K-report
 

Předpisy  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Předpisy « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv 28. dubna 2010Hajnej60 28-04-10  18:30
Archiv 13. června 2010Opavák60 13-06-10  17:37
Archiv 4. srpna 2010Petr_Šimral60 04-08-10  01:02
Archiv 22. listopadu 2010Pozorovatelka60 22-11-10  15:00
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 15:09:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

B je správně.

Vybavení přeřadného hradla zprostředkuje hradlové relé, jež zacloněno červeně, vybaví nejdříve přeřadné hradlo a potom i hradlovou zarážku na výhybkářském stavědle.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 8-2008

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 16:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, ale jak zní otázka - nějak jsem z ní nepochopil že by se autor ptal jak se to postupně stane..... není z toho znát že by to byl nějaký dotaz na posloupnost a žádná posloupnost dějů ani z nabízených možností nevyplívá... A že autor testových otazek si plete a nesprávně používá "S" a "Z", to mi přijde taky trošku trapný...

To už nemluvím o jedné otázce co tam byla, která začíná: Co udělá vyhybkář, když... Mám pocit že se to týkalo nemožnosti přestavení vyhybky. Nabízené odpovědi byly mmj. Vyhybkář to ohlásí výpravčímu, a další možnost pak byla Vyhybkář to ohlásí výpravčímu a ten mu nařídí..atd. Když otázka zní na činnost vyhybkáře a ten to tedy má ohlásit výpravčímu a pak už jen jednat dle jeho pokynů, tak nevím proč nutně musí být správná jen ta druhá odpověď, kde už je ale popisováno jak zareaguje výpravčí, když na činnost výpravčího se tu nikdo neptal -dotaz zněl jasně - co udělá vyhybkář... V tomto případě ani ta první možnost není špatná...

Je to naprosto stupidní slovíčkaření .....

Z češtinářského hlediska tato věta, dle mého názoru, žádnou posloupnost dějů nepopisuje:

B)-Ovlivní hradlové relé, uvolní se přeřadné hradlo a uvolní se hradlová zarážka

Já bych řekl že je to popsáno jako děje v jednom okamžiku, bez ohledu na pořadí, stejně tak jako v nabízené možnosti A). Jak z toho mám tedy poznat, že zrovna posloupnost dějů je to, na co se mě ptají?

To ty testy sestavoval MAĎAR?

(Příspěvek byl editován uživatelem Krumpolc.)
Krompulc
Neregistrovaný host
Odeslán z: 96.44.169.108
Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 18:26:01    Odkaz na tento příspěvek  

Krumpolc:"...žádná posloupnost dějů ani z nabízených možností nevyplívá... A že autor testových otazek si plete a nesprávně používá "S" a "Z", to mi přijde taky trošku trapný..."

... stejně jako i/y u hodnotitele Krumpolce nebo jeho absence čárek v rozvitých členech a souvětích.
Balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 11-2002

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 19:20:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šibal Krompulc:
... stejně jako i/y u hodnotitele Krumpolce nebo jeho absence čárek v rozvitých členech a souvětích.

Když už máte potřebu takhle opravovat spravedlivé rozhořčení svého "skorojmenovce", tak by mne tedy zajímalo, o jaké absenci (cit. "...nebo jeho absence...") tu propána hovoříte? Postrádáte v rozvitých členech a souvětích samotnou osobu hodnotitele (jemuž je přivlastňováno), i/y (jakožto podmět předchozí věty), či snad interpunkční znaménka (která káranému kolegovi skutečně občas utekla)? Aneb ani dříve vzývaný Maďar by zde slova nenakladl lépe ve smysl ten... Samozřejmě chápu, jak jste to myslel, ale Váš jazykový cit nejvíc připomíná Homolku a tobolku: "Andělíčku, dědečkovo strážníčku, opatruj mi dědečkovo dušičku..."

Nic ve zlém, taky se mi vždycky nedaří. Diskuzní příspěvek (opravdického Krumpolce) ve fóru bych chápal jen jako neformální převedení hovorové řeči, zatímco formálně-logické a gramatické nedostatky v testových otázkách jsou docela problém, ne?

2koridor.websnadno.cz
Krompulc
Neregistrovaný host
Odeslán z: 96.44.169.108
Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 19:40:29    Odkaz na tento příspěvek  

Balik, když neumim i/y a dia, tak nebudu rýt do druhého se S/Z, to mi přijde taky ne/trošku trapný..."
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 770
Registrován: 8-2008

Odesláno Pondělí, 22. listopadu 2010 - 19:50:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když neumim S/Z a dia, tak nebudu sepisovat písemnosti, na základě kterých pak budou hodnoceni tisíce jiných...

Krompulc
když neumim i/y a dia, tak nebudu rýt do druhého se S/Z, to mi přijde taky ne/trošku trapný..."

Tleskám Vašim znalostem, ale naučte se ještě používat uvozovky, než začnete rýt do jiných...tam máte zjevně ještě nějaké nedostatky..

(Příspěvek byl editován uživatelem Krumpolc.)
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 771
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 13:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

otázka č.7033

U TZZ typ AH se základní polohou bezsouhlasový stav nesvítí indikace "Udělení souhlasu":

A)-červeným světlem, pokud je přijat TS k jízdě ze sousední dopravny

B)-zeleným světlem, pokud je přijat TS k jízdě do sousední dopravny

C)-červeným světlem, pokud je přijat TS k jízdě do sousední dopravny.
-------------------------------------------------
Tak, já mám asi nedostatek fantazie, ale nějak nemůžu pochopit smysl této otázky, na co se autor vůbec ptá....
Mohl by mi to někdo vysvětlit....??

Vzhledem k tomu že se ptají na to kdy udělení souhlasu NESVÍTÍ tak možnost A to není, protože ta při udělení souhlasu pro jízdu ze sousední dopravny SVÍTÍ. Bod B) - zeleným světlem svítí v případě příjetí souhlasu pro jízdu do sousední dopravny indikace PŘIJETÍ SOUHLASU, tudíž ta v zadání otázky poptávaná indikace UDĚLENÍ SOUHLASU v takovémto případě opravdu nesvítí a už vůbec ne zeleně...
Bod C)je-li přijat souhlas k jizdě do sousední dopravny, tak stejně jako v bodě B) - svítí indikace PŘIJETÍ SOUHLASU - tudíž poptávaná indikace UDĚLĚNÍ SOUHLASU i v tomto případě nesvítí..............

Já už jsem z takovýchto naprosto dementně pokládaných otázek docela naštvaný - podle mého mínění z naznačených možností nesvÍtí UDĚLENÍ SOUHLASU jak v bodě B), tak i C), protože při souhlasu přijatém pro jízdu do sousední dopravny svítí PŘÍJEM SOUHLASU................. - a ptají-li se na NESVÍCENÍ UDĚLENÍ SOUHLASU, tak jsou dle mého mínění body B) a C) správně, protože v tomto případě nesvítí to UDĚLENÍ ani zeleně (bod B.), ani červeně (bod C.)... (nehledě na to že zeleně nesvítí nikdy).

A nebo jsem něco opoměl?????????????????

Do takle vypadá jednoznačně položená otázka? Fascinuje mě jak nám neustále vtloukají do hlav že všechny pokyny mají být jednoznačné a jasně srozutelné, ale pak nám páni z ředitelství předkládají v testech takovéto překroucené bláboly......


PS-a jestli mě tu někdo bude zase chtít usmykovat na nějakých chybách, ať si polouží. Dle toho co je v těch testových otázkách, se nemam za co stydět..
ex fíra
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.9.122
Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 13:50:46    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové,kde najdu na netu předpis V2?
jakdojiny
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.3
Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 14:00:33    Odkaz na tento příspěvek  

Pane Krumpolci co vás vlastně nutí k tomu, abyste tuhle - pro vás potupnost - podstupoval?
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 772
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 14:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi zamestnavatel, že..

Aby bylo jasno - to co mi na tom vadí je to, že některé otázky jsou zformulovány zcela nejasně a pro jejich správné zopovězení dost mlhavě... Což v návaznosti na předpisy ze kterých čerpají, u kterých je neustále deklarována snaha o jejich jednoznačnost a srozumytelnost, vyznívá přinejmenším zoufale..
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 2-2010

Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 14:29:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jakojiny:...co vás vlastně nutí k tomu, abyste tuhle - pro vás potupnost - podstupoval?

Třeba a možná to, že celý život dělal výpravčího někde, kde se zabezpečují jízdy vlaků telefonickým dorozumíváním, je mu přes 50 let, do důchodu kousek a neudělá-li testy, je bez práce. Třeba...I to je realita.
Bylo by od Vás hezčí, kdyby jste mu s odpovědí poradil, pokud Vám je jasné zadání otázky.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1768
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 15:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

co vás vlastně nutí k tomu, abyste tuhle - pro vás potupnost - podstupoval?

Třeba jen taková maličkost a to,že má a dělá svou práci rád a nemíní "po neudělání tohoto" rozšířit řady na ÚP .. myslíte,že je to málo ..?? Bohužel "takových" otázek je tam víc,než by bylo zdrávo .. maximální počet chyb je 7 na celý test a otázek jen ze zab. zař. je 10 a když se trefíte testem do takových to,pak to opravdu není ...


ICQ 237-113-861
souhlas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.169.60.131
Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 17:55:22    Odkaz na tento příspěvek  

Pro někoho jako Krumpolc je to opravdu makačka na bednu. Přitom si to stačí jednoduše otočit, zodpovědět a poté reverzovat zpět. Podobně byly přece vypracované kontroverzní "nové" testy v autoškole a přitom stačí jen trochu zapojit mozek. Tam si na to adepti už museli zvyknout a funguje to.
Krumpolc, co ti svítí, když máš souhlas od tebe k sousedovi?
Krumpolc, co ti svítí, když má souhlas soused k tobě?
Co svítí při udělení/přijetí souhlasu? Jeden žádá a druhý svoluje. Vybavím si, který jsem a mám to: ...co nesvítí ...
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 773
Registrován: 8-2008

Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 18:11:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Červeně UDĚLENÍ nesvítí když souhlas mám já, a zeleně UDĚLENÍ nesvítí nikdy, taky si z toho vyber kdy teda NESVÍTÍ.
souhlas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.169.60.131
Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 18:57:54    Odkaz na tento příspěvek  

Proč jsem tam asi dal ten příměr s testy autoškoly?
Protože správná odpověď nemusí být vždy jenom a pouze jediná z předložených možných, ale i více než jedna, žádná nebo všechny.
Tak se dnes tvoří testy už víceméně všude. Zvykejte si.
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 21:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až na to, že za správnou lze označit pouze jednu odpověď.
Výpravčí
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 22:22:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co třeba otázka úplně poslední.

Pro použití funkce Generální STOP výpravčí stlačí tlačítka ovládací skříňky v pořadí:
a) N, šipky, STOP, GV.
b) N, STOP.
c) N, STOP, GV.

Při stlačení tlačítek podle všech možností se ke Generálnímu STOPu dostaneme :-)
souhlas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.169.60.131
Odesláno Úterý, 23. listopadu 2010 - 23:57:11    Odkaz na tento příspěvek  

No a není to ideální stav při dnešních kvalitách zaměstnaneckého materiálu mít v testu jenom a pouze samé správné odpovědi? Nikdo nepropadne. Dokonalé.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 774
Registrován: 8-2008

Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 02:16:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A víte co, život není o tom že člověk potká daleko kvalitnější intelektuální materiál, než zde na nábřeží.... Banda hovad.. Tak co asi... možná jsem prozřel, proč se zde s nějakýma debilama rozčivat, že.. DOTEĎ TU NIKDO NEODPOVĚDĚL NA TO, ŽE NA ŘÍDÍCÍM PŘÍSTROJI SE SMĚROVÉ ZÁVĚRNÍKY NEZŘIZUJÍ, a podobné bláboly, tak si laskavě ti všichni neregistrovaní vražte svá moudra mezi půlky, taťka Lášek Vám třeba ty půlky do běla vyleští, když to celé je jeho dítě a souhlasí s váma....
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 775
Registrován: 8-2008

Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 02:23:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

SOUHLAS

Ty ignorante, buď konkrétně odpověd na zde danou otázku a přestaň se do mě jen pohapustě navážet, a nebo drž hubu, když nemáš jak na danou věc jasnou odpověd....

Takových jako Ty je tam plný barák a doteď jste dokázali kulové, jen žvaníte.... A prd z toho...

(Příspěvek byl editován uživatelem Krumpolc.)
souhlas
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.169.60.131
Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 14:53:25    Odkaz na tento příspěvek  

Krumpolc, tady se do tebe nikdo nenaváží, tak si tu nevyskakuj, když seš blbej a neumíš si to srovnat.
Hubu drž sám, hovado, když neumíš ani napsat něco pořádně česky, se nediv, že to nejsi schopný ani pochopit.
Nikdo tu nemá povinnost ti odpovídat na tvoje breky, debile z nenábřeží.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 776
Registrován: 8-2008

Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 15:57:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na čepu byl Zlatopramen, tak se není co divit že jsem to psal česky s maďarským dialektem...

Zato ty seš doveda...., sám tady píšeš o příměrech s testy z autoškoly, protože prý ne pouze jedna odpoveď může být správná.... Ale v testu lze označit jen a pouze jednu, tak se probuď, génie............
Amper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 24. listopadu 2010 - 20:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klucí, nechte toho raděj mi řekněte, co je tedy správně. Za D?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 2-2010

Odesláno Čtvrtek, 25. listopadu 2010 - 07:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro pana Podroužka 172 a pana Zikmunda ze dne 13.10.2010 k čl. 700 předp. ČD V15/1:
Našla jsem na netu Výnos č.j.57 453/2008-O12 ze dne 11.4.2008-Ověřovací provoz k předpisu ČD V15/1, kde jsou k článku 700 ve 2.odst. lépe definovány "ztížené klimatické podmínky" a dále se zde již nehovoří o snížení rychlosti v km, ale v %. Což by vysvětlovalo Váš dotaz. Jen doufám, že tento výnos stále platí a posílám Vám ho mailem.
Mulik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 25. listopadu 2010 - 13:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neměl by někdo SR 112(T) hledal jsem jí kde se dalo ale není po ní ani vidu ani slechu. mail: muller4@seznam.cz díky
Rk_kn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1802
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 26. listopadu 2010 - 11:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mulik: Ktoré stránky potrebuješ, neposielam, ale môžem o skenovať pár stránok a schém.

rkst@zoznam.sk
Gustav_anděl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 11-2010

Odesláno Pondělí, 29. listopadu 2010 - 23:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer všem,

jsem sběratel starších předpisů a tarifů. Pro četbu a inspiraci. Nabídky prosím emailem.
Děkuji všem.
Váš Gustav Anděl
Gustav Anděl
Povstalec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 10. prosince 2010 - 12:05:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

k těm ověřovacím otázkám. Taky sem našel jednu perličku. Správná kolej má pouze vjezdové návěstidlo, nesprávná nic. Kam až můžete posunovat při jízdě na nesprávnou kolej? No přeci do úrovně označníku správné koleje...
Optimismus je způsoben nedostatkem informací.
Třikrát sláva Metalu a královně Tarji!
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4543
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 30. prosince 2010 - 18:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak Hallův blud v metru už se uvádí do praxe.
Nová návěst Rychlostník pro mráz

application/pdf
rychlostník pro mráz1.pdf (65.5 k)
JirikP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.157.74
Odesláno Pátek, 31. prosince 2010 - 12:35:14    Odkaz na tento příspěvek  

Fýra: Neměl by to být "Rychlostník MR" (jako MRáz)? Rychlostník R už existuje ;-)