netýkají.
hodis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.121.155
Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 11:38:13    Odkaz na tento příspěvek  

Abychom se oslím můstkem dostali od manažerů zpět k brejlovcům ..., nemáte někdo představu, nakolik bylo správné manažerské rozhodnutí, že se zmodernizují brejlovce místo nákupu nových silných lokomotiv (např. Maxima), případně zásadní rekonstrukce šestinápravovách lokomotiv?
Ptám se vzhledem k nepopiratelnému faktu, že vidět sólo Cargo brejlovce je skoro zázrak. Jsou pořízovací/servisní náklady na dvojče čtyřnápravových lokomotiv tak výhodné proti jedné šestinápravové?
Voitekk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 8-2009
Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 12:00:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já si spíš neumim nic moc představit pod pojmem "citlivé informace" myšleno teda asi technického rázu? opravujou se tam kolejová vozidla, to se mi nezdá jako nějaký super tajný know how ...
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 741
Registrován: 1-2006
Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 12:17:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hodis: Maxima má moc náprav ...
Zajímalo by mne na kolik přijde nějaký nový a moderní diesel.
Ythomas_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 12:40:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad hodis: Ony šestinápravové lokomotivy vůbec dnes nějak moc "nefrčí" (alespoň "v našich zeměpisných šířkách"), bo nejsou zrovna dvakrát "track-friendly" (myšleno v uspořádání 2x třínápravový podvozek; varianta 3x dvounápravový - např. ř. 184.5 - je totiž výjimka, která se nějak moc neujala). Vím, že se teď objeví příspěvky, že Class 66 s přechodností problémy nemá a že Voith tvrdí, že se s Maximou použitím hydraulické mezipodvozkové vazby od Liebherru (tentýž umak, co je zkušebně na jedné 380) dostal pod 50 kN Yqst, ale tomu mně osobně se stejně nějak nechce věřit. Jinak je výhodou "dvojčete" také to, že přeci jen může jezdit (a udržovat se a opravovat se) každá z lokomotiv sama, čímž se tyto stávají tak nějak operativnějšími...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1741
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 12:45:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravy sice ne, ale know how modernizaci uz mozna ano. Stejne prumyslova spionaz stale funguje a aby to nebylo dost, tak internet to jeste zjednodusuje.

Jinak zpatky do tematu: Pokud je unosne jezdit 2x (nebo vickrat) 753.7, tak at to jezdi. Casem si stejne cargo poridi neconovyho, treba 121 a 122, z dieselu 751 uz nevydrzi moc dlouho...I tyto lok. se daji modernizovat po vzoru 753.7, ale mam o tom znacne pochybnosti a za ty zmineny el. uz se urcite utracet nebude, nema to ani smysl - jsou to lokomotivy pomale a slabe (dnesnima ocima,) taky uz asi i cim dal ti min spolehlive.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1426
Registrován: 8-2007
Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 14:18:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Hodis:
nákup nových silných lokomotiv
Nové silné lok.jsou většinou dost těžké(Maxima,Herkules) a na mnoha tratích by měly omezení.Jejich cena je asi 2x vyšší,než reko Brejlovců.
případně zásadní rekonstrukce šestinápravovách lokomotiv
To udělali naši východní sousedé a modernizovali Čmeláky na řadu773(somár).Po deseti letech jsou všechny odstaveny" pro nespolehlivost a nevhodnost konstrukce pojezdu pro službu na tratích s četnými oblouky"(ŽM č.5).Nyní procházejí novou modernizací a přestavbou na široký rozchod.Na jejich místo nastoupí nově rekonstuovaní brejlovci 756 ZSSK Cargo.
Prozatím i největší "soukromníci" Unipetrol a OKD D(staré označení) kupují jen rekonstrukce a s novými stroji jen občas koketují,když si je pronajmou.
Kuba38
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.29.77.101
Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 15:18:16    Odkaz na tento příspěvek  

@Jurek_fm:
Zda se, ze CZ Loko uspela v zakazce na modernizaci 750 ... alespon podle E15 ... http://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/ceske-drahy-zmoderni zuji-19-lokomotiv-brejlovcu-za-678-milionu-korun
Ladis78
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 110
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 18:51:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KUBA 38:Potvrzuje tio článek z týdeníku Železničář
http://www.cdcargo.cz/assets/tiskove-centrum/magaziny-a-periodika /zeleznicar/zel26-10_nahled_final.pdf
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2923
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 21:51:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Pudil:
Ona už je velmi úsměvná i sama představa, že ten, koho to opravdu zajímá a je pro tajné obchody CZ reálným nebezpečím, číhá na k-reportu až zde někdo náhodou napíše nějaký šotodrb
Řekl bych, že informace jsou získávány naprosto jiným a efektivnějším způsobem...
Ale zde vyřčené hezky dotváří image firmy, která by se klidně mohla jmenovat CZ Mlha.
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 583
Registrován: 8-2009

Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 22:49:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuba 38: Dík za info. Konečně nějaká informace z mlhy. Teď se ještě dopídit toho jaké konkrétní úpravy kromě výměny motoru bdou provedeny (snad už to nebude firemní tajemství) a které konkrétní stroje na reko půjdou.
390
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.168.158
Odesláno Čtvrtek, 01. července 2010 - 23:00:35    Odkaz na tento příspěvek  

Unipuls: Trefne receno. Lide tu soudnost proste musi mit v sobe, at prudis, jak chces.
Pershink
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 328
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 09:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi nemaj ohledně těch šmelů s prvními brejlemi pro OKD čisté svědomí
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3851
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 09:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

velmi úsměvná i sama představa, že ten, koho to opravdu zajímá a je pro tajné obchody CZ reálným nebezpečím, číhá

Prosímvás, jsou to soukromé údaje. Stejně tak jako je soukromá Vaše vejplata, typ pracovní smlouvy, zdravotní stav.

Zaměstnanci je nemají co vynášet z firmy. To je minimálně neslušný a prostě se to nedělá, ať jsou důvody jakýkoliv.

hezky dotváří image firmy

Před kým ? Vadí to leda pár šotoušům, který misto koupaliště dali přednost číhání u plotu. Obecně aktivita tohohle typu je nepříjemná pro jakoukoliv fy, akorát pan Pudil zvolil poněkud nešťastou formu.
Ythomas_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 160
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 09:50:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Jurek_fm:
Zde se asi netřeba příliš pídit. Vzhledem k termínu, kdy to má být hotové a vzhledem k tomu, že Cargo je přeci jen také ČD, bych očekával, že 750.7 ČD budou téměř shodné se 753.7 ČD-C s tím rozdílem, že budou umět topit. Kdo by taky pořád "maloval" (a následně zkoušel a ladil) něco extra nového, vždyť je to stále "jen brejlovec"! No a k těm konkrétním strojům, myslím si, že šotoušstvu jistě neunikne přetah žádné 750ky odkudkoliv v ČR do ČT...
Unipuls
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2926
Registrován: 5-2003

Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 10:14:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: pro připomenutí:

Proto bych velice ocenil to, abyste nevytvářeli spekulace o tom, co se chystá, co se realizuje a jaké lokomotivy z továrny vyjíždějí. Potažmo, jak a jakým způsobem se tyto lokomotivy zkoušejí nebo přepravují.
Pokud máte zájem o informace, týkající se této firmy, obraťte se na mluvčího, p.Brancuzského, který Vám rád Vaše dotazy zodpoví, samozřejmě pokud nebudou kolidovat s obchodním tajemstvím firmy CZ LOKO, a.s.


jak vidno, pan Pudil zde nic o soukromých informacích nehovořil. Vadil mu již samotný fakt, že se vůbec někdo o CZ Mlhu zajímá jiným způsobem, než kladením dotazů na tiskového mluvčího.
George_vi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 10-2008
Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 12:28:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak kolipak kW bude mít ten Catr? Podle toho, co psali v Železničáři jen 1455kW. To ty jízdní doby moc nepokrátí, obzvláště v zimě.
Manemb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9901
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 12:33:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ach jo...
750 209-9 a zase je z tebe zpátky 753:-)
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1285
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 12:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek Š - to nejsou soukromé údaje,to jsou firemní údaje. A to je značný rozdíl. Trošku se Vám pomíchaly hrušky a jablka. A rozhodně se na ně nevztahují stejné zákony jako na ochranu dat osobních - např. Vámi inzerované údaje o zdravotním stavu.
Mourek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 743
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 12:45:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

George_vi: No jo, na rozdíl od drtivé většiny mašin z produkce ČKD má ten výkon nejen na papíře, ale i v reálu.

Pamatuji, jak mi kolega vyprávěl, že tehdá je chlapi z ČKD upozorňovali, že nemůžou používat plný výkon :-). Dotyčný je informoval, že mají přeci zlatou medaili a tudíž to naplno jezdit musí. Domnívám se, že šlo o vznikající loko 754 nebo tak něco.

U klasik ČKD bylo použití nejvyššího stupně prakticky hříchem. U dnešních rekonstrukcí 754 se také na 100% prakticky nejezdí (většinou kvůli obavě před přeskokem na dynamu).

750.7 s CATrem by měla být schopná výkonu dostát kdykoli a tím i vylepšit jízdní doby.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9688
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 12:55:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotič ČT:
Už druhý člověk umí napsat slovo kord vau
To je psina...
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1430
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 13:30:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad George:Tak kolipak kW bude mít ten Catr? Podle toho, co psali v Železničáři jen 1455kW. To ty jízdní doby moc nepokrátí, obzvláště v zimě.

Trakční motory mají max.příkon asi 1200 kW
Topení vlaku při 6 vozech max 240 kW
Pár kW se spotřebuje na pomocné pohony.
Takže nějaké velké zvýšení výkonu spal.motoru by bylo nejspíš úplně zbytečné,protože by nebylo využito.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 13:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš ct - no Luboši....
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3853
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 14:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vadil mu již samotný fakt, že se vůbec někdo o CZ Mlhu zajímá jiným způsobem, než kladením dotazů na tiskového mluvčího.

To vadí prakticky každýmu podnikateli či firmě.

PS: Se získáváním podnikových dat mám i okrajovou pracovní zkušenost -oficiální cestou - a i přes zaštítění se vedením a renomé zaměstnavatele, zárukami, osobními kontakty našich lidí v regionech na vedení je "výtěžnost" velmi malá. Hlavní důvod samozřejmě není nějaké obavy ze špionáže či domnělá kriminální činnost fy, ale prostě proto že dotyčné fy nevidí důvod něco poskytnout, nic z toho nemají a akorát je to ztráta času.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3855
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 14:24:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejsou soukromé údaje,to jsou firemní údaje. A to je značný rozdíl.

To ale nic nemění na tom, že na ně nemáte právo. (Vyjma povinně publikovaných údajů -pochopitelně)
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1287
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 16:07:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Radek Š- a psal jsem snad, že po nich škytám ?

Nevím kam chodite na školení ale já dělám v soukromé firmě už dlouho a tak celkem obstojně vím, co je a co není utajovanou zkutečností = firemním = obchodním tajemstvím. Dokonce jsem musel občas něco podepsat.
A tady jsem nikoho, kdo by se pídil po něčem takovém, zatím nenašel.
Měl byste si to pod kudrnami nějak urovnat.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3856
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 16:46:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

obstojně vím, co je a co není utajovanou zkutečností = firemním = obchodním tajemstvím.

Já taky, dokonce máme etický kodex, zásady komunikace ap. Dá se to shrnout do 3 slov: Nikomu nic nevykládat.

A tady jsem nikoho, kdo by se pídil po něčem takovém, zatím nenašel.

Já jo a dokonce ti lidi volali na monitorovaný telefon. Dokonce se mi stalo, že jeden zdejší přispěvatel si někde zjistil kde pracuji a chtěl po mně informace z jistého správního řízení, které se týkalo vzdáleně železnice. Samozřejmě jsem ho odkázal na tiskové odd.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 17:35:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ- tak to máte kliku, po mě ještě nikdo nic nechtěl a tiskového mluvčího nevedeme. Takže si, za pomoci kodexu, který rovněž vlastníme, musím poradit sám. Při jednání se zahraničním dodavatelem / zákazníkem to býva legrace.
Ale dosti o tom. Šikovná firma s mazaným marketingem by ,myslím, naopak hledala způsob jak tento druh zájmu využít.
Já jsem opravdu neshledal, že by na K-repu někdo doloval věci okolo finančních, technických, smluvních či projekčních záležitostí včetně know how, které by firmě mohly uškodit nebo ji dokonce ohrozit.
Hrubé technické parametry jsou známy, většina přístrojů rovněž a datum TBZ či nátěrové schema bych jako tovární tajemství neviděl - není to automobilka a Brejlovec je notoricky znám.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9691
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 17:40:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Copak Ivane??:-)
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1290
Registrován: 2-2009
Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 17:43:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš - Ale, zdálo se mi, že někoho podezíráš.....
Ale co se zdá je sen ,od pravdy nekonečně vzdálen.
Luboš_ct
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9695
Registrován: 9-2002

Odesláno Pátek, 02. července 2010 - 18:15:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne ne to ani náhodou:-)Jen konstatuju, že znám už druhého zdejšího uživatele, co píše cosi o kordu...
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2428
Registrován: 10-2005

Odesláno Sobota, 03. července 2010 - 01:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netušíte někdo co za 753.7(nebo 750 v Cargo alku s opravdu velkými logy na čelech)se mohlo pohybovat večer 30.6. a v noci z 30.6. na 1.7. v okolí stanice Vojkovice nad Ohří? Docela jsem se nestačil divit, co se tam předvádělo jak Lv tak na wapech.

Jinak v Ustí nad Labem jsem v depu jsem zahlídnul 755001+002, jezdí stále okolo Chomutova a sem tam zajedou do Ústí, nebo co mívají za výkony?

(Příspěvek byl editován uživatelem alešt.)
Jindřich Rosa
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.155.50
Odesláno Sobota, 03. července 2010 - 04:32:45    Odkaz na tento příspěvek  

V sekci "Tratě v Ústeckém kraji" je foto, že se tato dispečerka nyní účastní napěťovky v UnL.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2858
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 03. července 2010 - 07:52:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu výkonu 750.7: pokud jste teď byli na Raildays v Ostravě, tak tam to soustrojí CZ LOKO vystavovala. Takže byste se velmi snadno dozvěděli, že výkon motoru 3512CHD s dvojčetem alternátorů 631 a 630 bude nastaven na 1550 kW. A kdybyste otevřeli pusu a zeptali se tam jejich obchoďáků, tak by Vám řekli, pro kterou mašinu je to soustrojí určeno.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1291
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 03. července 2010 - 10:56:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik - a je po spekulacích a špionáži. Ono toho jde zjistit dost, jen neblbnout a nepudit......
742404
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.112.194
Odesláno Sobota, 03. července 2010 - 13:43:59    Odkaz na tento příspěvek  

Celé snažení pana Pudila zapadá do skládačky chování této firmy k veřejnosti. Mluvit o konkurečním prostředí v oblasti oprav a výroby motorových lokomotiv v ČR a SR je velmi úsměvné.
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 5-2010
Odesláno Sobota, 03. července 2010 - 21:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek